Reklama

pátek 6. ledna 2017

Štětinův a Stropnického "prozápadní kurs"


Jiří Baťa
6. 1. 2017
Významným faktorem udržení prozápadního kurzu jsou plány USA, NATO, bankovních kruhů a představitelů NWO na dobytí Ruska. Udržení prozápadního kurzu by v takovém případě bylo pro politiky, jakým je ministr Stropnický, velmi výhodné. Zvláště, uvažuje-li pan Stropnický i o možnosti kandidovat na prezidenta. Tyto jeho úvahy jsou ke škodě nejen ČR, ale celé Evropy, protože s jednosměrnými vztahy, vazbami a závislostmi máme všichni dostatečné zkušenosti.


Aby řeč nestála chci říct, že …

.….názory europoslance, politistuta Štětiny k poskytnutí nevyčerpaných finančních prostředků rozpočtu 2016 našim „naťáckým“ kolegům v Estonsku, jsou neskutečně lascivní, naivní, hloupé a nelze to brát jinak, než je to výrok psychicky vyšinutého či narušeného člověka, lidově řečeno blázna. Člověka, který kromě tohoto výroku se již mnohokrát projevil či nechal slyšet s výroky, které jsou na hraně nejen trestní, ale i psychické, resp. duševní (ne)normálnosti. Politici, kteří se k jeho výroku vyjadřovali velmi kulantně, komentovali tuto záležitost jen v rovině skutečných problémů financování naší (opravdu naší?) armády. Nicméně pokud tak neučinili oni, činím tak já a konstatuji, že Štětinovy názory a výroky dostatečně potvrzují jeho pokročilým idiotismem, rusofobií, antikomunismem, militantností a těžkou devótností k západní strukturám postižené myšlení. Navzdory všem těmto skutečnostem i výsledkům jeho velmi pochybné, neřku-li trestuhodné až vlastizrádné činnosti europoslance (za TOP 09), je i nadále v této reprezentativní funkci, ačkoliv jeho IQ je řádově někde na úrovni ředitele „Stálých štamgastů hospod a lokálů“ bývalé IV. cenové skupiny (srovnáváno s úrovní těchto zařízení za totalitního režimu). Zarážející je, že tyto politické avantýry europoslance Štětiny kriticky ani jinak nekomentují sami představitelé TOP 09. Vysvětlením může být, že buďto je jim Štětinovo počínání šuma fuk, nebo s ním souhlasí a proto mlčí. Což by potom nasvědčovalo rčení, že „Jaký pán, takový krám!“

….. ministr obrany Stropnický byl vstupem do Nového roku zřejmě obdařen nějakou mimořádnou schopností sebereflexe, vizuality a srdečno-rodinnými záležitostmi. Ne se vším mohu souhlasit, i když mu v jistých věcech dávám za pravdu a dokonce bych mu některé jeho vize vřele doporučil realizovat. Pan ministr Stropnický se neopomněl i trochu politovat, jak to má ve srovnání se svými předchůdci těžké, na druhé straně však říká, že jedna z jeho nejdůležitějších povinností pro tuto zemi, je udržet prozápadní polistopadový kurz. Myslí si, že někomu to možná bude znít, jako že přehání, ale sám si myslí, že nepřehání. Já tvrdím, že přehání a proto také nesouhlasím s tímto názorem, protože mj. zdaleka neřekl vše. Svým deklarativním názorem řekl pouze A, ale B už neřekl. Tím B v souvislosti s udržením prozápadního polistopadového kurzu jsou jisté, přesně nespecifikované závazky státu vůči západním spojencům jak je členství v severoatlantickém společenství NATO, vlastizrádné, ne-li kolaborantské vazby a vztahy některých bývalých i současných politiků a veřejnosti neznámých, zato vlivných a bohatých osobností.

Neméně významným faktorem udržení prozápadního kurzu jsou (z mého pohledu nereálné) také plány USA, NATO, bankovních kruhů a představitelů NWO na dobytí Ruska. Udržení prozápadního kurzu by v takovém případě bylo pro politiky, jakým je ministr Stropnický, velmi výhodné. Zvláště, uvažuje-li pan Stropnický i o možnosti kandidovat na prezidenta. Tyto jeho úvahy jsou ke škodě nejen ČR, ale celé Evropy, protože s jednosměrnými vztahy, vazbami a závislostmi máme všichni dostatečné zkušenosti. Nicméně, jakkoli není dobrá jednoznačná orientace na prozápadní kurz, není ani dobrá jednoznačná orientace na východ. Jinými slovy, ideální politická linie a směrování by byla „zlatá střední, neutrální cesta“, aby bylo možné rovnoměrně politicky, ekonomicky, vědecky i kulturně vzájemně a koordinovaně spolupracovat jak na západ, tak na východ od nás. Nemluvě o tom, že k naší existenci potřebujeme jak západní státy, tak potřebujeme i východní destinace.

Politici to dobře ví, ale vždy přeochotně budou kývat na spolupráci se západem, podporovat politiku USA i EU, která je mj. rovněž pod usáckým tlakem, protože „tak je nastavena či dána mezinárodní politická linie“ (a tok peněz)! A vystupovat z řady se nevyplácí, proč si tedy dělat problémy, že? Nemluvě o tom, že podle pana ministra, se ze strany komunistů projevují hlasy a požadavky na vystoupení z NATO!Škoda, že to pan ministr Stropnický zase vidí jen antikomunistickou optikou, protože požadavek na vystoupení z NATO není jen požadavek komunistů, ale také jiných politických stran či hnutí a také mnoha občanů. Stejné je to i v případě EU, kde se rovněž projevují tendence, ne-li požadavky na vystoupení z EU (Czexit). Jak v případě NATO, tak i v případě EU jsou nám oba tyto „veleorgány“ platné jako mrtvému kabát a teplé ponožky. Občané mají více rozumu, než všichni politici jak u nás, tak v EU či NATO! Jenže, my o koze, oni o voze dalo by se říct, každý sleduje jiné cíle. Které jsou poctivější a občanům potřebnější, nechť čtenář posoudí sám.

Pozoruhodný je rovněž názor pana ministra když považuje za „mimořádně zdravé“ několikrát za život radikálně změnit profesi. Sám si prý neumí představit, že by celý život pracoval jako státní úředník, herec a už vůbec ne jako politik. Jestli bude chtít pokračovat po podzimních volbách jako ministr obrany, nebo zda se pokusí o další změnu a bude kandidovat na prezidenta, zatím neví. No právě, už mu chybí do sbírky jen ta kýžená funkce prezidenta. Upřímně řečeno, nic proti tomu, pokud člověk za život vystřídá i několik činností (sám jsem jich také několik absolvoval) ovšem za podmínky, že k tomu má reálné osobní předpoklady. Nemyslím si, že panem Stropnickým vykonávané funkce velvyslance a ministra obrany jsou funkce, na které měl či má předpoklady, že to byl nebo je člověk na správném místě. Člověk, který svým vzděláním zasvětil většinu svého života herectví, by měl u herectví zůstat Jako celá řada jeho předchůdců), nebo třeba ne, ale pak by se rozhodně neměl ucházet o posty, jako je funkce diplomata nebo ministra. Herec, byť sebelepší, v jiné funkci než je ta herecká, se plácá jako žába v blátě, což mu na osobní popularitě ani na image nepřidá, spíše naopak, je vydán na pospas sžíravé kritice. Ale je tu lidský charakter: hroší kůže, zbytnělé ega ješitnost, nekritičnost, v touha být něco víc než jen obyčejným hercem, svézt se na vlně (Havlovy, Babišovy) popularity, vidina velkých peněz! No neber to!

Nicméně, pan Stropnický prý vidí ještě jistou (podle mne velmi pozitivní) možnost: „Je tu ještě jedna výzva a to je volná noha, jak se říká v herectví. Že si znovu obnovím IČO a s (manželkou) Veronikou (Žilkovou) máme hrající dceru, hrajícího syna, tančící dceru, a něco by se tam ještě našlo kolem, my si možná vyzkoušíme nějaké představení a budeme ho hrát ve vlastní produkci,“ řekl. Bavilo by ho prý také dělat řidiče autobusu na venkově, který vozí ráno děti do školy a odpoledne zpátky. „Je jich málo, jsem slyšel, jsou špatně placení, ale to by mi tak nevadilo, mohl bych si to dotovat,“ dodal. No a to je ta pasáž, o které jsem zmínil, že bych s názorem pana Stropnického souhlasil. Ba co víc, já bych mu tu vizuální „výzvu“ vřele doporučil.

21 komentářů :

 1. ...maličko odbočím, po letácích Lidlu, další deviace z produkce německého multikulturalismu:

  http://www.csfd.cz/film/415466-o-princezne-amelii/prehled/

  Vysíláno dnes ráno na NovaCinema.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:38 pane, Vám už asi není pomoci. Jste tady všichni pošuci - bojíte se klasických pohádek !
   Ach jo. Je mi vás trochu líto.

   Smazat
  2. První hodnocení vše vystihuje! Cituju:

   pindruche odpad!
   Neuvěřitelné zpracování klasické Evropské pohádky. A je to takový skvost, že jsem ji během 14 dnů zaznamenala ve vysílání už 3x. Místy naprosto otřesné a nelogické dialogy i děj. Opravdu nevycházím z údivu. Ošklivý černý princ s pejzama. Vztah mezi králem a princeznami působil až incestně. Místy mluví jako vandráci a hned nato veršují. A proč měli z nedostatku soli kurděje? Já mám také citlivé místo pod srstí a z tohoto veledíla chořím a proto dávám odpad!

   Smazat
 2. poviem vám - maáte tam exotov, inak povedané - voľný preklad slov prozápadní kurz - pousilujem sa aby mi z toho dačo kvaplo - ale predsa - my máme Kisku, a na toho ŽIADEN váš politik nemá!!!! - skutočne sme na neho hrdí, srandista, umelec, patriot, vykupiteľ sveta a šíriteľ sorosových a dalajlámov bludov - hádam budeme mať v ňom aj my konečne človeka ktorý sa vyrovná Havlovi - napíše asi knihu, na hru nemá poradcu , a potom ho navrhneme na Nobelovku, šak keď ju dostal Obama ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak naša Kiska, to je skvost, ale v EÚ, má silnú konkurenciu. Ako keby tu prebiehala súťaž o najväčšieho dementa na prezidentskom stolci. A keď bude český prezident Žilka, ten bude tiež Kiske zdatným súperom.
   A ešte k tomu tá prvá dáma! Taká ľahšia bola aj Dášenka, ale na Veroniku nemá.

   Smazat
  2. Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ???

   Smazat
 3. Baťo, Baťo - jak pořád kritizuješ "prozápadní" kurz - tak zřejmě se Ti stýská po tom východním směru.
  Možná se Ti vedlo dobře, určitě jsi byl mladý a perspektivní kádr...
  Sežeň lidi, nechte se zvolit a směrujte kam chcete.
  Naštěstí demokracie Vám v tom zabrání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:02 - toto mohl napsat jen naprostý idiot.

   Smazat
  2. ten 11:57 měl pravdu, dokazuje to 12:57

   ach jo, nic se tady nezměnilo

   Smazat
  3. I tady jsi, sprostej magore, feťáku, kterýmu došly prášky? 11.57. Jsi si vědom, že tu samou píčovinu bliješ pod každý článek? Ještě jsi se nevyčerpal?¨Jistě - několik dnů jsi pauzíroval, tak musíš honem dohonit ty prasárny, abys měl výdělek. Zadarmo to přece neděláš.Najal tě k tomu ještě větší chlívák než jsi ty, ale můžeš být v klidu, nic novýho. Stb najímala na prasečiny taky takový chlíváky jako jsi ty, a nebylo to nic obtížného. Nadrženej smradlavej tchoř, ochotnej dělat špinavou práci, je v současné ČR snad na každém kroku. Jsi impotentní, nebo jenom nemáš s kým šoustat, a proto jsi tak zoufalej?

   Smazat
  4. 14:18 Nevzdychejte, bohužel změnilo se, je více hulvátství. Nás učili rodiče, a také ve škole, k uctě ke starým lidem. To oslovení a tykání, politiku bych do toho nemíchal.

   Smazat
  5. Jo tak takhle ono to je 17.52 - ty si o sobě myslíš, že jsi inteligentní,sečtělej a intelektuálně zdatnej, a že když na to dojde, se zmůžeš i na něco víc než jen na perverzní urážky a nadávky? Ty Nietzche! Myslíš, že by Nietzche tak sprostě nadával prezidentu Putinovi? Ty pitomá, odporná nicko! Čím tak přesahuješ zdejší diskutující ty feťáku pitomej - svojí sprostotou a urážkama, zatím co všichni ostatní tady jsou slušní a mají odpovídající úroveň? Ty máš úroveň nanejvýš těch svejch chcanek, který pouštíš do tepláků, a jak se zdá, jsi na to hrdej, když to opakuješ v celé řadě příspěvků. Tvoje syfilitická fantazie myslíš je to pravý ořechový na diskuzích k NR? Jsi obyčejný, sprostý, tupý prase, a jsi správně přesvědčenej, že stejný prase jako ty, se tady na NR prostě nevyskytuje. Já se úmyslně snažím připlácnout hrubou záplatu na ten sprostej pytel, kterej tady anonymně produkuje hromady hnusu a slizu. Jdi do prdele!

   Smazat
  6. 18:32 - koukám že trpíš slušnou grafomanií a samomluvou:))) Já si stejně budu kopčit co chci kam chci odkud chci a na kecy rudejch čechomužiků se zvysoka vyseru, takže si ušetři čas a námahu:) Chycht! Udělej Chycht!

   Smazat
 4. 11:02
  Tahle debilokracie zničí sama sebe ty neznámej milovníku ussackejch zločinců a Jandovo havlo-bandero eurohovnot!

  OdpovědětSmazat
 5. Plavce Štětinu bude třeba odstřelit na státní útraty. Jinak ten totální idiot nadělá ještě mnoho a mnoho ostudy. Všude, kam jen jeho noha vpáchne, nebo kde on zasmrdí...

  OdpovědětSmazat
 6. Jaromír Štětina je český politik, terorista, ekoterorista, komunista, antikomunista, novinář, herec a spisovatel.
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Jaromír_Štětina

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stručne. jeden z najväčších českých debilov

   Smazat
 7. Martin Stropnický je známý vojevůdce, herec, kuchař, spisovatel a politik.
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Martin_Stropnický

  OdpovědětSmazat
 8. Štětinu musel někdo zvolit.Tam je ten,kdo za to
  může.Hledejte,odkud byl zvolen a pak kdo ho volil.
  Kecání na netu je k ničemu.Stejně tak babišovo
  ANO se Stropnickým.To věděli všichni,ale mohli se
  za koblihy přetrhnout.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:33 Není to docela tak. Hlasy Štětivovi i Stroptnickému dávali lidé, volící TOP09 a ANO. Dopustili se stejné chyby jako ti, kteří dávají hlas SPD s představou, že všichni zvolení budou jako Okamura.

   Smazat
  2. Voliči TOP09 či ANO se nedopustili chyby, oni jen volili dle svého přesvědčení soukmenovce se stejnými či podobnými názory.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.