Reklama

.

.

pondělí 9. ledna 2017

Smůla býti v Čechách Čechem


Luděk Ševčík
9. 1. 2017
Obrátil se na mě občan naší obce (jsem místostarosta). Chtěl ode mě pomoci s vyřizováním invalidního důchodu. Při shromažďování podkladů k důchodu se mi do rukou dostalo nedávné Rozhodnutí z ÚP ČR o tom, že se mu příspěvek na živobytí snižuje z 857,- Kč měsíčně na 531,- Kč měsíčně.


Ten člověk má rakovinu, takže nakonec byl státem (ČSSZ) za invalidu uznán. Na invalidní důchod však, s ohledem na nedostatek odpracovaných let, nárok nemá. Patří totiž k těm, které nynější doba takříkajíc semlela. Po revoluci asi 10 let střídavě pracoval ale pak se živil všelijak. Různé fušky, aby měl na jídlo a na pivo, občas ho založil bratr, u kterého bydlí. Bohužel, nebyl dost chytrý ani na to, abys se zaevidoval na ÚP. K tomu jej donutila až exekucí VZP, která si po dlouhých letech povšimla, že její klient je neplatič. Takže teprve v roce 2012 se na ÚP zaregistroval.

Mě, jako člověka v těchto směrech nepoučeného, částky jeho příspěvku na živobytí nesmírně šokovaly. Jak má proboha člověk vyžít z necelých 18 (28) korun denně? Jeho bratr, nyní nezaměstnaný, jej asi těžko bude dotovat.

Vzal jsem tedy telefon a volal na ÚP. Dostalo se mi ujištění, že částka je vypočítána správně. Nechtěl jsem to nechat být, tak jsem zjišťoval i jinde, jak tuto šokující věc napravit.

Vzpomněl jsem si na Deník Referendum, kde se to humanisty jen hemží. Není týdne, aby tam nevyšel článek s kritikou nulového humanismu, či xenofobie a rasismu Čechů. Podal jsem tam tedy zprávu o Rozhodnutí a čekal jsem. Jak se dá vše okamžitě do pohybu, neboť mezi autory článků i přispívajícími je i přehršle šéfů a členů neziskovek, jejichž posláním má být pomáhat lidem v nouzi. Domníval jsem se, snad plným právem, že u nás je v takovéto nouzi velmi málo lidí, takže mohu okamžitě očekávat desítky nabídek k pomoci.

A ono nic. Uběhl den, týden a teď už to bude měsíc. Pochopil jsem pak. Ten občan má prostě smůlu. Kdyby byl migrantem (i ekonomickým), který do naší společné kasy nedal ani halíř, měl by zdarma zajištěno mnohem kvalitnější bydlení, než nyní. Měl by zdarma stravu, oblečení, praní, úklid a navíc by měl nárok na kapesné, převyšující celý jeho nynější příspěvek na živobytí.

Možná by tomu člověku stačilo i to, kdyby patřil k nějaké místní menšině. Jistě by se ocitl v drobnohledu neziskovek, takže by se mu nestalo, že by mu nikdo neporadil evidovat se na ÚP a možná by se mu postaraly i o nějaký fígl, jak se dostat k vyšším dávkám. Opět by tedy nemusel do systému vložit ani desetník a měl by mnohem vyšší životní standard, než má dnes.

Ale on se narodil na nešťastné planetě. Je totiž v Čechách jen Čechem, navíc členem majority, takže nemá nárok. Není v zájmové sféře neziskovek, neboť na něj nejsou vypsány žádné granty. Není ani v zájmové sféře Veřejné ochránkyně práv, protože není cizinkou, která by zde chtěla do školy nosit hidžáb. Přesto, že nějaký ten rok odpracoval a do společné kasy alespoň něco vložil, přesto, že po dobu, co nebyl evidován na ÚP, od státu vlastně nechtěl nic, čímž mu ušetřil, stejně nemá nárok. Má prostě jen smůlu.

56 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Je to tak. Takto to skončí pokaždé, když "sluníčkářům" připomenete, že kromě imigrantů a Rómů u nás existují naši potřební, kterým by měli pomáhat především. Už jen proto, že tito potřební a jejich předkové si svou prací tu pomoc "předplatili". Na rozdíl od cílových skupin verbálních humanistů, kteří si ze svého "humanismu" udělali snadnou živnost.

   Vymazat
 2. kurvárna nejhrubšího zrna. Měl se informovat jako cigán.To by lítalo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo si zakoupit Irackej, afganskej , lybijskej pas...Je jich dost na trhu.
   Zabehnout si do Nemecka ...

   Vymazat
 3. Pravda a láska opravdových humanistů v praxi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláda má 60 miliard přebytku a "neví" co s ním.
   Vládo, máš tady tisíce bezdomovců, 3 miliony
   chudáků, důchodci a matky s dětmi páchají sebevraždy a NEVÍŠ CO S PŘEBYTKEM ??? Co je
   to za vládu ??? Jsme na tom hůř než v Africe.

   Vymazat
 4. Shrneme to.Zkrátka nemá tu správnou barvu pleti.
  Kdyby měl černou hubu,neměl by problémy.
  Petr Majevský.
  Šmírujte,toto je ruská propaganda.P.M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:35
   Díky, jako obvykle jste přispěl k hlubšímu pochopení problému.

   Vymazat
 5. Volte SPD, toto skončí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:37
   Blbost!

   Vymazat
  2. Blbost jste Vy.Ti blbí volí volí Babiše,nemám pravdu?

   Vymazat
  3. 23:51
   To máte pravdu. Ale ti, kdo si myslí, že volbou Okamury něco změní, nejsou o nic chytřejší.

   Vymazat
  4. Budu volit příští volby jedině spd a všem to také doporučuji, pan Okamura má mou důvěru už kvůli tomu, že jsou proti němu média i ty politici co to tady mají pod palcem

   Vymazat
  5. Argumenty, které uvádíte nejsou garantem důvěryhodnosti. Jediným řešením devastace života na této planetě je radikální změna systému. A taková změna v programu SPD chybí. T

   Vymazat
  6. 22:37 23:55
   Vkládat naděje do volby Okamury je skutečně ještě mnohem větší naivita než doufat v Babiše. Program SPD je jenom sbírka líbivých frází.

   Vymazat
  7. Třeba máte pravdu,ale v žádném případě nebudu volit žádnou parlamentní stranu.Největší šanci z neparlamentních stran ve volbách má SPD.

   Vymazat
  8. 11:36 11:49 12:02

   Marek ŘEZANKA - "Tudy cesta nevede" na včera nově otevřeném webu ARGUMENT:

   "Usilování o reálný a širší politický program znamená podle mého názoru uvědomit si a pojmenovat, kdo všechno skutečnou levicovou a demokratizující alternativu směřující ke změně systémových základů dnes nepředstavuje.
   Takovou alternativou nejsou ani ODS s Klausem mladším, ani Realisté s podnikatelem Kohoutem a Robejškem, ani Úsvit s Černochem, ani SPD s Okamurou, ani Národní demokracie s A.B.Bartošem, ani DSSS s T.Vandasem, ale bohužel ani J.Corbyn či B.Sanders."

   http://casopisargument.cz/2017/01/09/tudy-cesta-nevede/

   Vymazat
  9. 10. ledna 2017 12:53
   co tady píšeš za s r a č k y ? jednak házíš špínu robejška do jednoho pytle s jediným normálním Okamurou a co jako doporučuješ? sedět a dívat se jak nás podřezávají?

   Vymazat
  10. ČSSD dluží za Lidovy Dům a nejsou jej schopni zaplatit, Babiš AGROFERT prodá do Čínských rukou, (cc(200 firem ) a jak tu pozvou své lidí tak zas budeme v prd. KDU-ČSL jsou stejná banda, ... pošlete je všechny už do zapomnění!!!

   Vymazat
 6. Zkurvená židovská "vláda",prašivá nesvéprávná kolonie podporující vše,co má černou držku,ale bílé čechy,které na nehorázných tzv. daních okrade o 95% jejich skutečného výdělku,aby bylo mimo jiné z čeho nadstandardně vydržovat negry a jinej černej odpad,cíleně likviduje.
  Je na čase stavět šibenice.

  OdpovědětVymazat
 7. 22:44
  To, že jsi nasranej, ještě neznamená, že musíš žvanit hovadiny. Je na čase začít používat hlavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 22:44
   A ty ji používáš na to aby ti nepršelo do krku.
   Václav

   Vymazat
 8. K výměru chybí i výměr bratra toho netáhla, protože jsou posuzováni zřejmě oba společně, a další dávky jim/jejich bydlení... souběžně udělované. A vycházet z celkové částky. Možná by bylo vhodné připojit pro srovnání člověka/rodiny v obdobném postavení, z kupř. cikánské populace...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za 1. Bych chtěl vidět jak by se vám chodilo do práce za pár šupů, kdyby jste v životě neměl ani za mák štěstí např.= ani se mnohým nedivím že nemají chuť dělat a za 2. Co několik milionů lidí v čr kteří jsou na tom jen o kousíček líp, berou buď důchod desítku ,nebo o pár tisíc víc za měsíc práce, pak zaplatíte bydlení +-7000 minimálně! a stím co zbývá mají důstojně vyžít? Tady je úplně špatně všechno lidi, přes svý plný talíře kolikrát vůbec nevidíte o čem placate

   Vymazat
  2. 5:58 Ten důchod beru a nejsem líný za pár šupů přivydělat. Jsou paraziti, kteří přišli (aby je nezavřeli) za socíku do práce a zašili - ulili se, kde mohli. Po plyšáku pak souzněli s tou tlustou cikánkou co na Václaváku cinkala klíči jako o "andělpáně" a vyřvávala "HAVEL NA HRAD, NĚBUDĚM MUSET ROBIŤ"... Ten člověk, o kterém je článek, jí svým životem sekundoval.

   Vymazat
  3. Nejde o to, že by se měl mít nějak dobře, když odmítl práci. Jde o to, aby na VŠECHNY byl metr stejný, tedy buď budou mít všichni nemakančekové 531 měsíčně, nebo on bude mít tolik, kolik mají jiní /migranti, Romové/. Nemůže mít přece míň jen proto, že je bílým Čechem. Kapišto?

   Vymazat
  4. Proto si zvolte současné strany aby jste Vy kteří dostáváte těch 531 měsíčně si mohli půjčit od přistěhovalců nějakou korunu z těch 21 tisíc ,co budou dostávat u nás na útratu.Oni budou mít ubytování a stravu zdarma a tak jim jistě něco pro Vás zbyde.

   Vymazat
  5. pro 10. ledna 2017 9:36
   proč píšeš místo cikáni - romové? nějaký vědec snad zjistil, že historické slovo cikán je špatně? zatím mi na to nikdo neodpověděl, takže ti budu vděčný a budeš první! PS: možná je to jenom tvoje připosranost?

   Vymazat
  6. 16:25
   Proč nepsat místo Češi - Böhmen?

   Vymazat
 9. Zkušený Ota Ulč to zaevidoval v okamžiku,kdy zajel s čínskou manželkou v 60 letech do jižní části Spokojených Státu ....http://pravyprostor.cz/drivejsi-cikani-nynejsi-romove/

  OdpovědětVymazat
 10. Jak byl na Donbase zakázán Člověk v tísni reportáž z ruské TV 27 11 2016 DABING:
  https://www.youtube.com/watch?v=gSEyCDJxRFw

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to neuvěřitelní šmejdi, kteří pod pláštíkem "konání dobra" konají dobro hlavně pro sebe a své páníčky. Ovšem s rozpočtem skoro 1,5 MILIARDY je to mocná síla. S takovými prostředky se dá uplatit a zařídit lecos.
   https://www.clovekvtisni.cz/cs/jak-hospodarime

   Vymazat
 11. No, já bych našim "humanistům" navrhnul dvě alternativy. Buď se vrátit ke komunistické povinnosti pracovat, nebo uzákonit utrácení nepohodlných osob. Přece nebudeme zakopávat o žebráky, umírající a mrtvé. Do ulic vyšleme zvláštní komando, které žebráky odstřílí, jako škodnou a zahrabe do nějaké jámy za městem.
  Nebo napadá někoho ještě nějaké řešení, kdy by jsme nemuseli netáhla živit z vlastních daní (celý život, až do smrti), nebo o ně zakopávat, coby o žebráky, na ulicích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano správně (ironie) ...Teď třeba budou muset chudí odpracovat 20hodin na obec aby dostali příspěvek na bydleni....Což vlastně znamená za odpracují 20hodin za cca 400-1000kc a tak vlastně donutíme všechny pracovat a chcípnout zároveň,úžasné řešení (ironie)

   Vymazat
  2. Hodně drsná ironie a myslím , že ti kterých
   se to týká a to z jedné i druhé strany tuto ironii nepochopí.
   Václav

   Vymazat
 12. NÁSILÍ PROTI TYRANOVY NENÍ POVAŽOVÁNO ZA NÁSILÍ.*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ano, řekl to už za heydrichiády jeden, a sice, že:
   Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranovi není zločinem ...

   Vymazat
  3. 9:58
   To je z povídky Jana Drdy, pane Opluštile.

   Vymazat
  4. Re: (09:59):
   Ano, té zfilmované. A v NSR i dlouho zakázané promítat ..
   Drda se (prý) přidržoval skutečného případu z příbramského gymnázia (zatčený student Ant. Stočes, a ředitel Jos. Lukeš).

   Vymazat
 13. "Patří totiž k těm, které nynější doba takříkajíc semlela. Po revoluci asi 10 let střídavě pracoval ale pak se živil všelijak. Různé fušky, aby měl na jídlo a na pivo, občas ho založil bratr, u kterého bydlí. Bohužel, nebyl dost chytrý ani na to, abys se zaevidoval na ÚP. K tomu jej donutila až exekucí VZP, která si po dlouhých letech povšimla, že její klient je neplatič. Takže teprve v roce 2012 se na ÚP zaregistroval"

  Pan X byl zřejmě "nemakačenko", tak nevím, čemu se on, autor článku a jiní, "diví".
  O takové se za R-U a 1.republiky měla povinnost starat jejich domovská obec.
  Neomarxismus končí, dámy a pánové !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, stačí obnovit DOMOVSKÉ PRÁVO... domovská obec je obcí narození; bezprizorný je postrkem (nuceně) dodán do obce - svého rodiště, která mu poskytne nocleh a stravu, za což byl bezprizorný povinován dle svých sil a inteligence pro obec pracovat. Např. pasák, obecní posluha, někdy dokonce ponocný, za což dostávali příspěvky/koledy od majitelů dobytka v paseném obecním stádu, diškrece posluhovi, atd. Pro ilustraci, OBECNÍM POSLUHOU BYL TŘEBA VÁLEČNÝ INVALIDA, OTEC ZILVARA Z CHUDOBINCE... musel stanovenou čekat na určeném místě - např. u kostela, kde ho mohl kdokoliv POŽÁDAT O POSLUHU.

   To ale naše vyvolené vlády nedopustí, protože by většina panstva cikánstva skončila na Slovensku, v Maďarsku, či na Balkáně. Bylo by tak dost na pomoc našim důchodcům, i NAŠIM invalidům... tj. invalidům z vašeho českého národa.

   Vymazat
  2. Bože, ta ideologická zaťatost! Nejde přece vůbec o to, jestli končí neomarxismus. Jde o to, že kdyby tem člověk byl migrant, nebo Rom, tak by nemusel dělat a měl by víc.

   Vymazat
  3. 9:38 Skutečnost, že se v současnosti Rom, nemakačenko, migrant, vězeń, apod., má u nás, a v Evropě, lépe než mnoho pracujících, členů jejich rodin, důchodců, apod., vyplývá z uplatňování neomarxismu v EU a jejích členských státech.
   Je to i jedna z příčin celkového zaostávání Evropy vůči vývoji ve Světě.

   Vymazat
 14. Proto se nedivte, že politici, kteří nazývají věci pravými jmény jsou populární viz prezident Zeman, viz hejtman Čunek a je úplně jedno z které jsou strany.
  Ať už naší vládě konečně dojde , že lidé kteří pracují - musí pracovat za 2x takovou mzdu, než je podpora. Atˇ už jim konečně dojde , že penzista, který platí ve státním bytě téměř 10 000 inkaso, může těžko vyjít z důchodem , která této částky nedosahuje. Vrchol všeho je jak se chystají rozkrást přebytek rozpočtu místo, aby ty peníze použily k umoření toho neskutečného státního dluhu, když už to tvrdí i pan Kalousek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mzda se mj. odvíjí od ceny, kterou firma za svoji práci dostane. Zvyšovat cenu, to si mohou dovolit pouze firmy s dominantním postavením na trhu, vesměs se zahraničním vlastníkem. Ostatní firmy, z řady důvodů, ceny za své výrobky a služby spíše snižují.
   A z toho všeho se odvíjí i výše penzí ...

   Vymazat
  2. Píšete naprostý nesmysl. Za vše jeden příklad: KAUFLAND - Německo,
   Čechy: +-stejné vstupní ceny, +-stejné prodejní ceny, +-plat prodavačů o nás 1/3 Německého. Ještě budete tvrdit, že je to postavením na trhu? U nás v Čechách se tomu od nepaměti říká nenažranost. A produkují ji nadnárodní společnosti podporované místními oligarchy typu Babiše.

   Vymazat
  3. 0:08 Právě Kaufland je zahraniční firma, která se s jínými -Tesco, Penny, Billa, Albert, atd., má dominantní postavení na trhu a určuje maloobchodní, ale i výkupní, ceny u nás. Její zaměstnanci a dodavatelé by mohli "vyprávět"...

   Vymazat
 15. Ten člověk neni nemakačenko ale mentálně postižený, mnoho starších lidí se dosud nezorientovalo v současném systému. Máme spoustu úředníků, neziskových pracovníků a žádný není zodpovědný za tyto lidi. Podle těch úspěšných žijeme v takovém blahobytu a sbíráme víčka na Toníčka. Parazitizmus dostoupil vrcholu a tak máme poslední šanci ve volbách zvolit ty co prosazují volební povinnost a řízení státu na všech úrovních pomocí referend. Je to jediná možnost jak můžeme začít něco měnit. Většina má vždy pravdu. MŠ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:19 O "mentálním postižení" není v článku ani slovo, dle informace je dotyčný v současnosti těžce nemocný.
   Zdravotní pojištění si zřejmě delší dobu neplatil, o sociálním ani nemluvě.
   Množství úředníků ne tom nemá žádnou zásluhu. V referendu, které navrhujete, může "většina" také odsouhlasit jejich zdvojnásobení nebo zaručený příjem každého občana např. 20000 Kč/měsíc bez rozdílu ...
   Většina z těch, kteří přijdou k referendu, má vždy pravdu ? O tom neomarxisté sní ... !

   Vymazat
 16. Mrzí mne, že k tomuto článku, ale i jiným, které se týkají podstatných otázek, které bude třeba řešit, nepřipojí NR své stanovisko s případným návrhem na řešení.
  V Manifestu a Stanovách nemá NR "pouhé" provozování webových stránek. Nebo se mýlím ?

  OdpovědětVymazat
 17. Mne se nic nedeje mám slušne živobytí a je mi fain.Ten postiženy asocial má smúlu že nezapadl do současneho demokratickeho sistému.Napřiklad mně živi neziskovka a pomáhame biěžencum ať ie ten asocial neco delá pro uprchluki ničeny ruskov a sirskov armadov anebo ať aktívne bojuje proti pro ruske propagande a prezidentu Zemanovi,bil bi užitečnejši pro společnost anebo ať si hodi provas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:01 Ironií doby je, že ti, kteří zřejmě měli evidentně problémy dokončit základní školu, zřejmě jako vy, mají "slušné živobytí".
   Omlouvám se, pokud se mýlím, v současné době je možné, že i vy máte vysokoškolský titul.

   Vymazat
 18. Včera byl v TV návod jak postupovat v těchto případech. Zase umrzlo spousta bezdomovců, ale umrzli demokraticky, věrni odkazu Václava Havla. Jo tohle by se v komunistické totalitě stát nemohlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pouze začátek. Známka morálního rozkladu, kdy se společnost nedokáže postarat o své jedince v obtížné situaci a naopak podporuje parazity nahoře i dole. Postupně se bude dostávat více a více lidí do podobné situace až dojde ke katastrofě. Historie je podobných příkladů plná. Nejprve přebytky společnosti umožní vznik parazitů, kteří zabrzdí vývoj dalších generací, aby si parazit mohl brát více a více až sežere sám sebe. Veškeré přebytky společnosti musí být společné a investovány do rozvoje vědy, umění, kultury, infrastruktury.

   Prvním krokem by měl být vysokorychlostní internet pro všechny zdarma, ale to by spousta parazitu přišla o žrádlo.

   Vymazat