Reklama

čtvrtek 9. února 2017

Ale kdo chuděrce ČT vládne z New Yorku?


Lubomír Man
9. 2. 2017
Letitá záhada, komu ČT skutečně patří, kdo je jejím skutečným pánem, kdo jí dává onen jednotný hlas, který nás tak dráždí, je vyřešena. Tím pánem, ČT ovládajícím, je Knihovna Václava Havla, která má od roku 2012 pobočku v New Yorku, nesoucí český název nadace Knihovny Václava Havla, anglický pak Václav Havel Library Foundation.


To tajemství prasklo ve středu večer v 18.28 minut, kdy si právě ona newyorská nadace Knihovny Václava Havla v pořadu ČT 24 - a tedy na půdě jí zřejmě podřízené České televize - uspořádala svůj vlastní program, touto nadací prý už rok připravovaný, a v onen středeční večer konečně zrealizovaný. Šlo o její interview s někdejším dlouholetým americkým ministrem zahraničí 93 letým Henry Kissingerem. Interview moderoval zahraniční zpravodaj ČT Martin Řezníček, kterého si nadace jako námezdní sílu pro daný úkol od ČT vypůjčila, a který by byl nejspíš v rozpacích, kdyby měl teď odpovědět, pro koho v oněch 15 minutách, kdy rozhovor s Kissingerem vedl, cítil, že pracuje? Zda pro ČT, či pro nadaci.

Možná by řekl, źe to cítil pro obě stejně, protože v jeho očích (a vlastně i ve skutečnosti), obě názorově jedno jsou, ale možná by i dodal, že jako mocnější a ČT fakticky nadřízenou vnímal tu nadaci. Protože kdyby nadřízenou vůči ČT nebyla, nemohla by si na půdě ČT uspořádat svůj vlastní a jen pro ni specifický program, nemohla by jeho (Řezníčkovými) ústy klást Kissingerovi otázky specifické jen pro ni, pro nadaci, a nikoliv pro ČT. Ta by se totiž v době zvýšeného mezinárodního napětí, kdy mír na zeměkouli stojí na špičce jehly, ptala s ohledem na své posluchače určitě na jiné věci, než na které se Kissingera ptal rukou nadace pevně vedený zpravodaj Řezníček.

Ostatně posuďte sami. První otázka zněla:
“ Kdy jste se poprvé viděl s Václavem Havlem a jak na toto setkání vzpomínáte?“

Otázka druhá:
Kým pro vás Havel byl? Byl to politik, disident, spisovatel, čím byste ho nazval?

Otázka třetí:
A co vaše myšlenky? Vy jste konzervativec, on byl spíš liberál. To samozřejmě neznamená, že byste se navzájem nemohli obdivovat, ale jak jste spolu vycházeli co se týče těchto politických otázek?

Otázka čtvrtá:
Proč myslíte, že Havel byl vášnivějším obhájcem NATO než vy, a že tak změnil svůj původní názor?

Podobné otázky – a všechny Havlem přeplněné – pršely na šedivou hlavu politického matadora dál a dál – a toho to tak nesmírně bavilo, že stále častěji vytahoval ruku z rukávu, aby se podíval, jak běží čas. Až konečně po patnácti minutách (interview mělo podle domluvy nadace s Kissingerem trvat půl hodiny), naznačil Řezníčkovi, že už toho bylo tak akorát dost, a zvedl se z křesla.

Interview, z kterého jsme se dověděli to, co jsme už shora naznačili.

Že za prvé zde máme zcela jasné a viditelné spojení ČT s Knihovnou Václava Havla i s její newyorskou pobočkou

Že za druhé hraje ČT v tomto spojení roli partnera podřízeného.

Že za třetí není možná newyorská pobočka knihovny pobočkou, ale centrálou, a skutečnou pobočkou je naopak to, co je v Praze. Třebaže reprezentováno takovými veličinami jako jsou M.C. Putna, M. Palouš, Michael Žantovský, Dagmar Havlová, Karel Schwarzenberg, Michal Horáček, Jáchym Topol, Zdeněk Bakala a další.

Ti tedy vládnou ČT z Prahy. Ale kdo jí chuděrce vládne (a možná rozhodněji), z toho New Yorku? Ví to v republice někdo? A zajímá to někoho?

51 komentářů :

 1. No, osobně bych ČT ten rozhovor a spolupráci se zmíněnou nadací nějak dramaticky nevyčítal. Dlouhodobě však považuji za přímo skandální úroveň jejího zpravodajství a publicistiky a naprostou neschopnost parlamentu na tento stav adekvátně reagovat. Budu volit pouze stranu, která se zaváže k radikální nápravě. Třeba v podobě zestátnění ČT...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže volba je jasná, SPD Okamura. Ten se už snaží o nápravu delší dobu!

   Smazat
  2. No ale zase Řezníček se v Americe naučil mít dobrého kadeřníka, takže má vždycky hezký účes. Co více si po 5 letech pobytu v USA přát?

   Smazat
  3. pro chytrolína 14:03
   ČT se nemusí zestátňovat, odjakživa je to státní veřejnoprávní televize, která nemá soukromého vlastníka.

   Smazat
  4. Pro pana Davida.

   Ja souhlasim s vetsinou Vasich nazoru!!

   Jen je mi lito, co jste dosahl ohledne Vasich moralnich "kvalit".

   Kdyz jsem upozornoval, ze jisti "prispevatele" se vyjadruji hulvatsky, zablokovali jste mi pristup. Lec Vase inteligencni "schopnosti" nedosahuji kvalit absolventa tri vysokych technickych skol a drzitele tri maturitnich vysvedceni

   Smazat
  5. Redakce NR nic neblokuje!!!!

   Smazat
  6. Mne zablokovali!!
   ZASADNE nepouzivam sprosta slova, je to pod moji "uroven"
   Pouzivam ironii, pana Jandu, Kolare, Fistejna,Dvoraka, Romanceva a dalsi, nazyvam: STUDNICE MOUDROSTI. :-))
   Pan "Bc" Chovanec a jeho soldateska, na mne "nemohou"!!
   AT ZIJOU NASI PRATELE Z SS!
   KRASNY dvousmysl, ne?

   J.B.

   Smazat
 2. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/217411058040208/

  OdpovědětSmazat
 3. A to já osobně zase ano. Ne toho Kissingera, ale ty otázky.
  Těma se jen zase trochu víc "odkopala" - viz článek pana Mana.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 4. Mane ty jseš ale idiot. Co tě tak moc sere? Že je Havel mezinárodně i na nejmocnějších místech uznávaná osobnost a značka? Sere tě Havel protože je symbolem pádu tvé milované totality?

  1) Rozhovor se neodehrával na půdě ČT!
  2) Na co by se ptala ČT je zcela irelevantní. Řezníček jasně řekl, že Kissinger zakázal pokládat otázky o aktuálních problémech. Tečka.
  3) Rozhovor se uskutečnil jen díky KVH. Nějakou ČT by se vůbec ani nezabýval a žádný rozhovor by jí neposkytl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.22 Havel byl jen obyčejný dvojnásobný vlastizrádce,mluvka,ožrala a děvkař.A uznávají ho jen ti,kterým pomohl rozesrat ČSSR a ČSFR !!!!A obyčejní lidi ho mají v paži!!!!

   Smazat
  2. Bavíme se o Veškrnovi, kterému kromě havloidů nemůže slušný člověk přijít ani na jméno?

   Smazat
  3. 14:39 14:47
   Vy dva rozhodně nejste slušní lidé, pokud litujete pádu totality a diktatury ke které Havel svým dílem přispěl.

   Smazat
  4. Nejmocnější mezinárodní gauneři uznávají opět jen největší gaunery. T

   Smazat
  5. Vyndej si tu kulmu z prdele, Pepku!
   Veškrnu znají ve světě možná tak jeho loutkovodiči, mezi které Kissinger rozhodně patří, a to jako jednoho z nejoddanějších poskoků, který jim rád a ochotně lízal prdele. Většina světa ani neví, kde nějaká ČR leží, buzno. A kdyby to věděla a věděla, kdo byl Veškrna, oddechla by si, že takového zmrda neměla doma.
   Sám sis odpověděl, demente!
   Rozhovor se neodehrával na "půdě" ČT, protože ta podléhá KVH. A KVH samozřejmě podléhá loutkářům z USA, je to jen obyčejná rezidentura CIA, blbečku. Řezníček opět jasně prokázal, že je obyčejný slouha loutkářů z USA, protože si nechal zakázat otázky o aktuálních problémech. Přesně tak, pro loutkáře jsou takové otázky zcela irelevantní.
   Loutkáři si sami určí, o čem bude ČT kvokat.
   A teď vyskoč!

   Smazat
  6. 15:01
   On tady někdo lituje pádu totality? To jako neumíš číst, strejdo? Jo, Veškrna k tomu pěkně přispěl, s tím jeho sametovým podvodným kšeftem s bolševiky, jehož výsledkem je totálně vykradená a morálně zdevastovaná země, nehledě k tomu, že on jako první prolomil Benešovy dekrety, slušný strejdo.

   Smazat
  7. 15:02
   Vytáhni si hlavu z prdele, debile a někdy někam vycestuj. Zjistíš, že skoro všichni v zahraničí znají Prahu, Jágra, Havla, mimo USA Čecha, ti kulturnější Kafku a Haška, ocení pívo.
   Ale to bys musel umět anglicky, ty debilní ignorante, aby jsi si v zahraničí byl schopen s lidmi promluvit.

   Rozhovor se odehrával na půdě samotného Kissingera, idiote. Řezníček dojel za ním. Snad si nemyslíš že Kissinger těsně před smrtí se bude namáhat ježděním někam? Ale blbý si na to zřejmě dost.

   Smazat
  8. To 14:22 osobnost a značka? nenechej se vysmát! to je prachsprostý kult osobnosti !

   Smazat
  9. 15:13
   Ve světě toho zrzavýho potrata znají jako alkoholika,udavače,nemakačenka,milovníka SS a K.H.Franka a kreténa píšícího bláboly hodny jeho Delirium tremens!!!!!
   Stejně tak jako jeho udavačského kamaráda Nechá Walesu!!!!

   Smazat
  10. Pardon Lecha Walesu.

   Smazat
  11. Chilcootova zpráva snad o Bushovi a Blairovi a dopisu osmi mluví naprosto jasně

   Smazat
  12. Nevím,proč se s tím puberťákem bavíte.
   Je to stvoření mdlého rozumu.
   Na ČT si mohoum vysílat co chtějí a koho
   chtějí.Vzhledem k tomu,že ČT nesleduji
   vyjma sportu,je jejich námaha zbytečná.
   Petr Majevský

   Smazat
  13. Pro ignoranta v 15:13 Snad si nemyslíš že Kissinger těsně před smrtí se bude namáhat ježděním někam?
   Ten šmudla právě v tuto dobu pobývá v Číně, nejspíš tam jel umřít.

   Smazat
  14. 15:01 Škoda, že nemůžeš napsat, že V.Havel položil za demokracii život. V.J.Horák

   Smazat
  15. 14:22 Jando,vždyť ani nevíš,co byl Havel zač!Abych nebyl sprostý a neurážel našeho krvelačného bombarďáka a zrádce národa,byl to hajzl hodný toho,aby se paktoval zase ze stejnými hajzly,ať v Americe nebo v Polsku. Byl prostě jako Lech!A to se o něm už tajně mluvilo v Polsku v r.1985!Nakonec Janda,kolik jsi četl od něj knih ,nebo kolikrát jsi ho viděl na Hradě pod obraz a válet se jako prase?Je to pro Havloidy kult,který si pro sebe vymysleli stejní hajzlové!Třeba jako jsi ty,nebo z té Havloidní knihovny ať v Praze nebo v N.Y.Takže Romancová,Janda na rozkaz Chovance vyskočte,zatočte se dokola a běžte do hajzlu!

   Smazat
 5. Jakýkoliv poskok nikdy nebyl a ani nebude uznáván, a již vůbec ne mezinárodně. Jen bude svým pánem chválen, dokud se mu hodí. Pak ho odvrhne. A jak to bylo s V.H. pochopí každý, kdo se podívá na fotku, kde se lísá k páníčkovi (prezidentu Bushovi). Člověku je stydno za něho. O tom, co dotyčný napáchal u nás doma, píší již další diskutující.

  OdpovědětSmazat
 6. 15.01 Tak já nejsem slušný člověk-co o mně vlastně víš?Ano lituji toho pádu "totality"po havlovsku.Zblbnutí lidí,kteří by si nakopali zadky,když uvěřili těm jeho "vizím".NEZAMĚSTNANOST NEBUDE a už v březnu strýca propustili pro nadbytečnost/r.1990/.Kecy a kecy-to byl ten oblbovák lidí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi jsou spokojeni. Komouše volí 10-15%. Smiř se s tou svou prohrou konečně.

   Smazat
  2. 15:17 na čem jedeš? to je kvalitní matroš !

   Smazat
  3. Pro 15.17 : To je víc než ODS a TOP dohromady !!

   Smazat
  4. 15.17 asi žijete v nějaké jiné realitě Chilcootova zpráva snad o Bushovi a Blairovi a dopisu osmi mluví naprosto jasně

   Smazat
 7. Říká se, že o mrtvých se má mluvit jenom dobře, ale u V. Havla to prostě nelze. Jeho ikonizace je už za hranicí slušnosti. Havel nebyl nikdy vzorem ctnosti, morálky a poctivosti! Havel byl a bude obrazem satana, který podvedl svůj národ, jako satan podvedl Adama a Evu v ráji. Havel je ošklivou skvrnou Českého národa a černým listem Českých dějin. Pro mě osobně pan Havel neznamená víc, než krabičku vyklepaných Startek http://svobodnenoviny.eu/obzaloba-vaclava-havla/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jest.Jenom naprostý blbec může fandit Havlovi.

   Smazat
 8. Já se domnívám, že kladené otázky jsou zbytečné. Že je česká veřejnoprávní mediální žumpa podřízena zahraničním subjektům, jejichž zájmy prosazuje a hájí, a to na úkor a proti zájmům českých koncesionářů, kteří ji ze zákona dotují 7 miliardami korun ročně, je zcela zřejmé a zjevné. Přínosnější by bylo se ptát, jak je to možné? Jak je možné, že veřejnoprávní mediální žumpa a nad ní bdící RRTV dělají to, co po nich žádá nějaká zahraniční zájmová skupina (propletenec bansktrů a nadnárodních korporací) a nikoliv to, co již poměrně dlouho a hlasitě požadují koncesionáři, kteří prolhanou a štvavou fašistickou žumpu musí platit? Jak je možné, že RRTV je zcela nečinná a bezmocná (na co potom vlastně funguje a je placena z veřejných peněz)? Jak je možné, že vláda a komory parlamentu v tomto směru nic nečiní??? Jak je možné, že nikdo nekontroluje nakládání z inkasovanými prostředky (výběrová řízení...)? Když koncesionář nezaplatí, bude okamžitě hnán k soudu a k exekutorovi. Měli bychom si uvědomit, v jak hnusném systému žijeme, respektive živoříme, a kam nás tento odpudivý parazitní systém tlačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro krista pána
   vodkdy maj peníze pásy a hlavně,se z vás všech po...

   Smazat
 9. Zatím jediné srozumitelné a pravdivé vysvětlení, jak to bylo s Chartou 77, rokem 1989 a Havlem samotným jsem našel v knize Miroslava Polreicha: Špioni v diplomacii. Doporučuji.

  OdpovědětSmazat
 10. V jednom království měli velice rozmazlenou princeznu. Ta se rozhodla, že si za muže vezme pouze toho, komu nesmrdí nohy. Hlásilo se mnoho udatných princů a rytířů, ale všem v tom brnění smrděly nohy až hanba. Král byl z toho nešťastný i odebral se o radu k mudrci. Ten se zamyslel a povídá:Za devatero horami a devatero řekami leží země, která se jmenuje Česká republika. Je tam město Praha a v ní je instituce, která se jmenuje Havlova knihovna. Tam noha nepáchne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO BYLO SUPER!!!

   Smazat
  2. Tak mně napadlo, že na ty trolly by bylo zapotřebí lidi s takovým smyslem pro humor, jaký máte Vy. Řikám totož co předchozí komentatoři.

   Smazat
 11. Soudruzi nebojte. Jednou bude stát i Knihovna velkého Miloše a všichni jí budou chtít poskytnout rozhovor.
  Zatím se musíte spokojit se světoznámou Knihovnou Míly Ransdorfa, našeho předního obchodníka s uměním a bankovním vyjednavačem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystříhej se ubohostí a své morální degradace,trolle!19:20!Víme,že je každá kačka dobrá,za jakékoli ponížení se!Vypadni!

   Smazat
  2. Havel byl obyčejná nula,která byla zaražená v americké řiti i s botama.A jeho bysta jim do řiti spokojeně hledí.

   Smazat
  3. 20:47

   Celý svět Havla zná a uznává. Kdežto k tobě se nehlásí ani vlastní rodina, nýmande jakýsi zbytečný.

   Smazat
  4. a vehlasneho polyg!ota jsi zapomel!!!

   Smazat
  5. 21:42- není důležitější jak je viděn doma?

   Smazat
 12. Havla jsme rozhodně měli nabalzamovat a vycpat. Postavit mu mauzoleum a tam ho vystavit tak jako Lenina. Vybrané vstupné by mohli dostávat třeba nezaměstnaní.

  OdpovědětSmazat
 13. Já ČT ten rozhovor se stařečkem K. vůbec nevyčítám, občané se dozvěděli jednak to, co naznačuje úvod, ale zejména to, že panu K. byly otázky pana Ř. zcela ukradené, směšné, snad dokonce trapné a i když možná pan K. nechtěl, cítil se trapně i on, proto to tak rázně uťal a pan Ř. balil tu věhlasnost do Prahy. Pan K. se ukázal diplomatem, vlastně neřekl nic k současnosti, že pak sám vypadal - možná proti své vůli- jako senilní dědeček, to mu asi vadilo. A víte, že i zde šlo o peníze? Nejen Ř. Závěr: Trapná, jako vždy, ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56
   Ano, interview se zločincem, trapnost od začátku do konce.
   Jediný výsledek - Řezníček si napíše do žvotopisu: "Dělal jsem interview s Kissingerem".

   Smazat
 14. Zdá se, že všude na světě to bude jako u Kima v té
  východní Asii. Málo tleská ?! - Popravit !!!

  OdpovědětSmazat
 15. Ten "stařeček" pan Kissinger nás možná všechny přežije. Má totiž speciální dietu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.