Reklama

čtvrtek 5. ledna 2017

Vylhanost, která provází západní „narativ“ syrského konfliktu, se nedá srovnat s ničím z posledních let! Mediální mainstream, se rozhodl spáchat hromadnou sebevraždu důvěry,říká Tereza Spencerová...

Tereza Spencerová
5.1. 2017   Parlamentní listy, část článku
Takovým konkrétním zajímavým bodem může být to, co vám v rozhovoru řekla poradkyně Bašára Asada Busajna Šaaban: „Před půl rokem, kupříkladu, bylo v Sýrii nesmírné vedro, ale západní televize odvysílaly dojemné záběry s malou holčičkou, údajně od rebelů, která měla na sobě těžký kabát. To nemohlo být ze Sýrie!“ O malých dětech blogujících z bombardovaného Aleppa jsme již hovořili. Zaznamenáváte často obdobné případy, pokud jde o válku v Sýrii? Setkala jste se dříve ve své praxi s fabrikací, přehráváním, retušováním situací z válečného konfliktu? Je to díky technice dnes obtížnější, nebo jednodušší?
To jsme zase vlastně u „ruského hackingu amerických voleb“ – oni už se tvůrci těchto kampaní ani nenamáhají s tím, aby jejich příběhy „seděly“, protože mají jistotu, že mainstreamová média jim otisknou kdejakou blbost, a ani se nad tím nezamyslí. Technika vytváření hoaxů samozřejmě napomáhá, ale mnohem důležitější je naprostá ztráta tváře mediálního mainstreamu, který se rozhodl spáchat hromadnou sebevraždu důvěry.

Lhalo se vždy, ale po šesti letech války v Sýrii už nejspíš „lezou z kůže“ i tvůrci propagandy a je jim to už všechno jedno. Takže ano, vylhanost, která provází západní „narativ“ syrského konfliktu, se podle mého zatím nedá srovnat s ničím z posledních let.

Odpůrci politiky USA často proklínají George Sorose, amerického finančníka, který má určité vazby na americký establishment a díky své nadaci Open Society ovlivňuje dění ve světě. Jeho příznivci tvrdí, že bojuje za demokracii a dělá správnou věc. Jeho odpůrci tvrdí, že jen tvrdě hájí americké zájmy a jedná jménem amerického establishmentu. Co o tomto starém muži soudíte vy? Je démonizovaný? Jak posuzujete jeho činnost v ČR, ale zejména globálně?
Mně na panu Sorosovi vlastně nejvíc fascinuje jeho snaha odstranit stát na vedlejší kolej a řídit různé země prostřednictvím neziskového sektoru. Tedy jaksi zvenčí. Samozřejmě by to nebylo možné, pokud by neměl „v kapse“ zástupy skutečných, tedy volených politiků; a to by zase nebylo možné, kdyby fungovala demokracie klasického střihu, ale to jsou jen samé „kdyby“. A na ty si stěžovat nemá valného smyslu. Máme tu tedy sílu, která – třeba v podobném módu jako islamistická síť tureckého duchovního Fethullaha Gülena – zkouší řídit svět, aniž by jí k tomu kdo dal mandát. Stačí prachy. A dokud jí jdou – i naši – politici na ruku, tak jsou zbytky demokracie samozřejmě ohrožené. A lidé, kteří odmítají Trumpa coby největší hrozbu naší současnosti, by podle mého měli dát u sorosovců výpověď a jít do sebe.

Jaký je z hlediska přežití demokracie rozdíl mezi Trumpem a podivnými světovládnými sny pana Sorose?

Na „zastrčených“ bojištích se dál bojuje a „naši“ dál nevyhrávají. A mnoha zemím už se to začíná zajídat. Objevují se důvěryhodné zvěsti o kontaktech afghánského Tálibánu s Ruskem, Čínou nebo Pákistánem, což značí, že se rychle přidá i Indie, z čehož může ve finále vylézt obdoba Sýrie v obráceném gardu – zmíněné země nepovažují Tálibán za teroristické uskupení, ale za „umírněné“ národně osvobozenecké hnutí, které chce v Afghánistánu vládnout po svém a nemá – na rozdíl od Daeše – žádný zájem o vývoz terorismu za své hranice. A co víc, po 16 letech americké okupace Tálibán v současnosti ovládá nejvíc území za celou dobu války. V Jemenu se dál válčí, ale tamní šíitští rebelové před pár dny obsadili další vojenskou základnu hluboko na saúdském území, odkud ale vcelku rychle zase odešli, protože saúdské letectvo tuto svou základnu rozbombardovalo na padrť. V Libyi se někdejší agent CIA, generál Hiftár, snaží přesvědčit Rusko k zopakování „syrského modelu“… Takže, jak říkám, válčí se, zabíjí se, lidé trpí, ale my přitom ani nevyhráváme. A to v případě Afghánistánu je to už dnes nejdelší válka, jakou USA kdy vedly. Mimochodem, statisticky každých deset minut prý v Jemenu zemře jedno dítě – ať už pod saúdskými bombami dodanými ze Západu, nebo v důsledku hladu. Čest jejich památce.

Na Ukrajinu zavítal v posledních dnech John McCain, který povzbuzoval ducha místních vojáků. Na Donbase panuje neklid, v Kyjevě i jinde pochodovali banderovci. Co zajímavého lze doplnit? A jinak, rádi bychom vás poprosili o pomoc: Zde předkládáme video z Oděsy, kde aktivista strany Svoboda na samém konci stopáže videa dělá cosi s rukou. Nevíme, co to přesně znamená, co o tom soudíte vy? No, jo, tak si ten náš demokrat párkrát zahajloval… V Kyjevě u příležitosti Banderova výročí pochodovalo asi tisíc lidí, v Oděse to podle onoho videa muselo být sotva nad stovku. Je očividné, že řečmi o „ukrajinské nacionalistické revoluci“ se nikdo nenají, natož aby se nasytil. Ty doby jsou už pryč. Stačí skoro tři roky od xté „demokratizace“ země a nadšení opadá. A John McCain se svou jestřábí suitou, s níž jezdil i do Sýrie se objímat s lidmi z Al-Káidy, už toho až tolik nezmění. Přijede, udělá radost pár lidem, co si s ním střihnou selfie, a zase odjede. A oni zůstávají… Pod totální nadvládou bezskrupulózních oligarchů, kteří si mezi sebou neustále dělí moc a peníze. Nuda. Teda pokud nejste řadovým občanem Ukrajiny. Pak je to fakt velká depka.

6 komentářů :

 1. http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/31112-halik-a-kdu-csl-podporuji-eu-jako-domov-pro-vsechny-z-afriky-a-islamskeho-sveta-.aspx

  OdpovědětSmazat
 2. Tak nevím. Zajímá mně pochopitelně názor známého experta Jakuba Jandy z Kremlin Watch a rodiny Romancevových z parazitního Centra pro naši pravdu.

  OdpovědětSmazat
 3. Vše záleží na tom, jak se to veřejnosti podá. A americká ambasáda spolu s kolaboranty na tom pracuje.
  Samozřejmě pro "blaho" nás všech.

  https://proevropu.com/desiva-pravda-o-americkych-institucich-v-cr-na-tohle-se-posadte-nevhodne-pro-osoby-s-vyssim-tlakem/

  OdpovědětSmazat
 4. Dojemné záběry s malou holčičkou...

  Děti jsou vítaným objektem nejen z válečných lokalit, ale i výraznou, citovou agitací různých stran v předvolebních
  tanečcích...

  Tak si , např. vybavuji telefonní budky jednoho mobilního operátora, polepené dojemnou fotografií matky s usouženým výrazem ve tváři, na ruce dítě a k tomu text :

  "Posledně jsem nevolila, pak nám všechno zdražili."
  "Nyní,.....následuje datum voleb, volit půjdu."

  Co na tom, že se nic nezdražovalo, účel to splnilo...

  A kdo byl autorem ? No přece jedna renomovaná reklamní agentura - americká, pro tu jedinou partaj, která to myslí opravdu, ale opravdu upřímně...

  Jen škoda, že má podstatná část voličů tak krátkou paměť.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak památka genosse Hitlera a jeho souputníků má kromě Pobaltí i celou Ukrajinu (kromě Novorossiji), kde může být "demokraticky projevena".

  Nevíte někdo, jaký je názor Banderovců na Holokaust? Demokracii je třeba před Putinem chránit... i před Evropany. V Evropě se za "starořímský pozdrav" a za vlčí runu nekompromisně zavírá! Proti Banderovcům z Azova a spol. je rozpuštěná Dělnická strana školou demokracie. Štětina se tam cítí jako doma, dědek Schwarzenberg u nich na chvíli omládl.... pokecal o tchánovi?

  OdpovědětSmazat
 6. Pominul se dulezity a hodne moc napovidajici moment , kdy na Ukrajine doslo k zalozeni , nebo obnoveni fasistickych vrazednych gangu a hlavne fasistickych politickych stran a jejich nastoleni do parlamentu. Tedy moznost rozhodovani o cele Ukrajine.
  Predtim treba uvedeni Nacisticke strany v Nemecku a fasistu v Italii.
  Vse bylo porizeno s dohledem Merkel a za ni USA , Biden , Nuland a velkeho mnozstvi penez a vytvoreni a predevsim zabezpeceni nenavistneho systemu pomoci tragedii /zakerny utok na dopravni letadlo, na obrance Ukrajiny v Donbasu a silena vyhrozovaci propaganda./ aby se zabezpecila trvala a absolutni nenavist proti Rusku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.