Reklama

.

.

středa 18. ledna 2017

Západní Ukrajina se topí v krvi a začíná se měnit na zónu ATO

Jurij Makarenko
18.1.2016 NewWorldOrederOpposition

Jantarová válka na Ukrajině překročila hranice jedné oblasti. V podstatě se v západních regionech země vytvořila svérázná zóna ATO, která už začala sklízet svou smrtelnou žeň. Nestačily ještě utichnout výbuchy v Rovenské oblasti a už se bitky jantarové mafie přestěhovaly do Žitomiru a skončily skutečnou krvavou válkou, ve srovnání s níž se předchozí epizoda může zdát jen dětskou hrou. Na včerejšek v noci se městečko Olesk v Žitomirské oblasti změnilo ve skutečnou arénu bojů, které skončily krví. Ozbrojenci, kteří přijeli do centra města, začali bez varování pálit do skupiny neozbrojených občanů a hodili na ně granát.Podle informací policie okolo půlnoci do centra Oleska přijely tři automobily, mezi nimiž byl jeden mikrobus. Z nich vyskákali ozbrojenci a bez váhání spustili palbu do místních obyvatel stojících u vchodu do kavárny a na parkovišti. V průběhu střetu (ve skutečnosti masakru) jeden z útočníků hodil do skupiny granát. Po výbuchu útočníci z místa ujeli. Jako obvykle „operativně“ zareagovaly bezpečnostní složky, kterým už nezbylo než posbírat raněné a, jak se později ukázalo, i mrtvé. Více než desítku zraněných odvezly sanitky rychlé pomoci. Ještě nejméně tolik se jich dostavilo do nemocnice pěšky s pomocí dotčených sousedů. Jeden z těžce zraněných zemřel na jednotce intenzívní péče, aniž by nabyl vědomí, a ve vážném stavu se nacházejí další tři.

V současné době byl v oblasti vyhlášen záchytný plán „Siréna“ a do Olesku byla vypravena jednotka zvláštních sil. Nicméně po stopách útočníků se už vydali i místní. Dva dopadení radikálové byli již dopraveni do nemocnice. Ve městě nazrává vzpoura. Příbuzní a známí zraněných obklíčili nemocnici a vyžadují spravedlnost. Vyšetřování odhalilo spojení banditů s takzvanou jantarovou mafií. Skupina přijela do města, aby bylo projednáno další přerozdělení zdrojů z nalezišť, a zdá se, že se něco pokazilo. Bandité uspořádali skutečný masakr uprostřed klidné obce, aby obhájili „jantarové“ zájmy kyjevských úředníků a oligarchů.

Ráno proběhly v Olesku protesty. Občané volali po nastolení spravedlnosti a vyzývali bezpečnostní síly, aby konečně byla zastavena vláda bezpráví. Mezitím se situace kolem nemocnice zhoršila. Zdravotnický personál měl skutečně strach, protože ozbrojené jednotky obsadily budovu, prokazujíce se jakousi zvláštní imunitou. Dovnitř propustily neznámé ozbrojence a snažily se udržet rozhořčený dav venku, aby nedošlo k novému konfliktu.

Kyjevští úředníci kryjící nezákonnou těžbu jantaru v západní Ukrajině překročili hranici (pokud vůbec něco takového existuje v severním Somálsku) a uvrhli zemi do chaosu kvůli svým osobním zájmům. Válka o „drahou“ zemi tu neběží první rok. Porošenko osobně dohlíží na některé důležité otázky o přerozdělení území a k řešení vzniklých problémů používá národní gardu. Ale až do incidentu v Olesku se válka o zdroje téměř nikdy nedotkla civilistů. Kopáči se sice často bouřili, ale prezident jako skutečný diktátor a byznysmen tvrdě potlačil jakékoli pokusy o vzpouru. Letos se však situace změnila. Oligarchové cítí brzký konec a pouštějí se do stále nebezpečnějších situací kvůli nasycení nekončících choutek. A Ukrajinci se nakonec stali masem pro děla. Porošenko se už nebojí hlasitých skandálů a odhalení, neboť tvrdě opravil vertikálu moci a podmanil si zemi. Proto krvavá lázeň v Olesku je jen malou epizodou v životě současné, téměř evropské Ukrajiny. Dál už bude jen hůř.

Zločinný režim je připraven zlikvidovat ještě nejeden milion Ukrajinců kvůli záchraně své moci. Co je to pro Porošenka pár desítek mrtvol v malém žitomirském městečku?Zdroj: http://politikus.ru/events/89247-zapadnaya-ukraina-tonet-v-krovi-i-prevraschaetsya-v-zonu-ato.html

25 komentářů :

 1. Petro Porošenko je hrdina. Měl by být prohlášen za Národního Hrdinu. Řekl bych, že je ještě větší hrdina, než Stěpan Bandera.

  Ukažte mi druhého takového. Nezačal z ničeho. Už za vyhnaného prezidenta Janukoviče se jako ministr průmyslu staral o rozkvět hospodářství. Teď, jako prezident, žongluje na sudu prachu.
  Jeho fabrika Rošen (ujařmená) v nepřátelském agresivním Rusku, (které je prý s Ukrajinou ve válce a snaží se ji zničit), běží na plné pecky.
  Porošenko se nebojí. Je to hrdina. Nevzdá to. Země se potácí na hraně platební neschopnosti, ale z peněz, které v ní přece jen trochu proudí, lze vždycky ještě něco odchýlit do bezpečí. Malá domů.

  Petro není sám. Pomáhá mu celá vláda a duma. A soukromé armády, a kde kdo. Pomáhají si a přetahují se, protože mají shodný zájem, ale konkurují si v něm. Peníze, které zachrání jeden, nemůže zachránit druhý. Je to svízel.

  Skoro všichni jsou hrdinové, až na ty, kteří by chtěli zachránit Ukrajinu - to jsou zrádci a je nutno je odprásknout, aby nám neškodili. Tato země je jen pro hrdiny.
  Petro to ví. Rodinu má venku, tryskáč nastartovaný, ale ještě ne..., ještě ne ...
  Na Ukrajině je ještě mnohé, co by se dalo zachránit. A pořád je tam naděje.

  Naděje, že se podaří nahnat zbídačené Ukrajince na široké pláně Ruska jako demokratický předvoj.

  Petro Porošenko je hrdina Evropy.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano je to opravdový hrdina, jenom se divím že už dávno nedostal Nobelovu cenu za mír jako Obama v Absurdistánu zvaném USA, kde lež je pravda, válka je mír, vrah je bojovník za svobodu a tak dále a tak dále.

   Vymazat
  2. Tu Nobelovu cenu proti míru zcela určitě dostane. Už byl navržen a demokrati šílí nadšením, že ji konečně ten, který si jí nejvíce zaslouží, když už jí nějakým nedopatřením nedostal Venca Chrchla.

   Vymazat
 2. A jak to vlastně vypadá s tím mostem přes Kerčský průliv?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové tvrdí, že jedou pode plánu. A protože se mu mainstream nevysmívá, tipuju, že je to pravda.

   Vymazat
  2. Vypadá to dobře. Podle plánů by měl být most koncem roku 2018 zpřístupněn pro automobily, v roce 2019 by měla být dokončena železniční část mostu a celá stavba by měla být předána k běžnému užívání. Technické údaje:
   - Celková délka stavby: asi 19 km
   - Počet proudů silnice: 4 (2 v každém směru)
   - Počet kolejí: 2 (1 v každém směru)
   - Přemostění od Tuzlanské kosy k ostrovu Tuzla: 7 km
   - Přemostění od ostrova Tuzla do Kerče: 6,1 km
   - Délka části na ostrově Tuzla: 6,5 km
   - Pilíře: ocelové roury o průměru 1420 mm
   - Hloubka v místě stavby: až 70 m
   Projížďka mostem za 60sec (stav k 7/2016) je tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=SXtTxK5jLCE
   a jak to celé bude vypadat je tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=1MgrsoEDx2c

   Vymazat
  3. Jo. Tady jsem k tomu našel zajímavé stránky.
   http://crimea.ria.ru/trend/most/

   Vymazat
  4. Nějak jim to nejde. Jo stavařina, ta se musí umět. Se divím, že si tam nepozvali nějakého odborníka ze stavby D-8. Měli by po starostech.

   Vymazat
 3. Budeme asi muset svrhnout vládu vítačů
  http://vosahlici.cz/webmail/mailAttach/Dnesni_zprava_prevzata_z_deniku_Al_Ahram_mluvi_za_v______echno.pdf?part=0.1&folder=%7Ezbynek%40vosahlici.cz%2FINBOX&uid=24199&disp=inline

  OdpovědětVymazat
 4. Sezením u PC nikoho nikdo nemůže svrhnout.Češi
  jsou schopni jen po straně nadávat a nic nedělat.
  Vládci to vědí a proto si dělají,co chtějí.Při
  volbách se zase bude přihlížet k drobečkům ze
  stolu miliardářů a podle toho volby dopadnou.
  Pokud půjdu volit,tak pouze stranu,která bude
  mít jasný program.Zákaz islámu,přímá demokracie
  a opravu zrůdné justice.Eventuálně potrestání
  podvodníků,zlodějů a podrazáků.Jinak můj hlas
  bude neplatný,aby si ho nemohla žádná partaj
  ukrást ve svůj prospěch.Krást je základ stran.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Češi nic neříkají, ale i tak jednou na jejich slova dojde...!

   Vymazat
  2. Hele, já už mám celkem dost toho nadávání na sebe samé, na Čechy. Máme své mouchy, ale projděte si naše dějiny. Jsou zajímavé a bohaté a zejména v těch novodobých jsme nikoho nekolonizovali, nemordovali, s každým jsme se snažili dohodnout a když to šlo a byla konstelace, tak jsme sem tam i někde pomohli. Sám Hitler se bál budovat vyhlazovací tábory na našem území, že bychom vězněným pomáhali. Raději je šoupl k Polákům nebo Ukrajincům. Následky listopadové revoluce stojí sice za prd, ale to nic nemění na faktu, že se jí právě u nás říká sametová. Také rozchod se SR nebyl občany schválen, ale proběhl v rukavičkách a to umožňuje dnešní přátelské vztahy s naším nejbližším sousedem. No která ze zemí tohle o sobě může prohlásit? Ano, Češi mají své chyby, ale jinak jsou to beránčí povahy, které se neradi perou, ale umí ukázat zuby, když už jim opravdu nic jiného nezbývá. To už však se vstupem do NATO neplatí, ale tam jsme byli zavlečeni proti naší vůli a měli bychom z něho také rychle vypadnout, abychom neměli na rukou cizí krev. Přestaňme prosím, shazovat sami sebe! Národ, který shazuje sám sebe, může být ostatním opravdu jenom pro smích. Poučme se z našich dějin, které nám zanechali naši hrdí předkové. Být Čechem není žádná ostuda a těch pár vlastizrádců a nenažranců skončí v propadlišti dějin, zatím co národ přetrvá. Záleží to ale na nás. Nenadávejme na sebe, ale na ty zmetky a hlavně, konejme...

   Vymazat
  3. Hezky napsáno.Souhlas.A je třeba si uvědomit,že i sousedé si velice všímají,zda nemáme ruce potřísněné.

   Vymazat
  4. 12:04 - je to skoro tak - Hitler se nás bál, ale zúplěn jinch důvodů! Cituju: "Čech je ze všech Slovanů nejnebezpečnější, protože je pilný. Má disciplínu, má pořádek, je spíš mongoloidní než slovanský. Své skutečné plány dokáže skrývat za jakousi loajalitu.
   Teď bude dobře pracovat, neboť ví, že jsme nelítostní a brutální. Neopovrhuju jimi, je to osudový boj. Jsou rasová střepina, která vnikla do našeho národního těla, a jeden z nás musí uhnout, buď oni, nebo my.
   S Poláky máme štěstí, protože jsou líní a hloupí, namyšlení. Český stát byl následkem dlouhé německé výchovy vzorem čistoty. Úplatkářství zde neexistovalo ve větší míře než kdekoli jinde. Úřednictvo mělo správné pojetí ctí. Takový Hácha je proto nebezpečnějši než nějaký novinářský uličnik. Osobně má neposkvrněný charakter, stát by neošidil o jednu jedinou korunu." A. Hitler, Vlčí doupě 25. ledna 1942

   Vymazat
 5. Len aby podobne utoky neboli pascou pre RF,ukacka sa nadejaju,ze Rusko zasiahne a necha sa vyprovokovat k otvorenej invazii na Ukrajinu...ake priehladne,dufajme,ze jeho excelencia Sergej Lavrov,vie o co ide!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:28 RF určitě nebude zasahovat a podporovat ZÁPAD Ukrajiny, kde je největší "hnízdiště" Banderovců.

   Vymazat
 6. Proč se Ukrajinci nevzbouří a utíkají za hranice?U nás už jich je nebezpečně hodně!Neomílejme dokola,ž jsou pracovití.Jejich země je v nebezpečí,tak by ji měli bránit.Nakonec se začínají hodně tady rozpínat!Staří lidé a ženy rozhodně nic nezmůžou!Ukrajina je velký problém Evropy díky USA a Německa!

  OdpovědětVymazat
 7. Známe "noc dlouhých nožů" a také "křišťálovou noc" z dob vlády velkých vzorů dnešní ukrajinské vlády, která tedy do historie "nocí" přidává svoji "jantarovou".

  OdpovědětVymazat
 8. Ukrajina v dnešní podobě nemůže existovat. Jsou tam obrovské rozdíly v uvažování a způsobu života. Západní část kterou ovládali Poláci je totálně banderovská a to už skoro sto let.Většina co tm zůstávají jsou lenoši, je v nich cosi nenávistného a parazitního. Nedokázali to pochopit ani Češi co tam žily také skoro sto let. Moje babička říkávala, to jsou blázni jak se trochu pohádají tak křičí VYSMAHŮ. Ty co tady pracují ze západní Ukrajiny jsou z těch lepších. MŠ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. západnú časť neovládali poliaci - ale c.k rakúsko - po ustanovení Poľaka 11.11.1918 si túto časť a po porážke červenogvardejcov šli až za Bronsteinom vyjednanú zmluvu - a vskutku, pracovať nebudú -

   Vymazat
 9. Ukrajina je nešťastná země!!! Neříkám ukrajinský národ, protože žádný takový není. Posledních 100 let se tam moc dobrého nestalo. Nejrozumnější by bylo ten nesourodý slepenec zrušit a na základě historie vrátit části území právoplatným vlastníkům Rusku, Polsku, Československu (to opět spojit do federace), Maďarsku, Rumunsku, Moldavsku. Potrestat před mezinárodním soudem jejich zločince a novodobé Benderovce. Bohužel by tam také museli stát panáci z USA, Německa a EU co to celé rozfoukali. Představa, že tento zkrachovalý stát zase násilím sjednotí je pitomost. Možná se jim to podaří na čas, ale byl vypuštěn džin nenávisti a křivd, které půjdou přes generace jako v Jugoslávii. Určitě nebude možné spravedlivé a mírové rozdělení se kterým si myslím, že by souhlasila dnes i většina tzv. ukrajinců, za existence impotentní a schnilé EU. Vláda práva a spravedlnosti následovaná prosperitou se tam jen tak ještě dlouho nevrátí. A USA s loutkami z EU to ani nechce. Ta zem má pro ně cenu jen jako Pobaltí k otravování Ruska a vytváření napětí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:17
   to je jediná rozumná možnost -
   j.

   Vymazat
  2. Vy dva "demokraté", jen je nechte, ať si to rozhodnou sami. Potřebují vlastní historické zkušenosti, jak dělat politiku, jak zapojit občany, jak nést zodpovědnost. My okolo jim můžeme nejlépe pomoci, když jim ukážeme, jak to dělat ku prospěchu drtivé většiny občanů. To nám samotným zatím moc nejde, tak se brzděme v rozdávání "rozumů".
   KR

   Vymazat
 10. Slovensko a Česko už nikdy nebudú spoločným štátom, a pripojiť Zakarpatskú Ukrainu k Slovensku ani náhodou - nech si ju berú Rumuni a Maďari

  OdpovědětVymazat