Reklama

pondělí 30. ledna 2017

Sobotka v jižních Čechách bez úspěchu

30.1. 2017   Vaše věc
Na krajské konferenci ČSSD v Jižních Čechách utrpěl tandem Sobotka Chovanec první vážnější porážku ve své cestě za nominacemi na březnový stranický sjezd.
Řekněme si úplně otevřeně, že nominace na předsedu ČSSD prováděná krajskými konferencemi probíhala až dosud prakticky jedině aklamací, což dává poněkud falešný obraz o údajné jednotě ČSSD. V tajné volbě na sjezdu mohou delegáti sjezdu hlasovat úplně jinak.

 A kromě toho složení delegátů sjezdu nakonec i přes veškeré úsilí Starce, Bisonů a dalších specialistů, nemusí vůbec zaručovat plánovaný výsledek tajné volby předsedy ČSSD. Koneckonců, jaká bude politická pozice B. Sobotky před sněmovními volbami, pokud získá na sjezdu v tajném hlasování bez protikandidáta například jen 52 – 55 % hlasů? Určitě to pro něj nebude politicky nějak konfortní situace půl roku před sněmovními volbami. Každá strana potřebuje silného, nezpochybnitelného lídra.

Ostatně se zdá, že přes veškeré úsilí zmíněných odborníků lidských duši, může velmi pravděpodobně dojít k nezvolení M. Chovance prvním místopředsedou strany. To by samozřejmě znamenalo jistý posun ve stranické hierarchii a další oslabení pozice B. Sobotky.

V politice se vždy musí počítat i s určitou mírou nepředvídatelnosti, která vyplyne například z nějakých nečekaných krizových momentů, zejména v souvislosti s jedním či dvěma možnými těžkými mediálními útoky, v tomto případě na Chovance a na Sobotku. Na Sobotku to může být OKD či něco jiného a na Chovance známé kauzy, které jsou s ním spojované. Anebo nepříznivé rozhodnutí v kauze Altnerem.

Je ovšem otázka, zda A. Babiš, který ovládá nejpodstatnější část českých médií, má na definitivní destabilizaci pozice obou vedoucích funkcionářů ČSSD politický zájem. Skoro můžeme předpokládat, že nikoli. Ale na jejich dalším oslabení, které je alespoň na nějaký čas zavede do defenzivy, nesporně zájem má. Tak že bych řekl, že v období tak tři až čtyři týdny před stranickým sjezdem můžeme v médiích očekávat takové politické útoky…

18 komentářů :

 1. Velká, velmi velká škoda, že schvalování Sobotkovy nominace bylo tajnou volbou pouze v Jižních Čechách!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socani nejsou jenom Sobotka s Chovancem. Tahle partaj je momentálně provařená od okresů výš. Jestli si někdo myslí, že výměna špiček vše napraví, krutě se plete. Socani by si měli projít celkovou očistnou kůrou, přičemž nejspolehlivější antiparazitární prostředek je pokles pod 10%. Pak stranu opustí většina nýmandů a zůstane v ní většina přesvědčených. A ti můžou začít stavět zase od počátku. Pěkně kámen po kameni.

   Smazat
  2. Totéž platí i o KSČM. T

   Smazat
  3. Socani dostanou, díky Sobotkovi, příští volby na prdel, jako nikdy před tím. Pak klesnou do totálních sraček, protože stratí mocencký vliv a kausa Altner je dožene v plnejch, včetně smečky exekutorů. Tedy kdo s čím zachází,tím taky schází.Zkorumpovaní soc dem poslanci byli jedni hlavní silou, která prosadila exekutorskou svévoli. Zanedlouho ji ochutnají. Na každou svini se voda vaří a na socany je již téměř uvařena...

   Smazat
 2. To jen znamená,že mimo Jižní Čechy jsou v ČSSD
  jenom zbabělí hajzlové,kteří se své vrchnosti
  bojí.Už jenom z tohoto důvodu je to partaj,která
  není demokratická a nelze ji volit.Proto členové
  této partaje jsou zticha při vlastizrádných činech
  svého šéfa.Asi by se nedostali na kandidátky.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16>41 Trochu přeháníte. Stádní pud při volbě alkamací je jako forma nátlaku využíván běžně. Právě proto jsou tajné volby daleko objektivnější. Nedostatečná kritika vedení zdola je ale fakt, který celou ČSSD táhne ke dnu, i na místní úrovni, kde pracuje řada rozumných lidí.

   Smazat
  2. Dyt ti to furt rikam, v cesku neni vlada ale gangsteri

   Smazat
 3. Švancík má papouška, kterého moc miluje. Papoušek lítá sem a tam a vysere se přímo na Havlovu bustu. Je u toho Kalousek a strašně se rozčílí. Toho papouška musíme utratit ! Švanca se dá do pláče, že ten papoušek je jeho jediné potěšení ve stáří. Dobrá, řekne Kalous, ale nějak ho musíme potrestat. Za trest se mu vyškubou všechna péra na hlavě.
  Papoušek sedí smutně na bidýlku, chudák celý oškubaný. Najednou vejde do dveří Sobotka, papoušek se na něho podívá a radostně zaskřehotá: Nazdarrr Bohušu, tak ty už ses na něj taky vysral ?

  OdpovědětSmazat
 4. konečně to té straně dochází?!?!?!?

  OdpovědětSmazat
 5. Návrh "protibůčkového" zákona
  http://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=583152

  OdpovědětSmazat
 6. Oni už mají v ČSSD Sobotky plné zuby. Všichni vědí, že se Sobotkou v čele kráčí zcela jistě do zániku. Chtěli by změnu, zvolit si někoho jiného. Ale problém je v tom, že nikdo nechce kandidovat. Bojí se, že v případě prohry ve volbách, by vina padla na úřadujícího předsedu a viník toho marasmu, Sobotka, by byl mimo odpovědnost. Proto nikdo nechce kandidovat. Nechají to Sobotkovi vyžrat si to až do dna.

  OdpovědětSmazat
 7. No, on po Sobotkovi před volbami nikdo převzít tu pomyslnou "vítěznou" štafetu nechce převzít. Protože každý tuší, že podzimní volby budou pro socany debaklem. Nikdo nechce být světlonošem Sobotkových průserů. V současné době vlastně vidíme, že mnohé socanské persony strkají hlavy do písku.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 8. píšíc zde o chovancích z Lihového domu, o mafii starající se pouze vlastní blahobyt a podílejících se na genocidě Českého národa společně se lumpy z TOP 09, STAN a celou ODS, stal jsem se cílem cenzurních zásahů.
  Dnes, respektive včera jste slyšeli "na plnou hubu", co si myslí o vedení ČSSD jejich vlastní členové a funkcionáři. A nejde jenom o boj o koryta před volbami. Socani sami označují Bohušovu kliku za parazity a lháře. Označili také za personu non grata Šabatovou nebo Dienstbiera.
  Pletou si však pojmy s dojmy, když mluví o "Pražské klice".
  Bohušova parta je moravskou klikou. A Jen se zabydlila v Práglu, než je zasejc vrátíme do Valtic. A některé chovance třeba Na Bory. Každému podle zásluh.
  ČSSD je mrtvá!
  odtržená od národa, tedy toho Českého, odtržená od voličů a především odtržená od reality - zotročeného národa, na kterém je páchána genocida.
  Dokud si nepřiznají pravdu a nepostaví se nohama na zem, nevrátí se do politického života. Budou z nich politické mrtvoly, jako třeba z Kalouska, Gazdíka, Fialy nebo Filipa.
  A nám povládne Kobliha I.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nerozumím, proč by nám měla vládnout Kobliha, jedině nám povládnou blbci, kteří si svobodně, šťastně a s holým zadkem Koblihu nainstalují v pevné víře, že za ně někdo ty rozzářené zítřky udělá.

   Smazat
 9. U ČSSD jaksi zamrzl pravdoláskařký pohled, přitom se tomu divím, přece pro většinu museli být odpuzující kreatury typu Buzková a Gross (toho potrestala vyšší instance, u jiných to nepřipadá v úvahu).
  Když poklesne volitelnost ČSSD, vsadím se, že narostou peference u pravicových stran. Proboha, co to tam vlastně nalezlo!

  OdpovědětSmazat
 10. Kdo má nějakou zkušenost s vyšetřováním trestné činnosti, podvodů privatizace, vyšetřovateli policie, státními zástupci, ten musel po zkušenostech dojít k závěru, že se u nás vytvořily politické a justiční mafie, které spolu s organizovaným zločinem rozkrádaly a zadlužovaly 25 let náš stát a nás daňové poplatníky, přitom si poslanci zvyšovali své platy. Žádná odpovědnost, žádná koncepce. Jedině stále stejná ideologie primitivního antikomunismu, připomínání 50. let bez znalostí té doby. ČSSD má Bohumínský sjezd, na kterém si zakázala spolupracovat s KSČM. Kdy lidi pochopí, že tím se levice odrovnala? A vesele se kradlo. Jsme totálně na dně. Snad lidi pochopí, které politické strany nevolit. K volbám by měli jít všichni senioři. Ti si pamatují socialismus, dobu, kdy stavěli sídliště, školky, jesle, školy, silnice, železnici, státní podniky atd. a mohou porovnávat se současností. Stačilo pouze odstranit chyby minulosti, dogmatismus a měli jsme všechno, co bylo potřeba k životu.

  OdpovědětSmazat
 11. Vážení, voliči se vždy najdou. Když sleduji ty pořady Nikdo není dokonalý a nebo Krampoloviny, tak s hrůzou zjišťuji co je v té naší zemi, nazvala bych to až debilů. A tito lidé budou využití, vlastně zneužití v těch volbách, zneužijí se všichni ti neználkové.neboť se nechají nalákat i za nějakou koblihu a zvolí kdekoho.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.