Reklama

středa 8. února 2017

Bruselští diplomaté mají strach, že Moskva „získá vliv“ na migraci z Afriky

Napsal/přeložil: ea24
Evropská unie, která pomohla rozbít Libyi, nyní vyjadřuje obavy, že na migraci z této severoafrické země do Evropy „získá vliv Rusko“.Tyto hlasy z Bruselu zaznívají v době, kdy kontrolu nad stále větším územím Libye získává generál Chalífa Haftár, jenž se netají kontakty s Ruskem a který jen v druhém pololetí loňského roku dvakrát navštívil MoskvuTo bruselské byrokraty, kteří halasně podporovali příliv uprchlíků do Evropy, očividně znervózňuje.


Jak píší mainstreamová média, „unijní diplomaté v minulých dnech připomínali možné sbližování Haftára s Ruskem a komplikovanost situace, kdy by Moskva mohla získat vliv na podobu migrace z Afriky do jižních zemí unie“.

Byla to přitom právě EU, která pomohla rozvrátit prosperující a stabilní Libyi a umožnila bestiální zabití jejího vůdce Muammara Kaddáfího. A právě „pod vlivem“ Evropské unie po zprůchodnění Libye evropský kontinent zaplavily statisíce migrantů ze severní a subsaharské Afriky i z Blízkého východu.

Při novém vývoji situace v Libyi ministři zahraničí zemí EU píší, že „snahy stabilizovat Libyi jsou dnes důležitější než kdy dříve a EU k tomuto cíli hodlá co nejvíce přispět.“

Do Moskvy se však tento měsíc chystá také premiér „mezinárodně uznávané“ libyjské vlády Fáiz Sarrádž, což jen potvrzuje odhodlání Ruska hrát v obnově Libye větší roli.

11 komentářů :

 1. Ti EU bafuňáři se ani tak neobávají kontroly Ruska nad migrací, jako obnovy rozvrácené Lýbie. Té, kterou poté, co ji svou agresí rozvalili, dnes plundrují podle své libosti.
  Ten dříve proamerický generál Chalífa Haftár si navazováním kontaktů či dokonce spolupráce(!) s Ruskem ale silně zadělává.
  Na osud Muammara Kaddáfího.
  Takový už bývá ten osud loutek, které se utrhly z provázků, či těch, kteří (nedejbože) vystupují proti zájmům Západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43 To je standardní jev, že se z "hlavních přátel" USA stávají po nějaké době "úhlavní nepřátelé". Pokud se tak nestane ze strany USA, pak se vždycky ukáže, že to jsou úhlavní nepřátelé vlastního národa. Neznám ani jednu výjimku z tohoto pravidla. Vy ano?

   Smazat
  2. 11:43
   Doba se změnila a Haftár má jiné podmínky. Dobře ví, že pokud požádá o pomoc Rusko, nikdo si už na něj netroufne. Asad v Sýrii je pro něho vzor. Ruské zbraně nahánějí dostatečnou hrůzu.

   Smazat
 2. "EU elita" opravdu nezná míru v pokrytectví a drzosti. Ani se ovšem nedivím, když naši reprezentanti v EP jsou v drtivé většině tak bázliví a nemužní. Vybavuji si čerstvý příklad, kdy poslanec Petr Mach si na svém blogu čtenářům srdceryvně stěžoval, že mu komise již několik měsíců neodpověděla na jeho interpelaci ve věci importu migrantů z Libye, i když podle jednacího řádu měla interpelaci vyřídit do 6 týdnů. To je tedy bojovník...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je ten Mach ještě z těch průbojnějších. Jinak je to parta impotentních buranů a parazitů neschopných vyjádřit se v angličtině, a i kdyby to uměli, tak by pro zájmy této republiky nehnuli ani prstem, protože jejich přeplacené koryto je jim nade vše.

   Smazat
  2. Chápu, jak to asi myslíte, ale přece byste nechtěl po panu europoslanci, aby to mužně vyřešil reaktivním plamenometem Šmel, jak to chodí na Donbase, u Gomelu a brzičko i v Kyjevě.

   Smazat
  3. Dobrý nápad 16:38, ale typ plamenometu není rozhodující...

   Smazat
  4. Já bych to tedy po panu Machovi chtěla ... kéž by to tak šlo, vyřešilo by se vše jedním vrzem ... jenže je to čirá utopie, jasně.

   Smazat
 3. EU byla tím,kdo zlikvidoval Lybii jako stát a
  chtěl na příkaz USA dosadit poslušnou vládu.
  Jak už to ve světě chodí,nepoužívali mozek a
  skutečnost je taková,že vědomě připravili půdu
  a trasu pro africké muslimy.Europoslanec Mach
  se sám zařadil mezi vlastizrádce.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Summit na Maltě neřešil zastavení migrace,ale jak eleminovat vliv Ruska aby tu migraci nezastavil.Banda prolhanců.Sever afriky obsadilo Rusko.Rusko má volnou cestu k Atlantiku a toto jsou šachy Putina a mat pro EU a NATO.

  OdpovědětSmazat
 5. Uz jdete do prdele s timhle
  Furt na jedno brdo
  Bluselsti papalasi a papalasice by meli do jednoho spachat omluvne harakiri

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.