Reklama

pondělí 23. ledna 2017

Ukrajinci: Rusko v případě nutnosti naši armádu prostě rozdrtí

Napsal/přeložil: mbi
22.1. 2017   Eurasia 24
V Kyjevě se ozývá nářek, že Ukrajina nemůže vyslat své vojsko na Krym, protože by bylo okamžitě zničeno. Ukrajinští vojáci jsou podle realistických hodnocení demoralizováni, je jich málo a nemají žádnou motivaci.V pořadu ukrajinské televizní stanice 112 to prohlásil bývalý člen kyjevské městské rady Dmitrij Gordon. Ukrajina se podle něj nemůže odvážit pustit se do boje s armádou Ruské federace sama.

„Nazývejme věci pravými jmény – dnes není v silách Ukrajiny, aby sama získala zpět Krym a Donbas. Pokud vyrazíme se svojí armádou a vstoupíme na území Donbasu a Krymu, dostaneme od Ruska zdrcující odpověď a utrpíme obrovské ztráty. Touto cestou proto Ukrajina nepůjde,“ uvedl Gordon.

Také zakladatel praporu Azov Andrej Bileckij prohlásil již před časem, že pokud se Ruská federace rozhodne přejít v konfliktu na Donbasu do „horké“ fáze, utopí se ukrajinská armáda v krvi.

„Spekulovat o tom, jestli (ruská armáda) přejde do aktivní fáze boje, nebo ne, nemá žádný smyl, protože ukrajinská strana je v tomto případě v roli pasívního hráče, zatímco Rusko v roli hráče aktivního,“ uvádí Bileckij. „Pokud se Rusku zachce, změní situaci (na východě Ukrajiny) během jediné sekundy. Jediné, o čem lze reálně hovořit, je to, že tato situace naše vojáky mimořádně demoralizuje. Morálka je v našich řadách na velmi nízké úrovni. Řeči o doplnění armády náborem nových vojáků si můžeme nechat nejvýš tak na přehlídky. Pro vedení války platí normy hovořící o tom, jak velký úsek fronty má na starost prapor, rota a podobně. Naše armáda je schopna zabezpečit živou silou linii fronty tak na 40 až 60 procent.“

„Lidí chybí v armádě ohromné množství, nemají žádnou motivaci,“ doplnil. Pokud by se, nedej bože, Rusko rozhodlo přejít do přímého konfliktu jako v létě 2014, jak v bojích o Debalcevo, vykoupeme se znovu ve vlastní krvi – tak, jak jsme se v ní vykoupali i v zimě 2014, kdy nám (ukrajinští představitelé) vykládali o tom, jak se armáda mění, jak jsme jako armáda zesílili a vyrostli. A pak přišlo Debalcevo – a my jsme zjistili, že zas nestojíme za nic.“
Zdroj: warfiles.ru

63 komentářů :

 1. Kde proboha vzali ten mýtus o tom, že u Debalceva bojovala ruská armáda? Viděl jsem v té době spoustu záběrů z bojů a ruská armáda tam zcela jistě nefigurovala. Je možné, že Donbas dostal některé zbraně, ale na záběrech bylo evidentní, že vzbouřenci nemají ani kvalitní vojenskou výstroj. Přesto Ukrajince porazili. Pokud by skutečně zaútočila ruská armáda, byla by to pro Azov pohroma, ze které by vyvázlo živých jen velmi málo lidí. TnT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:20
   Ale i kdyby separatisté dostávali jen ruské zbraně od Ruska, tak i to je přece špatně, nemyslíte ?
   Nikomu by se přece nelíbilo, kdyby na jeho území operovali cizí armády a nebo zásobovali nějaké separatisty, bandity a teroristy.
   Mimochodem, kdyby se Rusko do konfliktu nepletlo, tak tam žádný ani není.
   Stejně jako v Charkově, kde žije velká většina ruské menšiny a jsou všichni velmi rádi, že tam noha ruského "osvoboditele" nedošla.
   Navíc celé slavné Novorusko museli stejně odpískat, hlavně pro nezájem místních občanů kteří i na Donbase by chtěli klid a život běz ozbrojených teroristů.
   Zdroje mám přímo z místa. Máme tam část rodiny.

   Smazat
  2. Ty zoufalci zkrátka nemůžou přiznat, že je porazila parta hadrářů-domobranců. To musela být Ruská armáda, jinak to není možné.

   Smazat
  3. 15:33 Vy jste opravdu mimořádný tupec. V článku naříká člen kyjevského vedení, že „Pokud se Rusku zachce, změní situaci (na východě Ukrajiny) během jediné sekundy". A vy tady pořád melete, jak tam operují cizí armády a jak jsou v Charkově rádi, že tam ruská armáda nedošla. Nejspíš máte lepší informace, než v Kyjevě.

   Smazat
  4. pro 16:10
   Váš příspěvek ale vůbec nevyvrací můj názor. Samozřejmě že Rusko nebude útočit na Ukrajinu otevřeně a tak, aby bylo všem na světě jasné, kdo je agresor. Jste normální ?
   Rusové to nepotřebují.
   Oni to dělají trochu skrytě. Mlží, potom to prozradí (viz Putin a jeho rozhovor ve státní televizi z 12/2015), ale skutečnost nepopřete.
   Rusové podporují místní separatisty, bandity - kteří bojují s ruskou zbraní v ruce proti své vládě v hlavním městě.
   Je to jasná věc. Protestuje a negativně hodnotí to celý svět, včetně ruských spojenců (Bělorusko, Kazachstan atd.).

   Smazat
  5. 16:23 Agresor je ten, kdo útočí, ne ten, kdo brání své území, na kterém žije po staletí. Nebojují "se zbraní v ruce proti kyjevské vládě". To je lež jako věž. Bojují za to, aby si mohli o sobě rozhodovat sami. Je to skutečný boj za svobodu a demokracii, ne terorismus. To by museli terorizovat sami sebe. A to možná i vám dojde, že je to hloupost. Rusové jsou na straně obránců, proti kterým AGRESOR, Kyjevská vláda poslala armádu. Ani mě nepřekvapuje, že dáte na to, co kdo "negativně hodnotí". Tak to dělají všichni tupci, kteří si nedokáží logicky srovnat fakta a vytvořit si pravdivý názor.

   Smazat
  6. Lidí? A z Azova?

   Smazat
  7. pro 15:33-Začněte používat mozek.Řada
   vojenských útvarů na Donbase přešla na
   stranu separatistů(Váš název) a dala
   jim zbraně z armádních skladů.Zpátky na
   Ukrajinu se vrátilo cca 30% ukrajinské
   armády.Rusko pak dodávalo zbraně těm,co
   se nechtěli nechat upálit jako v Oděse.
   Ukrajincům dodávali zbraně Polsko,Česká
   republika,Slovensko a EU.Na straně UA
   dokonce bojovali vojáci regulérní polské
   armády.(Mazurští dělostřelci).Dobrovolníci
   z celého světa stejně,jako na straně druhé.
   Poukazovat,že dodávky zbraní šly jenom
   z Ruska a mlčet o dodávkách pro druhou
   stranu o něčem vypovídá o Vás.
   Petr Majevský

   Smazat
  8. 15:33
   A jakými zbraněmi a za jaké podpory asi bojovali ty ukroušké bandy. Jsi jenom slaboduchý idiot. Jdi na přednášku k mutr Merkl a neser se do toho čemu nemůžeš rozumnět
   ten náš kašpar komediat sem vozi ukrouše na léčení a posíla jim zbraně a výstroj. Dnes opět v ČT propagovali sbírku pro Ukrouše.
   Nezákoná vláda, hloupé stádo které se nechá
   západem hnát na porážku.
   Václav

   Smazat
  9. Pro 16:23, opravdu jste tupec. A víte proč? No hlavně proto, že nechápete postoj povstaleckých republik. Tam totiž velmi brzy pochopili s kým mají čest. Státní převrat, Majdan, Oděsa, násilí proti"moskalům a vatnikům". Návrh a odhlasování jazykového zákona, který sice nebyl podepsán Turčinovem ale nejspíše na nějaké doporučení z venku . A hlavně násilí a nenávist vůči všemu Ruskému. Jo a ten kdo i nyní by chtěl být součástí Ukrajiny by nejspíše musel být na hlavičku jako jste vy. Ale nebude to již dlouho trvat a sámm uvidíte, jen mi je líto, že si o tom nejspíše nepopovídáme protože zalezete zpět do děr kam patříte.

   Smazat
 2. Ukrajinci už úplně zblbli !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I nekteri tady. Ze prej rus strasne touzi nacpavat obrovsky penize /nikdo nevi poradne kolik uz Usaky Ukrajina stala a jeste bude stat/,do Ukrajiny , az ji porazi a okupuje.
   Muze za to Putin , jasne , ale je bohuzel i pravdou, ze penize na utratu aby si zakoupil celou Ukrajinu nema !!!
   Jedine, ze by chtel zkrachovat cely Rusko....
   Staci ,ze musi zivit spousty obyvatel prchajici z Ukrajiny , a na Krymu pribyly hladove krky , neplanovane vydaje na valku v Syrii...atd....

   Smazat
  2. I nekteri tady. Ze prej rus strasne touzi nacpavat obrovsky penize /nikdo nevi poradne kolik uz Usaky Ukrajina stala a jeste bude stat/,do Ukrajiny , az ji porazi a okupuje.
   Muze za to Putin , jasne , ale je bohuzel i pravdou, ze penize na utratu aby si zakoupil celou Ukrajinu nema !!!
   Jedine, ze by chtel zkrachovat cely Rusko....
   Staci ,ze musi zivit spousty obyvatel prchajici z Ukrajiny , a na Krymu pribyly hladove krky , neplanovane vydaje na valku v Syrii...atd....

   Smazat
 3. Preji Ukrajincum svobodu a prosperitu
  Tu ovsem pod dnesni vladou nedostanou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych to viděl jinak. Kdyby Rusové konečně odtáhli a přestali podporovat teroristy na Donbase, tak na celé Ukrajině je klid.

   Smazat
  2. Pro Anonymní 23. ledna 2017 15:34

   Pane, řešíte následky a neřešíte příčinu: Kdyby se USA a EU nepletly do politiky Ukrajiny, nemusel by jste dnes ani řešit nějaké "roztržky" na Donbase! A jen tak mimochodem. Na Donbase nejsou žádní "teroristé", jsou to jen lidé, kteří tam už po generace žili a chtějí žít! Jenže nové vedení Ukrajiny jim toto chce znemožnit a to jen proto, že ti lidé chtějí hovořit jazykem, kterým hovoří již po staletí. to znamená RUSKY! Ti lidé se jen brání svévoli těch, kteří SVRHLI LEGÁLNĚ ZVOLENÉHO PRESIDENTA UKRAJINY

   Smazat
  3. 15:49
   ten 1534 má pravdu. I kdyby stokrát se USA a nebo Západ pletly do Ukrajiny, tak ve skutečnosti jediní nelegální vojáci se zbraněmi jsou tam Rusové.
   A tím veškerá debata končí pro celý okolní svět. Rusové jsou vetřelci a nemají tam co dělat. Ukrajinci jsou svébytný národ a ať si řeší poměry ve své zemi sami podle sebe.

   Smazat
  4. 15:34 Platí to ovšem i naopak. Kdyby ukrajinská armáda odtáhla z Donbasu, tak je tem klid. Musí se stáhnout útočník, ne obránce. Ten nemá kam, je tam doma.
   16:08 Myslíte ty Rusy, kteří tam žijí po staletí? https://cs.wikipedia.org/wiki/Kyjevsk%C3%A1_Rus

   Smazat
  5. 16:57 pokud by Donbas nebyl ukrajinské území, tak máš pravdu.
   Ale ve skutečnosti je to Ukrajina a vláda si tam vynucuje pořádek. Ty to nechápeš ?
   Co by jsi říkal na to, že třeba v Brně by se najednou nějací pošuci rozhodli připojit se k Rakousku, Rakousko by jim poslalo zbraně a vojáky a oni by bojovali proti vládě v Praze ??
   Také by jsi chtěl, aby se Praha stáhla z Moravy ??
   No ty máš asi dost..

   Smazat
  6. 17:05 Dám ti reálnější hádanku. Co by jsi říkal na to, kdyby se po puči v Praze rozhodlo Slovensko osamostatnit a pražská vláda by proti němu vyhlásila ATO a vyslala tam armádu. Ta by střílela proti sídlištím, rozbila Bratislavské letiště na cucky, odřízla Slovensku zdroje vody. Kdo by podle tebe byl v takovém případě v právu? A to nemluvím o tom, že pro lepší soulad s Donbasem by Maďarsko, Polsko i Ukrajina byly státy, obydlené Slováky. Myslíš, že by v tom OBRANNÉM boji Slovenska mu žádní okolní Slováci nepomohli?
   Tvůj příklad s Brnem je idiotský. Donbas se nechce připojit k Rusku ani nechce svrhnout kyjevskou vládu. Prostě jen chce, aby se do něj Kyjev nemontoval.

   Mimochodem ATO je jasně protiústavní, porušuje článek 3 ústavy Ukrajiny. Tam je jasně dáno:"Assertion and providing of rights and freedoms of man is the main duty of the state."

   Smazat
  7. Je zřejmé, že i u nás žijí fašisté jak vyšití. Těm nikdo nevyvrátí, že obrana vlastních životů, životů jejich blízkých a rodné země na které žijí po staletí, je terorismus. T

   Smazat
  8. pro 17:30
   Tvůj příklad se Slovenskem je naprosto reálný. Maďaři tam mají svoji menšinu - asi 8-12%. Pošlou tam své tanky a vojáky. Co bude dělat vláda v Bratislavě ??
   Brno je skutečně špatný příklad, protože nikdo si takovou absurdbí situaci neumí představit.
   Ale to Slovensko je docela OK.

   Smazat
  9. Moudrému napověz, hloupého trkni a trolla ignoruj.

   Smazat
  10. Navíc nynější vláda není legální, vznikla po puči, který zorganizovali usa a jejich utřidupové z EU.

   Smazat
  11. 16.08, že upadlinci jsou svébytný národ. To je gól. Bolsevickyz experiment soudruha lenina a jeho následníků.

   Smazat
  12. 15:34 a co Rustina, nebyla by zakazana?
   A co to jak ta blondata rekla ze chce zabit 8 milionu rusky mluvicich Ukraincu atomovkama

   Na Krymu je klid, tam kde je Rusko je klid
   Myslim ze i Ukrainci by radi do Ruska kdyby je za tu myslenku vlada hned nezabila

   Smazat
  13. 16:08 SCHVALUJES GENOCIDU! S tim hodne opatrne

   Smazat
 4. No bodejť by nacistům nechyběl ten kanonenfutr.
  Komu by se přece chtělo umírat pro jakousi zrůdnou ideologii? A pro zájmy místních oligarchů aj. darebáků, kteří jim zemi plundrují a rozprodávají?
  To raději před odvedením utíkají. Na východ i západ. Nebo jsouce lapeni, zůstávají v pasivitě ...

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinská armáda není armáda, ale teroristický spolek. Co jiného než terorismus je střílení na civilisty...
  Jejich kárné operace proti Donbasu, to je čistý terorismus. To žádní kecálkové z pornohodnot, kteří se tu dnes vynořili, svým lhaním o ruských vojácích neokecají.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Heriot, pri všetkej úcte k Vaším nepochybne úprimným dobrým úmyslom a pri akomkoľvek stavu (u)krajinskej armády, je to jediná ozbrojená zložka v štáte, ktorá je podľa medzinárodného práva regulérnou zložkou na vymáhanie dodržiavania ústavy v štáte, podobne akou bola oprávnená Juhoslovanská armáda v Juhoslávii, akou bola armáda v Líbii, Assadova Sýrska armáda v Sýrii. Skôr ma zaújma kde sú tie veľkohubé demokratické kecky oháňajúce sa žvástami o tom že agresora(v našom prípade Kyjevskú chuntu), neochráni pred ích trestom za genocídu spoluobčanov(v tomto prípade Novorosijčanov a Krymčanov) ani štátna suverenita? Čo teraz papuľojú, keď poriadok s Kyjevskou chuntou mali zjednať oni a keď sa k tomu neráčli ujať, tak Rusom nezostalo nijaké východisko z núdze, než sa postarať o vlastnú bezpečnosť sami. Rusi a Srbi nie sú ufňukané trasorítky, ktoré sa vedia o svoju bezpečnosť postarať sami a nie ufňukane vyťahovať staré zatuchlé kauzy trebárs jak u nás na Slovensku z roku68. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 6. 16:08
  "...tak ve skutečnosti jediní nelegální vojáci se zbraněmi jsou tam Rusové.".

  No, kdybys měl v hlavě trochu víc, než na tupé papouškování kašpárků z MfD, LN a ČT, tak by sis mohl přečíst třeba toto, a uvědomit si, jaký si blb.

  https://www.roguemoney.net/stories/2016/10/14/escalation-in-donbass-more-foreign-mercs-spotted-on-ukrainian-lines

  OdpovědětSmazat
 7. Chudáci Ukrajinci. Nejdříve je poštval Západ proti Rusům, když si dosadil do vlády svoje lidi. Teď, když je země rozvrácena, vedena velkozloději typu Waltzman (Jaceňuk už je vysmátej na Floridě, kde si koupil několik domů), a na pokraji hladomoru, se na ně Západ zase vy.ere. A když už se konečně z hladu seberou a začnou tam nahánět ty strůjce jejich ožebračení a bídy, tak bude na ně zase Západ kydat špínu a vyřvávat o pogromech. No a pak budou žebrat o skývu chleba Rusáky.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten 17:05 je fakt dobrej, takovej snaživej :-).
  Prý - "Ale ve skutečnosti je to Ukrajina a vláda si tam vynucuje pořádek. Ty to nechápeš ?"
  Tak nacistická chunta, která svrhla řádně zvoleného prezidenta za pomocí násilí, má prý právo, opět za pomocí násilí a vražd někde "dělat pořádek". Neuvěřitelné převracení skutečnosti.
  No co už ta parta Romancevové nevymyslí...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Coje to historicky Ukrajina ? Kyjevská Rus, Zakarpatská Rus,Novorusko,Halič,Lvov nebo snad nedavno Krym ?

   Smazat
 9. Porošenko prohlásil že Rusko zruší. Rusko je schopno zrušit každého , ale pozor to amíci také , to znamená , dohoda. Co na to blboun ,Kocáb,Štětina,Gabál,Janda a ostatní blbečkové.Se blbečkové vzpamatujte. jste ve světě jen velká hovna.Tady v té kotlině si honíte jen trika.

  OdpovědětSmazat
 10. NATO a EU si uvázali na krk velký balvan když zorganizovali na Ukrajině státní převrat.Nyní by se měli ke svému omylu přihlásit a zajistit ,aby se do vlády na Ukrajině dostali rozumní lidé ,kteří se budou chtít dohodnout s Ruskem,protože jiná cesta k míru není.USA se asi stáhnou a ztratí o rozšiřování NATO zájem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:50 pokud tam EU a NATO zorganizovaly státní převrat, tak co tam dělají ruští vojáci ??
   Nemáte to nějak popletené ?

   Smazat
  2. Takového cypa aby pohledal.Ale nehádejte se sním.protože se dostanete na jeho úroveň a tam nemáte šanci.On je tam totiž doma.

   Smazat
  3. Súhlas A19:18. Hnědorudý dobytek, A18:08, ktorý doteraz nechcel nič počuť o Sovietskom Zväze, tobôž nie o (u)krajine, len o Rusoch a Russku, zrazu tu chce podemokraticky rozhodovať kde rus môže a kde nie? Smiešny tajtrlík.

   Smazat
  4. 18:08 rusky mluvici se brani pred genocidou
   V Odese se jim to nepovedlo a byli vyvrazdeni
   Kez by Trump rekl Putinovi ze by mel prevzat ochranu nad celou Ukrajinou
   Kde je Rusko tam je klid

   Smazat
 11. Za ukrajinskou vládu nechce nikdo bojovat a upřímně - vůbec se jim nedivím. Krym byl jen pod správou Ukrajiny, nikoliv její nedílnou součástí a refrendum by měli všichni respektovat. Ješitní ubožáci ve fašistické vládě budou ale stále štěkat, vzdychat a pištět, jak byli chudinky okradení, měli by se starat o jiné problémy zěmě, myslím, že jich mají přímo nadbytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 18:15
   Referendum o Krymu ale nikdo ze světa respektovat nechce a nebude. Není přece možné (a teď obrazně) obssadit večer neoznačenými vojáky z Ruska místní orgány a druhý den se prsit tím, že proběhne nějaké referendum.
   Jste trochu při smyslech ?? Dokážete si něco podobného představit někde u nás ??
   Proto taky anexi Krymu skoro nikdo neuznává - ani Bělorusko , Arménie, Kazachstan atd.. Ani ti největší partneři Ruska nechtějí na tuto blbou hru přistoupit.
   Rusko zcela právem musí čelit světovému odporu, sankcím a izolaci. Takhle se politika v 21. století dělat nedá.

   Smazat
  2. 18:24 ale ty brepto
   Myslim ze kdyby dnes bylo ferove referendum tak se cela Ukraina da k Rusku
   A kdo byde vinnen za dalsi ukrainsky hladomor?
   Ten muze zacit uz tento rok, pocasi nepomaha

   Smazat
  3. Samozrejme hnědorudej dobytkuA18:28, že žiaden demokrakrat z celého sveta neuzná ľudové hlasovanie v referende! To by tak chýbalo, aby si tu ľudia začali rozhodovať o svojích záležitostiach sami! Od toho "ste tu predsa Vy", naši milí nadľudia, ktrí jediní viete čo je dobré pre nás a čo nie:-). Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 12. Ukrajina je velká země a může oželet jak Donbas - území se zastaralým průmyslem a plné problémů tak též polopouštní a skalnatý Krym. Naopak může tuto situaci využít, aby uchránila svou identitu před východními uchvatiteli a budovat moderní hospodářství a armádu, aby se z ní stala standardní nezávislá a evropská země. Pro ostatní státy, zvlášť poblíž Ruska, je to memento, aby nevěřili nějakým vágním smlouvám o zajištění bezpečnosti, ale aby si zajistili bezpečnsot sami s uvážením vlastní strategické situace a vlastního potenciálu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ted ještě tu pohádku O červené karkulce.......

   Smazat
  2. Jestli Marenka vyvede Sladkou Francii z vezeni narodu EU tak je slus po evropskem nuklearnim zastrasovani
   A Evropa skonci
   Beztak je to jen nastroj Nemecka

   Smazat
  3. To bylo dobrý, jééé, cháchácháchéchéché, to jsi mě rozesmál, to jo!

   Smazat
 13. Ukrajina se neměla vzdát jaderných zbraní co měla po rozpadu SSSR.Ukrajina naletěla rusku.To jsou ty záruky ruska,kterým nelze věřit.RasPutin zná jen vojenské řešení pro svoje agresívní choutky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer pane Janda.

   Smazat
  2. Už jsem to vysvětlil o pár řádků výš.

   Smazat
  3. Pan Janda A18:55 má po odchodu Schapira sexuální absťáky. Tak se tady odbavuje. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  4. Co novýho v Evropských hodnotách, smutno, co, Jakube? Pasák ti odešel, kdo tě teď bude protlačovat, nýmande?

   Smazat
  5. Vsechny regiony na Ukraine by mely mit referendum
   Kde je Rusko tam je klid

   Smazat
  6. 18.55,hovoris naletela Rusku? Ukacka a RF mali spolupracu vo vojenskej oblasti,RF im vybavila fabriky a vsetku vyrobu na 100% odoberali a platili,mali lacny plyn a pod.Lenze Ukacka dostali velke oci a chceli opustit tento priatelsky spolok aj s darom,Krymom a potajme slubili Sevastopol USA,kde 130 rokov kotvi Rusko.Z jedneho dna na druhy prestali komunikovat s RF.Preto im bol Krym odnaty.USA,nikdy nebude kotvit na hraniciach Ruska.A to je cele !

   Smazat
 14. Existuje více důvodů, proč by se ukrajinská armáda rozložila v prvních hodinách bojů. Ukrajina, jakožto národnostní slepenec, má problém se vzájemnou nevraživostí. Přes nacionalistické pochody a provolávání nacionalistických hesel panuje na Ukrajině národnostní řevnivost. Ukrajina je slepenec spousty národností, které na sobě navzájem v minulosti napáchali spoustu zločinů. Stále tam panuje silné napětí mezi Poláky, Rusíny, Rusy, Rumuny a bůh ví, kým ještě. Těžko si představit, jak tyto navzájem se nenávidějící se etnika vytvoří kompaktní armádu.
  Dalším bodem je technická zaostalost. Podobně, jako u nás, rozkradli ukrajinští podnikatelé vše, co se ukrást dalo. Ještě štěstí, že byly včas odvezeny jaderné zbraně. Ty by už dnes s největší pravděpodobností byly v rukou nějakých vyšinutých pošuků.

  OdpovědětSmazat
 15. Kde je Horni Dolni tam je bordel jako v rusku,,Donalde slez ztoho lustru,,Magore příště může referendum dělat rusko v ČR anebo v Argentině

  OdpovědětSmazat
 16. 20:07
  Hlavne, že USA môže vletieť do ktorejkoľvek krajiny sveta, bez mandátu OSN. Bombardovať, nastolovať bábkové vlády, rozkrádať národné hospodárstva. Pre samé stromy nevidíte les. Kto je tu magor, hňupe.

  OdpovědětSmazat
 17. A clen kyjevske rady je expert na ruskou armadu #$%%&*&*ˆ$%$!!!
  A prej rusove touzi samou laskou fasisty na Ukrajine podporovat a po dobyti branit ??

  OdpovědětSmazat
 18. Uniká tady všem jedna základní pointa. Když Kosovští muslimští separatisté bojovali proti legální vládě v Bělehradu, tak je západ nazýval hrdiny, bojovníky za svobodu a sebeurčení nehledě na zločiny ohledně doslova těžby orgánů ze Srbů, a vehementně podporoval až po bombardování oficiální armády a suverenního státu. Pak na tomto území vyhlásil jakési Kosovo a USA si tam udělali takovou "úplně náhodou malinkatou základničku". Rusko použilo naprosto stejný scénář na Krym a Dombas a najednou je to zločin, porušení mezinárodního práva, změna poválečného stavu, agrese a podobné žvásty. Tak kde je pravda? A porušení mezinárodního práva není vyvolání a zaplacení puče proti zákonné vládě a prezidentovi Ukrajiny? No a to zdaleka není první podobný exces. Stačí si vzpomenout na akce USA v Panamě, Grenadě, Hondurasu, Nikarágui atd. nemusíme zacházet do humanitárních průšvihů "arabského jara". Politika USA se kontinuálně od doby po 2. sv. válce nikdy skutečně nezměnila.
  Je to politika budování bezohledné říše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:56 S tím "naprosto stejným scénářem" jste hodně, ale opravdu hodně, mimo. Neshoduje se to vůbec v ničem.

   Smazat
 19. At´Ukrajinci konečně přestanou dělat potíže Rusům na východě Ukrajiny , atˇ uznají ruštinu jako druhý úřední jazyk, přestanou se cpát do NATO a EU a začnou s Ruskem spolupracovat na bázi smlouvy z r. 1992 a pak nepotřebují armádu vůbec, protože Rusové je ochrání. I ty Banderovce si můžou v tichosti ponechat, ale nevystavovat je na odiv. Vždytˇ se podívejte co je ve světě fašistických stran a hnutí a nikomu to příliš nevadí. Světové hodnoty se obrací naruby.

  OdpovědětSmazat
 20. Vy ukrajinskí blázni, kedy Vám dôjde, že jedine spolu s Ruskom budete silnejší a budete niečo znamenať? Takto ste hovno, na zaplakanie.
  Pošlite proti Rusom armádu a západ Vám bude tlieskať a pomáhať, aby sa čo najviac slovanov navzájom vyhubilo. A pôdu im predajte, donesú Vám sušienky, aj lesy si pekne rúbete idú na západ. Z Vašich žien budú fľandry a z Vašich mužov "kanónfuter".
  Lepšie je byť nepriateľ západu, ako priateľ.
  Súhlasím s 8:56, akurát, že Banderovcov treba "začistiť" a to definitívne.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.