Reklama

.

.

neděle 12. února 2017

Bašár Asad chce zásadně pomoci Evropě. Média mlčí

ea24
12. 2. 2017   Eurasia24

Z rozhovoru, který syrský prezident Bašár Asad poskytl Yahoo News, jsme se neměli dozvědět to pro nás zásadní. 
 

Poslední interview syrského prezidenta je dokonalou ukázkou, jak globální mediální mašinérie kontroluje tok informací od zdroje ke konečnému příjemci.

Asad v pátek 10. února poskytl rozhovor povýšenému korespondentovi Yahoo News (plné znění rozhovoru je zde; za pozornost stojí už mimika a gestika amerického novináře a naproti tomu pokorná pozice syrského prezidenta, který ale tazatele v další části rozhovoru svými argumenty naprosto „rozbil“ a zesměšnil – viz Saúdská Arábie, Kerry a blok ke „zprávě“ Amnesty International).Co z rozhovoru se dostalo běžnému občanovi České a Slovenské republiky? Toto: Asad odmítl Trumpem plánované bezpečnostní zóny v Sýrii.

Jinak řečeno běžnému občanovi ČR a SR se dostalo to, co z rozhovoru vybrala agentura Reuters („…v rozhovoru, z něhož citovala agentura Reuters“), od které zprávu převzala naše veřejnoprávní Česká tisková agentura a od ní následně řada redakcí novin, serverů, rádií a televizí.

A co se běžný občan ČR a SR naopak nedozvěděl? Nedozvěděl se nic, co bylo v rozhovoru řečeno o uprchlících.

„Tohle je humanitární katastrofa vytvořená západní podporou teroristů a samozřejmě regionální podporou ze strany Turecka, Kataru a Saúdské Arábie,“ reagoval Bašár Asad na novinářův pokus podsunout prezidentovi odpovědnost za migrační krizi.

V další části pak byla řeč o migrantech v kontextu Trumpova imigračního dekretu, který korespondent označil typickým účelovým výrazem „kontroverzní“.

Na otázku, co si o výnosu Asad myslí, syrský prezident odpověděl: „Je to americká záležitost odvislá od suverenity amerického národa. Každá země má právo zavést jakékoliv regulace vstupu do země.“

„Mojí odpovědností je obnovení stability a přivést je zpět do Sýrie,“ řekl dále Asad.

Na dotaz, zda jsou mezi uprchlíky teroristé, odpověděl: „Rozhodně.“ Poukázal rovněž na příklady obrázků dostupných na internetu, o kterých mainstreamová média zarytě mlčí: stejní teroristé, kteří v Sýrii drží zbraň a zabíjejí lidi, jsou pak za mírumilovné uprchlíky v Evropě.

Asad dále řekl, že jeho úkolem je přivést prchající Syřany zpět do jejich země, nikoliv pomáhat tomu, aby byli migranty. A to všechny. „Nevlastním tuto zemi, to není můj dům, to není moje firma, to není moje farma, to je země všech Syřanů,“ uvedl Asad a podotkl, že je třeba brát v úvahu udělování amnestií jako součást smíření.

- - -

16 komentářů :

 1. Ten Asad má rozumné postoje a fandím mu! Čest a chvála mu! Kéž by i naši politruci byli tak rozumní!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy jste si ještě nevšiml, že pro rozum v tomto evropském království není místo?
   Jasně deklarovat úmysl a podnikat kroky, které budou konsistentní, to už dávno není IN.
   Podívejte se např. na Sobotku. Postaví se před kameru a řekne, že odmítá kvóty. Ale bez zájmu médií si od Babiše nechá přiklepnout půl miliardy na integraci uprchlíků. Na které? Na těch cca 50, které máme v současnosti v detenčních zařízeních?

   Vymazat
 2. Nepřestanou nám lhát,budou nám stále vymývat mozky!

  OdpovědětVymazat
 3. ...právo na pravdivé informace je jedním z pilířů dlouhodobé vyspělé společnosti*

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel my nejsme vyspělá společnost. Lidé na celém světě, to je stádo ovcí, které mocní manipulují jak a kam potřebují.Samozřejmě média jim v tom notně pomáhají podle hesla "100x opakovaná lež se stává pravdou". Až bude lidstvo vědět jak si poradit s těmi mocnými, tak pak to zase půjde správným směrem. Současně bych navrhoval všechny ty prodejné novináře, ne vyházet z práce, ale popravit pro výtrahu všem ostatním, aby si již nikdy nedovolili lidem lhát, protože bez nich by ti mocní nic nezmohli.

  OdpovědětVymazat
 5. Přátelé,pokud máte možnost tak si přečtěte knihu" Vypravěč"(vlastní životopis) od Fredericka Forsytha,novináře a spisovatele který prošel anglickými tiskovými agenturami.Popisuje jak velké významné tisk.agentury(např.BBC,CNN atd)manipulují veřejným míněním.Děs a běs.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela věřím že to asi bude výživné, ale cožpak my tady máme něco jiného? A co proti tomu vláda dělá? Leda tak kulový.Chtělo by si zamést před svým prahem, nebo zamést s nimi.

   Vymazat
  2. Lidi, ani nevíte, jak se stydím za tuto vládu. Jak mám venku říct, že su čech, když vidím, že je to tu snad horší jak v tom Palermu. Všichni jen kecají o korupci, ale mám za to, že je to prohnaný celým parlamentem. Každý strana vždy kope a kopala za svůj mančaft. Ale už ani ten Dolejš KSČM, není co to bývalo, tyď on je poslední dobou jako kdyby mluvil za nějakou jinou stranu. Já se dovím, že ho Filip nesrovná. Je snad podplacený, nebo ožralý, kdo ví.

   Vymazat
 6. Většině z nás diskutujících na Nové republice jsou věci dostatečně jasné.
  Takže má-li se něco změnit k lepšímu, měli bychom diskutovat taky jinde.
  Především tam, kde to bývá jasné nepoměrně míň.
  Abysme tu nebyli jako na přece jen ještě malém izolovaném ostrůvku. Děda.

  OdpovědětVymazat
 7. Nechápu,kde chcete diskutovat.Pokud půjdete na Aktuálně,dostanete vynadáno,seč se do Vás vejde.
  Kromě toho žádné argumenty,ale nadávky a nepodařené
  pokusy o zesměšnění.Nakonec to vidíte i tady.Stačí
  jeden pitomec a začnou létat nadávky a urážky na
  obě strany.Češi totiž neumějí a ani nechtějí nic
  na způsob diskuse.Dovedou si jedině nadávat.Tady
  také mnohdy nabádám lidi,aby si nenadávali a pod.
  Nakonec zprávy si stejně každý vyloží jak chce.
  Na národ dolehla demence a ve volbách to dávají
  najevo.Zdůvodnit volby tím,že už si dost nakradli
  a nemají důvod dál krást hovoří sám za sebe.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Situaci celkem znám, máte pravdu. Velkou nevýhodou navíc je když příspěvky v husté frontě rychle mizí.
   Ale jak jinak své "dobré" myšlenky propagovat právě tam kde nejvíc chybí. Vynadání mi nevadí, pokud je šance že jeden z tisíce pochopí, uzná, a snad i změní domovskou stránku. Děda.

   Vymazat
  2. V seriálu "Zlá krev", který je pokračováním seriálu "Sňatky z rozumu", vedou dialog herci Václav Postránecký s Radovanem Lukavským. Je to ve třetím díle:

   " - Vedeme boj proti společnosti, která má v moci všechno, četnictvo, zákony, soudy, šibenice...
   My nemáme nic, jen holé ruce.
   - Ale my máme pravdu a revoluce, ta se neudělá sama od sebe.
   - Jistě, ale nesmíte žít ve snu. Ani vám není souzeno dožít se skutečného sociálního převratu. na to jsme dosud příliš slabí. To co děláme, děláme pro příští generace..."

   Opravdu nadčasový seriál, i když natáčen o již daleké minulosti. Ale stále aktuální.

   Diskutovat se má, i kdyby člověk neuspěl. Diskutujete totiž se slepci, kteří jednou procitnou a začnou vidět. Zatím jsou slepí. Až uvidí, pak jim to nebude stačit..., musí jim to i dojít. A od toho s nimi diskutujete. Dnes zesměšní Vás, zítra budou směšni oni. A tak to je.

   Taky děda.

   Vymazat
 8. Jak diametrálně rozdílné pojetí v pohledu na svoji vlast v podání "diktátora" Asada a "demokrata" Babiše. T

  OdpovědětVymazat
 9. Nakazil se tou pravdou Assad ale az nedavno..
  Nikdo to nema lehky dnes.
  Tak napriklad, celej jeden Trump a kdyz Trumpa nekdo vidi 2x si mysli ze je nemocnej.
  Ale jenom mysli.
  Jeden Trump rekne: Jsou Ciny dve !A druhej za chvili zase ze je jenom jedna Cina /jak si tam prejou v ty Cine a moc a moc zuri , kdyz neni po jejich a vyhrozujou , zatimco do nedavna bylo krute vyhrozovano a spilano jenom jim...
  Jeden Trump rekne : Smlouva s Iranem neplati , zrusit ! Ale druhej za chvili zase tvrdi,ze se smlouva s Iranem musi respektovat...Tedy opacnej opak i s opakovanim latky za celej rok...

  OdpovědětVymazat
 10. No bude zajímavé pozorovat, co na to "naši pravdomluvové", až Assad opět zvítězí ve volbách a začne Sýrii obnovovat za velkých investic Rusů, Iránců, Číňanů a dalších spojenců. Možná nám dál budou ukazovat staré obrázky trosek třeba z Iráku a ztýraných děti, vyfocených pro změnu někde v Afghánistánu či kde. A koukat se už na to budou je oni sami, zatím co my ostatní budeme lítat do Sýrie na dovču.

  OdpovědětVymazat
 11. Také si myslím, že Assad není až tak zlý. V těchto zemích zřejmě musí presidenti být určitou formou být diktátor, pokud chce udržet klid v zemi. Sýrie byla jedna z mála zemí, kde to bylo v pohodě mezi křesťany a muslimy, aby to tak vydrželo musel být silný. Ženy tam byla hodně samostatné a to se nelíbilo saudům ani turkům, katarů a pod. Protože jejich ženy chtěli také něco podobného. Američani spolu výše uvedenými státy podnítily pár nespokojenců, vyvolali vzpoury a co bylo dál už víme.

  OdpovědětVymazat