Reklama

.

.

pondělí 16. ledna 2017

Padají nám střechy nad hlavou


Zdeněk Hrabica
15. 1. 2017
Přivoláváme na sebe terorismus, vzýváme od rána do večera indiánským pokřikem připravenost na objasnění minulých zločinů komunismu, lkáme a dojímáme se nad zásluhami Charty 77, chceme rozprášit na cimpr campr i jeden spolek, se zestárlými vlastenci - Český svaz bojovníků za svobodu a ohlašujeme vznik lepšího a čestnějšího spolku s jádrem v Kladně a ve Znojmě. Čpíme síru na Rusko a toužíme z televize po jeho odstrašení. Volají k nám polští sousedé, že bychom se měli radovat, že bychom se měli smát se od ucha k uchu - nad příjezdem amerických obrněných transportérů na jejich území, kde se budou vojenské kontingenty US ARMY střídat každých devět měsíců. Znalec zahraničního dění, kolega Milan Syruček namísto toho navrhuje raději rychlou schůzku u jednoho stolu pro Trumpa a Putina.

A během několika dní nám jednou ve školní třídě a teď na ještě slavnostně neotevřeném sportovním stadionu skoro spadne střecha na hlavu. A léta jsme jako na běžícím pásu nepřetržitými svědky zesměšňování zešněrovaného plánovaného hospodaření – včetně dogmatických norem. Všechno prý, co bylo včera, stálo za starou bačkoru. Ať se podíváme kam se podíváme, kam oko pohlédne- všude a na každém kroku je zesměšňována včerejší práce našich předků. Jakoby život vzplanul 17.listopadu 1989! Jakoby předtím v Československu rostlo jenom kamení ze země. Jakoby vpravdě největší osobností našich dějin a naší tiscileté historie byl Václav Havel. Nikdo před ním a nikdo po něm. Soudný člověk dávno ví, že se nám lže ze všech stran – i o tom, čeho jsme sami byli aktéry a svědky.

Kdo zabrání ukončení této zpropadené taškařice?

Opravdu čekáme - až nám konečně - střecha spadne na hlavu?

Ilustrace Jiří Koštýř

47 komentářů :

 1. nikdo tomu nezabrani ta strecha nam na hlavu spadne pane Hrabica. to by se musel obevit novej mucednik jako byl Jan Hus a jeho obhajce Jan Zizka ,hahahaha to se nestane jsme v kyblu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono by stačilo, kdyby se ve vedení KSČM objevili skuteční komunisté a ne ta zkorumpovaná,ufňukaná parta Filip, Dolejš a Kováčik !! Proto dnešní oběti tohoto zločineckého režimu nechodí k volbám !!

   Vymazat
  2. ..a Rujbrová,ta dokonce namísto do průvodu k 1.Máji chodí do té execírky buzerantů...
   "Proletáři všech zemí spojte se,protože všichni darebáci to už dávno udělali"..anebo dnes spíš je heslem dne:"Buzeranti všech zemí spojte se!!!"

   Vymazat
  3. Ono to chce začít u sebe a nenadávat, ale tvořit. Pak se možná objeví pomocná ruka, kterou by nikdo nečekal ani ve snu...

   Vymazat
  4. Poprava spolku 'Spiklenecke sionisticke centrum v cele s Rudolfem Slanskym " byl spravny krok pro mir v Evrope , Tito zmetci nikdy neprestanou svou spinavou zrudnou intrikanskou vsivarnu sirit za kazdeho rezimu a v kazde situaci

   Vymazat
 2. Nevím jak je to přesně, tedy od kdy nebudeme podle zákona smět projevovat nenávist, prakticky tedy nenávidět.
  Pro jistotu začínám mít naši vládu a většinu poslanců mít rád. Tak rád, že bych je láskou snědl. Snad bych byl v tom zájmu i ochoten se stát lidožroutem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozor, za to se tady maze

   Vymazat
  2. HD dobré ráno, probuďte se a čtěte pozorně. Já bych je láskou i rozkrájel.

   Vymazat
  3. On je dost zaostaly ,jen po lopate jen po lopate

   Vymazat
 3. Je to tak. Neschopnost systému se dá měřit počtem nových svatých. Minulý režim nebyl ideální, ale měl propracované normy, které jsou nahrazeny jen obecnými EC. Pak tu jsou navíc počítačové programy, kterým nerozumí ani autoři. A víra v PC stále stoupá a stoupá.

  OdpovědětVymazat
 4. vožrala a humanitarni bombarder havel u mne skončil když prohlasil že žijema v kralikarnach už jen to ukazovalo co pro něj znamenal plebs ktery ho přes jeho demagogii pravdy a lasky vytahl do kralovskych komnat jednim slovem kripl

  OdpovědětVymazat
 5. nekteri prispivajici do diskuse pouzivaji vyraz PRIZDISRAC
  me to nedava moc smysl co tim mineji? ja kdyz to na me prijde tak to udelam kdekoliv uz me je to jedno jsem starej a nic moc me nvadi ,takze ke zdi srat nemusim to asi plati pro ty mlady co se stydeji srat verejne a tak asi vyhledavaji ukryt u zdi aby nebyli tak moc videt

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. prizdi srac je osoba jez uziva slovo lzid jinym terminem jako na priklad "ONI" nebo "nekdo,nekde nevim presne ,jsem jen slysel tak to tak prodavam ne ze bych s tim souhlasil" To jsou prizdisraci to ze neserou v tramwayi na podlahu je od nich hezke . Jste-li Verejny srac budiz vam to ke cti serte cilene vedle prodejnuy potravin a pochcijte schody na plno a pri tom rvete sex je moje vse vy prizdisraci

   Vymazat
 6. Motorky, lokomotivy, tramvaje, pletací stroje, letadla - plachťáky, traktory, tanky, pistole, želé v čokoládě z Velimi, dodávané arabským šejkům... vše MADE IN CZECHOSLOVAKIA,prima klasa. V mnoha uvedených případech nebyla ani kryta poptávka. Ono dodnes se o nás ve světě mluví jako Čechoslovácích. Čechoslovák Jágr se opět posunul v Kanadském bodování, hlásá kanadský hokejový komentátor, Čechoslovačka Kvitová vyhrála...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakže? Vy si koledujete! Ministerstvo pravdy a šmírování nikdy nespí!
   Totiž, když Havel jednou řekl, že země před listopadem nevzkvétá, tak nevzkvétá. A činil se pak hodně, aby to i ukázal. Vlastně dokázal to! To spolu s místními klausoidy aj. darebáky. A když ty blahodárné dopady onoho polistipadového vzkvétání začaly Slováky jitřit, raději se trhli.
   A netrvalo to dlouho, a Havel nám mohl shůry svého "majestátu" oznámit další průlom. Blbou náladu. A zas měl pravdu ...
   Ano, průmysl jsme kdysi měli dobrý, lidi vzdělané, řadu výrobků, které šly dobře na odbyt. A vlastnili a řídili jej my. Jakkoliv řízení a podnikavost nebyly našimi silnými stránkami, stejně jako technologická zaostalost řady podfinancovaných odvětví.
   Cosi se nám ale hodně nepovedlo v té snaze o vstup do Evropy. Asi jsme chtěli i do nějaké druhé, protože o tuto by dnes usiloval málokdo.
   My tam chtěli jako rovní mezi rovnými, a jsme tam za vydržované vazaly.
   Autor Hrabica má dobrý postřeh. Jdeme po špatné cestě. Bojujeme na ní s kdekým a proti komu, aniž bychom si povšimli, že pokud nebudeme úspěšně čelit vlastní hlouposti, tak nám brzy spadne střecha na hlavu.
   Jedna, co prý byla úplně nová a postavena podle norem, nám to už názorně připomněla. Padla jako to domino.

   Vymazat
  2. Pane Opluštil.
   Pochvala před nastoupenou jednotkou všech nicků.Zapomněl ještě na důležitou věc,sankce západu na naše výrobky,na jakýkoliv dovoz,léků,přístrojů,techniky a pod.

   Vymazat
  3. 7:15 taky to pamatuju,ale to neni vše co,se povedlo zničit soudruhům díky RVHP,že?Nakonec na světových výstavách se prezentovala už jen Pažská šunka,Plzeňský Prazdroj,jediné co se nezničilo,cimbálovka z Moravy a tanečnice ze SLUKu!A soudruzi se divili,že svět nepadnul na prdel.Na konkurencischopnost nebylo a tak nám to Made in zbylo na dvě věci.To už tenkrát naší obchodníci zjistili,když ani SSSR neměl zájem.
   A že se v zahraničí vzpomíná,nedivte se,lidi stárnou.

   Vymazat
  4. Máte naprostou pravdu a dalo by se toho ještě vyjmenovat více,o co ve světě měli zájem.Za vše vzpomenu jenom zbrojovku nebo Mikov,každý kluk vzpomene na nožík "rybička."
   Ted k těm sportovcům,tenkrát hrali za repre povětšinou talenti,dnes kdo na to má!!Kdo sleduje hokej nebo fotbal ví svoje!!
   No a co se týče výroby a výchovávání učnů(řemesla),nebo školství,katasrofa!!
   Pavel

   Vymazat
  5. Prezident Václav Havel ve svém novoročním projevu 1. 1. 1990, když prohlásil, že "naše země nevzkvétá", tak nelhal. Hovořil přeci v přítomném čase a již byl pár dní ve funkci a několik týdnů už fungovala nová vláda s M. Čalfou, V. Klausem, V. Dlouhým aj., chystala se ekonomická transformace, restituce, privatizace atd. Mnozí si již brousili zuby, jak budou bohatnout na úkor jiných. Republika ještě kvetla, ale už nevzkvétala...
   KR

   Vymazat
  6. 9.59 Nevíme co s nadbytkem mléka, které nám sankce nedovolují vyvážet do Ruska a to by jej bralo. Rusko nedostatkem mléka netrpí. Tak kurrrva kdo je ten postižený???

   Vymazat
 7. Každý režim si chce vytvořit své hrdiny a ty předešlé vymazat.Hrdinové založení na lži,dojdou rychlému konci.
  Český národ má hrdinů hodně a nedaří se,vymazat je z povědomí národa.Jak už vidíme,hrdinové sametové revoluce rychle mizí,rychle se zjistilo,že to nejsou hrdinové,ale sprostí lháři,podvodníci,zbohatlíci podvodem atd.

  OdpovědětVymazat
 8. Jenže, od rána do večera je máme na talíři, a pomalu se na to jídlo člověk nemůže ani podívat. Myslím, že volba jídelníčku nezáleží tolik na nás jako na někom jiném, odkud ten vítr fouká...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to řeším tak,že to prostě nežeru a žrát také nebudu!!Ale vyrazil bych na nějakou vesnickou zabijačku,mohli by sme zopár sviní pobit a zožrat!!
   Pavel

   Vymazat
 9. Jiná cesta než nechat onu pomyslnou "střechu spadnout" zřejmě neexistuje.
  Většině občanů, kteří chodí k volbám, ke štěstí a životu zřejmě stačí sliby nebo koblihy. Nechodící k volbám vyčkávají ...
  Neuvědomují si, že "kosmetické" změny k žádoucímu cíli nepovedou.
  Po vzniku politické síly za prosazení a realizaci podstatných změn v naší společnosti a státu, není zatím mezi našimi občany poptávka ... L.S.

  OdpovědětVymazat
 10. No posrali jste komunisti co jste mohli. Budte radi, ze jste vyvazli bez trestu, soupejte nohama a drzte tlamy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiote, nic nevíš a jen prudíš. Neměl jsem komunisty rád, ale ne proto, že by nějak špatně hospodařili či kašlali na lidi, nebo že by nebyli vlastenci. Provozovali zatím nejspravedlnější režim, jaký u nás byl od založení českého státu. Všichni měli práci, klidný život, perspektivu pro sebe, i své děti. Týpci jako výtečník 10:11 nemohli nikomu beztrestně nadávat, museli makat a když to byl příživa, tak si šel sednout.

   Vymazat
  2. vlast tě (10:11) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 11. STAČIL JEDEN SNÍMEK,...ZE KTERÉHO JE ZŘEJMÉ,...ŽE PROJEKTANT NEVÍ,...CO JE VĚNEC,...CIHLY SE VE SPOJÍCH "ŠÁRŮ" ODLOMILY,.JAKO KDYŽ ULOMÍTE PERNÍK,...LEPIDLO SE ŠIDILO A ŽELEZOBETONOVÝ VĚNEC,..NA TAK TENKÉ NADEZDÍVCE,...TAK ZA TO BY MĚL JÍT ZA OBECNÉ OHROŽENÍ,...NĚKDO JÍT,...SEDĚT,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:02
   Naprosto souhlasím.
   Jenže to je jedna stavba za druhou.Špatně vyprojektováno,špatné připravena technická zpráva,popis materiálu,postup práce a stavební dozor to završí.

   Vymazat
  2. Obávám se, že projektant projektoval podle kapitalisticky úsporných stavebních norem na nejnovějším kapitalistickém PC s tím nejmodernějším kapitalistickým SW. V zaostalém socialistickém Československu by to projektant počítal na logaritmickém pravítku a kreslil tuží na pauzák, ale před tím, před tím by zcela jistě počítal s mnoha opravnými koeficienty, které zohlednily možnost, že někdo ochudí betonovou směs o část cementu, že cihly nebudou správně vypálené a spojovací malta s nedostatkem vápna, že nějaký chytrák vymění zdravé dřevo v nosnících za smrkové z polomů, že někdo špatně namíchá epoxidové lepidlo pro lepení těchto dřevěných nosníků atd. atd. Tuším, že se tomu říkalo socialistický opravný koeficient na blbuvzdornost. Ty stavby pak vydržely.

   Vymazat
 12. I před listopadovou kontrarevolucí žilo na území dnešního Česka 10 milionů obyvatel, nevymírali jsme, nehladověli jsme, neměli jsme nezaměstnané a bezdomovce, žebráky a chudobu nemalé části občanů. Měli jsme dobré zdravotnictví, léky bez vyděračských doplatků. Státní správa byla podstatně méně zkorumpovaná, peníze totiž nehráli zásadní roli v bytí či nebytí občanů, právo a spravedlnost nebyly zdaleka tak prodejné, jako dnes. Nekopali jsme první ligu v alkoholismu, sebevraždách, vraždách a drogách, ctila se rodina, nikdo nebyl tlačen do postavení žen samoživitelek a výroby nemanželských dětí, děti také nebyly předmětem byznysu a měly přednost před psy. Dětem a ne psům patřily parky a hřiště. Dětská výživa a oblečení byly za babku. Neglorifikovala a nepropagovala se, ale ani nepotlačovala se chybná sexuální orientace. Ritigové, Krejčíři atd. seděli v base a nebyli to, jako dnes hrdinové bulváru a ČT. Děti chodily povinně do školy - jako do práce - a také dospělí měli povinnost se živit vlastní prací, paratizování se trestalo - to jsou dnes většinou ti bývalí tzv. disidenti, kteří úpěli v "komunistických" žalářích, pokud se nevozili v mercedesech a neholdovali Vendovým lahvičkám.
  A že bylo i v KSČ nadmíru blbců - kteří tam vlezli z karierních důvodů a o to více osvědčovali "své přesvědčení". Stejní blbci jsou dnes ve vládních stranách a pracují na svém bydle na úkor ostatních. Veškeré to přesedlávání z partaje do partaje českých politických hochštaplerů je ukázkou "kvality" našich soudobých fýreříků. Jejich hlavní činnost je snadno a "poctivě" si nakrást, "pravdivě lhát a pomlouvat slušné, pro hrabivost svých nadřízených vyvolávat nenávist k jiným národům a náboženstvím, humanitárně zabíjet druhé - třeba i na lidských jatkách pro byznys s jejich orgány. "Demokracie" všude, kam oko dohlédne - úspěšně jsme ji také instalovali v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Libyi .... A holomku, že se ti kapitalismus nelíbí, to přece je tvoje vina, tak chcípni. Nelíbí se ti současní Koniášové, inkvizitoři, cenzoři, vymítači ďáblů a upalovači čarodějnic? Ale to je přece Tvoje chyba, že se nedovedeš přizpůsobit diktatuře kapitálu!
  To, že byl socialismus odpudivý, to nás moc a moc štvalo. Ale že bychom proto láskou lnuli k odpornému kapitalismu, který žije z nenávisti mezi lidmi a národy, který existuje díky lživé propagandě, neurvalosti a násilí?

  OdpovědětVymazat
 13. Orwel měl pravdu, ale neřekl ji celou. Řekl co nám hrozí od komunismu. Neřekl ale, že nám to hrozí i od kapitalismu. Komunismus a kapitalismus se nenávidí. Společně,ale nenávidí demokracii a k boji proti jejímu nastolení jsou ochotni se spojit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Číňani Vám mali povedať, čo Vám hrozí od kapitalizmu. Komunistický systém s kapitalizmom. Vám čo ste mali spojený komúnistický systém s PLÁNOVANÝM HOSPODÁRSTVOM, mal Orwel prezradiť, že čo Vám hrozí od demokratizmu.

   Vymazat
  2. Od demokracie nám hrozí bezpečí. Od kapitalismu nám bezpečí nehrozí. Tom jen aby bylo jasno.

   Vymazat
  3. To Štěpán Forgáč - ale Orwell v románu 1984 nemluví o komunismu, předjímá tam, kam povede vývoj ve Velké Británii. To posunutí významu, jako by šlo o SSSR tam podsunuli v předmluvách a doslovech.

   Vymazat
  4. Dík za důležité upřesnění. Orwelovi se tímto omlouvám.

   Vymazat
  5. Dík za důležité upřesnění. Orwelovi se tímto omlouvám.

   Vymazat
 14. Pane Hrabico, ono je to všechno tak. Skoro třicet let po ,,sametu" se nadává na komunisty. Různí Havloidi. Pochopitelně. Nemají lék jak dostat tuhle zemi ze srabu do které ji ,,demokraté" za ty roky přivedli. No a tak se hledá zástupný problém. Komunisti neudělali ,,nic". Jimi vybudována D-1 se opravuje po čtyřiceti letech. Nový úsek u Ostravy po čtyřech měsících, protože v podloží je dřevo a pneumatiky. Za to by sebekovanější soudruh, šel dříve sedět. Nedávno se jakýsi pablb zastal Bakaly ve smyslu ... Tak jsem mu odepsal, že Havířov, Ostrava- Poruba, Karviná... To všechno vybudovali ti práskaní komunisté. A pan Bakala ,,privatizoval." Určitě by neměl zájem o jakousi hornickou kolonii na poddolovaném území z přelomu minulého století. Šli jsme v neděli a v akci ,,Z" budovali kulturák. Nás všech. Dnes je ,,zprivatizovaný" a... zavřený. O sportovištích a dalším nemluvě.
  Co nám zůstalo. Námořní plavba v pr... ČSA zůstalo pár letadel. Elektrárny (které jsme budovali po celém světě) cukrovary, zbrojní průmysl to všechno je pryč. Zlaté české ručičky dnes v montovnách na tři směny pracují za poloviční plat německého dělníka. Předseda vlády se v televizi chlubí kolik se u nás vyrobilo aut. Jenže žádné není ,,české" a zisky tady taktéž nezůstávají. Mohl bych pokračovat. No ano, můžeme cestovat, máme mandarinky i v lednu. Ale taky bezdomovce a matky samoživitelky na pokraji chudoby a taky sbíráme víčka na nějakého nemocného Kubíka, zatím co jisté individum sedící v europarlamentu navrhuje přebytek rozpočtu věnovat Estonské armádě.
  A dnešní komunisté? Myslím ty co sedí v parlamentu. Těm nejde o nic než o dobré bidlo. Zodpovědnost nemají žádnou a ani nechtějí. Taky proč. Poslanecký plat a různé náhrady se přece sejdou.
  Dělnická třída neexistuje. Dnes není soustružník, ale ,,operátor." Uklizečka je ,,managerka hygieny." Dostanou svých patnáct tisíc čistého. V neděli si zajedou do nějakého toho super, nebo hyper marketu, nakoupí správně zahnuté banány (podle Bruselu), pak fůru zbytečností a mají pocit, že žijí ve SVĚTĚ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:04 i vy nostalgiku s krátkou pamětí.Smiřte se s realitou,jediné co každý vlastní a nikdo mu to nemůže vzít jsou vzpomínky,dobré i špatné.Při hodnocení doby minulé,při vašem věku, jaksi chybí soudnost.Zapomněl jste na"turecké hospodaření" a dnes by jste chtěl platy jak mají,napíšete však v kterých,Němcích.Bohužel nemáme na Západě strýců jak DeDeRóni,aby platili za naši blbost.Vy jednoduchéj si pamatujete jen dobu,kdy najedou se všem "rozsvítilo" a požadují vše,co v dobách minulých už mělo být.Jo,nadává se komunistům,že republiku přivedli tu grunt a ještě si po r.'90
   zprivatizovali.Pravda Ostrava,Karviná,Poruba byla vybudována,ale ušlo vám,že Bakala to na rozdíl od všiváků,V Koláček a spol.,koupil.Neukradl,
   neprivatizoval,ale koupil a to je sakra rozdíl!

   Vymazat
  2. 11.04 myslím, že jste příspěvek nepochopil, nostalgie je v tom, že nikdo nepředpokládal, že se staneme kolonií, kterou vyspělé imperiální státy využívají k svému obohacení. Nikdo nepředpokládal, že se za pomoci zisku z práce našich lidí bude životní úroveň např. Německa vzdalovat tak rychle až bude ve výsledku pro nás nedosažitelná.

   Vymazat
  3. 14:00- i Vy šprýmaři s krátkou pamětí! "Bakalovy" byty měly ve smlouvě doložku o jejich prodeji uživatelům za zvýhodněné(netržní) ceny. Že si Bakala "výhodně" plácnul se státem, je na "zlatou mříž" pro Bakalu a tuším Bohouše pro zločinné spolčení! Přidal bych jim do cely ještě právníka za stát!

   Vymazat
 15. Stavíme na lži. A ta, jak známo, příliš nedrží.

  OdpovědětVymazat
 16. nejhorší je že tento názor že jsme nic nedělali už zapůsobila na mladé,dostal jsem se do diskuse z naši snachou,které jsem musel výsvětlit jak vypadala republika po válce,co se muselo postavit,nové školky školy,nové fabriky,tep.a atomové elektrárny,byt.sídliště,rozvoně sítč atd.20 let jsem dělal u Konstruktívy,na stavbách byli jenom češi a přitom nepamatuji že spadla nčjaká střecha nebo se posouvaly mosty,vždyt jsme byli jedna zmála zemí která postavila atomovku bez cízí pomoci,postavili jsme sídlitě v Iráku které vybombardovali amíci ,stavěli se cementárny,my jsme snažili pomáhat a né ničít .když člověk vidí ty seráli tak nevím kde jsem jako mladý žil.je mi 67 let celýžívot jsem dělal rukama jako mladý jsem dělal na zajímavých stavbách a měli jsme radost když jsme stavbu předaly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pamatuji, jako na začátku 80.let spadl kus střechy na dnešním obchodním středisku v Praze Ládví. Zodpovědní hned druhý den šli do vyšetřovací vazby a pak před soud. Tam jsme zvědav, jak budou potrestáni viníci dnes.

   Vymazat
  2. Při vyšetřování pádu OD Ládví kriminalisté předvolali také písek, cihlu a cement.
   "Písku, byl si to ty!"
   "Ale soudruzi, vždyť já prošel tolika čistkami. Jak bych mohl?!"
   "Cihlo, tak si to byla ty!"
   "Soudruzi, vždyť jsem rudá, pálená..."
   "Tak, cemente, je to jasné, byl si to ty!!!"
   "Soudruzi, neblázněnte, vždyť já tam vůbec nebyl!"

   KR

   Vymazat
 17. Někdy mě napadá, že už tady působí IV. odboj.

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo ma rád Havla nemůže mít rád lidi.

  OdpovědětVymazat