Reklama

sobota 14. ledna 2017

P.C.Roberts: Je Trump už vyřízen?


14. 1. 2017   PaulCraigRoberts
Dojít k poznání, že od prezidenta Obamy se žádná změna čekat nedá, dlouho netrvalo. Ale přinemenším bezprecedentní počet Američanů šel do jeho inaugurace s heslem podpory pro prezidenta ZMĚNY. Důvěra v ní přetékala přes okraj. Ale s Trumpem jakákoli víra mizí. Ne sice ještě v něj samotného, ale v jeho výběr lidí, kteří budou tvořit příští vládu. A to ještě před inaugurací.


Trumpův výběr ministra zahraničí v nás evokuje nejen pokřik neokonzervativců o Rusku jako hrozbě, ale i opakovaná prohlášení Hillary Clintonové o tom, že Jihočínské moře je a musí zůstat oblastí dominance Spojených států. Člověk by předpokládal, že předseda Exxonu a budoucí ministr zahraničí Tillerson není idiot, ale teď už si s tím nejsem tak zcela jist. Ve svém tzv. potvrzovacím slyšení před Kongresem totiž tento člověk řekl, že přístup Číny k jeho vlastnímu Jihočínskému moři nebude v budoucnu povolen.

Zde je jeho prohlášení: „Chystáme se poslat Číně jasný signál, že se za prvé budování umělých ostrovů v tomto moři musí zastavit. A za druhé, že přístup Číny k těmto již zbudovaným ostrovům nebude povolen.“

Tillerson by neměl podlehnout bludu, že se Peking jeho hrozby lekne. Avšak jestliže Trumpův diplomatický tým staví budoucí čínsko-americké vztahy takovýmto způsobem, měly by obě nukleární mocnosti raději přestat mluvit a horempádem se připravovat na nukleární střet. A Tillerson by měl, jestliže chce přimět velkou nukleární mocnost k stažení ze svých vlastních území, urychleně studovat nukleární strategii.

Takže: Trump ještě není ani inaugurován a jeho idiotský nominant na úřad ministra zahraničí už stačil vytvořit animozitu mezi USA a dvěma nukleárními mocnostmi, schopnými vymazat Ameriku z povrchu zemského.

Ovšem senát Tillersonův postoj uspokojil.

Jedním z důvodů, pro který Rusko vytáhlo Sýrii z americké náruče je skutečnost, že příštím cílem amerických nájezdníků bude Irán. A že z okupovaného a zničeného Iránu se bude teorizmus stěhovat do Ruské federace. Existuje totiž osa zemí, ohrožených Amerikou podporovaným terorizmem. Jde o Sýrii, Irán, Rusko a Čínu.

Trump říká, že chce normalizovat vztahy s Ruskem a pro Ameriku otevřít hospodářské možnosti v oblastech dosavadních konfliktů. Jenže pro normalizací vztahů s Ruskem je třeba normalizovat i vztahy s Iránem a Čínou.

Soudě podle veřejných vyjádření jejích členů, cílí Trumpova vláda k destabilizaci Iránu. Trumpovi nominanti, včetně budoucího ministra zahraničí a budoucího ředitele CIA, považují totiž (samozřejmě chybně), Irán za teroristický stát, který musí zmizet.

Avšak Rusko nemůže dovolit Washingtonu svrhnout stabilní vládu v Iránu a také to nedovolí. Čínské investice do iránského ropného průmyslu naznačují, že to nepřipustí ani Čína, která už dost utrpěla ztrátou svých investic v Libyi, když sem vtrhla americká vojska za režimu Obamova.

Takže realisticky viděno je Trumpovo prezidenství už dnes poraženo jeho vlastními nominanty.

A tak zbývá už jen jediná naděje. Totiž ta, že shora uvedené výroky Trumpových nominantů byly před Kongresem vyrčeny jen proto, aby byli senátem pro své budoucí funkce potvzeni.

Avšak – jestliže se mocný předseda Exxonu a generál poručík nedokáží postavit imbecilnímu Kongresu, pak nejsou pro své úřady dost zralí. Že tak neučinili naznačuje nedostatek síly, kterou Trump bude potřebovat, hodlá-li přivodit změnu od základů až po samý vršek.

A jestliže to nedokáže – a hlavně – nedokáže-li změnit zahraniční politiku USA, jsou nukleární válka a zničení Země neodvratné.

Vybral a přeložil Lubomír Man

100 komentářů :

 1. Kapitalismus = konečná lidských dějin na této planetě. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lzid stacil svou nenazranosti znicit i kapitalismus ,to co je nyni je jen jmeno ,spravne by se to melo jmenovat lzidova ruka v kapse kazdeho .Puvodne byl kapitalismus jiny kazdeho ruka byla v kapse toho druheho a to budilo zavody -inspiraci dnes nejde o nic, kazdy vi ze ma jen dluhy ze zid ma vse ,absolutne vse v ruce a pod kontrolou a tudiz ,jak se rikalo vsichni serou na vsechno ,jako za Husaka.

   Smazat
  2. Ja myslim, ze se Trump snazi vyridit sam sebe...

   Smazat
 2. Vše jsou to jen taktické hrátky s Kongresem právě proto, že není Trump po inauguraci. I potom musí opatrně, jako Putin proti "svým" globalistům. Oba nejsou ve svých zemích všemocní, bohužel-naštěstí, jak si kdo vybere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prave proto dela Putin tak dobrou politiku. Ono kazdy monopol atrofuje a jedine, co si strezi, je prave to monopolni postaveni, takze spolu s nim odumira cely segment trhu.

   Vezmu li tedy vedeni statu jako "zbozi", pak pokud je toto monopolizovano, cela politika odumira. Tohle je pribeh USA po r. 1989.

   Smazat
 3. Zdá se, že první komentář odhalující kým bude Trump, se již dostavil. Co bychom mohli čekat od země korporací, které vládnou světu? Od země, která hodlá zatočit stejně se svým hlavním protivníkem na Pacifiku,to jest s Činou, jak to udělala již v minulosti s Japonskem? Nejdříve vyhlasili Japonsku embargo na ropu a tím jej vlastně donutili způsobit válku na Pacifiku /japonské zásoby ropy by vydržely 6 měsíců a blokáda dovozu ropy skrze stejné užiny jako tomu je dnes v případě Činy byla příčinou útoku na Pearl Harbour, o jehož datu mimochodem Roosvelt věděl nejméně den předtím, než k němu došlo a přesto žádný poplach v Pacifiku nevyhlásil, protože válka na Pacifiku byla potřebná/. Co se asi stane nyní v případě Číny? Již jsem slyšel na internetu takový hlas, že Rusko prý je slabé, proto USA nejdříve vyřidí Činu, která se stává hrozbou. Pokud Trump říká, že chce mír s Ruskem a válku s Činou a Iranem, nemáme se na co těšit. Divim se těm iluzím, které provázejí jeho osobu. Jinak vzkaz pro Nicka Honolulu. Když se lidí zklamou Trumpem, což bohužel se stále více jeví nabiledni, tak se ozvěte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blablabla.Kdyby najisto byla pravda co nyni Tramp a jeho ministr zahraničí před inagurací prohlašují, je to pořád stokrát lepší než co by prohlašovala klivtonka.Putin je velmi zdrženlivý a vysloveně čeká jak se to vyvine.Amerika je krok před rozpadem a silácké řeči opičáka z afriky už nikoho nezajímají.Sylně nepolitické rodící administrativě by bylo, kdyby už nyní pokračovala v tom co prestituti na postě prezidentů před Trumpem rozvinuli.

   Smazat
  2. Lepší bude počkat raději nějaký čas jeho
   prezidentování.Toto jsou zatím jen nějaké
   spekulace,které mohou,ale také nemusí,být
   pravdivé.Řiďme se příslovím"dočkej času
   jako husa klasu".Pak můžeme hodnotit.
   Petr Majevský

   Smazat
 4. Panove, vubec to nejde brat tak vazne, jak to popisuje autor clanku.
  Rex Tillerson, to je uhybny klamny manevr, stejne jako byl Mitt Romney...

  Neprijemnosti s Cinou budou kvuli ekonomickym smlouvam, ktere se musi revidovat. Jsou velmi nevyhodne proti nam.

  Neprijemnosti s Iranem budou , ale kvuli Israelu.

  Nasi nadeji logiky a strategie je zatim stale Stephen K. Bannon.

  Vasi nadeji je pan Lubomir Man z Orlove (cert vi, kde to je), nebot pise a vyjadruje se stylem, jako Laura Ingraham.
  Hubata a krasna pani (press secretary), ale zase ne tak hubata, jako je Jeanine Pirro.

  Vidim vse optimisticky ! Jedina starost, ktera se jevi na obzoru je v tom, ze nas president Trump ztraci energii, odrazenim atrocitniho hnoje od jeho nepratel a kdejake obute hovno se citi kvalifikovano byt hovnometnikem.

  My vsak stojime pevne a verne za presidentem Trumpem, ktery je andelem poslan nebesi na zachranu teto planety.

  Hnojometniku se nemusi vubec klast zadna pozornost a vyznam !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! -- Ano, a sankce proti Rusku budou zruseny !
  nick HONOLULU - bystrozraka velicina v logice a spravne predpovedi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu ty tam žiješ ,tak jsi mi potvrdil moje myšlenky.Více než jasné je to řádně promyslet.To určitě rozvijející nová administrativa dokáže, jinak by se tam ani nedostala.
   lada

   Smazat
  2. Život není jen byznys a myslím,že vyznávání a respektování boha peněz je scestné a nanejvýše nebezpečné. Připadá mi,že snad nebude možné aby ten Trump neprohlédl,protože ho jeho jednání kapitalisty musí trkat a myslím to tak,že ho bude trkat jeho okolí. Pokud neustoupí lidské realitě,která spočívá hodně i na citu a morálnosti,bude válka.

   Smazat
  3. Mam dva koncerny!
   Ta divize poslana na Rusko
   A to co se chysta pristi patek, pry nejvetsi nasilne demonstrace
   A co ti prolhani agenti co lzou o Trumpovi a Rusku?

   Smazat
  4. Zatím nijak nejásám. Trump je lepší volba než Clintn. ale je pravděpodobně stjnz šmed
   jako předchozí presidenti US. Před zvolení
   (kampani ) slibovali spolupráci a pro zvolení
   jednali úplně jinak. Je to stejné jako u nás.Všichni politici jsou prostě buď ablolutní lháři, nebo po polbách dostanou
   nové insturuce od lotkovodičů.

   Smazat
  5. Absolutne buzna Hans Kissinger se jiz stal nejvetsim poradcem Trumpa a na koho je napojen se davno vi a ani to nijak neskryva.

   Smazat
 5. 19:52...Pane, zatim neni duvodu se citit zklaman.
  Zide budou stvat proti Iranu a ten bude ohrozovat jejich existenci stale vice a vice.

  Na svete je velke mnozstvi lidi, pro ktere neni mista a jsou nezadouci, takze bude-li valka na Middle East, (Israel - Iran), tak nebude v Evrope, coz je dobre - nebot my jsme hodnotni a hezci, kdezto oni NEEEE ! Proto se nebude moralizovat, jako v klastere u Frantiskanu, ale bude se oslavovat evropsky mir.

  Cina neustoupi kvuli ostrovum, ale kvuli ekonomickym smlouvam.

  Az bude prusvih, ktery me bude delat starosti, tak se zde vyplaci na vasich kulatych babskych ramenach.

  nick HONOLULU - divam se denne do lavoru s vodou , jak to delal NOSTRADAMUS, a zatim nevidim, zadnou neprijemnost.
  Astrologie rika veci prijemne a Taroty jsou optimisticke.
  (Halik bude mit zacpu a Herman pujde na pracak. Ale to nejsou dulezite informace.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína není sama a tedy nemá důvod ustupovat. Jsou USA a nikdo další. SCO (ŠOS,Šanghajská organizace pro spolupráci,je už skutečným válečným paktem) je mnohem silnější než NATO. Doba hegemonie USA trvale skončila. Buď Číně ustoupíte a nebo bude válka.

   Smazat
  2. 20:23 ustoupit v cem?
   V umelych ostrovech?
   Ono to funguje takhke
   Cina vyrabi, USA kupuje Cinsky vyrobky, mnohdy dost nekvalitni
   Pokud by USA prestalo nakupovat tak by Cina nemohla tak vyrabet a zklouzla by do krize
   Protoze USA nema penize na nakupy tech vicemene odpadku tak Cina pujcuje penize Americe aby Americane meli na nakup cinskych vyrobku
   Takze to je takhle zamotany

   Smazat
  3. Nikdo už USA nepotřebuje,kromě Evropy,která protože je neschopná akce a vlastně i válečně moc slabá.

   Smazat
  4. .... Všichni ostatní USA doslova odmítají.

   Smazat
  5. ... Každý potřebuje vládu a to i jednotlivé státy světa společně. Pokud se vládce této vlády vzdá a nebo pokud vládne špatně,je nahrazen a většinou tím,kdo je dostatečně silný a ochotný vládu provádět. Nyní je to "střet" Ruska s Čínou a mezi nimi se rozhoduje. Čína proto musí prokázat vlastí akceschopnost,odhodlanost a vůli čelit válečně soupeři. Spojenectví Ruska a Číny v SCO (ŠOS) je dočasné a účelové jen proti NATO. Až USA ustoupí a Obama nedělal nikdy nic jiného,pak se Rusko a Čína porvou o vládu nad světem. Zaostali jste a Evropa především. Končíte,směji se.

   Smazat
  6. Anonymní 14.ledna 2017 20:46
   Píšete z Albánie?

   Smazat
  7. Je to tak moc poznat?

   Smazat
  8. Anonymní14. ledna 2017 20:46
   Moc se nesměj, Evropa je žádoucí nevěsta, pro oba dva. Já bych ji radši přislíbil Rusku. P.K.

   Smazat
  9. See no evil , hear no evil...
   Asi si v tom lavoru nekdo predtim umyl fajfky , nebo neco jinyho a dychani vyparu zpusobuje poruchy vnimani.

   Smazat
 6. Česko je zvláštní zemně.Když se koná jakékoli MS tak máme nejvíc trenéru na jednoho účastníka.To samé je při jakékoli politické akci,tak tolik rádoby odborníků, rádců nemá ani desetkrát větší země.A tolik mladých zhulených nemá ani Afganistán.

  OdpovědětSmazat
 7. Trumpuv tym se uz pta evropskych zemi kdy se chystaji opustit EU
  Kde udelali havlosoudruzi chybu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 14.ledna 2017 21:04
   Na to ty se svou inteligenci lahve od okurek nikdy neprijdes.

   Smazat
  2. To jsou základní informace,vyhodil bych z týmu toho,kdo by se na to nezeptal. Faktem ale je,že Merkelová projekt sjednocené Evropy svým zločinným a protizákonným pozváním imigrantů navzdory vůli většiny států EU a navzdory platným pravidlům EU do Německa ,pohřbila. Německá nesolidárnost se státy EU odmítajícími nekompatibilní muslimské imigranty byla a je zločinem,který zřejmě zničí Evropu a asi bude i příčinou světové války,protože islám sílí a bude je v Evropě chtít bránit stejně jako Rusko ty své třeba na Ukrajině a dalo tak precedent,který mu prošel. Selhali jste vaší zbabělostí a samozřejmě,jak jinak, v čele s Obamou.

   Smazat
  3. ..... Válce se totiž nelze vyhnout,může být jen menší a nebo větší a pokud ustupujete zlu,to tak sílí a válka bude o to náročnější.

   Smazat
  4. Horní Dolní -a ty nejsi anonym? No já jen že se tady tak vulgárně vyjadřuješ. Možná čeká provaz i na tebe, už jsi o tom někdy zapřemýšlel? Takže když se podepíšu Car Nikolaj, nejsem anonym? Tak jo. Car Nikolaj.

   Smazat
  5. 21:10 co to? Evropa je v prdeli, cesko taky. Je celkem jedno jestli je umirajici evropa dohromady nebo po kouskach
   Je ale hezke ze si evropskeho harakiri vsima Trumpova vlada
   Asi jde o to s kym se ma cenu jeste bavit
   Mozna s Francii teda pokud vyhraje LePenova
   Ale ne s Nemeckem a Ozubenou Plesi Ceskem

   Smazat
  6. ..... Každý stát má právo a i povinnost vůči vlastním občanům ,se bránit a neexistuje žádná povinnost milosrdně pomáhat,respektive v tomto případě přijímat do Evropy nekompatibilní muslimské migranty. Pomoct může jen ten,kdo sám nepotřebuje pomoct a já k tomu dodávám,že i ten,který myslí,že ji bude potřebovat.

   Smazat
  7. A proč myslíš, že ČR je v prdeli? Mně to tady jako v prdeli nepřipadá, a domnívám se, že ty tady nežiješ. A nežiješ ani v Evropě. Tak odkud čerpáš své postřehy a znalosti? A s kým se naši a světoví politici budou nebo nebudou bavit, nám musí být úplně jedno, nebo ty jim chceš určovat diplomatická jednání - nebo dokonce povolovat? Jsi verbálně velice - velice agresivní - už tě to někdy napadlo? Car Nikolaj.

   Smazat
  8. 21:18 opet ti nabizim osobni setkani, tim anonymita padne a jiz nebude treba o ni diskutovat
   Pri osobnim setkani muzeme probrat bicovani kterym si me vyhrozoval
   A vsadit se o to kdo z nas mluvi pravdu
   Tak kdy se setkame, rad prijedu za tebou ty sracko zbabela
   Odmitas, zbabelce?
   Nestydis se?

   Smazat
  9. On je asi i fanatický,jak jsem pozoroval.

   Smazat
  10. Tohle do diskuse nepatří,21:25. Jděte na fotbal,třeba na ten americký,který je tvrdší,směji se.

   Smazat
  11. 2+.15 - proč píšeš ty kraviny, že válce se již nelze vyhnout? Stejný kraviny -ale přesně stejný se psaly na serveru Novinky, když server NR ještě zdaleka neexistoval.Asi před sedmi léty - zatím se válce úspěšně vyhýbáme, teda my - ČR - v jiných zemích válka zuří. Tak cos tím myslel? Ty se chystáš na válku se svým sousedem? Tak to ti budu fandit, a příležitostně tady napiš, jak to dopadlo. Car Nikolaj

   Smazat
  12. Asi si mně s někým pleteš Horní Dolní. Nevzpomínám si, že bych si byl s kýmkoliv dopisoval o bičování. Ale už je to asi tak, že ty když se někde zakousneš, tak meleš a meleš. Každý druhý příspěvek je tvůj. Píšeš asi rychlostí blesku. Nebo máš sekretářku? Car Nikolaj

   Smazat
  13. To jste ale špatně pochopil,protože válce se lze vyhnout a vy to děláte. Problém spočívá v tom,že pokud problém neřešíte,sílí a bude z toho válka o to náročnější,pokud zlu neustoupíte.

   Smazat
  14. Ale ale Horní Dolní - nějak jdeš z formy. Proč ty sprostoty? Já jsem nic sprostýho nenapsal. A proč jsem podle tebe lhář a zbabělec? Kdo se ti tady nelíbí, protože píše jinak než ty, je u tebe lhář a zbabělec? A jakou hodnotu myslíš že máš ty? Schválně -co si myslíš o sobě? Car Nikolaj

   Smazat
  15. 21:28 no do diskuze predevsim nepatris ty, ty overeny lhari
   A nerad mi kam chodit, ja jsem registrovany, ty sracko se bojis i zaregistrovat, inu zbabelec co se boji overit slova
   Jsi nic

   Smazat
  16. Horní Dolní 21.33 - A kdo vítá tebe? Myslíš, že tebe někdo vítá? Nejsi náhodou taky nějaký najatý torpédo, abys svými hovadinami torpédoval a kazil diskuze jejich zaváděním jinam? V posledních deseti blafech - který z tvých blafů je k článku o Trumpovi? Ani jeden - žvaníš, žvatláš, kecáš, držíš se diskuze jak hovno košile, prskáš a nadáváš. Máš rozlitou žluč, všechno co je české nenávidíš. Aby ti někdo -ještě před provazem - nerozkopal držku. Jsi maximálně sprostej, i když tady jsou ještě větší prasata na který nemáš, ale v jednom se shodujete. Jste všichni blbí jak facka.

   Smazat
  17. 21:52 kdy se setkame, zbabely havlisticky trolle?

   Smazat
  18. dolni je proste jak davno vsichni zde pritomni vedi uplny idiot a ani nema svetle chvilky je jiz temer v coma a Alzhaimer je kurva k tomu vrozena debilita ,pry vysel ze 4 tridy s 5 petkami ,takze pratele co muzete ocekavat od poloblba pardon od blba? Ignorujte ho jinak zase zabere celou diskusi pise nekdy i deset sdeleni-odstavcu pod sebou.

   Smazat
  19. 23:10 redakce, jak je zde patrne jsem hrube urazen, vy redakce s tim souhlasite tim ze to tolerujete, me kdyz se branim mazete. Tim porusujete zakony ceske republiky, o diskriminaci atd
   TAKZE timto vas davam na notice, jestli ja registrovany uzivatel budu jeste jednou smazan, budu to povazovat za diskriminaci a pozenu vas pred soud. Nebudete prvni.

   Smazat
  20. 23:10 vse co pises je zaznamenano a poneses za to odpovednost
   No a cesi by nemeli mluvit o trumpovi, cesti nevolnici by mohli byt zavreni za opakovani trumpovych vyroku
   A tady ten slabomyslny 23:10 je zbabelec ktery se i boji podepsat, proste odpad, horsi nez trus
   Kdo se neumi podepsat neutoci pod svou vlajkou, je tedy pirat a pirati se neberou do zajeti, ti se hned vesi na rahno

   Smazat
 8. Po všech těch hloupých tahanicích tady ( ovšem jako obvykle) moje otázka zní - občan Trump už je vyřízen? A čím? Prezident Trump vyřízen být nemůže, protože prezidentem ještě není - takže občan - a opět jsem u otázky - čím je vyřízen?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesi nemaji pravo se k Trumpovi ale ani k Robertsovi vyjadrovat
   Cesi se smi akorat rochnit v havlove prdeli

   Smazat
  2. Tak to už by snad stačilo,21:51.

   Smazat
  3. 21:53 co stacilo, to ze me nadavas, trolle bez registrace do "curaku"?
   No tobe by to stacilo
   Opakuju ti, ty nevolniku nemas pravo trumpa komentovat, ani pozitivne ani negativne
   Jeste te zavrou nez se stacime setkat
   Za to co rekl trump se totiz v havelskem cesku zavira

   Smazat
  4. Já jsem někdo jiný,zrovna,netrefil jste,nicméně, myslím,že jste to už přehnal.

   Smazat
  5. Hele,na diskusi nejste jen vy dva. Prostě nejsem ten,se kterým ses hádal.

   Smazat
  6. 22:41 kdo se nepidepisuje je zbabelec a nena tady co pohledavat

   Smazat
  7. 22:02 no jasne ze jsi nekdo jiny, ty mas totiz mnohonasobnou osobnost
   Nejsi ted zrovna Kremilek?

   Smazat
  8. aha vymazáno, díky, prostě se netrefil.

   Smazat
  9. Ty jsi asi provokatér,který má za úkol se hádat,Střední. Že jo?

   Smazat
  10. Jeste jeden vymaz a zenu vas pred soud. Bude to skoda, alternativnich medii je malo, ale co se da s tim delat kdyz tokerujete me urazeni. Uz to jak mazete Honolulu je utok na lidska prava.

   Smazat
  11. Horní Dolní, žeň to k soudu ale nejdřív si nech udělat posudek na tvojí demenci.Takovej lajdák na hlavu jako ty je unikát všehomíra

   Smazat
  12. "HORNÍ DOLNÍ" je grázl od homo Jandy a "Evropských hodnot".
   Možná je též homosexuál. moc bych za to nedal.
   T.

   Smazat
 9. Zatím ještě nejsem Trumpem příliš zklamán, ale vím, že budu. Vyplývá to z principu, na němž je ustrojen svět.

  Obama byl velkým zklamáním, netrvalo to dlouho, hned, jak oznámil složení svého kabinetu. Trump začal být zklamáním hned po prvním vyjádření viceprezidenta Pence.

  Intuice mi říká, že Obama byl vyhlédnut na post prezidenta roky před tím, než jsme jeho jméno poprvé zaslechli. (PíáR se dělá na vědecké úrovni.)

  Nejdřív se vyhlédne člověk, který má parametry vhodné pro náš účel. Po léta se s ním pracuje a je zkoumán. Musí být atraktivní pro masy, být prolidový, atd. Zkoumá se jeho schopnost oslovit dav. Je napojován na „správné“ lidi a zavazován. Zkoumá se jeho flexibilita a poddajnost. Jeho vydíratelnost.
  Kandidátů na kandidáta je více.

  Obama měl za úkol dostat USA do do lokálních válek, a zatlačit Rusko do politické, ekonomické izolace, a vyčerpat ho. Dostal k tomu Nobelovku míru, aby měl nimbus levicového, lidového a mírového lídra. On to původně nadšeně dělat nechtěl, ale byl povolný, nechal se zmanipulovat a žárlil na Putina, jehož úspěchy mu byly otloukány o hlavu.
  Občas si uvědomil, že s ním zametají, vzbouřil se a demaskoval americkou politiku. Známe výroky „o kroucení rukou“, „o psaní obchodních pravidel pro svět“ a pod.

  Politika tlaku na Rusko a Čínu svedla tyto země do spolku, ukázala se být jako neúčinná, protože směřovala ke konfrontaci, která by nakonec byla jaderná.

  Proto na nového prezidenta (opět z několika po léta zkoumaných adeptů) byl tedy vybrán byznysmen, realista, který chce učinit USA opět silnými a pozvednout pracující lid.
  Tuto roli zatím sehrál perfektně. Všichni mu uvěřili do té míry, že do funkce málem neprolezl. Tato nordická lest zapůsobila i v Rusku. Budou nějakou dobu pod dojmem, že v něm najdou přítele.

  Jeho úkolem je zničit Rusko i Čínu každého zvlášť tím, že je zaangažuje v navzájem protichůdných projektech. Zatím co Obama byl skvělý rétor, Trump je šaramantní kšeftař a praktik. Bude lépe kombinovat ekonomické svody s vojenskými tlaky.

  Bude to velmi kritické období, protože on není zvyklý prohrávat a svět je protkán sítí poskoků amerických jestřábů, kterou nakonec bude rád využívat.

  Jediné, co si přeji je, aby se moje tušení nevyplnilo.
  To by se mohlo stát jenom tak, že se USA dostanou do nějakých VELMI VELKÝCH problémů, (nějakých živelných, finančních, nevím jakých kalamit).
  Od úmyslu zmocnit se přírodních zdrojů Eurázie USA nikdy neustoupí.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mozna mate pravdu, ale taky je mozna vas nazor zbytecne paranoidni.
   Vy necitite ten hnev lidu? Neni mozne ze se ten hnev muze nekde projevit?
   Odpoved na Bushe mladsiho, ktery tak znicil vse ze se posledni rok schovaval, byl Obama. Po bushovi jak spravne rekl Trump by nevyhral ani Abraham Lincoln
   A Trump je odpoved na hnev lidu s obamou a hillary
   Nesouhlasite?
   Konspirace jiste jsou, ale opravdu kontroluji vsechno?

   Smazat
  2. Jedine realisticke hodnoceni Onany a cele te politicke masinerie ktera nema s pomoci lidem jak slavne vsichni ti sedmilhari vytrubuji nic spolecneho ,zid veli rozhoduje a kona . Kdo se postavi neb ma jiny nazor je zlikvidovan bud fyzicky nebo materialne na to maji oni vybudovan potrebny aparat a verte ze kazdy koment (i zdejsi ) je peclive zaznamenan pro budouci vytezeni ci jinou sluzbu . Zatim vedou ale boji se ,verte ze se boji proto Faxman Weinstein a dalsi tak vytrubuji svou velikost a neporazitelnost

   Smazat
 10. Panove, musim vam neco duleziteho poradit, a to hlavne i Vam pane Lubomir Man !

  Kdyz se toulate informacemi z Ameriky a prekladate si je do cestiny, at uz pro vasi potrebu, nebo potrebu obcanu, tak musite peclive hlidat ZDROJ INFORMACI !

  90 % vsech informacnich agentur zde patri pouze jedne skupine specialnich zajmu a od nich se nic hodnotneho nedozvite.

  Tyto skupiny informuji o postaveni presidenta Trumpa negativne a ono to potom v Cesku dela dojem , ze to opravdu negativni JE !

  Kde jaka podradna bublina, ktera se chce zviditelnit zkritizuje presidenta Trumpa, opravdu hloupe a tim si zlepsi postaveni v ocich specialnich zajmu.
  Je to podobny system jaky byl ve 30-tych letech v Nemecku, kdy svobodneho tisku bylo velmi malo...
  Ten NESVOBODNY tisk je manipulativni a bezcenny.

  Na zaklade toho o cem se zminuji si mnoho lidi mysli, ze Amerika a Trump se vzdaluji jeden od druheho, ale to NENI pravda. 20.1.2017. budeme oslavovat vsichni.

  Informace na Yahoo, stejne jako na CNN, ci New York Time nemaji hodnotu casu potrebnou k prekladu.
  Nejhorsi je vsak Washington Post. Kdyz uvedene agentury mate pred ocima IGNORUJTE JE !

  Oni nerepresentuji mysleni Ameriky, stejne jako byvaly State Department v zahranicni politice nerepresentoval vuli Ameriky , ale pouze male skupiny v Americe a silne neoblibene....
  Z toho o cem se zminuji vzrostl vas negativni pomer k Americe...Mylite se vsak ! Amerika je jina, nez jsou vase predstavy. Je daleko lepsi a Trump ji representuje se vsemi volici na jeho strane.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:29
   A čímpak to, že se americký tisk tak pokazil, že je jako ve výmarské republice?

   Smazat
  2. 22:37 pokazil se globalismem, multikulturalusmem, slujickarenim, zradou

   Smazat
  3. 22:43
   To teď místo páníčka bude odpovídat ratlíček?

   Smazat
  4. 22:46 pokracujes v urazkach, z havlovy prdele, zbabely anonyme
   S tebou nikdo nediskutuje, ani tady ani na tve pavlaci

   Smazat
  5. Horni Dolni 14.ledna 2017 22:51
   Však já se TEBE na nic neptal registrovanej sráči. Tak koukej zmlknout a zalez zpátky do boudy!

   Smazat
  6. 22:56 cesky nevolnik nema pravo o trumpovi mluvi
   Dale jelikoz utocis bez podpisu jsi pirat a pirati se neberou do zajeti, ti se rovnou vesi na rahno
   A klidne pis, tve psani je zaznamenano a vrati se ti jak bumerang a rozbije ti hubu
   Nebudes prvni co prejde od arogance ke kviceni

   Smazat
 11. PB 22:15

  Obama byl zklamáním mj. pro ty, kdo nechápou americký politický systém (který celkem správně popisujete). Kdyby byl nevyhovoval, nebyl by se dostal ani na lavičku náhradníků, natož do Bílého domu. Nezapomínejme taky, že byl vybírán v době akutní bankovní krize.

  Těžko si umím představit Rusa tak hloupého, že by ve Trumpovi viděl přítele.

  Co od Trumpa očekáváte?

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze posle do hajzlu globalisty havlisty ze zrusi NATO a EU a defunduje OSN
   Atd
   Pokud ano tak at vladne
   Pokud ne tak holt dalsi kritiky atd
   TRUMP JE NADEJE, NIKOLIV JISTOTA
   jenze havlo cesko nema ani tuhle nadeji
   Posledni co bude prochazet cechum hlavou budou ruske nebo americke srapnely

   Smazat
  2. 22:50
   Promiňte, ale zřejmě jste si nevšiml, že na Váš názor jsem se neptal.
   Kokotko

   Smazat
  3. 23:02 kokote, ty si zase asi nevsimas ze pises na otevrene forum
   Pokud chces nazor od nekoho specifickeho tak mu napis email
   Muzes si s nim oak suskat ty tve nevolnicke kecy
   Pokud mozno tajne protoze za to co jsi napsal budes po odchyceni podle siudce Rossi zavrenej
   Jinak neodpovidam tobe ale verejne pro jine , tobe slabomyslniku nema cenu odpovidat jelikoz ty o nametu Amerika a Trump nevis vubec nic, nevolniku

   Smazat
 12. Pane PB - 22:15... Respektuji vas nazor , ale v mnohem s nim nesouhlasim.
  Obama byl vybran skupinou Davida Axelroda z Chicaga, ktere se za nejakou dobu vymknul z jejich rukou.
  Krev je silnejsi nez voda a on se potatil. Zacal silne nadrzovat Muslimum... Takze charakterove byl v poradku, nebot byl verny svemu lidu , ale na ukor lidi DRUHYCH - bilych Krestanu a samozrejme levicovych Zidu z Chicaga.

  On sel tak daleko, ze poslal plne letadlo penez Iranu za velkeho kvikotu tech, ktere Iran ohrozuje...

  Takze intelektualni nadrazenost tech lidi, kteri Obamu dosadili se promenila v dukaz, ze jedine my Katolici (protipapezenci), jsme nejinteligentnejsi segment populace v Americe a ti druzi vyvoleni se nam nemohou rovnat.

  Protoze jsem mladi ztravil v Africe, tak me nikdy nicim president Obama neprekvapil, ale vzdy pobavil a pripomel slova B.J. Vorstera, (prime minister - JAR).

  Ktery mel vzdy respekt pro kmenovou vernost, jak mezi cernochy (Bantu), tak mezi Tutsi.
  Barevna Amerika urcite postupne ztrati privilegie, ktere pro ne president Obama zaridil, proto je tolik jeceni.

  Rasove napeti je na obzoru. To jsem zvedav, dopadnem-li jako JAR.
  nick HONOLULU - pametnik, ktery by si rad nic nepamatoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika asi tak dopadne
   Ale Evropa taky
   Premiera za 5 dni na trumpove show

   Smazat
 13. Cechum neni diskuze pod Robertovymi clanky doporucena.
  Totiz je zde risk ze cesky nevolnik by mohl byt Chovancem ci Zaoralkem zavrenej za opakovani nejakeho trumpova projevu. Takze cesi mlcet

  OdpovědětSmazat
 14. Prispevkar - HORNI DOLNI ma logiku a ma prehled v tom co se deje. Vidim hodne veci podobne jako on. Trump je nadeje - ne pouze pro Ameriku, ale pro celou civilizaci v Evrope.

  O tom, ze ma pred sebou tezky boj neni nejmensi pochybnost. Jak ten boj dopadne nikdo nevi.
  I kdyby prohral, tak Amerika uz nekdy nebude stejna, jako za vlady Neoconu (= Trockistu) !
  A krome toho, nasilana globalizace se nekona.

  A vy Cesi, bezohledu nato co rikaji vase autority ZBROJTE, oraganizujte se ! S Islamem se nikdy nikdo nedokazal domluvit ! Podivejte se do dejin.
  Slava dr. Konvickovi, ceskemu Karlu Martelovi z Opavy. (Tam jsem take nikdy nebyl.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeste ze vy dva volove tady jste kdo by obveseloval ty ceske idioty ,alespon vidi uroven blbecku kteri meli heslo:kdo utece vyhraje PPP

   Smazat
  2. 23:12 kamarade Honolulu, dekuji ze jsi se za me postavil
   Vsimni si jak tu funguje diskuze, neco obecne napisu, do nikoho odobne nevrtam ale jsem hned osobne a sproste napadnut mrnavymi a zbabelymy sakaly, kteri se i boji podepsat. Ti utocnici jsou hnuj bez vzdelani a vedomi co je to Amerika ci Trump, stejne jako ja neznam Natal a jina mista o kterych bych si s tebou neodvazil polemizovat.
   No a cesti zapecnici umi jen nadavat, ale jak jsou zbabeli tak rychle meni identitu a boji se i podepsat.
   Je to od nich zavist, ziji v zavisti a vi ze jsou nevolnici. Uz jen za opakovani trumpovych vyroku je muse soudce Rossi ci jini zavrit.
   Proto ten zoufaly stekot a kvikot. I od nicky 23:26
   A redakce maze tebe i me. Cesko holt krome par lidi nema uroven vyssi nez stredovekou. Ano vyjimky jsou Zeman a nejlepsi cesky politik Konvicka.
   Ceska vlada je nekegitimni ukaz.
   A trump opravdu Evrope pomaha, nejvic by Evrope pomohlo rozpusteni uchylneho buzerantskeho EU a NATA. Tez by pomohlo rozpuseni OSN.
   Honolulu, bud rad ze nejsi v evrope a zvlast v cesku
   Cesi ve sve horlivosti pro Havla a jandovy buzerevropske hodnoty se obetovali. Posledni co jim potahne hlavou bude rusky (nebo americky) shrapnell

   Smazat
 15. PPP (Prava pulka prdele)
  23:26 Splachni do hajzlu s poznanim, ze ty nemuzes obveselovat nikoho, protoze jsi omezeny hlupak. Nemas zadny argument.
  Pouze jedna Tvoje veta a computer zacne smrdet pyzmem, ty opicaku... Mas ty vubec povoleni se zdrzovat na uzemi Ceska ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty asshole ja jsem v juesej znacne dele nezli ty mam jiste vyssi vzdelani nezli ty sasku a navic mam rozhled a prehled neb studuji veci a nekvakam dle momentalni nalady .Proste o sve chytrosti se onanuj pouze se saskem dolnim onanou a nekolika neznalky kteri veri jak komunistum tak kapitalistum v obou pripadech zidum

   Smazat
  2. 2:19 tak se pochlub, zbabely anonyme. Vzdyt neumis anglicky, a anglictina je treba i na cisteni hajzlu
   Tuhle jsi tu napsal jednu radku s peti chybama
   Tak kdy se setkame?
   Nebo si te mam nechat zjistit?
   Ale to te pak navstivi ostrejsi hosi a uz to nepujde zastavit

   Smazat
 16. Nejdrive si nechali Cinu prerust hospodarsky pres hlavu usilim jejich bank , presidentu a Konglomeratu celyho zapadu.
  Potom aby jejich blbost jeste dale vykvetla , zahnali Rusko /a dalsi staty/do holportu s Cinou.
  Uplne volny market pak zpusobil taky problemy usaku s cinskou menou/juan/.
  Cina si zakoupi urychlene arsenal a vse co jeste nemaji od rusu. A zacne se branit , co jim asi zbejva.
  Nejdrive ale udela cokoliv aby zabranila valce.
  Jeden malomocnej zmizi a dalsich 10 se objevi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:50 ctenny diskutere, spojeni USA a Ciny jsem vysvetlil svrchu. Cina musi vyrabet a prodavat do USA jinak se zhrouti. A aby na nakup cinskeho povetsinou odpadu Amerika mela tak ji Cina pujcuje. Provazanost neskutecna.
   Ale jedna vec, a Honolulu mi to potvrdi, je ze Amerika je velika. A tak ma vetsi vydrz. 0:50 (priste se podepis) tva uvaha ja spravna ze to prerusta pres hlavu ale nezapominat na to ze obe zeme Amerija a Cina maji setrvacnost. Tu Cesko nema, tak pozor. Trump ma moznost problem resit, mozna. Mozna. Ty umis cist budoucnost? Je pravda ze parazituju z Honolulu optimismu. Ja si nejsem jist jak to bude Trump resit. Jestli teda Trumpa nezavrazdi nejaka svoloc uz ted v patek. No a dale, a s tim byste mohl souhlasit, by Amerika nemela valcit najednou z Cinou a Ruskem.

   Smazat
  2. Horní Dolní 7:02
   Vím jak to myslíte,ale podle mne to bude trochu jinak.I anonym 0:50 to popisuje,nechali si hospodářský přerůst přes hlavu.Ono to mělo dopadnout jinak,Čína měla vyrábět a USA korporace prodávat všude po světě,proto všechny ty obchodní smlouvy,CETA,NAFTA.TIP,TTIP.Jenže Čína na to nepřistoupila,chce vyrábět i prodávat sama,proto je zle.Takový objem zboží,lépe řečeno nerovnováha zahraničního obchodu s Čínou,pak vede Trumpa k těmto krokům.

   Smazat
 17. 2:19... mas EXCREMENT a ne vzdelani, kdyby jsi byl American - Ty nedomrdku, tak by jsi nikdy bezduvodne nenapsal Tvuj prispevek 23:26, ktery je insult bez argumentu.
  Zacina se argumentem NEMEHLO a konci insultem. Ty to mas obracene.

  Ty zakomplexovany osle, ty zavidis lehkost nasi komunikace, tak nesnasis nikoho, kdo Te prevysuje o inch.

  Pamatuj ty mentalni chcipacku, ze ja tebe prevysuji o 10 Feetu.
  Co se tyce Zidu, tak nejsou jednotni a co se tyce kritiky informaci, tak nekritizuj, kdyz sam nejsi
  ZADNYM informativnim PRINOSEM ! Parazite, hrajici si na arbitra komunikace a kritika. A ted nas pobav svym "vzdelanim" , nevzdelance ! At se zasmejem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, hezky! Lehkost komunikace! Presne! To je totiz neco co cesi vicemene nezvladaj. A menim nazor na newyocany. Trump by mel mimo jine vyucovat umeni komunikace. Psani, pise uzasne lehce. Ta krava hilary se ho snazila urazet napodobovanim. A navic trump uzasne a lehce mluvi.
   Kdyby se cesi naucili komunikovat tak z deseti procent jako trump, to by se tu ulevilo

   Smazat
 18. 0:50... Cina ustoupi a zreviduje obchodni smlouvy o kterych mluvil Trump... Ti kteri zminene smlouvy podepsali byli nekvalifikovani a kratkozraci - dosazeni nepotismem. Nikdo nezamlcuje, ze jsme meli nekvalifoikovane lidi ( mluvil o nich president Trump.)
  Zde jde o to , jak to nejlepe napravit.

  Krome toho, zde je nekolik dalsich choulostivych veci, ktere maji prioritu. S Cinou se pujde domluvit !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:15 no rekl bych to jinak, z dovolenim
   Myslim ze ti co podepsali ty nevyhodne smlouvy byli vic nez nekompetentni, byli to vlastizradci. Asi i uplaceni.
   Trump, tedy skrze Sessions by mel vsechny ty smlouvare a smlouvaky prosetrit a zavrit

   Smazat
 19. Kdyz s necim nesouhlasite, vy bile OPICE, tak pouzijte konstruktivni , opozicni argument a potom teprve nadavejte !
  Vy prskate jako Babooni v Botswane a predpokladate , ze ten, kdo vas cte je Nostradamus.
  nick HONOLULU - Koncim zde ! Rad bych vam jeste nadaval, ale nejsem mentalne stimulovan. Vase university jsou pod urovni moji pomocne skoly.

  OdpovědětSmazat
 20. hahaha ten ti to nandal honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez podpisu jsi neverohodny pirat, zakerny, a piratum rahno

   Smazat
 21. Trolicek sel hajat
  Hajej dadej trolicku

  OdpovědětSmazat
 22. Horni Dolni, jsem na Tvoji strane a mam radost, ze vracis zpet nadavky a urazky...

  Nekdy mi vsak pripada, ze je to pod nasi uroven se bavit s uslapnutymi nevolniky, kteri pouze nadavaji.
  (23:26) !

  Az bude prilezitost, tak nepisi verejne o deleni a rozdilech v mysleni ceske emigrace, at uz v USA, Kanade,
  nebo Australii a tech z byvale JAR... Uz to bude pomalu 50 let co ziji mimo Evropu, tak znam ty rozdily vsechny.
  Z toho Ti vyjde porozumeni, co od nekterych z nich ocekavat a proc.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 23. Faktem je, že obchod ovládá Amerika, nicméně ta má velké problémy, jak nadhodnotu peněz, tak skladbu obyvatel. Počtem obyvatel Čína evidentně USA převálcuje a obyvatelstvo se neustále zkvalitňuje, což v Americe jednoznačně nebude. Uzavření hranic a omezení obchodu sice povede k problémům i mimo USA, ale nakonec kvantita převálcuje kvalitu, nikoliv naopak.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.