Reklama

.

.

pondělí 16. ledna 2017

Prohlášení "Ne základnám"

16. 1. 2017
Veřejnost má právo kontrolovat práci zvolených zástupců na všech úrovních.
Protestujeme proti pokusu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Jana Hamáčka, poslance Martina Stropnického ve funkci ministra obrany, poslanců Davida Kádnera, Ivana Gabala, Marka Ženíška a poslankyně Jany Černochové Jany Černochové nás tohoto práva zbavit.


Jejich návrhem na změnu Ústavy ČR článku 43 Armáda České republiky má poprvé, za svou existenci má ztratit charakter obrany a nabývá charakter agresora. Má se stát armádou útočnou. Takovouto změnu nelze odůvodnit, maskovat tvrzením, že by se mělo jednat o záchranu našich občanů v zahraničí, neboť vlastní návrh v žádném případě nelimituje, nebrání nasazení naší armády v zahraničí pro jiné účely. Usnesení Výboru pro obranu navrhuje, že vláda vyslat Armádu České republiky na území cizího státu do operace bez souhlasu státu, na jehož území bude operovat.

Rozhodovací moc je předána do rukou ministra obrany Martina Stropnického, kdy se prakticky vláda a fakticky zákonodárný sbor se zbavil odpovědnosti.

Varujeme občany před snahou některých zákonodárců před pokusem o rušením demokratických principů při přijímání ústavních zákonů.

Za "Ne základnám" Václav Novotný

46 komentářů :

 1. Jsem zásadně proti takovému rozhodnutí. Taková rozhodnutí jsou možná jen pro referendu.
  Václav Vodrážka Plzeň
  Ps. jen blbý komediat může vést naše lidi na porážku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schválení zákona o všeobecném referendu čeští politici oddalují už téměř 10 roků – viz http://podnety.cz/podnet-cislo-20070627103825. Pokud je však neprosadíme ani v další dekádě, budu proti i já. Naše školství totiž produkuje takové "blbečky", kteří odhlasují i vlastní popravu. :-)

   Vymazat
  2. On je jen blbej zid a zidovi na cesich nezalezi. Zid je verny Izraeli. Cesi jsou jen obtizny hmyz ktery je treba zlikvidovat

   Vymazat
  3. Takových jako jste Vy je mnoho. Nazrál čas k zahájení čtvrtého odboje. Odboje proti kapitalismu, vedoucí k nastolení skutečné svobody a skutečné demokracie. Bohužel jsou lidé tak zmatení a zmanipulovaní, že nevědí co skutečná svoboda - ta co je nezbytná k demokratizaci (kolektivní svoboda)je.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Jen blbý komediant může dělat ministra.

   Vymazat
  6. 23:01.Pro vás asi nová informace,že?Tak hele,už je to soro dva měsíce co "důvěry hodny"server aeronet.cz vypustil do světa "exklusivni informaci o Steel Roses".Odkud se vzala ví jen psychopati Myslimír a VK podepsání pod články.Že protestují z "Né základnàm"by nemělo nikoho překvapit,jsou z jednoho kotce.To,co je navrženo může vadit jen lidem,kteří z nějakého důvodu si přejí,aby efektivita při obraně AČR byla malá.Ona ta změna je pokus zlepšit plán mobilizace v případě krize nebo války.Nikdo nechce vést naše lidi na porážku jak píšete.On ten,podle vás blbý komediant,se stará o to,aby než zařehtá ouřední šiml v případě války nebyly u nás jatka!

   Vymazat
  7. Pro 11:45
   My máme armádu, která ubrání ČR? Již delší dobu považuji AČR za expediční sbor, jehož úkolem je účast v misích ve prospěch jiných za naše peníze.
   Ivana

   Vymazat
  8. Mám takovou představu, obnovit vepřín v Letech a tam nastěhovat členy vlád /až na pár vyjimek/ od převratu, to bych viděl jako logické a rozumné.

   Vymazat
  9. Anonymní17. ledna 2017 11:45 ty jsi někde v novodobé historii zaregistroval, že se naše armáda postavila někomu na odpor? Napiš jediný důvod na co my máme armádu? Podle mě úplně k ničemu, je to přesně tak jak píše 17. ledna 2017 20:21 Ivana.

   Vymazat
 2. Jsme v NATO tak musíme útočit na jiné státy to je přece základní poslání NATO v čele s bratry z USA. Humanitární bombardování, podpora teroristů a fašistů, odbyt zbraní to je náš cíl. Hlavně že to vynáší, tedy především demokratickým mírumilovným miliardářům za mořem.A těch pár milionů mrtvých, to je odpočitatelná položka to si odečtou z daní, sorry miliardáři v Americe daně nemusí platit. Tam platí daně jen chudí co za Obamy skončily na potravinových lístcích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smutné, ale zcela pravdivé.

   Vymazat
  2. Volte referendum, volte SPD. Nic víc nepotřebujeme. Nikdo nevyhlásí referendům, abychom šli do války.

   Vymazat
 3. jaké vojáky?naše lidi? proč ta skromnost -
  Černochová a její volové nechť táhnou,je mi jedno kdo a jak je zmasakruje.

  OdpovědětVymazat
 4. Asi by našim politikům mělo být zakázáno jezdit do USA.
  Ale hlavně bychom si měli zvolit jiné.
  ČSSD zradili své původní cíle jak sociální, tak národní, ANO je "kam vítr, tam plášť" a pravicové strany se už zcela znemožnily v minulých volebních obdobích.

  Chce to zvolit někoho, kdo prosadí referendum.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Europska komisia nenavidi referenda,kde by sa vyjadrovala miestna luza k zaujmom eu!Povolani su opilec Junker,knihovnik Sulc a pomatena baba Merkel,ktora si uzmyslela,ze nadisiel cas vzkriesit 4.Risu,k vedeniu eu.

   Vymazat
  2. Proč myslíte,že současní pohlaváři jeli do USA? No jeli si tam pro noty.Tak to znamená že strany v současné koalici nevolit a přidat k nim ještě zbývající strany coby v opozici proto, že jsou to stejní podvratáci.Musíme si při volbách dát velice pozorna jejich sliby.Ono těch stran mezi kterémi se budu rozhodovat je velice málo.A přál bych si aby jste se i Vy správně rozhodli.Sledujte ,jak se současné vládní strany snaží./Chléb a hry/To již dříve někde bylo a to před pádem velké říše.

   Vymazat
  3. Schválení zákona o všeobecném referendu čeští politici oddalují už téměř 10 roků – viz http://podnety.cz/podnet-cislo-20070627103825. Pokud je však neprosadíme ani v další dekádě, budu proti i já. Naše školství totiž produkuje takové "blbečky", kteří odhlasují i vlastní popravu. :-)

   Vymazat
 5. Naši lidé, až na pár psychopatů, do útočné války (a už vůbec ne proti Rusku) nikdy nepůjdou. Za prvé žádnou armádu nemáme, jen malý expediční sbor, který je snad schopný nějakého bojového nasazení. A za druhé když rozdají lidem zbraně, tak to s největší pravděpodobností spíš schytají okamžitě do zad. Nikdo se dneska už nenechá zabíjet pro cizí zájmy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebojte se, nerozdají. Po jejich hospodaření jsou sklady prázdné....

   Vymazat
 6. Jsem vědel, že ihned po Německu, se bude tato banda opičit. Tímto jedným krokem přímo ohrožují existenci ČR.

  OdpovědětVymazat
 7. Herci by politiku dělat neměli. Je to taky střet zájmů. Kdo se umí profesiálně přetvařovat, nemůže přece vést důvěřivé lidi.

  OdpovědětVymazat
 8. Co to je za fámu? V tom poslaneckém návrhu nic takového není.
  p

  OdpovědětVymazat
 9. Priatelia Cesi,ziadna vlada v EU nam zbrane nevyda,lebo sa svojich obcanov boji!EU uz pozaduje evidovat vzduchovky,aby nemohli byt pouzite pre teroristicky utok...jedine vlada Svajciarska,veri svojim obcanom a preto maju doma utocne pusky,ale vlada Svajciarska,robi vsetko pre obcanov Svajciarska,nie pre zaujmy ameriky !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5:42 - udělej si zbroják a kup si domů taky útočnou pušku, kde je problém?

   Vymazat
  2. vyser se na zbrojak a pusku si obstarej jinak

   Vymazat
  3. Presne ako hovoris,tak som to urobil aj ja !

   Vymazat
 10. Udelat si zbrojak je ine,ako ked ti vlada doveruje !Preco nepocut,ze by Svajciari mali problemy s tym,ze maju doma zbran a neopravnene ju pouzili,napr.v susedskych vztahoch a pod.Inak na slovensku to nie je take jednoduche ako v CR,so zbrojnym preukazom a napr.s utocnou puskou.Po tom ako Harman poriesil jednu cigansku rodinu,ktora mu strpcovala zivot,ti policajti v SR robia obstrukcie..naco,preco a pod i ked mas pravny narok,vzdy rozhoduje miestny policajt.

  OdpovědětVymazat
 11. loutkova vlada a loutkovy parlament nemuže jinak jinak by neseděli tam kde sedi ale seděli by tam kam patři ovšemže to je jen kdyby byli v prde -li ryby

  OdpovědětVymazat
 12. VELICE RÁD PODPORUJI JEDNOTU NÁRODA , NÁRODA KTERÝ DOKÁŽE VYŮSTIT V JEDNU VELIKOU DEFENESTRACI VLÁDY OKAMŽITĚ,ZAVEST VE VŠECH MĚSTECH STÁVKY A NEPOSLUŠNOST VLÁDĚ. DEMONSTROVAT NEPŘETRŽITĚ TAK ABY SE MOHLI PŘIDAT DOPRAVCI,BLOKOVAT VŠECHNY HRANICE A VJEZDY NA UZEMÍ STATU,ZAPOJIT VŠECHNY KAMIONAKY, MOTORKÁŘE.OBSADIT ROZHLAS TELEVIZI VLADU,A VŠECHNY INSTITUCE KTERE SPADAJI PD VLADU,MEDIA A ZAČIT ORGANIZOVANÝ BOJ.NEVYJEDNAVAT SE ZRADCI NÁRODA. ZAPOJIT DO TETO ZALEŽITOSTI MLADEŽ,JE TO JEJICH BUDOUCNOST A POKUD SI JI ZKURVÍ OPORTUNISMEM A DEBILNIM JEDNANÍM NEBUDEME SE BÁT ŘÍCT ŽE JDE O NAŠE ŽENY DĚTI,RODIČE A ŽE POKUD JSOU SOBEČTI A CHTEJI USA VLASTIZRADU IMIGRACI,TAK AT TAHNOU S REPUBLIKY A NIKDY SE NEVRACEJÍ ROZVRACET OPET NÁŠ STAT KOLABORACÍ,TUNELOVANIM A ZLOČINY PACHAJICÍ.NEBAT SE VYSTUPOVAT POD PRAVÝM JMÉNEM ZA SVOJI VLAST A NEVYSTUPOVAT JAKO ANONYMOVÉ.KDO SE BOJI NESMÍ DO LESA A TENTOKRAT PUJDE O HUBU,TJ O VŠE,BÝT ČI ZAHYNOUT

  OdpovědětVymazat
 13. Tato změna ústavy je nutná. Bude li se Trump zdráhat zaútočit na Rusko, musí to udělat naše armáda sama! Vždyť Putin řádí už i u nás. Kdo si myslíte, že může za zřícení střechy sportovní haly v České Třebové? Jasná sabotáž ruských tajných služeb... Já vím, už mi z toho trochu kape na karbid. No, snad to nebude číst Schwarzenberg nebo Vondra...ještě by se toho mohli chytnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-)))
   Hlavně pozor, na odchovancův ústav pro pravdu. Je tam jeden, který ucpává všechny otvory vlastním pérem, za odměnu tomu, kdo mluví jejich pravdu.

   Vymazat
  2. Pozor! Prý na stavbě pracovali Ukrajinci ale ruské národnosti. Na každém šprochu pravdy trochu...

   Vymazat
 14. Stropnický je zbabělej nekompetentní ksindl.Jednou bude souzen pro vlastizradu!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On není zbabělej, je jen ochotně ohebnej. Jako ten proutek vrbovej.
   Má doma spoustu hladovejch děcek, a tak se ohání počesku. Jako ten prostitut. A že jich u nás je!!! ...

   Vymazat
 15. A kdo ukraddl a zničil presidenstskou standartu a kdo ty zmrdy chrání - přece PUTIN!!!!!!!
  Václav

  OdpovědětVymazat
 16. Celonárodní REFERENDUM o klíčových otázkách má jako jeden z hlavních bodů ve svém programu SPD Okamura.
  Proto, aby toto referendum bylo konečně uzákoněno je nezbytné volit SPD!!! SPD má silně našlápnuto 2. v nejhorším případě 3. místo!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stropnický je ANO. Kdo je bude volit, je padlý na hlavu nebo zcela neinformovaný o tom, co jsou ve skutečnosti zač. Já rozhodně Okamuru a máte-li pud sebezáchovy, udělejte totéž. Čím více hlasů získá, tím snáze prosadí systémové změny. Ale připravme se na to, že právě proti němu bude největší předvolební masáž. Babiš je totiž globalista, tomu tento systém nesmírně vyhovuje. Je nemá rád, když politici rozkrádají jeho daně. A kromě toho také nic jiného pozitivního nepředvedl. Okamura může být cesta ke změně politického systému ve prospěch všech občanů. Je to alespoň naděje, všichni ostatní jsou prohnilá jistota.

   Vymazat
  2. 9:52 13:54
   Okamura je asi taková naděje jako Vít Bárta.
   Zákon o referendu má být konečně přijat, ale - upínat se k referendu je čirá bláhovost.

   Vymazat
  3. zákon o referendu, ale hodně osekaný, takže ke dvěma věcem. 13:57 jdi tam kam patříš!
   Chceme přímou demokracii a odvolatelnost politiků. Chceme odpovědnost politiků za špatné rozhodnutí, každý je zodpovědný za činy kterými poškodí stát a jeho občany.
   Václav

   Vymazat
 17. Taky by vám doporučil SPD ,ještě nevládli a taky si šanci za slouží.Ti co už tady byli by měli jít do za pomění neboli se smažit se v pekle. Jsou to zrádci ,zloději zaprodali by i vlastního syna a možná i budoucí vrazi .Kde jsme mohli po roce 1989 byt , možná už od roku 1948 . Všichni si zaslouží Božího hněvu a podle zásluh potrestaní.

  OdpovědětVymazat
 18. Vy tady taky skočíte ma každou pitominu ...

  OdpovědětVymazat
 19. 15:12-Pro Výás je to pitomina a návrh už byl
  přednesen před půl rokem.Podle Vás budeme čekat,
  až nás poženou do války?Mne ne,důchodce nebudou
  povolávat.Jestli jste v produktivním věku,padne
  to bojování na Vás.Přemýšlejte a sledujte toho
  komedianta.Potom ještě existuje jedna šance,že
  patříte mezi ně a proto to tajně podporujete.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, co se vlastně píše v tom návrhu na změnu Ústavy? Četl jste to? Petr

   Vymazat
 20. Ne základnám prohlašujeme asi tak po sté, a píše se o tom asi tak po dvousté - schválně, kolikrát ještě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro lidi typu 15:12 je třeba lékářské péče a ne plodné diskuse nezná nic jen čumí na ČT

   Vymazat