Reklama

úterý 10. ledna 2017

URGENTNÍ: Teroristé jsou v šoku - Kerry prohlásil, že Rusko zachránilo Sýrii a že opozice je úzce spjata s DAEŠ a Al-Káidou (video)

10. 1. 2017    zdroj
Ministr zahraničí USA Kerry šokoval bojovníky umírněné opozice nečekanou zpovědí, provedenou na konci svého funkčního období. John Kerry, jehož funkční období končí, poskytl rozhovor televiznímu kanálu MSNBC, v němž doslova uznal vítězství politiky Ruska a Vladimíra Putina v SAR a také úzké spojení opozice s DAEŠ a Dzhebhat An-Nusrou (syrská pobočka Al Káidy). Umírnění bojovníci ostře kritizují Kerryho za toto nečekané přiznání a obvinili ho ze lži.

"Prezident Putin vstoupil do hry (v Sýrii - pozn. RV), částečně aby pomohl Asadovi udržet se nad vodou, ale také proto, že DAEŠ a radikální extremisté začali dosahovat značných úspěchů, zabírali stále více území a pozice Asada byla velmi křehká", konstatoval ministr zahraničí USA.

"Tak se Rusko s Íránem rozhodlo, že je čas zachránit Asada, navíc se u nich pravděpodobně objevily obavy, že moc v zemi mohou uchvátit extremisté. A nebudu říkat, že nás v té době tato pravděpodobnost neznepokojovala.

Spoléhali se na Al-Nusru a DAEŠ a sílili, s jistotou postupovali k Damašku a režim visel na vlásku", dodal šéf amerického ministerstva zahraničí.

"Zda Putin zvrátil situaci? Ano. Společně s Iránem a Hizballáhem se jim v podstatě podařilo přemoci opozici. Ale! Neznamená to, že válka skončila", zdůraznil Kerry...

Propagandisté ​​z řad tzv. syrské opozice komentovali Kerryho vystoupení v sociálních sítích s tím, že "Státy pro ně nikdy nebyly přítelem. A vlastně nikdo nebyl". 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. to je článek pro CHovancův úřad

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně! Neměli by jsme Kerryho sami nahlásit?

   Smazat
 2. Je nad slunce jasny,ze zadny moslim nema rad ameriku...islamiste jenom prijimali,co jim usa poskytovalo,ale hlavni cil kalifat,byl na prvnim miste.Konecne si to kuci vyrikali,jak to v skutecnosti je!

  OdpovědětSmazat
 3. Kerry i dřív nepatřil, jak se mi občas zdálo, k těm úplně nejhorším. Občas jakoby si s Putinem i maličko rozuměli.
  A tímto se to možná potvrzuje. Taky ale na něho může mít vliv "změna domácího prostředí".
  Oficiálně tedy, je trochu infikován. Při cestách do Ruska tam v chladném období tam chytl bacila. Lidskosti.
  A teď mu nejspíš budou vyčítat že šíří nenávist.
  A jakpak to posoudí Chovancovo ministerstvo? Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste si občas poslechli Pjakina, tak se nebudete divit. Ten říká, že Kerry, stejně jako Trump jsou představitelé globálního prediktora a ten nemá zájem na světové válce. Obama s Clintonovou jsou představitelé národního prediktore (v podstatě vojenskoprůmyslového komplexu) a ten potřebuje velkou válku, která mu okysličí krev. Chce, aby v americkém zájmu válčily jiné státy, nejlépe v Evropě.

   Smazat
  2. 23:02 Ano, souhlasím, Pjakina sleduji, vím o tom. Ve své poznámce jsem vycházel jen ze svého osobního pozorování. Děda.

   Smazat
  3. Ne odpověď, ale dotaz:
   Ví někdo proč se Pjakin odmlčel?

   Smazat
 4. Bude asi namazanej,nebo se v něm hnulo svědomí :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Ja myslim , ze cely USA je v soku vic.
  Ted hledaji moznosti zacit teroristicky valky jinde.
  Khaliphat Kerry nema ani potrebne diplomaticke schopnosti..
  Udelat neco.
  Ani nevi co dela a co mluvi.
  Cas se krati a ani 20 Trumpu jim nepomuze.
  Kdo jenom trochu vidi za media , treba kdy vojaci v Afganistanu nemeli strelivo a Taliban vyhraval bitvu za bitvou 2006-7. /Proti celymu NATO + Kanada a dalsi/.Kdy dodavky streliva byly zavisle na jednom 19letym narkomanovi z Floridy...Kterej dodaval zakazany cinsky strelivo 40 let stary z Albanie...atd.
  Kdy zhruba tretina penez na valku dostavali teroristi , aby neutocili na dodavky pro US a afgansky vojaky... Je toho spoustu....
  Krece poslednich zachvatu jsou stale castejsi...
  A Hystericka Obama to jen zhorsuje a urychluje..
  A kdyby vse selhalo ,premuze je i vlastni obrovska byrokracie, ktera vede valky mezi sebou ....

  OdpovědětSmazat
 6. Syrská opozice se vyjádřila jasně už před časem, když po debatě s Kerrym v naštvanosti prohlásili, že bojují za zájmy USA a ty jim už nechtějí pomáhat. Tím jim spadla škraboška bojovníků proti tyranovi, za svobodu a demokracii pro lid Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 7. Zajímavé, něco podobného proběhlo na RT, na ČT jaksi se některé informace stále nemohou protlačit.
  Lidi by měli zasíltat na ČT batůžky s potravinami a toaletním papírem pro případ nouze a na odchodnou.

  OdpovědětSmazat
 8. "Určitě je za tím Putin,už má pod palcem celou vládu
  Ohavy a všechny tané služby US".

  OdpovědětSmazat
 9. Kerry je na tom podobně,jak náš Schwarcik,Vondra a další,už ohýbají hřbet před Trumpem.

  OdpovědětSmazat
 10. Kerry jen veřejně přiznal to,co se vědělo už
  dávno.Protože už není závislý na politice,může
  si to dovolit.Jak se s tím srovná ČT nevím.Oni
  tolik propagovali názory americké strany a teď
  je to všechno jinak.Romancovová,tímto oficiálně
  nahlašuji Johna Kerryho za rozšiřování ruské
  propagandy.Šmíráci by měli konat.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Je to zabavne,ako podchvostne muchy/po rusky podpindusniky/priprcavaju novemu prezidentovi v snahe napovedat mu viac,ako vie.!Hlavne to sedi od Ceskeho gena Sasi Vondru,ktery udelal botu na CR,v Promopro za 380 melounu,za asistence nejlepsiho ekonoma eu te doby Kalouska..a dale ktereho to poslal pan Knize syna,ci dceru,aby prolila krev v Afaganu?Za bohate vzdy prelievali krv chudobni !!Jozka ze slovenska.

  OdpovědětSmazat
 12. Myslim,ze Kerry,se mnohemu naucil pri Sergeji Lavrovi,jen musel hajit oficialni kurs juesej...jeho role byla nevdecna a ponizujici/tedy Kerryho/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.