Reklama

sobota 28. ledna 2017

Západní diplomaté byli v Astaně poníženi


28. 1. 2017    zdroj
Financial Times píše, že západní diplomaté, kteří přicestovali do Astany na jednání o urovnání syrského konfliktu, byli nuceni čekat na ukončení setkání v hotelovém baru společně s novináři. Otevřené diskuse probíhaly v luxusním hotelu Rixos za přítomnosti mnoha operátorů a reportérů. Ale ve skutečnosti se budoucnost Sýrie projednávala na uzavřených jednáních s představiteli Ruska, Íránu a Turecka. V důsledku sblížení Ruska a Turecka zůstaly USA mimo jednání o urovnání syrského konfliktu. V Astaně nebyl žádný zvláštní zmocněnec USA, průběh jednání sledoval americký velvyslanec v Kazachstánu. Západní diplomaté čekali na výsledky jednání v baru ve společnosti novinářů. "Jsme tady jako nezvaní hosté na večírku ... Vůbec nejsme informováni o tom, co se tady děje", řekl jeden z nich.

Zástupci opozice se k západním diplomatům chovali neuctivě, dívali se na ně "s úsměškem", posmívali se jim.

"Nelituji toho, že USA a Západ přišly o hlavní úlohu.Nikdy nám doopravdy nepomáhaly. A podívejte se, kde jsou teď - doslova stojí v koutě", řekl jeden z představitelů opozice.

Přičemž pozitivně reagovali na vedoucí úlohu Moskvy při jednání.

"Problém jednání v Ženevě spočíval v tom, že se na nich cítila atmosféra beznaděje. Neexistoval žádný plán, nebylo nic. Teď máme pocit, že všechno jde podle plánu, že strany, které mají v Sýrii vliv, se vážně snaží dosáhnout určitého výsledku", uvedl opoziční delegát Nasr Hariri.

Jednání o Sýrii proběhla v Astaně 23. - 24. ledna z podnětu Vladimíra Putina a stala se alternativou ženevského formátu. Rusko, Írán a Turecko byly garanty příměří v Sýrii a dohodly se na vytvoření třístranného mechanismus pro sledování režimu příměří v zemi.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

28 komentářů :

 1. Davide, raději napiš jaká byla dnešní chlastačka se Zemanem v Hodoníně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle to dopadá, když si blbej.

   Smazat
  2. Prý to do Junckera mělo daleko. Nikoho tam nelíbali na čelo, ani nepohlavkovali. To víš, chlastat v pracovní době, psát si neoprávněně diety a v padesáti do důchodu, to můžou akorát v Bruseli.

   Smazat
  3. 22:00 Copak copak? Obsah článku zase dokazuje jaký jsi pitomec tak se snažíš odklonit pozornost jinam?

   Smazat
  4. mně se to tak dobře čte ,jak tu ti havloidní pitomci kňučí a kavárenští sluničkáři se chovají jak pobodaní houserem.Jen tak dál jen kopejte a škoďte pitomci......

   Smazat
  5. anonyme 22:00 bohužel jsi debil a jako debil zemřeš , neumíš diskutovat tak se ztrať ,zbytečně prudíš , OSLE!!!!!!!!!!

   Smazat
  6. Něco jsem si zapamatoval od pana Wericha.Diskutovat s takovým blbcem jako je anonym 22.00 se nemá, on vás strhne na jeho úroveň a tam nemáte šanci, protože je tam doma.

   Smazat
 2. No jo no, onuce a tak si s nima vytřela prdel pozice i opozice. A dobře jim tak. Názor USA se dozví od USA, tak na co jednat s posluhou.

  OdpovědětSmazat
 3. Celkem správně o osudu rozhodují ti kteří patří do regionu. Sráči z EU mají své starosti, Britové a USS v regionu nemají co dělat.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá léta jste tu tvrdili, že o Sýrii má rozhodovat jedině Assad. Nikdo jiný. Turek byl po sestřelení rusácké zázračné stíhačky vámi nejnenáviděnější, podporovatel IS atd. A najednou...
   Ále, darmo mluvit. Jen neustále dokazujete jací jste křváci, každý den tvrdíte něco jinýho podle toho jak se vám to zrovna hodí.

   Smazat
  2. 22:27 To víš Pepku,to je politika a na to ty nemáš buňku.Havel se také líbal s krvavou Madlenou tak hodně,až nás zavlekl do NATO a v tu ránu jsme se začlenili k vrahům.Jsme takové vražedné,české komando.A co naděláš.A ještě máme StBácký komando pravdy a lásky a budeme nuceni být všichni homouši.

   Smazat
  3. 22:27-Hrdina,který se bojí představit,
   je daleko horší křivák než ten,kdo umí
   změnit názor.To totiž umí jen člověk
   inteligentní.Ono se všechno nějakým
   způsobem vyvíjí a zůstat tvrdě na svém
   je pak dogmatismus.Takže zapněte mozek
   a používejte ho k tomu,k čemu je určen.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. 22:27 To víš, Turek už poznal, že i pro něj platí Havlíčkův epigram:

   "Nechoď, Turku, s pány na led,
   mnohý případ známe,
   že pán éro sestřelí
   a Turek si za něj nohy zláme."

   A když se mu pán za to odvděčí pokusem o převrat, tak to už by Turek musel být naprostý idiot, aby se ho držel. Takže ne my, Turek prozřel a otočil. Tobě to vadí? Asi jo, ty se páníčka držíš věrně a neochvějně. Jenže kostičky už asi nebudou. Nový páníček ratlíkům moc nepřeje, už je nepotřebuje.

   Smazat
  5. Když se RF rozhodla vojensky zasáhnout v Sýrii, tak řekli, že jdou ukončit válku, zajistit mír a uklidnit společnost s tím, že potom si syrský lid ve volbách rozhodne, co a koho chce. Oproti Západu Rusko tvrdilo, že Asad není na začátku řešení syrského problému, nýbrž na konci.
   Zatím to jde podle ruských not a zanedlouho uvidíme, jak upřímně to Rusové mysleli, jak se k tomu Asad postaví a jak to zvládnou syrští voliči. Syřané si v posledních letech zažili velmi citelně, jaká je domácí a mezinárodní politika svinstvo, kde jsou meze autoritářetví, jaké zlo je fanatismus. Když k tomu připočteme desetiletí napětí a konfliktů s Izraelem, obvyklé tahanice arabských a muslimských bratrů a bratranců mezi sebou a další tradice blízkovýchodní, arabské a muslimské a jiných náboženství, tak už by mohli dostat na čas rozum a zařídit si ve své zemi poměry podle sebe a pro sebe. Stálo je to potoky krve a mají co dělat, aby svoji zemi obnovili. Držme jim palce, ať si rozhodují rozvážně, racionálně, eticky, demokraticky, zodpovědně, aby to byla země sekulární, s důstojnými právy pro všechny, i Kurdy i poražené odpůrce Asada a aby si udrželi postoj rovného s rovným s Rusy, Turky, Saúdy, Amíky, EUropany, vůči petrolejářům, investorům a dalším korporacím, které se budou chtít napakovat na oslabené zemi. A aby našli dost seriozních partnerů a přátel, dílo se jim podařilo a Syřané do světa neprchali, ale jezdili na dovolenou.
   KR

   Smazat
  6. 22:27 Su 24M neni zazracna stihacka ale takticky bombarder a neni urcen ke vzdusnemu boji, na to jsou su30 a su35.
   Placas voloviny.

   Smazat
  7. 23:26 Hezké přání, připojuji se. V článku je zajímavé potvrzení pravidla, že všichni "užiteční idioti" se po prohlédnutí stávájí nepřáteli Západu. Opakuje se to pořád dokola. Jsem zvědav, kdy se to stane i na Ukrajině.

   Smazat
  8. Zaposlední příspěvek bych se ze startu podepsal. Mluví m i z duše. Takle ,uvažuje ROZUMNÝ ,NEZAUJATÝ ČLOVĚK.

   Smazat
 4. Co je jim do ,toho , jeste by neco podelali.../zapadni zbytecnosti/
  Spravna taKTIKA OBAMY SE USKUTECNUJE, POMAHAL JEDNEM A DALSI SE SPIKLI PROTI NIM A TED SE DOKONCE ZEROU MEZI SEBOU...

  OdpovědětSmazat
 5. Putin mohl zařídit v Astani alespoň americkým diplomatům lepší zacházení a větší vliv v rámci zbližování USA a RF.
  Neudělal to a měl k tomu své důvody.
  Mayová při rozhovorech s Trumpem navrhla zrušení protiruských sankcí. Trump byl mnohem zdženlivější. Prohlásil něco v tom smyslu, že by se o tom mělo teprve uvažovat.
  Tedy Putin byl v Astaně vůči Američanům též poněkud zdrženlivý. Na hlavní jednání nebyli vpuštění ani jako pozorovatelé.
  Možná bude Putin uvažovat jestli to v dalším kole jednání nebude jinak.
  Vše záleží na tom, jaké závěry vyvodí Trump ze svého "uvažování". Ve vlastním zájmu by neměl uvažovat moc dlouho...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to za blábol? Mayová naopak vyzvala k pokračování sankcí...

   http://www.cnbc.com/2017/01/27/after-trump-meeting-british-pm-may-says-russia-sanctions-should-continue.html

   Smazat
  2. Lucián?

   Smazat
 6. "pozitivně reagovali na vedoucí úlohu Moskvy při jednání."

  Psi se lísají k pánovi, který je seřezal. Rusové vědí, jak jednat muslimy.
  R

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, prostě pochopili, kde jsou slova jen prázdný pojem a kde jsou slova v jednotě s činy. Od Západu měli nabídku, že hcípnou v bídě a zmaru,, od Ruska, že mohou žít v míru, nebo chcípnout v boji. Zjevně ví, s kým je třeba jednat.

   Smazat
 7. 7.36,kde si to cital,ze by Mayova navrhla zrusit sankcie?Mayova je nekompetentna osoba,ktoru riadia Britski idioti,Johnson,Fallon a Hammond.Britanii dochadza,ze pokus ziskat dalsiu koloniu Syriu,je over,niet £ na Harppony,Royal Navy je na hunte,Trident tiez,su nahy,ako holyud !Preto ta nervozita,ale opat cez niekoho ineho,sami sa nechytia do priamej konfontacie.

  OdpovědětSmazat
 8. A tak to má být, alespoň do okamžiku než vše doma dostane pod kontrolu Trump;)

  OdpovědětSmazat
 9. Britové se musí přimknout k USA, protože odchází z EU a sami nejsou NIC.
  Proto Májová Tereza vystřeluje prosby k Donaldovi, kvůli sankcím. Němci i Frantíci jsou na Rusko ekonomicky mnohem víc navázaní.

  OdpovědětSmazat
 10. Co je to za nesmysl ze predstavitele "Zapadu" nebyli pritomni tech jednani? Vzdyt jednani se ucastnili Rusove, Turecko, Iran a uSSacka zastupna armada - teroriste. "Zapad" byl prece pritomen pres sve teroristy... co je na tom nejasne?

  OdpovědětSmazat
 11. JÁ JERRY NICHOLAS JSEM POUŽÍVÁM TENTO MÉDIA, KTERÉ INFORMUJEME VEŘEJNOU VEŘEJNOST O MŮJ ŽIVOTE, KTERÝ BYLY TRANSFORMOVANY HAKOVÝM TÝMEM, VYZÝVAL TURK HACK TEAM, ZAPOJÍ DO MY BANKOVNÍHO ÚČTU A ROZMĚŇUJÍ SUMU.
  Když jsem je poprvé vyslechl, myslel jsem, že to byl lhát, dokud jsem neudělal zkoušku se svým druhým bankovým účtem, který jsem neměl dost peněz v tom, a oni mě přežili s jejich krásnou zátěžovou práci, poté, co jsem jim dal svou sekundu .NOVA JSEM HODNOTA INFORMOVÁNÍ CELÉHO SVĚTA, ŽE MÁM MILIONY V BANKOVÉM ÚČTU JSOU PRO TURK HACK TEAM.WHAT BUDE BÝT MŮJ GAIN, POKUD JSEM UDRŽUJEME INFORMACE, KTERÉ MŮŽE KONTAKTOVAT VIA TURKOVICKOFIELD@Gmail.com
  KDYŽ SE VYPLÝVAJÍ, JSOU TÍM, ŽE JSOU POTŘEBUJI, ABY MOHLI POSKYTOVAT HOSPODÁŘSKÉ SLUŽBY
  PODMÍNEK, UPGRADING STUDENTI UNIVERZITY PRO STUDENTY, VYTVÁŘENÍ KARTY ZDARMA ZA KAŽDÝ ZADARMO, A JAKO JSOU ODPOVĚDNI, MOHOU BÝT ODPOVĚDÍM NA VAŠE PROBLÉMY, ŽE MŮŽE STÁT ZDRAVÍ ZDARMA, KTERÉ MŮŽE VÁM MÁTE DALŠÍ. Jerrynicholas11@gmail.com

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.