Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

P.C.Roberts: Odvážný hlas evropské žurnalistiky zmlkl.15. 1. 2017                   PaulCraigRoberts  

V lednu 13. zemřel na následek infarktu německý novinář Udo Ulfkotte. Byl redaktorem deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung a je autorem odvážné knihy Koupení žurnalisté, ve které prozradil, že americká CIA má pod palcem všechny význačnější evropské novináře. 

Což samozřejmě umožňuje Washingtonu vytvářet evropské veřejné mínění vlídné k sobě samému, a naopak omezovat  informace a opozici vůči způsobu, kterým dnes ovládá celou evropskou politickou scénu.

Odvaha a samostatnost myšlení, kdysi v Evropě naprosto běžná, tak z kontinentu vymizela. Charles de Gaulle byl posledním představitelem evropského státu, který si vůči Washingtonu uchoval nezávislost. Dnes ji vidíme jen v Marine Le Pennové a snad též v prezidentovi Maďarska. Ale pro většinu západní a východní Evropy platí, že hlavy zdejších států nejsou ničím jiným než nevolníky Washingtonu, věrně oddanými dokonce i jeho válkám

Vybral a přeložil Lubomír Man

17 komentářů :

 1. To je smutná skutečnost. Lokajství a vlezdoprdelizmus patří mezi silné stránky českého národa. A to je vlastnost sebedestruktivní. O pokročilé debilizaci nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podlézání a lichocení jsou formou šplhání. Jsou naprosto běžné zvláště na Západě. Šplhání je nezbytné v pracovním postupu ve vedení závodů i výzkumných organisací.
   Závěr, že jde o "typickou českou vlastnost je naprosto mylný.

   Vymazat
  2. Já se ale přikláním též k tomu českému imitování západu ve všem. Vlezdoprdelnictví v to počítaje. O Češích se říká, že jsou jak psi, kteří olizujou i ruku, která je bije, jen když jim dává žvanec a sype zlaťáky. A to sedí do detailu. Možná že jsme kdysi měli nějakou hrdost, ale to už je asi hodně dávno - řekl bych i že pár set let zpátky. Dnes už jsme si právem vysloužili osočení z lokajství, leštění klik, co Čech, to panskej slouha, podržtaška a přizdisráč. Zejména za posledních šestadvacet let, kdy jsme dostali pomyslnou možnost předvést něco jiného, předvedli jsme zase jenom to samé - možná tomu říkáme "korektnost"? Možné to je.

   Vymazat
  3. Lokajství a vlezdoprdelizmus patří mezi silné stránky českého národa? To je omyl. Patří pouze mezi silné stránky současné vlády. Kdyby v této zemi fungovala odvolatelnost politiků, určitě by dnes sestava vypadala uplně jinak.

   Vymazat
  4. 22:15 tak do prdele na co se ceka? Vlada zlocinu lze odvolat defenestraci

   Vymazat
 2. Prototypem seriózního novináře "znovuzrozený křesťan" Udo Ulfkotte rozhodně nebyl. Milovníci spikleneckých teorií si ho ale oblíbili. Ono to totiž taky nese slušné peníze.

  OdpovědětVymazat
 3. Polsko, Madarsko, RUMUNSKO a J U G O S L A V I E nepoklonkovaly SSSR, ted z cele Evropy je to jen MADARSKO a trosku Slovensko, co maji nejaky charakter. Ted se daleko vice a daleko nebezpecneji (zeme soc.bloku nesly do zadne valky SSSR, ted zeme NATO slouzi kazdemu konfliktu vedenemu USA) prisluhuje ci otrocky slouzi. Tady je jasne videt - jak plodna je kapitalisticka demokracie a jak se drzely socialisticke zeme, a jedina zeme, ktera ted odolava zlu, je Madarsko!!!!!!! Rika to moc o kvalite lidi v kapitalistickcych zemich,treba v Nemecku je to byvale NDR co nejvic protestuje, a i Polaci za neco stoji, jen CZ je stale verna svemu nejvyssimu poklonkovani. Jak by ne, mame tady nejvetsi kvality. Jako vzdy. Socialisticke prisluhovani je stale kritizovano, to kapitalisticke stale chvaleno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej si pauzu ty hrdopychu.Každý žvaní pítchoviny.Je nás víc cojsme to prožívali a prožíváme, nemusí nám to takový debil předkládat.

   Vymazat
  2. Ty,20:50,jsi opravdu gauner,jinak tvoje chování nelze pojmenovat.A mluv za sebe !

   Vymazat
  3. Trol bez podpisu je clovek bez sebeucty

   Vymazat
 4. O Polácích a jejich charakteru bych měl pochybnosti. Přece jen mají nacismus a dnes antirusismus hodně vlezlý pod kůži. Češí odešli k věčnému spánku do Blaníku, jim stačí, že mají laciné pivo a je jim jedno, že jako národ vymírají, je jim jedno, že jsou méně než otroci. Jo, dobře kopou alkoholovou ligu, bezva se rozšoupli v drogách a AIDS a psi jsou pro ně podstatně více než jejich vlastní děti. A co je vůbec nejméně -jako potomky Husovy - zajímá, to je pravda, to si raději nasadí sluchátka a růžové brýle. Šťastný to národ!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vicemene pravda
   Kdybych tohle ale rek ja tak me bude nadavano

   Vymazat
 5. Je mi to líto a nevěřím, že umřel na infarkt.

  OdpovědětVymazat
 6. Umřít musíme všichni.Ovšem vlezprdelkování čili
  rektální alpinismus nemusíme,ale řada lidí chce.
  Oni chtějí něco znamenat a bez licoměrnosti to
  v podstatě nejde.U nás je to rozšířeno hlavně v
  politických partajích,hlavně ve vedení partají.
  Český volič je totiž přeborník ve skoku na špek.
  Věří tomu,co mu nabulíkují budoucí politici.Pak
  už se jenom diví.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Jeste 4 dny
  Elity se trumpa pokouseji svrhnout
  Elity se pokouseji trumpa zabit
  V cesku to jsou zlocinni havlisti
  RUCE PRYC OD TRUMPA
  A cesi at radsi neopakuji to co rika Trump, treba to ze Merklova udelala chybu v pozvani immigrantu, za to se v cesku zlocineckou vladou Sobotky a Chovance zavira. Za urazku immigrantu.
  Cesko je na hlavu
  A Cesi toleruji VLADU ZLOCINU ktera Cechy zavira za to same co Trump rika otevrene.
  CESKA VLADA ZLOCINU okrada kazdeho Cecha o 50000 koru za rok ktere posila nemeckym a jinym panickum, protektorum ceska
  JEN MENECENI LIDE UZNAVAJI NAD SEBOU S POKOROU VLADU ZLOCINU

  OdpovědětVymazat