Reklama

sobota 14. ledna 2017

USA a Británie platily „Bílým přilbám“ za to, aby pomohly Al-Kajdě blokovat dodávky vody pro 5 milionů Syřanů


Moon of Alabama
14. 1. 2017  GlobalResearch, překlad Zvědavec

Přerušení dodávky vody z oblasti Wadi Barada (kde se nachází hlavní zdroj pitné vody pro Damašek a jeho okolí, pozn. překl.) pro 5 milionů lidí v Damašku nabírá na obrátkách. Zdá se, že do toho byla přímo zapojena organizace Bílé přilby, kterou financuje Amerika a Velká Británie. To zvyšuje podezření, že nelegální přerušení dodávky vody pro civilisty v Damašku je součástí organizované akce, řízené USA. Tato akce se týká odstavení veřejných služeb v oblastech, které má pod kontrolou vláda, jako pomsta za osvobození východního Aleppa.

Jak jsme to vylíčili včera:

Poté, co byla východní část města Aleppo osvobozena syrskými vládními silami, místní povstalci a obyvatelé z údolí řeky Barada byli ochotni se smířit se syrskou vládou. Ale takfiristická odnož Al-Kajdy s tím nesouhlasila a znovu převzala vedení. Tato oblast je od té doby pod kontrolou Al-Kajdy, a tím pádem došlo k porušení nedávné dohody o klidu zbraní. 22. prosince byly dodávky vody pro Damašek náhle kontaminovány motorovou naftou, a tím se voda stala nepoživatelnou. O den později syrské vládní síly spustily vojenskou operaci za účelem opětovného získání území a obnovení dodávky vody.
Na fotografiích a videích, které se objevily na sociálních sítích (již jsou nedostupné, ale viděl jsem je, když se poprvé objevily), bylo vidět, že zařízení na úpravu vody je zaminované. 27. prosince bylo toto zařízení na úpravu vody vyhozeno do vzduchu a částečně zničeno.

Syrská vláda je připravena odeslat týmy, které by vše opravily a obnovily průtok vody pro milióny civilistů v Damašku. Přístup k poškozenému místu je jim však znemožněn, a tak se syrská armáda nyní snaží Al-Kajdu a její spojence z tohoto místa vytlačit.

Kupodivu některé „občanské“ skupiny jim dnes nabídly přístup k místu, avšak pod několika (nepřijatelnými) podmínkami:

Hassan Ridha @sayed_ridha – 02:10 ráno – 3. ledna 2017

Prohlášení z Wadi Barada: necháme týmy opravit vodní zdroj, pokud SAA (Syrská arabská armáda) a Hizballáh zastaví útok, zruší obléhání & mezinárodní pozorovatelé budou monitorovat klid zbraní.

EHSANI2 @ EHSANI22 - 06:43 ráno - 3. ledna 2017 ()

Nabídka opozice - budeme obchodovat o přístupu ke zdroji vody pro Damašek za to, že armáda zastaví vojenské operace.

Zde je příloha k oběma tweetům. Všimněte si, kdo ji podepsal:

Prohlédněte si loga níže podepsaných organizací. Pravděpodobně rozpoznáte to uprostřed ve druhém řádku. Zde je zvětšené.

A tady je originál tohoto loga, pořízený přímo z webových stránek Syrské organizace pro civilní obranu, nazývané Bílé přilby:

Organizace, které činí nabídku, že zruší přerušení dodávky vody pro Damašek, si zřejmě myslí, že to je v jejich moci. Potom tedy musí být rovněž zodpovědní za přerušení dodávky vody. Také musí mít důvěrné vztahy s bojovníky Al-Kajdy, kteří v současné době ovládají (vojensky) poškozené vodní zařízení.

Americká a britská vláda, které vytvořily a platily Bílé přilby, „nestranně“, „neutrálně“ a „pro všechny Syřany“ blokují přívod vody pro 5 milionů Syřanů v Damašku. Americká armáda a důstojníci CIA řídí „operační štáby“ v Jordánsku a Turecku, které přímo řídí tuto vzpouru.

Tím se zvyšuje podezření, že blokáda je součástí organizované reakce ze strany nepřátel Sýrie na nedávné osvobození východního Aleppa. Jak bylo uvedeno včera:

Toto přerušení dodávky vody je součástí širší, zdánlivě koordinované strategie připravit všechny oblasti, které jsou pod kontrolou vlády, o dodávky veřejných služeb. Před dvěma dny Islámský stát uzavřel hlavní přívod vody pro Aleppo z Eufratu. Vysokonapěťové stožáry s elektrickým vedením pro Damašek byly zničeny a opravárenským týmům byl, na rozdíl od minulosti, odepřen přístup. Dodávky plynu do částí Damašku jsou také přerušeny.

Dokonce ani 14 dnů po vypuknutí krize s dodávkou vody v Damašku se v „západních“ médiích neobjevují žádné zprávy o tom, že Al-Kajda blokuje dodávku vody pro 5 milionů Syřanů. Můžeme si být jistí, že nenapíší ani slovo o milionech civilistů v Damašku, které si jako svá nelegální rukojmí bere jejich oblíbená propagandistická organizace Bílé přilby.
- - -

U.S./UK Paid “White Helmets” Help Al Qaeda Blocking Water To 5 Million Thirsty Syrians vyšel na Global Research 3. ledna 2017. Překlad v ceně 244 Kč Zvědavec.

16 komentářů :

 1. Válka je vůl. Za války má život civila cenu patrony, pokud se nenajde ještě levnější způsob likvidace. P.K.

  OdpovědětSmazat
 2. Pojebaný USA,pojebanej Izrael.Dokud budou při síle,budou dělat řízeni sionistickou mafií po světě bordel až do jeho skonání a proto je potřeba,"praštit hada po hlavě a nemlátit ho po ocasu"....
  Je potřeba vytvořit takové podmínky,aby se USA, ovládané židovskou mafií zabývaly jen samy sebou a na ostatní svět jim nezbyla energie,jinak tu nebude nikde nikdy klid....

  OdpovědětSmazat
 3. Konecne je potrebne priyebat britanii jedno jadro,aby sa nestarali o zalezitosti vo svete.Ako povedal Kerry,valka jeste nekonci !

  OdpovědětSmazat
 4. USA , Anglie a další měli hrozný strach o civilisty v Aleppu. Prý jim Rusové ubližovali. A teď klidně připraví miliony civilistů o vodu? Ve všech dobách v historii lidstva to byl nejtěžší, nejpodlejší zločin, kterého se nikdo nedopustil. Obama chce získat titul nejmasovějšího vraha všech dob.

  OdpovědětSmazat
 5. Nemůžeme-li vyhrát, tak budeme alespoň škodit a ničit. Co mi to jen připomíná. Aha konec II.WW nálety Plzeň, Praha. Ukrajina-Krym, voda a el. vedení. Nyní Sýrie opět voda a el. vedení. Historie se opakuje. Je vidět, že tyhle šmejdy nelze napravit, ty chce vybít, jsou to totiž mstiví zločinci nejhrubšího zrna. Samozřejmě, není to jen o mstě. Sabotují účelově obnovu zničené země, aby zaseli do srdcí Syřanů ještě větší nenávist a bídu. jejích přáním je opět obnovit nepokoje, válku a smrt.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud USA i VB budou mít doma klid, tak se nikdy nic nezmění. Je třeba učinit taková opatření, aby se museli starat sami o sebe a řešit problémy doma. Pokud k tomuto nedojde tak budou škodit pořád a všude podle hesla "Čím hůře tím lépe". Jak se ale ne nadarmo říká "Žádný strom zatím nevyrostl až do nebe, vždy se našel někdo kdo ho podřezal."

  OdpovědětSmazat
 7. Alespoň vidíte, co to obnáší - vyprodat si ze země energie - plyn, elektřinu, uhlí, vodu... to,co udělaly naše polistopadové vlády byl zločin, a udělaly to jako první krok. Hlavně ta voda - to byl zločin těžkého kalibru, protože to ostatní se dá nějak nahradit, nebo se bez toho lze obejít, ale bez vody pochcípají lidi i zvířata. Tuhle zmrdovinu jim někdo nařídil - budeš vládnout, my ti to umožníme, ale z ČR se stane během roku úplně závislá země na dodávkách energií a vody. Pak přišla na řadu lichva a zadlužování státu, vykradení důchodových rezerv a další zkáza. Pak výprodej školství a nakonec i zdravotnictví. Jsme úplně totálně v prdeli. V případě, že se ZÁPADU nebude něco pozdávat, zavřou nám Francouzi vodu, však už města vymýšlí krizové plány v případě nedostatku vody, takže s tím už se počítá. Je to zhovadilost na zhovadilost, zločin na zločin. Jsme ve vlastní zemi jak v chytře vymyšleném koncentráku, i bez ohrady a mříží a bez dozorců, závislí na dodávkách potravin, energií a vody. Zdevastované školství i zdravotnictví. Z dětí dělají dezorientované magory,a polovinu lidí nechají ve špitálech vychcípat, přestože stát za ně platí pojišťovnám - to jest komu? Gaunerům, kteří pojišťovny vedou, aby měli na své statisícové platy, ne aby nás někdo léčil - to je směšné. Koncentrák pro deset milionů lidí kromě elit, různých hajzlů, a celebrit - veškeré celebritové bahno už má zakoupenou Floridu, každý tam má bejvák, ranč apod. Blbec starej Zedníček se tam ženil "na pláži" - komedianti, z nichž jsou dnes milionáři. Všechen ten sajrajt by tam utekl - nás by tady nechali na pospas komukoliv - třeba arabským šejkům, když by na to došlo. Listopadové zvonění, byla předem objednaná gauneriáda, s postupným koncem České země. Kdybychom se učetli a na diskuzích upsali k smrti, už to vždycky budou jenom bláboly. Názorný příklad, jak těm hnusným gaunerům, kteří financují výpadek vody v Syrii, jde o životy syrských civilistů. Slouží jen jako materiál pro řadu pitomých článků v mediích. Hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že ti všichni gauneři a komedianti neutekli už dávno. Ono možná kldy zde vládli šejkové, tak by jsme se měli lépe jak v současnosti. Šejkové se o svoje lidi starají náhodou dobře, stačí se podívat do arábie - Katar, Kuvajt, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, a další a další. Kdyby tito šejkové zavřeli západu kohoutky s ropou, tak za rok celý západ zdechne na úbytě.

   Smazat
  2. Nebuď blbej vole,....tak by si šli zápaďáci ty kohouty otevřít....ti čuráci s těma pochcanejma plínkama na palicích jsou rádi,že má s nimi Západ shovívavost,jinak by tam žrali hovna nejen po sobě,ale i po těch velbloudech a nejezdili ve ferrari a nešukali kurvy z vých.Evropy....

   Smazat
 8. Máte naprostou pravdu. Právě čtu od J.Perkinse Zpověď lovce ekonomik ( vydal Dobrovský) a mám obavu, že život bude pro většinu občanů stále náročnější a těžší. Momentální vyšší platy jen připravují půdu pro definitivní otroctví. Za pár desítek let se bude na český jazyk jen vzpomínat a kultura bude jen v režii amerických poskoků v duchu oblbovat a vykořisťovat.

  OdpovědětSmazat
 9. Toto vše je kapitalismus. Viz výše napsaný komentář - 14,OO. Polapili lidi - v roce 1989 - na to, že si většina myslela, že ten kapitalismus je přece jenom lepší - protože umožňuje lidem se mít lépe - umožňuje vlastním zapříčiněním se vyšvihnout. A dále lidé uzvěřili, že lidé na Západě se mají líp. Tuto filosofii na stránkách Nové republiky publikuje i Nick Honolulu. Proto utekl na tento vysněný Západ z koncentráku, kterým byl socialistický lágr. Kde je nyní Západ s touhle filosofií, na které spočívá - starat se jen o sama sebe, bohatnout jak se jen dá - i na úkor švindů i krádeže, někdy dokonce vraždy. Nick Honolulu by zde tvrdil, že komunismus, tak jak jej poznal, to byla sama lež, sama přetvářka, že z toho života nic neměl - protože neměl ten pořádný bourák atd. Zajisté tak tomu asi bylo. Komunismus měl ideály, které zneužili vládnoucí. Vždy budou nějací vládnoucí - to je ten vtip. Komunismus ale měl alespoň nějaké ideály. Kdežto kapitalismus má co? Jen přiznání - a teď do toho, každý za sebe, na druhé nehleď. To má být motto režimu, který je prý ten nejlepší? Asi tomu tak není - proč by jinak tento režim tak stále poukazoval - hledťe, měli jste komunismus - jak to dopadlo, nízká produktivita, 70 milionů mrtvých /trollové asi spustí - jsou tak hloupí, že jim nedochází, že stejné číslo mrtvých má na svědomí jen Adolf Hitler, který není ničím jiným než produktem kapitalismu/. Trollové, kteří zde publikují, kteří studují kapitalistické "příznivé" statistiky, které mluví o růstu průměrné mzdy, růstu výdajů v americké rodině v průběhu desetiletí /což vypovídá jen v případě USA o inflaci/ nějak nemůžou pochopit, že zřízení, které prohlasí, že se každý má starat jen o sebe prostě musí být vadné. Veškeré reformy lidského společenství byly právě o nutnosti zavedení altruizmu, bez něhož lidské společenstí není schopno přežít. Jedním z největších reformatorů minulosti byl bezpochyby i Ježíš Kristus. Komunismus se dal zreformovat.Dle mého názoru je třeba zestátnit korporace a ponechat v soukromých rukou poze malé kapitály - živnosti, malé továrny, je třeba zavést něco na způsob NEP-u Sovětského Ruska. Kdybyste zde neměli ty americké korporace USA, neměli byste zde stále se opakující válčení USA /Vietnam, v poslední době Blízký Východ, konflikty ve světě, které jsou rozdmychávány USA/. Kapitalismus reformy není schopný a jak říká Jožo Ráž, je to cesta do pekel. A ještě poslední věta. To co zde u nás bylo před rokem 1989, bylo lepší než to co je dnes - zamyslete se jen nad tím, co píše komentátor 14,00.

  OdpovědětSmazat
 10. Koloniální Anglie konečně našla svého následovníka
  a synáček se zdá být lepší než rodič.

  OdpovědětSmazat
 11. V 89., byl ten západní systém mnohem snesitelnější, než je dnes. Bylo to tím, že měl rovnocenného konkurenta, tak na to musel brát ohled. Po 89 však šel všechen ohled stranou, neboť už si mysleli, že na celém světě nemají konkurenci. Celé to období, bylo jenom utužování podmínek pro občany (vzpomeneme si ještě někdy na jméno Drábek?). Členství v EU a její průběžně přijímané zákony, přenáší tu beznaděj na vyšší, hůře napadnutelnou, úroveň.
  Rozhodovací pravomoci se musí vrátit na úrovně států. Nějaký Lucemburský ožrala, nemůže rozhodovat, koho má Česká republika přijmout za svého příslušníka a za jakých podmínek, nebo za naše peníze, kterým dá mašličku, rozhodovat, co mají naši zemědělci pěstovat.
  EU byla nadějí Evropanů, ale tuto naději zklamala. Jediná cesta do přijatelného světa, je půlkrok zpět, nebo rozpad. Já bych dal přednost tomu půlkroku, až kroku zpět. Ale do té doby, než si to ožralové srovnají v kebulích, bychom měli bez ohledu na jejich direktivy a sankce, jednat v našem národním zájmu. Orbán nám může být vzorem a oporou. Jejich národní vlastností je statečnost, podle jeho slov. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budete mít možnost se ke kroku zpět vyjádřit v celonárodním referendu, které má v programu SPD Okamura. Proto je nezbytné volit SPD, která už teď má našlápnuto k velkému překvapení.

   Smazat
  2. 17.15 Souhlas, taky to tak vidím.

   Smazat
 12. V kapitalismu se jeste nikdy nestalo a nikdy nestane, aby se vsichni meli dobre. Kdyz panize jsou do kapes par lidi, mnoha lidem musi chybet. V socialismu naopak nebyl jeden clovek, co by se mel spatne. 20 let jsem pracoval v USA, kdyz jsem diskutoval treba postaveni rodiny v CSSR dostal jsem jedinou otazku: PROC JSI UTEKL? Neda se rici, ze ted je vse horsi. Hlavni vlaky jezdi co 2 hodiny, nemusim si kupovat jizdni rad. Jinak jsem na tomto rezimu NIC LEPSIHO nez bylo za CSSR NENASEL.
  Libi se mi dnesni prizpevky, jsou velice rozumne. Bohuzel - nestaci kritizovat, je treba navrhnout cestu k lepsim zitrkum, kapitalismus a jeho demokracie to neni, v zadnem pripade, viz bida v USA, k tomu vsemu financovana nejvyssim statnim deficitem, neco, co socialismus neznal. Podle mne meli zustat u moci komuniste a Charta 77 jim delat opozici. Ted: rozdelit pol.spektrum na dve casti, pravicovou a levicovou (demokratickou a opozicni). A vzdy bude vladnou jedna ze dvou casti, pokud se nedosahne toho, ze vsichni budou volit, tak nevolici budou vzdy brany jako ti, co hlasovali proti vladnouci casti. Jinak se nic nezmeni. Podivejte se kam dosla kapitalisticka demokracie v USA. Treba cernosi byli otroci, pak nesmeli byt spolecne s belochy, az od r. 62 jsou to lidi. Ted dosli tito lidi tak daleko, ze vlastne oni maji vice prav nez belosi. A vycet mrtvych zasluhou vlad USA po 2.svetove valce cini 30 milionu. TOHLE JE DEMOKRACIE!!!! Vzor soucasne ceske politiky. vj

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.