Reklama

úterý 24. ledna 2017

Rusové jednají s partnery a syrskou opozicí o míru v Sýrii, Trump se „nezklidnil“ a „sluníčkáři“ si rvou zoufalstvím vlasy z hlavy a plivou kolem sebe jed – svět se zdá najednou být lepší...

Ladislav Kašuka
24.1. 2017   posláno redakci NR
Rusové se v Kazachstánu s Íránem a Tureckem dohodly o třístranném mechanismu dodržování příměří v Sýrii, což v překladu znamená, že ty ozbrojené skupiny opozice, které na příměří nepřistoupí a neúčastní se dalších jednání o urovnání, se nebudou mít kam schovat před údery této nové „trojkoalice“ a syrské armády, tudíž budou prostě zničeny. Jedná se o obrovské strategické vítězství Putina a ukazuje se, že nebylo chybou zapojit Rusko do řešení syrského konfliktu.

Trump se po svém vítězství v amerických prezidentských volbách nejen nezklidnil (jak předpovídali „renomovaní trumpologové“), nýbrž světe div se, doopravdy dělá to, co v předvolební kampani slíbil. Ruší nesmyslné zákony a dekrety předešlého prezidenta, anuluje dohodu o volném obchodu, která by prospívala jen nadnárodním koncernům a korporacím, ale nikoli státním útvarům a jejich občanům a prohlašuje, že hlavním úkolem amerického prezidenta je pracovat pro Ameriku a její lid a nikoli pro politickou elitu a světové bankéře.

Z takového vývoje ovšem západní politická a finanční „elita“ snící o zániku samostatných státních útvarů a národů jako takových přímo šílí, „rve si vlasy z hlavy a plive kolem sebe jed“. Madam Merkelová se honem ujišťuje o nehynoucím přátelství Francie (pokud vyhraje ve francouzských prezidentských volbách Marine Le Penová, tak jí asi vážně klepne) a všude navenek sebevědomě prohlašuje, že Evropa si dokáže poradit i bez USA a bude nadále pokračovat v tvrdém protiruském kurzu (ještě jí chudince nedošlo, že je všechno jinak).

Věděl jsem, že tento rok bude přelomový, tedy, že přinese buď vítězství rozumu, vlastenectví a tradičních národních a rodinných hodnot, nebo přivede svět na pokraj třetí světové války a k úplnému morálnímu úpadku (v případě vítězství Clintonové v amerických volbách). Naštěstí vyhrál Trump, Anglie opouští (sice pomalu, ale jistě) EU, ve Francii se schyluje k výhře Le Penové (ale i někteří její protikandidáti již uvažují o zrušení protiruských sankcí) a Trump plní předvolební sliby.

Ještě se toho sice dá hodně zkazit, ale zatím vypadá všechno lépe a lépe...
19 komentářů :

 1. Presne tak, pane Kasuka !
  Jsem ted nejvice NENAVIDENYM prispevkarem na NR !
  Mel jsem pravdu s presidentem Trumpem, s invazi, se vsim co jsem napsal o JAR a budu mit pravdu i s konjunkturou v Americe , ktera je na obzoru.

  To co se deje v Nemecku je mi mazano a vy Cesi neznate dosah destrukce, ktera je v nekterych mistech Nemecka presto, ze to mate za humny.

  MIKE POMPEO je ode dneska novym directorem CIA a je velmi naklonen Presidentu Trumpovi.
  President Trump nasadil takove pracovni tempo, ze jsme v udivu. Jedna nova zmena za druhou.

  Mike Pompeo, byl drive nasazen v Berline, kdyz tam stala zed, mezi vychodem a zapadem.. Ma hodnost kapitana armady a je puvodne z Californie.

  SLEDUJTE vse co president Trump podepisuje.
  Ja vam to rikal, ze budou velke zmeny.
  nick honolulu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Také jsi říkal, že ředitele CIA nejde vyměnit, protože má dlouhodobý kontrakt. Tak jak to vlastně je?

   Smazat
 2. ZBAVTE SE vsech dobrosracu, nebo vas znici. Politicka koreknost je rakovina mozku.
  Prosazujte realismus, t.j. ideologie zitrka.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. Sluníčkáři a dobrosráči všech zemí, polibte mi p,,,l.

  OdpovědětSmazat
 4. Jo jo je svět klidny a Činané prisuvají balisticke rakety k Ruskim hranicim čim pak to je ha ha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, svět je klidný.
   Číňané přesouvají útočné rakety k Rusku, ale Rusko kupodivu si dělá starosti s obranným radarem v Rumunsku a Polsku..
   Svět je divný, raději asi nebudeme číst zprávy v následujících 2 týdnech.

   Smazat
  2. Kdyby chtěli Číňané rakety na Rusa, tak by tam rozmístili taktické s krátkým a středním doletem. Ale tyhle rakety jsou strategické dálkové a nejsou určeny proti Rusku. Provincie, v které jsou rozmístěny, je hornatá, pro satelity složitá a málo přehledná, rakety jsou na mobilních odpalovacích zařízeních a v USA mohou být za 30 minut. :-D)

   Smazat
  3. To si jen Číňané schovali svoje rakety pod ruský deštník....

   Smazat
  4. Nebuďte naivní, Hujere Rusko a Čína jsou jako kočka a pes. Šikmooké bestie si brousí zuby na Sibiř a to už dávno.
   V r. 68 dva miliony Číňanů překročilo Ussuri s cílem zabrat díl Sibiře. Rus proti nim použil něco strašného, protože zpátky se vrátila jen hrstka ohořelých Číňanů

   Smazat
 5. Jo, maj nasráno v gatích a tak honem vymýšlej, že volby proserou proto, že je zmanipuluje Rusko. A´t jsou, rádi, pokud jenom proserou ty volby a modlí se, aby národy, které zrazovali, nenapadlo je vzít pod lidovou spravedlnost. Ta je rychlá.

  OdpovědětSmazat
 6. Skorý optimuzmus. Trump je vyhratá bitka o Leningrad. Do konca vojny je ďaleko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste chtěl napsat "Stalingrad" /rok 1943 - 2. únor/. Leningrad byl osvobozen teprve 27 ledna 1944. Jinak souhlasím s Vámi.

   Smazat
 7. Na koho se bude kidat hnůj kdiž v Americe vihrál Trump,to ale bude propagandisticki deficit a co kdiž dostanem deficit rozumu.

  OdpovědětSmazat
 8. Na ac 24 jsem četl jeden odkaz na článek Benjamin Fulford že nástupem Donalda Trumpa Amerika zaháji 3 světovu válku,možná bi bila Clintonova přijatelnejší volbov pro světovi mír.

  OdpovědětSmazat
 9. Amerika vystupuje z clenstvi v OSN.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je také jediná záchrana,protože by ji přehlasovali.

   Smazat
 10. Trey Gowdy (Attorney General) se rozjel proti Hillary.
  Bude vysetrovana procuraturou - nekolika lidmi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 11. Nedá se než souhlasit, že Rusko po intervenci Západu na Ukrajině zcela oné metody Západu v Sýrii převálcovalo. Nutně si musí každý soudný člověk položit otázku, jak by asi skutečná odveta za onu intervenci na Ukrajině dopadla.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.