Reklama

.

.

pondělí 13. února 2017

Analýzy a komentáře aktuálnĺho dění před říjnovými volbami do PS z hlediska vytvoření předpokladů pro skutečné reformy

Radim Valenčík
13. 2. 2017      RadimValenčíkPíše
Bez jasné a realistické vize, bez dobrého programu, bez pochopení toho, z čeho vyvstaly současné problémy a jak je řešit, nelze nejen získat dostatečnou podporu ve volbách, ale ani integrovat politické síly k odporu vůči slouhům slouhů současné globální moci. Vypovídá o tom mj. sobotní sjezd Strany práv občanů (SPO):
"Čestný předseda Strany práv občanů (SPO) a prezident Miloš Zeman v sobotu "své” straně poradil, aby šli do voleb jako podpora hnutí Svobody a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury.

 
Měli by na to přistoupit pouze v případě, že místa na kandidátkách budou spravedlivě rozdělena zipovou metodou. Dodal, že SPO dá svůj hlas stejně jako v předchozích volbách. Okamura chce jít ovšem do voleb samostatně.

Zeman ve svém projevu "své” straně poradil, aby šla do voleb jako podpora SPD. Podmínkou podle něj je, že to bude spolupráce naprosto rovnoprávná, tedy stejný počet míst na kandidátkách, tedy na volitelných místech systémem zipu. V případě, že by tato spolupráce byla odmítnuta, Zeman delegáty na sjezdu podpořil, aby šli bojovat samostatně. "Vždycky je lépe čestně prohrát, než utéci z bojiště,” proklamoval Zeman. Dodal, že v každém případě dostane strana jeho hlas...
Stejný názor projevil i předseda strany Jan Veleba. "Pokračovat, byt třeba v modifikované spolupráci s SPD a jít spolu do podzimních parlamentních voleb,” uvedl Veleba. Pokud by SPD nabídku odmítla, mělo by dle něj předsednictvo během několika týdnů vytvořit rychle novou strategii. Někdejší "Zemanovci” by pak šli do voleb sami.
Druhá možnost je zřejmě aktuální, protože jak v sobotu Novinkám sdělil Okamura, jeho hnutí půjde do voleb samostatně. "Máme usnesení celostátní konference, které říká, že SPD jde samostatně. Ale to nebrání tomu, když naše krajské organizace nabídnou na kandidátku k diskuzi osobnosti i mimo širokou členskou základnu, tak to nebrání tomu, aby proběhla diskuze i o kandidátech, kteří jsou z vně SPD,” vysvětlil Novinkám Okamura.
Podle Veleby jeho strana stále jedná o spolupráci s SPD, kvůli tomu, že mají v krajích společné kluby. Ačkoli Veleba věděl, jak dopadla celostátní konference SPD, věří, že ještě vše není ztraceno. "Tak jsou prostředky jako mimořádná konference. Pokud bude negativní odpověď, tak uděláme stop čáru,” naznačil možná řešení Veleba. Výsledky krajských voleb jsou podle něj jasným důkazem, že jeho strana je SPD rovnoceným soupeřem.
Ve svém projevu Zeman nezapomněl zkritizovat také volební debakl SPO ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013. Během nich "Zemanovci” nezískali ani dvě procenta hlasů."
"S vidinou 17 poslanců se začali někteří naši členové a funkcionáři rvát o volitelná místa na kandidátkách. Kdyby měli dostatek sebevědomí, tak by byli rádi, kdyby na těch kandidátkách aspoň byli, ale oni, protože dostatek sebevědomí nemají, tak se o preferenční místa rvali jako koně," uvedl Zeman a s tím, že to byla příčina neúspěchu. Veřejnost totiž podle něj vnímá nelibě rozhádané strany.

Rozhádanost má několik podob.
- Uvnitř SPO je pověstná (je tam hodně lidí, kteří chtějí, aby politika sloužila jim a nikoli oni politice).
- Mezi SPD a SPO: Jít společně do voleb by oběma stranám přineslo výrazný úspěch, větší efekt než spolupráce KDU-ČSL se STAN. Ale Zeman se mýlí, pokud považuje za podmínku spolupráce jím navrhovanou metodu. Takovým požadavkem možnou spolupráci maří již v zárodcích. Převahu SPD je nutné uznat a v případě spojení i realizovat.
Ale právě tato "vícerozměrná" rozhádanost svědčí o bezprogramovosti. Ten, kdo aspoň trochu chápe, o co dnes jde, jakým silám je nutné čelit, si nutně musí uvědomit, že s programem apelu na přímou demokracii a vztah k národu se nevystačí. Pokud se někdo snaží sám sebe přesvědčit, že to stačit bude, velmi se mýlí. Možná se mýlí záměrně. Aby sám před sebou zastřel to, že mu nejde o to, aby politice sloužil, ale politika sloužila jemu. Času do voleb je dost. Ozvat v případě obou subjektů by se měli zejména ti, kterým nejde o to, aby byli na kandidátce nebo závislí na tom, kdo bude dostávat prebendy. Taková politika perspektivu nemá.
(Pokračování)Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4250-volby17-010-spo-a-spd-na-ceste-nikam.html

23 komentářů :

 1. Tato rozhádanost nesvědčí žádné straně.Politiky pro politiku nechceme.Ono by se politikařilo sedět na prdeli vcelku nic nedělat jen klábosit občas si vycestovat do zahraničí ,pozbírat diety a nemít žadnou zodpovědnost.Dosavadní poslanec vyčerpá shruba milion a půl za rok.1 500 000Kčx200 poslanců to je už pěkný ranec a za co. A to je jen zhruba. Co bychom si nekopli do Ruska , když můžeme ovčanům zebrat z daní na zbrojení a to tyrnic dirnic prodrbat na blbosti. Je třeba pandůry, nájem za letadla a jít hájit prostor nad Irsko, je to velmi důležité. Rozdupat cizí zamně.
  lada

  OdpovědětVymazat
 2. Veleba a celá ta jeho slavná strana zavání zašedlým aparátním socializmem. Jako bychom se ocitli v roce 1975.
  Nezískají žádného poslance a je škoda takévé partě bez perspektivy dávat vůbec nějaký hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato modrý ptactvo, kam se celej ten zašedlej aparátní socializmus stačil tenkrát ulejt, vonělo čerstvostí a novotou? A než jsme se stačili vzpamatovat, mělo ptactvo v pařátech všechen majetek "nás všech" Abych nekřivdil, zašedlej aparátní socializmus se při přesunu k novým avantgardním hodnotám dělil zčásti taky na oranžový přeludy a KDU. Proč hned nově vznikající stranu zatracovat? Proč škoda? Škoda je dnes vůbec komukoliv dávat nějaké hlasy v zemi, kde strana, která je už 26 let na třetím místě, si nikdy ani neškrtla, a vítěze voleb už tradičně přesouvají do opozice. Perspektivu nemá nic.Ani novej převrat ne. Zase by renovovali společnost jako bordel. Vyměnili by závěsy a postele, ale kurvy by nechali stejný. Navoněná bída, díra, nedíra, furt se natírá.

   Vymazat
 3. MARCEL ZMOŽEK - PAPALÁŠE DO KOŠE
  https://www.youtube.com/watch?v=vVjZOfjZFbk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No musím uvest, že super píseň a v celku pravdivá.

   Vymazat
 4. A 11:37 zavání pražským metodám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná 1137 zavání pražskými metodami, ale určitě nemá ambice vstupovat do parlamentní politiky.
   Takže to je trochu rozdíl.
   My si ve volbách přece volíme politiky, kteří mají řídit naši společnost. Veleba určitě není to pravé ořechové.
   Ale at si každý dělá co chce.

   Vymazat
  2. Jo. A o tom, kdo má abmice, rozhodneme my doma v pohodě našich pelechů od počítačů. Šťastný to lid.

   Vymazat
 5. Nejspíš rádi přijmou místa na kandidátkách SPD. Veleba je odborník, nebyl by z něho špatný ministr zemědělství. Určitě lepší, než lidovec Jurečka. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velebu bych bral,je to skutečnej sedlák. To sice Jurečka také,ale je jednak příliš mladej a také je to lidovec a ti se spolčí s každým,hlavně,že budou u koryta!

   Vymazat
 6. Nevěřím čssd ani co by se za nehet vešlo, jsou to zrádci. Podporují zločiny ČNB, podporuje to i Zeman, hajzla Rusnoka, kamaráda dam dosadil,konec, volitelná není ani jedna strana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:14 Tak, nejlepší je k volbám vůbec nejít, ať vidí, zač je toho loket. Tím jim to pořádně nandáte a konečně se něco změní..

   Vymazat
  2. Nejít k volbám to neřeší.Jedině jít a hodit neplatný lístek(přetržený,počmáraný-nebo prázdnou obálku,to asi nejlepší).

   Vymazat
  3. 18:42 A jaký je v tom smysl? Je to totéž, jako tam nejít vůbec.

   Vymazat
 7. Ať žije nestranný prezident Zeman ! To je ten, který je nestranný a vůbec nenadržuje nějaké politické straně před parlamentními volbami !!

  OdpovědětVymazat
 8. Jak je vůbec ospravedlnitelné, že poslanci, placení z našich daní, nevyužité poslanecké náhrady na přepravu, ... nevracejí zpět do státní pokladny,ale zneužijí je na koupi svého bytu či domu?
  Každý řadový pracovník musí služební cestu řádně doložit projetými jízdenkami a zprávou ze služební cesty. Dostává hrazenou jen takovou částku, kterou skutečně použil na uskutečněnou cestu.
  Není možné pro sebe ušetřit na poslaneckých náhradách, ušetřit je tak možné jedině státu. Kdo takto nakládá s poslaneckými náhradami, je zloděj, který okrádá stát, všechny daňové poplatníky.
  Je někde dáno zákonem či poslaneckým řádem, že nevyužité náhrady ke svému účelu si mohou poslanci nechat a využít je na soukromé aktivity?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:38 To je jednoduché. Poslanci jsou zároveń zaměstnanci i vlastní zaměstnavatelé. Oni si sami rozhodují o svých platových podmínkách. Možná tam je několik poctivých, kteří uvažují jako vy. Ale většina je "bohužel" vždycky přehlasuje a tak se tomu musí demokraticky podřídit. Jedinou cestou k nápravě by bylo svázání prostředků na provoz parlamentu s nějakými kritérii, jako jsou třeba zvyšovány důchody. Ale proč by si kapři sami vypouštěli rybník.

   Vymazat
  2. Ve slušných demokraciích je zavedeno, že poslanci odhlasují navýšení poslaneckých platů, ale až pro poslance, kteří zasednou ve Sněmovně po volbách. tady ne přímo pro sebe, ale pro ty, kteří vyjdou jako vítězové z dalších voleb. Tak je to asi nejčistší. U nás jsou poslanci prasata nedožraná nevychovaná mlaskavá, tak se nedivte, že si sami zvedají své platy a tím je vlastně kradou a zpronevěřují.

   Vymazat
 9. Pane Okamuro, nechodte do voleb s SPO, hodně by jste si pohoršil, já vás volit budu.

  OdpovědětVymazat
 10. Souhlasím VOLTE SPD

  OdpovědětVymazat
 11. Podle mě partička kolem pana Veleby není pro nikoho moc zajímavá a že by se dostala do Sněmovny je jen jejich zbožné přání.
  Ale třeba to pan Okamura vidí jinak a spojí se s nima. Nemusel by se z nich pak dostat do Sněmovny ani jeden a byl by klid.

  OdpovědětVymazat
 12. PROBOHA!!!! Copak tady nikdo z vás nechápe podstatu článku???!! "Ten, kdo aspoň trochu chápe, o co dnes jde, jakým silám je nutné čelit, si nutně musí uvědomit, že s programem apelu na přímou demokracii a vztah k národu se nevystačí. Pokud se někdo snaží sám sebe přesvědčit, že to stačit bude, velmi se mýlí. Možná se mýlí záměrně. Aby sám před sebou zastřel to, že mu nejde o to, aby politice sloužil, ale politika sloužila jemu."

  Vždyť jde o to, že Okamura nemá žádný program a jde mu jen a jen o něj!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemá jej ovšem ani SPO, tj. partička Mynář, Veleba a kol. ...
   Takže to bylo i od prezidenta jen takové plácnutí do vody. Jako "otec zakladatel" jim přece nemůže říct tu pravdu na plnou hubu. Že totiž jejich programem není služba, ale koryta. A že jeho deklarovaná přízeň (a hraběcí rada) je jen příspěvkem k mediálnímu oblbování lidu obecného.
   Otázkou, na kterou však ani autor toho seriálu, doc. Valenčík, nedává odpověď, je to, která partaj vůbec je z pohledu pochopení podstaty "úkolů dnešní i zítřejší doby" způsobilá k převzetí odpovědnosti za vedení společnosti??
   Dověděl jsem se mnohé, i to, které strany jsou programově či myšlenkově "vyprázdněné", jen ne to, která z partají na to má.
   Je taková??

   Vymazat