Reklama

sobota 11. února 2017

A kdo je tady fašista?


Květa Lauterbachová 
11.2.2017 E-republika
Bylo by to zřejmě poprvé, kdy by se německým kancléřem stal někdo, kdo nemá ani maturitu, v osmdesátých letech byl nezaměstnaný a měl problémy s alkoholem do té míry, že uvažoval i o sebevraždě.Neuvěřitelný vzestup pana Schulze. Ještě nic neudělal, ale preference SPD už letí nahoru. Martin Schulz, uvolněný z funkce předsedy Evropského parlamentu, má zřejmě důležitější poslání. Je povolán, aby převzal funkci německého kancléře. Podívejte se na jeho raketový vzestup dle J. P. Morgan.
Bylo by to zřejmě poprvé, kdy by se německým kancléřem stal někdo, kdo nemá ani maturitu, v osmdesátých létech byl nezaměstnaný a měl problémy s alkoholem do té míry, že uvažoval o i sebevraždě. Schulz to nijak neskrývá a jeho životopis vypovídá sám za sebe. Ne, že by bylo nutné, aby měl vrcholový politik několik doktorátů. Mezi sedláky a obyčejnými dělníky se najdou lidé s daleko větším rozhledem a moudrostí, než bychom čekali. A naopak ti, kteří jsou ověnčeni tituly, jsou bezcharakterní a prodejní, že by byli ochotni prodat za svůj osobní zisk i vlastní babičku. Angela Merkelová ztratila díky své vítací politice u voličů kredit. Přestože ji CSU jako kandidátku do voleb podpořila, elity v pozadí již vědí dobře, jaká je skutečná nálada v Německu, a proto zvolily jinou taktiku.

 

Německo (a EU) potřebují nového vůdce


Rozpad Evropské unie byl nastartován Brexitem. Velká Británie bude stát věrně po boku svého mladšího bratra USA. Tak to bylo vždy v minulosti a bude nadále. Podporu mají Angloameričané v Polsku, které se prostřednictvím své premiérky Beaty Szydlo vyjádřilo při včerejší návštěvě Angely Merkelové dostatečně jasně: Méně EU, více USA. Tedy požaduje kroky nazpět a revizi právních základů, na kterých je postavena EU. Zejména však omezení pravomocí Bruselu jen na malou část jeho současné agendy.

Jaroslav Kaczynski jako vůdce opoziční PiS chce totéž a otevřeně kritizuje v přítomnosti Merkelové příliš velký vliv Německa v EU. Merkelová ale stále rezignovaně opakuje svou vizi o vícerychlostní Evropě, jako kdyby neměla už nyní s těmi našimi třetinovými platy a stejnými nebo dokonce vyššími cenami ještě o jednu rychlost navíc. A varuje před chaosem, které by přineslo posílení národní suverenity jednotlivých států.

Vypršel čas, který byl dán eurokratům na to, aby evropské národy podpořily myšlenku na federativní uspořádání EU. Bylo dost času k tomu, aby se vytvořily podmínky pro skutečné ekonomické sbližování, spolupráci a solidaritu. Elity EU ale ukázaly, že jsou pouze nástrojem lobbistů, že chtějí trvalý Drang nach Osten ve prospěch velkého kapitálu a elit nadnárodních. To přineslo pouze prohlubování nerovností mezi jednotlivými státy a růst chudoby v celé Evropě. Eurokraté už prošvihli dobu, kdy nás mohli přesvědčit o upřímnosti svých úmyslů a demokracii v EU. Dnes je jasné, že to ve skutečnosti vůbec nechtěli.

Na jedné věci se dámy Szydlová a Merkelová shodly: Vzhůru do zbrojení! Tedy podpora zvyšování vojenských výdajů financovaných americkými velkobankami. Vyzbrojování a posilování Německa. Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška, slovy filosofa Žižeka. Pro úkoly, které stojí před Německem, je však potřeba politiku jiného kalibru, než jako dělá problematická Merkelová.

 

Fašismus pod rouškou SPD


Martin Schulz nedávno řekl, že když nejde po dobrém uhájit zájmy EU, musí to jít i za použití násilí. Jeho cholerický výstup při debatě s Norbertem Hoferem, kandidátem rakouských Svobodných na prezidenta, byl pravděpodobně odstraněn z internetu. Budeme v redakci vděční, když ho někdo objeví. V této debatě hystericky vyřvával směrem k Hoferovi, který tam seděl jako opařený a zíral na něj s otevřenou pusou, že nacisty (tedy jeho) v EU nechce. Hofer mu na to odpověděl, že se narodil v roce 1971, tak co mu tady předhazuje. K tomu, aby si udělal kdokoliv obrázek o struktuře osobnosti tohoto evropského vyžírky s platem 325 tisíc eur ročně, z toho dvě třetiny nezdaněné, stačí jeho citáty z mainstreamových médií. Ty nezmizely. Zde také jeden pohled, viz toto video.

 

Poučení z díla Theodora Adorna


Adorno napsal knihu „Studie k autoritativnímu charakteru“ (Studien zum autoritativen Charakter), knihu vydal Suhrkampf. Fašismus můžeme chápat jako formu diktatury, totalitní režim, který ale není někdy definován v učebnicích sociologie nebo politologie v celé šíři. Zpravidla je definován jako forma vlády elitní menšiny a tato vláda je realizována za pomoci propagandy a demagogie tak, aby široké lidové masy vedla k poslušnosti a neotřesitelné víře ve své vůdce (Hillman 1994, str. 217).

Adorno tento pojem rozšiřuje a je stejně aktuální dnes, jako v době, kdy účtoval s poraženým německým nebo italským fašismem. Vznik fašismu není reálný, pokud se nenajde ten správný vůdce a jeho podporovatelé a příznivci, kteří k němu vzhlížejí. Adorno analyzuje fašismus také jako duchovní postoj. Jeho aktéři zásadně neapelují na rozum a nerozhodují se na bázi racionálního rozhodování, nýbrž pod náporem emocí, vyvolaných dominantním vůdcem. Je to jako fanatické náboženství. Ti, co nesdílejí fašistický postoj, jsou označeni jako nepřátelé a jsou zavaleni nadávkami a posměchem.

V poslední době jsou to nejenom členové AfD, ale také tzv. Reichsbürger v Německu. To jsou ti, kteří zpochybňují legitimitu státu Bundesrepublik Deutschland, protože považují Spolkovou republiku pouze za okupované území, které je pod kontrolou USA, nemá vlastní Ústavu (má pouze jakýsi provizorní Grundgesetz) a kancléři jsou nuceni před svým nástupem podepsat tajný “kancléřský akt“ zavazující je k poslušnosti vítězné mocnosti. Dále argumentují, že s Německem nebyla uzavřena mírová smlouva ze strany vítězných mocností II. světové války, nebyly vypořádány reparace vůči poškozeným zemím atd…

To je samo o sobě námět na zvláštní článek, zejména však téma pro právníky. Jisté je, že se tito „konspirátoři“, jak říkají masmédia, po útocích v Berlíně na vánočních trzích stali lovnou zvěří v Německu. Média se přece nebudou obtěžovat vysvětlovat, proč nemá Německo Ústavu a proč mají občané Personalausweis, nikoliv občanský průkaz nebo Identity card. Jakoby byli označeni za personál nějaké GmBH, společnosti s ručením omezeným.

Mertin Schulz v montáži jeho německého kritika

Martin Schulz v rozhovoru pro Der Spiegel


To, co se objevuje v rozhovoru s Martinem Schulzem pro Spiegel, evokuje otázku jeho fašizoidního charakteru. Vydává soudy, aniž by je argumentačně podpořil. Poměrně seriózní web Science Files analyzuje celMertin Schulz v montáži jeho německého kritikaý rozhovor (zde) a pokouší se odpovědět na otázku charakteru Martina Schulze. Schulzovy odpovědi postrádají racionální základy, jeho reakce jsou emocionálními reakcemi dominantní osobnosti, která nepřipouští jiné názory. Typicky fašistický postoj v odpovědích Schulzu ukazují například tato demagogická tvrzení:

 • Trump poškozuje nebezpečně demokracii;
 • Trump si zahrává s bezpečností světa;
 • zákaz vstupu na území USA je „nesnesitelný“;
 • bohužel má USA, země která byla kdysi otevřená imigrantům, prezidenta, který…;
 • Merkelová nesmí vůči Washingtonu mlčet ve věcech, které nesmíme tolerovat;
 • když bude Trump narušovat náš světový řád, je potřeba jasně říci:“To není naše politika“,
 • Uprchlíci jsou cennější než zlato… atd.

Závěr


Analýza jeho citátů ukazuje, že Martin Schulz nemá argumenty. Jeho vyjádření jsou zásadně negativním hodnocením. Apeluje hlavně na emoce a vzbuzování afektivního chování. Krátce: Martin Schulz je ten negativní typ, který nemá co říct. Vydává soudy, aniž by je mohl argumentačně podpořit. Apeluje na ty nejnižší pudy lidí. Pohled na aplaudující sněm SPD je odstrašující, obzvláště pro české občany. Na závěr konstatování, převzaté z týdeníku Focus: Martin Schulz je nebezpečný člověk.


78 komentářů :

 1. Jak se to říká? podle sebe hodnotím tebe!Takže Němci se hodnotí podle tohoto fašistického hajzla!Je důležité vystoupit co nejdříve z tohoto plánovaného,zlodějského a destruktivního svazku!Je zajímavé,že se nikdo nikdy nevyjadřoval o okupaci Německa americkou armádou od konce války.!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořádně ztřískat potřebuješ ty hnusnej amerikáne. Hodláš tady otravovat celej den ty pitomá opice?

   Smazat
  2. 20:47-proč se bijete mezi sebou?

   Smazat
  3. češi jsou nepoučitelny a přitom stači tak malinko přečist si dějepis jak nas ruzni koniašove henlajnovci či makrely měli radi ledatak po klauzovsku v tunelovani naši mini zemičky ani slavna makrela nepustila ofiko naše lidi makat v dojčlandu zato tady se roztahli jejich hitlermakerty během jednoho roku a v zabranych fabrikach co vynašeli ještě dřive asi tak nas maji radi je pravda že nas ještě nezačali mlatit ale jen pomaloučku škrtit

   Smazat
  4. A proč by měl být Martin jiný. Vždyť jeho otec byl SS sturmanfuhrer. V čem je problém?

   Smazat
 2. v zlých časoch volia zlých politikov, a ak sa darí slušných, a ak sa veľmi darí - bezcharakterných, prvým bola merkel -

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby bůh dal a tenhle kretén se stal vůdcem Vierte Reich.
  Tohle vemeno svojí debilitou alespoň nasere veřejnost a snad dojde k úprku Bohmen und Mahren za svobodou.
  I když - kolik že má to veřejné mínění divizí?

  OdpovědětSmazat
 4. To,že Martin Schulz je velký hajzl a gauner je jasné.To,že si němci zvolili Hitlera za vůdce je také známá věc a je docela možné,že mezi občany se najde dost idiotů,kteří umožní zvolení tohoto idiota.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Absolutne sparavne , priroda kompenzuje : hajzlove maji nizsi IQ , a diky tomu se jim vyvine talent byti gaunery a delat klicky, lhat atd. a uplatnit se v politice. A gauneri se docela lehce ovladaji . Temer kazdy clovek s vysokym IQ je temer lidumil : podivej se na presidenta Cartera , ci Dubceka. Pak se podivas na Sobotku a muzes se poblit .

   Smazat
  2. Se Schulzem jako kancléřem místo Merkelové se Česko dostane z bláta do louže. Jedinou lepší zprávou je zvolení Steinmeiera prezidentem SRN, i když prezident tam má ještě menší vliv než v ČR.

   Smazat
  3. 11:01
   Pravděpodobnější je, že poměr sil v koalici CDU/CSU a SPD zůstane podobný jako dnes a kancléřkou bude Merkelová.
   O tom, že o udržení koalice usiluje také CDU/CSU, jasně svědčí jejich podpora sociálního demokrata Steinmeiera v dnešní volbě.

   Smazat
  4. Ten názor podporuje arogantní odpovědi Sulíkovi v německé televizi
   https://www.youtube.com/watch?v=rPla00pkA1Y
   Užijte si toho sociálního demokrata!

   Smazat
 5. Katolická politická strana....
  Hitler snad maturitu měl ?*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes je to nějak jedno. Byly časy, kdy novinář musel umět psát, knihy psali lidé s nadáním a říkalo se jim spisovatelé, nebo básníci -dnes píše noviny kdejakej kokot, kterej vychodil základku, zrovna tak knihy píše kdejaká vysloužilá modelka nebo štětka, stejně jako básně - všechno je zprofanovaný. Předlohy k televizním pořadům a scénáře k filmům může psát každej, kdo má díru do zadku -podmínka je jedna jediná - mít peníze, nebo prominentní známosti a protekci - nejlépe všechno, protože všechno jde ruku v ruce. Nějaké nadání, vzdělání, maturita? K čemu? V pohodě si koupim vysvědčení jakékoliv školy, VŠ diplom, padělám doklady, identitu třeba osmkrát... Všechno je dnes na nule, doba mistrů, umělců a nadaných lidí je pryč. Jen kořistíme z jejich odkazů, a čím dál to bude horší. Jo a abych nevynechal malíře - dřív bylo podmínkou nadání - dnes stačí něco namydlit na papír nebo na plátno - a známosti to potom vydraží za miliony. Čas oponou trhnul a změnil svět... nač by prezident potřeboval maturitu? Má hafo poradců.

   Smazat
 6. Vždyť je to primitiv.
  Neuvědomuje si, že když si Donald ráno usmyslí, v poledne bude Schulz politická mrtvola.
  Schulz je obyčejný bílý kůň, který si díky svému velmi slabému intelektu myslí, že je černý:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nebude mrtvola. To jsou blbý žvásty, typický pro diskutující. Toho Schulze nikdo nezná, ale bulvár o něm cosi nazvracel a už je tady spousta odborníků. Přiblblá imbecilní diskuzní sebranka.

   Smazat
 7. Předseda Evropského parlamentu Schulz, v izraelském tisku:

  "Německo existuje jedině proto, aby zajistilo přežití židovského národa."

  Schulz pochází z Německa, co tedy považuje za raison d’etre této země? Jeho vlastní slova, jak je pro Haaretz zprostředkoval Schulzův přítel Avraham Burg, ukazují na zajímavou odpověď: […] Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz je můj blízký přítel. Ve většině otázek spojených s izraelsko-palestinským konfliktem se neshodneme. Jeho názory se blíží izraelskému mainstreamu nebo postoji předsedy socialistů Isaaca Herzoga. Jednou mi v upřímném rozhovoru řekl: „V mých očích existuje nové Německo jedině proto, aby zajistilo existenci státu Izrael a židovského národa.“ […] Zdroj: Haaretz, ‚Pěkně poděkujte Martinu Schulzovi‘, Avraham Burg, 14. února 2014.

  Schulz je – samozřejmě – Žid.

  více zde:
  http://deliandiver.org/2016/02/predseda-evropskeho-parlamentu-schulz-nemecko-existuje-jedine-proto-aby-zajistilo-preziti-zidovskeho-naroda.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zda se mi , ze Nemcko je vlastne taky slepenec nemcky mluvicich lidi , ktery byl vytvoren Globalisty pred 200 lety aby znicili dominujici silu Britanie.!!! A Shulz se myslenkove pohybuje ve stejnem smeru zajistuje vyplneni tohoto konceptu.
   K tom kdyz clovek pomysli na financni osu Cina Nemcko , kdy Cina posila Nemecku penize a Nemcko dodava nebezpecne vedecke projekty Cine ( jedina zeme co je ochotna to delat), a k tomu emigrace muslimu do Nemecka za ucelem jich pouzit na dobyti energetickych zdroju v Saudske Arabii a je to temer slusny plan. Plus pan Shulz jako fuhrer a vse se muze dat do pohybu.

   Smazat
 8. Němci nemyslí a jednají na rozkaz.Průzkumy jsou
  v současnosti k ničemu.Záleží,kdo si je zadal a
  co chce slyšet.O tom jsou všechny průzkumy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Schulz je odporná a
  přímo ukázková kreatura sionistického darmožrouta a
  v eu
  "parlamentě " nasazeného politruka...řekla bych dokonce ,že je to trockista...
  ví se o něm ,že je to demagog
  a nebezpečný a mstivý psychopat....
  ...nakonec ten , kdo trochu umí číst ve tvàři,
  vidí to zcela zřetelně na
  podvraťáckých rysech ..
  na druhou stranu by možná opravdu nebylo
  špatné -dle úvahy komentujícího
  Brankoslava z 20:19 - kdyby ho dosadili , neboť
  by vzbudil svou fyziognomií nepředstavitelnou
  nechuť ba hnus a odpor a (cituji "tohle vemeno svojí debilitou alespoň nasere veřejnost ....."konec cit.)
  úprk obyvatelstva se urychlí..
  citace nemůže být trefnější..
  Jinak pozdravení paní Lauterbachové -
  ona je úžasná...
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:11
   To je ale prima, že nejste sama, kdo Židy nenávidí, co? Ta radost z Vás upřímně vytryskla. Konečně Vaše téma!!

   Smazat
  2. jj...jak je řezníkem židák, tak je zakázáno i bučet..
   Běžte do...

   Smazat
  3. Nejde o nenávist, já si to myslím taky.
   Ono se totiž i o Hitlerovi spekuluje ,že byl minimálně poloviční žid a proto je tak nenáviděl.
   Mimochodem, Makrela je taky židovka a v Izraeli plynně hovořila v jidiš... Nepřijde vám to divné?
   Tohle nejsou "obyčejní" židi, ale židozednáři.
   Lenin byl nakonec taky žid.

   Smazat
  4. 10:54
   Ano, ono "se spekuluje"...
   Ve Vašem případě ovšem o nenávist jde. A stejně jako u "pražske vlaštovky" o nadprůměrnou duševní zakrnělost.

   Smazat
  5. 5:00 tentýž v 11:22
   ...chlapče, natvrdlý jsi jen ty...trochu si něco načti
   a dovzdělej se ....
   a pokud netrpíš duševní zakrnělostí ty
   uvidîš,že na to také přijdeš ...
   je to totiž do očí bijící fakt ,který snad dnes už ani
   popřít nejde.
   j.

   Smazat
  6. 12:33
   Nemohu vyloučit, že dosáhnout úrovně vzdělání, které máte Vy a "Honolulu", není v mých silách.

   Ten "do očí bijící fakt" ponecháváte opatrně v temnotách...?

   Smazat
  7. 11:22 - jen zdegenerovanej kreten tvýho typu může být neutrální k těm, kteří nás považují za své přirozené otroky! Přečti si ty debilní hovado jak Talmud (pokud takovýho hovada k tomu ale pustěj, bojím se že ne) a pak Protokoly! Neboj, nejsou to padělky, jak se jistí lumeni pokoušeli dokázat, žádní "agenti Ochranky" to nesepsali, protože tam vše přesně odpovídá židozednářské ideologii z jiných děl, jen je to vše na jednom místě.

   Smazat
 10. Duch zase jednou zvitezil nad hmotou.
  Jestli byl duch vubec pritomen se nevi. Pri vitezstvi.
  Zprava neni z Radia jerevan.
  Kdyz byla ministryne dopravy zakazala instalovat climatizaci do vlaku.
  V lete , dosahuji v Tramtarii vedra az 45 ve stinu.
  Ve vagonech vetsinou plnych nejsou okna jen sterbiny. A tak teplota tam dosahuje pres 55 stupnu. Kdyz na ne pali slunce. Sem tam nekdo prezije , ale nema sil na stiznost.
  MALE DETI VERI, ZE UZ JE JEZIBABA HODILA DO PECE , NEBO JE ASPON CERTI SMAZI NA VROUCIM OLEJI JAKO BURTY. Na skvarecky.
  Ministryne pak s armenskym jmenem zase uspela v boji proti hmote,populaci.
  Za to byla povysena na predsedkyni vlady....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mozna byl duch ,duchem nepritomen...

   Smazat
 11. Prinucen dochazet nekam,co se neda nazyvat skola, kde ucitele pod rouskou vyuky mucili deti , nedaval jsem pozor hledel stale z oken a nebo vyrusoval . Kdyz poslan za dvere zmizel jsem na nekolik dni.
  Hledel jsem z oken na obzor nebe,stromy ,dest atd...
  A pral si byt vsude tam ...
  Uniknout totalnimu,nasilnemu krutemu zotroceni.
  Opovrhoval vedou pedagogickou a nenavidel ucitele ,nechtel jsem znat ty jejich obludnosti. 1+1 =2, nebo 1 na druhou se rovna 1.
  A tak muj instinktivni,blaznivy, iracionalni , zatvrzely a vrozeny odpor, nebylo mozne nicim prekonat.
  Pozdeji se objevily zpravy o chemickych a bologickych zbranich pouzitych v Korejina na rodiny s detmi. O nuklearnich utocich /jeden nestacil/ na civilni obyvatelstvo Hirosimy a Ngasaki.
  Postupne se muj instinkt zacal jevit jako uplne spravny a rozumny*&ˆˆ$%#$..RACIONALNI.
  Kvantova fyzika : There is nothing new in using probability to describe a level uncertainity.There is no underlying reality of which I am unaware before I look. /Tech podobnych , objevu je hodne/
  Na priklad.
  Vyvoj vedy a "vedcu"s jejich snahou vyrvat tajemstvi sveta, vesmiru a prirody tak mit k dizpozici vse , co neomylne slopuzi ke zniceni vseho. Dnes jsou na rade potraviny , leky,ovzdusi, voda a rozvoj sileneho mnozstvi neuveritelnych zbrani...
  Nuklearnich , chemickych a biologickych.A jinych tyhle nestaci.
  Vyvoj "ducha vedcu" jakoprispevek k vyvoji lidstva . KAM?
  /Ja jsem vedec , inteligent a proto se dam za dve petky najmout A ZNEUZITsilencem abych vyrabel zbrane na niceni vseho. Cokoliv mi rozkazou udelam...Ukazu vsem jakej jsem machr !!!
  Existuje mnoho veci , ale ktere je lepsi nevedet....
  A tak zase duch zvitezil. Nad Cim? SAM NAD SEBOU ?

  OdpovědětSmazat
 12. Hrozba diktátorem je slabá, už Merkelová je diktátor. Prosazuje svoji(?) politiku, bez ohledu na mínění ostatních států a potom se domáhá, aby se jí všichni přizpůsobili.
  Tento kretén nejspíš bude pokračovat v politice Merkelové – rozvracet evropské státy, kolik ty to jenom připustí. Potřebujeme vládu, která to nepřipustí. Pro všechny případy, bychom ale měli posílit naši obranyschopnost. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, je otázkou, jestli posílit armádu. Když je pod velením NATO, případně když se i vliv Německa v NATO může po nástupu Trumpa posílit. To proto prozatím vidím jako kontraproduktivní.

   Vybudovat by se ale měla domobrana, po vzoru Švýcarska, viz odkaz. A uhlídat, aby taky nespadla pod velení NATO. S dosavadní vládou a sněmovnou není šance. S vládou SPD by snad byla. Děda.

   http://www.novarepublika.cz/2017/01/jak-zamknout-hranice-pred-ilegalnimi.html


   Smazat
  2. Anonymní12. února 2017 2:04
   Vaše obavy mají něco do sebe, ale nechat po svém území běhat cizí vojska, také není šťastná situace. Své území, bychom si měli hlídat sami, nebo se spojenci, např. V4. Nemůžeme spoléhat, že nás někdo bude ochránit, bez vlastního zapojení. V regionálním obranném společenství, je už v EU precedent, Spojený expediční sbor JEF. Členy sboru jsou vedle Británie Dánsko, Nizozemsko, Norsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko (všechny země jsou zároveň členy NATO). Nyní k nim chtějí přistoupit, doposud neutrální, Švédsko a Finsko.
   http://zpravy.idnes.cz/svedsko-finsko-obrana-0uq-/zahranicni.aspx?c=A170209_121642_zahranicni_bur
   P.K.

   Smazat
  3. 3:47 Víc zajímavých podrobnosí je zde, v první části (Děda):
   https://www.youtube.com/watch?v=934C2land4Q&list=PLi6d1lxErOCygnoJHb50l0meIVC5CfvJW&index=1

   Smazat
  4. Já bych řekl, že to bude horší - Merkel a Schulz mohou jet v koaličním tandemu. A pak teprve bude Evropa zírat s pokleslou sanicí, a s tím ani Trump nic nenadělá a Francouzi s Italy už teprve ne. Britové se stáhli na ostrovy právě včas.

   Smazat
 13. Ke článku:
  - Moje poděkování paní Lauterbachové za článek.
  - Moje otázka. Co je horší pro Evropu a pro nás? Masivní džihádizace Německa, nebo morální úroveň jeho
  představitelů.
  - Moje odpověď. To druhé, protože je příčinou i toho prvního.
  - Moje rada. Co by nás jako sousedy mělo především zajímat. Konečníky těchto představitelů. Kteří z našich představitelů se u nich často vyskytují. A vyjádřit stanovisko ve vobách.
  - Moje obavy do budoucna. Pokud džihádisti nezničí Německo, ono zničí nás. Další možnosti jsou podobně nebezpečné. Děda.

  OdpovědětSmazat
 14. Je trochu překvapující, že paní Lauterbachová připisuje Marxův notoricky známý bonmot Žižekovi. K psaní pamfletů ovšem vzdělání nepotřebuje.
  Co takhle ještě nějaký oslavný článek o Norbertu Hoferovi? To je jiný kabrňák než knihkupec Schulz.
  A "Děda" (1:51) se zase dal do mudrování.

  OdpovědětSmazat
 15. Adornův staší kolega a spolupracovník Max Horkheimer v předvečer II. světové války řekl:

  "Kdo nechce mluvit o kapitalismu, měl by mlčet o fašismu."

  Zdalipak paní Lauterbachová chápe, co tím myslel?

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 16. Není úplně jasné, co autorce vadí víc: Martin Schulz nebo růst volebních preferencí SPD, který výrazně snižuje naděje AfD?
  Možná by ráda viděla jako kancléřku Frauke Petry?

  OdpovědětSmazat
 17. Dějiny se vrací a zdá se, že je Německo někde před rokem 1933. Z analogie dějin lze usuzovat na to co se bude dít v nejbližších létech v Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:36
   To se Vám opravdu jenom zdá, protože o dnešním Německu málo víte.

   Smazat
  2. Anonymní12. února 2017 8:36
   Na jednu stranu bych řekl, že tu ta analogie není. Němci před rokem 1933 byli zbídačení a rozhořčení na ostatní Evropu, že je do tohoto stavu uvrhla. Dnešní Němci jsou blahobytní a plni viny za holokaust, s relativní ochotou, ubytovat u sebe ty méně úspěšné.
   Na druhou stranu bych řekl, že analogie může být v tom, že rozvrácené Německo, bude použito jako nástroj k rozvrácení zbytku Evropy. Tedy, že zlo opět, zdánlivě, vzejde z Německa.
   Na třetí stranu si neodpustím myšlenku, že podle mého názoru, je nyní rozvrat zaměřen na nejsilnější a nejbohatší evropské státy. Zaostalejší a slabší státy (my jsme mezi nimi) jistě přijdou na řadu v druhém sledu. Pokud nevyužijeme mezičasu k připravení se na to, budeme rozvráceni také. Měli bychom z bývalými státy RVHP, se kterými jsme v EU, zajistit ochranu svých hranic a naše vlády by měly tvrdě odmítat jakékoliv muslimské přistěhovalce, kteří se ilegálně nahrnuli do Evropy. Ať se vrátí do Afriky, na náklady Německa, když si je sem Makrela pozvala. P.K.

   Smazat
  3. Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se, Němci získali na pár let více než Frantíci za padesát! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli páni a místním lidožroutům předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci!

   Smazat
  4. Anonymní12. února 2017 22:06
   Ta první polovina příspěvku znamená, že také v Německu byl zaveden neoliberalismus. A ten nezajímá, co potřebuje Německo, ale jak dále tuto ideologii rozšiřovat. Proto se po celém Západě začínají (bohužel neuvěřitelně pomalu) proti této ideologii ozývat hlasy. Je to Trump, je to Le Penová, je to Geert Wilders, … a u nás je to Okamura. Takovíto politici dávají naději, že se z toho Západ dostane. P.K.

   Smazat
  5. Znamená přesně to co tady popisujou! - https://www.youtube.com/watch?v=utviTooRdR4

   Smazat
  6. Anonymní13. února 2017 1:59
   Tak si ještě jednou přečtěte, co jste napsal ve 22:06 a skoukněte video. Je to přesně to? P.K.

   Smazat
  7. A tady už konečně ukazují nezkreslenou pravdu! ... 40 let nás komoušský krmiči futrovali lžema o jakémsi údajném "odporu sovětského lidu proti fašistické agresi"! A vono hovno hovno! Jen kytice a polibky vděku od litevských, ukrajinských a běloruských žen a dětí! -
   https://www.youtube.com/watch?v=Z28U9B2xma4

   Smazat
  8. Jak můžeš ty nacistický kriple operovat s hitlerovou propagandou. To vítání bylo jen některými lidmi a jen na začátku okupace! Často vítali jen příslušníci německé menšiny, kteří byli rozestrkáni všude na východě od dob Kateřiny a Petra Velikých ( :-D) ). A pak je vítal tvůj blbeček-SS-dědeček a tvá nazi-bába.

   Smazat
  9. Anonymní13. února 2017 9:49
   Nejspíš je takový plán. Rozvrátit společnost a jedince, vyrvat je z normálu, až budou prosit po čemkoliv, co je z toho zachrání. Třeba i po té hnusná diktatuře, jejíž lživý, Goebelsovský obrázek tu předvádíte.
   Proto je třeba včas volit politiky, kteří nás přestanou zatahovat do toho rozvratu a navrátí do normálu. Jak jsem výše uváděl, Trump, Le Penová, Geert Wilders, … a u nás Okamura. To je poslední možná demokratická záchrana. Jinak bude pokračování směrem do hnoje a poté … P.K.

   Smazat
  10. Nejvíc se mi líbí tyto body:

   Potrestání zločinců - tato fáze bude zakončena potrestáním vlastizrádců a dalších zločinců. Nejaktivnější neomarxisté, pseudohumanisté, antirasisté a xenofilové, kteří se dlouhodobě podíleli na podpoře imigrační invaze a na kulturním terorismu, budou odsouzeni a potrestáni formou veřejné exekuce.

   Odškodnění obětí antirasismu a antifašismu
   Poslední desetiletí jsou bílí lidé terorizováni, perzekuováni a zavíráni do vězení za své názory, které jsou označeny jako rasistické, antisemitské, fašistické apod. Oběti tohoto teroru budou štědře odškodněny a naopak ti, kteří tento teror páchali budou souzeni a jejich majetky budou zabaveny ve prospěch fondu na odškodnění obětí.

   Trestní právo
   Obnova trestu smrti včetně veřejných poprav na náměstích v případě nejtěžších zločinců. Lze navázat na řadu tradic.

   Zahraniční politika : Jednou z největších hrozeb pro bezpečnost a stabilitu ve 21. století bude Afrika, kde pokračuje populační exploze a s tím spojená migrace, války, vyhlazování přírody. Bude nutné radikálně zregulovat přemnoženou africkou populaci. V první fázi odstranění humanistických teroristů, kteří podporují množení dovozem léků a potravin. Pak je možné zavést indický model ( hromadné sterilizační programy za finanční i věcnou odměnu ), nebo rychlejší cestou ( laboratorní vývoj virů způsobujících neplodnost a jejich rozptýlení v Africe). Na závěr částečná rekolonizace Afriky a záchrana zbytků přírody.

   Smazat
  11. 14:16

   Proč proboha vůbec reagovat na výplody obsedantního provokatéra jako 9:49?! To je pro Vás partner k diskusi?

   A k čemu je ta posedlost představou o skrytých plánech?
   Jak je to prázdné a nudné!
   Jak z toho čiší neschopnost myslet vlastní hlavou!
   A to nedůstojné fňukání o "poslední záchraně" - kde se to pořád bere?
   Koho tím chcete oslovit?

   Zdravý rozum říká, že Okamura je a zůstane marginální figurka bez šance cokoli ovlivnit.

   Smazat
  12. 14:28 - souhlas! Je to jen figurka bez elementárního charismatu. Nikdy nebude jako ON! - https://www.youtube.com/watch?v=R8eOEIDPi0A

   Smazat
  13. A co se týká obscedantnosti toho z 9:49 - já nejsem proti využití negrů k sexuálním hrátkám! Vůbec! Ale po použití je třeba tyto opice hned zlikvidovat. Nač je dobré nechávat žít svědky obscedantních choutek některých bílých paniček?

   Smazat
 18. Nepochopím Německý lid,pokud si zvolí ještě horší kreaturu Schulze,než je Merkelová.Schulz se už v EU projevil jako věrný a pracovitý žid a když víme,že židé mají na svědomí utečeneckou vlnu,tak je vtom zainteresován i Schulz.
  Anonymní 5:37
  O to jde,Schulz bude preferován všemi prostředky,aby se náhodou nestala Frauke Petry kancléřkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:03
   Ne všemi prostředky, ale hlasy voličů, podobně jako Merkelová.

   Smazat
  2. 10:50
   Jseš si jistý??

   Smazat
 19. Jeho zvolení do funkce jen urychlí rozpad toho Eurocirkusu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:28
   Vaše vroucné přání se Vám asi nesplní.

   Smazat
 20. Všichni diskutující, kteří slintají ty pitomoučké, bezduché bláboly, potřebují deportovat do blázince. Co nejdřív.Než se zcvoknou úplně.Paní Lauterbachová ví,co dělá. Správně odhadla článek - že vynese množství pitomoučkých blábolů a ona má tím pádem vystaráno o penize. Taky bych chtěl mít možnost vydělávat na blábolech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:01
   To si skutečně myslíte, že NR zaplatí e-republice za to, že převezme článek?

   Jediné, co paní Lauterbachová ví, je, že nenávidí Evropskou unii a především sociální demokraty. Její právo nenávidět kohokoli jí nikdo nevezme.

   Smazat
 21. To je ten exot jehož papínek byl velitelem v Rakousku koncentračních táborů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:30

   Pokud tím exotem myslíte Schulze, pak máte hodně zmatené informace. Jeho otec byl policista a sociální demokrat v Německu nedaleko belgických hranic. (Matka byla katolička - to jen pro ty, kdo tu blábolí o židech.)

   Možná Vám uvízla v paměti zpráva o Berlusconiho verbálním útoku na Schulze v roce 2003:
   Martin Schulz tehdy kritizoval jeho konflikt zájmů (televizní magnát a současně premiér). Berlusconi odpověděl "vtipem": "nabídl" Schulzovi v roli kápa ve filmu, který "by se mohl točit v Itálii".

   Smazat
 22. Tak tady bude zajímavé, jestli teda ten Trump tohoto socana podškrábne, když o něm tak hnusně mluvil.

  OdpovědětSmazat
 23. 10:51;10:53 ;10:57;11:10 apod.
  rozpoznatelné reakce na komentáře
  je to nasazený troll ,hlîdající každé písmeno ...
  nepřátelský blb ..
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:41
   To víte paninko, nepřítel nespí.

   Smazat
 24. Tak už se sakra dohodněte - KDO JE TADY FAŠISTA?

  OdpovědětSmazat
 25. Martin Schulz do svejch 25 let chlastal a v mládí byl celej rok (!) nezaměstnanej. To musí bejt teda pěknej hajzl! Na takový si musíme posvítit!
  A ještě předstírá, že plynně mluví pěti cizími jazyky. To už je ale vrchol drzosti!
  Co to musí bejt ta SPD za partaj, když si vybere takovýho neschopnýho a navíc nevzhlednýho nekňubu?! Copak nemaj někoho jako Okamura nebo Konvička?
  Kam to ten svět spěje?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Maťo Šulc je obyčejný kretén, nedouk a vyučený krejčíř. Svým IQ mně připomíná východoslovenského krejčíře Biľaka. Taky nedouk, ale zástance tvrdé normalizační linie. Ať ten Šulc táhne do perdele s tou svojí držkou a neopruzuje už slušné lidí.

   Smazat
 26. Jan Keller (Právo, 7. ledna):

  "Dosavadní předseda Evropského parlamentu Martin Schulz odchází z Bruselu do vrcholné německé politiky. Ještě letos by se měl stát ministrem zahraničí Německa. Na odchodu se vyjádřil k tomu, co považuje za největší problém Evropské unie. Lídři členských států nedokázali svým voličům vysvětlit, proč je důležité předat některé pravomoci Bruselu.
  Věděl bych ještě přinejmenším o jedné drobné vadě na kráse fungování EU, o které se odcházející předseda parlamentu bohužel nezmiňuje. Není to tak dávno, co velkou pozornost vzbudila důkladná studie francouzského ekonoma Thomase Pikettyho. Exaktně v ní doložil, že již od 70. let dvacátého století probíhá na obou stranách Atlantiku v zásadě stejný proces příjmové a majetkové diferenciace.
  Jinými slovy, dějiny Evropského společenství – a od roku 1993 Evropské unie – jsou dějinami výrazného prohlubování nerovnosti mezi jednotlivci a celými vrstvami společnosti. Řečeno ještě jinak: V podmínkách EU, která se pyšní vysokou mírou solidarity a která je tak hrdá na svůj sociální stát, dochází stále rychlejším tempem k růstu příjmové a majetkové nerovnosti v rozsahu zcela srovnatelném se Spojenými státy.
  Nejbohatší zlomek obyvatelstva se na obou stranách Atlantiku stále víc vzdaluje svými příjmy a bohatstvím zbytku společnosti. Podíl chudší poloviny obyvatel na příjmech a majetku zůstává ve srovnání s těmi skutečně bohatými stejně nepatrný, jako byl v době před první světovou válkou.
  Střední vrstvy příjmově a majetkově ztrácejí, jejich podíl si přisvojují ti skutečně bohatí. Opět přesně tak, jako tomu bylo před první světovou válkou.
  Pokud chce někdo kritizovat odbojné lídry evropských států, má na to zajisté plné právo. Dokud ale nevysvětlí, jak by předání zbytků pravomocí Bruselu dokázalo trend prohlubující se nerovnosti zvrátit, nelze brát jeho řeči o záchraně evropského projektu příliš vážně."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ransdorf, který měl nesrovnatelně větší lidský kredit než přeběhlík Keller, tvrdil, že Schulz je arogantní nevzdělaný člověk. Keller by měl především promluvit do vlastních řad, protože jeho frakce v europarlamentu byla u lizu a prznila Evropu. Kdo nevidí dále dál než za humna, ten dávno ví, že Evropa upadá. Já to vidím podle toho, kolik článků přichází z jednotlivých zemí světa do našeho časopisu.

   Smazat
 27. "People who work hard for their money cannot be placed in a worse position that those who allow their money to work for them."

  (Martin Schulz v rozhovoru pro Der Spiegel, 8.2.2017)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní12. února 2017 14:07
   Co pro to udělal, ve své vysoké eurofunkci? P.K.

   Smazat
  2. 21:16
   Prosazoval redukci byrokracie a podřízení evropské komise evropskému parlamentu.
   Podrobněji Vám to ale vysvětlí Vladimír Špidla.

   Smazat
  3. Anonymní12. února 2017 21:19
   Také jsem to někde četl, jenom si myslím, že to bylo pouze líbivé gesto, pár měsíců před odchodem. P.K.

   Smazat
  4. 0:17
   To je docela možné. Pokud se ale dostane do příští vlády Angely Merkelové - a to je prvděpodobné - bude na čase mu to důrazně připomínat.

   Smazat
  5. Anonymní13. února 2017 0:23
   To není špatný nápad, připomínat politikům předvolební sliby. Jenom si nevzpomínám, kdy vedl k nějakému úspěchu. Ale vím, kdy by vedl – když bychom měli zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. To je záležitost nejvyšší priority.

   Smazat
 28. jen se divim že nam vatikan nepovoli odtrhnout se o vykořistovani makreliny eu když už jsme jim dali tolik vypalneho co ani neunesou v tzv cirkevnich restitucich nemluvě jak platime ze statniho posrancemi senrantem posvětcene bez vijimky od ktere cirkve stale opravujeme kostely platime nenažrane kněži kupujem nove zvony tak by se snad soudruzi ve vatikanu mohli smilovat a jednou za tisiclet na osvobodit od německeho satana ja vim to by nesměl bejt mlady hitlerjungen papež tak dobrou

  OdpovědětSmazat
 29. Schulz je údajně vyučený knihkupec. S jedním německým knihkupcem, sudeťákem z Chebu (K.H.Frank), už máme své zkušenosti. Po všech svinstvech proti českému národu byl po právu pověšen.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.