Reklama

.

.

neděle 8. ledna 2017

Sobotkovi a Hermanovi hrozí dle Svazu českých právníků doživotí

8. 1. 2016  Benjamin_Fulford
 

Až doživotí by hrozilo premiéru Sobotkovi a ministru kultury Hermanovi, pokud by se Nejvyšší státní zastupitelství přiklonilo k důkazům Svazu českých právníků.

Ten na oba vrcholné politiky v souvislosti s jejich aktivitami směrem k Sudetoněmeckému landsmanšaftu podal trestní oznámení za vlastizradu, rozvracení republiky, spolupráci s nepřítelem, zneužití pravomoci úřední osoby a účast na organizované zločinecké skupině.

Podle Svazu českých právníků je nepochybné, že se ministr kultury Herman zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu, kde pronášel protičeské výroky a omlouval se sudetským Němcům za údajné válečné zločiny, které proti nim měli spáchat Češi, přičemž tato cesta byla uskutečněna se souhlasem předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

„Ten navíc vysvětloval a obhajoval jednání svého ministra při interpelaci v Poslanecké sněmovně slovy, že sudetští Němci jsou naši spojenci. Ve skutečnosti nemůže být pochyb, že Sudetoněmecký landsmanšaft je protičeské revanšistické sdružení, které usiluje o revizi výsledků druhé světové války. Spolupráce se Sudetoněmeckým landsmanšaftem tedy vyvolává podezření, že Daniel Herman a Bohuslav Sobotka mají v úmyslu sudetské Němce odškodňovat nebo jim restituovat nemovitý majetek, k čemuž není žádný právní důvod, neboť o odsunu Němců rozhodly vítězné mocnosti po druhé světové válce na Postupimské konferenci,“ praví se v politicky třaskavém trestním oznámení.
Poškozeným podle Svazu českých právníků je pak celá Česká republika a všichni její občané.

„Jednání některých českých politiků, zejména tedy podezřelých Bohuslava Sobotky a Daniela Hermanna, vyvolává podezření, že tito politici připravují spolu s některými německými politiky revizi výsledků 2. světové války, a že se tedy dopustili ve spojení s cizí mocí vlastizrady a rozvracení republiky, spolupráce s nepřítelem a vzhledem ke svému postavení také zneužití pravomoci úřední osoby a to vše jako členové organizované zločinecké skupiny působící ve více státech. Proto navrhujeme, aby orgány činné v trestním řízení zahájily trestní stíhání výše uvedených podezřelých a aby požádaly Poslaneckou sněmovnu o souhlas s trestním stíháním,“ žádá jménem Svazu českých právníků jeho předseda Norbert Naxera.
- - -

56 komentářů :

 1. to jsem zvědav na justici.Ale jako vždy ruka ruku meje,co justice!Zametete to pod stůl a stratíte poslední kredit u českého národa,jde ti justice v podstatě o kejhák a dobře ti tak.Jediní kdo v tomto státě ještě něco zmůžou jsou právníci.Konečně právníci něco udělejte pro tento lid.Ustava ČR je znásilňovaná ze všech stran

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právníci jsou v naší republice samostatná a výjimečná kasta, pro kterou neplatí ŽÁDNÉ zákony Ani fyzikální! O tom se budete moci přesvědčit, jestli (vůvec někdy) padnou nějaká trestní oznámení na výrobce el. energie. Někteří si totiž nechali proplatit elektřinu, kterou podle fyzikálních zákonů ani vyrobit nemohli!!!! Ale i z minulosti je příkladů na jejich "výjimečnost" dost a dost!

   Vymazat
  2. Já zvědav nejsem. Vím jak to dopadne. Justiční mafie opět nezklame.

   Vymazat
  3. Tyto zločiny se postihuji a trestají s odstupem času. Po denacifikaci, dekomunizaci etc. Ještě nenastala doba k trestnímu postihu těchto osob.

   Vymazat
  4. Zkorumpovana justice je neodsoudi ,, a úoslanci je nezbavej imun., pravo budou muset vzit lidi do svich rukou ,a udelat převrat a pak je postavit vsechny v parlamentu a senatu ktery byli a jsou vlastizradci

   Vymazat
 2. Vážení spoluobčané,
  v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
  Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli poprávu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
  Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
  Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
  Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
  Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
  Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době.
  Váš dr. EDVARD BENEŠ
  Praha, květen 1947

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechna varování se dnes naplňují. Měl informace, znal zákulisí. Dějiny neudělaly nikdy žádnou tlustou čáru, ale minulost souvisí s přítomností i budoucností.

   Vymazat
  2. Co je tragické pro jedny, je nadějné pro druhé! - http://g.cz/ok9-osobnosti-ktere-se-zaslouzily-o-slovensky-stat/

   Vymazat
  3. Uvedený text se již léta nedaří odzdrojovat, takže odkazovat naň je poněkud vachrlaté.
   KR

   Vymazat
  4. Motto: Hlavní je koryto, svině se k němu už vždycky najde. (Lidové přísloví).
   Parazitičtí ovaroví politici všech barev a jejich úředničtí, justiční i novinářští poskoci, ale také všichni šarlatánští ekonomové a politologové, se všeobecně občanského práva (ztělesněného občanským zákoníkem) a podepřeného moderní informatikou, panicky bojí - protože jejich úmyslně temný a kalný volební systém je s ním v jasném rozporu a tudíž by mohl být ústavním soudem někdy zrušen a celá klauzemanovská lžidemokracie by zanikla a byla nahrazena adresnou zpětnovazebnou občanskoprávní demokracií. A i politologové by přišli o svůj snadný zdroj parazitické a šarlatánské obživy.
   Stejně tak se bojí odluky partají od státu (podle vzoru církví) a zdanění partajních příjmů.
   Blíže viz odkaz na konci příspěvku.

   V mafiánském postkomunistickém Česku není a ani nemůže být ani jediná autentická, tradiční a civilizovaná politická strana - jen Potěmkinova vesnice "standardní" Klauzemanovy prognosťácké, kremlofilské vylhané "standardní demokracie", složené ze sulcovitých nesoudržných tlup levorukých žvanilů, parazitů a zlatokopů s těmi nejpřízemnějšími motivy, "stran" a straniček vzniklých na troskách KSČ z jejich bývalých členů nebo jejich potomků, případně založených estébáckými tržními oligarchy. Z bývalých soudruhů se vyrojilo hejno lůzovitých "politologů" a "mediálních odborníků" (kteří by se normální prací nikdy neuživili). Nešťastní bývalí „pracující“ se drží zoufale těchto trosek jako trosečníci do sebe zhroucené parodie Titanicu. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. ODS i ČSSD nepřežijí své podvodné, šarlatánské a falešné "zakladatele" a nebude to žádná škoda. Tuto zdánlivě bezvýchodnou situaci lze výhodně využít pro vznik autentické, občanskoprávní politiky, založené na důsledné a zákonné osobní odpovědnosti jak voliče, tak zastupitele, na bázi občanského zákoníku - nikoli na vylhaném a zmanipulovaném "veřejném právu", zbaběle trpěném Ústavním soudem a celou justicí.

   Vymazat
  5. Toho by se měla držet hlavně naše justice!Pak není o čem diskutovat.

   Vymazat
  6. Až se mi chce řvát!

   Vymazat
 3. ...jestli to takhle půjde dál, budou po ulicích běhat další odsouzený Janouškové*

  OdpovědětVymazat
 4. Cesku uz moc casu nezbyva. Co s tim?
  Opustit mesta, na nich je uz ted namalovany terc.

  OdpovědětVymazat
 5. Svaz českých právníků evidentně nezná platnou judikaturu NS. Klíčový judikát zní: Když jde o stabilitu vlády, musí jít spravedlnost stranou (usnesení místopředsedy NS Pavla Kučery, 2009).

  OdpovědětVymazat
 6. Svaz českých právníků je jakýsi spolek, nicméně i podáním Dr. Naxera se orgány činníé v trestním řízení budou muset zabývat. Jen pro upřesnění, ten název může být zavádějící. Může reprezentovat jednoho člověka, nebo několik málo lidí.Asi jakokdyž si do názvu dám hodnoty a pak reprezentuji zvrácwnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:46 A co reprezentujete vy, který tvrdíte, že Svaz český právníků reprezentuje zvrácenosti ? Doložte to ... Víte vůbec, co píšete ?!

   Vymazat
  2. 18:13-vždy než "vypěníte", přečtěte si na co reagujete dvakrát, při pochybnosti i vícekrát!

   Vymazat
  3. Největším zločinem českého komunizmu zdaleka nebyly jen tisíce zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze). Řešení viz na konci příspěvku.
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“. Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Teď rafinovaně a štvavě svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, cizince, pokrokáře, eurofily, finančníky, katolíky, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM, jakož ani na elitou StB předem vypěstované tržní a podnikatelské oligarchy) a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní oposmluvní frašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy. Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Vymazat
  4. Jo to řešení! Já zapomněl, sorry! ZDE - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  5. Prosím tě anonyme 10:06 dej si mokrý ručník na hlavu.

   Vymazat
  6. Nechápu, jak si může někdo dovolit kritizovat nebo zpochybňovat statečné lidi, kteří bojují za nás všechny a nesou svá jména na trh. Pokud všichni zalezou jako krysy, je s naší zemí i s námi konec. Johanka.

   Vymazat
 7. Kdyby jsme tak mohli zavřít Sobotku a Hermana a přidal bych Babiše, Kalouska a další. To by pak důvěra ve spravedlnost ve společnosti stoupla, ale to se nestane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:51 Nikdy, neříkej nikdy ...

   Vymazat
  2. A kdy zradil naši vlast a národ koketováním s Němci Andrej Babiš 17.51? Omezenost některých přispěvovatelů ( leze to sem z novinek) nemá meze.

   Vymazat
  3. Proč jste tak hloupý 18:16. Je tam napsáno "a přidal bych ..." ve smyslu další největší zrádce a zločince. Pro někoho inteligentnějšího je to zcela srozumitelné.

   Vymazat
  4. Už se vaří voda.

   Vymazat
  5. Hošani, planým a mnohdy i blbým kecáním na NR uděláte tak leda VELKÉ KULOVÉ.

   Vymazat
  6. 19:01 - NR je klub přemýšlejících lidí. Co jsi udělal převratného ty, že se navážíš do lidí? Asi prd, viď?!

   Vymazat
  7. 19:01 - je to tak! Příčiny jsou zjevné:)) - http://g.cz/budvar-proc-nas-cechy-ve-svete-nema-nikdo-rad/

   Vymazat
 8. Dávno měli oba sedět v base.

  OdpovědětVymazat
 9. k. 18.13. Musím se autora příspěvku zastat. Nepochopil jste jeho obsah, který není nikterak významný. Je to jen k zamyšlení. No ale když to nepochopíte, tak nic. Nechte to plavat.

  OdpovědětVymazat
 10. Na vlastizradu jmenovaných jsem upozorňoval hned
  po návratu Hermana.Vyjádřil se v tom smyslu,že by
  se český stát měl likvidovat a stát dalším státem
  SRN.Reakce ale žádná nebyla.
  Petr Majevský
  To je jasná ruská propaganda,Romancovová.KONEJ!

  OdpovědětVymazat
 11. Je pravděpodobné, že nejvyšší státní zastupitelství shledá na podání "závažné" chyby, typu chybná síla papíru a tvaru písma apod., a trestní oznámení z těchto důvodů odloží.
  Otázkou jen je, zda na NSZ už pochopili či nepochopili probíhající změny globální politice, které se dříve nebo později i jich dotknou.

  OdpovědětVymazat
 12. Znáte někdo kapra, kerý si vypustí rybník, klepne se paličkou po palici a ještě se vykuchá ? Já ne !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jo, celá zblblá a zmanipulovaná Evropa, která si do vlastního rybníka nasadí krvelačné a parazitické dravce...

   Vymazat
  2. 18:42 Znám, byla jím KSČ, jako taková,
   v roce 1989 . Samozřejmě, mnozí její členové se na tom podíleli.

   Vymazat

 13. --------------------------------
  Svaz českých právníků má podle oficiálního zdroje JEDNOHO JEDINÉHO člena -
  cf. http://rejstrik-firem.kurzy.cz/02428890/svaz-ceskych-pravniku-os/
  --------------------------------

  Je jím Norbert Naxera (Rebcova 555, 334 01 Přeštice), který byl v roce 2006, jako 21-letý student, nestranickým kandidátem na kandidátce Národní strany a angažoval se krátce i v Holešovské výzvě.

  Na jedné straně se plným právem vysmíváme spolkům jako jsou "Evropské hodnoty" či CTHH, na druhé budeme propagovat podobná individua, jen proto, že jsou proti Sobotkovi a Hermanovi? - není to trochu svérázný druh humoru, pane Dvořáku?
  (Předpokládám, že text jste sem neumístil omylem - proto se ptám.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já myslím, že jde o to, kdo ten který spolek financuje a za jakým účelem. U Evropských hodnot není co řešit, u tady toho pána nevím, třeba je to jen nadšenec, který se statečně snaží na ta svinstva, která jsme si zvykli vydávat za normální, alespoň upozorňovat. Osobně myslím, že za tento druh aktivity mu nikdo nic nezaplatí, spíše naopak. Ale opravdu nevím, informace nemám.

   Vymazat
  2. 19:08
   Odbočujete k něčemu nepodstatnému, tedy k něčemu, oč vůbec "nejde". Jde o právní (ne politickou!) odpovědnost Sobotky a Hermana.

   Exhibice nějakého trouby samy o sobě mi vůbec nevadí. Ty mohu ignorovat.
   Pokud se ale chceme o právní odpovědnosti v článku jmenovaných dozvědět něco rozumného, je tu dost skutečných odborníků (napadá mne prof.Václav Pavlíček).

   (Mimochodem: jsem si jist, že by se Daniel Herman v případě potřeby nenechal zastupovat právníkem kalibru pana Naxery.)

   Vymazat
  3. 18:56 Nevím, z čeho jste usoudil, že spolek "Svaz českých právníků" má jediného člena, v rejstříku firem se seznam členů spolku neuvádí ..
   Srovnávat "Evropské hodnoty", spolek s přímými vazbami na státní orgány ČR a nadnárodní kooperace s "podobnými individui" je k smíchu pane "Kopecký" !
   Zvoní vám hrana ?!

   Vymazat
  4. 19:33
   Ono by bylo stačilo kliknout na odkaz.

   Vymazat
  5. Kopecký,ty seš strašná piča.... a jestli se tu někdo předvádí,tak to seš právě ty...

   Vymazat
  6. Pane Kopecký, i kdyby byl JUDr. Naxera ve spolku sám, jeho trestní oznámení je založeno na faktech - Herman se souhlasem Sobotky se lísal k organizaci, která jediná po mnoho desetiletí ohrožuje územní celistvost naší republiky a znejisťuje majetkoprávní vztahy v našem státě. Jsme moc zvědav, jak státní zastupitelství odpoví. Bude to jistě humorné čtení.

   Vymazat
  7. 20:14
   Já jsem zvědav spíše na to, zda se nějaké odpovědi dočká Jiří Baťa na své trestní oznámení na Daniela Hermana z 30.října.
   Jeho celý text je tady:
   http://czechfreepress.cz/jiri-bata/trestni-oznameni-na-ministra-hermana.html

   Vymazat
  8. Vida, já o vlku - a vlk za humny: http://www.novarepublika.cz/2017/01/vyrozumeni-k-trestnimu-oznameni-v-kauze.html#more

   Z toho, co pan Baťa vybral, je asi nejzajímavější pasáž o tom, že
   "vyjádření učiněná na adresu osob veřejně činných, kterou prezident ČR beze sporu je, podléhají v evropském kontinentálním společensko-právním systému nižšímu stupni ochrany, než jaký je poskytován osobám soukromým, působícím mimo veřejný život, přičemž tento přístup lze dovozovat z jejich dobrovolného vstupu do veřejného života, který je v centru zájmu občanů a médií."
   Usuzovat z toho ovšem, že by se soukromá osoba dočkala proti p.Hermanovi "vyššího" stupně ochrany, bude určitě přehnané.

   Vymazat
  9. V celku souhlas pane Kopecký s Vašim dnešním sólem, jen jsem nepochopil, proč jednu žalobu dehonestujete a druhou adorujete?

   Vymazat
  10. 0:33 - kdože? Ten zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho vynesla na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit.
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Zeman je bachratý jako Göring, ješitný jako Hitler a prolhaný jako Göbbels. Naštěstí je jeho lůzovitý a švejkovitý pronárod natolik zbabělý a bordelářský, že žádnou válku nevyvolá a bude kolaborovat s každým, kdo přijde. Bude řešen globálně spolu s cikány, kteří jsou aspoň důslednější a samostatnější. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku.

   Vymazat
  11. Pane Kopecký, nejedete v té kolaboraci náhodou taky? Z útočnosti vašeho příspěvku mám dojem, že máte strach.

   Vymazat
 14. Problém dekretů prezidenta E. Beneše a odsunu neantifašistických sudetských Němců by se v právní rovině motal mezi mezinárodními smlouvami a dohoda (Postupim, reparační dohody (myslím, že z Paříže), česko-německou deklarací z r. 1997 a judikátem ÚS ohledně napadení dekretů někdy v 1. pol. 90. let. Na basu to nevidím, ale trochu by to vykolíkovalo prostor, resp. lajnu, ze kterou by se nemělo chodit, mluvit. Což ovšem hermannům, nečaso,, sralbotkům ap. nezabrání hledat nějaké objížďky.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „Dekrety prezidenta republiky... vyjadřují diskontinuitu s nacistickým a od něho odvozeným protektorátním právním řádem prosazeným ve válce na našem území.

   Vyjadřují právo národa na odpor proti agresorovi. Upravovaly ve válce způsob obrany proti Německu a jeho spojencům, po válce postavily základy obnovy demokratického státu....

   Německý právní řád naopak vychází z kontinuity s právním řádem a státností Německé říše jako celku....

   Odsoudit nebo odmítnout dekrety by znamenalo postavit se na stanovisko legality a legitimity nacistického a protektorátního řádu, který byl dekrety prohlášen za nicotný a uznat, že odpor proti Německu byl nelegální a trestný. Něco takového by bylo v demokratické Evropě nemyslitelné...“

   (Václav Pavlíček, Sborník Česko-německé vztahy: Česká stanoviska, Praha 1998, str. 27 - citováno podle http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/dekrety-prezidenta-republiky.html)

   Vymazat
  2. Odsoudit někoho můžete pouze za porušení zákonů a mezinárodních smluv, vodítkem přitom jsou případné judikáty v podobné věci a opírat se přitom můžete ještě o případné znalecké posudky v dané věci, k tomu pak máte nějaká doložená fakta, skutky, výroky, dokumenty, právní úkony, svědecké výpovědi, které konfrontujete.
   Text prof. Pavlíčka k odsouzení nestačí, ale naznačuje, kudy se vydat, kde hledat možné přešlapy našich současných krajanů, kteří chtějí být krajany našich bývalých krajanů (a jejich potomků), kteří nechtěli být našimi krajany.
   KR

   Vymazat
 15. Pan Kopecký všechny diskutéry pěkně zleva i zprava proplesknul. Psát bez rozmyslu, nebo ověření si podkladů a pod. se nevyplácí.

  OdpovědětVymazat
 16. To by je nesměli soudit české soudy. A kdyby se některý soudce "odvázal" a vydal rozhodnutí. Soudním postupem by mohlo být dosaženo úspěchu až tak v páté generaci.

  OdpovědětVymazat
 17. Nejsmutnější je, že v této zemí vše zůstává u slůvka .." hrozí". Hrozí pokuta, hrozí penále, hrozí vyhláškou, hrozí paragrafem. A kde nic tu nic. Chce to pořádnou akci a né furt hrozit ...

  OdpovědětVymazat
 18. to není dobré,do té obžaloby nespadá akorát Franta Vomáčka a Pepa Hejl,ti říkali,že se na nějakou sametovou revoluci,privatizaci a restituci můžou vysrat.Včera jsem jim pod most dávala nějakej chleba.

  OdpovědětVymazat