Reklama

středa 11. ledna 2017

Ředitel CIA: Obamova administrativa nedokázala analyzovat možné důsledky arabského jara / CIA Director: Obama's Administration didn't Analyze the Consequences of the Arab Spring

Anna Jaunger
11. 1. 2017 (zasláno redakci autorkou)
Dnes není žádným tajemstvím, že politika na Blízkém východě amerického prezidenta Baracka Obamy selhala.Nedávná prohlášení ředitele Ústřední zpravodajské služby Johna Brennana potvrzují Obamovy chyby na Středním Východě. V rozhovoru pro CNN řekl, že poskytnutí větší vojenské podpory syrské opozici Spojenými státy by mohlo vést k ještě horším následkům, než jaké nastaly. Současně Brennan zdůraznil, že opoziční skupiny jsou hybridní směs umírměných a extremistických skupin.

Ve stejném rozhovoru, John Brennan uvedl, že Obamova administrativa mylněanalyzovala důsledky "arabského jara". Podle jeho názoru bylo chybou se domnívat, že s jeho pomocí bylo možné svrhnout autoritářské režimy v některých arabských státech. Místo toho je vrhalo do chaosu a zkázy.

Šéf CIA potvrdil, že americká invaze do Iráku v roce 2003 měla negativní dopad na situaci v oblasti Středního východu. Zároveň podle něj invaze amerických vojsk v Iráku způsobila "násilí a krveprolití v této části světa." Kromě toho Obama osobně připustil, že invaze do Iráku přispěla k formování a posilování islámského státu.

Je také třeba zmínit, že v září 2016 předseda senátního výboru pro ozbrojené síly John McCain řekl, že politika na Středním východě bylo "totálním selháním" prezidenta Baracka Obamy. Poznamenal, že jeho vláda způsobila "kolaps pořádku", která byl nastolen v posledních osmi letech na Středním Východě.

Obyvatelstvo na Středním Východě může jen doufat, že společně s odchodem současného prezidenta Spojených států amerických dne 20. ledna tohoto roku jeho zhoubná politika v této oblasti skončí také. Dokonce i renomovaní vysocí představitelé současné administrativy ve Washingtonu přiznali, že se Obama dopustil příliš mnoha chyb, které způsobili zničení států a mnoho lidí přišlo o své domovy.

CIA Director: Obama's Administration didn't Analyze the Consequences of the Arab Spring
Today it is no secret that the Middle East policy of US President Barack Obama has been failed.

A recent statement by the Director of Central Intelligence John Brennan confirms Obama's errors in the Middle East. In an interview to CNN, he said that providing more military support from the United States to the Syrian opposition could lead to even worse consequences, than it is now. At the same time, Brennan stressed that opposition groups are hybrid mixture of moderate and extremist elements.

In the same interview, John Brennan said the Obama administration was wrong to analyze the consequences of the "Arab Spring". In his opinion, it was a mistake to believe that with its help it was possible to topple authoritarian regimes in some Arab states. Instead, they plunged into chaos and destruction.

The head of the CIA confirmed that the US invasion of Iraq in 2003 had a negative impact on the situation in the Middle East region. At the same time, according to him, the invasion of the US troops in Iraq caused "violence and bloodshed in that part of the world." In addition, Obama personally admitted that the invasion of Iraq contributed to the formation and strengthening of the Islamic State.

It also should be mentioned that in September 2016 the Chairman of the Senate Armed Services Committee, John McCain said the Middle East US President Barack Obama's policy was "total failure." He noted that the administration has implemented a "collapse of order" which was established in the last eight years in the Middle East.

The population of the Middle East can only hope that, together with the departure of the current president of the United States on January 20 this year his failed policy in the region also will end. Even reputable high-ranking officials of the current administration in Washington admit that Obama has made too many mistakes, which led to the fact that some countries were destroyed, and the people were deprived of their homes.

21 komentářů :

 1. Mila Hanko,nejprve si musime pripomenout nekolik skutecnosti...vsichni islamiste ,ci ti pravi,nebo opozicni,nenavidi usa,proto se driv dohodnou medzi sebou,nez aby poslouchali pokyny juesej.Jejich cilem je kalifat,nejde jim o Asada,predci neverme,ze nebylo mozne,jej svrhnout,za 6 let usa angazovanosti.Proto,zadna umirnena opozice neexistuje !Je jen jedna parta ,at se jmenuje IS,ISIL,DAES.Hanko,byli rozvracene staty,ktere neobchodvali s juesej a protekali jimi miliardy,ktere bytostne juesej potrebuji...a je to opet o kolonijich,spratelenych rezimech,poplatnych juesej.Nehlede na to,ze arabove a afrikanci potrebuji diktatori,nebo to dopada jako v nase slunickarske EU-JSME V HAJZLU S PROMINUTIM,ALE BUDEME SE UTVRZOVAT,ZE TO ZVLADNEM.Kolonialni staty se rozhodli,ze pod rouskou humanity rozdeli jejich problem na vsechny staty EU.Ale my jsme nerabovali,neplenili,nevyzirali !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy se milý anonyme 20.04 napřed doučte češtinu, než začnete blafat ty nesmysly na diskuze. Říká vám něco shoda podmětu s přísudkem? Máte alespoň pět obecných? ...byli!!! rozvracene staty, ktere neobchodovali!!! s juesej a protekali!!!! jimi miliardy... afrikanci potrebuji diktatori!!!... kolonialni staty se rozhodli!!!
   Máte na své klávesnici ypsilon? Máte na své klávesnici interpunkční znaménka? To se prostě nějaká lopata rozhodne psát, a otravuje s nesmyslnými bláboly a ještě mizernou češtinou, ve třech větách sedm hrubek! Strašné - diskuzní matadoři jsou děsná sebranka. Navíc všechno znají, všechno vědí nejlépe, celé dny dřepí u počítače a krafou, krafou a krafou. Tak to jo, s tímhle intelektuálním materiálem můžeme směle jít do dalších převratů, do občanských rebelií - do všeho.

   Smazat
  2. panáčku 20:20-Až budete mít něco k výše
   uvedenmu článku,tak se můžete ozvat.To,
   co jste tady vypotil,je známka toho,že
   sice o problematice nic nevíte,ale máte
   pocit,že musíte někoho seřvat.Vaše ego
   si běžte masírovat jinam.Podle všeho
   jste jen pitomec se školou,který se cítí
   být nadřazen tzv.lopatám.Bez těch lopat
   byste chcípnul hlady,chodil nahý.Vy jste
   jedenz těch,co za práci považuje plácání
   hubou.Hrdina jste jen v anonymitě.Do očí
   byste se neodvážil řícz nic.O vašem tzv.
   intelektu je lépe pomlčet.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. Pro anon.20:20- taky mi někdy nelahodí pravopis některých přispívajících. Víc mi vadí, že mnohdy ani nepřicházejí s nějakou myšlenkou, což je mnohdy i Váš případ (sebe taky nevylučuji). Možná pro některé přispívající zde je důležité mít pocit, že někam patří a aby o nich ti ostatní věděli, prostě něco napíší. Pokud se zdržují vulgarit, proč ne (to zase Váš případ není). K článku bych měl jen jednu připomínku, že totéž je o pár článků níže po názvem "CIA odhalila, na čem ztroskotala Obamova politika ". Qiedo

   Smazat
  4. pro Anonymní 11. ledna 2017 20:20

   Mylí anonime, "Lopata již nikoho nenazývej nebo tou lopatou dostaneš, neboť boží mlýny melou a melou a melou." Dráždí tě ty první i-y

   Smazat
  5. 20:20
   Zase jeden inteligent na úrovni SOBOTKY
   Václav

   Smazat
  6. "...na úrovni SOBOTKY" - Vysoká inteligence, uložená v hlavách těchto Václavů, dodnes nezpracovala fakt, že vlastníci méně než poloviny akciové společnosti, sami nevlastní NIC !!! Nejsi Véno sám, takovejch je, a zvolili si mezi sebou i poslance. Někteří z nich včera na SOBOTKU útočili(y), znalostmi nezatíženi(y). Zkuste, Vénové, začít u DLOUHÝHO!

   Smazat
  7. Tak dlouho rozvraceli , az sou rozvraceny..

   Smazat
 2. Co by jste ještě nechtěli od cvičené opice.Ten smrdutý čmoud nebyl občanem ušácka,jak mohl dělat hlavu tohoto státu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:06
   Zase jeden anonymní hrdina,
   který se cítí být nadřazen
   opicím.Obama na rozdíl od
   vás vystudoval Harvard.Kdepak
   cvičili vás?.Hrdina jste jen
   v anonymitě.Do očí byste se
   to Obamovi říct neodvážil.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Vyleze to z pralesa mava to klackem kolem sebe... a ted tomu dali MISTO KLACKU Pentagon , NATO a cely nuklearni arsenal...
   Navic jim to probouralo DLUHOVY STROP.

   Smazat
 3. Role a pritomnost USA a NATO je hodnocena obcany Stredniho Vychodu nasledovne --USA a NATO jsou na Strednim Vychode nenavideny a Ruska Frederace je vitana ! Tot vse !!

  OdpovědětSmazat
 4. Jasně novinkáři - tak jste nám to tady zase vysvětlili. Diskuze k NR už jsou stejný hnůj pod úrovní, jako na novinkách. Děkujeme vám, že jste NR objevili, a že poté, co k článkům serveru Novinky sesmolíte své dva diskuzní příspěvky,( více nelze) hbitě přelezete na NR, a tady žvatláte, bohužel většinou jen kraviny. Jestli jste si všimli, už jste stačili z NR vypudit většinu rozumných a chytrých diskutérů. Diskuze k NR už zdaleka nejsou to, co byly. Bohužel. Díky vám - kam vleze diskuzní smečka z novinek,tam to rychle ztrácí úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět jeden hrdina si otvírá hubu anonymně.
   Nestydíte se trošku?Když proti někomu něco
   mám,tak se také představím.Novinky si čtu
   a co tam vypotí lidé ze všech stran je tedy
   doopravdy kvalita.Dobře do ní zapadáte.Jen
   nemám potřebu se na Novinkách předvádět.
   Petr Majevský

   Smazat
 5. Je to stále o tom že 20,04 se vyjadřuje jak může a jde o obsah jako v případě Hytlery-Podesta, důležitý je pro nás diskutující obsah. 20,20 a 20,25 mají určitě nejméně jeden titul ale i to může být vůl. Přece máte komentovat článek a ne ukazovat jak jste mimořádně blbý. Kdž je to pod Vaší úroveň tak to nečtěte a nemusíte blít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:19
   Váš skvělý komentář mi pomohl článek pochopit. Myslím, že i ostatní si z vašich slov mohou vzít nejedno ponaučení. Děkuji srdečně.

   Smazat
 6. http://svobodnenoviny.eu/michelle-obamova-rika-muslimum-a-imigrantum-tato-zeme-patri-vam/

  OdpovědětSmazat
 7. To, co způsobila Obamova administrativa na Blízkém - a Středním východě (jakož i všude jinde), ale nebyla jen jen hloupost či slabá předvídavost.
  Bylo to daleko horší!, totiž vědomý (promyšlený a řízený) zločin.
  Vykalkulovaný na vyvolání a živení chaosu. A vnitřních bojů mezi frakcemi tamní muslimské komunity (Araby, Kurdy, Íránci aj.). To aby je všechny jak jen možno oslabili, vyčerpali a poté tam mohli ustavit své loutkové vlády a panovat.
  Britský (anglo-sionistický) rukopis jen tak nezapřou ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:32
   Neměl byste ve svém svatém rozhořčení zapomínat, že Obama pracoval s dědictvím Bushe staršího, Clintona a Bushe mladšího.

   Smazat
  2. Re (13:36):
   Ano, Obamova administrativa nejenže na (zločinné) dědictví svých dvou předchůdců navazovala, ona je v mnohém překonala! Zejména tím, že spolu s tamními regionálními despociemi zformovali IS(IL) a nasměrovali jej na rozbití Asadova režimu. A nezůstalo u toho. Cíleně vyvolávali masové a široce založené násilí v regionu. Etnickou, náboženskou, klanovou .., válku všech proti všem.
   Ale o tom jsem psal, a nechci se opakovat.
   A proto ten svůj (operetní) boj proti IS(IL) US administrativa jen špatně předstírala. A dělá to dodnes i s celou svou tzv. protiteroristickou koalicí.

   Smazat
 8. Usmevne posobi fakt,ze juesej rozvratila arabske staty a 6 rokov sa snazi znicit legalnu vladu v Syrii....ale ziadaju strestat Rusko za to co robi v Syrii.Tito politici ziju niekde na inej planete a melu si svoje .Tak nech si melu !
  Jozka ze slovenska.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.