Reklama

.

.

neděle 15. ledna 2017

Zapomeňte na stávající T-90. Toto je Proryv-3 pro ruskou armádu (FOTO)

Geo
15. 1. 2017 Eurasia24
 
Na internetu se objevila první fotografie tanku T-90M pro ruské ozbrojené síly. Jde o výsledek hluboké modernizace bojem prověřeného tanku.

Rusko plánuje postupně zmodernizovat stovky svých stávajících tanků T-90 na nový standard označený T-90M Proryv-3. Předmětem modernizace je zlepšení bojových a provozních charakteristik, zvýšení palebné síly a ochrany a také dosažení lepší pohyblivosti tanku instalací výkonnější pohonné jednotky o výkonu 1130 HP.


Tanky T-90 se výborně osvědčily v boji, mimo jiné schopnosti účinně čelit protitankovým řízeným střelám – na rozdíl od západních strojů, kdy například nasazení německých Leopardů 2A4 tureckou armádou se v tomto ohledu ukázalo jako naprosté fiasko.

Lze předpokládat, že do modernizačního programu Proryv-3 bude zapracována řada konkrétních poznatků ze syrského bojiště – nápadná je například instalace mřížové ochrany na čelo věže tanku.Geo, Eurasia24.cz

21 komentářů :

 1. Rusko holt funguje nejlip kdyz je zatlaceno fasisty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko bylo prodáno Gorbačovem a Jelcinem. Je trnem v oku starověkým egyptským parazitům. Tyto zločinci ovládli svět pomocí otrokářské doktríny "rozděluj a panuj" a chytře používají na ovládání ovčanů hlavně umělé vytvořené židovské pseudo-etnikum s doktrínou "skoupení světa pomocí peněz". Toto pseudo-etnikum si nedokáže vytvořit vztah k rodné zemi a proto i když ji mají, tak vraždí palestince, nedokáží žít v míru, což dokážou pouze lidé s hlubokým vztahem k rodné zemi.

   Za této situace Ruská civilizace s alternativním spravedlivějším způsobem uspořádání společnosti (bez kast a tříd - nebo jak to moderně mají Američané rozdělení na lidi 1.kategorie 2.kategorie a 3.kategorie) má historicky ověřenou hlubokou pravdu a to, že Rusko má pouze dva opravdové spojence a to "pozemní vojsko" a "námořnictvo" na které se může vždy spolehnout. Bohužel Ruská civilizace byla otrávena biblickým projektem a elity jsou mnohdy horší než na západě a proto to tam zdaleka není ideální. Ruská civilizace pracuje v cyklech. Elita zvlčí a začne prodávat Rusko, národ se vzbouří a pak to chvíli funguje než je znovu elita obsazena židovským zrádným elementem. Židé všude způsobují problémy i když mají peněz dost nikdy situaci ve společnosti nevyřeší k dobrému (ve skutečnosti jsou vypěstovanými parazity, ale dostatečně hloupými, aby to neprohlédli a když začnou být normálními no pak je ostatní židé zavraždí -viz druhá světová - Hitler maximálně podporovaný vlivnými židy).

   Vymazat
 2. Systematický důraz na využívání zpětné vazby je znakem kvalitního systémového řízení. Nepoučitelnost je naopak znakem neschopnosti a nevědomosti. Proto jsou rozdíly i v efektivnosti tanků navzájem v čase.

  OdpovědětVymazat
 3. "Díval sem se na Americki film jednotka pod palbov a Abramsi jen tak ničili nejmodernejší Irácke tanki Ruské vírobi a Rambo Rusi smetl"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA-hujere, ty chlape špatná, přemýšlej. Kdy byla válka v Iráku? Kdy Saddám nakupoval ty tanky v Rusku? Co zmohl AmyRambo na Ukrajině? A co v Sýrii? A v Jemenu?

   Vymazat
  2. Spravne, jen pokracuj hujere, sledovanim filmu se velmi vzdelas, doktore hujere

   Vymazat
  3. Jistě, sleduješ správnou literaturu. Měli by to to zapsat do posudku. Třídně uvědomělý. Bdělý.

   Vymazat
  4. 11:26 Ano, americké filmy jsou hodnotným zdrojem pravdy. Třeba takový Rambo III o válce v Afghanistánu, kde Rambo pomáhal statečným džihádistům, bojujícím za svobodu a demokracii. A už se těším na nějakého Ramba X, kde je podle pozdějšího vývoje bude naopak nemilosrdně likvidovat.

   Vymazat
  5. Pánové, EUfalmerUSAhujer je recesista. Pokládám to za jisté.
   Idioti píšou jinak.
   PB

   Vymazat
 4. Každá zbraň či zbraňový systém, který Rusku zajistí vyšší obranyschopnost, je přínosem! A nejen pro to Rusko ...
  Není však nutno pohlížet hned na německé tanky Leopard 2A4 s despektem. Turci z nich prý totiž pro boje v městských podmínkách sňali systémy dynamické ochrany, které se jim pro takové prostředí snad zdály jako nebezpečné či zbytečné. Odolnost tanku proti střelám tak snížili.
  Jistě si i oni z toho vezmou ponaučení. Stejně jako si je berou všechny vyspělejší armády.
  Ani ty US protitankové tandemové střely TOW, které se jaksi(!!) ocitly v rukou IS(IL), nebudou donekonečna prorážet pancíře tanků. Jistě bude nalezen způsob, jak jim účinně čelit.
  Aby byl poté zas překonán trojitě tandemovými ...

  OdpovědětVymazat
 5. Leopard žádnou aktivní ochranu pancíře nemá a tak Turek nic nemohl odmontovávat....Leopard je zastaralý a překonaný haraburd ve všech ohledech,kromě systému řízení palby kanónu....stejně,jako Abrams,pokud ten není doplněn přídavným pancéřováním....

  OdpovědětVymazat
 6. Na toto prišli až teraz? Že stačí mať vpredu sieťku, na ktorú narazí PTRS skôr, ako do veže? Nie je výbuch ako výbuch. 150cm pred, nie je 0cm na koži! No to su mi veci...ale tá sieť je veľmi blízko u T-90...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neviděl někdo na německých tancích z Ostfrontu nátěr Zimmeritem proti magnetickým náložím, přikládaným hrdiny na pancíř ručně, a pláty představené na konstrukci před čelní a boční pancíře tanků? Řetězové závěsy na židovských Merkavách?...

   Vymazat
  2. urcite na to neprisli az teraz,a je pravda ze ucinok vybuchu klesa so stvorcom vzdialenosti no kumulativny efekt je nieco ine ako obycajna detonacia,nastudujte si fakty,usmernene naloze mozu byt ucinne na vzdialenost desiatok metrov...je to trosku zlozitejsie,no takisto sa cudujem ze na tych masinach maju medzi vezou a korbou tanku takyto otvoreny-uzavrety priestor,clovek by si pomyslel ze aj dopad obycajnej municie znasobi tlakovy ucinok s moznostou odtrhnutia veze.

   Vymazat
  3. Ty matěji z 12:58,ta "mřížka" je proti kumulativním střelám...Fígl je v tom,že pokud se zapaslovačem netrefí přímo na ten "stojící plocháč"ale do mezery mezi nimi,tak neexploduje,ale se mechanicky zničí,aniž by způsobila škodu a když se na ten plocháč náhodou trefí,tak exploduje,ale její účinek se poněkud zmírní....

   Vymazat
  4. Mám silný pocit, že jakési sítě zkoušeli už za WW2, a že to byla tenkrát spíš kutilská iniciativa a moc to nefungovalo.
   PB

   Vymazat
 7. Železné sítě z čehokoliv jako protikumulativní představný pancíř používala Rudá armáda na tancích už při dobývání Německa v roce 1945.
  Nejde o žádnou "syrskou zkušenost".

  OdpovědětVymazat
 8. Nejásejme nad lepší zbraní.Lépe by bylo,pokud by
  se žádná nemusela vyrábět.Kromě toho chci také
  připomenout americké Shermany.Prý nejlepší ve své
  třídě a dva Tygry zlikvidovaly celou rotu těchto
  amerických strojů.Na každou zbraň se najde dříve
  nebo později protizbraň.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Se divím, že ti Rusové pořád vyvíjí nové, modernější zbraně.
  Ve filmech sice vždy zničí ruské zbraně americký Rambo, v reálném světě však na vyhnání amerického Ramba ze své země stačily Vietnamcům kalašnikovy a bambusové tyče. Kalašnikovů mají Rusové dost, tak jen se naučit pěstovat bambus. Je to ekologické a vyjde to levněji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako vtip dobrý, ale se západem je to stejně jako s indiány. Přijde banda desperátu, která škodí, pak se najde pár dobrech bělochů a zločince zlikviduje. No a nakonec přijde armáda a indiány pobije a vyžene. Dobří lidé na západě slouží pouze jako maskování od kořene zlého a zločinného západu. Mnozí dobří ze západu to již poznali a zjistili, že byli zneužiti a většina lidí ze západu ztratila důvěru ve spravedlnost a každý hájí pouze své ubohé malé zájmy a zlo je tak dřív nebo později sežera zaživa.

   Takže: kdo chce mír nechť se připravuje na válku.

   Vymazat
 10. Kdo chcete znát podrobnosti o T-90, tak doporučuji tento pěkný dokument (anglicky):
  https://www.youtube.com/watch?v=Bxoent7lXfI

  OdpovědětVymazat