Reklama

pondělí 30. ledna 2017

Tak tahle podpora, pane Drahoši, pro vás bude drahá


Lubomír Man
30. 1. 2017
V průběhu března se má končící předseda České akademie věd Jiří Drahoš rozhodnout, zda vstoupí do boje o prezidenství ČR, či nikoliv. A už jaksi předem se mu z hlediska jeho možných ambicí v prezidentské volbě uspět (pokud se jí skutečně zúčastní), přihodila nemilá věc. Dokonce až tak nemilá, že by snad ještě před oním rozhodujícím březnem udělal nejlíp, kdyby sklapl notes a řekl: NEMÁM ZÁJEM.


On jej totiž snad jako první z českých politiků označil za svého prezidentského favorita místopředseda sněmovny českého parlamentu a dřívější starosta obce Suchá Loz Petr Gazdík. Politik v Čechách, na Moravě a též ve Slezsku tak oblíbený a do srdcí lidu vrostlý, že má šance zopakovat to, co u nás před časem dokázal jedině Václav Havel. Totiž ukázat prstem na člověka, pronést, tohle je můj vyvolený na tu a tu funkci – a tímto gestem jej od uvedené funkce do konce života vzdálit, ne-li vůbec politicky odrovnat.

Samozřejmě Havel tak činil neuvědoměle. Přemožen kladnými referáty, jež o sobě četl v novinách či slyšel v televizi nebo v rozhlase, se domníval se, že svou podporou kamarádovi a příteli do funkce skutečně pomůže, a pak jen ohromeně zíral, že se tak nestalo. Ale Gazdík je už od počátku případ odlišný. On za sebou průvod pochlebovačů netáhl a netáhne, a vše, co ve svém politickém životě udělal, se ve veřejnosti přijímálo buď s rozpaky, či s nenávistí, ne-li přímo s opovržením. To např. když se v listopadu 2013 coby podržtaška spolustraníka Kalouska vzdal funkce místopředsedy sněmovny a předal ji právě Kalouskovi, protože ten je – jak on o sobě sám tvrdí – skvělý rétor, zatímco on Gazdík? Nebo když se při zdržení na letišti v Rusku pokusil vyvolat mezinárodní skandál za českou chybu (při neplánovaném mezipřistání vstoupilo do letadla dalších 11 osob, které nebyly odbaveny), kteroužto chybu českou on, pochopitelně, vydával za nevraživost ruskou a hlavně za nedostatek ruské úcty k němu, coby vedoucímu členu delegace. Chybělo tehdy skutečně málo, aby za tento „mezinárodní incident“ požádal Západ o vyvolání třetí světové války. Stejnou podporu veřejnosti sklidil za iniciování žaloby na prezidenta Zemana, za iniciování žádosti neproplatit jeho zahraniční cestu za Putinem a na Rhodos, či za to, jak úporně, jako by šlo o jeho vlastní bytí či nebytí, se ve sněmovně bil za protiruské sankce.

Takže shrnuto: On se svou popularitou, jíž se u našeho lidu těší, nemohl, když svou podporu Drahošovi vyslovoval, očekávat, že tím Drahošovi cestu na prezidentský stolec usnadní. On přece, jako člověk s mozkem v hlavě, musel vědět, že mu tím naopak velmi uškodí. Ne-li přímo z volby vyřadí.

Ale přesto tu podporu vyslovil..

Vysvětlení jsou dvě: Buď chtěl skutečně Drahoše pro prezidentskou roli diskvalifikovat, anebo předchozí věta o člověku s mozkem v hlavě neplatí.

Které z těch dvou je asi pravé?

30 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Gazdík je veličína blbosti jak je Kalousek veličina zlodějství a obžerství. Oběma bych doporučil za odměnu skok s padákem kalouskovy firmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe bez padáku, Pana Drahoše rád podpořím, je to slušný člověk, znám ho osobně ač on o mě neví.

   Smazat
 3. Jiří Drahoš se může od Gazdíkovy podpory distancovat a požádat o podporu Lubomíra Mana. Tedy pokud o ni stojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo Ženíška či Langsádlovou...

   Smazat
  2. Nebo Okamuru či Konvičku...

   Smazat
  3. Nebo Macha a Šebestovou...

   Smazat
  4. 21.10 já vím, že černý humor je u nás obvyklý, ale tady mě napadá, že pozůstalým to určitě vtipné nepřijde, na spravedlnost už čekají vlastně celá desetiletí marně

   Smazat
  5. Teď scházejí jedině tak Čuk a Gel. :-)

   Smazat
  6. 12:24
   Na Čuka a Geka jsem pomyslel. Vyloučil jsem je po konsultaci s Ministerstvem vnitra v rámci boje proti ruské propagandě.

   Smazat
  7. Ještě je tu Pat a Mat...

   Smazat
  8. Možná by mohl zkusit i Pata a Mata :-)

   Smazat
 4. Doporučení Gazdíka je polibkem smrti

  OdpovědětSmazat
 5. Už jenom strana s názvem starostové je tunel na lidi, ale bohužel oni je volí. Tady je vidět, že hodně lidí ten podraz neprokoukli a myslí si, že když starosta kandiduje za tuto stranu, tak je to to pravé. Opak však je pravdou. O Gazdíkovi je zbytečné hovořit.

  OdpovědětSmazat
 6. Přemýsšlím, co starému pánovi Manovi stojí tak silně za to, že neustále dehonestuje všechny možné kandidáty na prezidenta , kromě Zemana samotného.
  To je neuvěřitelné - v tomto článku očerňuje Gazdíka, který patří určitě mezi velmi slušnou část politiků. Naprosto bez smyslu - možná jenom s úmyslem zamlžit a odstrašit případné protikandidáty Zemana.
  To je fakt stranda - ten cíl článku je až směšně průzračný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si snad děláš prdel. Nebo nejspíš budeš stejný vůl jako Gazdík. No každopádně potěš koště. Apropo, co tady děláš ty trole nebeskej.

   Smazat
  2. 22:35
   teď jsem to pochopil, asi jsem sem zabloudil. Mezi hulváty asi fakt nemám co dělat.

   Smazat
  3. To si snad děláš prdel. Nebo nejspíš budeš stejný vůl jako Gazdík. No každopádně potěš koště. Apropo, co tady děláš ty trole nebeskej.

   Smazat
  4. Fakt jo ?

   Smazat
 7. Anonymní30. ledna 2017 22:17 Gazdík stačil na staromáku + vlastizrádná kavárna

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Drohos, na opraveni Vasi obcanske reputace poskozene Gazdikem se pred novinari vykadte Gazdikovi na rohosku u jeho dveri a uvidite, ze to udela silny dojem na vsechny obcany.
  Tajny vladni rada nick HONOLULU - politolog

  OdpovědětSmazat
 9. 22:17...Nejen Cesko a Evropa potrebuje presidenta Zemana, ale potrbuje ho i president Trump !
  Tak at se mu trpaslici nemotaji do cesty ! Zeman MUSI a BUDE znovu presidentem ! Jinak bude valka.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 10. Nikdy nepodceňujte lidskou blbost, pane Mane. Gazdík je vskutku exemplární kus dobytka, ale jak vidíte, do parlamentu se dostal. Nevím, za co bude kandidovat Gazdík v příštích volbách, ale jak jsem již napsal, voliči, zejména ti pražští, ale nejenom oni, mne již mnohokrát zaskočili.

  OdpovědětSmazat
 11. Šmejdi nemají žádného protikandidáta. Co můžou nabídnout jsou akorát zloději, lháři, nebo klauni.

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Mane, máte to ale starosti. Závidím vám.

  OdpovědětSmazat
 13. Já jsem si myslel, že Drahoš je jiný kádr. Tímto svým rozhodnutím a kdo ho podporuje je pro moji osobu společensky vyřízen.

  OdpovědětSmazat
 14. To je šmejd ten Gazdík!když cítil,že se TOP 09 potápí,tak se jako správný charakter trhnul.Gazdík je největší podrazák a patří mezi multikulturní a globální ksindly.Fakt,nechápu na vesnici a v obcích,že mohou volit STAN.Ti,co tam jdou jako slušní,se velice rychle otrkají.Lidé si neuvědomují,jaké následky pášou,když volí tyto staré,protřelé cestovatele.Pan Drahoš se má v AV špatně?Věda není politika pane Drahoši.

  OdpovědětSmazat
 15. Ad 9:53
  Volí Gazdíka proto , bo okresy UH, ZL a VS su okresy specifične. Morave

  OdpovědětSmazat
 16. ve vedení lidské společnosti,pan Man,pan Drahoš
  žádoucí
  v čele sstátu je jich škoda.pokud jsou osamoceni.
  no a hlavně: jaký vztah máte kandidáte na cokoliv
  k Izraeli?
  a ještě drobnost k vysoké politice:
  OSN
  zapeklitá záležitost
  USA
  vystoupí z OSN
  - vyčistí ji
  - umožní odchod nejhorším prasatům
  - vzdají se zodpovědnosti

  přestěhovanou
  transformovanou
  přeformátovanou
  OSN
  povede v roli gener.tajemníka jeden můj oblíbený
  prezident
  varianta,ve které ozbrojený kontingent může působit
  jakž takž kladně.
  (to zas bude jekot těch,kterým příspěvek přesáhl
  hodinovou dávku osobních potřeb a zájmů)


  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.