Reklama

úterý 3. ledna 2017

Rozkradený a vytunelovaný český zájem


Václav Umlauf
3.1. 2017   Outsidermedia
Pokus o artikulaci zájmů českého státu, který by neměl jít cestou korporátního fašismu. Evropské zkušenosti posledního století jasně ukázaly, že na jeho konci nás čeká globální válečný konflikt.Po dvaceti letech zlodějin a budování českého mafiánského kapitalismu na extrémně neoliberální způsob u nás došlo k paradoxní situaci. Česko vyniklo z civilizovaných zemí socialistického bloku tím, že má stát a chování občanů jako někde na Balkáně. Stádo ovčanů poslušně volilo pod hrozbou příchodu mytických „komunistů“ a návratu „starých pořádků“ party politických zlodějů zprava i zleva tak dlouho, až stát a jeho zájem prakticky zmizel.

 Politika v akčním korporátním balení. Lidé pochopili, že politické koupené šašky nemá smysl volit, když si mohou svého miliardáře zvolit přímo. Pak totiž nemusí platit za okliku zvanou „zastupitelský lobbismus“ a dostanou jako v akci zvýhodněné korporátní balení „dva v jednom“. Tím došlo k tomu, že stát je konečně vedený ve stylu korporátního fašismu, tedy jako „moje firma“.

K tomuto vývoji jsme už dávno věnovali sérii článků k vývoji českého korporátního fašismu. Ke čtení stojí článek Rozdíl mezi korporátním kapitalismem a korporátním fašismem. Rozdíl tkví v tom, zda kapitalismus v dané zemi řídí politická reprezentace, nebo bankovní či průmyslové korporace. Pokud platí jako v Číně a v Rusku, že korporace podléhají politické moci a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky, pak jsme v korporátním kapitalismu. Pokud ale platí, že korporace si uplatí volby a vybírají kandidáty, a přitom neplatí prakticky žádné daně v daném státě, pak jsme v modelu korporátního fašismu.
Pravice a korporátní fašismus

Typickým příkladem politického systému řízeného v popsaném modelu korporátního fašismu představují dnešní Spojené státy americké, o čemž jsme psali dost článků. Tento model prosazuje v USA nový prezident Donald Trump. Jenže na rozdíl od ideologicky nemyslího a politicky zbabělého Česka tento miliardář sleduje úplně odlišnou strategii. Tzv. „alternativní pravice“ (Alt Right) podporující Trumpa obdivuje Putina jako silného národního vůdce, který zkrotil nadnárodní korporace, dosáhl ekonomické stability a díky brilantní zahraniční politice Lavrova a spol. vytvořil z Ruska opět globální velmoc. To je přesně to, co tzv. „levicový“ Obama s klanem Clintonových projeli na plné čáře. A ještě při tom ekonomicky ožebračili střední třídu a nechali nekontrolovaně vládnout bankstery z bank, které jsou příliš velké na to, aby mohly padnout. Trump bude nemilosrdně budovat US-korporátní fašismus, nejspíše stát Mussoliniho typu, v němž platí i jistá míra sociální spravedlnosti. K tomu viz náš starší článek O fašismu, racionálně. Pravice tedy ví, co chce a co je pro ni tzv. „český zájem“. Tak to shrňme v bodech.
Musí zde zůstat současná kolonie poslušně pracujících dělníků v montovnách za minimální mzdy.
Veškeré zisky se budou legálně, přes zákonodárství, odvádět jednomu procentu až jednomu promile vyvolených.
Těm 99 procentům dole se ve školském, zdravotním a důchodovém systému nechá jen tolik, aby se na jednu stranu nebouřili, a na druhé straně aby neumírali před nemocnicemi jako dnes v Řecku.

Spojení banksterů a koupených politiků je typickým znakem korporátního fašismu a v Německu odstartovalo cestu ke 2. světové válce. K tomu viz článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus, kde najdete paralely se současným vývojem v EU a odkazy na naše důležité články k tomuto tématu. Klíčová schůzka Hitlera s hlavním korporátním fašistou Franzem von Papenem proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše. Tento bankéř technicky vzato vedl jako finančník německý válečný průmysl, včetně koncentráků. Schröder seděl ve správních radách asi 30 nacistických klíčových podniků. Byl chycen v Britské zóně a od Britů dostal trest 3 měsíců vězení a pokutu 1500 marek, kterou jistě s obtížemi zaplatil. A tom psal i článek mé kolegyně věnovaný podílu britských bankéřů na vzestupu fašismu.

Hitler slíbil korporacím, že zničí odbory a umožní Německu získání „životního prostoru“ na Východě, protože po 1. světové válce přišlo Německo o kolonie a zdroje surovin a odbytiště. Pak logicky a nutně následovala další válka. Nový scénář imperiálních válek pod začínajícím korporátním fašismem už EU provozuje neúspěšně v Sýrii a úspěšně zničením Libye. K tomu jsou důležité paralely našich analýz (Smrt na splátky. Jak guvernér Norman vedl Evropu na cestu zániku v letech 1924-1933) a jak se v Sýrii zadělává na velký velmocenský konflikt (Stejný scénář, jiné velmoci: válka ve Španělsku 1939, válka v Sýrii 2016).

Takže shrnuto a podtrženo: Pravice, ví, co má dělat, aby si jedno procento až jedno promile podrželo politickou a ekonomickou moc. Je třeba vést hybridní války, militarizovat společnost, pod záminkou „boje proti terorismu“ zrušit demokracii strachem o holý život. Proto je třeba zavést celoplošné sledování občanů a nekonformních občanských skupin. O tom všem píšeme v sérii článků o pilných fašistických chovancích s líným, leč za naše daně dobře placeným agentem Novákem.
Levice a korporátní fašismus

A co tzv. „levice“, hájí zájem státu nebo ne? Hezký příklad rozdělení rolí v managementu korporátního fašismu ukazuje nedávný příklad jednoho holandského vyděračského obchodního řetězce legálně vykrádajícího peněženky v Česku. Řetězec u nás rabuje konta zákazníků, ale na mzdy zaměstnancům dává úplné minimum. Poslušné kasírky stávkovat nebudou, protože je to v supermarketech ani nenapadne, a ani funkční odbory už zde nejsou. Mussolini a Hitler by měli jistě radost z tohoto vývoje. V korporátním fašismu se totiž úplně kryje zájem státu a zájem korporací. Takže občanské organizace napsaly na vedení této korporace dopis a obvinily vedení supermarketu z legální zlodějny. Pak se přidal premiér Sobotka a vítězně lidu obecnému oznámil, že jeho osobním dožebráváním se vánoční prémie zvýší v tomto supermarketu ze tří stovek na nějaký tisíc korun. Babiše takové detaily pochopitelně nezajímají vůbec. Pak se probrala i katolická církev ze zimního spánku a jménem sociálního experta biskupa Malého řekla, že by se tento humanitní čin udělat doopravdy měl, protože to celé není tak nějak spravedlivé a Ježíšek by z toho určitě radost neměl.

Jak sami vidíte, celý postup levicově a sociálně zaměřených skupin představuje naprostou karikaturu normálního postupu boje za vyšší mzdy, ať už stávkou nebo tarifním vyjednáváním. V Německu opět stávkovali před Vánocemi zaměstnanci korporátky Amazonu a jistě své dostali, protože se o jejich stávce už vůbec nemluvilo, na rozdíl od loňského roku, kdy němečtí zaměstnanci Amazonu udělali totéž. Proto se také velká část expedice Amazonu stěhuje z Německa do Česka, viz článek Amazon do Česka? Jasný ekonomicko-sociální dumping!. V Německu se totiž korporátnímu fašismu tak úplně zatím nedaří, zato u nás skvěle. Proč? Protože česká politická levice koupená korporátním fašismem spí zimním spánkem a nevidí skutečný zájem státu. A tzv. „levice“ v podobě socdem v něm hraje roli králova šaška.

Intelektuální část mediální a tzv. „nezávislé levice“ představuje neškodný odvar Pražské kavárny. Žijí v umělém světě, který správně popsal hlavní manipulátor vládních chovanců v článku věnovaném manipulacím skrze kulturní hegemonii (Chovanci na vnitru začali myslet, viz zpráva agenta Nováka). Buď tito tzv. „nezávislí“ zkoumají své kosmické vědomí a k tomu si přiberou Putina, nebo poctivě nosí ideologické levicové brýle posledního desetiletí, které jim pilná pravice pomohla nasadit. Dotace na své psaní samozřejmě od korporátního fašismu dostanou, protože je třeba tento pseudo-folklór pěstovat. Tyto tzv. „alternativní weby“ vzbuzují zdání, že žijeme v neutrální demokratické společnosti, jejímž největším problémem je boj za třetí záchod pro neutrální pohlaví. Těmito infantilními řečmi pilně buduje „levice“ u ovčanů pocit normálnosti a nekonformnosti, takže proč je neodměnit z drobků padajících z bohatě prostřeného stolu jednoho procenta, který si pro sebe monopolizoval státní zdroje a svůj zájem vydává za zájem státu.

Takže tzv. „intelektuální levice“ představuje veselé a vcelku hodné stádo infantilních žvanilů, většinou s vysokokoškolským diplomem a zaměstnáním. Tato parta nepochopila, oč ve společnosti vlastně běží a kde je zájem toho, čemu se říká res publica. Tito lidé z podstaty věci nejsou schopni artikulovat státní zájem České republiky, protože vidí jen svá izolovaná témata ideologického pseudo-liberálního panoptika. A k tomu si přibrali sociální nebo anarchistickou agendu, za kterou se ovšem činem a skutkem nehodlají skutečně vážně postavit jako politicky organizovaná skupina nebo hnutí. Kdybychom za komunistů dělali samizdat a opozici takovým stylem, jakým dnešní mladí levičáci obhajují své ideje proti státně a politicky organizovanému korporátnímu fašismu, tak je tu komunismus na věčné časy a nikdy jinak.
Příklady státního zájmu

Chytrému napověz a hloupého trkni. Náš veřejný web vykrádají chytré hlavy z různých partají, i když k různým demagogickým účelům. Ale o důležitých věcech se psát musí, protože tím bráníme nezávislý úsudek v občanské společnosti. Tak vyjmenujme v prvním kole alespoň důležité oblasti, v nichž je třeba artikulovat státní zájem Česka.
Znechucení a nemyslící občané svedení korporátními médii tento stav potvrdili tím, že do čela státu zvolili miliardáře přes úživu, který nabídl „dva v jenom“, jak to vtipně napsal náš redakční kolega v článku
Viz boj proti nesmyslným předpisům vedeným korporátním lobbingem z EU. Národní korporátní fašismus se proti tomu staví leckdy i docela úspěšně. Viz kritika Babiše v případě některých křiklavých praktik, jako je návrh na jednotnou EU-denaturaci lihu, která je jednak drahá a jednak přestane být denaturací.

Zahraniční politika je vedená devastačním způsobem. Problémem je zejména nepřímá podpora korporátního modelu násilné exploatace zemí Třetího světa jako Afghánistán skrze tzv. „zahraniční mise“. Nevím, proč mají padat čeští profesionální vojáci za zvyšování produkce heroinu, kterou chrání NATO. Vláda se vždy odkáže na dobrovolné smlouvy s tím, že „máme závazky ke spojencům“. Pokud chceme terorismus, jako nyní mají ve Francii, Belgii a Německu, tak je to jistě dobrá cesta, jak hájit české zájmy směrem do hrobu. A pokud posíláme vojenský kontingent tajně do zemí bez souhlasu jejich legálních vlád, tak naši vojáci fungují jako námezdní žoldnéři zcela mimo zákon.

Nefunkční národní ekonomika a zcela nekontrolovaný vývoz kapitálu spojený s násilnou devalvací koruny. K tomu jsme měli poslední tematické číslo a konferenci, viz tematické číslo 2016-04 (Nové peníze pro nový život). Paní docentka Švihlíková v nezávislých médiích už dva roky mluví o tom, jak Česko funguje jako pracovní kolonie. Tato země tvoří průchoďák na výrobu polotovarů a na tvorbu zisku, který celý plyne do zahraničí. Tady zůstává vyrabovaná země a ekologické škody, přičemž my všichni platíme a hlavně budeme platit všechny sekundární škody vzniklé tímto korporátním rabováním vlasti a obecného lidu. A podobně je tomu s manipulací kurzu české koruny od ČNB, viz příspěvky na citované konferenci. Stát vedený v modelu korporátního fašismu zcela rezignoval na používání dvou základních nástrojů, jimiž brání svou suverenitu a jimiž jsou výše daní od nadnárodních korporací a bank a regulace kurzu národní měny pro zájmy občanů, a ne jednoho procenta.

Zcela ujetý socialismus EU-dotací, který rozvrátil svobodný trh v zemi. Vyrabovaná země, kde korporace a banky neplatí téměř žádné daně, dostane část zisku oklikou přes EU ve formě poukázek na obecní projekty. To je státní obdoba těch stravenkových poukázek, které všichni známe a mnozí tuto regionální měnu korporací používají i při placení v korporátních supermarketech. V Česku se tím rozběhla naprostá zlodějina bez efektivní kontroly a zásadní nehospodárnost. A pochopitelně nefunguje konkurenční prostředí, protože dotace získané politickými známostmi či korupcí vytvoří naprostou konkurenční výhodu. V dotační politice je národní zájem úplně jasný. Je třeba změnit rozpočtové určení daní, z EU brát peníze pouze na infrastrukturu státu a na velké projekty. Je třeba navýšit rozpočtové určení daní na úrovni obcí a krajů tak, aby samosprávné celky mohly žít za svoje a tím se chovat tržně a hospodárně.

Tolik k první artikulaci zájmů státu, který by neměl jít cestou korporátního fašismu. Evropské zkušenosti posledního století jasně ukázaly, že na jeho konci nás čeká globální válečný konflikt.

27 komentářů :

 1. Jak toto skončí bůch s islámem suď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. buch a buch - no to bouchne ...i s islámem

   Smazat
 2. Včera jsem viděl první díl seriálu na ČT 1 s názvem "Svět pod hlavou", kde policista, potom co byl neznámým pachatel sražen, se ocitá v roce 1982, kde ho přivítá kriminalista z SNB a dále děj má upozornit diváky, jak v roce 1982 byla totalita, tak strašná, že se ani dýchat nesmělo svobodně. Možná bych tomu, co seriál naznačuje, možná věřil, kdybych neměl tu smůlu a v té době nežil. Pak je ještě jedna možnost, že jsem žil na jiné planetě a v jiném Československu a seriál má pravdu o strašných podmínkách ve kterých jsme tady žili, kdy každé nadechnutí kontrolovaly orgány SNB. Je jasné, že nynější režim je pomalu i s EU v koncích, lidé mají dost lží o migrantech, kteří nás obohacují o našem neustálém ekonomickém růstu, kdy množství chudých neustále roste a vládni garnitura všem říká, že si za to můžou sami. A proto musí nynější režim nasadit zcela nepravdivý obraz o bývalé době a naznačit lidem, že nyní jsou v ráji a jestli nebudou poslouchat, tak přijde opět doba temna s bezplatným zdravotnictvím, školstvím, bydlením, skončí dluhy, hypotéky, exekuce, nezaměstnanost, bezdomovectví a to by bylo přeci tak strašné, když nyní máme ráj na zemi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totalita prý lidi šmírovala pomocí SNB a STB a to bylo strašné. Nikdo neřekne, že s dnešní dobou se to co se týče šmírovaní, vůbec srovnat. V práci je každý neustále sledován průmyslovými kamerami, takže i na WC může jenom jednou za směnu, ve městě, pod heslem Bezpečné město je sledován několika stovkami kamer, které sledují nevinné občany ale zloděje nesledují a ani nemůžou, protože nynější demokracie podporuje zloděje.

   Smazat
  2. I já jsem se včera díval! K neuvěření,vůči takové prolhanosti, jakou jsme krmeni my starší a mladá generace by mělo MV zřídit deset cenzurních úřadů. Svatá boži prostoto, kde jsme se to ocitli?

   Smazat
  3. Doporučuji na youtube vyhledat stručný seriál "Ukradená revoluce" od T. Okamury. Neříká tam moc, co si myslí, hlavně cituje dobové dokumenty a srovnává s realitou dneška. Je to síla. https://www.youtube.com/watch?v=UGDK7Z0-5Pk&t=3s Volím SPD.

   Smazat
  4. A ještě doplňte 12.42, že i na těch WC, kam smí dělník jen jednou za směnu, jsou umístěny šmírovací kamery, a protože to nesmí být, jsou ukryty ve větráku. Třeba u gigantické masozpracovatelské firmy Schneider v Plzni - to kdyby někdo náhodou na záchodě sežvýkal kolečko salámu, aby mohl být okamžitě propuštěn a byla mu odebrána výplata. Sám pan majitel se po barech vytahoval, jak nutí své řidiče jezdit dodávkama s gumama sjetýma na ráfek, a nikdo nesmí ani ceknout -nové gumy si pořizují ze svého ha ha ha - jak jsou dnes lidi blbí a bojí se přijít i o tak hnusnou práci!!! A týž opilý pan majitel si také v jednom baru vytřel prdel tisícovkou, na znamení, jak málo jsou pro něj takové sračky, jako jsou peníze - a pak tu tisícovku dal jako zpropitné pikolíkovi - to nám tady vychovala z lidí ta odporná disidentská smečka šmejdů a ochlastů, a ta chátra 77, jejíž vznik se slaví. A tak si tu žijeme - a rochníme se v blaženosti.

   Smazat
  5. Taky jsem měl tu smůlu a seriál shlédl.
   Nestačil jsem zírat. Už agitka "Občanský průkaz" byla více než přitažená za vlasy. Ale tohle by nevytvořil ani Goebbels. My, co tu dobu známe, víme, že to tak nebylo ani v nejmenším detailu.
   Jenže noví mládežníci budou schopni se s námi do krve hádat, že to tak bylo, protože to je v české TV. Za tohle by měl být kriminál a doživotní zákaz jakkoli publikovat v ČR. Agitek už proběhlo mnoho, s režimními herci Trojanem, Topferem, Vetchým a dalšími. Tato je ovšem zatím nejprolhanější a nejagresivnější.
   Tohle pochopitelně někdo řídí.

   Smazat
 3. Po revoluci nás strašili komunisty a když došla argumentace, tak jste komunistou okamžitě byl. Mnoho lidí se již probudilo a na tento blábol neslyší a proto je tu další karta Rusko a jeho prezident Putin. A znovu nanovo lži, polopravdy, machinace atd. Lidé však již nejsou tak hloupí a věci vidí tak jak jsou. Jen málo z toho - podpora teroristů na světě, podpora fašismu na Ukrajině, vytváření množství neziskovek s cílem manipulace s obyvateli apd. Výsledek. nic dobrého nás nečeká.

  OdpovědětSmazat
 4. U komunistů jsme se naučili předvídat, proto jsme o kus dál než západní ovce. Jen aby nám to bylo k něčemu platné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže je tady malý rozdíl.Ty západní ovce
   jsou ochotny pro své zájmy vyjít do ulic.
   České ovce budou jen po straně nadávat.Něco
   pro své zájmy dělat nechodí.Kdo je víc ovce?
   Petr Majevský

   Smazat
  2. 16:51
   Poslušně hlásím, že víc je ovce Čech Majevský, který jen po straně nadává.

   Smazat
  3. 16:55
   Švejk ze sebe blba jenom dělal......ty poslušně hlásím!
   Pan Majevsky má myšlenky od mnohých jiných srovnaný.
   A teď upaluj ať tě nepředběhne Pepan Vyskoč alias Chujmer debilovič;-DDD

   Smazat
  4. 17:26
   To musí bejt ale jemnostpán, ten pan Majevský, když mu korespondenci vyřizuje poskok. To on je nejspíš pořád zaměstnaný tím bojem za lepší zítřky a vychází za své zájmy do ulic? Nejspíš to bude nějakej zasloužilej chartista...

   Smazat
  5. 16:51 Jestli to nebude tím, že když naposled vyšli do ulic, tak protlačili k moci darebáky. A dodnes se za to stydí. Nechtějí znovu naletět.

   Smazat
  6. Charta stála od počátku za.....no ani k smíchu nebyla ta zoufalá skvadra pablbů:-DDD

   Smazat
  7. 18:13

   Těmi pablby myslíte asi lidi jako

   Jiří Hájek
   Jana Patočka
   Jiří Němec
   Jiří Kolář
   Václav Černý
   Milan Machovec
   Karel Kyncl
   Jiří Dienstbier
   Irena Dubská
   Vratislav Effenberger
   Jan Křen
   Jiří Hanzelka
   Pavel Juráček
   Alexandr Kliment
   Miroslav Kusý

   a podobní nýmandi ??

   Smazat
  8. 18;25
   A co třeba
   Udavač Havel
   Benda
   Šabatová
   Uhl
   Němcová atd????
   A řada dalších

   Smazat
 5. Je stále jasnější, že příčinou našeho ohrožení je kapitalismus. Demokracie s ním nemá nic společného. Takže východiskem ze současné dehumanizace lidstva je právě ona. A ještě něco, co se mnohým líbit nebude: Demokracie je přirozený kolektivismus. Už se těším na argumenty proti mému tvrzení.

  OdpovědětSmazat
 6. Je třeba zlikvidovat kapitalismus dříve,než kapitalismus zlikviduje nás!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To prave nikdo nechce, vsechny volby po r. 1990 vyhraly prokapitalisticke strany a budou vyhravat i nadale, protoze si to lidi preji. Jen nejakych 15% je pro KSCM, ale uz i ja pochybuji, ze te jde o blaho nas vsech; pro socilismus byl i A.Einstein, jenze i toho povazuji vsichni za blbce. A tak vsechny zisky nadale pujdou do kapes par lidi, a k tomu jeste ne z CZ, a vsichni budou nadale jasat a volit pravici. Za socialismu to bylo spatne, vsechny zisky sly statu a ten je dal investoval (staci se projet kterymkoliv mestem ci vesnici, stale je to videt) a i jinak daval zpet lidem. Nikam jinam nesly, ani nemohly, urcite ne do Rumunska, Bulharska ci SSSR (navic, tyhle chude zeme by je i potrebovaly vic nez my). Ted neni zeme v Evrope, kam by zisky z CZ nesly. Ale bude se nadale nadavat na komunisty, coz je jedina, a uspesna, moznost, jak drzet kapitalisty u moci a hromadit jim penize, ktere jinak mohly slouzit i nam.
   Jedna vec je 100% - bude hur a hur, teprve mame za sebou 25 let demokracie. A co tak dalsich 25 a vice let? To uz bude zrale na dalsi bolsevickou revoluci. Pak nadeje na zlepseni. Pritom stacilo delat komunistum po r. 1990 opozici a mohli jsme byt na tom lepe nez cina, tj. svetovou zemi c. 1. Nestalo se, mame kapitalismus, tak si to uzivejte.vj

   Smazat
 7. Myslíte, že ten,kdo by řídil stát jako firmu, by jej nechal rozkrást svými subalterními úředníky? Myslíte, že by prodal takové firemní zlato jako je Plzeňský Prazdroj nějakým blbým afričanům? Že by nechal vydrancovat OKD, SETUZU, POLDI KLADNO, Tostu Aš, PČP Nejdek, Škodovku, a řadu dalších obrovských průmyslových podniků, které "firmě" vydělávaly? A úplně nakonec - myslíte, že by majitel firmy prodal výrobu své elektřiny, dodávky plynu, těžbu uhlí a svoje pole - a nakonec - i svoji vodu? Že by někdo zodpovědný dokázal prodat státní vodu a pak vymýšlel "krizové plány" až na nás zahraniční majitel české vody udělá dlouhý nos? Víte jak je teď snadné přimět Čechy k jakékoliv poslušnosti, podlízavosti, pokoře a ohnutosti? Když nám přestanou dodávat žrádlo a zavřou kohoutek vody. Budeme totálně v prdeli - co budeme chlastat - vodu z potoků, nebo nám někdo bude dovážet balenou vodu za stovku litr? Tohle mohl udělat jen odporný, hnusný, a podplacený zločinec, který by za peníze a politickou moc vydloubal lidem i oči, kdyby to bylo od něho požadováno. V tom tady žijeme, takhle žijeme, a pořád si namlouváme, že je to quite good. Tak jo! Nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi, a budeme rýt ještě hlouběji a víc. S tím se už počítá.

  OdpovědětSmazat
 8. 18:25
  Přesně tyhle dobytky. A ještě ti tam chybí Havel, nedostudovaný ekonom a kulisák z protekce, Pepku.
  Co takový Němec, ALKOHOLIK neschopný udržet rodinu a nakonec i moč.
  Patočka? Salónní žvanil. Dienstbier? Ex-režimní pisálek, později kotelník. Mám pokračovat?
  A teď vyskoč!

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Umlaufe, sdělte nám, jaký je tedy zájem českého státu. Tento stát je státem zajišťujícím panství kapitálu všemi mocenskými i ekonomickými prostředky, které má k dispozici. Jak by se mohl chovat jinak? A korporátní či jakýkoli fašismus je nevyhnutelným výsledkem vývoje kapitálových vztahů. Jen změna systému může zabránit katastrofě lidstva. Je pravda, že levice na politické scéně vyšuměla. Jediná strana, která má v e svém programu změnu systému je KSČM. Bohužel v jejím čele jsou zatím lidé, kteří o tento cíl přestali usilovat. Je pravda, že budovatelé kapitalismu se po 89. roce postarali o razantní změnu sociálního složení společnosti, přesto stále ještě existuje síla, která by mohla být v čele progresivních změn. Jen kdyby ji měl kdo stmelit a zorganizovat. Zřejmě bude potřeba ještě větší propad do chudoby, větší útlak ze strany kapitálu, aby lidé procitli. T

  OdpovědětSmazat
 10. Novy rok je tu, tak at si kazdy nachysta 50000 ktere tento rok musi odevzdat cizakum. Jo to za komunistu nebylo.
  Pocet lidi ohrozenych chudobou poroste

  OdpovědětSmazat
 11. Poucka od Lenina rika, ze imperialismus se musi vyvinout do fasismu. To, co mame dneska se snadno splete s fasismem , ale tady chybi ta prava ideologicka zakladna . Tedy je to jen atrapa .
  Jinak maji oba systemy hodne spolecneho.
  Dnes je to pouze dobyvacna chamtivost jako hnaci motor , ktera je spolecnym jmenovatelem ,za tim vsim. Chybi podklady , nejaka idea, jakkoliv zvracena.
  Tady se hleda se snahou, jednou je to neco jako feminusmus, buzeranti, islamismus , zpotvorenej globalismus a volnej trh ,antiputinismus neco spolecneho , sjednocujiciho , za snahou vydrancovani zbytku sveta /Na rade je ,jak vime Rusko , jako nejbohatsi/.
  Ale zatim vsim je pouze nasilna chamtivost a to znamena udesnou prazdnotu. A logicka snaha to nejak to vyplnit.
  Srovnej s Hitlerem , kdy germani chteli ovladnout svet ,az do 30.41945, tedy do Dolfovy sebevrazdy, porad Hajlovali...
  Tedy mechanismus statu fungoval az do posledni chvile.
  Chyby nastanou , kdyz prijde svetova krize , kterou zpusobi ekonomicky vyvinuty stat.
  To znamena :
  KRIZE PRICHAZI , KDYZ VLADA STATU PRESTANE VLADNOUT.
  Protoze vlada upravuje vztahy mezi kapitalisty a vsemi dalsimi /populaci , jinymi staty / udrzovat a pripravovat situace , kterymi chce dobyvat napr. ale nekdy musi zasahnout a omezit nektere prilis skodlive utoky na system...
  Tedy, kdyz kapital zacne vladnout , kdyz se zmocni se a ovladne zaklady statu.
  Tady pak Trump zasahle do planovani i kdyz je tezke si predstavit co udelaji dal..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co udelaji , neni lehke uhadnout , jejich plany se meni den ode dne ,je mozne ani sami nevedi...
   Zdani o nejake ceste imperialismu asi skoncilo s pres. Kennedym...Od te doby neni videt zadna sjednocena spolecna cesta ,zadne umysly a plany , jen dobyvani ,cokoliv se odvazi...
   Treba aspon Grenada...
   Ani se neodvazili a nebyli schopni ani dokoncit Rusko , kdyz bylo v rozkladu a naopak umoznili jeho zmrtvychvstani...
   Skladali velke plany do Reagana, ale ukazal se jen jako dalsi nestesti...Jako Bushove ,Clinton s prostitutkama a nevedeli co s nim,Obama..
   Asi cekaji az se vynori nekdo schopny neco pohnout k necemu..

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.