Reklama

sobota 28. ledna 2017

Rostislav Iščenko: Soros není bezdůvodně kvůli Trumpovi nervózní


28. 1. 2017     zdroj
Svá první úsilí na postu prezidenta zaměřil Donald Trump na to, aby přiměl americký kapitál zůstat v USA a aby také uvolnil prostor pro ekonomickou konfrontaci s Čínou, soudí analytik Rostislav Iščenko. Americký prezident Donald Trump nařídil, aby bylo ukončeno jednání USA o Transtichooceánském partnerství (TTP). Co se skrývá za tímto rozhodnutím a zda bude mít rozsáhlé důsledky - na tyto a další otázky odpověděl Sputniku Litva prezident Centra systémové analýzy a prognózy Rostislav Iščenko.


Odstoupení USA od dohody o Transtichooceánském partnerství znamená začátek nových obchodních válek nebo vznik nových příležitostí pro světovou ekonomiku, co o tom soudíte?

Jde o pokus Trumpa uvolnit v asijsko-tichomořské oblasti (APR) prostranství pro konfrontaci s Čínou. TTP, stejně jako nerealizované Transatlantické obchodní a investiční partnerství (dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA - Sputnik), zajišťovalo strategii globalistů, s níž se Trump snaží skoncovat.

Nový americký prezident potřebuje základnu pro provádění ochranářské politiky - návrat výroby do USA. TTP přece zajišťováním volného toku kapitálu zaručeně konzervovalo současný stav, v němž se reálný sektor nevyhnutelně vyváděl do téže Číny a jihovýchodní Asie.

Pro uskutečnění Trumpovy politiky je TTP jako dělová koule, která stahovala na dno Edmonda Dantese, který uprchl z pevnosti If. Je to dost nestandardní tah, který má přimět americký kapitál zůstat v USA a ten má být investován do reálného sektoru, nikoli do globálních burzovních spekulací. Soros není bezdůvodně nervózní. Ale je, jako každý nestandardní tah, riskantní a zdaleka není jisté, že povede k úspěchu. Ale jiné možnosti, podle všeho, Trump stejně neměl.

Myslím, že také počítá s odvetnými opatřeními států asijsko-tichomořské oblasti. V této situaci, v případě, že země APR se zachovají jako Rusko, které ignorovalo frontální provokaci Obamy na Ukrajině a bodově, ale efektivně mu odpovědělo přenesením těžiště konfrontace do Sýrie, se může účinnost tahu Trumpa výrazně snížit.

Přitom schopnost najít výhodnou variantu v nerovném postavení přímo nad šachovnicí, kterou v posledních letech předvedl ruský prezident Vladimír Putin, je vzácný talent. Disponovalo jím v dějinách lidstva pouze několik politiků a vojevůdců . Tak uvidíme, co se podaří Trumpovi. Přinejmenším to bude zajímavé.

Povede odstoupení USA od dohody TTP k zvláštní řetězové reakci, kdy ostatní země také začnou odstupovat od různých ekonomických aliancí a dohod? Ve Francii například už běží diskuse o účelnosti dalšího setrvávání země v eurozóně.

To nezáleží na rozhodnutí Trumpa ale na konkrétní situaci v konkrétní zemi.

Na tom, kdo bude u moci, a na tom, jaké konkrétní ekonomické unie jaký dopad budou mít na danou ekonomiku.

Pokud jde o postavení Francie, tak Evropská unie v zásadě nezažívá nejlepší časy - euroskepticismus hrozí, že ji rozerve na cucky, jak svého času přestavba rozervala SSSR. To neznamená, že Evropanům bude lépe po zhroucení EU, ale vždyť ani sovětští občané si nemysleli, že jim bude hůř po rozpadu SSSR.

V dubnu loňského roku prezidentka Litvy, když komentovala jednání o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství, prohlásila, že EU a USA by mohly vytvořit největší zónu volného obchodu na světě, výhodnou i pro Litvu.

Co myslíte, Rostislave, co může Litva očekávat ve světle nových ekonomických a politických rozhodnutí "velkých" zemí?

"Hostinský a kardinál ušetří Francii". Se zájmy tak "vlivných" zemí, jako je Litva, se v těchto dohodách vůbec nepočítá. Příliš mnoho vlivnějších hráčů si dělí příliš malý koláč.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

261 komentářů :

 1. Litva a podobný veleduši mají jednu ohromnou výhodu - jsou tak zdevastovány, vylidněny, bez jakéhokoliv potenciálu, že na ně každej sere. Kdyby nevykřikovali pitomosti, tak je časem snad zapomenou dávat i do atlasů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každej sere leda tak na ruskýho hňupa jako jsi ty.

   Smazat
  2. 9:56 a žeby si dal nejaký argument, ktorý by poprel to, čo napísal? Nemôžeš? Aha, takže hňup si tu akurát tak ty.

   Smazat
  3. 9:56
   Každej tady sere na havloidního potrata opičí kurvy.....na TEBE TY PĚTIHVĚZDIČKOVÁ SENKROVNO!!!!!

   Smazat
  4. Mohu, ty blbko. V Litvě je vyšší životní úroveň než ve slavným Rusku, vyšší HDP na obyvatele, všechno. A to nemají ropu ani plyn. Ale proto že mají to štěstí a jsou v EU tak prostě do EU část Litevců odchází za dobře placenou prací. Všimni si že do EU a ne do Ruska.

   Jo a kdyby Rusko, potažmo SSSR, neznásilnilo a neukradlo pobaltské země, tak se tam dnes mohli mít tak jako se mají Finové. Které Rusové také chtěli ukradnout ale nepodařilo se jim to. A ještě do Litvy nasadili svoje destabilizující ruské kukačky.

   Smazat
  5. Pro 10:22 Ikdyž asi nemá smysl informovat zavilého rusofobního havloida, tak alespoň pro ostatní: kámoš z Litvy mi popisoval, jak u nich a v pobaltí vůbec proběhla demogratizace - shodli jsme se že to bylo podle stejného mustru jako u nás, tj likvidace a výprodej a rozkradení fungujících fabrik, ožebračení obyvatel a poté vstup do EU. Mnoho lidí odešlo za prací i do EU i do Ruska. Většina lidí by si nyní přála za prezidenta Putina a většina lidí si myslí, že rozvrácení Sojzu byla blbost organizovaná Gorbačovem v žoldu USA. Takže asi tak. Včil utíkej za Chovancem a za tepla mu to vyzvoň. Nabíjím a čekám na příchod kárnéh komanda.

   Smazat
  6. 10:43

   Volby do litevského parlamentu na podzim 2016 jednoznačně (40%) vyhrála Unie rolníků a zelenýc, což je středová, jednoznačně proevropská a proNATOvská strana.
   Takže se svými výmysly a lhaním o jakési proputinovské většině táhni do prdele.

   Smazat
  7. 10:59
   Ty víš o Litvě a Pobaltských fašistech docela dost a taky je obdivuješ úplně stejně jako udavač Havel jednotky SS a K.H.Franka!!!!
   Táhni do Fuckingtownu ty zhovadilej potrate!!!!

   Smazat
  8. 11:33
   Opět jsi nezklamal, předvedl jsi své intelektuání maximum a hezky jsi se vysral.

   Smazat
  9. 11:59
   Ty se ani vysrat nedovedeš havloidní spodino!!!!!

   Smazat
  10. Síce som v Litve nikdy nebol a zrejme ani nebudem, no akýže stav tam mohol nastať po 89- tom. Len taký, ako u nás či v Čechách. Ak niekto u nás podniká - úspešne či dobre zarába napr. v zahr.firme, tak si pochvaľuje. V opačnom prípade a ak si ešte uvedomuje, čo sa to v skutočnosti udialo a aká je perspektíva, tak pohľad na súčasnosť zreálni a porovnáva s tým, čo tu bolo za bývalej éry. Ale ani pre tých s lepšími príjmami nie je budúcnosť ružová, všetko je prechodný jav.

   Smazat
  11. 13:15

   Stejně tak jako u nás, ani v Litvě ve svobodných volbách nevyhrává žádná strana toužící po "výdobytcích" bývalé éry a už vůbec ne aby znovu patřili SSSR. Právě naopak. Smiřte se s tímto faktem. Vaše přání je pouze otcem myšlenky.

   Smazat
  12. 13:31
   A právě proto má ODS a TROP09 tolik podpory ty havlo-banderovský vemeno z kachny!

   Smazat
  13. 13:45

   Ty tupý pičusi. Komouši + Okamura mají celkem 16%. Všechny ostatní strany jsou proevropské, proNATOvské a proamerické. Takže je to 16 ku 84 neboli 1 ku 5,25.

   https://www.novinky.cz/domaci/427697-novy-pruzkum-nova-situace-top-09-ma-osm-procent.html

   Takže zalez a ani nedutej, rudý špindíro.

   Smazat
  14. 14:09
   V čem je CSSD,ANO,LIDOVCI a spol.demokratický ty poblbanej kokote?!!!!!
   V tom,že tady nechává projíždět Plechovou kavalerii ussackej agresorů a tahají sem v rámci EU prasata z Afriky????!!!!
   Jdi se léčit mamrde!!!!

   Smazat
  15. Pro 10:59, 13:15, 13:45 atd. Vaši Havlovíru Vám neberu, je to Vaše věc. Pokud jde o Pobaltské státy, zajeďte si tam, pobuďte alespoN 1/2 roku a zjistíte názory lidí. Pak se přihlaste do diskuze. Těším se na Váš názor.

   Smazat
  16. Je to tak - v reálu nikdo nechce vracet komunistický úpadek vycházející z asijsko-mongolské tradic a nepříslušící k evropské geránsko-románské kultuře. Pobaltí mělo zůstat ruské, jednoznačně už proto, že Imperátoři za ně švédským panovníkům poctivě zaplatily do posledního zlaťáku! Ovšem po zániku Ruska v důsledku zednářskýho puče v únoru 1917 ztratili baltští převážně (ale nejen) němečtí šlechtici moc nad touto zemí a ta ztratila jsouce vržena pod jevrejskou knutu naději vyhrabat se z bídy svého mongolství a asijství! Mimochodem - málo se to ví, ale Pjotr Alexejevyč Stolypin - největší to Rus 20. století pocházel právě z Litvy - http://klub.slovniky.cz/clanek/pjotr-stolypin-druhy-nejvetsi-rus

   Smazat
  17. oprava: germánsko-

   Smazat
  18. Slované nejsou sami schopni postavit státni organizaci, jsou živlem chaotickým, neschopným samostatné státní existence. Ovšem měli to štěstí, že byli sousedy germánské tvořivé státotvorné síly! Z ní vzešla jak Sámova historicky krátká leč první vůbec slovanská státní organizace, tak i Novgorodská hanzovní republika a Kyjevská Rus! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí ani nezval, leda jako nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy si zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Smazat
  19. Podle velikého obdivovatele a propagátora právě Pjotra Stolypina a jeho díla, ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva, Rus od počátku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na tyranii, otroctví a teroru, ve které bude původní obyvatelstvo uvrženy do otroctví různých etnických a kulturních menšin. Putinův režim považuje za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům.
   A znovu jsou to "jiné rasy", které skutečně profitují z euroasijského Projektu: ruská populace platí účty za všechny neevropské provincie, ve kterých jsou místní despotové podplaceni k poslušnosti Moskvou. Jsou to především asijští muslimové, kteří mají poslední slovo v Rusku. Kreml přizpůsobuje svou politiku jejich požadavkům. Oni tvoří jádro armády, oni diktují své podmínky ruským vojákům a důstojníkům. Oni tvoří většinu ruské ilegální pracovní síly. A nejhorší ze všeho je, že čečenská mafie ovládá velká města Ruské federace.

   Smazat
  20. Stalin si toto uvědomoval a tak zavedl systém myší a krys a drakonické otrokářské poměry ne nepodobné poměrům ve starověkých despociích, aby tuto svou říši udržel pokupě, ale bez pomoci Západu by stejně neuspěl! On spoléhal na stejné favorty jako Alxandr II. a Pjotr Arkadyjevyč! Tedy na "bílou" USA a Německo - na Germány! A protože ho Hitler zradil,musel se vrátit ke starému ruskému mongolství! Více a podrobně ZDE! - http://www.valka.cz/13334-Ekonomicka-situace-SSSR-v-prubehu-1941-42-a-spojenecka-pomoc-Lend-Lease-dil-2-?utm_source=valka_cz&utm_medium=article&utm_campaign=autor

   Smazat
  21. oprava: favority ... Alexandr II. Mmch. právě tento imperátor stvořil německou Druhou říši! - http://miroslavahustakova.cz/index.php?page=answer_38

   Smazat
  22. V Litvě jsem nějaký čas pracoval, stejně jako v Lotyšku, Bělorusku a Rusku. "Neláska" Litevců (Lotyšů a Estonců) k Rusům je dána hlavně tím, že používají latinku a jejich jazyk má s ruštinou asi tolik společného, jako čeština s maďarštinou. Jinak jejich způsob života a kultura jsou od Rusů k nerozeznání. Nemají kromě jantaru prakticky zádné nerostné a eneretické zdroje. Bez jaderných elektráren, postavených za dob SSSR (80% elektřiny) by dnes svítili loučemi a topili rašelinou. To platí i průmyslu, dodnes žijí jen z podstaty. V jejich povaze přetvávají vzpomínky na Polsko-Litevkou říši, která sahala od Baltu až k Černému moři. Vždy se ukájeli představou, že v rozvoji jim brání SSSR. Opak byl pravdou, která se ukázala po oddělení. Od samostatnosti z původních 3,6 mil obyvatel emigrovalo přes 0,5 miliónu lidí. Protože to jsou většinou mladí, klesá i porodnost. Asi jim to vyšší HDP, kterým jako obvykle hloupě operuje Pepek, není nic platné. Že obyvatelé stále volí proti svým zájmům není nic mimořádného, takoví idioti se najdou všude.
   Na konec jednu zajímavost. V Litvě leží skutečný geografický střed Evropy. Středem Evropy tedy nejsme tedy my, jak si mnozí myslí.

   Smazat
  23. 9;56 jdi si lecit rusofobii, hlupaku

   Smazat
  24. Za ty rusofobni kecy tady by mel byt provaz
   Za hanobeni Slovanu zde, to je trestne i ted
   To bude kvikotu az ukecanka zavrou

   Smazat
  25. 15:51 - Rusko není slovanská zem. Jedinou známou v dějinách reálně slovanskou říší byla ta Jagellonská, rsp. její nástupkyně - Rzecz pospolita. A jak správě píše kolega 15:38 - Litevci to je taková baltská spodní vrstva. Po židobolševickým převratu v Pitěru nastal v Pobat rudý teror. Nejprve byli vyhnáni baltští Němci - skutečná vládnucí vrstva Ruského impéria,jeho praví tvůrci a hned po nich byli zmasakrováni Rusové, hledající tam azyl před řáděním Trockého rudých band. A prdel je že jak u Tallinu tak u Rigy kotvily anglánský parníky a nikoho na palubu nevzali! Nechali všechny Rusy zmasakrovat a koukali na to zdálky! Anglickej král odmítl poskytnout azyl vlastním příbuzným - carské rodině!Takže ti Litevci, toť pěknej xindl! Ale ještě horší byli Lotyši!Ti spolu s Číňany a jinými Asijci sloužili pod židovskými komisaři jako výkonná vraždící komanda Rudé vlády ...

   Smazat
  26. oprava: v Pobaltí

   Smazat
  27. Dobře to popisuje Alexandr Dugin ve své knize Válka kontinentů! Cituju:

   "Idea Panslavismu tak poprvé odhalila celou svou dvojsmyslnost za první světové války, kdy Rusko ve spojenectví se zeměmi Dohody (Angličany, Francouzi a Američany) kvůli osvobození slovanských bratrů od Turků nejen začalo válčit proti svým přirozeným geopolitickým spojencům – Německu a Rakousku, ale i samo bylo uvrženo do katastrofální revoluce a občanské války. Slavismus Rusů se ve skutečnosti proměnil v práci na atlantisty, na Dohodu a na neokartaginskou civilizaci, ztělesněnou v obchodně-koloniálním, individualistickém anglosaském modelu. Neudiví, že mezi vlastenčícími panslavisty v okolí panovníka Nikolaje II. většinou byli spolupracovníci anglické rozvědky, nebo prostě atlantističtí agenti vlivu. Je zajímavé připomenout si epizodu z románu ruského atamana Petra Krasnova Od dvojhlavého orla k rudému praporu, kde za vrcholící první světové války hlavní hrdina plukovník Sablin na dotaz: „Řekněte, plukovníku, koho považujete za našeho pravého nepřítele?“ odvětil jednoznačně: „Anglii.“ Toto přesvědčení mu však nebrání čestně a odvážně bojovat právě za anglické zájmy proti Německu.Hrdina Krasnovova románu je ideálním příkladem ruského vlastence-eurasijce, příkladem logiky „půda nad krev“, která byla charakteristická pro hraběte Vitteho, pro barona Romana Ungerna-Šternberga, pro tajnou organizaci Baltikum, složenou z baltických aristokratů a do poslední hodiny oddanou carské rodině. Překvapuje, v jaké míře si odvážně a ušlechtile počínali v roce 1917 Asiaté, Turkotataři, Němci a jiní Nerusové, sloužící tehdy vírou a pravdou carovi a impériu, sloužící Eurasii, půdě, kontinentu, a jak to kontrastovalo s mnohými přívrženci slavismu a panslavismu, kteří rychle zapomněli na Konstantinopol, na balkánské bratry a prchli z Ruska opouštějíce cara a vlast."
   - http://www.irucz.ru/prilohy/Dugin-Velka-valka-kontinentu.pdf

   Smazat
  28. 15:38

   Přesně tak. Pobaltské země by dnes svítily bez SSSR loučemi asi tak jako svítí loučemi Finsko. Viď, blbe.

   Smazat
  29. 16:46 Finsko začalo vyrábět energii z jádra až od roku 1977, dnes má z atomek 30% a bere 11% elektřiny z Ruska. Zbytek má ze spalování štěpků, ze Švédska a Norska. Zdaleka není v elektřině tak soběstačné, jak je díky SSSR dnešní Litva. Tak nevím, co jste chtěl říct? Že jste jen uvědomělý blb? Tak to se vám povedlo.

   Smazat
  30. 17:34
   O elektriku přece vůbec nejde! Chci tím říci ty magore, že ve Fisku je několikrát vyšší životní úroveň než v Rusku. A to jen díky tomu, že se kdysi stateční Finové ubránili rusácké agresi. Kdyby podlehli tak by dnes Finsko bylo jedna z řady chudých postsovětských republik jako je třeba ta Litva.
   A naopak, kdyby Rusáci neanektovali pobaltské země tak by dnes všechny byly jako Finsko. Neexistuje jediný důvod proč ne.
   Pobaltské země opravdu Rusákům být vděční za nic nemusí. Právě naopak, mohou je nenávidět. A to oprávněně. Nemluvě o tom že je Rusáci pomocí své menšiny neustále podjebávají.

   Smazat
  31. 17:58 - sorry - to je totální nesmysl! Opak je pravdou. Kdyby se ty debilové kolem Mannerheima nenechali štvát německými poradci do zbytečnýho dobrodružství, dodnes mohli mít přístup k Barensovu moři. Takhle maj hovno. Totiž tak: Leningrad byl prkaticky v nehajitelný pozici a k zajištění jeho obrany nutně potřebuje uzavřít finský záliv. Toto je možné pouze se základnou na poloostrově Hanko a s možností ovládat dělostřelecké baterie ve Vyborgu. Vláda SSSR se tedy obrátila na Manouše, jeslti by jim nevyčenč ten kousek strategicky důležité země kolem záivu za dvojnásobný území bohatý na lesy a nerostný suroviny v Petsamu. To víš, takováhle nabídka se nemá odmítat. Ale Manouš naslouchal špatnejm hlasůma tak to odmítli. Dostlai po tlamě, to území žádané SSSR tak jako tak ztratily a v Petamu dostali hovno! A protože se připojili k Hitlerov i, tak nakonec jim sebrali i jediný přístup k Barensovu moři na severu. Nadto museli podepsat pokornou smlouvu o trvalém přátelství a neutralitě se SSSR ... to jako "úspěch" si představuju krapet jináč:)))

   Smazat
  32. Krom toho Finsko je součást Ruska dobrovolně. Vlastě před tím nikdy neexistovalo, bylo Ruskem založeno. Švédský král měl sice titul finského vévody, ale žádné Finsko jako samostatná srávní jednotka v rámci Švédského království nikdy nebylo ustanoveno! Až po dobrovolném připojení k Ruské říši, kdy se velkonížetem nově ustaveného Finského velkoknížectví stal ruský imperátor - https://cs.wikipedia.org/wiki/Finsk%C3%A9_velkokn%C3%AD%C5%BEectv%C3%AD

   Smazat
  33. oprava: Vlastně ... správní

   Smazat
  34. A takhle to s Finskem dík Manoušově zbrklosti dopadlo - https://cs.wikipedia.org/wiki/Finlandizace

   Smazat
  35. Stalin v roce 1944 kapitulující a k vysokým reparacím oté odsouzené Finsko mohl prohlásit i sovětskou republikou, pak by ovšem nemohl počítat s neutralitou Švédska. Proto přistoupil na toto polovičaté řešení známé obecně pod termínem "finlandizace"!

   Smazat
  36. 17:58 Proč ne? Už jsem to psal, ale pro nechápavého idiota ještě jednou: NENÍ Z ČEHO. Bez spolupráce s nenáviděným sousedem by nebylo odkud brát energie a suroviny. Na rozdíl od Finska je Litva většinou pokrytá písečnými dunami, porostlolými sem tam borovým nebo březovým lesíkem. Finsko by bez surovin a energií ze Švédska, Norska a Ruska bylo také v kelu. Jaké spřátelené a bohaté bezprostřední sousedy má proti tomu Litva, když Ruska se zříká? Jak vysvětlíte, že po osamostatnění to s nimi jde dolů a ne nahoru? Proč to tedy dnes nejde a proč nejsou krok od Finska? Základ měli dobrý, na rozdíl od vás to vím z vlastní zkušenosti, ne z nějakých pohádek.

   Smazat
  37. Krom toho Finsko je ekonomickou součástí ruského světa. Země je známá svým ekonomickým propadem ve výši 13 % (nezaměstnanost vzrostla z 3,5 % na 18 %) v letech 1991–1993 po rozpadu Sovětského svazu a ztrátě tohoto tehdy pro Finsko dominantního trhu. Málokdo ale ví nebo alespoň tuší, že srovnatelnými problémy prochází severská ekonomika i v současnosti. Finsko je totiž společně s Portugalskem po Řecku a Itálii třetím státem eurozóny, který má nejdál k dosažení své předkrizové úrovně výstupu roku 2007. Euroamerická finanční a ekonomická krize v letech 2008 – 2009 odhalila špatný stav finské ekonomiky. HDP se propadl v roce 2009 o 8,3 % (HDP eurozóny poklesl v průměru o 4,5 %). Po tomto velmi hlubokém propadu však nepřišlo následné oživení. Zatímco např. v sousedním Švédsku, či v USA a Německu se ekonomiky na předkrizovou úroveň výstupu vrátily v roce 2010 a eurozóna jako celek v roce 2015, Finsko stále (první čtvrtletí 2016) nedosahuje ani 95 % původního předkrizového HDP z konce roku 2007. Vidím pro to tři respektive čtyři hlavní důvody: (A) výrobní struktura ekonomiky kriticky závislá na jednom volatilním odvětví, (B) rozbujelý sociální sát a pokles produktivity práce a to vše (C) zarámováno fixním kurzem (eura), který řešení a vyřešení těchto problémů velmi znesnadňuje. Nejaktuálněji se pak k těmto dlouhodobým faktorům přidaly navíc (D) ekonomické problémy ruské ekonomiky spojené se sankcemi. Finsko na počátku devadesátých let po ztrátě svých východních trhů. Ale zatímco po zmiňovaném dramatickém propadu hospodářství po rozpadu SSSR a ztrátě trhů se Finsko rychle vrátilo k růstu, který se v letech 1994 – 2000 pohyboval v rozmezí 3,7 – 6,3 %, dnes tomu tak není a země se již od roku 2007 „prodírá bahnem“ a přešlapuje na místě. Posledním a nejaktuálnějším důvodem stagnace je ekonomický propad Ruska. Rusko je dnes 5. největším finským obchodním partnerem, v roce 2008 však bylo první. Další ranou proto byly pro finskou ekonomiku protiruské sankce a protisankce Ruska zakazující dovoz potravin. Ty velmi silně zasáhly největší finskou mlékárenskou firmu a jednu z největších společností ve Finsku vůbec – společnost Valio (její obrat dosahuje 0,8 % HDP). Export do Ruska se dostal na méně než polovinu své předkrizové úrovně. - http://ekonomicky-denik.cz/blog/finsko-euro-nepomaha-ani-na-severu/

   Smazat
 2. Musí na to jít Trump i jinak,utíkají mu největší boháči do Asie,tak jim musí zablokovat majetek,který převádějí pryč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu nejde o nejaký majetok, ale o to, že do Ázie odpratali väčšinu výroby a technického vývoja a v USA tým pádom rastie nezamestnanosť a následne klesá spotreba....a už sme v bludnom kruhu, alebo skôr na špirále smerom nadol.

   Smazat
  2. Paní Jana.
   Jen mě napadá,že všechny finanční operace jdou přes USA banky.
   Zdraví Lukaš.

   Smazat
 3. Sráčovi co tady pořád vyskakuje - a je bez koulí -

  Paradox: Soros - vybral zlato tzv židům v hitlerově čistce. Byl tzv - židovský kolaborant..

  ....
  Sráč je placen z NEZISKOVEK - asi od Sorose ... nebo-li nástup nového StB ...

  ::::
  Nějak si moc nepamatuji jak to dopadlo s donašeči StB....MHHHH ....

  A historie se bude OPAKOVAT ... a vezmeme si příklad z DOMBASU kdy byla oficiální promenáda krvelačných ukrajinců v poutech a řetězech přes DONECK ....

  :::
  Jenom to uděláme tak že v řetězech půjdou nazí ... pornoherec na to vyloženě čeká ....

  Schwarzenberg si s ním udělá SELFI ...
  No nevadí:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty prolhanná pičo, Sorosovi bylo na konci války 14 let!!! Kde na ty svoje kokotiny chodíš?
   A žádný "Dombas" neexistuje, píšeš to všude ty imbecile. Ale asi myslíš Donbas.

   Smazat
  2. Bushovci se napakovali na Hitlerovi taky - tak že to co Prescot Bush nahromadil s jeho kolaborací s Hitlerem pak sdědil George ...

   pořád platí že 5 a 5 je 10

   Smazat
  3. Soros neutekal z Maďarska v 1945 - ale v 1956 a volal sa Schwarz - po prekročení hraníc sa objavil Soros

   Smazat
  4. 14:09

   Už těch lží a výmyslů nechte vy bando prolhaných nacistických čuráků.

   V roce 1947 Soros přišel do Anglie a stal se studentem London School of Economics. Kde v roce 1954 získal titul Master of Science. Během studií si přivydělával jako číšník a nosič zavazadel na nádraží.

   Smazat
  5. Sakra proč mi to tak připomíná příběh krejčíka Bakaly nebo prodavače hamburgerů Kisky (nyní slov.president) Ve vymýšlení legend není CIA přílš nápaditá :)))))

   Smazat
  6. 15:12
   Protože jseš paranoidní tupec. Jediný co maj tyhle 3 příběhy společného je že protagonisti odešli ze své vlasti do zahraničí. Jinak nic. Někdo tam zůstal, někdo se vrátil, někdo šel do Anglie, druhý do USA, jeden jako dítě, druhý jako dospělý,jeden studovat, druhý pracovat, jeden z totalitních zemí, druhý ze svobodné země....

   Ale konspiračnímu pošukovi to prostě připomíná spiknutí CIA. Tak ho přitom nechme. Zřejmě tento lojza v životě nevytáhl prdel z jeho rodné vísky.

   Smazat
  7. CIA se spiklo i proti Trumpovi
   Bud Trump cistkou zastavi spiknuti nebo padne

   Smazat
 4. Pane Vlastimil.
  Musíme počkat na léto,teď by jim byla zima,hlavně Schwarzenbergovi

  OdpovědětSmazat
 5. Publikum si toužebně přeje pohádku o souboji rytíře s bílým (Trump) a černým (Soros) chocholem?
  Aby mohlo fandit jako 5-tileté děti v pimprlovém divadle?

  OdpovědětSmazat
 6. I Trump by si měl uvědomit, kde jsou zbytky krytých dolarů a zda právě ty někdo neexportuje do pryč. O tem zbylý balast nejen že neí co stát, ale hlavně v něm nelze hledat zroje na budování byť jen pouhé infrastruktury. Soros již brzy zaklepe na bránu, odkud není návratu...

  OdpovědětSmazat
 7. Po Orbánovi Makedonie si vyšlápla na Sorose ....

  Tato vlna je nazastavitelná....
  Po něm budou následovat Rottens - aka Rotchschild - aka Bauer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačí trochu popráškovat chemtrailsem a bude hned po nezastavitelné vlně :-D
   Ale Vlastík si obalí hlavu alobalem, přes hubu si dá roušku a je v klidu. Na něho si nějací ročíldi nepřijdou.

   Smazat
  2. 11:29
   A ty si dej skotský střiky ty palice vygumovaná!!!!;-)

   Smazat
 8. Neziskovky jsou vpodstatě formování nového GESTAPA....

  OdpovědětSmazat
 9. Soros ,panove, je jenom tribun zidovske kliky ve svete.
  Kapitalova ucast na tom co se deje v zakulisi a to co nevidime ,jen si domyslime je obrovska! Zidove mezi sebe nikoho nepusti a celosvetovy kapital maji pevne v rukou. Trump ma taky svoji kliku a ta je na rozdil od te prvni "gojska".
  Tady nastava precedens kterej tu jeste nebyl-aby na sachovnici byli dva kralove.. Jeden z nich musi bezpodminecne padnout a sachovnici politiky opustit.
  Co se zatim nikomu v dejnach nepovedlo,povedlo se Trumpovi-rozestval mezi sebou zidy!A to uz je situace ktera bude mit v budoucnu extremni dopad na zivot cele civilizace.
  Putin to taky nema lehke,protoze ruska oligarchie mu dost znacne privira kyslik. Jestlize se setkaji ti dva nekde na neutralni pude zkusi s cslosvetovym zidovstvim zatocit!
  Prostredky ktere tahle cast populace vlastni a vliv kterej maji na svet globalne jsou tak nezmerne,ze to nemuze zustat bez povsimnuti tech dvou vlivnych muzu na svetove scene.
  Cele usili ted bude smerovat k tomu aby ty prostredky byli zabaveny,vyuzite pro jiny ucel a tenhle ,pro svet nebezpecnej vliv potlacen.
  Nemyslim ze to ti dva stihnou ale je uz ted jasne ze se dejiny sveta pozmeni,a to dost citelne!
  Jaky dopad to bude mit tezko predvidat,jednoznacne vsak uz svet nebude jak sme ho znali...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:51
   Jeden z bezpočtu blbů vysvětluje dějiny.

   Smazat
  2. Soros je tribun židovské kliky? Co je to židovská klika?
   Vdždyť Sorosovou nejmilejší loutkou byl muslim Barack Hussajn Obama, kteý byl zdatným židobijcem už z důvodu své víry. Což zpečetil na sklonku své ubohé role, kdy prosadil rezoluci OSN proti státu Izrael a nařídil poslat finanční injekci největším nepřátelům Židů-Palestincům.
   Na tomto kontextu se dostávají do světla značné pravděpodobnosti zprávy o tajné spoluvině vysokého židovstva na holokaustu...

   Smazat
 10. Proc se zde vztekate na Vlastika kvuli Sorosovi ?
  Vzdy ten to sam priznal, ze pomahal a zabiral majetek Zidum, kteri byli poslani do koncentraku a nevratili se.
  Soros byl adoptovan a podvodem prohlasen za Arijce.

  On sam rekl, ze to byl jeho nejstastnejsi rok, (1944) a zakladna jeho bohatstvi. Madari o nem maji tlusty spis.
  Chasari pomahali Nacistum proti Zidum, kdyz z toho meli benefit. Popisuje to kniha - The Order Of The death's Head - Napsal ji Heinz Hohne.

  Kniha vyhrala titul "A monumental achivement". (The New York Times Book Review.) - Podobnych knih je vsak daleko vice.

  Dporucuji vam silne, a to vsem, cist vse, ze vsech stran a obycejnym selskym rozumem posuzovat.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 13:59
   Další blb vysvětluje dějiny.

   Smazat
  2. 14:18
   Když si myslíš,že je blb, dokaž to.
   Jinak drž hubu...

   Smazat
  3. 14:18 rek jsem ti aby si sem nelez, havlozmrde
   Nemas informace, jen furt havlujes

   Smazat
 11. Honolulu.
  Perfektní,jen jste mě potvrdil můj názor na židy v USA a většina židů ve světě je musí poslouchat.Je třeba zdůraznit,že oni vlastní víc majetku,než činí státní dluh USA.Tam musí Trump strčit ruku,jinde peníze nejsou.

  OdpovědětSmazat
 12. 13:58... a ty nejsi schopny, zde postavit PROTIARGUMENT !
  Tak zacnes nadavat pisateli (13:51) do BLBCU !
  Kdyz NEMAS CO RICT TAK NERIKEJ NIC !

  Mozna, ze se pisatel (13:51) mili a mozna ne. My nevime !
  I kdyby to byl jeho omyl, tak je cennejsi nez Tvoje nadavky (13:58), ktere nerikaji nic.
  POSTAV ARGUMENT a nebo mlc !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět ovládají Růžoví ještírci z jiné dimenze.

   Postav protiargument a jednoznačně vyvrať toto tvrzení nebo mlč!

   Ne, sorry, spletl jsem se. Jsou to fialové chobotničky z jiné galaxie.

   Postav protiargument!

   Smazat
  2. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 14:12

   -- Blb se nikdy nemýlí. To bys měl vědět z vlastní zkušenosti. Pleteš si blbost s omylem - to u tebe nepřekvapuje.
   -- Proti blbovi se zásadně neargumentuje. To ti po několikáté opakuji, ale přesahuje to tvé chápání.
   -- Na tom, že jsi blb a blbem zůstaneš nezměníš nic, ani kdybys sem napsal deset tisíc příspěvků denně.
   -- Teď si zas můžeš postesknout, že tu nenacházíš nikoho, kdo by se ti blbostí vyrovnal.

   Smazat
  3. Proti blbovi existuje agument.
   Facka. Nebo kopanec do kulí.Tomu rozumí perfektně, Pak se mu rozbřeskne a pochopí , že má držet tlamu.
   Tady to nejde praktikovat. Proto jsou nejlepšími fóry pro diskuze hospody. Aby národ nediskutoval, nedej bože
   nepřemýšlel, dostal ministr financí Bureš příkaz většinu putik zlikvidovat...

   Smazat
  4. 14:23 uhrovitej nevychovanej havlomladiku
   Vse co Honolulu rika jsou celkove znama fakta, kazdy kdo umi anglicky je zna
   Ty je neznas protoze neumis anglicky a tak jsi zavisly na predzvejkane ceske propagande
   Kterou trapne opakujes
   Nechapu ze se nestydis

   Smazat
  5. Ty už to nechlastej ani zřeďený, hrabe ti z toho chlastu.
   Ty zdegenerovanej zmrde po Švarcenberkovi...

   Smazat
 13. 14:11 Panove, ja toho o Zidech moc nevim.
  (Jsem Katolik !)
  Vim vsak urcite, ze nejsou jednotni a videl jsem osobne v New Yorku jejich demonstrace proti Zionistum.

  Pro presidenta Trumpa jich volilo pouze 25 %. Ti druzi volili Berniho Sanderse a Hillary.

  Osobne jsem silne na strane presidenta Trumpa ! Volil jsem ho jak na Floride, tak v hlavnich volbach.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 14:21
   Ty toho moc nevíš o ničem, ale kecáš do všeho.

   Smazat
  2. -- Dobrá zpráva pro HONOLULU ! --

   -- MAKE AMERICA GREAT AGAIN ! --

   Mluvčí Bílého domu Sean Spicer oznámil na tiskové konferenci, že
   "první oficiální stolice Donalda Trumpa po inauguraci byla dvakrát větší než první stolice presidenta Obamy v lednu 2009. Tečka!"

   Spicer stejně jako další spolupracovníci v Bílém domě potvrzují tento nadlidský výkon sedmdesátiletého presidenta. Fotografie bohužel není k disposici.

   Sean Spicer v závěru své zprávy dodal:
   "Při vší úctě k předcházejícím 44 presidentům USA, takovou hromadu hoven Bílý dům ještě neviděl."

   Varoval také přítomné novináře, aby se nepokoušeli Trumpovi výkony ani v této oblasti bagatelizovat.
   "Vím, že jste se spikli, abyste presidenta při každé příležitosti zesměšňovali. Naštěstí jsem tu ale já, abych se o to postaral."

   Smazat
  3. Anonymní 14:36
   Špatně jste pochopil překlad.Správný překlad je,tolik hoven v Bílém Domě nebylo za žádného prezidenta,jako za Obami

   Smazat
  4. 14:47
   Je zřejmé, že jste originál nečetl.
   Račte si to ověřit, než budete šířit bludy:
   http://www.der-postillon.com/2017/01/trump-great.html

   Smazat
  5. Může citovat co chcete, všechno to mohou být výmysly z dílny Washingtone Post.
   Jen jedno je jisté ohledně Amerického hovna.

   Za Obamy bylo v Bílém domě černé Hovno.

   Smazat
  6. 14:30 vymacnki si uhry, nevzdelany mladiku, co benzin? Smazis, smazko?

   Smazat
  7. 14:36 ty co urazis Trumpa nepujdes do Gitma
   Tebe umlatej, ty cizaku, za urazku svyho presidenta lide co maji vic cti a nenechaji sveho presidenta urazet
   Omrzel te zivot, jen nevim jestli umlaceni retezem je idealni sebevrazda

   Smazat
 14. 14:18...Ja nic nevysvetluji ty PICUSU ! Ja cekam
  vysvetleni ! Ale polomozek jako jsi ty, ho neda nikomu.

  Mas nasrano v tve blbe palici, tak rozdavas nadavky, ty hovado agresivni...
  Ty patris k tem co knihy nectou, ale pali. Ja k tem co zakladaji knihovny a knihy ctou.

  A obvinuji te predevsemi, ze to byli barbari, jako jsi ty, ktery vypalili knihovnu v Alexandrii 48 B.C.
  (Ty jsi jejich potomek ty hovnoksichte.)
  To jsem napsal ja nick HONOLULU.
  (Lidi ctete vsechno !)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On si troll mysli ze muze beztrestne urazet Trumpa
   Neni tomu tak
   On troll nema prava jako americane
   Staci az se tajna sluzba dozvi ze tady troll vyhrozuje Trumpovy
   Je malo komictejsich situaci nez kdyz arogance uhroviteho mladika se zmeni v protahllu tvar, vzlykani, roztreseni, skrmrani slovy "ja to to tak nemyslel"
   No a bude po trolovi
   Ale svoji tragikomickou roli sehraje

   Jina vec je ze troll je representant cechu a cele Cesko hraje tu samou tragikomedii jen ve vetsim meritku
   Ted bude diky Merklove Cesky narod vymenen bezenci

   Smazat
 15. 14:36 Ty si myslis, ze jsi vtipny ? Nejsi ! Jsi trapny !
  Az narazis na patriota, nebo motorkare z Ameriky , tak ti utrhne hlavu.

  Kdyby jsi nebyl IDIOT, tak by jsi vedel, ze je doba , kdy nedomrdci jako jsi ty, by meli MLCET ! Provokujes zbytecne.
  Nepodcenuj lidi mezi Trumpovimi volici. Je jich hodne co chteji konfronatci, coz on nechce.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 14:49

   Z tvých směšných výhrůžek je jasné, žes mentálně zůstal na úrovni předškolních dětí, které se perou na pískovišti o bábovičky.

   Nechápeš proto, že Trumpovi je naprosto lhostejné, že jsou jeho voliči blbí; hlavně že ho obhajují a oslavují každé hovno, které z něj vypadne.

   Smazat
  2. 14:56: Sám jsi blbej, kluku pitomá!

   Smazat
  3. Presne tak Honolulu
   Troll co urazi Trumpa si mysli ze je chranen bud Ceskem nebo americkymi zakony
   Neni tomu tak
   Cesko neexistuje a tudiz ho chranit nebude
   A jako cizak nema pravo na ochranu od americkych zakonu
   Drazdi hada bosou nohou
   Je to hlupak
   Vubec nevi o co jde
   Na druhou stranu jeho smrti ze prumerne IQ i v Cesku zvysi

   Smazat
  4. 14:56 tve urazky jsou zaznamenany
   Az budou kontrastovany tvym kvicenim o milosrdenstvi tak to bude zajimave
   Jen titul nevim
   Co tohle
   HLOUPY PECIVALSKY CECH DOSTAL LEKCI A KVICI
   to je moc dlouhe
   Co
   HAVLOHNUP
   nebo
   PRES CUMAK
   No oni mu uz lide co nebudou urazky Trumpa od nejakeho cizaka tolerovat
   Oni mu uz uhry vymackaj, i bedary, i mozek

   Smazat
 16. 14:27 Ty jsi jako koktavy papousek. Ty stale opakujes BLB, BLB, BLB, BLB, BLB. Bez do prdele s takovymi prispevky, nebo me zachvati nuda a spani. Nemas tam neco lepsiho ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 14:55

   Tvé zklamání, že jsem ti nepřiznal status blba superiorního, chápu. Bohužel nemohu sloužit. Tento titul už jste vy obyčejní blbové svými hlasy přiřkli jinému.

   Je ti snad v prdeli samotnému smutno? Za to ale nemůžeš dávat vinu nikomu kromě sebe sama.

   Smazat
  2. 15:02 tady jiz nejde o Honolulu
   Tady jde o tebe
   Stal si se hvezdou v tragikomedii
   Havlotrol a smrt
   Myslis ze jsi chranen?
   Proti amikum co se neostychali hodit atomovky?
   Vis co je to dron?
   Nebo gitmo?
   Stal jsi se hvezdou, uzij si to

   Smazat
 17. 14:50.... dival jsem se na to ! To napsal ten co chodi po Berline s hnedym frnakem !
  On je kratkozraky alpinista a plete si hory se zadnici Merkerove.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump vcera ediktem zavrel prichod bezencu z 8 nasilnych zemi
   Zato Merklova nacpe bezence do ceska
   Smutne

   Smazat
 18. Tak aby jsme to zkratili panove, nebot jde na me drimota kvuli koktavemu papouskovi...

  Trump VYHRAL volby ! S velkym naskokem !
  Trump VYHRAL informacni valku prakticky bez pomoci !
  Demokrate prebihaji k Trumpovi !
  Soros vyhodil 1200 x million US $ na zmanipulovani vysledku voleb - bezvysledne !
  Soros, ma zniceno finnacni portofilio z 1/3 !
  President Putin vydal na Sorose mezinarodni zatykac !
  Americka ulice prska vztekem a zasti, kdyz slysi jmeno
  loutkovodice Sorose.
  Je to pouze otazka casu, kdy v Cesku nebude t.zv. Neziskovkam nikdo platit. (To neni vyhruska, t.j. informace.)

  EU se bud rozpadne, nebo reviduje. Za jeji zniceni nemuze ani Putin, ani Trump, ale Merkerova a jeji zahnojeni evropy Islamisty.

  Jak bude pokracovat vyvoj v Cesku je zretelne a jasne.
  JA TO VIM na 100 % a rad vam to napisi. Jedine s podminkou, ze nekdo z obcanu vyleje kybl sracek na hlavu idiota, ktery vsem nadava do blbu.
  Jsem unuden . Muj I.Q. zde nema prihrace, tak Bye, Bye.
  NICK HONOLULU = INFORMACNI VELICINA ! (Zase jsem slapl do hovna impotetnich koktavych indoktrinatoru.)


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:28 velmi se obávám, že až Soros zastaví financování místních neziskovek, tak český Kudrnáč to napraví zvýšením příspěvků ze státního rozpočtu

   Smazat
  2. Asi máte na mysli slovenského občana Babiše.

   Nenahradí. Nejde to!

   Kde nic není, ani smrt nebere...

   Smazat
  3. Anonymní 15:37
   Nevím kolik přímo MF přispívá na neziskovky.
   Většina peněz jde přes jiné ministerstva.Dokonce se uvádí částka pře 13MLD.která jde pro neziskové organizace.

   Smazat
  4. Nikoliv hovna na trola, Honolulu
   Ale na trola se riti neco horsiho nez hovna
   Na hovna je troll zvykly, je tak zbabely ze sere v sini
   Ale urazenim Trumpa (on si mysli ze kdyz se v cesku smi urazet Zeman ze smi urazet Trumpa) si uhrosmazka podepsla ortel smrti
   Uz to totiz neni pod nasi kontrolou
   Dokavad se ten hlupak navazel do me ci tebe tak to je ok
   Ale ted se navez do Trumpa a Spojenych Statu
   Je jako Hitler ktery taky v zachvatu euforie po napadeni Pearl Harboru vyhlasil valku Americe
   Myslel si ze ted mu pomuzou Japonci
   Chvili tajtrdloval s knireckem, pak kvicel kdyz z mapy zmizel Hamburg, kdyz zmizely Drazdany, vypalene s kyslikem vysatym ze sklepu fak ze i lide bunkrech zemreli na asphykciaci
   No a troll tajtrdlik tu vyhlasil sam valku proti Spojenym Statum
   To uz neni o hovnometani a urazkach
   Tajtrdlik dotajtrdlikuje
   V Gitmu, teda pokud prezije kontakt, vyslech, a transport muze opakovat to obsesivne kompulsivni "smeji se"
   Zajimave bude pro studenty mezinarodniho prava jestli se Ceska republika za tajtrdlika trolla vubec postavi proti Spojenym Statum
   Myslim ze ne, ze se ceska kolonie za cecha co napad USA nepostavi, ale to je muj odhad a muzu se mylit
   Na USA si Cesko dupnout neodvazi
   No a troll tajtrdlik havlovec tak sehraje smutnou i kdyz misty hysterickou komeedii
   No mozna se o nem bude psat
   Je mi ho lito, Amerika ma trest smrti a tresty dozivoti pro cizaky v Gitmu
   A je i mozne ze neuctivy uhrovity smazkotroll je jeste nezletily, proto ta jeho nemistna odvaha v utoku na USA.
   Ale i kdyby mu jeste nebylo 18 tak to nehraje roli, v Gitmu zaviraji i mladsi
   A waterboarding, to je nejasne, no i kdyz nak neprijemne tazan bude
   No ona ho uz arogance prejde, uvedomi si jak nemistna byla jeho arogance kdyz si dovolil vtirat mezi skusne lidi sem
   Neni holt sebekriticky, nevi kde je jeho bezpecnejsi misto
   Inu sebevrah
   Akorat neni tak slavny jako jeho vzor Hitler aby jeho lebka sedela na polici v Kremlu
   Ale mozna po nem zbydou otisky prstu a dna


   Smazat
  5. 15:37 nu Cesko neni legitimni, a tak cechum ceska ilegitimni vlada muze treba holit hlavy
   No co s tim, cinkali havlovi a tim si strcili hlavy do opratky
   Ceska vlada krade, a Cesi to zaplati

   Smazat
  6. Horni Dolni 28.ledna 2017 16:52

   To je zatím tvůj nejvelkolepější literární výkon, čuráčku. Koukám, že se ucházíš o Pulitzerovu cenu. Zatím běž, a dej pánovi pac.

   Smazat
  7. Zed je schvalena, a uz roste
   Pro porovnani, Cesko podvolilo natlaku od Merklove a bude v prvni varce brat 150000 bezencu
   Konec Ceska
   Rozumni Cesi prchaji z Ceska

   Smazat
  8. 16:59
   Mrtvola mluvi?
   Vymluv se, moc casu ti nezbyva
   Uz jdou
   Brzo pochopis
   Pro ostatni, operace bude tajna, jediny indikator bude odmlceni Hitlera 0.2 smazkotrolla

   Smazat
  9. Horni Dolni 28.ledna 2017 16:59
   Roste, roste - jako tvůj beďar na prdeli.

   Smazat
  10. Jeste malickost, jest proti ceskym zakonum urazet cizi presiddnty ci jine vladni osoby. Jestli je to spravny zakon o tom muzeme polemizovat, ja s nim osobne nesouhlasim. Nicmene v ceskonevolnikove ten zakon je.
   Takze pozor, muze se vztahovat i na media ktera nesou tyto urazky od havlotrolu

   Na rozdil od Americanu cesti nevolnici nemaji pravo svobody slova. Trol zretelne porusil i ceske zakony

   No a legalni likvidace zlocince, to je prece povinnost

   Trol si mysli ze tohle je sranda, neni

   Smazat
  11. Game over
   Pro trolla
   Pro vas ostatni, dobre a uprimne vam radim, nemichejte se do toho
   Trolovi uz neni pomoci ale byl bych nerad kdybyste vy ostatni prisli k uhone
   Americane neznaji zerty pokud jde o terorismus

   Smazat
  12. 16:59 Už jsem se radoval, že přece jen začal brát něco na tu svojí myšlenkovou prostatu. Ale nejpíš to byl jen chvilkový mozkový průjem.

   Smazat
 19. Nemohl by nám Iščenko napsat,kam se vytratil Pjakin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. letmo jsem zachytil info, že je po tragické autonehodě (své, či někoho blízkého) a že do éteru vyjde v únoru

   Smazat
  2. Anonymní 16:06
   Díky,doufejme že to nebude to nejhorší.

   Smazat
 20. Trump, tedy tady je to moje piskoviste, aby bylo jasne, Povolny, muzu si tu dekat kolik babovicek chci
  Cesi, do Trumpa nezvanit
  Cesi leda muzou probirat jak Krava Merklova naridila ze si Cesko musi vzit zastupy bezencu
  Zatimco vcera Trump zastavil prichod bezencu z 8 zemi
  Jo Cesko havlov, pomala sebevrazda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 28.ledna 2017 15:45
   Jen si tady na pískovišti hezky povídej s Povolným. To je stejnej blb jako ty.

   Smazat
  2. Trol je mrtvola
   Pro ostatni, udrzujte vzdalenost, nebo vas to smete taky
   Nejsem proticesky, ceskych nevolniku je mi lito, i kdyz je trapne sledovat jejich zbabele nevolnictvi a pidanstvi ceske nekegitimni vlade
   Ale tady to zhoustlo
   Tady to uz neni vtip

   Smazat
  3. 15:45 Horní Dolní, ty na tom pískovišti neděláš bábovičky. Ty na něj jen trousíš bobky.

   Smazat
 21. Jakmile čtu, že židi jsou odpovědni za dnešní marasmus, je mi smutno. Přece každý člověk je zodpovědný za svůj život, proč ho tedy nekultivuje a nebrání? Ve skutečnosti hamižnost je vlastní všem rasám a kulturám. I vlastní matku prodá za pár babek, když se může vyvléct z odpovědnosti.
  Co zůstalo z českého národa? Deformovaný jazyk, podlézavost silnějším a strach z neznáma. Přitom každý může jít příkladem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Několik kusých poznámek. Není žid jako žid, to především. Problém vytvářeli(jí) pouze ti židé, kteří mají za jedinou modlu, životní poslání i náboženství jenom mamon a prachy, na základě kterých se dostali do řídících funkcí /ve státě i ve firmách) a všude pak vytvářejí stejný systém založený na honbě za mamonem. A je fakt, že jejich "výchova mas" je velmi úspěšná kdekoliv na světě.

   Smazat
  2. Myslíte si, že například Horní-Dolní je žid?

   Smazat
  3. Ruda.
   Jen bych rozlišoval tu zodpovědnost a od toho se potom odvíjí hamižnost.

   Smazat
  4. Ruda 28.ledna 2017 16:09
   Horni Dolni 28.ledna 2017 17:18
   Myslím, že židovský ratlíček ještě vyšlechtěn nebyl. A circumcision to nespraví.

   Smazat
  5. 17:38 Zaznamenano
   Eichmana taky v kleci presel humor
   Kde si prejes rozprasit?

   Smazat
  6. 16:02 Znám celou řadu ne-židů, pro které platí totéž. Můžete to nějak vysvětlit?
   16:09 Rudo, to mě nezajímá. Podstatné je, že ve zdejších diskuzích působí jako osina v zadku. Rasa / nerasa, je to vůl.

   Smazat
 22. Soros ve světě investoval do inteligence, do výchovy mladých a perspektivních "kádrů", proto ty jeho neziskovky. Problém je ale v tom, že tímto způsobem si vytvářel v zájmových zemích celosvětový systém loutek, které mu po patřičné instalace do rozhodujících pozic ve státních aparátech vše do centíku vrátili a ještě přidali násobek "školného" ze státních kas. A ještě byli připraveni vždy ochotně splnit jeho příkazy, i když šly proti vůli národů těchto loutek. Samozřejmě, že tím pomáhal budovat Pax Americana (proto měl u Bílého domu vždy zelenou) a ještě si přitom mastil svoji soukromou bezednou kapsu. P.S.: proto bezvýhradně obdivuji Orbána, že se nebál čelního střetu se Sorosem a jeho maďarskými příznivci a stěhuje Sorosovy neziskovky z Maďarska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a paradoxem doby je, že i Orbán studoval za Sorosovo prachy. Na rozdíl od jiných volů ale dokázal vyskočit z rychlíku. Klobouk dolů. To naše ozubená pleš sere, jen se podívá z okénka.

   Smazat
  2. 17:17 ceska vlada neni legitimni, jak tedy muze byt ozubena ples legitimni
   Cesi jsou stado obeti
   Jdouci na jatka
   A havluji si do kroku

   Smazat
  3. Honolulu vam Cechum jasne rek, ozbrojte se, pripravte se
   Vy jste se tomu smali a urazeli jste ho
   Tak ted sklidite krvavou zen

   Smazat
  4. Horni Dolni 28.ledna 2017 17:25
   Jestli opravdu posíláš jelita, nezapomeň je dobře zabalit!

   Smazat
  5. 17:35 ty jsi to uz zabalil
   Ohlidni se

   Smazat
  6. 17:54 To je správné zhodnocení situace. Nezapomeňte ale, jakými prostředky a tím i jakým vlivem jeho neziskovky disponují. Takový "Člověk v tísni.cz" disponuje ročním rozpočtem 1,5 miliardy Kč.

   Smazat
 23. Zcela souhlasím, neziskovky, které mají příjmy ze zahraničí, tu nemají co dělat. Stačí tu ty, co neustále škemrají a polovinu rozpočtu vykazují pronájmem kanceláří, nebo jiným neetickým tunelováním vyžebraného majetku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz jsou cesi blbi, pod havlem sami vlezli do proektoratu a nevolnictvi
   Ted je pozde plakat, Rudiku

   Smazat
  2. Rudo, v Americe jsou cizi neziskivky co se serou do politiky zakazne
   Ale v ceske nevolnickem havloprotektorate se smi vrazdit a krast a Cesi nemaji odvolani
   Havlismus = sebevrazda
   Umis si to priznat?
   Myslim ze ne, myslim ze nemas odvahu

   Smazat
 24. Horni Dolni
  Za dnešní aktivitu si zasloužíš jednu mexickou psí konservu navíc. Vyřiď Honolulu, ať účet pošle Sorosovi.
  Když se budeš takhle snažit, možná brzy bude i nový obojek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:33 Zasloužil by nějaké prášky na tu jeho verbální prostatu. Lidově řečeno, aby nemusel své "myšlenky" pořád jen ukapávat, ale mohly z něj vyrazit mocným proudem. Nebo to je možná jen takový důsledek jeho psí povahy. Psi také musí několikrát cvrnknot na každý patník, kolem kterého projdou.

   Smazat
  2. Horník je ve skutečnosti agentem CIA vyslaný na NR za účelem rozmrdávání diskusí. No daří se mu to náramně. Jen neusnout na vavřínech.

   Smazat
  3. 18:02 CESKY NEFOLNIK, NEPSAT TADY

   Smazat
  4. 18:05 kvikot ceskeho nevolnika
   Necitovat Trumpa nebo te zavrou

   Smazat
 25. Zapad metodicky nici Ruska letadla, i ty s detma
  Jako let 2937

  OdpovědětSmazat
 26. DOBRE rano ! Zpozornete ! Prichazi HONOLULU po sieste a prohlasuje, ze prichod Horniho Dolniho na NR bylo to nejlepsi, co se zde stalo, jak pro NR, tak pro vas vyvoj a orietaci !

  Americti patriote jsou unaveni z tech nekonecnych sracek a urazek hlavy statu, zvoleneho legalne.. Ti IDIOTI, co to delaji a urazi, budou jednou zdisciplynovani....President Trump se snazi o jednotu zeme a je k nim tolerantni a ono to nepomaha.

  Ve stejne situaci je i president Zeman, ktery byl zvolen vetsinou naroda a tyto hovada nerespectuji vuli lidu a vetsiny a lopatuji na oba statniky hnuj !

  Americane maji jinou psychologii nez Cesi, takze, kdyz vas Horni Dolni varuje, tak ho poslechnete !

  Proc si myslite, ze pri inguraci presidenta Trumpa byli pozvani do Washingtonu motorkari ? Protoze jsou to rvaci, kteri by provokaterum jako jsou nekteri zde, snadno zavreli jedovate rypaky !

  Stejne jste uz na indexu a prelozit vase hnusarny patriotum je malickost, jak pro Horniho Dolniho , tak pro me !
  RESPEKTUJTE DEMOKRACII a nazor druheho ! Nemusite s nim souhlasit. Orientalni praktiky despotu a kozomrdu, kteri maji vzdy monopol na pravdu se v Evrope neuchyti.

  Osobni sprostarny a urazky je neco, (me to nevadi) s cim zacinate vy, ale sami to nesnasite a zalujete redakci. Copak si myslite, ze oni neumi cist ? A nevi odkud to prichazi.
  To jsem napsal ja nick HONOLULU a ujistuji vas , ze Horni Dolni s tim nema nic spolecneho presto, ze nekteri "EINSTEINI" nas povzuji za jednu osobu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní HONOLULU 28.ledna 2017 18:39

   Žiješ v iluzorním světě, který sis vyfantazíroval, páprdo.

   Smazat
  2. 18:58 smich te prejde
   Uhrovity mladiku bez ucty k starsim
   Nezertuji

   Smazat
  3. Honolulu, heads up
   Trol co zautocil na Trumpa si neuvedomuje co proved
   On si hlupak mysli ze na Trumpa muze hazet vajicka jako ze v ceskem havlistickem bordelu smi hazet na Zemana
   Je mozne ze po rajdu zavrou i NR
   Bud na to pripraven

   Smazat
  4. HONOLULU, něco ti tam štěká. Dals tomu nažrat?

   Smazat
  5. HONOLULU, zajdi s ním k veterináři!

   Smazat
  6. 19:17 ja nezertuju, a uz te nebudu sanovat

   Smazat
  7. Horni Dolni 28.ledna 2017 19:32

   Na koho to tu pořád vrčíš, chudinko? Když tě páníček zapomněl nakrmit, budeš si holt muset něco najít v popelnici.

   Smazat
 27. https://www.yahoo.com/news/europe-must-firm-response-trump-hollande-142646979.html

  Humorne, jak si Hollande a jini evropicsky diktatori serou strachy do kalhot
  Boji se Trumpa a Putina
  Boji se hnevu sveho lidu
  Boji se Marieantonetovani!
  Evropske vlady jsou ostuda

  OdpovědětSmazat
 28. zatimco evropa taha bezence z more a vozi je do Nemecka a Ceska
  Trump zastavil prijezd ze 7 zemi
  Tak ted jsou bezenci roztahani po letistich


  OdpovědětSmazat
 29. T.j. sranda na mexickych hranicich...
  Nasi lide (Americane) stavi ploty a zdi a Mexikani stavi tunely a podzemni chodby, pod zdmi a ploty a vystrkuji na sebe nahe zadky.

  V Mexicu je 20 000 cernochu z Afriky, ktere za ucelem destabilizace Ameriky pozval Obama a ted cerni nemohou ani do Ameriky, ani do Afriky.
  A pracovat a uzivit se ODMITAJI ! Mexicky president a president Trump se nepohodli o zaplaceni plotu.
  Mexico to nechce platit a president Trump to pozaduje.

  Californie se chce odtrhnou od USA a prejit k Mexicu, ale chce americke platy, a ne ty, co jsou v Mexicu.

  Tak dopadne kazda zeme, kde z minority se stane vetsina. Belosi utikaji do Arizony , Nevady ci Oregonu.

  Je napeti mezi lidmi. V Evrope budete mit novou vladkyni. Bude to Tereza May a ne Merkerova. V Nemecku bude vladnout Ursula von den Leyen.. Ve Francii, Marine Le Pen, v Italii Beppe Grillo, ktery je umelec. (Coz je podezrele.) A samozrejme v Hollandsku Geert Wilders, ktery ma prezdivku v Belgii NUR LIMONEJD. (Receno foneticky.)

  Holandane maji povest lakomcu.

  American videl na vylete v Hollandsku Dutchmana, ktery si umyval hubu v kanale a rika mu anglicky : "Proc to pijes vzdyt onemocnis ?" A bylo odpovezeno "WAS SAGEN SIE",
  tak vypada dnesni Evropa.
  nick HONOLULU - bez proti argumentu nadavka neni vitana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A diky Trumpovy jsou po svete na letistich zasekani bezenci
   Evropsti vudci vysiluji
   A pozor, Trumpa volilo 98 procent counties, a v Kalifornii Trumpa volilo 98 procent povrchu, takze FREE CALIFORNIA by se mela odtrhnout id separatisticke Kalifornie
   A tech par zavsivenych mest co se chteji trhnout, at jdou do prdele
   Agent co pospinil Trumpa zemrel
   A Merklova, tu chrani jen jeji blbost

   Smazat
 30. Pane Honolulu hlupák zůstane hlupákem a jak říkal pan Kopecký kdyby blbost nadnášela létaly by někteří jak holubičky Hau

  OdpovědětSmazat
 31. A zasrane OSN zvani do Trumpova ediktu nebrat bezence
  Tak OSN, nasrat
  Zrusit OSN

  OdpovědětSmazat
 32. 18:39 ... a ty zijes v utopisticke doktrine, ktera kdyby vyhrala, tak to bude stat 100 millionu zivotu...

  Snad nechces poprit, ze zde jsou patriote, nebo
  motorkari , take je zde pres 800 radikalni skupin. Nastesti nejsou jednotni. Ty byly neprimo vytvoreny vami jako prirozena protireakce na lumparny vasi party.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz to jede, je to moc rozjety
   Pevnost Amerika, ty rozumis co myslim

   Smazat
 33. Rek jsem jasne, PRACKY PRYC OD TRUMPA
  Troll uz supita do lochu
  Kdo bude dalsi
  Dalsi pan na holeni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 28.ledna 2017 19:33
   A copak se ti ratlíčku zdá, že pořád ve spaní tak cukáš nožičkama?

   Smazat
  2. 19:39 kam se schovas pred tajnou sluzbou, teroristo?

   Smazat
 34. Dale ceska officialni lziva media siri lzi ze USA potrebuje Mexicky zbozi
  Tak hovno, treba cukrovi z Mexika ma v sobe olovo
  To zerou jen sebevrazi
  I kdyz zase Cesi zerou potraviny ktere se v nemecku nesmi prodavat, tak je germani poslou do Cech a Ceske prase vsechno spase
  Proto ta ceska epidemie rakoviny strev, je to priserny

  OdpovědětSmazat
 35. 10,59 volbami v pobaltí raději ani neargumentuj. Přihlaš se, až budou mít všichni, tedy i ruskojazyční občané pobaltských republik stejná práva, jako ostatní. Prozatím se tam jedná o brutální útlak menšin, a Eurosajuz to raději nevidí a všichni svorně drží pysk. Jinak si můžeš pustit na Yutubu tamní občany , co jim zůstal mozek v hlavě a vyprávějí o současné situaci. Jen na okraj,byli by rádi za Ruskou prosperitu.Rusy nezajímají, protože ti si dali za úkol vlastní prosperitu a nebudou živit namyšlené remcaly,kteří si sami zdevastovali zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu
   Ovsem utlak Rusu v Baltickych samozvanych republickach je vazny problem, balticke republicky utlacuji, moc osklive, aby nedobaltovaly

   Smazat
  2. Nechápu proč ty ruský kukačky, které jsou tak brutálně utlačované neojdou z do své prosperující domoviny.
   Můžeš mi to ty demente vysvětlit?

   Smazat
  3. 19:53 kam by chodili, rusofobe, jsou tam doma
   Ovsem zahada je proc ty zbytecniku nechcipnes, to cekas na podezrely infarkt jako ten agent?
   Ty kukacko kterou nechtej ani v Cesku
   Zmrde

   Smazat
  4. 20:10

   Jaký "doma" ty rusácký mamrde? Rusáci se tam začali sáčkovat násilím po 2. válce. Ti jsou tam ještě nesrovnatelně míň doma než byli u nás Sudeťáci.
   Tak zavři tu tvou špinavou rusáckou tlamu.

   Smazat
  5. 20:21 co srdicko, blizi se ti infarkt, prejes si ho take v aute na zadnim sedadle
   Zmrd jako ty si ovsem zaslouzi vic bolesti
   To je lek na tvoji smrdutou hubu
   Uz za urazku narodnosti (zaznamenano) si zaslouzis umrdat v lochu nakym Putnou
   Uz sis udelal tolik nepratel ze nevim jak budes zrusen , ty smrduty zbytecny zmrde
   Ona ti bude zavrena ta tva nevolnicka ceska huba
   A otevrea prdel tvym Putnou
   A otevreny i streva ktera poplujou
   Chcipnes

   Smazat
  6. 20:21 ted mas ty anonymni zrmde nepratele mezi Americany a i Rusy
   Neuniknes, ani nechod spat

   Smazat
 36. Amici berou utok na svyho presidenta vazne, trolle
  Na druhou stranu zacinas byt v Americe slavny, troliku
  Tedy ne famous ale infamous

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes asi budou za totální rozmrdání všech zdejších diskusí od CIA tučné prémie, viď?

   Smazat
  2. 19:55
   Ratlíček tučné nesmí, už měl dvakrát infarkt.

   Smazat
  3. 19:55 diskuze mrdas jen ty, nemas co dodat, zatimco Honolulu a ja mame informace ktere z nasi dobroty predavame cechum, ty ovsem sprosta hubo ani nevis o co jde

   Smazat
  4. 19:58 zavistivce, jeste zijes? Uzij si dychani
   Ted zemrel agent co pospinil Trumpa
   V cem se mu podobas? No taky jsi pospinil Trumpa.
   Tuk tuk tuk

   Smazat
  5. 19:58 infarkt mel pry ten agent co jako ty urazel Trumpa a Putina
   Pry
   Ty jsi tez urazel
   Jsi sice mlady, uhrovity, ale dopustil si se podobneho svinstva
   I uhroviti maji infarkty, i kdyz mozna podezrele infarkty

   Smazat
  6. HONOLULU, hoď mu kostku cukru, už má zase škytavku.

   Smazat
  7. 20:12 doporucil bych ti sepsat zavet, nactiutrhaci a nepriteli americkeho presidenta, ale je to zbytecne, je mozne ze zmizis beze stopy
   Nebo jako ten agent na zadnim sedadle auta
   Au

   Smazat
  8. Hlavně si ratlíčku nezapomeň důkladně vylízat konečník než polezeš do pelechu!

   Smazat
 37. Humor bude az USA zakaze Nemeckou vladu
  Nemci smi si vladnout jen se svolenim USA
  Nemecko neni svepravna zeme
  To bude zajmave
  Merklova urazila Trumpa a ted se snazi podlezat, ale Trump ji nebere vazne
  Trump jez v 1990 rek pro Plajboj ze nejvetsi nebezpeci pro USA je Nemecko, ted prisel cas Nemeckym zmijim dupnout na krk
  Amerika zavira nemecke sefu Volkswagnu do vezeni na 169 let, je to drakonicke
  No ale Volkwagen Hitlerova firma si to zaslouzi
  A ted ty pokuty ktere jsou asi likvidacni
  Nemeckym podvodnikum s rakovinymi Diesely
  Trrump se s nemeckem nemaze, nemecko je nepritel
  A nazval Hillary americou Merklovou, hluopacku co bezence zve zatimco Trump jim zablokoval cestu, ediktem i zdi
  Ted jim jeste odebrat veskere vyhody, socialku, nemocnice, ridicaky atd
  Fuj nemecku
  A jak se odmita s Merklici setkat
  Spravne! Trump!
  Nemecko je vred evropy
  A s nemeckem pujde do prdele i nemecky protektorat Cesko Havelsko
  Trump ani nemusi Merklovou picu schvalit ve funkci kanclerky
  Cesi cesi vsadili jste na mrtveho kone Havla

  OdpovědětSmazat
 38. Jak sleduju informace, ono to vypada ze troll co urazil Trumpa nepujde do Gitma ale spis zemre na podezrely infarkt tak jako ted ten agent
  Jo co si vykoledoval to ma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:13
   Sleduješ nepozorně. Uniklo ti, že v Srbsku přišel na trh hajzlpapír s Trumpovým portrétem.

   Smazat
  2. 20:15 ten uz si neuzijes
   Ty jsi nejen urazel ale i vyhrozoval
   Na to je tajna sluzba moc citliva
   S tim nejsou zerty
   Ja vim, jsi zapecnik co zna jen cesko a myslis si ze muzes hazet vajicka
   No poznas neco jineho

   Smazat
  3. 20:22
   To je ta stejná tajná služba, co objevila atomové zbraně v Iráku?

   Smazat
  4. 20:25 no jsi hloupy Cech
   Secret Service neni CIA
   Mas v tom bordel a protoze jsi odpad tak se nebudu s tebou spinit
   Beztak brzo chcipnes, nelam si s tim hlavu

   Smazat
  5. 20:36 no jsi chytrý Američan
   a já se musím sklonit před tvou velkorysostí, s níž jsi mne uznal hodna odpovědi.
   A jsou ti hoši od SS taky tak dobří jako ti od CIA?

   Smazat
 39. Soros není bezdůvodně kvůli Trumpovi nervózní.
  Jak chápat ten nadpis?
  1- Kvůli Trumpovi Söros bezdůvodně nervozní není.
  2- Kvůli Trupmovi Söros nervozní není bezdůvodně.
  Tak je nervorní ten Žid Söros (čti sereš) nebo není?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přece jedno. Hlavně že je to Žid. Na to latentní náckové jako jsi ty nemohou nikdy zapomenout.

   Smazat
  2. Žid Nežid - každej Maďar může za to, že je Maďar.

   Smazat
 40. Lumpove se Trumpa boji
  A pokud na Trumpa nalyci ekonomickou past tak to narusi i ekonomiku jejich zemi a jejich vlastni lid je zantonetuje
  Antonneta, kara pro zlocince na namesti Concirda, guilotina, a slus
  Zmena vlady

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Vysočině se povídá, že prý Trump chce rozdat majetek chudým. Co je na tom pravdy?

   Smazat
 41. Trump musi udelat cistku v CIA, FBI, ale i mezi trolama v cesku
  Zmrd trol v cesku nejdriv dostane vynadano a pak injekci

  OdpovědětSmazat
 42. Aniž bych se chtěl nějak dotknout prezidenta USA pana Trumpa, tak může podepsat stohy výnosů a zákazů o vývozu kapitálu z USA a nebude to nic platné, jelikož se vývoj kapitálu řídí zcela jinými a to objektivními (tj. na vůli a přání lidí nezávislými) zákony. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:36 pozde, lisani a pokora ti uz nepomuze, uz to jede
   Varoval jsem te, smal si se "smeji se", tak snad ti smich vydrzi
   Ono ti udelat infarkt je zrejme jednodusi nez vozit tvoji drzou prdel do Gitma ci jinam
   Pro ostatni, ano kapitalusmus je zlo, zlo nelze reformovat,
   Tato forma kapitalismu je zhoubna
   Bude to zapas gigantu
   A ti v boji zrejme rozslapnou cesko havelsko a mozna i nemecko
   A ani si toho nevsimnou

   Smazat
  2. Za chvíli překonáš 200. Měli by ti už naservírovat potravu v podobě dalšího článku, trollí debílku.

   Smazat
  3. 20:48
   A to si představte, že už málo scházelo, a Cikáni by byli ratlíčka sežrali. Naštěstí šel kolem superiorní a kamarádský Honolulu a vyměnil ho s nima za žvejkačky a tři balíčky preservativů.

   Smazat
  4. 20:54

   Co by ti dva senilní impotenti dělali s prezervativama? A i kdyby se jim už teda při pohledu na Trumpa a Putina teda horko těžko postavil tak jejich sifl žádné zárodky života už dávno neobsahuje.

   Smazat
  5. Krom toho análním sexem nejde otěhotnět, zvláště při sexu se stejným pohlavím, ale to ti dva pitomci neví.
   Ale možná je to dobrá ochrana proti chemtrails :-D

   Smazat
  6. 21:07
   Trochu jste to popletl.
   Ty preservativy dostali od Honolula Cikáni (a vyměnili je za rohem s Kubáncema za rum). Preservativy Honolulu vyhrál ještě v Africe v tombole, ale nebyl u nich návod, takže se mu doma válely.
   HornihoDolniho dal Honolulu vykastrovat u místního imáma.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.