Reklama

.

.

pondělí 9. ledna 2017

Otrokářství se v ČR stává realitou

9. 1. 2017  Vaše věc

V médiích se objevila informace, která mimo jiné hovoří o tom, že k tomu, aby si lidé „zasloužili“ příspěvek na živobytí, budou podle senátní novely zákona o hmotné nouzi muset odpracovat pro veřejné blaho nejméně 20 hodin měsíčně. Kdo odpracuje 30 hodin měsíčně, může si přijít „až“ na 605 korun navíc.Kdo pobírá příspěvek na živobytí déle než šest měsíců a není aktivní, tomu klesne dávka na živobytí z životního minima 3410 korun na existenční minimum 2200 korun,“ uvedl Jiří Vaňásek, náměstek ministryně práce pro oblast zaměstnanosti.

Pro lepší pochopení celé situace je nutné uvést, co je to vlastně ten příspěvek na živobytí a kdo na něj má nárok. Příspěvek na živobytí je základní dávka pomoci v hmotné nouzi (poskytovaný vedle doplatku na bydlení a okamžité mimořádné pomoci). A na příspěvek na živobytí nemá automaticky nárok nezaměstnaný, ale pouze nezaměstnaný s tím nejnuznějším ekonomickým zázemím, které si mnohý z nás ani nedokáže představit. Aby byl poskytnut příspěvek na živobytí, nejenže musí příjemce mít nedostatečný příjem. Ale zároveň také majetkové a sociální poměry žadatele musí být takové, že neumožňují uspokojení základních životních potřeb na té nejnižší úrovni, která je pro společnost přijatelná. V podstatě to znamená, že například i tehdy, když člověk vlastní starou, rezatou Felicii, je nucen ji prodat, aby dávku získal… Ta je zkrátka určena jednotlivcům a rodinám, které se nacházejí ve zcela hrozivých ekonomických a sociálních podmínkách. V současné době je krom velmi špatné ekonomické a sociální situace pro pobírání příspěvku také nutné, aby člověk buď pracoval, nebo se o práci aktivně ucházel. Nyní přibude povinnost veřejně prospěšných prací.... Jde jen o to, aby takto uboze finančně zajištěný, a tedy i špatně vyživovaný člověk byl vůbec schopen takové námahy....

Dávka funguje tak, že má lidem dorovnat jejich příjem (po odečtení nákladů na bydlení, které řeší samostatná dávka) do tzv. životního minima. To nyní činí 3410 korun na jednotlivce (či první dospělou osobu v domácnosti), 2830 na druhého (a každého dalšího) dospělého člena v domácnosti, 1740 na dítě do věku 6 let, 2140 na dítě od 6 do 15 let a na dítě do 26 let pak 2450 korun.

Podle údajů MPSV činily výdaje na příspěvek na živobytí v roce 2015 7,24 miliard korun. Je to velmi zajímavý údaj, ze kterého vyplývá – pokud výdaje na příspěvek na živobytí znamenají, že tolik peněz se vydalo potřebným lidem - pokud výpočet velmi, velmi, velmi zjednodušíme a vydělíme oněch 7,24 miliardy korun částkou výše životního minima pro jednotlivce za rok, zjistíme, že částku 3410 korun jako příspěvek na živobytí pobírá zhruba 177 tisíc českých občanů. Je však třeba říci, že ne každý člověk tuto dávku pobírá celý rok, ale mnohdy jde jen o měsíc či období několika měsíců, to jednak - a ne každý, kdo "splňuje podmínky", aby získal příspěvek na živobytí, o něj žádá a pobírá ho... Je zkrátka také otázka, co vše skutečně pod pojem "výdaje na příspěvek na živobytí" spadá...

Právě příjemci té vůbec nejpřísněji posuzované dávky můžou o její značnou část, 1210 korun, přijít, pokud budou registrováni na ÚP déle než půl roku a odmítnou vykonávat veřejně prospěšné práce nejméně v rozsahu 20 hodin měsíčně. Pro člověka, který pobírá příspěvek na živobytí, činí obrovské problémy i výpadek příjmu v řádu stokorun. Pak 1210 korun už se rovná absolutní likvidaci. Zdá se tak, že stát prostě využívá příšerné situace některých českých občanů, aby z jejich nouze těžil tím, že je zkrátka donutí k práci, kterou nechce platit, a proto ji nikdo nechce dělat.

Snad ještě zrůdnější je fakt, že člověk má podle novely zákona o hmotné nouzi i podle slov náměstka Vaňáska možnost si k dávce k hmotné nouzi přivydělat. Tedy ne ten fakt, že si může přivydělat, ale výše přivýdělku.
„Zákon umožňuje navýšit částku na živobytí o 605 korun u těch lidí, kteří vykonali veřejnou službu v rozsahu třicet hodin za měsíc,“ chlubil se Vaňásek.
605 korun za třicet hodin práce znamená 20 korun na hodinu. Minimální mzda však činí 66 korun za hodinu. Z jakého důvodu mají lidé například zametat ulice nebo sekat trávu, a to s posvěcením státu, za mzdu více než třikrát nižší nežli je mzda minimální? Jde o absolutní sprostotu, která z těch nejnuznějších občanů dělá otroky (přičemž dodnes byli „pouze“ otloukánky, o které se, zejména před volbami, otíral každý politik zleva, zprava.)

Co se tím chce lidem, které novela zákona zasáhne, ukázat? Že s nimi krom všech ostatních může nechutně zacházet také stát. A zkrátka proto, že jsou na tom špatně, tak budou pracovat za mnohem méně, než povoluje zákon? Životní minimum by těm, kteří odpracují 30 hodin měsíčně, mělo vzrůst nikoli o 605 korun, ale nejméně o 1980 korun, což odpovídá 30 hodinám odpracovaným za minimální mzdu. V každém jiném případě jde pouze o státem posvěcené otrokářství.

Je neuvěřitelné, že v časech, kdy má v poslanecké sněmovně i v senátu hlavní slovo sociální demokracie, a zejména kdy má sociální demokracie „v moci“ ministerstvo práce a sociálních věcí, spatří světlo světa novela, která jakoby vypadla z pera dříve nechvalně známého, a nyní už naštěstí téměř zapomenutého bývalého ministra práce a sociálních věcí J. Drábka z TOP 09.

Sociální demokracii se v poslední době vyčítalo, že je až příliš zaměřená na sociální oblast a nehledá svá témata jinde. V tomto případě je třeba říci, že v sociální oblasti extrémním způsobem pochybila. Lidé, kterých se ona novela dotkne, k volbám asi většinou nechodí, ale mezi voliči ČSSD se určitě nachází lidé, kterých se to netýká, ale jejichž názorem je, že stát by měl své nejslabší ochraňovat, nikoli zotročit a zneužívat – a ti budou touto novelou – a s ní také ČSSD velmi znechuceni.

Tato novela zákona je absolutním skandálem a Českou republiku znovu vzdaluje západní Evropě, kde je něco takového absolutně nemyslitelné.

- - -


Z diskuze k článku: 


ČSSD jen ukazuje svou skutečnou tvář. Nebude jí škoda až v příštích parlamentních volbách utrpí jednoznačný debakl. Zřejmě již není reformovatelná a její členstvo na to rezignovalo.
Pouze lituji české občany, že pro svou neznalost dají své hlasy ANO. To je přece také skrytá služka vlády za mořem."Poturčenci bývají horší turků". Lidové pořekadlo.

Tak jako nezdární žáci někdy po škole za trest opisují školní řád, naši ctění senátoři i poslanci, po skončení své každodenní zákonodárné činnosti, by si za trest měli v lavicích za trest, opakovaně přepisovat a to zdarma Listinu základních práv a svobod. Včetně čl.9 odst. 1., jehož nedodržování již bylo jejich předchůdcům omláceno o hlavu. Takto přepsané kopie doručit MV i na think tank Evropské hodnoty  s podtrženým článkem 10 odst. 3, že každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě. Na EH jsou již dokonce uvedeny seznamy politiků, kteří navštěvují tzv. pro Ruské čili neamerické weby. Většina občanů stále žije v jakýchsi iluzích o svobodě a demokracii, přičemž z USA 1947 nám právě doputovaly černé listiny z dob senátorování pana McCarthyho a výborů pro neamerickou činnost.

 

64 komentářů :

 1. 1200 korun měsíčně má nahnat příživníky do práce? Nenechte se vysmát páni senátoři.
  Zdroj: http://lepka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578779

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,když se nevyplatí chodit do práce ani za minimální mzdu.

   Vymazat
  2. Nějaký chybný výpočet tech 20,- Kč na hodinu.
   3410,-Kč za 20 hodin práce (170,- Kč na hodinu, kdo to u nás má?)
   2200,-Kč za žádnou práci (nekomentuji)
   3410 + 605 - 4010,- Kč za 30 hodin práce (133,- Kč na hodinu, kdo to u nás má?)
   Počítejte a infornujte správně.

   Vymazat
  3. Buďte tak laskav a přečtěte si znovu, třeba vícekrát, postup jak autor k těm dvaceti korunám přišel. Pak uvidíte, že je výpočet správný. I ten váš je správný, ale nepochopil jste zadání té jednoduché úlohy a jsem nucen konstatovat, že u mne byste ze čtvrté do páté třídy , kvůli matematice, nepostoupil.

   Vymazat
  4. Je věděcky prokázáno, že Čechům nic tak neškodí, jako přeplněný žaludek a nejzdravější
   je čerstvý vzduch.
   Tož Češi, zhluboka dýchejte !

   Vymazat
 2. S novým opatřením naprosto souhlasím. Když je někdo v hmotné a sociální nouzi , tak mu neuškodí každý pracovní den na hodinu jít někam do obce vykonávat prospěšné práce. A nebo by se vám líbilo , že si bude ležet celé dny v posteli a nic nedělat a socviální náš stát mu zajistí, že neumře hlady jen tak ?
  Plně souhlasím - jinak je nedonutíme se o sebe postarat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pisateli, jste jako bývalí komunisté, a to v tom, že mluvíte a nevíte o čem! Jistě máte pravdu v tom, že je ty lidi třeba nějakým způsobem ZAMĚSTNAT! Nehovoříte však o jejich MZDĚ ZA VYKONANOU PRÁCI!!! V článku je to uvedeno, za co vlastně ty "netáhla" jsou nuceni pracovat! Vězte, že KAŽDÁ PRÁCE je důležitá, ať se jedná o veřejně prospěšné práce a nebo o práci "manažerů ve státní správě!. Jestli v odměňování nevidíte problém, pak se zabývejte něčím, čemu rozumíte, ale ne tímto problémm. Ten je trochu větší než si uvědomujete. Mlátíte prázdnou slámu, tak jako ty "hlavy pomazané", které tento zákon vymyslely!

   Vymazat
  2. Anonymní9. ledna 2017 14:50
   Možná Vám unikla pointa příběhu. Stát nastaví minimální mzdu na 66,-Kč/hod a sám hodlá vyplácet pouze 20,-Kč/hod. Nejen, že je to sprosté, ale pravděpodobně (nejsem právník) i nezákonné. P.K.

   Vymazat
  3. pro 15:34
   neunikla mi žádná pointa. Ti nezaměstnaní a bídní v nouzi nebudoou mít žádný pracovní úvazek nebo pracovní smlouvu. Je to pouze snaha o to, aby něco pro společnost dělali.
   Klidně nemuseli dostat nic a pouze ta hodina práce denně by byla podmínkou, aby mohli čerpat tu "zvýšenou " sociální dávku. Jinak by dostali tu nejnižší jen proti smrti hladem.
   Co je na tom divného ?
   Já s tím souhlasím.

   Vymazat
  4. Vy mi to nebudete věřit ale já za komunistů ač hmotně a finančně zabezpečen jsem zcela zadarmo a dobrovolně chodil u nás na akci Z, kde jsme si budovali umělý zimní stadion. Bože já byl z dnešního pohledu idiot!!!

   Vymazat
  5. 17:45 Jste nebyl sám- ten idiot. Takových oných byla zprvu většina, jak šla léta jich ubývalo (proč já mám jít v sobotu na brigádu, když Franta jde na houby). Ale po velvetu se takto vybudované hodnoty (samoobsluhy, koupaliště, kina a pod.) šikly. Malým drobným, právě vznikajícím kapitalistům bylo alespoň v malé privatizaci co nabídnout. Většinou za babku. Q.

   Vymazat
 3. 14:50 ty máš velký rozhled plný vědomostí MAGORA!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:02
   máš něco k věci ?

   Vymazat
  2. 15.02 vzpomínáte na flinka JIROUSE?

   Vymazat
  3. 16:03 Ne,nechci tomu rozumět a nesouhlasím!Na našem sídlišti ,o Ukrajincích nemluvím,bydlí celé rodiny černých utečenců,kteří nepracují!A pozor,s malými,černými dětmi!Mají nejdražší mobily,samé zlato,perfektně oblečeni!Kdo je živí a kdo jim platí byt?Moje švagrová je v důchodu 10,500Kč,bydlela v soukromém domě za slušný nájem.Chodila uklízet klientům a na nějakém úřadě.Do prosince musela vyklidit byt,jelikož majitel dělá rekonstrukci.věděla to,byla v klidu a sehnala si byt.7 500Kč měsíčně.A najednou velice vážně onemocněla a byl problém.Už nemůže uklízet,je po operaci a už nebude moci si přivydělávat.Šla na OSZ a tam se dozvěděla,že nemá žádný nárok na nic,jelikož má o 50 kč více,než ukládá horní hranice !Tak ano,lidé jsou okrádání a vykořsťováni,na druhou stranu pro cizáky je peněz dost!

   Vymazat
 4. Tak a teď mi vysvětlete jak do toho zapadají sociální dávky a pomoc pro migranty a jejich hrozná potřeba? Prostě z našich bílých spoluobčanů v nouzi uděláte otroky (nezáleží na tom jak se do nouze dostali), kteří mají makat doslova zadarmo, ale přivandrovalý zmetek by měl dostávat tzv. evropskou reálnou pomoc, která mnohonásobně přesahuje čeký starobní nebo invalidní důchod. Tak tomu opravdu už nerozumím. To je přeci rasismus vůči původnímu bílému obyvatelstvu. Navíc ten cizí zmetek sem ani nejde s úmyslem řádně se začlenit a stát se slušným spoluobčanem respektujícím právo na svobodu názoru a vyznání a rovnoprávnost pohlaví. Tak socani kde to jsme? Tohle zavání i fašismem viz Vaše další zákony.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:15 nic takového nikdo nezavedl a je to nereálné.
   Tak nešiř paniku.
   Ve všech zemích v současnosti imigrant dostává (pokud vůbec) minimální dávku na sociální přežití - podle místních pravidel.
   I u nás je to tak. To, že bohaté Německo dává sociální dávku v hodnotě 350 eur a u nás jsou to 3000 czk , to je druhá věc.

   Vymazat
  2. 15:21 ale, cenzor je tady
   Mas za ukol bojovat za dobre nalady
   Aby si nahodou lid nerek ze fandenim havlovi si nakalel na hlavu
   Aby tem zbytkum havlofandilum nezakroutil krky
   Situace se bude zhorsovat
   Socialismus -> kapitalismus -> feudalismus -> otrokarstvi -> genocida Cechu

   Vymazat
  3. Horni Dolni9. ledna 2017 16:00
   jaká cenzura ? Co to meleš ?
   Někdo Ti snad vypnul internet ? Možná jsi nezaplatil poskytovateli..

   Vymazat
  4. 15:21 To si děláš prdel,Janda?Lidé nejsou slepí a nežijí ve zduchoprázdnu!

   Vymazat
 5. Práce špiní... => kde? čím? za co? se umýt... vyprat a mít co prát, pracovní (drahé) oděvy se dnes rychle opotřebávají... jak se dostat do práce a nejezdit na černo? => náklady na jízdné...

  Dvacet korun českých na hodinu pokryje TAK část režie, takže půjde zase o ŽEBRÁKEM DOTOVANÁ cvičení za účelem získání/udržení/obnovení pracovních návyků; mimochodem, kdo žebráka nemajícího na jídlo (o noclehu, jídle, hygieně atd. probudí do roboty? Dostanou drahé smartmobily jako černí připrchlíváci? Nebo kolem krku staré mechanické budíky? Nebo pan starosta vyhlásí budíček výstřelem z děla? Řevem muezinů, či mlácením do zvonů? Vyřve ho sám obecním rozhlasem a dovolí bezdomovcům a kočovníkům tábořit pod sloupy s reproduktory obecní "hlásné trouby"? Nebo to bude hlavní povinnost OBECNÍHO POLICAJTA MÍSTO POKUTOVÁNÍ PARKOVÁNÍ?

  OdpovědětVymazat
 6. Perfektní článek který ukazuje skutečnou tvář zvrácených pol.elit či spíš jelit.Neco je shnile v tom statě(nejen dánském).
  Problém není nedostatek práce ani nezájem lidí o praci ,problém je naležité oceněni té práce aby i ten poslední zametač ,jehož práce je také přínosem pro společnost mohl došáhnout na bydlení a slušný život.Jenže v téhle momentální demokratické supr společnosti na to dosáhnou sotva prislusnici tz střední třidy.
  A tak tz zástupci lidu které lid volil klidně dopustí platy ve vyšši něco větši nez zivotní minimum(bez srovnáni k zivotnímu minimu toho nejlepšího státu v rámci EU) a k zprostředkování práce s úsměvem použije různé prac.agentury které tak suplují neschopnost sociální politiky státu.
  Nezapomínaje ve svých projevech zdůrazňovat tz nejmenší míru nezaměstnanosti v cz v rámci EU.
  (K velikosti téhle země a počtu pracuj.lidí porovnání jak ze zvláštní školy.)
  K zapomění že za času těchto tz zástupců lidu byla v téhle pěkné zemi nulová nezamestnanost...


  OdpovědětVymazat
 7. Já to beru. Ale až začne Sobotkovo, resp. Babišovo vláda ládovat migranty dvacetitisícovými dávkami bez práce, máme skvělou příležitost k žalobám proti diskriminaci skupině obyvatel.
  Všem pěkně jedním metrem. Až uvidím migranty v reflexních vestách zametat chodníky, budu vcelku spokojený.
  Naučme se na všem zlém hledat alespoň něco dobrého, nebo se z toho zblázníme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hricáku - co tady zase melete ? Nikde v žádném státe EU nejsou hmotné dávky pro migranty vyšší, než hmotné dávky v nouzi pro místní obyvatele.
   A s druhou polovinou Vašeho příspěvku souhlasím, až tady budou ty tisíce migrantů, tak je taky rád uvidím zametat ulice. Problém je, že tady žádné tisíce migrantů nejsou a ani nebudou. Víte moc dobře, že u nás nezůstanou a není síla, která by je tady u nás držela.
   Ti , kteří v minulosti přicestovali, mají normální práci a zařadili se do společnosti, aniž byste si toho naštěstí všiml.

   Vymazat
  2. 16,20
   https://www.youtube.com/watch?v=JnJTIc8ylkY

   Tak si poslechni, co se chystá. Ono to bylo jasné již od chvíle, kdy se schvaloval státní rozpočet, ve kterém si nechal Sobotka, se souhlasem ministra financí Babiše (pravděpodobně příštího premiéra), půl miliardy na "integraci" uprchlíků.
   Již delší dobu Merkelová bojuje o uzákonění jednotné migrační politiky, vč. sociálních dávek v rámci EU. Má to logiku. Pokud by k tomu nedošlo, každý, koho by v rámci přerozdělování nedostal stejný obolos, jako v Německu, do toho Německa opět vrátil.
   Ohledně integrace migrantů mám velmi vážné pochybnosti. Ano, první generace, která do Evropy dorazila v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let pracuje. To se ale ani zdaleka netýká nově příchozích, kdy z tisíců pracují pouze jednotlivci. Všichni ostatní vesele dojí evropský sociální systém.

   Vymazat
  3. 16:20 cizaci ze se zaradili? Tak pekny hovno, akorat neplati dane, pestuji drogy, prodavaji drogy, prodavaji jedovate jidlo, atd
   A vrazdi
   To je veskery vysledek cizaku i tech usazeneych

   Vymazat
  4. 16:20 Akosi ti ušiel prípad toho Sýrčana v Nemecku so 4 ženami a 23 deťmi, ktorý za rok inkasoval 320 000 €! Iste nechceš tvrdiť, že také dávky dostane hociktorý pôvodný Nemec, že?

   Vymazat
  5. pro Hricáka 16:50
   Namísto poslouchání nějakých projevů si raději zjisti, co je skutečně přijaté. OInformace jsou volně k dispoizici na stránkách EU a u nás na portálu vlády.
   Když nějaký poslanec něco řekne, to ani zdaleka neznamená, že to je pravda - jsou to jeho interpretace. něco jaklko když sedí v hospodě chlapi a kecají mezi sebou.
   Realita je na portálu vlády ČR.

   Vymazat
  6. pro 18:56
   už dávno je prokázané, že to byl nesmysl a někdo si to vymyslel.
   Kdyby jsi chtěl , najdu Ti podklady , že to bylo lživé tvrzení.
   Přesně na takové nesmysly skočíte skoro vždycky, jenom to potvrzuje, že ten nový úřad bude mít co dělat. Naprostá většina lidí si není schopna sama něco najít, potvrdit si a nebo vyvráti - uvěří každému blekotovi, který se trochu strefí do chtěného tématu.
   To je potom těžká debata.
   Správně jeden chytrý řekl, že největší obranná síla národa je skrytá ve vzdělaných a chytrých obyvatelích.
   Jak to tady vidím, tak bychom tu válku asi hned prohráli. Manipulace s informacemi je například zde na NR na denním pořádku.

   Vymazat
 8. Konečně redakce připravuje nový web, a budou mít utrum různí pisálci co nadávají jedni druhým, chudáci budou si muset koupit slovník a hledat nějaké to slovíčko, které nebude tak expresivní, už ty jejich výlevy ztratí razanci a nebudou moci zastrašovat jiné slušné lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:41
   Ty toho vis
   Uz mas vyhlidnutej kandelabr, havlovce?

   Vymazat
  2. 16:41 hlavne bych vyhnal sralbotky jako jsi ty kteri se boji i podepsat
   I kdyz se ti nedivim, za to co pises pujdes sedet, a poznas co je to natrzena prdel, i kdyz tebe spoluvezni asi driv umlati
   Je o tom zajimavej film

   Vymazat
  3. Hlavně, že ses podepsal ty, debile z "Horni Dolni".

   Vymazat
 9. Svrhnout vladu, a dozivoti pro vsechny vladni cinitele
  Kolaboranty izolovat
  Nicit je tak jako volice Hillary
  CECHY CECHUM
  NIC NEZ NAROD

  OdpovědětVymazat
 10. Snad tenhle hnůj co se tady kydá zmizí. Doufám ,že tkzv. UVĚDOMĚLÍ se přemístí na nějaké proamerické, provládní weby !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bojis se podepsat i blbym pseudonymem, nicko

   Vymazat
 11. Zabit prorezimni kolaboranty neni zlocin
  Je to sebeobrana

  OdpovědětVymazat
 12. A nebylo by lepší a pro stát výhodnější, kdyby těch 20kč na hodinu dostávali všichni z neziskovek, Evropských "hovnot," všichni ti, co nám budou vykládat co je pravda a co ne? Já myslím, že stát by náramně ušetřil a potom by mohl i normálně zaplatit těm, co se snaží něco dělat. Třeba i zametat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono uz je pozde i na ty papirky

   Vymazat
  2. 16.59 NIKDY NENÍ POZDĚ ZAČÍT UKLÍZET! Jenom je pravděpodobné, že začnete-li pozdě, budete ke smetáku, kýblu, hadru a lopatce se smetáčkem potřebovat i lopatu, motyku a kontejner na počáteční VYKYDÁNÍ.

   Vymazat
 13. Je treba rozsirit seznamy prorezimjich kolaborantu typu Curda
  A pripravit provaz
  Jeste par skytnuti a pojede to
  Blby pocasi, prestrelka, teroristickej utok, kolaps ekonomiky ci neco takoveho rozjede nepokoje po cele evropice ze proti tomu bude druha svetova jizda na kolotoci

  OdpovědětVymazat
 14. Po nastupu trumpa zkolabuje ekonomika
  Lide budou navic jeste mrznout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po nástupu Trumpa žádná ekonomika nezkolabuje. Zkolabují jen havlistická hovada z Horní Dolní.

   Vymazat
 15. Sociální demokracie se za Sobotkova vedení stala asociální a s demokracií také nemají nic společného. Volit je může jen blbec...

  OdpovědětVymazat
 16. Co jste si vycinkali ve prospěch Havla a jeho
  patolízalů,v tom si teď pěkně žijete.Nestěžujte
  si,máte co jste chtěli.Jen mi vadí,že cinkači
  z Václaváku a Letné se teď za svou účast stydí
  a nechtějí se ke své blbosti přiznat.Pouze dva
  z těch lidí se k tomu přiznali s poznámkou,že
  měli raději hodit ty klíče do kanálu.Je to až
  příliš pozdní lítost a svou blbostí zavařili
  všem,kteří nemají povahu na zlodějnu a jenom
  chtěli slušně žít.
  Petr Majevský
  Chovanci šmíráčtí,to je ruská propaganda.P.M.

  OdpovědětVymazat
 17. A mě tady chybí názor a vyjádření někoho fundovanýho ze sociálky. Já nějaké informace mám od zdroje,ale jenom částečně,bo můj zdroj tvrdí,že kdybych se dozvěděl jak je to s dávkam(všema a pro koho!),tak by mě jeblo.Tož tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já sice na sociálce nepracuji, ale vím, že tam rozhodně neexistuje jeden metr pro všechny. Jsme 15 roků pěstouny a z vlastní zkušenosti vím, že co si doslova nevybojujeme, to nám nedají. Nebrali jsme si děti kvůli penězům, ale s příchodem nových zákonů od roku 2013, kdy na naše, myslím oprávněné výtky, že nám nebyly valorizované pěstounské dávky od roku 2006 s tím, že stát nemá peníze, ale vzápětí vyplatil tři čtvrtě miliardy doprovodným organizacím, neodpustím státu ani korunu. Zvlášť, když pěstounská péče vyjde pro daňové poplatníky na jednu třetinu proti děcákům a kojeňákům.
   Tak že platí, že kdykoliv existuje dvojí výklad zákona, vybere si úředník pro pobírače vždycky tu horší. S jedinou vyjímkou. Cikáni. Ti ani nemusejí nic vykřikovat o rasismu a úřednice se mohou doslova přetrhnout. Až nepříjemně často samy navrhují např. příbuzenskou pěstounskou péči, kdy máma Eržika se stará o dítě svého syna Deža, i když si vesele všichni žijí ve společném doupěti.
   Jsme v pěkné prdeli a není z ní úniku. Musíme počkat, až se to všechno pěkně posere. Až nebudou peníze ani pro Eržiku, ale ani pro černé přivandrovalce. Až nebude na důchody, ani na podpory v nezaměstnanosti pro skutečně nezaměstnané.
   Anebo čekat na zázrak.

   Vymazat
  2. To je to o čem jsem zde psal. Bílí bezďák na sociálku nejde a ti "černí" a míšený si tam choděj pro "výplatu".Jednorázové dávky,dávky pro "školáky",zaplacení energií.Takovou TV,co jsem u jedněch vyděl asi před pěti léty si nemůžu koupit ještě dnes a to jsem v pracovním procesu(zdravotnictví)už pomalu čtyřicet roků.Tož tak.

   Vymazat
 18. "...o které se, zejména před volbami, otíral každý politik zleva, zprava."
  Například Miloš Zeman ve vánočním projevu?

  OdpovědětVymazat
 19. Přečetl jsem si článek podruhé a musím říct, že autor nejspíš překrucuje, anebo nepochopil ono nařízení. Nikde se nejedná o práci za 20,-Kč/hodinu. Vždy se jedná o částku 60,50Kč/hod.
  Ať už v případě zvýšení dávky ze 2200,-Kč na 3410,-Kč za dvacet hodin práce, tak i v možnosti navýšení o dalších 605,- Kč, pokud odpracují 30hodin, tedy o deset hodin více.
  Holt, chybička se vloudí. P.K.

  OdpovědětVymazat
 20. Autor je zjevně parazit, pro kterého je práce osud horší než smrt.

  OdpovědětVymazat
 21. Anonymní9. ledna 2017 19:44
  „Autor je zjevně parazit, pro kterého je práce osud horší než smrt.“
  Tak se to nabízí, ale on překlad z úředničtiny do češtiny, není někdy jednoduchý. Já jsem se k výsledku dostal spíš logikou, než doslovným překladem. P.K.

  OdpovědětVymazat
 22. Možná by bylo dobře, kdyby se pánové, co se tady tak pěkně titulují, zklidnili. Jinak celá naše "sociální" soustava je jeden velký průšvih. Tady je nutné udělat mnoho práce a postavit zpět "sociální záležitosti", tam kam patří.Jenom se zmíním o trestuhodných "privatizacích" různých podnikových a jiných rezortních ubytoven, které měly veliký smysl a které také plnily sociální úlohu,proto teď máme desítky tisíc bezdomovců, kteří ale také do společnosti patří. V Německu a všude na západě existuje nějaká forma "sociálního bydlení" , o které se u nás jenom planě žvaní! Německý model je velmi propracovaný a ani není příliš drahý. Velice přesně sleduje dění na trhu s byty a zajistí cca 8% populace bydlení skoro zdarma/ protože ta není schopna si zaplatit, při vysoké dynamice ekonomiky a ceně bytů, jenom i skromný pronájem/ , i když jenom se základním vybavením a rozměrově velice úsporné. Když potom spočítáte,co vás stojí péče o bezdomovce, jaké to přináší útrapy i ostatním občanům, je lépe těmto lidem poskytnout velice skromné a úsporné bydlení, skoro zdarma, nebo za schůdný poplatek, než je nechat běhat po ulicích!! To se nedokážeme poučit v jiných státech, kde mají již tyhle věci dořešeny!Ono řešení těchto problémů stejně přijde na pořad dne, jenomže jako nárazové řešení se bude zdát velmi drahé!Jeden den vězně stojí stát cca 1000 korun. Dnes je situace tak příšerná, že někteří bezdomovci páchají nějakou drobnou trestnou činnost, aby se dostali do vězení, hlavně na zimu! A vězení máme přeplněná a delikventi se tam vracejí a to především proto, že nemají kde bydlet a kruh se uzavírá a občan platí,až se z něj kouří.Sociální politika státu je velmi důležitá a pokud se dělá promyšleně a dobře,není pro stát příliš nákladná! U nás se však celá sociální péče smrskla na diskuze o sociálních dávkách, ale ta by měla být až vždy ta poslední. Především je nutné pracovat se státem, tak, aby "sociálních případů" bylo co nejméně, ale to je nutné mít koncepci, dostat na ní hned v počátku dost investic, aby nevznikl nějaký nepodařený hybrid a hlavně o problému přemýšlet a bránit se sociálnímu vyloučení a následnému finančnímu zatížení státu, prakticky na vždy!
  Celý problém je ještě daleko rozsáhlejší a hlavně nesnáší černobílé politické praktiky, jako dosud! Otřesný je případ ministra Drábka, který si měl za svoje působení na ministerstvu, po mém soudu, jít odpočinout do vězení!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Veřejně prospěšné práce by měl vykonávat KAŽDÝ, kdo pobírá jakékoliv dávky od státu a není invalidní důchodce. Pokud něco od státu chci, musím něco odvést protihodnotou. Jednoduché. Jistě, nezaměstnaní jsou i slušní lidé, ale těm obyčejně práce - jakákoliv, nevadí. A povaleči? Nepřijdeš? Žádné dávky a žij si z čeho chceš. Nevím, co se v tom to bordelstátu stále řeší. Sociální stát je největší zlo, které současná doba přináší, vychovává parazity, netáhla a závisláky na státu. Hergot, ať se každý, pokud není invalidní důchodce, postará!!!!

  OdpovědětVymazat
 24. Anonymní9. ledna 2017 20:35
  Vaše návrhy dost smrdí ne-liberalismem, to by ani ČSSD nemohla přijmout. Vždyť liberální řešení spočívá v rozprodání sociálních bytů do soukromých rukou a soukromý vlastník již nalezne nejlepší řešení. Samozřejmě, že pro sebe, ale na tom ten liberalismus snad stojí, nebo ne?
  Možná po volbách, se nějaká ta tzv. „extrémně pravicová“ strana nad tím zamyslí a najde řešení. Ale „komunisti“ již ztratili důvěru lidí dávno a „socialisti“ nedávno. P.K.

  OdpovědětVymazat
 25. Každý v současném režimu se o sebe bez možnosti se zaměstnat neni schopný postarat a veřejně prospěšné práce by měli vykonávat všichni bez prokázání příjmu a pobírající podporu z důvodu aby si udrželi pracovní návyky.

  OdpovědětVymazat
 26. Přidou vidle - Rozdíl mezi majetnými a nemajetnými se hodně zhoršuje a navíc velice rychle. V roce 1980 vrchní 1% nejbohatších ovládalo okolo 8% státních příjmů. Spodních 50% sdílelo okolo 18% příjmů. Dnes vrchní 1% vlastní okolo 20% – a spodním 50% patří pouhých 12%.

  Ale problém netkví v nerovnosti. Určitá nerovnost je potřebná pro jakoukoliv dobře fungující kapitalistickou ekonomiku. Problémem je, že se naše nerovnost vyšplhala do katastrofální úrovně a každým dnem se zhoršuje. Naše země se rychle stává méně kapitalistickou a více feudální společností. Pokud dramaticky nezměníme politiku, střední třída úplně zmizí a my se vrátíme do Francie pozdního 18. století. Těsně před revoluci.

  A tak přicházím se zprávou pro nás všechny, kteří žijí v bublině oddělené od zbytku světa: Vzbuďte se. Pokud neuděláme nic proto, abychom zvrátili alarmující nerovnováhu v této ekonomice, přijdou na nás vidle. Žádná společnost nedokáže ustát nerovnost rostoucí takovým způsobem. Popravdě, historie nezná žádný příklad, kdy se takovým způsobem hromadily peníze, a revoluce nepřišla. Ukažte mi vysoce nerovnou společnost a já vám ukážu policejní stát… nebo povstání. Jiný konec to nemá, jedinou otázku zůstává, kdy nastane.

  OdpovědětVymazat
 27. Tak tentokrát se příspěvek nějak nepovedl. Je to blábol a pokus o manipulaci. Jé, to by měl ten nový úřad radost. Pro opravu tvrzení v článku znovu vložím správnější výpočet diskutujícího kdesi přede mnou.


  Anonymní9. ledna 2017 19:32

  Nějaký chybný výpočet tech 20,- Kč na hodinu.
  3410,-Kč za 20 hodin práce (170,- Kč na hodinu, kdo to u nás má?)
  2200,-Kč za žádnou práci (nekomentuji)
  3410 + 605 - 4010,- Kč za 30 hodin práce (133,- Kč na hodinu, kdo to u nás má?)
  Počítejte a infornujte správně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. ledna 2017 22:49
   „2200,-Kč za žádnou práci (nekomentuji)“
   Gratuluji ke správnému pochopení. Se zbytkem už je to horší.
   Chcete-li dalších 1210,-Kč (a mít celkově 3410,-Kč), musíte odpracovat 20 hodin. To mi dává 60,50Kč/hod.
   Chcete-li, nejenom 1210,-, ale ještě 605,-Kč (celkem 4015,-Kč), musíte odpracovat ne 20, ale 30 hodin. To mi opět dává 60,50Kš/hod.
   P.K.

   Vymazat
 28. V Indii je stovky, nebo tisíce let kastovní systém. Nejnižší kasta nemá nic a nejvyšší kasta může všechno. Lidé to vědí a spokojeně s tím žijí. Kněží, válečníci/úředníci, obchodníci/řemeslníci a služebníci/dělníci. To jsou čtyři kasty a podle příslušnosti také životní vyhlídky. Aby se jim to lépe snášelo, tak si ještě vytvořili skupinu „nedotknutelných“, kteří nemají lautr nic.
  Evropa se pomalu blíží, k něčemu takovému. Ke kastovnímu systému, kdy se do konkrétního životního postavení, lidé již rodí. Zatím ještě existuje jistá možnost postoupit výš vlastním úsilím, ale tato možnost se stále snižuje (jsou na to vytvořeny sociologické studie). Už jenom zbývá získat tu hnědou barvu, jako mají Indové. P.K.

  OdpovědětVymazat
 29. Samozrejme podle utoky na ty co se nemohou branit.
  Kde jsou cikani , kteri jdou do prace kazdy den.
  Proc jsou miliardy na zahranicni pomoce Parasitum vsude ve svete ? Proc ti nepracuji ?
  Proc je dost miliard na stvave organizace , napr. TV , proc se nedokazuji EVROPSKE HODNOTY take materialne namisto stedreho placeni uchylnych jandoparasitu a dalsich..
  Kdy ti nastoupi do prace aby sli prikladem ....

  OdpovědětVymazat
 30. MÁTE-LI V HLAVĚ ZMATEK, PŘEČTĚTE SI ĽUBOŠE BLAHU:

  http://www.noveslovo.sk/c/Marx_sa_nemylil_ide_o_triedny_zaujem

  (Ratlík ať to nečte.)

  OdpovědětVymazat
 31. Vážení,
  rozhodnutí o uznání invalidního důchodu dělá komise lékařů. Pod společenským a politickým tlakem dodávám.... V řadě případů jde bohužel o struktury zapojené do regionálních mafií, i když jsou pochopitelně ještě jistě i slušní lékaři... Nedělejte si prosím iluze, že nějaký diplom znamená automaticky také charakter a morálku, natož lidskost...
  Ti, kteří tvrdí, že se má každý postarat o sebe sám jsou jen obhroublí a bezohlední ingnoranti.
  Sociální systém v ČR dávno zkolaboval, přežívá již jen "pro EU" a úředníky na něj napojené, pro dodavatele otrocké pracovní síly a sadomasochisty...
  Za dávky které reálně můžete dostat se v žádném případě nedá žít, obzvláště jste li vážně nemocen. Již vůbec nelze uvažovat o tom, že by jste si při "životě" na těchto "dávkách" mohli dovolit domov, či hledat práci - natož důstojnou, či vašemu stavu, schopnostem a vzdělání odpovídající...
  V průběhu více jak dvaceti pěti let činnosti nestátního ochránce přírody a krajiny - za de facto většinu doby almužnu - jsem s hrstkou kamarádů zabránil zničení velkých hodnot naší přírody a krajiny, upozorňovali jsme na mnohé nedostatky, které vyřešeny ale nebyly - a nastal tak nadlouho stav, který již desetiletí produkuje další obrovské škody...
  "Odměnou" za toto i nesouhlas s radarem a spol bylo zmrzačení, a již bezmála desetiletí trvající "život na okraji"...po komatu a JIP...
  Dnes při dávce 2.200 - 2.700,- Kč po mně "stát" (převzaly jej dávno mafie zcela bezohledných různých stupňů) tedy chce "zapojení pro blaho společnosti"...jako bych toto bez jeho pomoci pro něj a společnost desítky let nedělal...
  Po celou dobu nemoci nadále různým způsobem připomínkuji různé záměry, pečlivě dokumentuji "hospodaření" s vodami, vodním režimem,lesy, předkládám s kolegy návrhy ochrany přírody...
  Je to nemalá, nikým neplacená práce...
  Někteří pomáhající si pak ale vyžadují podřízenost a bezmeznou podporu- což odmítám, a o to je pak přežívání těžší...
  Když to zkrátím: ti co se měli z vypočítavého sobectví nejlépe za minulého režimu, ti se mají dobře i nyní, a jejich "pravicoví" potomci jsou často tím nejhorším v dnešní rozpadající se společnosti...
  Naopak ti co uvěřili v lepší a pracovali pro to naplnění desetiletí buď již nežijí, či jsou zcela zlomení, nebo zmrzačení...
  Nejde o nějaké netáhla, jde o to, že bezohledné otrokářství v ČR dávno dosáhlo "balkánských hodnot" a řadě "charakterních efektivů" dělá ničení jiných lidí a jejich trápení velice dobře...
  Až týraní odhodí poslední zábrany, Vaši společnost tyranie zničí,a možná navěky...
  A někde na nějaké zdi či kameni pak možná najdou ti co přijdou po sebou samými zlikvidovaných i nápis, že není radno vyvolávat nenávist a týrat ve jménu "panstva 1%" a jejich naprosto všeho - jen ne lidskosti - schopných služebních elit 7 miliard lidí kolem...
  Oni ti členové služebních elit nejsou schopni jen tak překousnout svou slabost, podřízenou poníženost a úplnou závislost na službě "elitám" pro které často musí odhodit i poslední atributy lidství, proto tolik žvaní o "nezávislosti" a "potřebě postarat se sám každý o sebe"...
  Parodie "demokracie" spolu s parodií a fraškou "svobody" vytvořila nejnelidštější zrůdy, horší nežli fašismus...
  Jděte prosím již do "pryč"...- "vážení" neoliberální kapofašisti, ano?!
  Lidi vás už na této planetě mají dost, a jednou i vás "vyselektují" - ostatně totéž přece "v zájmu pokroku, svobody a demokracie" děláte vy s nimi dnes...
  Bude to jen přiměřená obrana, nic víc...
  Martin Míček

  OdpovědětVymazat
 32. Jak by vypadal náš svět, kdyby se zásadně změnily námi uctívané hodnoty? Kdybychom se místo velebení práce a dřiny naučili oslavovat akt nicnedělání?

  OdpovědětVymazat