Reklama

sobota 28. ledna 2017

Syrská armáda poslala na onen svět téměř 2000 teroristů, ale nepřišla při tom ani o jediný náboj


28. 1. 2017     zdroj
Autorství tohoto plánu je často připisováno důstojníkům Generálního štábu RF, což je zcela správné, ale do života jej uvedla syrská armáda. Syrská provincie Idlib je jednou z nejzmiňovanějších územních jednotek Syrské arabské republiky. Právě tam jsou z celé Sýrie sváženi teroristé nejrůznějších skupin, kteří nechtěli mír a ocitli se v obtížné vojenské situaci.


Desítky tisíc zástupců 128 různých skupin byly autobusy, často spolu se svými rodinami, v rámci záruky centra usmíření stran, přesunuty do provincie, která je zcela kontrolována odpůrci Bašára Asada.

Existovaly počáteční obavy, že tímto způsobem se může vytvořit mnohatisícová vojenská skupina, která provede mocný úder na pozice vládních vojsk v Aleppu nebo Latakii, ale tento plán zafungoval úplně opačným směrem.

Idlib je často srovnáván s pavouky ve sklenici, kteří si vykusují své místo pod sluncem. Poslední týdny pouze potvrdily správnost plánu.

Ozbrojené střety v Idlibu získaly rozsah plnohodnotných bojů s využitím obrněných vozidel a dělostřelectva. Velké a malé bandy bojují o omezené zdroje, kterých je každým dnem méně. Největší ze skupin Al-Nusra se snaží posílit své pozice pohlcováním menších.

Jund al-Aksá, Ahrar al-Sham a několik dalších malých skupin, které se sjednotily proti Al-Nusře, se snaží udržet pozice.

Podle informačního portálu Farsnews za poslední dva měsíce přišlo v Idlibu o život nejméně 1780 teroristů v důsledku "vyřizování účtů" mezi odpůrci Asada. Autoři článku předpokládají, že ztráty jsou pravděpodobně ještě větší.

Slíbená pomoc od Obamovy administrativy nepřišla, postoj nové administrativy USA ke spolupráci se zjevnými teroristickými skupinami se zásadně mění, Turecko se musí ohlížet na Rusy ...

Příznačná byla reakce představitelů syrské ozbrojené "opozice" v Astaně na nepřítomnosti představitelů Západu v jednacím síle - "nejsou zde už těmi hlavními", "nepomohli, mohou nyní sedět v místnosti pro novináře".

V provincii probíhají boje o "moc" a o kontrolu nad čím dál vzácnějším přísunem vojenské pomoci. Jen za poslední týden byly vyprovokovány boje téměř v tuctu idlibských osad. Zahynulo v nich více než 100 teroristů.

Počet teroristů zlikvidovaných v bratrovražedných válkách roste každým dnem, ztráty jdou do tisíců, ale syrská armáda při tom nepřišla ani o jediný náboj.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

23 komentářů :

 1. Tak je to správný....

  OdpovědětSmazat
 2. Měli by v tom pokračovat až do konce svých dní.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Až jim začnou docházet peníze tak to půjde ještě rychleji.

  OdpovědětSmazat
 4. Vzdycky jsem si rikal, ze je chyba nechat ty teroristy z Aleppa nazivu, protoze ti, co preziji, nam sem prijdou podrezat krky. Zoceleni boji si se zmekcilym evropskym obyvatelstvem poradi jednoduse...

  Zase kdyby je vsechny spravedlive postrileli, kdekdo na svete by je mel za valecne zlocince...

  Tohle je fakt elegantni reseni:

  Zavrit vsechny teroristy na male uzemi, pockat az se vsichni navzajem pozabiji, a ty posledni zbyle odsoudit jako vrahy na dozivoti...


  Trochu to pripomina vtipny konec pohadky O silene smutne princezne, kde se dva generalove prali navzajem v bahne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte v klidu,ono jich i pro další angažmá v Evropě zbyde dostatek a v té nejodolnější,pečlivě vyselektované kvalitě....
   je to jen otázka času,kdy se to rozjede naplno ve Fr.,It.,NL,D....

   Smazat
  2. O přeživší teroristy bude ve světě velký zájem. Skvěle vycvičení zabijáci.

   Smazat
  3. Útoky v Německu a Francii neuskutečnili žádní speciálně vycvičení teroristé. Naopak. Jednalo se vždy o pologramotné primitivy s jednoduchými úkoly. Nepotřebují specialisty ani je nemají.Potřebují fanatiky a ty mají. Přímo v Bruselu, Paříži a Berlíně. Nemusí je importonat za Středního východu...

   Smazat
  4. A nyní i útok v Kanadské provincii Qebec dokazuje, že křesťanská kultura ztratila pud sebezáchovy a domnívá se, že otevřenou náručí teroristům je přemění v anděly a přesvědčíme je, aby složili zbraně. Sami víme že se tak nestane a oni naopak časem vyvraždí nás.

   Smazat
 5. Kde mám brát furt ty panny co jim mám u mě v nebi cpát do pelechu ? Pro každýho 72 . Měl jsem jich tady připraveno pro dva a udělaly mě peklo ze života a což potom pro 2000 machometánů. A jak mám Mustafovi a Abdulovi co si sedli obkročmo na minu vysvětlit ,že těch nadrženejch 144 bab se nezbavěj a že výmluva že mají mezi nohama taky díru je jim fakt prd platná. No a co chudák imám Ibrahím co se odpálil na trhu se zeleninou ? Za 1. pouze rozmetal hromadu zelí a jednoho oslíka se kterým majitel daného zboží prováděl z mé vůle sex a za 2.jako spávný mudžahedýn mašíroval hned ke mě. 72 panen okamžitě nastoupilo a začalo konat .Podle práva šaria má každá z jeho žen právo na to samé co druhá.A věřte nevěřící. To bylo řevu když Fátima místo sexu řekla že chce nový adídasky a ajfon 10 . Jak já ti závidím ten klid s Marií milý Ježíši a tvojí vychechtanost Budho Váš kající se Aláh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 1:23 - to, co jste napsal, nemá chybu! Už dlouho jsem se tak z chutí nezasmála! Takže děkuji !!!!!!!! Dagmar

   Smazat
  2. Jak krásné a výstižné. Děkujeme

   Smazat
 6. Bratrovražedný masakr v Idlibu, pokud k němu opravdu dochází, nikdo nezastaví. Dokud si všichni zločinci vzájemně nepodřežou krky.
  Jejicj náboženství se obrací proti nim.
  Islám je sofistikovaná zločinná ideologie, ale má jednu zásadní slabinu-krevní mstu, kterou ustanovil jejich prorok do Koránu. Krevní mstu musí dodržovat...

  OdpovědětSmazat
 7. Mohu se optat, to je vůle Aláhova? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůle Allahova je pružná, podle toho, jak se vyvýjí situace.
   Allah není žádný pitomec, jak si někteří možná myslí. Nařídí svou vůli tak aby byla vždy vyplněna a byla přizpůsobena objektivním okolnostem. Třeba vývoji na frontě...

   Smazat
 8. No jistě . Aláh

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte to v tý brožuře . Jmenuje se to krákorán nebo tak nějak.

   Smazat
 9. Maqtub-tak je napisane....

  OdpovědětSmazat
 10. Dříve zde bylo psáno, že teroristé kteří se odvážejí do Idlibu se spojí a budou společně bojovat proti SAA a Rusům. Já jsem řekl, že je to mistrovský tah, protože tato sběř se zde bude vzájemně zabijet. A je to tady. Klobouk dolu před ruskými zpravodajci.

  OdpovědětSmazat
 11. Nemají ženské, kozy sežrali a tlačí se jim to na mozek. Měli by mít dostatek zbraní. Smutné je, že se něco podobného dělo nedávno v Evropě, kdy se lidé zabíjeli a z Boha si udělali náčelníka generálního štábu, jak to přesně popsal Jaroslav Hašek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Jak kdosi kdysi řekl "Strom poznáte po ovoci . Dobrý strom dává dobré ovoce a špatný strom dává špatné ovoce "

   I "Bohy" poznáte po ovoci . Dobrý "BŮH" dává dobré věci a ZLÝ ....

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.