Reklama

.

.

úterý 17. ledna 2017

Srbsko varovalo Kosovo, že bude bránit své území

Srbsko vyšle své ozbrojené síly do provincie Kosovo a Metochije v případě ohrožení srbského obyvatelstva ze strany Albánců. Řekl to v neděli novinářům prezident Tomislav Nikolić. Vztahy mezi Srbskem a albánskými úřady odtrženého Kosova se prudce zhoršily, protože kosovští Albánci odmítli nechat projet z Bělehradu vypravený srbský osobní vlak a hrozili, že použijí k jeho zastavení svoje speciální síly.Po zasedání Bezpečnostní rady státu na otázku o připravenosti Bělehradu poslat do Kosova ozbrojené síly Nikolić řekl: „Pokud budou zabíjet Srby, pak ano, a nejen armáda, půjdeme všichni a já první. Nebude to po prve…“
Prezident uvedl, že Srbsko si nepřeje konflikt a nechce nikoho napadnout, ale stát má ústavní povinnost chránit své občany.
„Dokud jsem v této hodnosti, budu se snažit s nikým nebojovat, ale pokud se tomu nebude možné vyhnout, pak jako vrchní velitel převezmu odpovědnost za každé přijaté rozhodnutí,“ – řekl Nikolić.
Osobní vlak, který vyvolal spor, vyjel z Bělehradu do Kosovské Mitrovice poprvé od roku 1999, ale nedostal se do místa určení z důvodu ohrožení bezpečnosti cestujících. Musel zůstat ve městě Raška, což je poslední stanice před správní hranicí mezi centrálním Srbskem a Kosovem. Kosovští Albánci, kteří vyhlásili jednostrannou nezávislost v roce 2008, viděli ve vlaku ohrožení své „suverenity“ a hrozili, že jej zastaví násilím. Po několika hodinách čekání pak byl vlak nucen se vrátit do Bělehradu, kam dorazil v neděli ráno.

Srbsko fakticky ztratilo kontrolu nad územím Kosova v roce 1999 a nemá právo uvést svou armádu do Kosova, jak je zaznamenáno v dohodě z Kumanova. Tato vojensko-technická dohoda byla podepsána Bělehradem a NATO 9. června 1999 v makedonském městě Kumanovo po dlouhém období bombardování srbského území silami Aliance. Od té doby se srbské ozbrojené složky nesmí dostat blíže než na pět kilometrů k administrativní hranici s provincií Kosovo (u letadel je tato zóna 25 kilometrů). V případě, že by snad Srbové nutně potřebovali svou armádu na kosovské území uvést, měl by Bělehrad požádat o povolení velitele vojenské mise pod vedením NATO v Kosovu (KFOR).


39 komentářů :

 1. Kosovo je Srbsko!A Poserplína, který uznal nezávislost Kosova, je vlastizrádce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dosud platná rezoluce RB OSN č. 1244 říká, že Kosovo je nedílnou součástí republiky Srbsko ! Tuto rezoluci schválily nejen vláda USA, ale i zločinecké NATO !! Jinak by president Srbska Miloševič tuto zločineckou bandu NATO do Kosova nepustil !!!

   Vymazat
  2. Ano, a oni ho podvedli. Jeho osobně utrápily v Haagu, posmrtně jej soudci de facto zprostili obžaloby. Na Kosovu podporovali vrahy z UČK, nechali jimi obsadit úřady, nechávali je v Haagu v procesech osvobozovat a nakonec jim jihosrbskou provincii darovali. Každá evropská země má své mafie, ale albánská mafie dostala jako jediná svou zem!!!

   Vymazat
  3. 13:39 tomu jak říkáš "poserplínovi" nic jiného nezbylo, protože Srbsko bylo systematicky likvidováno bombardéry NATO, při tzv "Humanitármím bombardování".

   Vymazat
 2. Mezinárodní zločin, ale pravda nakonec zvítězí. Ať žijí stateční Srbové, hanba Kosovu a NATO. Hlavně že všechny sere Krym, díky jehož odtržení se tam zabránilo krveprolití. Západní svět je prohnilý a zkažený a jednou na to dojede, nás ovšem, kteří s tím zlem nesouhlasí, bohužel vezme s sebou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda příteli. Až bude "Západní demokracie" zdechat, tak po dobrém se nevzdá, bude nutné ji zlikvidovat bohužel jedině silou.

   Vymazat
 3. Srbsti naciste mohou jen jedno. Zustat doma a nechat sve sousedy na pokoji.
  Kosovo je mezinarodne uznana, nezavisla zeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty nedochůdče, kterému ještě teče mléko po bradě a máš "rozum" asi jako dávno vyhynutí dinosauři si dej hodně studenou sprchu na tu tvojí dnešním us-řiťolezeckým režimem zmagořenou makovici a jdi se vycpat!!

   Vymazat
  2. 15:43 - Moc si nevyskakuj! Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Vymazat
  3. Když jsi vymaštěný hovado bez mozku tak drž hubu,hovnohavloidní mrzáku!!!!!
   Pro 15:43

   Vymazat
  4. Kosovo je nezávislá země? Žije jen díky dotacím EU a za poslední roky odtud odešly desítky tisíc lidí pryč. Jinak kosovští Albánci, to je značka obchodu s drogami a bílým masem v Evropě a Kosovo jako takové muslimské předmostí invaze islamistů.

   A ještě jinak, Kosovo je první obrovský zločin euroatlantické společnosti v Evropě. Tím druhým je Ukrajina.
   V obou případech bylo jediným motivem vytlačit z území vliv Ruska a nastolit vliv USA. Díky těmto vojenským hrátkám zemřely desítky tisíc lidí a statisíce přišly o domovy. Pokud Evropa dál hodlá stavět na těchto hodnotách, tak nás to taky nemine.

   Vymazat
  5. Snad bych ještě dodal, že v období druhé světové války bylo Kosovo součástí fašistického Albánského království a Srbsko bylo okupováno.

   Vymazat
  6. 15,43
   Ano, Kosovo je nezávislé, jako Krym ruský. S tím nemám problém. Jenom mi vadí, když někde probíhají etnické čistky.

   Vymazat
  7. Hricáku, zase melete blbiny. Kosovo nikdy nemohlo samo o sobě rozhodovat. Vzniklo terorem a zahraniční agresí. Etnické čistky prováděli Albánci za 1. 2. svět. války a nakonec i v 90tých letech. Vždy je v tom podporovalo Německo. Vy nemáte problémy, ale pro normální lidi v Evropě Kosovo je a bude problém! A asi se to v dohledné době zase bude mazat!

   Vymazat
  8. To byl pokus o ironii. Teda krom těch etnických čistek. Bohužel mám informace, že byly prováděny na obou stranách. Válka není černobílá a v minulosti se ne nadarmo civilní obyvatelstvo obávalo "vlastních" vojáků stejně, jako těch nepřátelských.

   Vymazat
  9. Hricáku, stále ti opakuji, že jsi politický ignorant a analfabet. Kdo dělal na Kosovu etnické čistky byli Albánci. 230.000 se jich muselo vystěhovat (utéct) a nemohou se na své majetky vrátit!!! Tak si nech ty kecy o barvách války.

   Vymazat
  10. Oprava: Hricáku, stále ti opakuji, že jsi politický ignorant a analfabet. Kdo dělal na Kosovu etnické čistky byli Albánci. 230.000 Srbů se muselo vystěhovat (utéct) a nemohou se na své majetky vrátit!!! Tak si nech ty kecy o barvách války.

   Vymazat
 4. Jen tak pro vysvětlení Srbové byly jediný národ jenž nám v roce 1938 nabídl pomoc .A naše pomoc v 90 letech byla ta že jsme umožnily přelety bombardéru k Havlovo humanitárnímu bombardování. Vážení za většinu našeho národa se stydím Hau

  OdpovědětVymazat
 5. Pro pitomce,neznalé historie,neboť nebyli zde na
  světě.Kosovo patří Srbsku.Nynější stav je vlastně
  důsledek toho,že po r.1945 se tam mohli usazovat
  Albánci před pronásledováním stalinisty Hodži.
  Za odměnu pak v osmdesátých letech chodili po
  nocích vypalovat srbské domy,aby je donutili k
  vystěhování.Právě z toho důvodu jim Bělehrad po
  čase odebral jejich autonomii.Změnili tím poměr
  obyvatelstva v Kosovu.Pro některé zpitomělé
  režimem ještě dodávám,že jsem v tom Kosovu byl.
  Mluvil jsem tam se Srby i Albánci.Mám tedy dobrý
  důvod mluvit o Kosovu.Nebo jsi viděl někde,že by
  policie musela nosit neprůstřelné vesty?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Jenže ... Když pošlou Srbové do Kosova vlak pomalovaný nápisy že Kosovo je Srbsko ve všech světových jazycích, nemohou se divit, že jim ho tam nepustí:
  https://cdn.rt.com/files/2017.01/original/587ca490c36188954d8b460a.jpg
  Galio

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nápisy jsou pro "samostatné" Kosovo životně nebezpečné? To myslíš vážně, troubo? To je tedy stabilní režim, he he he. Takhle se přece chová ottalita - a ta na Kosovu samozřejmě je!!!

   Vymazat
 7. nutno doplnit ještě o hanebnost "dramatika" Havla, jehož dílo (pomiňme hodnotu) mělo světovou premiéru v roce 1968 v Bělehradě. A jako vděčný autor přišel na Bělehrad s humanitárním bombardováním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havla Srbové překládali a provozovali jeho dost nablblé hry jen ze solidarity s pronásledovaným disidentem. Dostával provozováky (tantiémy) přes Tuzex. Za ty si mj. kupoval Malborky a tak si založil na raka plic a astma. Na to také dojel. Je-li pánbůh, tak v tomto případě to udělal dobře.

   Vymazat
 8. Asi hloupá otázka, ale ono NATO nedokáže zajistit Srbům v Kosovu bezpečnost?
  A nebo že by západ už bránil pouze muslimy? Samozřejmě, čím vyšinutější, tím lépe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při pogromu na Srby v březnu 2004 se logisticky i jinak podílely i jednotky KFOR. Nechali spálit další 3600 srbských bytů a domů, takže se Srbové neměli kam vrátit. NATO sae řídí oním stalinským - "Jsou Srbové, jsou problémy, nejsou Srbové, nejsou problémy!"

   Vymazat
 9. Pokud dojde na nejhorší a Srbové opět vytáhnou do boje, mám jedno přání. Aby Rusové dali Srbům své nové protiletadlové systémy a Srbové s nimi natrhli humanitárním bombarďákům pořádně prdel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srbové nemohou bojovat sami a Rusko je daleko. Jsou obklíčení svými tradičními nepřáteli - Chorvaty, Maďary, Albánci, bosenskými muslimy, Bulhary ... jsou tedy hodně závislí na veřejném mínění v Evropě. Ale top se probouzí velmi velmi pomalu!!!

   Vymazat
 10. No - dyť jo. Ať Srbsko svou zem brání - ale co my tady s tím? Denně psát na diskuzích ty samé žvásty, to určitě přispěje k odstranění problému.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě že ano. Pomůže to uvědomit si podstatu problému i ot, co před námi "hlavní stoka" tají. A ty tu nezlob a zpět do boudy!!!

   Vymazat
  2. Já nevím 18.21, ale Gavrilo Princip si taky asi myslel, jakej je vlastenec a že udělal dobře. No a byla z toho válka jako prdel, včetně RU, tj i Česka. Takže není pravda, že to je věc Srbů. Já jim samozřejmě fandím, odjakživa to byli janičáři a stateční lidé - ne jako my předposranci. Hlavně ať máme klídek, že tu je pořádnej smrádek, nikoho nezajímá do chvíle, než přijde zas nějakej musulman.

   Vymazat
  3. Naprosto přesně. Souhlas s 8:51

   Vymazat
 11. Kosovo bylo a bude zase srbské. Krym byl a zase je ruský. Sudety byly a jsou české. Gleiwitz, Katowitz a Breslau jsou nyní polské, ale byly německé. Když většina Evropy byla fašistická a nebo nacistická, tak jen Srbové a Češi nepodlehli. Srbové ale prožili 2. světovou ve válce proti Německu (a vázali větší kontingent německých vojsk,než do r. 1944 "slavní" Západní spojenci), Češi zavraždili 1 Heydrycha, za což Němci zavraždili asi 5 tisíc Čechů. Srbům čest a sláva! Což jejím sparchantělým příbuzným - Chorvatům - pro jejich nezničitelnou náklonnost k fašismu a nacismu provolat nelze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit, že se Sudetama počítají Němci, až jim Německo seberou muslimové.

   Vymazat
  2. Lidice, Ležáky a celou Heydrichiádu je třeba připomínat všem přátelům Sudetendeutsche Landsmannschaftu, kteří se omlouvají za "kolektivní mstu" při odsunu.

   Vymazat
  3. 18:22 když do tehdejšího Československa najely všechny armády tehdejší Varšavské smlouvy, tak jedině a jedině JUGOSLÁVIE vedená TITEM stála při nás. Mimo Sovětských vojsk pak sice všechny ostatní armády odtáhli, ale zato Sovětská vojska tu zůstala až do 21. června 1991 kdy odjel poslední voják.

   Vymazat
  4. Rumunsko se neúčastnilo také.

   Vymazat
 12. Moc mne pobavil diskutující na téma odtržení Kosova od Srbska = odtržení Česka od Rakouska-Uherska. Kosovo bylo a zase bude Srbské, to je jako 1 + 1 = 2. ČSR ani tak nevznikla odtržením od Habsburské monarchie, ale vznikla v důsledku jejího rozpadu. My jsme si ani svobodný stát nevybojovali, spadl nám do klína a ne naší vinou. Švejk 1. světovou válku nezačal, nezačal ani 2 světovou válku a nechce být ani vtažen do právě USA chystané či již zahájené 3. světové války. Rakousko-Uhersko byl zcela neživotný celek, jako se jim nyní stává EU. Britanie už to pochopila. Nyní jen ale co udělat, aby byla zastavena agrese USA proti Světu? Toť hamletovská otázka, jak zastavit lidi trpící sadismem, touhou po masovém vraždění, kobercovém bombardování, házení atomových bomb, zamořování biologickými a chemickými zbraněmi. Myslíte, že lze zastavit ty šťastné pohledy všech těch schizofreniků, kteří chtějí vládnout světu? Myslíte, že si nechají vzít ty zbraně hromadného ničení, taková pro ně romantická hračka, přímo cítíte to uspokojení, jak z těch vládců za velkou louží vyzařuje, že mají ukazováček na knoflíku, kterým mohou vymazat Svět. Tak to je, když selže psychiatrie, začíná to v Uherském Brodě a končí zničením Světa.

  OdpovědětVymazat
 13. Přátelé, nastává vhodná doba pro spravedlivé navrácení Kosova zpátky Srbsku. Dá-li Bůh (jak říkavali marxisti), a Trump se ujme úřadu a krvavá Madla už ztratila vliv, tak nebude USA zasahovat a "humanitárně" bombardovat Bělehrad a Srbsko.

  OdpovědětVymazat
 14. Kosovo je Srbsko a humanitární bombarďák ať si klidně rotuje v urně. Tu krev ze svých rukou nesmyje ani v pekle.

  OdpovědětVymazat