Reklama

pondělí 2. ledna 2017

Rusko a Turecko provedly společné letecké nálety na pozice Islámského státu v Sýrii


2.1.2017  Russkaja vesna

První den nového roku provedly ruské a turecké bombardéry koordinované nálety na pozice teroristů Islámského státu v severní Sýrii. Informují o tom turecká a mezinárodní média s odvoláním na tureckou armádu.


Zejména informují o tom, že turecká letadla a dělostřelectvo za poslední den zničily nejméně 22 ozbrojenců IS a letouny Vzdušných a kosických sil Ruské federace zničil několik cílů poblíž města Al-Bab (al-Bab) v severní části Syrské arabské republiky.

Připomínáme, že Russkaja vesna již několikrát informovala o ověřených zprávách o účasti ruských letounů v operacích turecké armády proti IS na severu Sýrie.

Na konci prosince 2016 oznámil ruský prezident Vladimir Putin důležitou dohodu o příměří v Sýrii.

Jednalo se o podepsání tří důležitých dokumentů:
 • dohody o příměří mezi syrskou vládu a ozbrojenou opozicí, 
 • souboru opatření režimu sledování dodržování příměří a konečně 
 • prohlášení o připravenosti zahájit mírová jednání o urovnání situace v Sýrii.
- - -

Poznámka redakce NR: V jiném článku Russkaja vesna uvádí prohlášení zvláštního vyslance OSN Stefana de Mistury, že tentokrát by příměří v Sýrii mohlo vydržet.

18 komentářů :

 1. No tak to je mi spojenectví. Takže asi již Rusové ofic. znají objednatele sestřelení letadla nad "územím" Turecka.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt časy se mění a je jen dobře,že Turek pochopil to vyjebávání od Anglosionistů a přestal za ně dělat špinavou práci,kdyby to taky pochopili ještě ti naši zrádní čuráci ve vládě a parlamentu i ostatních zemí EU,hned by bylo všem líp....

   Smazat
  2. 1417 no skutečně, spojenci jak dělo !!
   Tady je krásně vidět bezpáteřní politika Ruska i Turecka. Konají tak, jak jim to krátkodobě vyhovuje a jakmile to není potřeba, tak mluví o "kudle v zádech" (Putin) a nebo z druhé strany zase Erdogan začíná varovat "před ruskou hrpou s ohněm". Je možné vyhledat z dostupných zdrojů.

   Smazat
  3. Vy zrovna bystrým myšlením neoplýváte, že?
   Sims.

   Smazat
  4. pro 15:20 Ten v 1508 má pravdu, veletoče ve směrování politiky mezi těmito státy jsou už i směšné.
   Ještě bych doplnil i vraždu ruského velvyslance v Turecku jejich místním policistou.
   To je také pěkný projev spojenectví.

   Smazat
  5. Tohle není žádná "šokující novinka", tato politika přeci už má dávnou tradici! - http://blisty.cz/art/54198.html

   Smazat
 2. spojenectví je účelové časově omezené navázání spolupráce s výhodami pro oba spojence. Nic víc nic míň. takže už žádné ... na věčné časy... Toto přece se sestřelem letadla nebo vraždou velvyslance nemá vůcec co dělat. Diplomacie je složitá disciplina, v ní není místo pro nějaké "trucování" ať z té či oné strany.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten spolecnej utok letectva Osmanske rise a VKS Ruska byl provedenej z duvodu,ze musulmanum z ISIL navlhli sirky a taky petardy tak jim to ti dva trochu ulehcili a doprali jim malejnovorocnej ohnostroj! Nehledejte za tim politiku :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud ti dva-15:08 a 15:48 chtějí posuzovat tu
  politiku,měli by se nejdříve něco naučit.Plácat
  hlouposti umí každý.Spojenectví Turecka a Ruska
  je jenom v akcích v Sýrii.Používejte mozek.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:28-přesně tak,buď to jsou řádně indoktrinovaní naivní us/západ řiťomilové bez patřičných informací,nebo provokatéři....

   Smazat
  2. 1828 ano i spojenectví SSSR a Německa prvních 2,5 roku světové války bylo taky jenom časově omezené, používejte mozek Majevský. Pakt Ribben.-Molotov fungoval jen do doby, než Němci měli už dost sovětské oceli a potravin a napadli svého věrného spojence. Kreml mezitím dotoval a čile obchodoval s nacistickým Německem, které za tu dobu stačilo obsadit skoro celou Evropu.
   To stále dokazuje, jak farizejská a nepravdivá je zahraniční politika Kremlu. Dělají všechno jen pro svůj prospěch bez jakékoli návaznosti na vyšší cíle.
   I třeba bombardováním Asadovy opozice, když naprosto ignorovali bojové útvary IS a svými zásahy vůči opozici Asada ji jenom radikalizovali. To všechno jen proto, aby si udrželi svého přítele Asada a svoje dvě základny.

   Smazat
  3. Á.., další co si namazal dneska hlavu bystrolínem.

   Smazat
  4. Ty volečku z 19:08-jen nám dej lekci z těch správnejch dějin,co ti šeptá do ouška ten,co toho Dolfka založil,aby mohl jít na bolševika hned po tom,co Stalin nakopal prdel trockistům se samotným jejich jewrejským šéfem....a vůbec,už konečně táhni doprdele,už ses tu nasmrděl dost.

   Smazat
  5. 2158 ale dějiny jsou jenom jedny, naštěstí dnes už doba hrůzostrašného komunismu je z té doby docela objasněná a můžeš si to nastudovat.
   A zklidni nerva - tady je krásně vidět, jak Tě roztáčí, když si čteš nečekané informace a nesednou Ti do Tvé představy o světě.

   Smazat
  6. A kterýpak to dějiny máš na mysli,ty otravný Ribbentrotle a kterýpak jejich výklad,snad né anebo ano,ten výklad o Rusku,co podává "specialista na Rusko" profesor Putna "katolická buzna",jak se sám otituloval,ten ti určitě sám diktuje ta moudra,co píšeš přímo "do péra" anebo jen do klávesnice??
   Takových vykladačů se drž,živýho Rusa nikdy neviděli,v Rusku nikdy nebyli a jedinou příležitost v r.68 prošvihli,protože v té době ještě říkali hovnu koko.....

   Smazat
  7. 22:16 - tento článek asi nejlépe popisuje okolnosti vzniku paktu Molotov - Ribbentrop jaký jsem na toto téma kdy kde přečetl! - http://blisty.cz/art/54198.html

   Smazat
 5. Lidičky to máte dobry Českou republiku osvobodila armáda USA Akorát zapomínají dodat kterou část.Hau

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.