Reklama

sobota 14. ledna 2017

Thierry Mariani: "Jsme konfrontováni s rozsáhlou dezinformací o tom, co se děje v Sýrii"


14. 1. 2017   zdroj
Člen Národního shromáždění Francie Thierry Mariani opět shromáždil parlamentní delegaci na cestu. Tentokrát poslanci zamířili do Sýrie, kde pobývali od 5. do 9. ledna. Po návratu udělal Mariani několik důležitých komentářů, které očividně nemohou uspokojit všechny. Cesta do Sýrie je pro představitele evropských zemí, v podstatě, bezprecedentní záležitost. Přece je to ale Thierry Mariani, který byl už i na Krymu.


Přitom politik vůbec nepočítá se shovívavostí západních médií, která jsou odhodlaná jej po každé takové "cestě" roztrhat na kusy. Tato praxe je nezbytná pro nezaujatý pohled na věci, soudí Mariani, a vyzývá parlamenty ostatních evropských zemí, aby se na vlastní oči podívali na dění a aby nepodporovali tok dezinformací o tomto naléhavém tématu.

"Jak jsem již řekl, jsme konfrontováni s rozsáhlou dezinformací o tom, co se děje v Sýrii. Pokud čtete například francouzský tisk, máte dojem, že obyvatelstvo Aleppa bylo podrobeno genocidě a že samotné město bylo zcela zničeno. Ale pravdou je, že pouze 15% budov bylo zničeno a dalších 20% poškozeno. Všechno ostatní je celé a zachované. Pokud jde o lidi, tak před válkou žily v Aleppu 3 miliony osob. Teď tam je 1,5 milionu. Drtivá většina lidí jednoduše město opustila. Kromě toho bylo zabito 35 tisíc osob. Nechci říci, že se jedná o malé množství. Je to hrůzná statistika. Smrt byť jediné osoby je nepřípustná. Ale zcela nepřijatelné je hovořit o tom, že byli zabiti všichni z onoho 1,5 milionu. Právě k tomuto závěru je možné dospět, když si přečtete francouzský tisk. To je důvod, proč se domnívám, že francouzští poslanci i členové parlamentů ostatních evropských zemí jsou povinni navštívit Sýrii, aby se na vlastní oči podívali, co se tam děje", řekl novinářům Mariani.

A opět, v rozporu s očekáváním médií a rétoriky, která se šíří ze Západu, francouzský politik projevil konstruktivní přístup k otázce urovnání syrské krize. Prý nejprve mír a teprve potom jakékoliv otázky, týkající se prezidentství Asada. Ano, navrhuje Evropě a USA jiný přístup: "Ať by se dělo cokoli, je možné přistoupit k syrské krizi ze dvou stran. První přístup je uplatňován v Evropě a USA a je vymezen tím, že nemá smysl něco projednávat, dokud je Asad u moci. Ale jaký je výsledek? Válka pokračuje, lidé umírají a nejsou žádné změny. Je však zřejmé, že když sedíte v pohodlných kancelářích v Paříži, můžete si dovolit uvažovat tímto způsobem.

Další možnost spočívá v tom, že Asad je prezident a ať se k němu stavíte jakkoli, musí se s ním počítat - diplomacie nepředpokládá práci jen s těmi, kteří se vám líbí. A právě proto se domnívám, že Francie a celá Evropa musí změnit svůj přístup k syrskému urovnání. To by umožnilo válku zastavit a pak přejít k jednání o osudu prezidenta". Myslím, že Evropa nebude následovat příkladu francouzského kolegy a že nadále bude hlásat, jak se Mariani vyjádřil, z pohodlných křesel. Nicméně cestu francouzských poslanců do Sýrie nelze nazvat neproduktivní - získali jsme nestranný názor a objektivní informace v číslech. Mýtus o ruských zločinech na pozadí komentářů Marianiho, který navštívil, dalo by se říci, ohnisko událostí, mizí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Mariani,chodil,ako okolo horucej kase a nepomenoval udalosti a deje v Syrii,tymi spravnymi slovami,ze cela vojna trvajuca 6 rokov je cisty holyud,zapadu.

  OdpovědětSmazat
 2. Co jim je kurňa co do osudu demokraticky zvoleného presidenta, ať si doma radši řeší plíživou islamizaci své země a hlavně se už přestanou sr.t do zemí do kterých jim nic není. Co jako ten novinář říká, že by tam jako bylo možná Asada lepši nechat? Co jim je do toho? Samozřejmě, že je to lepší názor než ho lynčovat, nebo popravit jako je tomu u našich demokratů zvykem, ale to je tak všechno.

  OdpovědětSmazat
 3. Cesty západních politiků do Sýrie je ztráta času.
  Jak se místní dovědí,že je z EU,tak se k němu
  začnou chovat nepřátelsky.EU a USA rozpoutaly tu
  válku v Sýrii a Syřané je považují za nepřítele.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A VY SE DIVÍTE ??????

   Smazat
  2. Každý takový Mariani je průtrží v jinak kompaktní propagandě, proto jsou návštěvy nejen poslanů v místech zahalených propagandou nezbytné. Už chápete svůj omyl?

   Smazat
 4. Frantíci a Angláni mají zvláštní pohled na demokracii
  vit rok 1938 postoupení Československa hitlerovkému Německu. Jsou to absolutně nedůveryhodní spojenci.
  Jsou to musím říci a omlouvám se za vulgárnost KZURVY
  Václav

  OdpovědětSmazat
 5. Západní člověk si v sobě nese pocit výlučnosti. Nepopírám, že bílý člověk vytvořil technickou civilizaci, nepopírám, že vytvořil v dějinách jedinečně svobodnou společnost.

  Ale dostal se do stavu takové dekadence, že to už nedokáže zastavit. Jeho lupičské odhodlanosti však neubylo.

  Západní člověk není schopen hájit svoji civilizaci a kulturu, přesto se stále s pocitem nadřazenosti dívá na svět jako na svoji potenciální kořist. V tom není lepší než jiné rasy.
  Je však stále přeborníkem v řečech o morálce
  PB

  OdpovědětSmazat
 6. Nedelal jsem si o Aleppu zadne klamne vidiny.
  Ale skutecnost je zajimava . Obcanska a asymetricka valka teroristu , je nejhorsi , protoze ti se skryvaji a misi zbabele s civilnim obyvatelstvem a podle utoci ze zalohy. To znamena obrovske potize obrancu. Zjistit napr. kdo a kde je nepritel.
  Ale prekvapeni jak rychle to tam rusove srovnali.
  Navic naucili syrany bojovat a vitezit.
  Myslim, ze usaci jsou z toho nejisty a panikujou.
  Po ustanoveni Khalifatu v Iraku, tam Obama poslal 260 vojaku...
  A co? Rozdil.
  Vsazeli taky na verne spojence fasistu muslimy jako hrozbu na Rusko z tech dovezenych do EU.
  Je taky zajimavy ,ze fasisti kdyz pritahli na Ukrajinu ihned temer vyvrazdili okolo 4 milionu.
  A ukrajince snad mimo porizovani si fasistickych rezimu , nic jinyho ani nezajima...

  OdpovědětSmazat
 7. Amerika nepotřebuje pro sebe žádnou vyhranou válku. Amerika pouze potřebuje, aby se ostatní mydlili mezi sebou, aby se vzájemně nenáviděli a vyvražďovali. To přece "vyučuje" po celém světě, kamkoliv vstoupí jejich lidé, a nějaký Obama za to dokonce dostal Nobelovu cenu za mír, přesněji by se měla jmenovat Nobelova cena za americký mír.

  OdpovědětSmazat
 8. Marně čekám na vyjádření Ministerstva pravdy že se jedná o dezinformaci. Ať se v tom už proboha vyznám.

  OdpovědětSmazat
 9. Jediný správný názor na Asada má Rusko a sice ten, že o jeho politickém osudu nechť si rozhodnou Syřané ve volbách. Nikomu jinému do něho nic není. A pokud by bylo vyslyšeno přání USA a jeho řiťolezců z Evropy, nebyl by Asad pouze sesazen, nýbrž pro jistotu rovnou mrtev. Hanba a fuj.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.