Reklama

čtvrtek 9. února 2017

Zákon o informační válce proti Rusku nemusí být novým prezidentem USA podepsán.Uvidíme, co udělá?

9.2. 2017   New World Order Opposition 
Boj se skrytým vlivem Ruska na jiné země a národy – O nové struktuře, která by měla bojovat s ruskou propagandou..
Ve svém článku Daily Beast píše, že zatímco Donald Trump plánuje se s Ruskem přátelit, americký Kongres vydává peníze na vedení informační války s Ruskem. Na realizaci návrhu zákona o rozšíření antiruské propagandy předloženého v březnu 2016, již bylo přiděleno 160 milionů dolarů. Tato částka se může zvýšit až na 260 milionů dolarů v případě přijetí zákona. Peníze půjdou na takové stránky, jako je Bellingcat a StopFake.

Prezidentská kampaň roku 2016, domnívá se Daily Beast, ukázala, že informační zbraně jsou velmi efektivní. Karl Altau, ředitel Společného baltsko-amerického národního výboru (Joint Baltic American National Committee), který se staví proti „ruské propagandě“, hovoří o národní hrozbě.

Vláda Spojených států utrácí desítky milionů dolarů na protipropagandu. Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických v prosinci roku 2016 schválila návrh zákona o zřízení zvláštního výboru pro boj s „tajným vlivem Ruska na jiné země a národy“. Měl by „odhalovat podvody, korupci, odhalování agentů vlivu a porušování lidských práv“ ze strany Ruska. Vytvoření této struktury se provalilo ze zveřejněného rozpočtu projektu amerických zpravodajských služeb na fiskální rok 2017.

Dokument obsahuje nejen informace o předpokládaném rozpočtu oddělení, ale také ustanovení o vytvoření speciálního meziresortního orgánu, který bude zaměřen na boj s vlivem Ruska na další země.Podle dokumentu se skupina bude skládat z představitelů národní rozvědky, ministerstva zahraničí, ministerstva obrany, ministerstva financí, úřadu generálního prokurátora, ministerstva energetiky a Federálního úřadu pro vyšetřování. Zdůrazňuje se, že výbor se bude scházet pravidelně a každoročně by měl podávat zprávu o vykonané práci před Kongresem, kde bude informovat o pokusech ruských úřadů o ovlivnění politického prostředí ve světě. Kromě popisu způsobů skrytého vlivu Ruska by měl výbor sledovat vznikající trendy a analyzovat situaci ve srovnání s předchozím rokem. Dosud Kongres věnoval velkou pozornost informačnímu vlivu na rusky mluvící občany v různých zemích.Strategie reakcí na informační a propagační úsilí Ruské federace, zaměřené na rusky hovořící komunity v zemích s Ruskou federací sousedících.

Tak na školení „novinářů“ v boji s Ruskem, které bylo uskutečněno v Litvě, byly poskytnuty velmi dobré prostředky, ale i to se jim zdálo málo. 8. června 2016 asistentka ministra zahraničí USA Victoria Nuland si stěžovala, že 100 milionů dolarů na „boj s ruskou propagandou“ je málo. Na co tyto peníze šly, vysvětlila velvyslankyně v Litvě:

Provádíme v Evropě školení novinářů, kteří emigrovali, i těch, kdo se budou vracet do Ruska. Podporujeme řadu ruských zpravodajských organizací v pobaltských státech a dalších zemích sousedících s Ruskem. Tato média se obracejí k ruskojazyčnému obyvatelstvu a staví se proti ruské propagandě. Kromě toho budeme podporovat rusky mluvící rozhlasové a televizní vysílání na Ukrajině – to bude mít jistě také nějaký účinek i v Rusku…

Ann Hall, americká velvyslankyně v Litvě

Pokud jde o Pobaltí, pak „ruskou propagandu“ v Litvě nacházejí na těch nejneočekávanějších místech. Tak například kandidát na poslance sněmu Laurinas Kasčjunas označil ruský film „Máša a medvěd“ za informační diverzi a novou propagandistickou zbraň Kremlu. Tento expert-politolog také řekl, že show KVN má v sobě „zakódované politické poselství, které často politici využívají v předvolebním boji“.

Nové Centrum globálního zapojení (Global Engagement Center, GEC) je umístěno v budově ministerstva. A jak píše Daily Beast, dotace půjdou „nezávislým organizacím“, jako Bellingcat a StopFake.

Ale s Trumpovým příchodem k moci se vztahy USA a Ruska mohou změnit. Zákon o informační válce proti Rusku nemusí být novým prezidentem USA podepsán. A pak GEC bude bojovat s Islámským státem, jak je také napsáno na internetových stránkách Centra. Mimochodem, o Rusku, tam není ani řádek. Postaví se Kongres USA proti prezidentovi USA? Uvidíme.


PS. Několik opožděných akcí, snažících se prodloužit hysterii na téma „Rusko ovlivnilo volby“, je v podstatě logickým doplňkem pro již rozšířená centra informačně-psychologické války. Zásadní rozdíl je jen v tom, že již působící struktury byly dosud většinou zaměřeny na Ukrajinu, Rusko a východní Evropu. V tomto případě se však už jedná o daleko systémovější přístup, v rámci kterého se předpokládá nepodceňování možností Ruské federace, pokud jde o vedení informačních a psychologických operací doprovázejících probíhající hybridní války na Ukrajině a v Sýrii, ale ani na území USA a západní Evropy. Vyhlídky takové struktury budou přímo záviset na tom, v jakém duchu se do léta roku 2017 bude vztah Ruska a USA vyvíjet.

Zdroj: http://colonelcassad.livejournal.com/3232913.html#cutid1

6 komentářů :

 1. Amerika se po skončení "Studené války" dopustila vážné chyby, neboť

  CHTĚLA ÚPLNĚ DOBÍT RUSKÉHO PROTIVNÍKA
  podporou vnitřních rozporů v mnohonárodnostním Rusku. Tato hrozba probudila nedůvěru a přirozené sebezáchovné reflexy na ruské straně.
  RUSKO MÁ PROSTĚ PRAVDU, protože má právo na obranu.

  OdpovědětSmazat
 2. Chybu udělali už dávno! Když nebyli dost ostražití a nechali se ovládnout nosatci! Ti zachránili bolševikům prdel! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím,zda lidé typu Victorie Nuland mají vůbec
  nějaký mozek.To,co z nich vypadává,je popírání
  zdravého rozumu.Ale je to nakažlivé.Stějně mluví
  P.Kolář,bývalý velvyslanec v Moskvě poté v USA.
  Rusové dělají propagandu a my tam vysvětlujeme
  demokracii.Když dva dělají totéž,není to totéž.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Já vůbec nechàpu ,proč to tam nerozdělí -
  svatá Rus po Kyjev a ostatek ,jak to bylo před tím a nazdar...
  bude po konglomerátu a všichni si oddychnou
  -
  j.

  OdpovědětSmazat
 5. Skoleni jsou vzdycky treba. Nikdo nic nevi /snadno pak se zmyli /a tak se musi poucovat .
  Poucovaci nekonecno , pro zmenu z komunisticke na antikomunistickou , potom zase na antiruskou propagandu a zitra se uvidi...Treba na Iran...
  Za korunu whisky, at to stoji co chce.
  A vsichni si pak uzijou. Nekdo vic a nekdo mene...
  Dolar pak musi obihat jako nudle v bandasce, kdyz polivkou jedu zamichate a pobizet se bicem propagandy.
  Tu spravnou , ktera nejak zaostala , jako stara vekem sesla herka...
  Plany co jsou pokazdy za tim to uz zname . Jsou to tuny /Everesty/ nenavisti, zurivosti a niceni vseho co prijde pod ruku. I vlastnich vericich vlastencu kdyz vlezou do rany.
  Skoda kazdy facky ktera padne vedle, a at sem bit jen kdyz se peru , ze jo pane Crumb ?/

  OdpovědětSmazat
 6. Verni spojenci jak vyplyva uctuji za kazdy vylev na Rusko velke sumy.100 milionu je jim MALO .
  To jsou vlastenci za vsechny prachy a k nezaplaceni. Mene dolaru riceni ubyde !!
  Masa a medved prisli pak jiste levneji...A co skody uz nadelali. Okamzite pridat miliardy , nebo se nam pevna hraz zbori...
  Nezavisle urady a instituce jsou ale velmi prapodivne zavisle na kazdy petce ?? Pozor nebo si je Putin preplati. Potrebuje vyrobit film Masa a medved c. 2 ,druhy dil...
  A urady a instituce rostou jako houby po desti.A ze to neni nikdy nikomu napadny ,ze chteji politici a novinari a vedci vysaknout co nejvic z te uslechtile a mirove propagandy ?A z koho ?
  To nebude levny.Nikdy propaganda nebyla zadara...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.