Reklama

pondělí 23. ledna 2017

Před rokem zemřel Miloslav Ransdorf, který názory děsil hlupáky

Miloslav Ransdorf byl europoslancem za KSČM
23.1.2017 První zprávy

Před rokem 22. ledna 2016 za podivných okolností zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf. Politik, který svým obzorem převyšoval všechny ostatní kolem sebe a navíc je děsil svými názory třeba na církvení restituce, o kterých často psal jako o nové Bílé hoře.
 
 

 
"Míla Ransdorf odešel právě před rokem. Poslední štvanici už neustál. Zle se z ní dělá dodnes. Kříženec zášti a mindráků se fakty nezdržuje. Suma, již měl prý Míla mámit ze švýcarské banky, váží pět tun. Média velkých prachů vřeštěla, že pro ni vyrazil s kufříkem. Verze o podvodu splaskla rychle," napsal vzpomínku na europoslance Miloslava Ransdorfa místopředseda KSČM Josef Skála.

"Míla si – právem a víc než na čemkoli jiném - zakládal na cti a inteligenci. Švýcarský erár šlápl vedle. Vycouval už loni na jaře. Ten, komu ublížil, mu to už spočítat nemohl. Z prolhaných médií nepadlo slůvko omluvy. Máloco je tak plastickým obrazem jejich »svobody«," dodal Ransdorfův spolustraník.

Štvanice neustala ani po dosud ne zcela vyjasněné smrti europoslance.

"Nedávno jsme byli svědky honu na čarodějnice, ten hon běžel na plné obrátky ve věci europoslance KSČM Miloslava Ransdorfa. Hon dovedený k smrti. Ať byl posléze zesnulý jaký byl, to co se kolem něho odehrálo, bylo přinejmenším podpásovkou. Tečku všemu běsnění dala ve svém ocenění nejvyšší česká fotosoutěž Czech Press Photo fotografii s pobryndaným a uštvaným Miloslavem Ransdorfem. O co jde? Namítne u nás mnohý - vždyť šípy zacílily na komouše," poznamenal nedávno publicista Zdeněk Hrabica.

Ptáte se, proč Miloslav Ransdorf byl tak často ostřelovaný médii velkých prachů?

Stačí si přečíst pár řádku z jeho čtyři roky starého článku ...


Nová Bílá hora

Místo demokracie máme kleptokracii. Ovšem čeští kleptokraté by nemohli vládnout bez kulturního převratu, který dal novým poměrům morální svatozář. Vzpomínáte si na Havlův život v pravdě? Havlův věhlas, zainvestovaný Západem, stál na straně těch, kteří morálně degradovali socialismus a s ním spjatou minulost. Bez toho by Klausův ekonomický převrat nebyl možný. Havel a Klaus jsou spojité nádoby, jejich spor je spor uvnitř rodiny.

To vše teď završuje akt církevních restitucí, který je právně, historicky i morálně pochybný. Částka 134 mld. Kč pro církve v době fiskální krize státu je zhovadilost. Ale je to logický krok vlády konečného dokradení, která se neohlíží na peněženky spoluobčanů.

Zcela hanebně a nečestně byly podepsány obligace, a to jen proto, že tento proces je nevratný. Bylo přece jasné, že sociální demokraté a komunisté podají ústavní stížnost. Údajné pravicové vlády rozpočtové odpovědnosti převzaly od Jiřího Paroubka schodek 691 mld. Kč, dnes jsou dluhy ve výši jednoho bilionu 686 mld. Kč.

Za necelých sedm let skok o jeden bilion Kč. Každou vteřinu náš dluh narůstá o 3552 Kč. Kardinál Duka, církevní diplomat, který v prezidentské volbě sekundoval Schwarzenbergovi, se zařadil do celého kontextu dovršení nové Bílé hory.

Dá se vůbec něco dělat? Ano. Vzít poměrům jejich hasnoucí svatozář. Francouzský sociolog Pierre Bourdieuzavedl pojem symbolického kapitálu. Aby se nějaká moc zhroutila, musí nejdříve přijít o symbolický kapitál, o respekt lidí. To je, myslím, proces, který je dnes v pohybu a současná moc jej stěží zarazí.

Miloslav Ransdorf


Související:
Podezřelé úmrtí Miloslava Ransdorfa vyšetřuje kriminální policie ČR

38 komentářů :

 1. S mírnou nadsázkou říkám, že Ransdorf byl posledním ostrým zubem komunistické "opozice". Po jeho odchodu se komunisté stali zcela bezzubou opozicí. Výkony lidí, jakým je třeba Dolejš, velmi často připomínali výkony fan klubu TOP 09. A Dolejš nebyl zdaleka jediným. I když jsem s Ransdorfem občas nesouhlasil, vážil jsem si ho. Byl velmi inteligentní. Je to jeden z mála polistopadových politiků s velkým P.
  Čest jeho památce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná poslední rozumem i srdcem Komunista. Příliš mnoho věděl, mnoho pamatoval, příliš lidem věřil a neintrikoval. Takoví se dnešku nehodí. Kampak s otevřeným srdcem proti zištnosti a hlouposti (ukázka 20:21). Čest jeho památce.

   Smazat
 2. Bohužel jsem nestihl zareagovat - proto taky sem vlezl jako první ten hnusnej, nactiutrhačskej hajzl. Ale teď na chvíli zmizí na diskuze k novinkám. Jestli totiž podobný článek o panu Ransdorfovi uveřejnili i na novinkách, už teď v tuto chvíli je tam slet těch nejodpornějších diskuzních hajzlů a placených provokatérů, ksindl a hyeny, a sprostě to nadává jak zesnulému Ransdorfovi, tak obecně i komunistům. Tam jsou diskuze odporná, bulvární páchnoucí žumpa.Každý z těch psychopatů a perverzních šmejdů má ale jenom dva možné příspěvky, takže se to vyblinká a rychle to přeleze sem - a tady pak začne sprostá smečka štěkat a urážet. Diskuze - to začíná být už jen špína. Zdaleka už ne to, co byly dříve.

  OdpovědětSmazat
 3. Miroslava Ransdorfa jem si vážil pro jeho rozsáhlé znalosti a schopnost podělit se s nimi. Čest jeho památce. Morave

  OdpovědětSmazat
 4. Službukonající 1.Idiot byl vymazán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BLAHOPŘEJI ... hned se tady lépe dýchá.
   Volič-Vilč

   Smazat
 5. Zamysleli se někdy uctívači Václava Letiště nad tím, že jeho jediná zaměstnání byla práce kulisáka v 60. letech a pak epizoda přicmrndávače v pivovaru?
  Jinak tento milovník pravdy a lásky NIKDY nepracoval.
  Došlo těm trumberům, že byl živený ze zahraničí?

  OdpovědětSmazat
 6. 20:21
  Idiote alespoň se podepiš. Ale to ty ne jsi ubožák který se schovává .
  Václav Vodrážka Plzeň.

  OdpovědětSmazat
 7. Službukonající idiot cenzor Dvořák zase maže jak stará kurva za peníze v bordelu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi by měl preambuli o slušnosti v diskuzích dodržovat a vymazat i tebe, podržtaško! Q.

   p.s. Pana Ransdorfa jsem si také vážil, čest jeho památce. Nevím, proč se jeho spolustraníci zachovali tak, jak se zachovali. Nebo to možná ani nejsou jeho spolustraníci.

   Smazat
  2. 0:23
   souhlasím lépe bych to nenapsal.
   Václav

   Smazat
 8. Čest památce velice inteligentního a slušného člověka
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Komunisté měli neopakovatelnou možnost, zvolit si za předsedu pana Skálu. Rozhodli se pro nasazeného cizokrajného soudruha Filipa, jsou vyřízení. Já bych jim hlas dal, ale té straně mírného pokroku, v mezích zákona hlas nedám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, i pro mne je přítažlivější spolek rybářů.

   Smazat
  2. Hned po sjezdu komunistů v květnu 2016 bylo jasno, že se volbou staronového vedení odepsali. Josef Skála v tom spolku zakonzervovaných tlučhubů je čestnou výjimkou. Nevím, zda se mu něco podaří změnit. Přes všechny výhrady je to však jediná parlamentní strana, která má ve svém programu změnu společenského systému. Komunisté, pokud nechcete skončit jako nedůvěryhodná strana, změňte urychleně své vedení. T

   Smazat
  3. 11:10 - změnu politického systému na takový, který tu už byl? ... děkuju, nechci...

   Smazat
 10. Neměl bych to psát, protože "o mrtvých jen dobře", ale když už se v tom chcete vy sami rýpat a stavět tohoto člověka na piedestál jako génia a hrdinu, tak to teda napíšu.
  Ransdorf byl tzv "učený idiot". Úplný mimoň, pro běžný život zcela nepoužitelný. Nechal si nakukat cokoli od kohokoli, každý podvodníček ho převezl. Jenom díky jeho vlastní hlouposti ho stíhal jeden skandál za druhým a tím zájem médií. Dopravní nehody, dluhy, exekuce, atd.
  Člověk který se rozhodne působit v politice a brát za to s náhradami ještě 1/2 milionu měsíčně musí zájem médií levou zadní vydržet.
  Jak to, že problémy s médii nemají, Keller, Remek, Konečmá, Maštálka atd?

  Nechte ho vy pitomci spát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele pitomečku A21:01, práve si toho Randsdorfa svojími uslintanými kecmi zobudil:_). A že vraj nechajte ho spať... A čo si čakal od týchto? Nepoznáš ich? Sú podobní ako u nás. Tu na slovensku si od starého židáka Petra Weisse nechali na sebe orať, kľudne si od neho nechali sr#ať na hlavu, rozvŕtať celú komúnistickú organizáciu, ale ich "peter-skala", bol le ten NAJlepši, schopnejší, múdrejší, až... kým neodhlasoval v Slovenskom parlamente CÍRKEVNÉ reštitúcie! Potom až naše komúnistické trubky PRECITLI. Nič týchto rudohnedých čud-(r)-ákov viac nedokáže nadchnúť a vyviesť z rovnováhy ako zmienka o církavných reštitúciách. Je to proste diagnóza s ktorou da budú musieť naučiť žiť. A Randorf ím v tejto diagnóze ako sa možno dočítať z týchto chválospevov, im vedel pekne lahodne štekliť ušká. Ostatné o čom píšeš Ty, je im žiaľ ukradnuté. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. 21.01 něco jste nakousl. Zdá se že, o tom víte víc, než jste napsal. Mám dojem, že p. Randsdorfovi "kat-olici" něco sdělili, pak následoval telefonát do švýcarské banky, pak zatčení Randsdorfa, pak odmítnutí léku(někdo věděl o jeho nemoci hodně a pak už jen byla otázka času...

   Smazat
 11. Dobrý den,
  opravdu bych rád věděl, kdo a co je zač ten předřečník. No nic. Včera jsem si na pana Ransdorfa vzpomněl. Uvědomil jsem si, jak tu chybí jeho postřehy a komentáře. Chybí tu prostě proto, že není žádný následovník hodný jeho formátu. Takže pane(ní), můžete prokázat svou intelektuální zdatnost, ať již bude Vás pohled jakýkoliv (je přece potřeba naslouchat všemu a kriticky nad tím uvažotat), a vyplnit tu mezeru, která odchodem p. Ransdorfa vznikla. Nepište prosím bludy typu, že někdo někde usnul. Spí i jiní a autonehodu měl kdekdo.I exekucí je zde pomalu milion ročně.Zástavní právo na dům či byt má asi půl národa. Mluvme věcně a pravdivě a všem stejně. Jestli to ještě ale umíme? Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 12. Měla jsem ráda Míloslava Ransdorfa a dlouho jsem se nemohla smířit s tím, jak zemřel. Nemohla jsem se smířit s tím, že jeho nejbližší "soudruzi" ho nedokázali před médii zaštít jasnou řečí, vášnivou obhajobou přítele, kterého znali natolik, že jim muselo být jasné, že by žádné podlosti nebyl schopen!!!! To jim nikdy nedokážu odpustit...
  Dnes si říkám, možná dobře, že si pro něho smrt přišla. Snad přišla v pravou chvíli. Co by tady na tom světě, kde nikomu není za nic hanba, dělal? Jak by mohl žít ve světě, kde vítězí ty největší kurvy a lidi jim ještě tleskají? Snad došel klidu. VK

  OdpovědětSmazat
 13. Ransdorf byl vlastně poslední mohykán.Po něm tam
  v té partaji mimo Skálu nikdo není,kdo by chtěl
  něco dělat.Nynějšímu vedení situace plně vyhovuje
  a jsou spokojeni se svými koryty.Podle toho partaj
  vypadá.Je také nevolitelná,jako ostatní partaje v
  parlamentu.Mezi tu verbež se hodí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Majevský,souhlasím. Politik,který chce bojovat za
  dobrou věc,musí být nejen chytrý,vzdělaný,ale také bojovník.Dnešní představitelé KSČM jsou jen stíny komunistů,kromě p.Skály.

  OdpovědětSmazat
 15. Komunistický, zcela nepoužitelný žvanil kterého bych v reálu nenechal vést ani trafiku. A on dostane teplýho fleka, s nulovou zodpovědností za 1/4 milionu měsíčně čistého + všemožné náhrady, kde nemusel dělat vůbec nic a taky nedělal. A ti místní pitomci ho ještě hrozně litují. Slza by mě ukápla. Také bych chtěl být takový chudáček.

  A Přesto měl ten blb dluhy až na půdu, exekuce atd a to jen a jedině vlastní vinou, skandál za skandálem. Tento véééélký komunista a bojovník za proletáře měl totiž málo a snažil se vytřískat miliony na kšeftech s uměním. Ó jak šlechetné.
  Běžte se vysrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte o Mílovi starou blažkovou. Pracoval do úmoru. Napsal řadu knih, k nimž sbíral podklady v tisích knihách. Poznámkový aparát k jeho knize "Hledali spravedlivější svět I. - od Luthera po Jeffersona" čítá zhruba 2750 položek, přičemž kniha má 250 stran velkého formátu. Jeho knihovna čítá na 40 000 svazků a její hodnota se dá odhadnout na asi 20 mil. Kč. Práce v EP nebylo pro něho sezení v kanclu či na zasedání, ale práce v komisích, výborech a v zákulisí, kde zúročil schopnost domluvit se v desítkách jazyků.
   Děla to pro poctivé lidi celého světa, pro tuto republiku a její občany, ať už jsou to jakákoli hovada, viz Vaše maličkost. Jak praví, myslím, španělské přísloví - velikost trpaslíka je v tom, že daleko doplivne.
   KR

   Smazat
 16. Vy se běžte léčit, zamindrákovaný ubožáku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Léčit z čeho blbe? To jsou prostě nezpochybnitelná fakta o vašem hrdinovi ze kterých nikdo z vás není schopen vyvrátit ani "ň". Tak aspoň prdíte, zoufalci.

   Smazat
  2. Nikdo nechce nikomu nic vyvracet. Je to Váš názor. Ani není potřeba se nad ním vzrušovat. Prostě proto, že systémy jsou špatné a horší. Nic ideálního. Ani dnes na západě. Tam mají tolik problému, že neví kam s nimi. Zatím ale mají tu výhodu, že tahají za nitky. Ale svět se brání. Chce změnu. Ale ani tu si nelze idealizovat, protože historie nám říká, že změny se rodí bolestivě. Je to jasné?

   Smazat
 17. Do bílého mramoru pod plačící rudou hvězdou
  vytesejte nápis : Měl raději peníze, než život*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jane Petře - ještě chybí Pavel jsi prostě jenom utožák.
   Václav

   Smazat
 18. dneska kromně skaly ktery je jakžtaž politik jak mu huba narostla tak zbytek bolševiku stoji za dvě věci asi proto že se tak statečně podileli na rozkradeni a chtěji se podilet i na dokradeni zbytku republiky

  OdpovědětSmazat
 19. KSČM je pod současným vedením mrtvá strana nostalgiků. Nenabízejí žádnou reálně proveditelnou alternativu v současné politické a ekonomické situaci. Není o nich slyšet. Bohužel. To je fakt. Stejně jako je faktem, že největší gauneři posledních 27 let se vylíhli z Prognostického ústavu, tzv. kádrových rezerv a jejich rodinek ve spojení se shzenými a odkopnutými komunisty z roku 1968 (viz spolek Charta 77). Na to se nabalila umělecko-žurnalistická žumpa a mladí lační karieristé. Následoval spolek emigrantů, kteří si chtěli také nabagrovat doma, když to v cizině nešlo a nelze opomenout nenažranou a nereformovatelnou katolickou církev. Dnešek je jejich obrázkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se to fakt povedlo, troubo. Hádej kde "pracoval" soudruh Ransdorf před revolucí.

   Smazat
  2. To si fakt šlápnul vedle s tím prognosťákem.

   Smazat
 20. M.Ransdorf vyčuhoval z řady, protože jako jeden z mála nepřistoupil na domluvenou hru na demokracii, při které je s KSČM počítáno!! Její neškodní zástupci sedí v Parlamentu i Senátu, ale očividně nestojí o větší podporu voličů, ani o podíl na řízení státu! Jsou prostě součástí listopadového podvodu! Představte si, co by se stalo, kdyby byla KS zrušena a místo ní vznikla skutečně levicová strana, nezatížená minulostí. To by se naši novodobí mocipáni museli jinak ohánět a jednat!! Dnes jim ale stačí poukazovat na dění v padesátých létech minulého století, a bohužel je spousta voličů, kteří na tu obehranou notu slyší a dají raději hlas profláknutým zlodějům a lhářům!!

  OdpovědětSmazat
 21. Volila jsem ho a nezklamal mě. Jeho zatčení byla lumpárna, ze které se zatím nikdo nezodpovídá. Také si dobře pamatuji všechny, kteří mu nejen nepomohli v nouzi, ale ještě si do něho pobaveně kopli. Soukromě jim říkám morální sračky!

  OdpovědětSmazat
 22. Géniové a nadaní lidé jsou vždy samorosti, nezavázaná kanička jim nic neříká, ale na jejich myšlení mi obyčejní smrtelníci nemáme. Čest jeho památce. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Dvořáku, ty intelektuální, asi i mravní ubožáky bych snad ani nemazal. Neškodí mít připomínáno, jak ubohá úroveň myšlení i jednání existuje.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.