Reklama

.

.

pondělí 6. února 2017

Americký dron létal deset hodin nad Donbasem.

6.2.2017  RusskajaVesna

V neděli 5. února létal nad Donbasem americký bezpilotní letoun a přeletěl hraniční čáru mezi Donbasem a Ukrajinou. Podle Ruské Vesny to uveřejnily západní weby, které sledují aktivity vojenských letadel.


Ruská Vesna poznamenává, že strategické bezpilotní letadlo US Air Force RQ-4A Global Hawk, se značením UAVGH000 a s transpondérem na palubě, v nadmořské výšce 15.500 metrů se pohybovalo od severu k jihu podél tzv. dělící čáry mezi Ukrajinou a Republikami Donbasu.

Dron startoval z letecké základny v Sigonelle na Sicílii, pak vstoupil do ukrajinského vzdušného prostoru z Rumunska a letěl nad regiony Kirovograd a Dněpropetrovsk, pak vstoupil do vzdušného prostoru Luganské a Doněcké lidové republiky (LLR a DLR), a letěl nad územími pod dočasnou okupací ukrajinskými orgány.

Vzhledem k tomu, že použitý dron má schopnost provádět průzkum do hloubky až 300 kilometrů, není důvod se domnívat, že během letu byl schopen sledovat nejen celé území LLR a DLR, ale i příhraniční regiony Ruské federace.
Russkaja Vesna uvádí, že dříve tento typ dronu byl na nebi nad Donbasem zaznamenán 15. října, 14. listopadu a 2. a 16. prosince loňského roku.

 - - -

Překlad a úprava textu vd15 komentářů :

 1. Toho ještě vypustil Obama. Má "černou" skřínku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, Trumpovy drony budou létat s přehazovačkou.

   Vymazat
  2. Myslím, že se dozvěděli "kulové", Rusové si na něj 100% elektronicky "posvítili";)

   Vymazat
  3. Ještě že máme nezávislá média,z mainstreamu se člověk nic nedovi.Zrovna tuhle lítal dron nad Valašským královstvím,mezinárodně neuznaném,a naše média mlčí!!Král Boleslav I Dobrotivý mlčí
   asi bude třeba pacholků jak na území Ukrajiny,
   aby aspoň zahranični média nás informovala jak Russkaja Vesna a naše snaživá "nezávislá" Nová republika.

   Vymazat
 2. A to je potrebne ,aby Nato mohlo operovat z post komunistickych krajin,ktore sa predali juesej !Zial cigani nepochopili,ze ich rozoberu na suciastky a zosrotuju.Tak je demokracia juesej !

  OdpovědětVymazat
 3. tenhle dron toho moc neprozkoumal. Jeho pruzkum spocival v prozkoumani ruskych prostredku radioelektronickeho boje. Nepochybne bylo konstatovano ze ty rusky prostredky REB mezicasem pokrocili:-)
  Vzhledem ke skutecnosti ze mel zapnutej transponder musel se na nej brat ohled jako na bezny letecky technicky prostredek a jakozto nenarusil vzdusni prostor Ruske federace tak mu bylo umozneno vratit se v pohode domu s uplne vymetenou "pameti"
  Tenhle zmetek jsem videl letat nad CZ uz 2 krat a v"dosazitelne vysce".Vzhledem k tomu,ze jsem nemel poruce prostredek PBT/Protiletadlovou Bambusovou Tyc /ani tycku od fazoli tak odletel v pohode. ZMRD!!! :-):-) :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Obama pouzival tyto drony i proti Americanum kovbojum a farmarum si nechteli nechat Obamou ukrast farmy a pastviny

  OdpovědětVymazat
 5. Jen chci upozornit, že část věty ve 4-tém odstavci "... kilometrů, není důvod se domnívat, že během letu ...." má správně znít "... není důvod se nedomnívat ..." nebo ještě lépe jak je to v originále " ... je zde důvod předpokládat, že ..." Chybička se vloudila.

  OdpovědětVymazat
 6. Ukrajinci potřebují informace a tak jim je hoši
  z USA sbírají a předávají.Otázkou je,nakolik
  jsou ty informace přesné.Trump to zřejmě bude
  hrát na obě strany.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump to bude přirozeně hrát na jedinou stranu, na stranu USA - což ovšem neznamená, že jako politik nenapodobí římského boha Januse - boha více tváří ;-).

   Ale takový sofistikovaný průzkumný let může Trumpovi objasnit, která ze stran konfliktu si dělá z úst větší (_!_). Asi k malé radosti toho synka z dobré židovské rodiny, Porošenka.

   Vymazat
 7. Jsem rád, že takto hlídají mou bezpečnost: https://goo.gl/iKiiV3 Protože kde bych jinak byl? Naháněl srnky a obstarával si jídlo až to začne? :D

  OdpovědětVymazat
 8. Trump se snazi zjistit /overit/ jestli je pravda co zvanili Porosenko a Makrela Adolfova...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může být..., a nebo prostě průzkum a podklady se pokusí využít k naplánování útoku na Donbas.
   Six

   Vymazat
 9. Velký brtr nás musí hlídat že milí podaní a nevoľný"až tam sme tu naši káru demokracie dotáhli.

  OdpovědětVymazat
 10. dron zřejmě mapoval postavení a techniku povstalců, aby banderovci měli čerstvé podklady na hlavní útok

  OdpovědětVymazat