Reklama

středa 25. ledna 2017

Prezident Miloš Zeman znovu bavil obecenstvo... tentokrát v městě Planá. ,, A v ČT se všichni rozplakali, když vyhrál Trump"! Své řekl i ke kauze exhejtmana Davida Ratha (ČSSD).Ocenil jsem, že ministr spravedlnosti podal stížnost za porušení zákona na tohoto soudce.

25. 1. 2017   PL , Česká justice
Včera jsem řekl, že prezident republiky má právo podat kárnou žalobu,“ dodal. K tomu uvádíme:
Jiří Pospíšil (TOP 09), europoslanec exministr spravedlnostiVe chvíli, kdy prezident republiky má pravomoc podat kárnou žalobu, tak takovým podáním nenarušuje nezávislost justice. On neříká, že bude trestat soudce Vrchního soudu, říká, že zvažuje podání kárné žaloby, o které bude rozhodovat kárný senát Nejvyššího správního soudu.

 Soudce musí být schopen unést veřejnou debatu a veřejnou kritiku. To podle mého názoru není nátlak na jeho rozhodovací činnost. Tady je rozsudek, který vyvolal velkou debatu a u části veřejnosti mohlo rozhodnutí pana Zelenky vyvolat dojem poškození důvěry v odborné a spravedlivé rozhodování soudů. Teoreticky tedy by mohlo takové jednání naplňovat parametry kárného provinění, o tom ale musí rozhodnout kárný senát. Šance na úspěch je asi menší než 50 procent, ale možná to za to stojí, pokud jde o rozhodnutí, které vyvolalo zvednuté obočí u laické veřejnosti.Prezident Miloš Zeman pouze prohlásil, že zvažuje možnost podání kárné žaloby!
Daniela Zemanová, prezidentka Soudcovské unie, soudkyně NSS


Výroky pana prezidenta ohledně možnosti podat kárné žaloby na JUDr. Pavla Zelenku znám pouze z médií a přiznám se, že v nich (bez dalších informací) nespatřuji apriori politický nátlak na nezávislost justice. Prezident republiky má právo podat kárnou žalobu na soudce a pokud toho využije v konkrétní věci, nechá důvodnost svých výtek vůči soudci prověřit kárným senátem, je to pro mě legitimní postoj. Mnohem horší jsou občasná obecná tvrzení představitelů výkonné či zákonodárné moci o tom, že by soudy měly být méně nezávislé.
Dále redakce NR

O zatemňování  prezidentova úsudku, proto nemůže být  v této souvislosti řeč!
Zpět do Plané s prezidentem:
Úvodem vedení města pochválil za přebytkový rozpočet a starost o kulturní památky. „Ten, kdo se nestará o svou minulost, neváží si práce svých předků, a tedy ani své,“ poznamenal Zeman.

První dotaz v diskusi pak směřoval k zákazu kouření v hospodách. „Určitě to přinese méně hostů. Ne každý kuřák se kvůli tomuto zákazu odnaučí kouřit. Já sám jsem kuřák, a právě proto nemohu tento zákon vetovat, protože bych byl v konfliktu zájmů. Osobně si ale myslím, že je to hloupost, neboť většina restauratérů přizpůsobila své prostory tak, aby část byla kuřácká a část nekuřácká,“ podotkl s tím, že zákaz postihne nejvíce malé hospody na vesnicích. „Na tento zákaz můžeme reagovat slovy mého velkého vzoru Winstona Churchilla, který byl vášnivým kuřákem: ‚V poslední době čtu stále a stále více o škodlivosti kouření, tak jsem se rozhodl přestat číst noviny,‘“ odvětil Zeman.

„Pane prezidente, můžete mě prosím pozvat na Hrad?“ zeptal se hlavy státu mladý chlapec. „My občas zveme na Hrad celé třídy. Jestli máš hodně kamarádů, zorganizuj to a přijďte s celou třídou,“ řekl Zeman.


Prezident republiky se následně vyjádřil i ke vzdělávání. „Jeden autor, Robert Fulghum, říká: ‚Vše, co jsem opravdu potřeboval, jsem se naučil v mateřské škole.‘ Je to trochu přehnané, ale v dnešních základních školách se místo historie učíme memorovat data. Totéž do jisté míry platí i o středním školství. Vysoké školství je na tom už poněkud lépe,“ řekl Zeman a uvedl příklad: „Od ZŠ se učíme matematiku. Učíme se ji na střední škole i na vysoké škole. Jediné, co jsem si z mnoha a mnoha let výuky matematiky zapamatoval, je rovnice a + b to celé na druhou. A díky této znalosti jsem se stal prezidentem,“ podotkl.

Následovala i otázka ohledně spravedlnosti. „Asi před deseti dny jsem jmenoval asi třicet nových soudců. A říkal jsem jim: Snažte se, aby vaše rozhodování bylo transparentní. Abyste dodržovali pravidla,“ sdělil.


Své řekl i ke kauze exhejtmana Davida Ratha (ČSSD). „Zůstávám v němém úžasu nad tím, že soud může zrušit rozsudek v případě, kdy toho člověka chytnete za ruku, když má v ruce krabici vína a místo něj tam má sedm milionů korun. Takový důkazní materiál se jen tak nenajde. A přesto se najde soudce, který tak učiní. Ocenil jsem, že ministr spravedlnosti podal stížnost za porušení zákona na tohoto soudce. Včera jsem řekl, že prezident republiky má právo podat kárnou žalobu,“ dodal.

„RRTV pokárala nedávno naši objektivní a vyváženou Českou televizi za pořad Americká volební noc, kde byli pozváni jen zastánci Hillary Clintonové. A tady máte krásný příklad toho, že televize, která nám má poskytovat informace, je jen hlouček lidí, kteří nám vnucují své názory. A víte, jak to dopadlo? Když vyhrál Donald Trump, všichni se v televizi rozplakali. A dobře jim tak,“ řekl rázně k dalšímu tématu – k veřejnoprávní České televizi.

On sám Trumpovi fandí. „Já budu věřit, že to, co Donald Trump sliboval před volbami, splní. A pokud to splní, budu rád. Říkal dvě základní věci: Je třeba bojovat proti nelegální migraci a islámskému terorismu. Na druhé straně předchozí prezident Obama víceméně jenom rozvrátil Blízký východ, ať už to byl Irák, Sýrie, Libye, na druhé straně nebojoval proti migrační vlně, která je i ve Spojených státech, i když tam přichází z Mexika,“ řekl Zeman.

„Byl bych pro to, aby byla pracovní povinnost vězňů. Mají-li pracovat lidé na svobodě, tak tím víc mají pracovat lidé ve vězení,“ sdělil pak Zeman k otázce práce vězňů, kdy mu vadí, že oni nemají povinnost pracovat.

Závěrečný dotaz směřoval k evropským kvótám na rozdělování migrantů. Uprchlíky do Evropy pozvala kancléřka Německa Angela Merkelová. Ona sice říkala, že pozvala Syřany, ale pak se ukázalo, že každý je Syřan. A já jsem pak kancléřce říkal: Když si pozvete hosta na oběd, také ho pak nepošlete k sousedům,“ podotkl Zeman. „Proč mají být uprchlíci mířící do Německa rozmísťováni do všech evropských zemí? Oni chtějí zůstat v Německu, ne kvůli práci, ale kvůli sociálním dávkám,“ řekl.

Závěrem se pak prezident Zeman podepsal do kroniky města Planá a připnul pamětní stuhu prezidenta republiky na prapor města. Od starostky města pak dostal šlikovský tolar a víno k dnešnímu svátku. „Slunce v duši a nebojte se mrazů,“ zakončil.

30 komentářů :

 1. S tou matematikou chlapec blbne , matematika je základem veškeré vědy a techniky !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nejsem si docela jist jestli zrovna ta větička o matematice je zrovna to nejdůležitější z celého článku, ale jak se říká kdo chce psa bít hůl si vždycky najde. Asi ten kdo říká presidentovi "chlapec", malinko blbne na kvadrát.

   Smazat
  2. Ano, občas mu také nerozumím. Jeho vzorem je ta šílenost ve skandinávských zemích.
   Jinak je pravda že školách se učí memorovat a ne porozumět učivu.
   Škola z vás dělá blbce vhodného dělat otroka západním firmám. Používat rozum školy potlačují, včetně vysokých.
   Na druhé straně tu máte speciální školy využívající potenciál lidí, kdy 14 leté dítě začíná studovat učivo vysoké školy a ve 20 letech má 2-3 diplomy.
   Six

   Smazat
  3. řeč je o německém Klondiku sociálních dávek pro azylanty, kteří se do Německa ženou přes Itálii či Balkán, jak zlatokopové přes Chilkootský průsmyk... věta o matematice je jen pro ilustraci

   Smazat
  4. 15:51
   také mne zaráží tvrdošíné prosazování skandinávských států a jejich programů.
   V nadsázce bych řekl: zamrzl v čase.
   Václav

   Smazat
  5. Neucte se matematiku, budete presidenti!

   Smazat
  6. 21:28 Vy byste mohl dělat novináře, ti si Zemanovy výroky takto upravují. Smysl celého odstavce je přece jiný: "Nemá smysl jen memorovat, stejné to zapomenete, jako já matematiku. Je třeba chápat podstatu věcí a rozumět i historickým souvislostem. Pak můžete být prezidentem."
   O tom, že matematiku opravdu jen memoroval, svědčí i ta uvedená rovnice. Kdyby matematiku chápal, tak tu rovnici mohl zapomenout, protože by sí kdykoliv dokázal odvodit.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach ta gramatika, možná další matematyk.

   Smazat
  2. Chápu, pomocná škola moc na gramatiku nedbala, nebyl čas na ptákoviny, důležité bylo absolvovat alespoň několik ročníků, když už nebyla šance na dokončení celých devíti let, že Dobroťyvííí.

   Smazat
 3. Je smutné, že máme prezidenta, který neví, že nosit peníze v krabici od vína není trestný čin. Je to chování neobvyklé, možná podezřelé. Trestný čin to bude, až dokážeme kriminální původ nebo účel těch peněz. Přitom o původu se dodnes nic neví, kromě krkolomných konstukcí, které se objevily kdoví za jak dlouho. Ve skutečnosti můžeme předpokládat, že policie šla na základě udání. Znala tedy udavače a ten musel vědět, odkud se peníze objevily. Nic z toho se veřejnost nedozvěděla. Proč?
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:04-pane Hruško, sám zde prezentujete názor a právo jej zveřejnit. Neberte to samé panu Zemanovi, notabene navíc formou ke které má oprávnění.

   Smazat
  2. co by asi tak měli zveřejnit ? to, že Rath byl určen na odstřel, protože byl nepohodlný ? že byl nepřítelem číslo jedna pro jednoho policejního prezidenta - taxikáře ? že policie měla informátora, který tam sám ty prachy podstrčil, aby mu policie reciprocitně prominula něco jiného, protože zadarmo ani kuře nehrabe ?

   Smazat
  3. Spíše mám dojem, že je to velmi chytrý tah. Upozorněním na způsobilost soudce se na přetřes dostane i samotné odsouzení, a pak se teprve ukáže jaká to byla komedie. A Zeman, toho nebudou moci obvinit že nadržuje p. Rathovi.....jen z povzdálí bude sledovat..
   Uvolnit kamínek na správném místě.

   Smazat
  4. Souhlasím s 17:20
   teorie 17:51 je dle mého názoru hodná spisovatele detektivek (a pochybných)
   Václav

   Smazat
 4. Prezidentovi se bohužel mozek zatemňuje a to čím dál více. Proč si proboha nepřed nepřečte zákon o výkonu trestu. Tam je jasně stanoveno v § 29, že odsouzený je povinen pracovat pokud je zařazen k výkonu práce. problém je, že vězeňská služba neumí sehnat dost práce pro vězně. On je to tak problém když není dopst práce ani pro ty na svobodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když už papouškuješ nějaký zákon, tak odpapouškuj i ty ostatní.
   Kde je mnoho zákonů a hlavně těch co jdou proti sobě, tak tam mají právníci ráj.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:46-Prosím,co tím chtěl básník říci?
   Petr Majevský

   Smazat
 6. K 17:41. No, když někdo podá neúplnou informaci, tak je to možno nazvat neúplnou informací... Nevím proč by se mu měl hned zatemňovat mozek...
  Vy např. byste ho měl také pěkně zatemněný, protože jste podal zásadně zavádějící informaci.
  Vězeň nemá apriori povinnost pracovat, v tom má prezident pravdu.
  Aby musel pracovat, nejprve musí být věznicí do té povinnosti zařazen a pak musí mít věznice pro něho práci. Vlastní práci u sebe. Prakticky jakou asi práci může mít věznice pro několik stovek vězňů...
  Takže povinnost čistě hypotetická.
  A pokud by měl vězeň pracovat u některého výrobního podniku, je k tomu nutný jeho souhlas...
  Takže méně agresivity a více znalostí bych si dovolil Vám doporučit.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 7. Velice mne zaujal přístup p. presidenta ke kuřáckému zákonu "já jsem kuřák a proto nemohu tento zákon vetovat". Prosím vysvětlete mně hloupému občanovi, který se asi 15 let snaží být nekuřákem, zda ti co hlasují pro zákaz kouření a a jsou nekuřáci NEJSOU TAKÉ V TETO POZICI -střetu zájmů?
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:00 Jistěže nejsou. Neprosazují ve vlastním zájmu něco, co by poškozovalo zdraví druhých. A to říkám jako kuřák, který dobrovolně už řadu let chodí kouřit ven. Nemám rád smradlavé, zahulené prostory, proto k tomu sám nepřispívám. A divil byste se, kolik přátel a známých můj příklad následovalo a nikomu to nevadí. Něco jiného je, když má restaurace dokonalou vzduchotechniku. Ale takových moc není.

   Smazat
  2. 3:31
   pravděpodobně jste mne nepochopil. Já jsem skutečně přestal kouřit asi před 15.roky, ale jednou kuřák pořád kuřák. Zapálit si jednu cigaretu mohl bych možná nechtěně začít znovu. Ale k problému zákazu kouření: stát který hrabe peníze od kuřáků je tak hnusný, že podporuje cizí firmy které kuřivo vyrábějí a prodávají odírá vlastní občany a ještě z nich dělá lovnou zvěř.
   Václav

   Smazat
  3. 9:29 Václave, přiznávám se, že teď nechápu, co jsem nepochopil. Odpovídal jsem ¨vaší otázku "zda ti, co hlasují pro zákaz kouření a jsou nekuřáci, nejsou také ve střetu zájmů?". Pokud jste měl na mysli výrok pana prezidenta, tak ten určitě ve střetu zájmu je. Vetováním by prosazoval svůj zájem kuřáka.
   Jste dobrý, že jste s kouřením pčestal a držím vám palce, aby jste už nezačal. Já jsem přestal asi na 5 let, pak mi přítel přivezl karton Marlboro a postupně jsem do toho zase spadl. Ale nekouřím moc, tak do 10 denně.
   Nebyl bych na stát tak přísný, jako vy. Daněmi ty cizí firmy spíš dusí, než podporuje. Stejně tak zákazy kouření. Stát má z každé krabičky 80% (spotřební daň + DPH), takže výrobcům toho moc nezbyde.

   Smazat
  4. Doplněk k 0:46 Teď mě napadlo, jestli jste střetem zájmů poslanců nemyslel to, že mají zájem na co největším výběru daní z cigaret? Pokud jste to tak myslel, tak také nejsou. Omezením kouření tento svůj zájem poškozují, ne podporují. A to je dovoleno. V tomto smyslu mohl Zeman také onen zákon schválit, protože by tím svůj zájem poškodil, ne podporoval. Tak jste to myslel?

   Smazat
 8. Prezident M. Zeman má špičkové momenty, které dost pravidelně střídá s momenty výrazně slabšími. Zatím těžko říci proč. Ale kauza Dr. Ratha patří mezi ty vyloženě slabé. A už trvá dost dlouho na to, aby si i prezident mohl sám získat a osvojit informace, z nichž by zjistil, že oněch 7 milionů Kč bylo v krabici od vína objeveno "u Ratha" teprve poté, kdy mu byla tato krabice nejprve odebrána a vrácena cca po 15 minutách a kdy na ní (a již vůbec ani na penězích) nebyly zjištěny jeho otisky. Nejsem ničí příznivec, tedy ani Dr. Ratha, pouze spravedlnosti. Proboha, rádcové, upozorněte již konečně p. prezidenta na tyto skutečnosti, ať zase nešíří takové bludy, kterým snad dokonce i on sám věří! Zbytečně se pak shazuje, stejně jako v případě prosazování zavedení EURa do ČR v době, kdy tato měna je fakticky před koncem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:46
   S Vaším názorem plně souhlasím.
   Václav

   Smazat
 9. Že si pan prezident a mnoho dalších neumí představit že by pro jeho odstranění středočeská mafie obětovala třeba i 7 milionů, není problém Davida Ratha, ale nás všech, kteří si neuvědomují že jsou to promile z toho o kolik působením Ratha přicházeli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak Benda krad jak straka a Rath to chtěl zastavit a šel místo něj sedět. A ten Benda se stal ministrem.
   Tak to chodí U nás v Kocourkově.

   Smazat
 10. Jistě by většina Čechů byla ráda, kdyby Trump slíbené splnil, ve světě by došlo k uvolnění vztahů ve všech směrech, nebyly by kampaně proti Rusům tu v ekonomice, tu v kultuře a nebo zase ve sportu. Jenže chtít po kapitalistickém světě pár kapek férovosti, to je jako chtít po kastrátovi, aby se miloval s ženou. Jistě mřenková kauza Ratha byla a je nafukována k zakrytí kauz předaleko horších, prostě monsterproces k pohledání a možná, že i zpochybnění odposlechů má jen prodloužit to "dívadlo". Ať má Zeman jakékoliv důvody pro oteplení vztahů s Ruskem, Čínou, jedno je jisté, že nám to nemůže uškodit. Ona štvavá propaganda našeho nejcivilizovanějšího Západu, ve které je Rusko obviňováno z kdečeho špatného, co jsme ale ve skutečnosti vyrobili my, tedy především fýřeři NATO organizováním pučů v zemích, které se nechtěly dát vytunelovat, zotročit západním kapitálem, organizováním kontrarevolucí - z nichž první byla již v padesátých letech ta maďarská, ale i pražské jaro, všechna jara, růžové kontrarevoluce, modré, oranžové puče, arabské, jugoslávské....a samozřejmě majdany, majdany, majdany, vyzbrojování a cvičení "umírněných" teroristů, ale i AlKajdy, Talibanu, Al Nusra.... Antirusismus, který jsme ve velkém rozjeli v našem nejdokonalejším světě si nezadá s nacistickým antisemitismem a je jen otázkou času, kdy by se zformovali jednotky ss ke křišťálovým nocím. No a tomu Zeman a asi většina Čechů nechce tleskat a ráda by spíše viděla pokroky ČESKÉ EKONOMIKKY V ČESKU, zatím si v Česku dobře hrabou jen cizinci a jednotlivci z domácí galérky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.