Reklama

úterý 3. ledna 2017

Sbohem Obamo! Bylo to špatné a bylo toho moc... Tři rekordy zla

Radim Valenčík
3. 1. 2017    RadimValenčíkPíše
Za prvé: Ještě nikdy v historii USA se nestalo, aby ti, co používají rozum a sledují dění, měli takové obavy z toho, co americký prezident v posledních dnech svého účinkování ještě napáchá za škody a zda to vůbec přežijeme. Odcházení amerických prezidentů bylo vždy důstojné. Tentokráte ne. Obama se snaží hrotit situaci, páchat škody, provokovat katastrofu všude, kde jen jde. Kope přesně jako chcípající kobyla. O jeho duševních kvalitách (z morálního i racionálního aspektu) svědčí to, že jeho akce jsou propočítány na to, že protivníci se budou chovat stejně, jako by se choval on sám. Právě to mu ovšem nevychází a to dává naději, že to nějak přežijeme.
 

Za druhé: Ještě nikdy se v USA nestalo, aby se americký prezident stal tak snadno ovladatelnou figurkou v rukou těch nejtemnější struktur moci. Každá společnost je více či méně pročervavělá strukturami založenými na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad. Každá společnost má problémy s tím, že bohatí bohatnou, chudí chudnou, že v důsledku toho dochází k větší či menší ekonomické segregaci. V každé společnosti dochází k propojování obého a taky k tomu, že na tomto základě se propojují zpravodajské a finanční instituce, které se společnost snaží ovládat špiclováním, vydíráním, směrováním finančních toků. Ale v každé společnosti působí i různé protiváhy, mezi které patří i role politických reprezentantů. Ti zpravidla dělají politiku možného, ale snaží se největším excesům bránit. V případě amerických prezidentů jsou odvážnější ve druhém svém volebním období, kdy již mají více zkušeností, kdy mohou více vyložit karty na stůl a realizovat část svých předsevzetí. I američtí prezidenti v sobě uchovávají kousek lidské hrdosti spojené s vizemi lepší společnosti, pro kterou něco udělají. Obama je první výjimkou. Zesračkovatěl (omlouvám se za toto slovo, ale slušnější výraz by nevystihl tak dobře podstatu toho, k čemu došlo). Obama se těm nejhorším strukturám zla plně podřídil, nechal se jimi ovládnout tak, že tato rakovina společnosti v USA vyhřezla do viditelné podoby. A Obama se ukázal jako nahý v trní, ubohý slouha současné globální moci, která zdegenerovala, rozpadá se, ale kope kolem sebe jako ta chcípající kobyla. (K tomu, jak funguje současná globální moc, viz poznámka za článkem.)
Za třetí: Ještě nikdy nestalo, aby americký prezident před očima světové veřejnosti tak potupil americký národ. Říci Američanům, že zvolili špatně, protože se nechali zmanipulovat nějakými hackery, prý z Ruska, no to je trochu moc. Američané si váží své svobody a svého práva volit. Mají právo získávat informace, sdělovat své názory a jsou schopni vytvářet si vlastní názor. Samozřejmě jsou i částečně manipulovatelní vládní propagandou a jako každý národ (tím spíše velký národ) mají tendenci propadat iluzi národní výlučnosti. Ale že by volili podle toho, co jim někdo naservíruje zvnějšku? Že by nedokázali rozlišit, co odpovídá jejich zkušenostem a co je výmysl? Že by museli čekat na nějakého Deus ex machina z Ruska? Že by americký národ byla hovádka manipulovatelná zvenku? A navíc je uráží ten, kdo je před touto manipulací neuchránil, ale teď o ní ví všechno? No to je hodně silná káva. Tady už chcípající kobyla nejen kolem sebe kope, ale i v baudelairovském stylu rozmetává výkaly vycházející nekontrolovatelně z jejích vnitřností.
Poznámka:
K tomu, jak vznikla současná globální moc, jaké jsou mechanismy jejího fungování a jak zdegenerovala, podrobně více zde:
Rozpad současné moci probíhá přesně podle tohoto scénáře (napsal jsem 25. května 2016 a každý může porovnat prognózu s realitou):

20 komentářů :

 1. Ano, v podstatě je to tak. Zjednodušeně řečeno, státní (globální) moc = struktuovaná mafie, otevřeně parazitující na občanech, kteří většinou ztratili schopnost odporu.
  Čili o demokracii zde nejde ani náhodou. A o pokrok už vůbec ne.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento kdysi i sympatický mládenec, co US veřejnost chytil na heslo: Yes, we can!, nám na druhé straně pomohl pochopit, že i US prezident je loutkou.
  Loutkou vedenou na provázcích těch, které zde autor, doc. Valenčík, po právu nazývá nejtemnějšími strukturami moci. Od takových ovšem těžko očekávat co povzbudivého. Leda tak kroucení rukou, pokud nebudeme po vůli samozvaným světovládcům (za oponou politiky).
  Jako ti lokajové jeho pokleslého formátu.

  OdpovědětSmazat
 3. Nikdo si neumí představit,co se bude dít,když tolik osob musí vypadnout z Bílého domu,ale i z Washingtonu.Takže ten tlak na Obamu je veliký a ze všech možných státních institucí.Dalo by se říci,všichni počítaly s tím,že vyhraje Hillary.Můžeme také dodat,že i finanční mafie je rozladěna,protože Trump nemá kde jinde najít peníze,jen u boháčů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1256: nepřehánějte člověče !! výměna demokratů za republikány se udála v USA už mnohokrát, nedělejte z toho detektivku.
   Tam jsou na demokracii zvyklí - ne jak v Rusku, kde tam Putin sedí jako vládce už 20 let.

   Smazat
  2. 18:53-Ty seš s tou demokracií v USA blbej,jak 3 dni starej pes....

   Smazat
  3. 18:53 vis prd, uctive poslouchej Honolulu, trole

   Smazat
 4. Negr dokázal,že černoši nemají schopnosti na to,
  aby zastávali důležité funkce.Americkou veřejnost
  bych zase nepřeceňoval.Věděli,že negr se v USA
  nenarodil a přesto ho zvolili.I když to jejich
  ústava nedovoluje.Prezidentem USA může být pouze
  ten,kdo je rodilý Američan.On se narodil v Keni.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podstatné bylo, aby běžný Amík uvěřil, že Keňa je součástí USA:-D K tomu byl položen základ už, když byli černoši v USA označení za "AfroAmeričany":-D
   Proto i lidovecký árijec Holobrádek označil při běhu Prahou africké černé vytrvalce za "AfroAmeričany":-D Inu, tupci v USA, tupci u nás. Ostatně, lidovci se vždycky cítí nejlépe v něčím rektu, že.

   Smazat
 5. Za prvé: právě pro své "duševní kvality" byl Obama vybrán, a to velmi dobře z hlediska těch, kteří ho vybrali a do funkce instalovali (vše je otázkou úhlu pohledu a toho, kdo nazírá); Za druhé: zdůvodnění (viz za prvé). Byl to opravdu vhodně vybraný kandidát. A čím méně na tu funkci měl, tím lépe, nebude do výkonu své funkce tolik zasahovat; Za třetí: Obama ve skutečnosti je pouhá loutka (ač si ani u většiny předchozích prezidentů nedělejme iluzi o opaku). V tomto případě je to však do očí bijící. Krom toho, Obama není Američan, navíc muslim. Takže potupit americký národ zřejmě měl v popisu své práce zase od lidí stejné víry. Ani se s tím zejména vůči Američanům muslimové nikterak netají; Krom toho americký národ jsou již léta manipulovatelná hovádka, jak píše autor. A je přitom lhostejno, zda zvenku či zevnitř, jak tomu dosud bylo. (stačí se podívat do nedávné minulosti USA,kdy jdou vždy bezelstně bojovat proti "svému ohrožení" a za demokracii na druhý konec světa, aby za pár let stáli s transparenty proti válce před Bílým domem. A za nějakou dobu se opět nechají zbulíkovat do další války, zase někam "jdou někomu nakopat zadek" a situace se dokola opakuje. Spíše jde o to, kdo je údajně zbulíkoval i při volbě prezidenta. Možnosti jsou fakticky jen 2, a to buď americké národní elity nebo světoví globalisté (obojí se vyskytující běžně v USA). Na "zelené mužíky" mohou klidně zapomenout. To bychom se pak mohli bavit ještě o tom, zda jsou Američané vůbec mentálně dostateční. A ač i v tomto směru by mohla být diskuze zajímavá, zatím tak daleko nepokročila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:20-bravo ! Skvělý komentář 100% výstižný !!!

   Smazat
 6. Vůbec se mi nelíbí vnesení rasismu do debaty. Tak, jako máme na podestýlku do vepřína hodně bílých, tak zůstává stále velká převaha lidmi. A stejné je to s jinými barvami pleti. To, že degenerovaní Evropané nestačí mladému a daleko barevnějšímu světu, může budit naši závist - hrob se nad námi uzavírá, budoucnost není na "nejcivilizovanějším" Západě, ale na mladém Východě a Jihu. A velkohubou nadutostí a řečmi o negrech na tom nic nezměníme. Budeme rádi jednou pucfleky - ale pochybuji, že o nás někdo zakopne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:05-kecy o hovně....

   Smazat
  2. 18:05 rasismus, ten protibilej, je jiz vznesen do diskuze antibilou genocidou
   Ty slunicko vlastizradne

   Smazat
 7. Volby nic nezmeni, pezidenti jsou vychovani a dosazeni elitou jako AIPAC a Israelem. Trump neco trosku zmeni ale porad budou valky a spojencem Israele protoze Sionsti ho tam dostali....a Evropa je to same. Americane se musi probudit a doufam i Slovane a potom mozne prijde zmena. Ale bez valky asi ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:32-správně,jen hlupák si dělá ohledně USA po těhle volbách nějaké iluze,byl by to zázrak a ty se už dávno vyčerpaly....

   Smazat
 8. Jen poznámka - KAŽDÁ? společnost má problémy s tím, že bohatí bohatnou a chudí chudnou? Valenčíku, Valenčíku. T

  OdpovědětSmazat
 9. Autor nepochopil pointu - Obama svými činy sebeobětavě Trumpovi připravuje dobrý start. V podstatě se obětuje, protože až se 20. ledna svého úřadu ujme Trump, tak cokoli ošklivého udělá, bude ve srovnání s Obamou fajn... Řekl bych, že Obama se chová jako velice rafinovaný agent Kremlu, který Trumpovi (jinému agentovi Kremlu) umetá cestičku! (Dělám si legraci...) Nejlepší způsob jak něco skrýt je neskrývat to, ale učinit to neuvěřitelným či odvést pozornost jinam! Viz. třeba film Trik. Blbé výroky o tom, jak Putin manipuloval volby v USA a jiné, jsou očividný nesmysl, ale výtečný tah k odvedení pozornosti jinam a pro přípravu na likvidaci USA jejími vnitřními elitami + vnějšími světovými elitami. A radost z toho věru nemám. Ne slova, ale činy všechny ty Obamy, McCainy, Clintonové, atd. odhalují - mluví o tom, jak chtějí prospívat USA a přitom škodí USA! Ale Obama se v podstatě ukazuje jako hodný hoch, který jakoby nechtěně Trumpovi nahrává na smeče a tak mu v rozporu se zadáním ze strany elity umožní, aby snad zkázu USA odvrátil. V podstatě taková Švejkovina! Ale třeba se mýlím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tos'opravdu překombinoval....

   Smazat
  2. Obama bude skodit jeste 15 dni
   Mnohem vetsi nebezpeci je antitrumpismus mezi republikany

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.