Reklama

pátek 13. ledna 2017

Trumpova korunovace

Baron Le Samedi
13. 1. 2017   Outsidermedia
 

Avizované sobotní loučení s panem Andrewem Schapiro, při němž se jeho oblíbenci sejdou u Karlova mostu, předznamenává oněch několik dní, které otřesou světem. Světem americké administrativy určitě. 


Vlastně inaugurace už začala 11. ledna 2017, kdy ředitel Clapper emitoval tento dopis. Jasně se v něm říká, kde stojí zpravodajská komunita Spojených států. Ostatně, zpravodajci jsou, na rozdíl od smluvních detektivů z britského Zapadákova, vojáci.

Obamova administrativa s vojáky nezacházela nejlépe. Dva příklady za všechny. David Petraeus, špička americké armády, byl ponechán na holičkách při problému se svou ambicióní milenkou, která se stala i jeho životopiskyní. Chlapecké chování Petraeuse znamenalo i některá podřeknutí, která se, přirozeně, ocitla na veřejnosti. Znamenalo to pro něj trest dva roky podmíněně a pokutu jedno sto tisíc dolarů.

Druhý případ, kdy licoměrná administrativa podržela čtyřhvězdičkového generála pod vodou, je případ mariňáka Jamese Cartwrighta. Cartwright potvrdil informace o Stuxnetu, onom červu, který odstavil íránské atomové odstředivky. Potvrdil ji na žádost Bílého domu (novináři předtím hovořili s panem Obamou), poté se pokusil zdroj informací krýt a lhal FBI. Novináři Newsweeku a NYT si ovšem sednout jít nechtěli, a tak ve spojení tisk-Obama zůstal v osidlech vojenských vyšetřovatelů z JAG zástupce velitele náčelníka štábů sboru (Joint Chiefs of Staff). Soud se už konal, a generál Cartwright byl zatím předběžně odsouzen na tvrdo na dva roky odnětí svobody. Státní zástupce v tomto případě společně se soudcem stanovil finální projednávání na 31. ledna 2017 s tím, že generál Cartwright si požádal o milost a není vyloučeno, že mu novou, Trumpovou administrativou bude dána.

Řekne-li americký státní zástupce, že věc bude projednávat už nová administrativa, vezměme jed na to, že tato administrativa skutečně začne fungovat. A nemyslím, že by americký prokurátor musel stážovat na našich zastupitelstvích, aby věděl, jak se dělá politika.

Svět je ovšem odrazem ve věštecké kouli. A koule dává obraz světa postavený na hlavě. Pamatujme na to.

- - -

5 komentářů :

 1. Mohli by skočit z Karlova mostu... A byl by pokoj.... Mia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Starý hit.
   Na Karlovým mostě kurva sebou trhla, přerazila klandr, do vody se vrhla. Dělají se vlny, dělají se kola a už z vody kouká jen ta prdel holá.

   Smazat
 2. Podle jejich příkladu je třeba sestavit seznam
  kolaborující páté kolony.Z tingl-tanglu nepřišel
  befel od honiče?Já to popletl.Ono se jedná o
  Šaškira a jeho nohsledy.Ale seznam je potřeba
  sestavit!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Doufám, že si účastník pochodu teplometků Šapitó odveze svého milce Pornojandu s sebou jako mitgepek (spoluzavazadlo)..

  OdpovědětSmazat
 4. Ti jeho přívrženci by mu mohli pomoci odnést ty kufry červených karet, které mu zbyly v bláhové naději, že když jich hodně natiskne, budou se o ně lidé prát.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.