Reklama

pátek 13. ledna 2017

Promopro Vondra a Schwarzenberg varují Trumpa

Jiří Paroubek
13.1.2016 Vaše věc
 

Sedmnáct bývalých politických veličin střední a východní Evropy varuje nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa před ruským prezidentem Putinem.


Myslím, že Trumpova vyjádření o tom, jak oceňuje Putinovo přátelství vůči sobě, jim musí způsobovat mrákoty. Promopro Vondra a K. Schwarzenberg byli těmi, kdo českou zahraniční politiku v letech 2007–2013 dovedli do smutných konců. V EU se Česká republika díky působení vlády, v níž byli tito dva borci prominentními členy, dostala na sám okraj a prakticky upadla do politické bezvýznamnosti.

Zahraniční politika, kterou tito dva lidé v pravicových vládách formovali, odstřihla ČR od dobrých, korektních vztahů k východním mocnostem, tedy k Číně a Rusku. A pokud jde o třetí svět, výroky na adresu Palestinců, Arabů a muslimů, tak roztomile formulované někdejším předsedou vlády Topolánkem, po relacích zahraničních diplomatů působících v Praze do jejich mateřských zemí, znamenaly, že se česká vládách a tedy ČR, ocitla z hlediska zdrcující většiny zemí rozvojového světa, v pozici opovrženíhodného státu. Pouze tři, čtyři drobné státy v Tichomoří, jejichž rozpočty jsou sanované USA, nám zůstaly "věrny", Zahraniční politika, kterou formulovali tito dva výtečníci, zkrátka přivedla ČR do mezinárodní izolace, ze které nebylo vůbec jednoduché se dostat.

A titíž lidé nyní mají odvahu a drzost se obracet na nově zvoleného amerického prezidenta, jako kdyby někdy dosáhli byť jen stínu jeho významu, a dožadovat se, aby neuvažoval o resetu vztahů s Ruskem.

Fakta jsou přitom známá. V minulém roce vynaložily USA na vojenské účely přes 600 miliard dolarů. Také evropské státy NATO v loňském roce vynaložily na vojenské účely úctyhodnou částku kolem 200 miliard eur. To mnohonásobně převyšuje částky, které na vojenské účely vydává Rusko i Čína.

Dělat z Ruska strašáka a děsit část důvěřivé české veřejnosti, že snad reálně hrozí, že se kůň ruského kozáka bude opět napájet ve Vltavě či Seině, je bezbřehá hloupost.

Je dobře, že se v západním světě objevují realističtí politici typu prezidenta Trumpa či F. Fillona, který je momentálně nejvážnějším uchazečem o prezidentský úřad ve Francii, kteří vnímají situaci jinak.

V pozadí všeho jsou samozřejmě především zájmy zbrojařských koncernů. Neboť pokud dojde k resetu vztahů USA s Ruskem a tyto velmoci veškeré úsilí poté napnou k likvidaci světového terorismu, západní svět se od uplatňování ideologických floskulí vrátí zpátky k reálpolitice. A to je jen dobře pro mír v Evropě i ve světě, ovšem pochopitelně hůře pro zbrojaře.

Nově zvolený americký prezident v těchto dnech čelí bezprecedentní diskreditační kampani amerických zpravodajských služeb, které si po těchto zásazích do politického života v USA řekly o naprosto zásadní reorganizaci.

Každého soudného člověka musí napadnout, že americké zpravodajské služby jsou státem ve státě, který se nevybíravě snaží ovlivňovat základní politickou linii své země.

Komu to slouží? Nejspíše zbrojařům a dalším vlivným zájmovým skupinám, které jsou v pozadí a které mají rozsáhlé ekonomické zájmy. Promopro Vondra a Schwarzenberg jsou jen trapní přicmrndávači a služebníci těchto zájmů bez většího reálného vlivu na českou veřejnost.

Jen chci v této souvislosti upozornit, že podle nedávného velmi důvěryhodného průzkumu seriózní americké agentury Gallup považuje pouze 16 % českých občanů Putinovo Rusko za hrozbu pro ČR. To je jen ukázka toho, jaký vliv Promoprové a Schwarzenbergové na české veřejné mínění mají. Je dobře, že Trump v tomto případě vnímá ČR přes realistické názory prezidenta Zemana.

- - -

9 komentářů :

 1. Schwarzenber a Vondra, cizí občané vysazení toho času do Česka, opravdu vůbec ale vůbec nestojí za žádný komentář. Škoda slov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Schwarzenber a Vondra,škoda slov ,ale jsou tu ještě další "výtečníci" a zrádci našeho národa musí nastat změna, už to nejde takto dál....., bohužel Orwelovské vise plní, všechno se zakazuje copak jsme ovce nebo nemyslící , ............. NEJSME !!!

   Smazat
 2. Vepře Vondru svého času vyhodili z Fuckingtownu ,protože tam byl věcně zlitej jak zákon káže....a ten slabomyslný pochcaný výkvět kolaborantský knížecí rodiny nestojí ani za zlámanou grešli,spíš za uplivnutí!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Kde je nas slavny Kocabstein? Mohl by treba v USA byt v Hnuti negru vecne bojujicich o spravedlnost ,nyni se koncentruji na zabijeni policistu svacicich v aute -ze zadu . Tento dobytek celosvetove si jiz nebere servitky a buzerant obstarozni Hans Kissinger radi jak nejlepe pri vyslesich kde vevodi ubozaci typu McCain a jemu podobni odpovidat na provokativni otazky ohledne "valecneho zlocince Putina ",Syrie a jine zakerne otazky.Idioty jako chrochtavy dedek ktery stale spi a kdyz se probere zablekoce nesmysly stejne jako buzerant Vondra ktery asi v Americe doteplal uplne neb Havelstein jej neprocvicil v kurbe do detailu .Kolaboranti proste byli vzdy a doufam ze se jednou budou zodpovidat pred zrychlenymi soudy a rozsudek bude vykonan okamzite a verejne ,nejlepe jako cesi predvedli obrad s Frankem na Pankrackem namesti

  OdpovědětSmazat
 4. Nejsou to veličiny, jsou to hrobaři evropských národů.

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím si,že Trump,jakožto kšeftman,je dobcela
  dobře obeznámen s kauzou PROMOPRO pana soudruha
  Vondry.Tito lidé se seznamují s tím,čemu se
  mají vyhnout.Vondra i knýše jsou na seznamu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Chemchi mychlel, cheuchš budu echm mítchlit na sfym Chorlichu, chdeje tomof mchůj, ale nyní chimychlím, chše chlit uš mít nebudu, .... uchfuj, sase ta louchšička..."

  OdpovědětSmazat
 7. 21:50
  Chujmer debilovič?!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. trump moc dobře ví že byly proti němu tenhle xindl s českou občankou

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.