Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Su-35S už tvoří mocnou sílu Ruska. Podívejte se na VIDEO


Napsal/přeložil: Geo
5. 1. 2017   Eurasia 24
 Vzdušné a komické síly Ruské federace už disponují téměř šedesáti supermoderními stíhacími letouny Su-35S. Podívejte se, jaké fascinující věci tento stroj svede.


Vzdušné a komické síly Ruské federace už disponují téměř šedesáti supermoderními stíhacími letouny Su-35S. Podívejte se, jaké fascinující věci tento stroj svede.

Ruské vzdušné síly převzaly už 58 těchto strojů, zatím poslední ke konci loňského roku. Letci i technici jsou s letadly velmi spokojeni, jak nejednou konstatovali v reportážích ruských televizí. A přestože jsou Su-35S značně sofistikované a složité stroje, jejich schopnost operačního nasazení je neustále vysoká.

Prokázala to mimo jiné operace Vzdušných a kosmických sil (VKS) v Sýrii, kde Su-35S dostaly na starost ochranu vzdušného prostoru, v němž působí ruské letouny útočící na teroristy.

Su-35S tvoří absolutní světovou špičku a VKS mají zájem o další stroje tohoto typu. Ačkoliv je letoun podobný svému předchůdci Su-27, podobnost je jen zdánlivá. Su-35S je zcela nové letadlo s kompozitovými díly v konstrukci draku, novým radarem, novým systémem vlastní ochrany, novými palubními počítači, kabinou vybavenou dvěma velkoplošnými displeji a především s mnohem výkonnějšími motory, které mají vysoký přebytek tahu vzhledem k hmotnosti letadla.

Silné motory vybavené systémem vektorování tahu v kombinaci s výjimečně zdařilou aerodynamikou letounu sovětské konstrukční školy umožňují Su-35S provádět obraty, které jsou na pohled v rozporu s fyzikálními zákonitostmi – a co je neméně důležité, neztrácet při těchto manévrech energii.

36 komentářů :

 1. Jak řekl i jeden z ruských konstruktérů: dobře létají jen ta, která jsou i krásná. A toto je jedno z nich. Schopné manévrovat tak, že by mohlo létat akrobacii.
  Doufám, že napomůže dobře zabezpečit ruský vzdušný prostor, a stejně tak všechny další, ve kterých ruské VKS operují, aby tam vedly boj proti světovému zlu.

  OdpovědětSmazat
 2. Vidíte vy naši šmoulové, načem jste mohli létat?

  OdpovědětSmazat
 3. UMÍ!!!!!!!!!!
  JE PARÁDA KOUKAT NA NĚCO TAKOVÉHO....a ne na tu ussackou Plechovou kavalerií!!!!:-DDD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gripeny jsou švédské ...

   Smazat
  2. Gripeny jsou švédsko-britské.
   On ale píše o tom (harampádí), co zavazí a opruzuje na dálnicích. A co na východě zvyšuje pravděpodobnost války ...

   Smazat
  3. Všechno jsou to jen klony MIG25 po roku 1976

   Smazat
  4. Amíci by si bez něj ani ne ....

   Smazat
 4. Jestli ukázali toto, věřte ,že mají vyvinuty ještě lepší, které nám neukážou

  OdpovědětSmazat
 5. Pěkná mašinka,nevadí,přikůpime Mirage! HA,HA.

  OdpovědětSmazat
 6. At žije militantní propaganda - není jí nikdy dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:39 Co se to děje? Dneska nebude nic o hladovějících Rusech a nízkých důchodech?

   Smazat
  2. 1602 já ale nejsem redaktor tohoto portálu, obra´t se na ně prosím..

   Smazat
  3. 16:06 To bylo na vás, ne na redakci. Opakující se komentář o militantní ruské propagandě trotlové zpravidla doplňují sdělením, jak trpí ubohý ruský lid. Neměl byste svou práci tak odbývat.

   Smazat
 7. Asi by bylo vhodné uravit titulek a počátek článku, kde píšte KOMICKÉ místo KOSMICKÉ. Počítám, že jde o překlep. Je dobré po sobě přečíst co jsem napsal. Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to sis dovolil ale fakt hodně ! Kritizovat takovou vyspělou zemi, kde se všem žije dobře a celý svět jim závidí.

   Smazat
  2. Tak voni to komedianti jsou, takže titulek je v pořádku! Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky (zbořil, krejčík, filip, ransdorf, grebeníček, bartoš, černý, skála, foldyna, doubrava, bašta, baťa, čech, sexy švihlíková i spenceróva, petránek, žantovský, olšer, veleba, haas, rambousek, mládek, robejšek, psychopati hájek, semín, žák, ryšavá procházková, sexy paroubek, kato-kavan, huml, uhl, serepatka, heprdla, koller, keller, vyzhovadil, schneider, david, matějka, ježek, pplk. oprdel, hampl, jírovec, polreich, rychlíková, pošuk kašuka a podobní duševní mrzáci + celá ztopořená KSČM) a jejich častuškami.

   Smazat
  3. Pane 17:32, nevím jestli si to uvědomujete, ale jste zcela jednoznačně vyšinutý člověk, plný nenávisti, žijící v jakési virtuální realitě. Přirovnal bych vás ke Štětinovi, ten je postižený podobně jako vy. Naši havlističtí propagandisté musí mír radost, že se jim podařilo zmanipulovat dalšího slaboduchého jedince. K vašemu příspěvku se nemá smysl vyjadřovat, protože to je jen snůška rusofobních nesmyslů, bez sebemenší znalosti historických faktů.

   Smazat
  4. 19:59 Zbytečně se rozčilujete. Ten ubožák se naučil kopírovat text a teď se touto dovedností chlubí téměř v každé diskusi. Ten text ani není jeho, tolik vět by dohromady nedal.

   Smazat
  5. 21:50
   Máte úplnou pravdu!!!!

   Smazat
  6. Text je brilantní - rád ho kopčím! Důvod proč sem tapetuju i názory cizí, který mi jsou fuk a nebo i proti srsti, jako je Pauk je, že žádnou cenzůru prostě neunesu! Za komára nás buzerovaly a to jim nestačilo, xindl zkurvenej bolševickej?!?? Jako kluci jsme často slýchávali a opakovali po dospělých říkanku: "Hitler byl svině, ale komunisty, židy a cikány měl vyhubit". Ale nerozuměli jsme tomu o těch židech, páč jsme nikdy žádnýho neviděli a znali jsme ten pojem pouze z toho nápěvu na ten jejich nablblej bolševickej trauermarš: "Už jdou, židi židi jdou, židi židi jdou do plynu, už vííííícekrááát neuvidí svojí rodinu..." atd. Jen jsme to nesměli zpívat před účou a cizíma. Ale věřili jsme, že až to praskne, tak to budem moct zpívat i v telce! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a chlastali, páč před demoškou se nesmělo (abychom prý demonstrovali střízliví - ha!), a spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? S tím spolužákem co měl později ty nohy na stole ve vinárně, jsme v kině skoukli film od Zafranoviče Pád Itálie. Bomba! ak jsem o tom vyprávěli dalším klukům ve třídě. Zejména nás fascinovalascéna ve které přijede SS jednotka do dalmátské vesnice a je s nimi jeden ustašovec co mává křídlama připevněnýma na zádech jako anděl! A ten pak oddělá místního starostu, kterj má tu smůlu že je bratrem partyzána. Dá mu jakoby svatý pomazání - a zavři oči brouku - prásk! A pak to nejlepší - na ostrově se vyloděj četnici-korzáři a později je zajmou komouši, ale velitel je propustí jako "neškodné" a jen je nechá ostříhat. A oni pak potkaj Maďara a Rusa - bělogvardějce a společně jedou na kočáru a vezou hlavy partyzánů v truhle a vezmou sebou místního pasáčka koz aby ho vyskoušeli, zda se umí modlit růženec a nakonec mu uříznou hlavu a hodí jako pozdrav partyzánům! A bělogvardějec to komentuje: "Ja ljubjú kamunýsty - no mjóooortvyje!"A směje se celej kočár! A my se taky smáli ve škole - Melda nám ďál komunistu a my mu uřízli makovici - teda jako:)))
   Nebo jak jsme si hráli na film San Babilo 24 hodin! To byl hit! Tam mladí fašisté bili komouše a odboráře! A policanjti zastavili na náměstí (je to v Miláně) a chtěli aby odešli a oni si postavili hlavu, chytli se za ramena a utvořili řadu a pak začali pochodovat - nohy vhazovali vysoko a řvali "Ein, zwei, ein zwei, ein zwei!" A pak jeden z nich zavelel a všichni současně zahajlovali a on pak na poliše vykřik "My chceme fašismúúúúús!". A poliši znechuceně odjeli:)) Tak jsme si říkali, až pověsí ty komouše u nás, tak že tohle budem svobodně na náměstí dělat esenbákům!:)))
   Přitom komunisti nám slibovali v tomt směru ráj!!! A my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! A pak přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Podvod.

   Smazat
  7. Nicméně to sem nepatří, tak se omlouvám - to je na jinou debatu:))) Tady sem se prostě hodí ten první text co jsem sem mrdnul a tak to prostě je a bude! Chycht!

   Smazat
  8. Pro: Admina webu a majitle: Pane Dr. Davide, Vy jste pracoval v Bohnicích, tak tam jistě máte nějaké známé. Nemohl byste se zeptat, proč půjčují svým klientům, jako je "Anonymní 5. ledna 2017 22:43" PC a připojení k síti? To opravdu pro ně již nemají jiný způsob léčby? Díky za námahu a Váš čas.

   Smazat
  9. Anonymní 5. ledna 2017 22:43 = Tento člověk je mentálně retardovaný, zkrátka idiot.
   Trep.

   Smazat
 8. 17:02
  Zas si dal dávku vyjetýho metanolu???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš autor - překladatel! Nebo jde o sabotáž? Měla by to vyšetřit putlerofská GRU! A pachatele nechat zastřelit za úsvitu:)))

   Smazat
 9. 17:34
  Koukám,že se nám Všeználek probudil z vopice!!!;-DD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:38 - ááá - další nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu. Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Smazat
  2. 23:09
   Opakování je matka blbosti....v tvým případě ty donekonečna se opakující mamrde ze záchytky to platí dvojnásob!!!!!
   Jsi stejně vylitej a ubohej pisálek jako ten podělanej udavač Havel!!!!!

   Smazat
  3. 1:14 - Však já taky furt řikám - čechomužici se svým zdegenerovaným naruby myslícím poloopičím mozkem vždycky začnou nadávat do mamrdů ze záchytky těm, kteří pravý francouzský pětihvězdičový koňak (někdy i s věnováním francozského prezidenta) a oslavovat užgundané lejnolahvárníky ze Sibíře! Kam já se v teplákách chodím běžně vychcat, tam tebe nejen rudonosej holoprdelníku vůbec nevpustěj:)))

   Smazat
  4. oprava: kteří popíjejí ... francouzského ...

   Smazat
 10. Zas jeden bez zardění a hany. Jo každý herec je stejný ,květák prázdný a mele a mele. Vás nepotěším kvoká, stále jen kvoká.

  OdpovědětSmazat
 11. Pro všeznalce od 17:32: Vysvětlete mi následovné: Stalin po dobytí moci: jsme 50-100 let za Západem. Před druho světvou válkou Rusové konstruují letadla, která jsou schopná přistát v USA. Sověti vítězí nad Hitlerem. Nyní americký rozpočet na armádu - více než 600 miliard dolarů, ruský rozpočet - něco přes 100 miliard - tedy 6x menší. Ztráty ruské ekonomiky v důsledku kapitalistické revoluce - 2x větší než během ddruhé světové války. Přesto o výborných amerických letadlech není slyšet. Možná USA financuje kosmické zbraně?

  OdpovědětSmazat
 12. no ako poznamenal istý politik - v USA si stanovili také ciele - a tvrdo na nich pracujú - že sa to jednoducho nedá urobiť, tak sú vždy na polceste, ale snažia sa, nakoniec to perpetum mobile dokážu stvoriť -

  OdpovědětSmazat
 13. Slovensko kúpilo USA vrtuľníky, no dobre, Ruské stáli vonku - na mraze, ale USA musia mať hangár, kde teplota vzduchu musí byť vyššia ako nula - inak nenaštartujú - je to tak -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máte tak. Když jsem byl na vojně, tak jsme mimo jiné zbraně, měli také těžkej kulomet značky Gorjunov (na kolečkách). Když jste ho rozebral, již okem bylo vidět, že milimetr žádná míra. Ale mohl jste ho vyválet ve vodě, pak v bahně a písku, poté nasadit pás a ono to střílelo. Česká samonabíjecí puška (předchůdce Sa 58) se sklopným bodákem, když padla do bahna, a nevyčistil jste ji, nestřílela. Tož tak.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.