Reklama

.

.

čtvrtek 19. ledna 2017

Vítězství v Aleppu umožnilo příměří v Sýrii / The Ceasefire in Syria Made Possible by Aleppo Victory


Anna Jaunger
19. 1. 2017     (redakci zasláno autorkou)
Přiblížil se rozhodující okamžik Syrské krize. Podle syrského politického experta Abbase Jumy, osvobození Aleppa, které bylo oficiálně vyhlášeno syrskou armádu 12. prosince, se stalo výchozím bodem pro posílení spolupráce Turecka, Ruska a Íránu, které spojily své úsilí s cílem dát nový impuls k urovnání syrské krize.


Tato třístranná spolupráce umožňuje mimořádně důležité příměří mezi syrskou vládou a ozbrojenou opozicí. Dne 30. prosince, za zprostředkování Turecka, Ruska, Sýrie a opozičních skupin se podařilo dosáhnout dohody o příměří, která pokrývá celou zemi.

Strany podepsaly tři dokumenty: dohodu o příměří, soubor opatření pro sledování příměří a prohlášení o připravenosti k zahájení mírových rozhovorů. Ačkoli syrské úřady připouštějí, že tyto dohody jsou velmi křehké, zůstávají životně důležité pro lidi, kteří jsou vyčerpáni strachem a válkou.
Většina z nejvlivnějších ozbrojených skupin, jako jsou například The Faylaq al-Sham, Jaysh al-Islam, Jaysh al-Mujahideen, Thuwar Ahl al-Sham, Jaysh Idlib al-Hur, Jabhat al-Shāmīyah se také připojily k příměří.

Připravenost ozbrojené opozice k zapojení do dialogu umožnila zahájení přípravy na zasedání v Astaně, kde se zástupci vlády budou vedeny přímé rozhovory s opoziční delegací. Diskuse se zaměří na stabilizaci příměří, zlepšení humanitární situace a přijetí opatření pro posílení vzájemné důvěry, včetně výměny vězňů.

Zároveň příměří a plánování syrských mírových jednání v Astaně začalo být možné až po jistém vítězství syrské armády v Aleppu. Bylo to vítězství v Aleppu, které donutilo opozici a její sponzory, stejně jako celé mezinárodní společenství uznat, že syrský konflikt lze vyřešit pouze prostřednictvím politického kompromisu dosaženo prostřednictvím dialogu.

The Ceasefire in Syria Made Possible by Aleppo Victory

The Syrian crisis approaches a decisive moment. According to a Syrian political expert Abbas Juma, the liberation of Aleppo, which was officially declared by the Syrian army on December 12, became a start point for strengthening the Turkey-Russia-Iran cooperation, who have united their efforts to give a new impulse to the settlement of the Syrian crisis.

This trilateral cooperation made possible an extremely important truce between the Syrian government and armed opposition. On December 30, under the mediation of Turkey and Russia, Damascus and opposition groups managed to reach a ceasefire agreement which covers the whole country.

Both sides signed three documents: a ceasefire agreement, a set of measures for ceasefire monitoring, and a statement of readiness to start peace talks. Though the Syrian authorities admit that these agreements are very fragile, they remain vital for people who are exhausted of fear and war.
The majority of the most influential armed groups, such as The Faylaq al-Sham, Jaysh al-Islam, Jaysh al-Mujahideen, Thuwar Ahl al-Sham, Jaysh Idlib al-Hur, Jabhat al-Shamiyah, have also joined the ceasefire.

The readiness of the armed opposition to engage in a dialogue allowed to begin preparations for the meeting in Astana, where the representatives of the government will hold direct talks with the opposition delegation. The discussion will concentrate on the stabilization of the truce, improving the humanitarian situation and adoption of measures for strengthening mutual confidence, including prisoner exchange.

At the same time, the ceasefire and planning of the Syrian peace talks in Astana became possible only after the confident victory of the Syrian army in Aleppo. It was the Aleppo victory that forced the opposition and its sponsors, as well as the entire international community to recognize that Syrian conflict could be solved only by a political compromise reached through a dialogue.

9 komentářů :

 1. Otázkou ovšem je,s jakými požadavky ta která
  strana se bude prezentovat.Nechme se raději
  překvapit a přejme si vítězství rozumu.
  Petr Majevský
  Toto je jasná ruská propaganda,Romancovová!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majevský, máte u nás jedno plusko!! Jakkoliv zatím jen malé :-)
   Tak jen tak dál, a odhalujte ji! Čím přičinlivěji, tím líp ..
   Romancová

   Vymazat
 2. No, asi je zbytečné zpochybňovat, že bez poražky našich, NATOvských teroristů v Aleppu by se cokoliv změnilo k lepšímu.

  OdpovědětVymazat
 3. Mimo téma:
  "Stále hlasitěji zaznívají úvahy, které se ještě před pár týdny zdály být výplodem příliš bujné fantazie: Spojené státy stojí na pokraji občanské války - a tohle je její začátek.

  Velké znepokojení vyvolává i záhadné odvolání velitele Národní gardy v den inaugurace. Muž, který přežil Bushe i Obamu končí ve funkci přesně v okamžiku, kdy Trump složí přísahu, tedy minutu po poledni. "Jen plním rozkazy," řekl odvolaný velitel Národní gardy, která měla mít na starosti hladký průběh celé slavnosti a ochranu prezidenta, aniž by upřesnil, kdo ho vlastně odvolal. Velitel tedy pošle své vojáky do ulic, ale už nebude mít pravomoc zavolat je zpátky.

  Ruský prezident Putin k tomu v předvečer Trumpovy inaugurace řekl: "Zdá se, že si to vyzkoušeli v Kyjevě, a teď se chystají zorganizovat 'Majdan' ve Washingtonu, aby se Trump nemohl chopit úřadu." Putin měl na mysli barvenou revoluci, kterou USA rozpoutaly v roce 2014 na Ukrajině proti demokraticky zvolenému prezidentovi. Země se dodnes zmítá v chaosu. "
  Více zde:
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2913-trumpova-inaugurace-valka-v-ulicich-washingtonu-kavarna-v-akci-chaos-barikady-plyn-a-zapalovani-aut-putin-chteji-druhy-majdan-promena-klauna-v-uchyla-cia-prahne-po-pomste.htm

  OdpovědětVymazat
 4. Sice Obamovu Ameriku rád nemám, ale to co se děje v Kyjevě potažmo na Ukrajině bych obyčejným lidem nepřál. Bohužel se nabízejí citáty: Kdo seje vítr sklízí bouři a nebo náš, Kdo čím zachází tím taky schází, o božích mlýnech ani nemluvě...

  OdpovědětVymazat
 5. tak hezká a tak chytrá.
  Ještě by bylo dobré kdyby IS vypadl z Palmiry

  OdpovědětVymazat
 6. http://svobodnenoviny.eu/drtinova-v-bezprecedentnim-konfliktu-zajmu-coby-clen-spravni-rady-sorosovy-neziskovky/

  OdpovědětVymazat
 7. Pánové Dvořáku a Davide, prosím,
  napište nám, kdo to je Anna Jaunger.
  Odkud přišla, kde se tady zjevila, jakou má genezi.
  Vůbec nic ve zlém, čistě jen mne to zajímá, protože na netu se nedá o ní dohromady téměř nic zjistit.
  Děkuji

  OdpovědětVymazat