Reklama

čtvrtek 12. ledna 2017

Solovjov uvedl, kam přivede hra, kterou začal Lukašenko

Valentina Romanova
12. 1. 2017     zdroj a zdroj
V rozhovoru s NjuInform komentoval Vladimír Solovjov bezvízový režim Běloruska a řekl, co Lukašenko nedělá správně... V poslední době se v médiích objevují znepokojující zprávy, že Bělorusko se údajně začíná orientovat na Západ a že možná začne v blízké budoucnosti aktivně podporovat protiruské nálady. Jako argumentu je používána i skutečnost, že Bělorusko zavádí bezvízový režim pro 80 zemí, včetně Spojených států a Evropy. Známý ruský novinář Vladimír Solovjov prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro NjuInform , že jakákoli hysterie v médiích není odůvodněná a vysvětlil, co Lukašenko nedělá správně.

"Tyto novinky nás nijak nevylekají, komentuje Vladimír Solovjov zavedení bezvízového režimu v Bělorusku, prostě to mění systém kontroly na hranicích, to ano, ale nikoliv skutečnost, že 80 zemí, včetně zemí EU, nadšeně pojede do Běloruska. Připomenu, pro ně vůbec zatím ještě není postoj k Lukašenkovi, slušně řečeno, jako spojence ke spojenci", vysvětlil expert.

Vladimír Solovjov však řekl, že v tomto okamžiku hraje Lukašenko přece jen na "dvě strany". Dobře přijímá "západní" hosty, kteří začínají aktivně jeho pohostinnost využívat. Zároveň Lukašenko klidně přijímá všechny "dary" od Západu, které, jak je známo, mají "rub mince".

"Tuhle nedávno vyčlenily "progresivní" země peníze na podporu "svobodných" médií v Bělorusku a Lukašenko dobře ví, co to znamená. Ukrajinu má například před sebou", konstatoval Solovjov.

Připomeňme, že na začátku prosince 2016 vyčlenilo Ministerstvo zahraničních věcí USA 520 tisíc dolarů s formulací, že tyto peníze budou použity na přípravu nezávislých novinářů v Bělorusku. Zástupce médií se tedy chystají učit, jak mají správně vysvětlovat události, provádět šetření a tak dále. Pan Solovjov ne nadarmo zmínil Ukrajinu, protože přesně stejný krok provedlo Ministerstvo zahraničí USA několik let před událostmi na Majdanu v Kyjevě. Proto se Vladimír Solovjov domnívá, že Lukašenko se stále snaží balancovat a zahrávat si v naději, že ukrajinský scénář se nebude opakovat a že Rusko nepřestane poskytovat ekonomickou a politickou podporu.

"Z tohoto důvodu však bude věčně balancovat a věčně si zahrávat, aniž by si uvědomil, že doba takovýchto jednoznačných a dosti naivních kroků skončila. No, jednoduše skončila. Lukašenko hraje po staru a myslí si, že to bude fungovat. Je to člověk zkušený, což nebrání ani jemu dělat chyby, uzavřel expert. ...

Bělorusko zavedlo bezvízový režim…

Bělorusko zavedlo bezvízový režim pro občany 80 zemí světa. Jedná se o všechny země EU a také o Brazílii, Indonésii, USA, Japonsko a některé další země. Tento komfort mohou použít ti, kteří do země přicházejí přes mezinárodní letiště "Minsk" a zůstanou v Bělorusku ne více než 5 dnů.

Jak soudí expert na Bělorusko Dmitrij Bolkuněc, je to dlouho očekávané rozhodnutí, které bude mít bezpochyby pozitivní dopad na mezinárodní cestovní ruch.

Kreml reagoval na zprávu o zrušení vízového režimu Běloruskem pro 80 zemí neutrálně. Jak řekl Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta, otevření hranic Běloruska nebude mít žádný vliv na příliv zahraničních turistů přes ruské hranice. Prohlásil, že "se odlaďuje celý proces, aby se vyloučilo promítnutí tohoto bezvízového režimu na naši hranici".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Rusácký blbečku Solovjove, jsi nasraný že Bělorusko otevřelo své hranice, oteplilo své vztahy se západem a "nenápadně" vyhrožuješ ukrajinským scénářem? Jdi se vycpat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O co se vsadíš, že do 5 let proběhne běloruský majdan, který ovšem bude tvrdě potlačen, avšak nikoliv Lukašenkem, nýbrž proruskými silami, a Lukašenko bude škemrat o azyl v USA?

   Smazat
  2. Americký debile, proč reaguješ tak primitivně, tobě nestačí co ty americké svině udělali z naší republiky ?

   Smazat
  3. oteplením myslíš buzny a lesby ?

   Smazat
  4. Co udělali, Heroute? Vyprávěj a přeháněj!
   Máme demokracii a svobodné volby? No to je hrůza!
   Máme svobodu slova a projevu? Strašný!
   Máme prosperující ekonomiku? No katastrofa povím ti! :-D

   Smazat
  5. Co je na na "našem" americkém protektorátu tak "prosperující" , minimální mzda 11 000 Kč, důchody 10000 Kč a ceny jako v Německu a mzdy 30% Německých ? Jsi idiot nbo zlodějuský Babiáš ?

   Smazat
  6. Idiot jsi ty ty pablbe Heroute. Za minimální mzdu dělají jen idioti jako jsi ty. Důchody nejsou 10 ale 11,5 + zdravotnictví zdarma, přitom důchodců je 2x víc než za komoušů.

   Btw, víš jaká je minimální mzda v tvém milovaném prosperujícím Rusku? 7500 Rublů. Přepočítej si to ty debile a pak ještě něco mudruj.

   Smazat
  7. Když nemáš argumenty zmlkní a neurážej.

   Smazat
  8. 21:17
   A ve tvým milovaným agresor USSA není na ulici žádnej bezdomovec natož válečný veterán,kterej byl čokovopici a spol.dobrej jako kanonfuter????
   Už se prober z tý dennodenní opice ty havlosenkrovno žůžová!!!!!

   Smazat
  9. Vzhledem k tomu, že půl milionu USD není až tak málo k uplacení hromady lidí, je dost pravděpodobné, že USA cosi chystají. Lukašenko nedělá dobře. I když to zatím vypadá jako klid, situace se může tak jako na Ukrajině den ze dne otočit a USA by byly jistě nadšeny, kdyby se kromě Ukrajiny bojovalo i v Bělorusku.

   Smazat
  10. 21.17 ty vemeno 11.5 Kc je cca 420 $ americkejch takze proc asi se drzi v Cesku stale koruna jako platidlo ? Protoze cesky clovek se
   citi strasne bohaty a temer milionar kdyz se pocita na tisice .Ja kdyz mi jeden znamy koupil burta za 40 kacek tak jsem malem omdlel ale pozdeji jsem si uvedomi za Venca -tuzka udelal moudre MENU a to 1:10 a tudiz ze ten burt stal 4 Kcs ale platy ze jsou vlastne 2000 Kcs coz byla zebrarna za komunistu pred 25 lety tak se prober proamericky blbecku a uvedom si ze 90 milionu z 330 milionu je v USA na podpore ci uplne be zprace a dluh je jiz tak ohromny ze se neda absolutne nijak zaplatit coz asi ty nevis ze??

   Smazat
  11. 20:38
   Jen ne oteplovat vztahy!!!!
   Buzno zkurvená

   Smazat
  12. 20,38
   "Režisér" Vondráček opět v akci. Vánoční prázdniny skončili a jeho chlebodárci vyžadují činnost.

   Smazat
  13. 21:17 - Rusům je nějakej "plat" u zádele. Totiž podle ruského liberálně nacionalistického historika Alexeje Širopajeva Rus od svého vzniku čelila něčemu, co nazývá "Projekt". Projekt je plán různých skupin (etnických, kulturních, náboženských, politických, atd.) na změnu původně homogenní nordické, seversky orientované a evropské kultury, založené na myšlenkách svobody, cti a etnické identity na mnohonárodní despotickou říši, založenou na tyranii, otroctví a teroru, ve které bude původní obyvatelstvo uvrženy do otroctví různých etnických a kulturních menšin. Putinův režim považuje za "pravoslavný neostalinizmus": směs těch nejhorších prvků byzantské a bolševické fáze Projektu. Je to vláda komisařů požehnaných pravoslavným duchovenstvem, kteří rozšiřují impérium na úkor bílé populace Ruska, přičemž podporují občanské vlastenectví, míchání ras, alkoholismus a mystiku, protože opilci a kvazi vlastenci, co se bojí Boha (nebo spíše: boje kněze) se nebudou nikdy bouřit proti svým pánům a stačí když jim místo valorizace důchodů řeknou jen to okřídlené "Děněg net - no vy děržitěs!"

   Smazat
  14. Za minimální mzdu nepracuje nikdo koho znám. Jedny z nejmenších platů jsou ve státní správě a ani tam to není úplně zlé: https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.html A i ty se každý rok zvyšují ....

   Smazat
 2. 29:38
  A tebe oteplili Jabda,Šapito i Putna najednou,ty ussackej dutolebe!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdou ti trochu napřed hodinky, debílku :-D

   Smazat
  2. 21:03
   I mistr tesař sebutne,havlošulku!:-))))
   Hlavně že odpověď ussackýmu manedovi byla trefná!!!

   Smazat
  3. Ha! Rusáci už zas kradou lidem hodinky! Ale neuměj na nich nastavit moskevskej čas, hňupi:)))

   Smazat
 3. Lukašenko je blb,i kdyby se dal na modlení pro západ až se stane nepotřebným bude papír s kterým si vytřou.....
  Jako s Kadafím a ostatními kteří byli také na jedno použití.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Herout mate naprostou pravdu!Jedine co mame je rozprodanej stat a makame za almuznu.

  OdpovědětSmazat
 5. Zde je vidět jak lidská paměť je krátka.Mrzí ho,že ještě existuje.

  OdpovědětSmazat
 6. 21:17
  Pepi IBM Oracle Vyskoč, ty ses vrátil? No sláva, už to tady začínalo být nudně slušné. Do toho, Pepi, jen to ukaž těm rudohnědým idiotům, ukaž jim, jaký jsi Janda!!

  OdpovědětSmazat
 7. Jestlipak Rusové poskytnou Lukašenkovi také azyl, jako Janukovičovi, až ho jeho intriky vyženou z Běloruska?
  Západ pomohl Ukrajině pouze k ekonomickému kolapsu. Ano, je pravdou, že Rusko vyžaduje jistou míru "poslušnosti" od svých sousedů. Naoplátku jim ale dodává suroviny za zlomkové ceny a umožňuje jim vstup na svůj trh pro jejich jinde velmi těžko prodejné výrobky.
  Ukrajina je docela dobrý příklad toho, co nabízí západ za své područí. Rozvrat a ekonomickou smrt. Jestli to po ukrajinské ukázce Lukašenko ještě nepochopil, není mu pomoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:34
   Hricáku, ale na Ukrajině žádná Amerika ani USA neobsadila skoro 14% území. Na Donbase jsou přece rusové a plní tam "vojenské úkoly", jak nám prozradil jejich nejvyšší velitel Putin.
   Nezdá se Vám tedy, že Rusové rozvracejí Ukrajinu ?
   Kde jsou jací Američané prosím ?
   A nebo si myslíte, že když tento nesmysl budete opakovat, tak se stane pravdou ?

   Rusko to nemá jednoduché - svět se naštval za jeho politiku vůči sousední Ukrajině a docela právem a správně uvalil sankce. Navíc i sousedi Ruska poznávají, že kamarádit se s Ruskem není to pravé ořechové a odvracejí se od něho.

   Smazat
  2. Samozřejmě že na Donbasu jsou Rusové. Jsou tam doma, víš? Už asi tisíc let.

   Smazat
  3. 11:52 tak si to měli při rozpadu SSSR vyjednat - oni dokonce celistvost Ukrajiny několik let poté v 1994 potvrdili podpisem memoranda. Podpis je na tom dokumentu od ruského prezidenta.
   Udělali chybu - krádež území (Krym) a intervence bez pozvání je typická politika minulého století. Už jim to nikdo nežere.

   Smazat
  4. A debil v rodine nebyl ? Ale...
   Na Belorus nevytahne populace 80 zemi ,ale afroarabsky teroristi , odsunuty ze Syrii...Z Gruzie, z Ukrajiny, raci si pan president jeste dalsi ? A poradci z jiste zeme, za ucelem okupace.
   Asi ma Lukasenko uz nahrabano a vypatlano, nebo ho omrzel zivot...

   Smazat
 8. je to len pokus vydierať Rusko - nič viac, a zvýši sa počet turistov - no z Vatikánu -

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Hricáku, velmi dobře položená otázka? To se snad dozvíme po čase. A idiot z STB evropských hovnot 20:38, jsi pěkně naznačil (ani jsi to nechtěl, ale všichni ostatní pochopil) o co ti jde ty oteplovači. To je výsledek výsledek vaší buzno jandománie.

  OdpovědětSmazat
 10. Lukašenko to hraje na dve strany už dlho, rovnako ako to robil Janukovyč. Všetkým takýmto debilom by bolo treba 2x denne opakovať, čo povedal Putin - že Rusko už nedopustí, aby bola vojna na jeho území.

  OdpovědětSmazat
 11. Za peníze je vše, i pan Lukašenko. A o ničem jiném není řeč - leč tam, kde korupným USA nezdirigují mysl a kroky politiků - to se týká samozřejmě i nás - nastupují puče (barevné, jarní a jiné kontrarevoluce) a když ani to nepomůže, tak přichází na řadu humanitární bombardování, genocida a další laskavosti made in USA a otrocké euroatlantické "civilizace".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.