Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Překvapení? Estonce víc zajímala novoroční řeč Putina než projev jejich prezidentky

ea24
5. 1. 2017 Eurasia24
 
Estonští televizní diváci dali na Nový rok přednost novoroční řeči ruského prezidenta Vladimira Putina před projevem vlastní hlavy státu Kersti Kaljulaidové. Estonci přitom ještě více než Češi nebo Slováci čelí protiruské propagandě a vnucování „hrozby zabrání Pobaltí“ Ruskem.

Populárnější než Putin byl v žebříčcích sledovanosti televizních pořadů v Estonsku v první den roku jen pořad Edekabel, v němž vystupoval komik Henrik Normann – parodující mimo jiné právě prezidentku Kaljulaidovou.

Informaci na základě estonských televizních ratingů přinesl portál EADaily.com.

Projev Kaljulaidové přenášely stanice ETV, Kanal 2 a TV3 a šlo o její vůbec první novoroční řeč na postu hlavy státu.

Prezidentka se ve své řeči paradoxně snažila Estoncům mezi řádky vnutit strach z východního souseda, když v kontextu obrany Evropy před „hrozbou“ burcovala k rozhodnosti. „Hrozby a rizika se rodí z mlčení a nerozhodnosti, nikoliv z akce,“ pronesla Kaljulaidová.


Shodou okolností „například Estonsku“ by europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) převedl část výdajů na obranu České republiky, zbývající do diktovaných dvou procent HDP.

- - -

25 komentářů :

 1. Štětináč je ještě větší idiot než Bohuš s Žilkou dohromady.Dokdy budeme tuhle pakáž trpět?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná strana, která má v programu všelidové referendum o klíčových otázkách je SPD Okamura. Takže do té doby, než bude SPD v příštích volbách druhá. Ale k tomu potřebujeme, aby váhající voliči SPD volili.

   Smazat
  2. Pozor! Štětináč umí pouze a jedině žvanit stejně
   jako komediant Stropnický, Babiš je skutečné
   nebezpečí. Strana nestrana kterou řídí je složena z lidí od inteligentní paní Lorencové
   po naprostého ignoranta pana Zlatušky.

   Smazat
  3. 8:36 - Svatá pravda, ale ne úplná.
   Skutečná oligarchická moc se dnes víc prosazuje právě přes komedianty (vč. mediálních a politických komediantů). Babiš je jenom výjimka.

   Smazat
 2. Ta Kulajdová to je taky dobrá 3,14ča.

  OdpovědětSmazat
 3. no protiruská propaganda na Slovensku - snáď len Kiska - a aj ten to zaonačil akože si máme dávať pozor na internet a byť slušný - viete, pochodujú tu Ukrainci a zháňajú si fleky - ako všade v EU - ale keď sa vymania z područia svojich sledovačov - no - medzi štyrmi očami sa dozvedáme veci, vlastne sa tam vrátil režim do roku 1941 - len sa ešte otvorene nevešia, hanbia sa za to, že sú takí nesvojprávny, ponížení, a vlastne to isté nachádzajú aj tu, a aj u vás v Česku - lebo ak chcete zničiť niekomu život postaráte sa aby ho vyhodili z práce, a ani do basy nemusí, skape na ulici ....dobre to Havel s Klausom vydumali, Tříska a spol zrealizovali a Duka a Zvolenský zatlieskali, majú všetko a už len do šíku a spievať - Máme holé zadky !!!-

  OdpovědětSmazat
 4. Přiznám se, že i já jsem sledovala Putinův projev. Byl krátký, věcný, optimistický....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, byl prostě o zemi, kde včera znamená již zítra.

   Smazat
  2. 9:18
   Tak co,už si posnídal pětihvězdičkový koňak přímo z pět láhve ty omyle přírody?!

   Smazat
  3. 1016 a proč kvičíš jak postřelené prase ?
   Není to snad pravda, že Rusko je země neomezených možností, plná blahobytu a spokojených obyvatel ?

   Smazat
  4. Nedělej si prdel. Každý ví, že v Rusku mnoha lidem není do skoku. Ale pro svět je dnešní Rusko velkou nadějí. Nevím, zda jsi schopen to vůbec postřehnout, přes ty svoje klapky na očích.

   Smazat
  5. 12:08
   Ptal se někdo na něco lejnolahvárenský žumpy a věcně zlitýho opilce????
   Neptal!!!!
   Tak drž tu ussackou držku!!!!!

   Smazat
  6. 12:32 pane, je trochu výhodnější si brát příklad a dělat si naději z někoho, kdo je trochu úspěšnější než vy sám.
   Tady v tomto případě to Rusko určitě nebude ještě velmi dlouho.

   Smazat
  7. 15:15 - Bohužel je to tak, no .... prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami. Případně i škodolibým agentem Bestem. Jevrej Lavrov se mstí za to, že mu nedali občanství v Izraeli

   Smazat
  8. 16:17
   Napsal náš zasloužilej opilec,feťák,retardovaný milovník ussacký agresory ambasy!!!!!
   Ty lejnolahvárenský zblo na Metadonu,ať ti Šapito a spol.už nekupujou ten pětihvězdičkový koňak z pet láhve a napíšou ti konečně jinou slátaninu,ty totiž nejsi schopnej se ani čitelně podepsat,potrate opičí kurvy!!!!

   Smazat
  9. 16:17,vidím havloide,že jsi totálně zoufalý,bravo Rossia!��

   Smazat
  10. 16:55 + 16:59 a vy dva umíte jenom nadávat a nebo máte alespoň nějaký protiargument ?
   Vždyt potom tady není s vámi ani pořádná zábava .. nadávky mne už nudí.

   Smazat
  11. 17:10
   A co máš za argumenty ty,pětihvězdičkový koňaku?!!!!
   Leda do nekonečna lži a pindy eurohovnot hulibrků Jandy a Putny!!!!
   Otevři si flašku po vzoru udavače Havla a neplkej!!!!

   Smazat
  12. Z vášho diskúseného príspevku vyplýva veľmi nízka úroveň inteligencie a vaše vedomosti sú absolútne nedostacujuce odporúčam vám nevstupovat do podobných diskusii pretože pôsobíte absolútne nedôveryhodne a vzbudzujete všeobecný posmech

   Smazat
 5. 9:18 - koukám, že chovanec od Chovance je vsjegda gatov :-D

  OdpovědětSmazat
 6. Koho dnes zajímá nějaké Estonsko, Litva nebo Lotyšsko? Většina evropanů na západ od nás neví ani kde to je? Nás si "vzdělaní" US občané pletou s Čečnou, Slovensko se Slovinskem. Prostě jsou to naprosto bezvýznamná, napůl vylidněná knížectví, která nic nemají, nic nevyrábějí, nic nemohou nabídnout kromě dobré polohy k otravování Ruska a strašením Ruskem. K čemu by asi tak ty holé zadky Rusku byly? Jsou rádi, že je nemusí živit. Je to jen ukradené vyrabované ruské území koupené Kateřinou Velikou. Stejně jako dnes pro Rusko nepotřebná a zubožená Ukrajina. Jen si tam blbečkové hrají na to, že nejsou Rusové, ale vždy to Rusové byli. A pitomci z EU to ještě dotují. Za bolševíka jsme dotovali Kubu, Větnam, Ugandu, Angolu, Rumuny, Poláky a další. No a dnes celá EU dotuje nahé zadky z Ukrajiny, Kosova, těch pidiknížectví a podobných umělých bambustánů.

  OdpovědětSmazat
 7. 12:08
  A to ti říkal kdo, Jando? Já myslel, že to platilo jen o USA?

  OdpovědětSmazat
 8. Kropenatý orel5. ledna 2017 12:52

  10:36 Máte naprostou pravdu. Američtí "vzdělanci" jsou z velké části vzdělaní basketem a fotbalem, tak se není co divit že neznají nic, než podobu Americké vlajky a úryvky ze Shakespearova díla. Nicméně Putinův Novoroční projev je zajímavější, než kecy zrádkyně Evropy merklice.

  OdpovědětSmazat
 9. 16:17 No ty náš malej chytrolíne a proroku. Ty, jenž všechno víš, od všeho máš klíče, všude jsi byl dvakrát, v Rusku třikrát.Dovoluji si podotknout, že tvé (schválně s malým - není důvod) slohové cvičení, případně naučený scénář, je snůškou totálních slintů.Kolikrát jsi to po sobě vzrušeně četl? Takovej malej exibiconista, jinak celkem neškodný tvor s urputnou snahou nasrat spoustu lidí, ale ono je to naopak k smíchu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tady se potvrzuje, ze to Putin dela dobre.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.