Reklama

úterý 31. ledna 2017

Vznikla Ransdorfova knihovna

Monika Hoření
31. 1. 2017 zdroj
Velká knihovna čítající na 50 000 knih, které shromáždil za svůj život marxistický filozof, historik, spisovatel a politik KSČM Miloslav Ransdorf, se stává základem vzdělávacího centra a knihovny, jež ponesou jeho jméno. O vzniku spolku, který zaštítil toto vzdělávací centrum, v pondělí byli informováni Ransdorfovi přátelé a příznivci. Je tomu rok od politikova skonu.


»S Mílou se nudil jen hlupák nebo hochštapler. Byl to moudrý člověk, který říkával, že pravda je vektor,« řekl v úvodu setkání v prostorách Evropského domu v Praze místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. Ke zrodu knihovny, která je základem pro další využití velkého Ransdorfova myšlenkového potenciálu, se přihlásili všichni účastníci včerejší akce, zastupující široké levicové spektrum. »Právě z nich bychom rádi sestavili jakousi ‚radu starších‘ knihovny. Věříme, že tato instituce bude prolamovat bariéry - u nás i v zahraničí - které se staví do cesty skutečné levici,« zdůraznil Skála.

Vzdělávací centrum a knihovna Miloslava Ransdorfa, jejíž sídlo bude v Praze 4, začne fungovat 15. února, na den Ransdorfových narozenin. Od 1. února budou k dispozici webové stránky. Předsedkyní spolku je Marie Krejčová. Helena Suchá, která má ve spolku na starosti komunikaci s veřejností, vyzvala všechny, kteří mohou jakkoli spolku pomoci. »Vzdělávací centrum a knihovna bude vyžadovat nejen mnoho času, ale i prostředků na provoz, bude potřebná pomoc dobrovolníků, než se představy o její realizaci zcela naplní. Budeme vděčni za každou pomoc – archivační, badatelskou, finanční.«

Chybí v diskusích…

Vzpomínkami, z nichž mnohé byly mile úsměvné, přispěli Ransdorfovi přátelé Karel Klimša, politologové Zdeněk Zbořil a Oskar Krejčí, europoslanec Jaromír Kohlíček či regionální historik František Kovanda. Nejen podle nich Ransdorf obstál, byl konzistentní ve svých názorech, měl vizi. Sociolog a europoslanec za ČSSD Jan Keller, který svá slova zaslal, zavzpomínal na společná studia. Dal také k dobru, jak »ideově kovaný« Vladimír Dlouhý coby předseda ZO KSČ v Prognostickém ústavu trestal Ransdorfa stranickou důtkou. Důkazem kvality Ransdorfova charakteru je, že své síly dal ve prospěch komunistické strany a ve svém přesvědčení nikdy nezradil, na rozdíl od jednoho z největších polistopadových privatizátorů Dlouhého.
Ze studií znal Miloslava Ransdorfa také vysokoškolský pedagog a bývalý poslanec Radim Valenčík. Ten připomněl, jak Ransdorf dokázal pohotově reagovat v politických debatách. »Nyní v diskusích chybí…«

Někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD Ivan David ve své písemné vzpomínce uvedl: »Měl nevídanou paměť. Byla to renesanční osobnost. Mohl být profesorem čehokoli, ale jeho to táhlo k politice. V rovném souboji nikdy nebyl poražen.« Podle Jiřího Malínského z Masarykovy demokratické akademie je Ransdorf autorem »jediného použitelného levicového konceptu«. Malínský se vyslovil pro spojování sil levice, oslovování mladých a aktivizaci od základních organizačních článků - tudy podle něho »vede cesta«.

»Kdyby Miloslav Ransdorf žil, byl by na stejném ‚seznamu‘, jako my všichni,« zhodnotil někdejšího komunistického politika, jenž se nebál vstupovat i do nejtěžších politických soubojů, v nichž měli ideoví odpůrci »přesilovku«, mediální analytik Petr Žantovský.

Zůstane velkou inspirací

Do studnice vzpomínek přispěly i zahraniční osobnosti. Europoslanec Kohlíček přečetl osobní dopis předsedkyně frakce GUE/NGL v europarlamentu Gabi Zimmerové. »Když se Miloslav přihlásil na klubu o slovo, bylo to napínavé. Nepřipustil, abych ho přehlédla. Argumentoval, odporoval, měl čísla, historii, citoval vědce, historiky a intelektuály. Věřil, že ten, kdo chce dělat politiku, se musí opírat o odborníky… Myšlenka otevřít jeho knihovnu je největším uctěním jeho památky a jeho bojů.« Zimmerová se sklonila i před jeho jazykovými znalostmi. Kolik řečí vlastně znal - 12? Patnáct? Osmnáct? »Miloslav chtěl vždy s druhými mluvit jejich řečí, řeč totiž chápal jako cestu k druhým národům.« 

Slovenský poslanec Luboš Blaha (SD-Smer), který se s Ransdorfem účastnil např. Litoměřických seminářů, ocenil tvůrčí duch svého přítele, jenž »pravdu vždy považoval za důležitější než osobní komfort«. »Jeho jméno bude dále citováno v pokrokových knihách, jeho politika bude mít následovníků. Na rozdíl od těch, kteří uhnuli. Pro mladou generaci slovenských levičáků zůstane navždy velkou inspirací.« 

Včerejšího shromáždění se zúčastnili také první místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek, spisovatelka Lenka Procházková ad., také Ransdorfova manželka, dcera a sestřenice. Vlasta Ransdorfová si postěžovala, že konkrétní pomoc ve vyšetření záležitosti ve Švýcarsku jí český stát navzdory ujišťováním neposkytl.               

Ivan David: Vzpomínka na Mílu Ransdorfa

Míla Ransdorf byl výjimečný. Vložit tolik talentu do jediné osoby byla od stvořitele rozmařilost.

Osobnosti s ním srovnatelné, s nimiž jsem se osobně setkal, bych spočítal na prstech. Vážil jsem si toho, že jsem mu směl tykat.

Měl nevídanou paměť. Při zmínce o Afganistánu vyjmenoval všechny vládce té země za posledních 200 let. U piva vypočetl všechny větší české pivovary včetně roku založení. Ve sněmovně šel k řečnickému pultu opravit ministrovi kultury chybný citát z jakési divadelní hry, atd.

Ale když jsem mu před lety telefonoval, abych zjistil kde je, protože jeho přednáška měla před dvaceti minutami začít, přiznal se po dlouhé odmlce, že je v Paříži. Domluvili jsme se na náhradním termínu. Ano, uhodli jste, v době konání své další pražské přednášky byl v Bruselu.

Byl „renesanční osobností“. Měl neuvěřitelný rozhled, přehled a nadhled a navíc byl úžasně pilný. Číst jeho práci znamená prokousávat se stovkami citací.

Myslím, že musel mít od dětství problém. Potkával až příliš málo lidí, kteří byli schopni se přiblížit jeho nárokům. Přátelé si ho mimořádně vážili, inteligentní protivníci ho respektovali navzdory zásadnímu rozdílu názorů.

Byl velmi vnímavý citem i rozumem, byl nepraktický, přepínal své síly, měl duši dítěte.

Táhlo ho to k politice, ale pro politiku ho byla škoda. Mohl být profesorem celkem čehokoli. Nejvíc by se pro něj hodila práce v akademickém ústavu.

Porazit ho v rovném souboji nebylo možné, ale zákulisními intrikami a kudlou do zad ano. Byl nepřehlédnutelný a nestlačitelný. Kdekomu vadil. V politice mu překážela i neochota k účelovým spojenectvím a kompromisům. A také nediplomatická přímočarost, s níž si bezstarostně dělal nepřátele. Na závěr krátké vzpomínky ukázka jeho typického humoru:

Jednou mi vyprávěl, že na rodinné dovolené v rekreačním středisku Parlamentu v Lipnici potkal u snídaně lidoveckého poslance s rodinou. Ten se ho zeptal: „To máte jenom jednu dceru?... Ale takhle vy komunisti brzo vymřete.“ Tak jsem si prohlédl jeho čtyři dcery a řekl jsem mu: „My komunisti klademe důraz hlavně na kvalitu.“
 

58 komentářů :

 1. Trochu pozdě !

  OdpovědětSmazat
 2. Ransdorf byl neseriozní blb hlásající konspirační nesmysly a ruskou propagandu. Viz jeho památné žvatlání v Událostech komentářích, že v Debalcevském kotli bojuje 2000 vojáků NATO.
  O dalších "úspěšných" aktivitách tohoto mimoně, jako obchody s uměním, zastupování v bankách atd, nemá cenu ani hovořit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste neseriózní idiot. Mílu jste osobně neznal a soudíte ho jen dle mainstreamových či dokonce bulvárních zpráv. Jen idiot přebírá názor médií, inteligent posoudí překládané zprávy, zkonfrontuje je s dalším a potom prožene skrz svůj rozum a zkušenosti.
   V Mílově životě byly peníze a podobné "hodnoty" podružnostmi. Zaměřil svůj intelekt plně na vědu, na politiku, pomoc jiným, což se odrazilo v jeho malé pozornosti na záležitosti všedního života a na nepřátele, kteří vzešly z jeho neprodejnosti, odolnosti vůči nátlaku a intrikám. Z toho pak vznikaly jeho mediální kauzy. V té souvislosti je možné připomenout, že nepatřil do stáje mediální poradkyně a údajné lobistky paní Jany Mrencové, která má koníky v řadě stran a v několika redakcích, mj. ČSSD a KSČM (viz případ Hašek).
   NATO nemá vojáky, ty mají členské státy. Míla tehdy vycházel z údajů zdrojů z východní Ukrajiny, ale to byl jen zlomek ze zdrojů, z nichž čerpal, protože mohl číst originální zdroje v řadě jazyků, takže snadno mohl údaje ověřovat a konfrontovat. Na obou stranách bojují občané ze zemí paktu NATO, kolik dobrovolníků a kolik ofiko vyslaných vojáků se dá jen spekulovat. Z těchto zemí byly a jsou stovky tzv. poradců, kteří cvičí vojáky kyjevské vlády. Britských vojáků je tam nyní přes 600. Obě strany si určitě dávají velkého majzla, aby někdo z jejich lidí padl do zajetí nebo zahynul a byl nalezen na bojišti protistranou. Z Debalceva se vyvléklo na poslední chvíli kolik - asi 8000 ? - vojáků. Takže je velmi pravděpodobné, že mezi nimi byli i cizinci. To, že to korporátky popřely, vůbec nic neznamená, neboť už neexistuje žádné významné médium, natož mainstreamové, které by bylo spolehlivým nositelem pravdy.
   Místo na trhu pravdivých zpráv je volné, ale že by o ně byla rvačka....
   KR

   Smazat
  2. A ty jsi dobytek 15.53.Sprostý dobytek.

   Smazat


  3. Anonymní31. ledna 2017 15:53

   Ransdorf byl neseriozní blb hlásající konspirační nesmysly a ruskou propagandu. Viz jeho památné žvatlání v Událostech komentářích, že v Debalcevském kotli bojuje 2000 vojáků NATO.
   O dalších "úspěšných" aktivitách tohoto mimoně, jako obchody s uměním, zastupování v bankách atd, nemá cenu ani hovořit.
   -------------------
   Ransdorf měl ohledně Děbalceva naprosto přesné informace. Ten koridor, který byl vytvořen na nátlak Německa a Francie, zachránil 80% tohoto kontingentu před zničením.
   Jste sprostý lhář !!
   Gabriel.

   Smazat
  4. 15:53 kdyby te kazdy den nezbilo pet lidi tak se rozpustis, masochisticky upire

   Smazat
 3. Toje dobře,že máme i Havlovu knihovnu. Čím víc blbů,tím více knihoven

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mrtvým jen tichou vzpomínku, vyžírkové a příživníčci jsou jenom knihovníci, obzvláště ředitelé knihoven - v případě Havlovy knihovny jistý pan Michael Žantovský

   Smazat
 4. Já bych tu knihovnu nazval stylově "Ransdorfova (kni)Hovna".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:04
   A já Havlovo kolaborant z Hovna!!!!!
   Škoda že se s dalším kolaborantským zmetkem z Polska nemůže už sejít,vznikla by Senkrovna lejnolahvárenský pravdy!!!!

   Smazat
  2. 16:04 Soudíš podle sebe na zdroj informací druhých? Nejspíš plníš svůj Think tank tímto:
   http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Obama_v_Rusku.jpg

   Smazat
 5. Anonyme 15:53! Asi patříš mezi ty kašpary, co se ukájeli nad jeho pokecanou košilí. Jestli je tvým vodítkem sledování Událostí a konimentářů na ČT, tak to jen potvrzuje tvoji intelektuální zaostalost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:53 troll potrebuje pozornost, jenze nikdo mu ji nevenune, tak aspon skemra o nadavani

   Smazat
 6. Pro človíčka v 15.53 úcta k zesnulému je v inteligentní společnosti na hodně vysokém žebříčku i sloni uctívají své mrtvé jakého živočišného původu jste vy Hau

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Je mi smutno, při čtení takových komentářů.Vždy se říkalo o mrtvých, mluvte jen v dobrém.Přeji Vám pěkný večer.

   Smazat
 7. Teoretik jenž sám propadl chamtivosti.
  Možná až by přečetl dalších padesát tisíc knih,
  možná potom by dospěl k názoru že peníze nejsou tou správnou motivací.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je to poslední, čemu by byl pan Ransdorf propadl. Jste hnusný, závistivý zmetek.Jestliže byl pan Ransdorf v europarlamentu za svoji politickou stranu, bylo to proto, že nebylo lepšího, kdo by tam byl za tuto stranu vyslán, a navíc uměl perfektně anglicky i německy. A taky francouzsky a rusky. Tehdy - v té době -on byl jediný náš politik, který tak dobře ovládal zejména angličtinu. Ty ostatní vši - všichni ostatní bývalí soudruzi komsomolci, kteří si mysleli, že jim kladivo a srp zajistí solidní koryta až do smrti, a honem lezli do modrý a oranžový politiky a k jiným žvástům, která plní koryta, uměli hovno. I Ty tituly si museli honem rychle obstarat a koupit - na rozdíl od pana Ransdorfa. Tak sklapni ty mizero - co umíš ty? A tebe nemotivujou peníze? Tak co tě motivuje?

   Smazat
 8. Míla byl neobyčejný člověk,z negativních vlastností mu lze přičíst jen jistou nepraktičnost a naivitu. Jinak mu nikdo nesahal ni po kotník....ti co ho znali,vědí. Ti co ho tu krizují nemají argumenty a proto jako všichni takoví se uchylují ke sprostým výrazům a hloupým komentářům-Zdalipak jste vy chytří kritici od Míly četli alespoň jednu knihu? Těžko zřejmě.Podle vašeho slovníku a inteligence byste jí zřejmě stejně nerozuměli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co ten váš slavný Míla dokázal že ho stavíte na úroveň poloboha? Komu a jak konkrétně pomohl?

   Nebyl nic jiného než klasická pijavice. Před revolucí ve slavném prognosťáku a po revoluci si válel šunky v EP za půl milionu měsíčně. A ještě měl tento lidumil málo a tak se snažil zbohatnout kšeftováním s uměním. Fakt super výkon.

   Smazat
  2. 17:04 blbe, pijavice z prognosťáku se jmenovaly Václav Klaus a Vladimír Dlouhý, rozhodně ne Ransdorf !

   Smazat
  3. A ty děláš co 17.04? Válíš si šunky u počítače od rána do večera, a plácáš svoje sprostý sračky. Jak dlouho už takhle žiješ ty parazite? Asi hodně dlouho? Od tebe ty urážky pana Ransdorfa obzvlášť dřepí. Každej, kdo po něm hodí verbálním hovnem je sám zakomplexovaný hovno. Nikdy byste mu nesahali ani ke tkaničkám do bot.

   Smazat
 9. Co se tu slézá vyděšených kapitalistických poskoků !!

  OdpovědětSmazat
 10. 15:53 je velmi zajímavé, že Chovancovi chovanci jsou tak špatně připravení na informační válku, bez informací se žádná informační válka vyhrát nedá

  OdpovědětSmazat
 11. Tak stejně je zajímavé, jakou nenávist Ransdorf u některých jedinců ducha mdlého, jako třeba 15:53, stále vzbuzuje.
  Nejspíš závist, sami asi se vzděláním skončili u kreslených komiksů. A pudově nenávidí vše co je převyšuje...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenávist? Ne. Ten člověk je mi u prdele. Jen mě baví jak velcí zoufalci musíte být, že si stavíte na piedestál takovýho mimoně a parazita z EP. Fakt mezi sebou nemáte nikoho lepšího?

   Smazat
  2. Pro 18.19 ! Když je vám u prdele , tak se vůbec nevyjadřujte a už vůbec ne sprostě !!

   Smazat
  3. 18:09
   Třeba Zahradil nebo Jourová....to jsou esa k NEZAPLACENÍ,viď řečníku????

   Smazat
  4. 18:17

   Ti jsou mi u prdele stejně jako Míla. Ale ti aspoň nedělají jeden skandál za druhým a nikdo je ani nesvatořečí jako vy, pitomci, Ransdorfa.

   Smazat
  5. 18:20
   A ty seš zase u prdele nám ty jednotřídko z lejnolahvárny!!!!!
   Skvěle by se tam vyjímal Šašek Vondra,toho megablba vyhodili kvůli chlastu i Fuckingtownu:-))))

   Smazat
  6. Pro (18:09)
   Sám Jste mimoň. Vaše žvásty, lži a invektivy (ostatně Váš intelektuální a mravní suterén dokládá, že máte jen na nadávky, nikoli na argumenty) zdejší diskutéry vždy přimějí k početnému vyjádření své úcty k člověku velkého intelektu a jasné mravní integrity. Takže dochází k našemu vzájemného poznávání, k rozšiřování dalších informací a tak k posilování vědomí, že nejsme sami se svými názory, že děláme na správné věci, a proto s ještě větší chutí a nasazením jdeme do toho.
   Takže nejen, že Jste mimoň, a to osamělý, a arogantní hlupák, ale ještě Jste trouba, protože svojí pitomostí nás motivujete k pokračování v našem konání, k povznesení zdejší společnosti a naší vlasti.
   A není hloupější a k poražení vhodnější oponent, než ten, který své protihráče podceňuje. Takže, troubo, pokračuj.
   KR

   Smazat
 12. Ransdorfova knihovna zní každopádně lépe než Havlova knihovna , o kvalitě určitě nepochybuji . Havla jsem četl , bída , děs . Ještě ale chybí Horáčkova knihovna a jeho knihy , malý Bobeš , Kája Mařík .

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Ransdorf si knihovnu stoprocentně zaslouží - knihy byly jeho doménou. Tak vzdělaných lidí, jako byl on, mnoho není. Přesto po něm úplně bezcenný lidský mršiny házely špínou, až ho uštvaly k smrti. Na každého z nich by měl přijít krutý trest. A on přijde - jsem si tím jist. Budou pištět, lhát, a pobíhat jako krysy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastní debilitou jim na tu špínu neustále nahrával.
   A když už se rozhodl pro politiku, navíc za 1/2 milionu měsíčně tak by měl něco vydržet. Vaše zoufalé skřehotání není na místě.
   Když teda byl tak psychicky a fyzicky slabý, tak mohl dělat řadového docenta někde na universitě. Ale tam by to tolik nevynášelo.

   Smazat
  2. Jo - zato ty 18.13 - jsi se nikdy nedostal k něčemu, co by vynášelo. Protože jsi blb,lopata,a pologramot.SKřehotáš tady jen a jen ty - sprostě, oplzle a vulgárně, nic jinýho neumíš, proto tvoje diskuzní sračky jsou vyjádřením tvý mrzácký osobnosti.Proč by dělal pan Ransdorf řadového docenta, když měl na mnohem víc? A navíc viděl, do jakých pozic se serou a derou blbci, kteří nemají vůbec na nic - asi jako jsi ty? Tobě nevynášelo, nevynáší a nebude vynášet nic. Nikdy. Jen skřehotáš na diskuzích, urážíš a nadáváš. To je tvoje svoboda, tvoje jediná aktivita, a tvoje ubohost.

   Smazat
 14. Je sice dobře,že ta knihovna vznikla,ale asi
  nebude mít valný význam.O tom svědčí dementní
  výpady havloidů,kteří nemají argumenty a jejich
  vyjadřování ukazuje jejich inteligenci.Jenom
  bych chtěl podotknout,že do této knihovny nebude
  nikdo reklamou hnán.Kdo chce,tak tam půjde,kdo
  ne,ten tam nepůjde.Stejně jako do té Havlovy.
  Do Havlovy nepůjdu já a do Ransdorfovy zase ten
  15:53,který se bojí pod svůj názor podepsat.Z
  těchto lidí se rekrutují právě ti udavači.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. u knihovny na principu jedné osobnosti nejde o prostor,ale o čas.
   promiňte,Vás nerada opravuji.
   T.M.

   Smazat
 15. Nepochybuji, že byl pan Ransdorf mimořádně vzdělaný člověk a snad mu nechce někdo zazlívat, že propadl myšlence sociální spravedlnosti = humanity, včetně dnes tak skloňovaných/časovaných, ale o to méně i u nás dodržovaných lidských práv. O to více se těším na činnost knihovny nesoucí jeho jméno a debaty k některým tématům - třeba kdo a proč jsou "neomarxisté".

  OdpovědětSmazat
 16. No tam teda bude nával.Rodina chce magora zvěčnit? Co tento blb mohl nabídnout? Leda tak krást ve švýcarské bance.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty nulo,
   po Mílovi tady zůstane 50 000 kníh z celého světa. Nejen o politice a politologii či ekonomii a ekonomice. Také o historii, sociologii, právu, ekologii, kultuře a umění. Publikace, které nemá ani Národní knihovna, protože její nákupčí nejezdí do Brazílie, Venezuely, neprolézají knihkupectví ve Švýcarsku, Francii, na Ukrajině, v Rusku, v Kazachstánu, ve Skandinávii a kdovíkde jinde.
   Po Tobě zůstanou jen nuly a jedničky na nějakém serveru. Chápu, je to frustrující, když nulu budou reprezentovat i jedničky, ale neber si to tak. Stejně ty tvoje bláboly nikdo číst nebude.
   Na rozdíl od těch publikací, které Míla dovlekl z celého světa a ke kterým přidal i desítky svých knih a stovky dalších textů.
   KR

   Smazat
  2. 18:52

   Po každým zedníkovi toho zbude víc než po tom blbovi.
   Tolik knížek o umění a ekonomii a přesto ten blb právě na obchodech s uměním dokázal zbankrotovat. Navíc při zajištěném platu 1/2 milionu měsíčně. To už vyžaduje mimořádný talent.
   Asi je to tím že si v těch svých knihách prohlížel jen obrázky. Protože kdyby nastudoval jednu za týden tak by mu těch 50.000 trvalo 958 let.

   Smazat
  3. Pro 19:19 Naprosto souhlasím s vámi, že po každém dobrém zedníkovi zůstane kus kvalitní práce na hodně dlouho. Věřím, že vy mezi kvalitní zedníky patříte.

   Smazat
  4. 21:33 Hezky jste ho ocenil. Znalost a studium knih také posuzuje podle svých schopností.

   Smazat
  5. Pro (19:19)
   Zase Jste se ukázal jako blbec. Přece každou knihu nečtete celou. Encyklopedii si nekupujete proto, abyste ji četl od A do Ž. Mnohé knihy si kupujete třeba jen kvůli jedné kapitole, protože ta vám přináší nové poznatky. Přitom ti, co už něco vědí a znají, dovedou v i v knize, kterou drží poprvé v ruce, to podstatné najít velmi rychle. Navíc Míla rychle četl.
   Jste zaslepený pitomec, který ani neví, proč a jak se studují odborné knihy.
   Vypadá to, že Jste s odřenýma ušima zvládl Živou abecedu a Slabikář a ještě nyní Vám to ve vašem věku trvá týden dovolené.
   Víte, Mílu a nás nemůžete urazit. Inteligentní a morální lidi by mohl urazit jen někdo srovnatelné inteligence a morálky. Lidé takového kalibru si však Míly naopak vážili. Vy, jako intelektuální a mravní trpaslíčíneček, byste mu neplivl ani na tkaničku. byť rozvázanou.
   Jinak to, jak neustále připomínáte jeho selhání ve finanšních a majetkových věcech, odhaluje Váš ubohý svět a myšlení zaměření jen na "mít" nějaké prachy, bohatství, nikoli "být", tj. soustředit se na vlastní schopnosti, vědomosti, dovednosti, názory, charakter. Vy Jste jen satelit mlsně rotující okolo hroudy peněz, případně za směšný peníz vypouštíte intelektuální a mravní puch, leč Míla byl hvězda, která září do širého vesmíru.
   KR

   Smazat
  6. 23:17
   Co to kecáš ty debile? Já jsem nebyl ten komu bylo 1/2 milionu měsíčně málo. Já jsem nebyl ten kdo se snažil vytřískat desítky milionů kšeftováním s uměním. Já jsem nebyl ten kdo v honbě za mamonem selhal.

   Kdyby ty blbečku přečetl tvůj Míla jednu knihu za jeden jediný den, trvalo by mu to 137 let. A ty mě nepoučuj za jak dlouho se dá nastudovat a promyslet jedna složitější naučná kniha. To není jako číst Harlekýna rychločtením, víš?

   Znovu opakuju, jestli Ransdorf je to nejlepší co máte ve vašich řadách, jestliže zrovna Ransdorfa máte potřebu svatořečit a stavět na piedestál, tak jste opravdu jen banda zoufalců k politování. Ale zrovna já vás tedy vůbec nelituji.

   Smazat
  7. Ztrácíš nervy tro(t)líku.
   Dej si pár Harlekýnů, protože na Mílovy publikace nemáš. Evidentně jsi nikdy nic pořádně nestudoval, jinak bys věděl, jak se s odbornými publikacemi pracuje.
   Jestli Jsi ty to nejlepší, co chovanci, kalousci, clintonové a podobní mají, tak se vše vyvíjí správně. To je celé to pravicové škudlení, že nejsou ochotni zaplatit alespoň průměr, natož pár machrů, a dají dohromady jen pár kolovrátkářů, co neustále melou to samé. Kdyby měli aspoň uznání, ale ani to ne, Jseš pro ně onuce. Služebnící diskrétní elity, marně čekáte na postup výše - po použití zahodit. Ani holkám nemůžeš ukázat, co děláš, protože bys byl rázem ještě menší než ten Tvůj před ztopořením. Ale právě takové frustráty a zamindrákované a neukojené bulíky pomocná elita pro své chlebodárce vyhledává pro takovouto špinavou práci. Ten, kdo je špinavý uvnitř, klidně špiní kohokoli v okolí.
   A víš co je na tom pro Tebe nejurážlivější? Že ten Míla se pral za všechny lidi, protože byl humanista. I za Tebe. Aby každý mohl mít slušnou práci a důstojný život. Ale, tro(t)líku, ne každý chce slušnou práci a důstojný život, viď?
   KR

   Smazat
  8. 1:43 Obávám se, že se mýlíte. To individuum tady neprudí za peníze. Je to sociopat bez schpnosti sebereflexe. Dokazuje to svým slovníkem i arogancí. A jak pravil klasik: "Proti blbosti i bohové bojují marně".

   Smazat
  9. 0:51 trolovi jsem nabidnul sazku pro overeni jeho slov, trol odmitl protoze vi ze lze
   Je to jen brzectny odpad ktery zije z toho ze mu nekdo nadava
   Nic jineho chudak nezna
   Boji se postavit za sva slova
   Klidne mu nadavejte, nebo ho igorujte
   Myslim ale ze to vyjde na stejno
   Nezapomenout ale na vazne diskuze do kterych tento klaun nema co mluvit
   Je tu jen za ucelem fackovaciho panaka

   Smazat
  10. Děkuji za podporu. A který klasik se zmínil tak pěkně o marnosti boje s blbostí? Pár charakteristik jsem slyšel, ale tato je hodně výstižná. I když - blbost není dar boží? Oni nejsou všemohoucí? Nebo nechtějí zabít své děcko?
   Jinak to, že zmíněný tro(t)l je sociopat a současně je placen, se nevylučuje. Dokonce bych tipnul, že pasáci tro(t)lů vyhledávají sociopaty, frustráty a zamindrákové existence, protože těm se taková práce neekluje, ba naopak. Ovšem napadá mne, že jeden bůh má zbraně proti blbosti - bůh srandy. Tak jej vzývejme.
   Přeji veselý den
   KR

   Smazat
  11. Hele, ty blbísku KáeR, slušnou práci a důstojný život si na rozdíl od zoufalců tvého kalibru dokážu zajistit sám. To poslední o co stojím je aby se za mě pral nějaký komoušský mimoň, který ten důstojný život nedokázal zajistit ani sám sobě.

   Klasický příklad služebníků diskrétní elity jsou poslanci EP. I pseudoopozice jako Ransdorf a Keller jsou tam potřeba aby to nebylo tak očividné. A prachy nesmrdí nikomu. Ani tvýmu Mílovi evidentně nesmrděly.

   A teď si běž koupit 100.000 knížek a z každý si přečti jednu větu. Tak se to totiž zřejmě dělá, ty debile jeden.

   Smazat
  12. 10:10 Ten výrok je přičítán J.Werichovi. Ale je to názor i odborníků: "Sociopat nemá svědomí, které by mu bránilo chovat se zle. Základní charakteristikou sociopatů je to, že nechápou, že mohou ostatním lidem svým jednáním ublížit. Sociopati se nemění. Nemůžete jim vysvětlit, že dělají něco špatně". Ohledně místního sociopata je zajímavé, jak každým příspěvkem ochotně potvrzuje tuto diagnózu. Je svým zůsobem invalida, na kterém se podepsaly vrozené dispozice a výchova. Ale každá diskuse s ním je marná. Doporučuji vám tento odborný článek:
   http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/vztahy/psychologie-vztahy/sociopat-sociopatie-priznaky-charakteristika-jak-se-chovat-a-komunikovat-se-sociopatem-jak-se-branit-sociopatovi

   Smazat
  13. Pro (16:35)
   Děkuji za informaci o blbosti a o sociopatech. Ten výrok o blbosti je z té pasáže, kterou Werich končí tím, že blbost nelze vymýtit, ale třeba ji proto stále kosit? Jinak diskuse s blbem je samozřejmě zbytečná, ale jsem v poslednich dnech v poměrně dobrém rozmaru, tak laškuji. Ovšem nereagovat, ignorovat je by také nebylo na místě, aby si nějací čtenáři nemysleli, že je s nimi souhlas. To ticho musí být slyšet.

   Pro tro(t)líka:
   Ano, Živou abecedu a Slabikář jest nutno přečíst celé, taktéž detektivky, ale u ostatní literatury to podmínkou není. Máte encyklopedie, knihy rozhovorů, rúzné sborníky a sbírky, almanachy, knihy povídek, odbornou literaturu, učebnice ap. Inteligentní člověk nečte celého Rektoryse, když potřebuje nastudovat jenom integrály, natož, abyste znovu louskal třeba kvadratické rovnice, když je znáte. Zajímá-li rozumného člověka třeba vývoj hornictví jako součásti ekonomiky, nečte z národohospodářských dějin pasáže o zemědělství. To je ale lidem s Vaší inteligencí těžké vysvětlovat, leč pokusím se a dám Vám radu - předpokládám, že pro Vás cennou -, která zásadně změní Váš život: hledáte-li v telefonním seznamu třeba Frantu Vonáska, nemusíte číst tutu bichli od A, nalistujete hned V, ušetříte několik hodin času.
   Opět Jste se předvedl svoji poznámkou o čtení knih jako výstavní blbec, neznalý knih krom zmíněného slabikáře, harlequinů a možná početnice a zcela nepolíbený činností studijní a vědeckou.
   Jinak máte špatný odhad a nebo žvaníte jen tak do větru své představy, kdo se jak z Vašich oponentů má. Namluváte si, že alespoň v tom Jste lepší, že Jste je předčil, že je k životu nepotřebujete. A chyba. To jsou jen Vaše scestné iluze, omlouváte si tak své intelektuální a mravní trpaslictví, svoji frustraci. K Vaší představě o Vaší životní úrovni - a víte, kolik byste si mohl vydělat, kdyby Jste nebyl hloupý?
   Ale možná, že moje úvaha je mylná a Vaše zdejší diskusní produkce je jen plodem Vaší stravy. Vypadá to na luštěniny, které však z Vás vycházejí špatnou stranou.
   KR

   Smazat
  14. 2:38 Přiznávám, že také občas neodolám, abych mu "neotloukl o hlavu" tu jeho hloupost. Proto také své příspěvky ani neparafuji, protože vím, že tropit si šprýmy z duševního mrzáka není správné. Když on si ale tak rád znovu a znovu stoupá na hrábě, přitom s naprostým přesvědčením, že je neomylný.

   Nevím přesně, odkud je ten citát Wericha, ale na hulvátství našeho sociopata Pepka sedí ještě další Werichovo rčení (které Pepek "miluje"): "Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše". Mějte se hezky.

   Smazat
  15. Hm, dělá se mi kolečko nahoře na hlavě...
   Je to fakt, že dělat si srandu z nějak postižených lidí se nemá. Jeden z mých vynikajících přátel má zásadu "rozesměj, ale neuškoď". Většinou se snažím, i přes různou ironii, dotyčnému hodit lano, aby si uvědomil svoji chybu či úlet a pracoval na odstranění. Leč léčit aroganci, povýšenost, zaslepenost je daleko, daleko horší, než si dostudovat historická fakta nebo začít měřit jedním metrem. Ponechat však nešťastníka osudu není zrovna humanistické. Pravda je, že duševní mrzáci o to asi moc nestojí, ale neměli bychom vzdávat úsilí o jejich návrat k normálu, ovšem průšvih je v tom, jak. Jak je oslovit, aby se neurazili, aby se nad sebou zamysleli a začali na sobě pracovat, nebo se šli poradit k psychologovi/psychiatrovi. V rámci diskusí takové nešťastníky určitě nenapravíme, ale dát jim impulz ke startu do nového života bychom měli umět. Ovšem vymyslet jakým způsobem.
   Přeji pěkný den
   KR

   P.S.
   To kolečko mi už asi nezaroste, svedu na to na přebytek mužských hormonů

   Smazat
 17. 18:33
  A co nabízí Havlovo rádoby knihovna???
  Nesmysl za nesmylem a lež za lží toho věčně zlitého udavače????
  To je fuck(fakt)icky záslužný!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Proboha! Ty ubohý žvásty proti Miloslavu Ransdorfovi sem píše jeden a ten samej troll, aby rozbil diskuzi. Proč na něj reagujete a usnadňujete mu jeho špinavou práci pro Chovance?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tato diskuse je v podstatě celá odpudivá. Miloslav Ransdorf byl jednou z nejsvětlejších osobností našeho českého národa. Čest jeho památce!
   Vodolejka

   Smazat
 19. Přátelé,
  a kde na čtyrce to bude ?
  j.

  OdpovědětSmazat
 20. čest památce pana Ransdorfa
  osobně jsem ho neznal,(a nejsem v žádné straně)
  byl to velice moudrý člověk, prosím přítomné aby ho ale nesrovnávaly s panem Havlem, kerý mu sahá asi tak ke kotníkům(ač se to podle počtu jeho doktorátů se to zdá vyloučené)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.