Reklama

.

.

pondělí 16. ledna 2017

Ukrajina padá volným pádem do propasti

Petr Umlauf 16.1.2016  E-republika
 

Hospodářství upadá, vláda práva se zatím nedostavila a obyvatelstvo regionů přestalo spoléhat na centrální vedení země. Sen o společném domě se změnil v noční můru a začal reálný rozpad Ukrajiny.
Není snadné udělat přehled o současném dění na Ukrajině, ale je to nutné. Pokud se tento stát rozpadne, pak nás čeká masa uprchlíků a na Ukrajině může dojít k rozsáhlé občanské válce, která nyní běží pouze na Donbasu a v Novorusku. Pokusme se doplnit předešlé informace o dění na Ukrajině, viz poslední článek Migrační nálady obyvatel Ukrajiny.

 

Sociální situace je před výbuchem


Řekněme to jednoduše: Socialismus skončil a pod kapitalismem zdejších oligarchů typu Kolomojského je vše státní rozkradeno. A lidé se zařídili podle toho. Místopředseda vlády Ukrajiny Pavel Rozennek oznámil, že 40 % zaměstnaného obyvatelstva Ukrajiny neplatí příspěvky na sociální zabezpečení v plné výši. To vede k deficitu penzijního fondu a problémům v oblasti sociálního zabezpečení:
"To není normální, když máme zaměstnaných 18 milionů a jenom 11 milionů za rok platilo příspěvky do penzijního fondu, a to ještě někteří z nich neplatili v plné výši." 
Je jasné, že tato situace negativně ovlivňuje schopnost státu poskytovat obyvatelstvu důstojné důchody. Stav je dlouhodobě neudržitelný. Ukrajinská vláda slibuje, že bude v první polovině roku 2017 zvyšovat důchody. Už teď je řešení jasné: Zapnou se rotačky na peníze a hodnota ukrajinské hřivny zase poklesne. Ukrajinci jen v první polovině roku 2017 potřebují na důchody 40-50 miliard hřiven navíc. Připomeňme, že tarify na bydlení a komunální služby, plus elektřina a plyn byly od Nového roku na Ukrajině zvýšeny na takovou úroveň, že už je většina obyvatel není schopna zaplatit ze svých běžných měsíčních příjmů.

 

Hyperinflace jako začátek konce státu


Finanční experti předpovídali situaci související s vysokou potřebou dalších peněz. Stát musí zajistit vyplacení peněz vkladatelů při likvidaci bank. Pro rok 2017 byla přijata opatření na zvýšení minimální mzdy. Celkový objem peněz na refinancování a na zalepení dluhu vůči vkladatelům zkrachované a pak vytunelované Privatbank v prosinci 2016 činil téměř 26 miliard hřiven. V souladu s dostupnými prognózami se peněžní zásoba zvýší o 13,2 %. Tiskárna bankovek Národní banky Ukrajiny od 27. prosince 2016 začala pracovat ve dvou směnách.

Informace o tom, že Ukrajinu čeká hyperinflace, potvrzuje jeden fakt: tiskne se spousta nových bankovek v hodnotě 1000 hřiven. Je nutné dodat, že dosud měla největší bankovka na Ukrajině hodnotu 500 hřiven. Ukrajina se stává dolarovou ekonomikou s dvojí reálně fungující měnou závislou na zahraničních půjčkách. Svoje státní dluhy momentálně nedokáže věřitelům splácet z vlastních zdrojů. Fiskální krach už je realitou, jen o něm západní média nemluví. V případě skutečného krachu financí (a ten je při hyperinflaci velmi pravděpodobný), je alternativa k dolaru, popřípadě euru velmi těžko realizovatelná. Jeden z příkladů možných řešení je Ekvádor, viz náš článek Ekvádor zavádí digitální měnu.

 

Vylidňování se stalo demografickou katastrofou


Situaci hromadného odchodu obyvatelstva je možné ukázat jen podle jednotlivých zemí, kam Ukrajinci emigrují. Premiérka Polska Beata Szydłová na začátku roku v Evropském parlamentu uvedla, že Polsko přijalo milion pracovních migrantů z Ukrajiny. Federální migrační služba v Rusku hlásí asi 2,5 milionů občanů Ukrajiny, a to jak migrujících pracovníků, tak i uprchlíků z Donbasu. Poslední zpráva Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva o situaci na Ukrajině hlásí, že uprchlíků z jihovýchodu země je více než jeden milion. A to nejsou započítáni ti, kdo utekli z Doněcké a Luhanské oblasti do dalších regionů Ukrajiny. Uprchlíci směřují především do Ruska a Běloruska. Co se týče Západu, tak kromě Polska se stěhují především do Maďarska, Německa a Itálie. Ředitelka Ústavu demografie a sociálních studií NAS Ella Libanova k tomu říká:

"Počet obyvatel Ukrajiny se bude zmenšovat, protože je vyčerpán potenciál populačního růstu; množství 75letých žen je ve struktuře populace větší než 5letých dívek. Od 60. let ukrajinská žena nerodila tolik, kolik je třeba pro prostou reprodukci generací, takže každá následující generace je menší než ta předchozí. "


Nacionalisty a fašisty podporované z EU tedy dohnala ekonomika. Dlouhodobě totiž neplatí propaganda, ale princip reality. Kdo zničí zemi ekonomicky, ten následně demograficky zničí i její obyvatele. Oficiální údaje Ukrstatu dokládají, že země měsíčně přijde v průměru o 15 tisíc lidí. Za rok 2015 přišla Ukrajina o 179 tisíc obyvalte, za 25 let samostatné existence o 9,5 milionů lidí. Trend je setrvalý a vede k demografické katastrofě.

 

Vláda právaObnova vlády práva je pomalá, ale nějak začala, přinejmenším ohledně neřiditelných fašistických bojůvek. Jejich zločiny už nešlo tolerovat. Rusové mají tisíce stran pro mezinárodní tribunál a už rozběhli první kroky k žalobám, viz naše starší články o Ukrajině. Dne 8. června 2016 podepsal ministr vnitra Avakov rozkaz rozpustit fašistickou bojůvku "Tornádo". Policie zadržela sedm mužů a velitele Ruslana Oniščenka pro podezření ze spáchání závažných trestných činů v Luhanské oblasti. Jsou podezřelí z únosu a mučení místních obyvatel na předměstí Lisičansk, z plenění a znásilňování mužů, žen i dětí. Podle vyšetřovatelů byla nalezena vybavená mučírna v suterénu jedné ze škol v Severodoněcku. Tzv. dobrovolnický prapor "Tornádo" byl založen v říjnu 2015. Jsou to sirotci z praporu "Šachťorsk", který Avakov taktéž rozpustil za plenění a teror ministerskou vyhláškou. Vrchní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios soudí už nyní zvěrstva uvězněných členů tlupy jménem "Tornádo". Soud je zajímavý především výhružkami banditů na adresu soudců a vzpourou ve věznici, při které odřízli jednomu z vězňů ucho. To je jen špička ledovce. O ostatních zvěrstvech se zatím vůbec nemluví, protože je kryjí státní orgány.

Soud s příslušníky "Tornáda"
Státní zástupci a soudci, kteří vedou proces, jsou vystaveni obrovskému tlaku ze strany veřejnosti. K soudu mají volný přístup příznivci velitele praporu, kteří nesouhlasí s jeho zatčením a provokují střety s vojáky Národní gardy. Jsou v tomto podporováni některými poslanci Nejvyšší rady, z nichž jeden, Semjon Semjončenko, přímo vybízí "ke vzetí soudní budovy útokem". Na Ukrajině umí kdekdo organizovat Majdany a vypalovat Domy odborů jako v Oděse. Obžalovaní dávají mnoho rozhovorů a i přes zatčení, mají volný přístup k internetu, vedou veřejnou kampaň na svou obranu. Jednání se konají za zavřenými dveřmi. Souzení bandité se chovají hulvátsky a agresivně, házejí po soudcích vlastní výkaly, zkusili i moč, hystericky vyhrožují soudcům a státních zástupcům "Půjdeš ty svině, a já znásilním tvou mrtvolu gumovým pendrekem." Na jednom z telefonů souzených bylo zajištěno video se znásilněním dítěte. Zločinci se velkých trestů bát nemusí. Za mučení a znásilnění v Luhanském regionu hrozí asi tak šest let.

Společnost se mění, i když vládní struktury nedělají téměř nic. Hospodářství upadá, vláda práva se zatím nedostavila a obyvatelstvo regionů přestalo spoléhat na centrální vedení země. Sen o společném domě se změnil v noční můru a začal reálný rozpad Ukrajiny. Tolik alespoň stručně k situaci na Ukrajině. Je tak tristní, že o ní propagandistická západní média raději přestala psát. Takže si včas osvěžme paměť, až budou mediální korporátky a Britské listy ronit krokodýlí slzy nad další vlnou uprchlíků, tentokrát z Východu. Ale za všechno zlo na světě prý může Putin, takže i tuto těžkou zkoušku snad naši presstituti nějak zvládnou.


- - -

Psali jsme:
Scénáře vývoje na Ukrajině
Válkou pohlcená Ukrajina se stala branou džihádu

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!Související články:

27 komentářů :

 1. Jen ať i Ukrajinci poznají výhody kapitalismu.
  Ještě budou prosit Rusko o krajíc chleba.Podobné státní režimy podporuje USA všude po světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Ruska už zdrhnulo oficiálně kolem 3 miliónů, neoficiálně prý násobný počet 5 až 7 miliónů Ukrajinců. V Rusku si vydělávají nejenom pro sebe, ale i pro zbytky rodin, co zatím zůstaly v Banderostánu.

   Vymazat
  2. Článek je NEOBJEKTIVNÍ!!!

   Pokud by byla Ukrajina v takto vážné ekonomické situaci, nemohla by již dva roky čelit ruské agresi, které se účastní pětina ruské armády!!! Tak pravil pan Porošenko!!

   Stejně tak by nemohl MMF fond poskytovat půjčky státu, který by je nemohl splácet!!

   Povšimněme si i toho, že všechny státy, mimo Nizozemska, hlasovaly pro přistoupení Ukrajiny k EU!! Za odmítnutím v nizozemském referendu, stály JISTĚ ruské tajné služby!!!

   Co se týče fašistů, na Ukrajině nejsou!! jak pravil pan Štětina, po návštěvě u praporu AZOV zjistil, že fašisté nejsou!! Zároveň se pan Štětina stal vědcem, neb zjistil, že runy, které se používají na Ukrajině, nejsou NĚMECKÉ, nýbrž UKRAJINSKÉ!!!

   Buďme vděčni Ukrajině, že zastavila postup Ruska až do Francie, brání EU a její demokratické hodnoty, jak pravil pan Porošenko.

   :-)))))

   J.B.

   Vymazat
  3. J. B. pokud věříš tomu co píšeš, tak si zajdi k doktorovi na hlavu a nestyď se, ke stejným chodili i naši ministři obrany, je to s tebou vážné. Rusy na Ukrajině viděli jen paranoici co si pletou kombajn s raketometem. Kdyby tam Ruská armáda vstoupila tak Luhanská i Doněcká oblast získá svoji původní rozlohu v řádu hodin a při palebné převaze by oblast +- 100 km kolem byla vyčištěna od bojovníků ATO. Ale na ruský zásah amíci čekají jako kuře na sopel, naštěstí se nedočkají. :D

   Vymazat
  4. 12:58 asi neumíte čít. Nebo číst umíte, ale nechápete obsah textu. Vždyť to vyjádření je zcela v ironickém a ironizujícícm duchu!

   Vymazat
  5. 12:58 - Pokud nejsi schopen rozeznat do očí bijící ironii, tak radši nic nepiš.

   Vymazat
  6. Bohužel, do očí nic nebije. Já to také nerozeznávám, a kdyby to nebylo obohaceno o určení, kdo "to pravil" taky bych to považoval za skutečný názor. Proč psát v jinotajích?

   Vymazat
 2. Zajímalo by mě, kolik Ukrajinců emigruje k nám. Má někdo nějaké cifry ? Nebo procentní porovnání ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do jakékoliv firmy se dostanete, tak všude je hafo Ukrajinců a jejich procento stoupá a vůbec tady nejde o kategorii oficiálních imigrantů. V ČT mluvěj o náborech několika tisíc odborníků (!), ale většina tady maká na 90tidenní turistická víza. To je ta viditelná a lepší část. Jsou jich tu už zcela jistě statisíce (někde dokonce odhadovali na celý půlmilión) a vytvářejí si zde stejné struktury jako doma, už mají vlastní lékaře, právníky, ale horší je to, že se tady etablovalo i jejich podsvětí, které žije z vybírání výpalného. Aź jim nebude stačit to od vlastních, dupnou si na krk i Čechům.

   Vymazat
  2. některé agentury zaměstnávají jenom Ukrajince, pro které pak seženou bez problémů ve fabrikách práci, normální Čech je bez šance, ten to místo nedostane

   Vymazat
 3. Až tam začnou umírat hlady, tak jim snad konečně dojde, jací ukrajinští "patrioti" jim tu zemi rozkradli a bude se zase opakovat tolikrát opakovaná historie. Tu už ale nebude Ukrajina existovat a chudáci budou na kolenou prosit o žvanec chleba rusáky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přivést zemi (kteroukoli) na mizinu, pak vše za babku skoupit. Řecko prodává ostrovy, Ukrajina má černozem. Obyvatelstvo odchází? Lidí je všude (hlavně v Africe) jako sra ček. Porošenko chce stavět na hranicích s Ruskem ploty. Doporučil bych rusům, aby začali stavět zdi. Q.

   Vymazat
 4. Zdroj : PL
  V oblasti přistěhovalecké politiky by dle Sorosových úvah měla Evropská unie přistoupit k další centralizaci. Navrhuje vytvořit jeden společný azylový úřad pro celou EU, protože současná „spleť“ osmadvaceti samostatných azylových systémů prý nefunguje. „Je to drahé, neefektivní a ve výsledku vládne jen chaos. Nový úřad by sjednotil veškeré postupy a nastolil společná pravidla. Rychle a bez dalšího prodlení potom bude jasné, kdo má právo na azyl a kdo naopak nikoli,“ míní Soros, který za důležité považuje také zajistit pro uprchlíky bezpečné dopravní kanály z Řecka a Itálie do jejich cílových zemí.

  O cílových zemích rozhodne miliardář a komunista Džordž Šoroš. Šoroš, na kolik uprchlíků z Ukrajiny má ČR nárok ? My jsme tu uplně blbý a potřebujeme poradit.

  OdpovědětVymazat
 5. Nezbývá než jménem celé Ukrajiny poděkovat Nulandové, Kerrymu, Obamovi, ale i evropským velikánům Merkelové, Steinmaierovi, Hollandemu atd. Opravdu dokázali, že to dokážou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co Kharl von poserplína, Kraďousek, Ženíšek, Štětina, Zadolárek, Sralbotka a další!! Ti nic??

   J.B.

   Vymazat
  2. 12:32 to jsou asi jenom přisluhující loutky bez rozhodovacích pravomocí, ti tady jenom stavějí v masmédiích kulisy pro oblbnutí místního koloniálního obyvatelstva

   Vymazat
  3. 12:32 - Vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi se poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?
   Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.

   Vymazat
 6. Ukrajina je přímo ukázková oběť globalizace. U nás Majdan nebyl, ale červený Chapirovy kartičky tu byly. Toho Trumpa tajné služby oddělají ještě než nastoupí.

  OdpovědětVymazat
 7. Ukrajina padá volným pádem do propasti. My jsme na tom mnohem lépe, máme padák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale jen Kalouskův, UKáčka chcípnou hned a my se zmrzačíme.Je jedno kolik je tady pracovníků UK, všichni makáme na kolonialisty nového světa.

   Vymazat
 8. Já si myslímk,že jsme na tom lépe než Ukrajina.
  Ta padá do propasti,zatímco my už v ní řadu let
  sedíme na úplném dně.Ještě nás přesvědčují,jak
  se máme lépe než dřív.Ti,co se živí hubou.Kteří
  pro společnost nic nevytvoří.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jediní, kdo skutečně tvoří veškerý materiální společenský život, jsou dělníci. Ti opovrhovaná, zatracovaná "lůza". Bez nich by všichni pochcípali hlady, žili v dírách vyhrabaných v zemi, běhali nazí a bosí, zadek si vytírali mechem a žrali rukama. Celá ta nadstavba politiků, pisálků, umělců, buržoustů, soudců a advokátů, po nichž tu zůstane tak akorát velký kulový, kteří navíc škodí celé společnosti, by si ani neťukla do klávesnice počítačů, nedřepěla ve svých křeslech a přepychových kanceláří, nehřála by se u kamen či ústředního topení, protože by nebyly roury plynovodů, ani uhlí ani ocel ani lžíce kterou si ládují nenažrané chřtány. Dělníci si neuvědomují, jakou jsou silou a že jsou jediní, kteří tvoří a navíc tvoří jen pro společnost. A strana, která by jim měla toto uvědomění dát je bohužel naúbytě. T

   Vymazat
 9. Proti Ukrajincům u nás nic nemám , jsou to velmi pracovití a skromní lidé (samozřejmě mimo mafiánů) a jsou ochotni vzít každou práci i pod svoji úroveň ( lékařka dělá ošetřovatelku(ani ne sestru), inženýr jezdí autobusem , maturant kope výkopy nebo maká na soukromé zemědělce atd. Jsou schopni se naučit řeč tak, že se dorozumí a ze svého platu ještě dokáží na Ukrajině podporovat své rodiny, takže si dokážu představit jak ekonomika na Ukrajině funguje. Je mi jich líto, nejlépe by udělali kdyby odešli na Donbas a kromě dobývání uhlí, začali dobývat zpět svou Ukrajinu. Za zády mají Putina nemohou tedy prohrát, stejně jako neprohrál Krym.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ještě nějakou dobu potrvá, ale nakonec zvítězí! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Vymazat
 10. Poznám jednu mladú Ukrajinku, v Bratislave vydatú. Pochádza z dediny. Po mnoho rokov chodieval jej otec, brat a švagor pracovať do Moskvy. Nedávno som sa jej pýtala,či majú na Ukrajine prácu a ona nie, veď stále chodia do Moskvy, kde dobre zarobia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přitom mají černozem, nejúrodnější půdu v Evropě. Jinde je ornice 30 cm, tam je 1m. 1cm ornice vzniká 100 let. O tu jde lichvářům. Lidi by nejraději vyhladili. Je to stejné jako v Africe, kde lidé umírají hlady na nalezištích diamantů. V Mali jsou naši vojáci, aby chránili před domorodci (těmi, kteří tam jsou doma) naleziště uranu pro francouzské jaderné elektrárny, místo toho, aby chránili nás, ...

   Vymazat
 11. 17:43 seš to ty Jakube ? Jando? Soudím tak podle použitého slovníku, kerej se používá na place při filmování ve tvé branži

  OdpovědětVymazat