Reklama

středa 11. ledna 2017

Ruský tisk: Zpráva CIA, FBI a NSA? Protokoly washingtonských mudrců!

- kou  -
11. 1. 2017 První zprávy

Zpráva tří amerických zpravodajských agentur, věnovaných „zásahu" v Rusku před americkými prezidentskými volbami, není ani špatným vtipem, ani sarkasmem, napsala agentura RIA Novosti.S každou řádkou čtení namísto slibovaných odpovědí čtenář dostává jen další otázky, uvádí se v článku.


Kdo se prodere přes nekonečné „odhadujeme", „velmi pravděpodobné", „téměř jistě" (na konci tohoto dokumentu je jasné, že všechny tyto formulace mají také pravděpodobnost v procentech) by si přál alespoň jeden bezvýhradný fakt, svědčící, že podezření o Rusku je přinejmenším oprávněné, konstatoval autor.

Dokonce když američtí zpravodajští důstojníci tvrdí, že za kyberútokem na prezidentské volby stál osobně Vladimir Putin, je vhodný tento argument: před červnem 2016 Putin ocenil Trumpa, a pak přestal. To údajně vypovídá o tom, že ruský prezident nechtěl ublížit svými komplimenty rostoucí popularitě podnikatele.

Jiná osoba přímo uvedená ve zprávě, je rumunský hacker alias Guccifer 2.0. Podle autorů zprávy, o jeho práci pro Kremlu hovoří, že „udělal spoustu protichůdných a falešných prohlášení týkajících se jeho možné spolupráce s Ruskem během volební kampaně". Navíc má americká rozvědka důvod se domnívat, že rozhovor s novináři jménem Guccifer 2,0 provedlo několik lidí.

„A to je vše. Na tom jsou všechna fakta vyčerpána a začínají odsudky a předpoklady,“ poznamenal autor materiálu.

Teze, kterým zpráva přikládá zvláštní význam, je: zdiskreditovat kampaň Hillary Clintonové a zároveň přispět k podpoře Donalda Trumpa provádělo Rusko pomocí „státních sdělovacích prostředků" a „propagandistů" v podobě RT a Sputniku, aktivně uvádějící v omyl naivní Američany.

Autoři dokumentu dále označují televizní kanál RT jako „hlavní orgán propagandy" Ruska, s nímž Moskva ovlivnila veřejné mínění ve Spojených státech. Příběhu o úspěších kanálu je věnováno osm stránek z pětadvaceti. A většina z nich tvoří výňatek z jiné zprávy z roku 2012 (!). Ten byl publikován Centrem CIA pro práci s otevřenými zdroji informací (Open Source Center). Mimochodem, to bylo v roce, kdy Američané znovu zvolili svým prezidentem Baracka Obamu. „Chtěl bych se zeptat, Obamu také vybral Putin?“ klade otázku autor článku.

Není těžké uhodnout, že údaje uvedené v tomto dokumentu na začátku roku 2017 jsou poněkud zastaralé. To platí jak pro pokrytí vysílání RT, stejně jako ukazatelů návštěvnosti stránek. Jména programů, jména novinářů, počet názorů na Youtube, jsou pět let staré. A to je zpráva, zdůraznil autor, na níž pracovaly tři rozvědné agentury USA. To si nemohli sednout k počítači, který aktualizoval data a čísla faktur? Všechna údajně jsou otevřené - RT se nestydí za svůj úspěch. Videa kanálu na Youtube zaznamenaly celkem čtyři miliardy zhlédnutí, má 70 milionů diváků týdně, z toho osm milionů Američanů, konstatuje článek.

Část, pojednávající o volební kampani, je rovněž plná nepřesností a zjednodušení. V dokumentu se například tvrdí, že od března 2016 začala RT „otevřeně vyjadřovat svoji podporu" Donaldu Trumpovi. Nicméně i povrchní vyhledávání na Google ukazuje, že v září před volbami, byly zveřejněny na internetových stránkách RT materiály o Trumpově zneužívání prostředků charitativních fondů pro své vlastní účely.

Rovněž tam byly stovky dalších zpráv, rozhovorů a článků o Trampovi a Clintonové. Ale podle autorů zprávy byla aktivita Clintonové televizí omezena na „únik jejích e-mailů, obvinění z korupce, problémy fyzického a duševního zdraví, a vztahy s islámským extremismem".

Zdá se, že zpravodajci, kteří připravovali zprávu, ani nečetli a nesledovali místní tisk. V opačném případě by určitě uviděli, že téma mdloby Clintonové přímo během její kampaně a následná diagnóza „zápalu plic", několik týdnů nesestoupila z titulních stran mnoha různých amerických publikací a ve vysílání zpravodajských kanálů, poukazuje článek.

Stejné je to s příběhem Clinton Foundation, která (a to je prokázáno!) je úzce spojena s vládami zemí podporujících terorismus. Mohou média světového dosahu, což je i RT, ignorovat tuto skutečnost? A poté, co Trump v přímém textu nazval svoji soupeřku „zakladatelkou IS".

Mimochodem, za Clintonovou vysílání RT rovněž agitovalo. To když poražený z primárek Demokratické strany Bernie Sanders v říjnu dal podrobný rozhovor Edu Schultzovi z RT, proč by se prezidentem, podle jeho názoru, měla stát Hillary, poznamenal autor článku.


A výsledek? Zpráva vydaná americkými zpravodajskými službami, nezapůsobila ani ve vlastní zemi, končí autor s odkazem na řadu reakcí novinářů v zemi.

Noviny The Washington Post dříve citovaly americké představitele, kteří četli zprávu před jejím oficiálním vydáním, a řekli, že žádné senzace nejsou ani v utajované části. Trochu se odlišovaly jen New York Times, které nazvaly zprávu  „smrtící a překvapivě detailní". „Pravděpodobně jsme četli různé zprávy," reagoval na svém Twitteru korespondent The Guardianu Sean Walker.
 
- - -

Související:
Zpráva americké rozvědky vypadá jako novinářský kompilát za pár dní!

16 komentářů :

 1. Osobně to komentuji tak, že americké zoufalství dosahuje vrcholu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já na těch USSA dohadech vidím jednu dobrou věc. Jestliže dáme těm jejich "zřejmě, nejspíše, pravděpodobně" pravděpodobnost, no ať nejím, 50% a je jtch tam patnáct, potom jednoduchou matematickou operací dojdeme k závěru, že celková pravěpodobnost je 3 milióntiny, tzn. tři promile z promile. jsem přesvědčený, že se na ty Amíky, v četně jejich tajných služeb vykálet.

   Smazat
 2. Západ léta provádí podvratnou činnost proti Rusku a všem nepohodlným i spojeneckým zemím pomocí různých agentur, neziskovek a médií. V Rusku je dost cizích televizí, které se ani nesnaží zakrývat svou podvratnou činnost. Jenže jsou už tak průhlední, že jim nikdo nevěří, až na pár vlastizrádců, co se najdou v každém národě. Rusko se nechce nechat vyprovokovat a chová se úplně jinak, než je žádoucí. A tak bylo potřeba vytvořit nový důvod k nenávisti. Proto ty "ÚTOKY" hackerů. Ty se nedají ani doložit, ani vyvrátit. Ideální důvod. Teď už jen zbývá zrušení voleb v EU z důvodů, že budou ovlivněny Putinem.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak mám pocit, že nám tajné služby UxSxA sdělují, že am9ci už se nedívají na jejich televizi a nečtou jejich noviny, ale hltají nějakou Ruskou televizi, Sputnik..... Když připustím, že to je pravda, pak to znamená, že celé UxSxA jsou nejen ekonomicky ale i politicky a ideologicky doslova v prdeli.Putin tam dosazuje prezidenty, doslova lze říci, že to co nemůže si dovolit Putin v Rusku tak provádí ve Spojených státech. Tak já být Trumpem, tak okamžitě rozpustím všechny ty jejich tajné a netajné služby, které jsou tam doslova na houby a nechal bych je zavřít včetně Obamy, který to tam tak břídilsky řídí. No uvažte, je to normální? Putin řídí UxSxA.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to strašné. Ještě že máme Štětinu a Langsádlovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dlouhé Sádlo se již těší na jadernou válku s Ruskem.My také,protože po ní

   již nebude tato odpudivá ženština a ani my!

   zločas

   Smazat
 5. 10:30 Americké SW společnosti vyrábějí na objednávku jak na běžícím pásu unifikované programové vybavení prakticky pro celý svět a samozřejmě s malými a většími dírami, aby se vám do PC dostal kterýkoliv státní úředník z americké tajné služby nebo jejich přátelé ve zbrani kdykoliv si zamanou. Když se něco provalí, tak SW firmy slavnostně vyrobí tzv. "záplatu". Avšak každý jiný, kdo najde a využívá díru v programu se potom nazývá hacker, nejlépe ruský hacker. Ale tentokrát Obama Ameriku s těmi ruskými hackery poněkud zesměšnil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco na tom bude, že ruští hackeři, potažmo IT specialisté (= obrácená strana mince)jsou nejlepší, tedy rozhodně lepší než američtí. V obrovském IT tendru vyhrála v naší společnosti společnost z USA, ale IT specialisté byli Rusové a na jednání přilétali z Moskvy. No, Amerika má zase třeba nejlepší plastické chirurgy z celého světa.

   Smazat
  2. Myslíte třeba MUDr. Bohdana Pomahače?

   https://www.novinky.cz/zena/styl/359635-bohdan-pomahac-tak-trochu-jina-celebrita.html

   Smazat
  3. Pomahač je Američan. Když si mohou dovolit kupovat politiky na celém světě, mají díky dolarům i na ty doktory.

   Smazat
  4. Pro človíčka v15.15 odkdy je Ostrava v Americe neučila vás náhodou ta učitelka z Moravy jenž také tvrdí že nás v roce 1945 osvobodila od fašizmu armáda Usa Hau

   Smazat
  5. 17:07 Pomahač je Američan českého původu. Hovgh!

   Smazat
 6. Vypovídací hodnota americké zprávy je na úrovni
  z roku 2003 o ZHN v držení Saddáma v Iráku.Také
  to přineslo zmatky a iráckému lidu ještě větší
  neštěstí,než byl ten Saddám.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Paní Obamová je prý těhotná. Může za to Putin, nebo celé Rusko?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdyz potrati sli po trati , neco potrati...
   Pri nejmensim uz meli hodne moc casu neco udelat. Jestlize nejsou schopny , tak je smesny jeste kricet a stekat ....
   Takhle jen prozrazuji dalsi chyby , ktery nejsou schopni nedelat.
   V 1971 se objevily udesne tajny a podrobny dokumenty o pravdivem puvodu valky ve Vietnamu a co vse tam Usaci planovali a spachali.
   To se nazvalo "Pentagon Papers".
   Pravdu vetsinou respektujeme a verime ji ,kdyz ji vidime , cerny na bilym..

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.