Reklama

středa 1. února 2017

Boje u Avdějevky jsou nejkrutější od srpna roku 2015

 1. 2. 2017   zdroj a zdroj a zdroj
Již několik dní probíhají u Doněcku u Avdějevky prudké boje. Ukrajinská armáda používá dělostřelecké zbraně ráže 120 a 152 mm a také raketomety Grad. Obyvatel Doněcka Denis Selezněv hovořil o situaci ve městě. "Nejsilnější boje a přestřelky jsou v noci. Mohu vám říci, že takové boje, ostřelování, působení dělostřelectva zde nebylo od srpna roku 2015", řekl Selezněv. Sdělil také, že nejen v Avdějevce, ale i v Doněcku jsou poruchy v dodávkách vody a elektřiny.

30. ledna ve večerních hodinách představitelé OSU po dohodě o příměří s DLR ho věrolomně porušili a zahájili masivní ostřelování území republiky. Oznámil to zástupce velitele operačního velení DLR Eduard Basurin.

"Dnes večer ukrajinští velitelé prostřednictvím radiového spojení navrhli příměří, ale po jeho potvrzení naší stranou je věrolomně porušili a zahájili masivní ostřelování území DLR", řekl.
Podle něj přešel nepřítel od 20 hodin po dělostřelecké přípravě se dvěma četami do útoku za podpory minometů a tanků.

Tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov vyzval ke zvýšení mezinárodního tlaku na Kyjev, aby se dosáhlo plnění Minských dohod. Řekl to novinářům 31. ledna.

Podle něj zvýšit "vliv a tlak" na Kyjev mají Moskva, Paříž a Berlín. To by mělo přimět Ukrajinu "přejít přece jen ke splnění těch bodů, které jsou zaznamenány v příslušných dokumentech".

Peskov poznamenal, že dohody o uspořádání setkání v "normandském formátu" o situaci na Ukrajině zatím nejsou.

Ukrajina nechce a není připravena plnit své povinnosti.

"Hluboce litujeme, že vedení Ukrajiny záměrně odmítá realizaci těchto dohod, nehledě na to, že právě pod nimi, pod textem, v němž jsou vyloženy dohody, je podepsán prezident Ukrajiny", uvedl zástupce Kremlu. Tyto kroky naznačují, že Kyjev nechce a není připraven ke splnění závazku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Za ty zlociny pujde jednou Putler a jeho vrahouni do Haagu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. daj sa liečiť ty deviant, načo tu lezieš ty hnoj

   Smazat
  2. 18:52
   Ubožák Chujmer debilovič se vzbudil z opice po školení u Poserplíny!!!!
   Nebo byl na dýmce míru u Jandy a Putny?:-)))

   Smazat
  3. Kterého vyhulil ? Řekl bych, že oba.

   Smazat
  4. a tady mu něco teče z pusy....

   Smazat
  5. Jen aby ještě nějakej Haag byl! Pokud Satan 2 dopadne v centru zla - teda v London City, obávám se že zmizí z mapy taky:) http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/426819/raketa-satan-2-smazne-francii-z-mapy-rusko-se-vytasilo-s-novou-zbrani.html

   Smazat
  6. Troll 18:52 opět jako první. Proč taky ne, když je za ty provokace placený. Nechce se mi totiž věřit, že někdo může takové nesmysly chrlit jen z důvodu slaboduchosti v kombinaci s rusofobním fanatismem.

   Smazat
  7. 18:52 Putin nejspíš jednou do Haagu půjde. Až budou za válečné zločiny soudit Kyjevskou bandu, budou potřební svědci. A Putin dobře ví, co Porošenko podepsal a nedodržel.

   Smazat
 2. Ale já čtu, že útočí Ukrouši, místo toho, aby plnili minské dohody. To jsou ti z Kyjeva, nikoliv z Donbasu. A Putin tam není, právě sedí u počítače a osobně hackuje počítače vlád celého Západu vč. toho Zaorálkova. Ten s tím nemá přece co dělat. Nevysvětluji to pro někoho příliš rychle?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem čekala, jak von Zvoralcomoh, se včera vytasil s těma hackerama, že v druhý větě bude, může za to Putin! Včera mi nespláchli na záchodě a když jsem na ně pacholky udeřila kdo to udělal tak vybafli Putin, to už je moc, ohne sranda! Taky von Zvozalcomoh má nějaký supertajný informace, tomu bych je tak svěřovala, ještě lepší,když je hned vylepí na internet nebo facebook, takový informace musí každej držet v mozku víme, to by ovšem musel nějaký mít!

   Smazat
  2. Poslední záchvěvy Ukrofášounů, oni skončí v pytlích a Dombas v Rusku.

   Howgh ;)

   Smazat
 3. 19:04
  Pro havloidní bezmozkuy a Štětinatý prase příliš dlouho a pomalu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jen trollí kanónenfutter.Jeho šéfové nemaj čas - zjišťují módu, to aby věděli, jaké kabáty budou módní v nadcházející sezóně. Je to prostě odpad, kterej ještě nepochopil, tak svou blbost vystavuje na odiv. Prostě pomalé myšlení .. .ne, omlouvám se, pomalé puzení. O myšlenkách se u těch tvorů nedá hovořit.

   Smazat
 4. Kde bere DLR zbraně? Je jasné,že pokud rusko bude dodávat zbraně rebelům,tak na Doněcku mír nebude

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby DlR neměla kromě svých i ruské zbraně, genocida etnických Rusů by donutila Rusko zasáhnout na jejich ochranu. A o to šlo. Předvést Rusko jako agresora, který imperiálními ambicemi ohrožuje světový mír.

   Smazat
  2. 19:27 to jsem už někde četl,jenže nastraně agresora bylo USA. Píšeš to dobře ale jen tak,jak se tito hodí a ne jen tobě. Propaganda RF v akci

   Smazat
  3. 19:41
   A Trvalá okupace v roli USSACKÝ agresory army je omyl,vid ty propagando od Goebbelse?!!!

   Smazat
  4. 19:41-Chce to jen sledovat situaci celou,
   nejen to co se hodí.USA do Majdanu vložili
   celkem 5 miliard dolarů.Uváděný zdroj je
   Victoria Nulland,MZV USA.Takže píšeš jenom
   propagandu rádoby demokratického Západu.
   Tak se netrefuj do druhých.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Totéž platí i o druhé straně! Kdyby Němci nefutrovali mazepčíky kvérama a proviantem výměnou za žrádlo, mohli skončit už během jednání v Brestu Litevském!

   Smazat
  6. Neříkejme rebel člověku, který se brání uzurpátorům kteří teroristickými útoky protiprávně svrhli demokraticky zvolenou vládu a demokraticky zvoleného presidenta jeho země. Adolf HITLER převzal moc v Německu legálně, z rukou presidenta HINDENBURGA. NSDAP tehdy vyhrála na celé čáře volby... Porošenko a jeho bandy nácků, samovyvolených zlodějů a zrádců Ukrajiny sice de facto drží reálnou moc silou, ale legálností pučistů po převratu.

   Smazat
  7. 19:16 Tak jsem se díval na zprávy ČT a trochu mě překvapilo, že na ilustračních záběrech byly jen rozstřílené obytné domy v Doněcku. Mám vaší poznámce rozumět tak, že si je rozstříleli sami Doněčtí, zbraněmi dodanými z Ruska?

   Smazat
 5. No, to není nic překvapivého. Byl u nich Biden i Mekta Kain a jistě přezli instrukce. Ono koneckonců jim nic jiného nezbývá. Ukři nemaj pomalu co žrát, zima je tuhá, tak je jim třeba dát hry. Jinak by je mohlo napadnout, že by měli Porošenka a jeho tlupu vyhnat na náměstí a tam vykonat spravedlnost.

  OdpovědětSmazat
 6. Bojovníci z DLR držte se !!!

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko jako garand minských dohod by mělo okamžitě bombardovat Kyjev !

  OdpovědětSmazat
 8. Slyšel jsem rozhořčení V ČT, že jsou nucení civilisté se evakuovat, ale nikdo neřekl, že ostřelovány jsou obytné oblasti, kde žijí separatisté. Takže je vcelku jasné, kdo na koho útočí. Oligarcha Porošenko chce vytořit fait accompli.

  OdpovědětSmazat
 9. Doufám, že se dožiji toho, až bude masový vrah válečný zločinec Prasečenko postaven před mezinárodní soud v Haagu. I když by bylo možná lepší, aby si to s ním Ukrajinci vyřídili po svém. Mohli by si vzít příklad z toho, jak dopadl Mussolini.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezinárodní soud v Haagu? To je, jakobyste chtěl, aby Mussoliniho Velká Fašistická Rada odsoudila italského fašistu pro jeho fašismus...

   Smazat
  2. Hluboce litovat ,ze zlocinci masakruji a vrazdi ruske vlastence ,zeny a deti , si muze ruskej ministr tak akorat strcit za klobouk...Nebo nekam jinam !
   At kouka neco delat.!!!..Prazdne Zvaneni z kancelare ,jeste nikdy nic nevyresilo...

   Smazat
 10. 20:05
  Měl by dopadnout jako Jacehňup!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Donbas a Luhansk,držte se!Přeji přesnou mušku,to aby byl výřad plný těch banderovských hovad!!!

  OdpovědětSmazat
 12. domnívám se že vysvětlení je poměrně jednoduché zaznělo z úst oficiálních ukrajinských představitelů - většina ruských médii cituje vyjádření ukrajinského ministerstva obrany, Igor Pavlovskij:"На сегодняшний день, как бы оно ни было, но метр за метром, шаг за шагом, имея возможность, наши ребята героически продвинулись вперед"
  tzn. ukrajinské armádě a batalionům národní gardy byl vydán pokyn k útoku na Doněck zcela oficiálně. Je s podivem, jak
  o tom informují naše média. evidentně by mělo zasáhnout naše protihybridní a protifejkové centrum, bez vztahu k jakékoliv straně či ideologii tu jde o pokus o mystifikaci: přestože událostí byla přestřelka, informuje se o krocích pouze jedné ze zúčastněných stran, čímž je automaticky jeden z protivníků obléván bahnem a druhý svatořečen.

  OdpovědětSmazat
 13. Po měsících válečných příprav, neustálého přísunu těch nejtěžších zbraní na linii dotyku za dohledu OBSE, při zamrznutí politických jednání i jasných vyjádření, že letos bude Donbas vyřešen, se není čemu divit. Je jen na západních spojencích jestli Kyjev jako vždy propagačně přikryje nebo snad udělá něco, což už nikdo nečeká a Kyjev alespoň slovně pokárá. Ale boje se letos zřejmě tak jako tak dočkáme, nějak se ten švindl režim už musí rozetnout.

  OdpovědětSmazat
 14. Modlím se za vás !!!!!
  už 3roky!!!!!!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Modlete se raději za to, aby pánbu už konečně rozum naděliti ráčil vedení EU a ta uvalila sankce na toho, kdo bojkotuje Minské dohody. A to je nepochybně Ukrajina. Pak by bylo po válce raz dva.

   Smazat
 15. prazka vlastovko to tvoje modleni jim hovno pomuze zkus jinou pomoc

  OdpovědětSmazat
 16. Ať se Rusko vykašle na Syrii, raději jde pomoci krajanům na Donbasu. Proč to neudělá, Ukrajina má asi silnou armádu a bojí se ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.