Reklama

pondělí 27. února 2017

Celý Západ je ovládnut bankovním systémem

Vladimír Balhar
27. 2. 2017
Je to zajímavé, je to tak, v podstatě celý svět s výjimkou Ruska a Číny je ovládnut bankovním systémem. Vlády skoro celého světa bankovní systém vůbec nekontrolují, stačí se podívat na tzv. Českou národní banku, což je uskupení, které se ve své činnosti vůbec neohlíží na zájmy českého státu a potřeby jeho obyvatel. Tak je tomu skoro všude. Potřebujete ke svému životu Českou národní banku? No, jistě že ne. Pouze si ze svých daní platíte někoho, kdo je řízen odjinud.


Víte vlastně, co jsou to peníze? No nevíte, ono to neví ani věhlasní ekonomové, neb veškerá pojednání o penězích jsou pouze hory keců.

Víte vlastně, jak funguje úrok, a jaký je jeho vliv na ekonomiku? No nevíte, ono to neví ani věhlasní ekonomové, neb veškerá pojednání o úroku prostě nejsou. O úroku je zakázáno bádat.

Potřebujete ke svému životu banky? Kupodivu nepotřebujete. Stačí vám pouze platební systém. Něco jako pošta pro peníze. Nic víc nepotřebujete. No a to nemusí být banka.

Zhodnocují banky peníze? To se vracíme na začátek, nikdo přesně neví, co jsou to peníze. Lze je tedy vůbec zhodnocovat? Je možné zhodnocovat vodu, či vzduch? Jak se zhodnocují peníze?

Vždyť přece vám již dávno musí být jasné, že banky žádné vklady nezhodnocují. To je reklamní lež, to zhodnocování peněz. Banky vaše, na účtu uložené peníze nezhodnocují, to je nesmysl. Na účtu máte stále stejnou částku, takže vaše banka vaše peníze nikomu nepůjčila, ani nikterak nepřibyly, protože to nejde.

Účetnictví banky si představte jako excelovský sešit, kde jednotlivé listy jsou účty klientů, i váš účet je pouhý list.

Banky dneška jsou pouze informační systém. Všechny banky jsou propojeny, takže na západě je v podstatě jenom jedna banka, jenom jeden sešit s miliardami listů. To je celé.

Myslím, že celý sešit by měl být lehce dostupný státním orgánům. Tak jak stát strká svůj zvědavý rypáček do účetnictví podnikatelů formou EET, měl by mít možnost čuchat rypáčkem i v účetnictví bank. Bankovní EET. Ovšem politik, který začne hovořit o kontrole bank, popřípadě rovnou o zdanění, rychle dopolitikuje. Popřípadě uhyne na zajímavou chorobu.

Joj, to by bylo na světě hned jasno. Ale nesmí se to, banky vytvořily pojem bankovní tajemství.

Joj, to by bylo na světě hned jasno, kdo se živí nepoctivě, kdo kolik komu ukradl. Kdo se tomu bude nejvíc bránit? No přece zloději, co mají v bankách ulito.

Ono je to tak, jak kdysi říkal můj profesor na střední škole. Kdo lže, ten krade. Kdo krade, ten má. A kdo má, je ctěn a vážen.

52 komentářů :

 1. Nezlobte se milá NR. Ale větší blábolisty je těžko najít.
  Takové nesmysly už neotiskujte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konkrétně, prosím! Leo

   Smazat
  2. To, že kapitalismus je na konci s dechem je možno odvodit z několika skutečností :
   - úroková míra je více jak 9 let 0%,
   - přestože vždy byly peníze prostředkem směny, dnes jsou "zbožím" sami o sobě,
   - burzy jež nejsou prostředkem alokace kapitálu, ale fungují na principu letadla, aktéři spoléhají na neodůvodněný růst akcií stejně jako u pyramidové hry.
   Kapitalistické vlády převedly všechny dluhy bank na samotné státy a jejich zadlužení je nesplatitelné i při inflaci 10 %.

   Smazat
  3. Heroute,
   problém ale je, že o "konci dechu kapitalismu" blekotáte už několik desítek let furt dokola. A ono stále nic. Mezitím zato zkolaboval celý socialistický blok, rozpadl se SSSR a Rusko zbankrotovalo.
   Musí to být k vzteku. Ale třeba vám to do 50 let vyjde. Musíte věřit.

   Smazat
  4. to 15:42
   Tak odzadu: Kdy zbankrotovalo Rusko ? Prozatím nikdo ve světě kromě vás o tom nic neví, takže kecy a zase kecy, které vypouštíte desítky let furt dokola a ono stále nic a mezitím se pomalu rozpadá EU. Musí to být k vzteku, ale třeba Vám to vyjde do 100 let. Musíte věřit.

   Smazat
  5. 15:42 velmi primitivni kec nevzdelaneho a nepremysliveho cloveka

   Na svete je ctyrikrat vic dluhu agregatne nez agregatne majetku

   Ale klidek, strc hlavu do pisku, pstrosiku, tebe se to netyka
   Titanik je prece jak rikaji nepotopitelny, pry sam Buh nemuze potopit Titanik

   Smazat
  6. 16:23

   Idiote, 1998. Googluj.

   Smazat
  7. pro 16:23 a 16:29
   nejenom v 1998, ale i v 1991 - rozpad socialistické soustavy byl způsobený právě neschopností řídit zdravě ekonomiku a vlastně celou společnost. Kleklo všechno na kolena.
   Další krach nastal ještě v 2008/2009, kdy HDP kleslo v Rusku proti předchozímu roku o -7%.
   Další velký úder Rusku zasadila nízká cena ropy - v 2015/2016, stačí se podívat opět na vývopj HDP.
   To věru nevypadá na nějaký hospodářský zázrak.

   Smazat
  8. Kapitalismus je systém ve kterém jedna skupina lidí žije na úkor druhé skupiny lidí. Formy jak to probíhá je celá řada, ale nejlepší páka, jak jedna skupina lidí okrádá tu druhou, jsou peníze. Kapitalismus je charakteristický ještě jednou skutečností a to ,že kapitalisti mají pořád málo, tedy milion je málo, sto milionů je málo, miliarda je málo a můžeme pokračovat donekonečna. Zákony v kapitalismu jsou takové, že ti co mají ty miliardy dělají zákony, které v kapitalistickém systému jdou na ruku kapitalistům. No a tak se stane skutečnosti současná situace ve které ti co pracují dostávají almužnu ve výši záchovné dávky a kapitalisti bohatnou v bilionech korun. Kapitalisti totiž chtějí aby u nich lidé pracovali skoro zadarmo, tedy za záchovnou dávku, ale na druhé straně také chtějí, aby ti samí lidé kteří u nich pracuji, kupovali to co vyrobí, za nevyšší možné ceny a to jak všichni uznají, nejde dohromady. Proto kapitalismus vymyslel půjčky a hypotéky a tím vlastně zotročuje lidi, protože těch půjček je už tolik, že se nedají zaplatit a kapitalisté nadále tisknou peníze, tedy je znehodnocují. A protože to nejde donekonečna, tak kapitalisté vyvolají válku, která se v současné době připravuje, zbrojí se a zbrojí, vymýšlí se nepřítel. Jsme v situaci, kdy již vymírají lidé, kteří mají přímou zkušenost se světovými válkami a proto bude pro kapitalisty jednoduché opět poštvat proti sobě miliony lidí, aby se zabíjeli navzájem a opět za nějakou ideologii, lidské práva, globalismus, multikulturalismus, nenávist proti jednomu národu a podobně.

   Smazat
  9. Kapitalismus je výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince" a sám Marx ho ve svém díle charakterizuje jako de facto židovský. Je tedy nepřirozený, neboť struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních.A maj recht, páč nejsou blbý! Většina lidí totiž bohužel jsou těmi potomky řadových lovců a sběraček.

   Smazat
  10. Pro 17:17 - pěkně řečeno. Koncentrace kapitálu již dávno přerostla hranice států a ty globálním predátorům už překážejí natolik, že přikročili k jejich likvidaci. Problémem jsou ovšem lidi v těchto státech - takže lidi vykořenit potřebou stěhování za živobytím, rozbít fungování rodin jako základního kamene společnosti a státu, obyvatelstvo naředit masovou migrací, zničit sociální smír, oslabit všechny funkce státu a postupně je převést pod centra řízená protektory dosazenými globálními vůdci. To vše můžeme vidět v Evropě. Změna poklidnou cestou již není možná, tedy nás čeká velmi riziková budoucnost. A jak správně říkáte, již téměř nejsou lidé, kteří zažili světovou válku - pokud jsou, tak již bez vlivu. Jedinou nadějí je vzpoura lidí - těch dole, kteří nechtějí chcípat za lumpy zalezlé v bunkrech, lidí s kořeny a zachovaným pudem sebezáchovy na úrovni jedince i druhu.

   Smazat
  11. 19:53 - okopírovaný text, který jsem v poslední době četl pod různými články. Ale k věci. Trochu to zavání dělením na "tažné" a "chovné", na "řadové" a "elitní", předurčené role dané rolemi předků, atd. Jestli tomu věříte, tak co navrhujete ? Důslednou selekci jedinců a přidělování rolí ve společnosti podle geneticky daného klíče náčelník-šaman-lovec-sběrač ? Kdo to bude rozhodovat, nějací nadlidé, vyvolení ? Aby nám to zase všechno tak nějak nezhnědlo.

   Smazat
  12. 20:33 - jako byla v sociální republice - http://revolta114.blogspot.cz/2012/04/historie-italskeho-fasismu-druha-cast.html

   Smazat
 2. Tomu tedy říkám intelektuální výron skutečného "odborníka".

  OdpovědětSmazat
 3. "Je to zajímavé, je to tak, v podstatě celý svět s výjimkou Ruska a Číny je ovládnut bankovním systémem." Že Čína a Rusko nejsou ovládány bankami? Na dvanáctiletého od začátku do konce výkon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne totálně. Jen do určité míry. Když, tak prosím konkrétní případy pro dokreslení vašeho tvrzení. Leo

   Smazat
  2. 15:22 Definujte: "Ne totálně. Jen do určité míry.". Co si pod tím představujete?
   Já to udělám nyní. Centrální banka Ruské federace je členkou Banky pro mezinárodní vypořádání, která má ústředí v Basileji - správa ruské centrální banky sídlí mimo Rusko. Vhled místopředsedy parlamentu Jevgenije Fjodorova: http://www.novarepublika.cz/2015/01/usa-davaji-pokyn-ruske-centralni-bance.html

   Smazat
 4. A nejlépe se ovládá státi,občan,když je hodně zadlužen,viz Řecko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlépe se ovládá člověk, který neví, že je ovládán. Viz chytrolíni 14:30, 14:31 a 14:44. 8-D)

   Smazat
  2. Nejvic zotrocen je ten kdo si mysli ze je svobodny
   Ne ja ale to rek Goethe

   Smazat
 5. http://svobodnenoviny.eu/liga-severu-odsouzena-za-diskriminaci-a-majitel-obchudku-za-to-ze-se-ubranil-imigrantovi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co cekas na evropskem otrokarskem Titaniku
   Brusel chce vyvrazdit puvodni Evropany
   A Evropani jdou opet bez remcani na jatka

   Smazat
  2. Tak, a odvazis se rict "ilegalni immigrant"? Cech a Ital to rict nesmi, dle clanku, jinak je budou pokutovat

   Smazat
 6. Parta lidí, kteří tisknou peníze a provádí to v rámci své podnikatelské činnosti, přičemž si tyto natištěné peníze od nich kupuje stát na dluh i s celým světem. To jsou ti "borci" "tržní" ekonomiky.
  V rámci tohoto "podniku" fungují i nadnárodní organizace, aby tento "pořádek" nebyl ve světě nikým narušen.

  OdpovědětSmazat
 7. Viem asi, čo autor chcel povedať. Je fakt, že peniaze nevyjadrujú žiadnu hodnotu voči niečomu reálnemu. Zlatý štandard neexistuje. Tiež sú to kraviny, že peniaze vyjadrujú HDP. Ak sa tlačia do "aleluja", čo sú to potom peniaze? Nemyslím význam slova, ale to, čo tento pojem reálne zastupuje v našom živote. Od toho sa odvíja aj vysvetlenie pojmu "úrok". Slovník uvádza "Úrok je peněžitá odměna za půjčení peněz. Věřitel, který může dočasně postrádat nějakou finanční částku, ji půjčí dlužníkovi, jenž s ní může disponovat; jinými slovy věřitel poskytne dlužníkovi úvěr." Ale predsa vieme, že požičiavané peniaze reálne neexistujú. Celý úrok, úroky z úrokov, vytváranie nových peňazí vďaka čiastočnému krytiu vkladov... to všetko je podvod. Čiže súhlasím s autorom, že "peniaze" aj "úrok" je dosť ošemetná záležitosť"

  OdpovědětSmazat
 8. "Ničemu nerozumím, všechno je podvod!"

  Více takových přínosných úvah.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klid, rikaji prece za sam Buh nemuze potopit tento Financni Titanik

   Smazat
  2. Nerozumiem, čo si chcel svojim komentárom povedať. Einstein, prejav sa, neskrývaj pred nami svojho hlbokého ducha.
   Mimochodom, peniaze /pokiaľ platil zlatý štandard/ slúžili ako uchovávateľ hodnoty, teraz sú už iba dohodnuté platidlo. Ale to je málo. V čase zlatého štandardu dolár za 100 rokov nevykazoval takmer žiadne výkyvy. Výkyvy /a následné ožobračovanie v dôsledku straty hodnoty v dôsledku napríklad celoživotných úspor/ nastali až po zrušení zlatého štandardu. Preto sa autor zamýšľa nasd reprezentatívnou hodnotou peňazí a ja to, čo sa deje /aj v peňažníctve/ považiujem za podvod na ľuďoch. Einstein, očakávam, že niečo zmysluplné napíšeš.

   Smazat
  3. Prava hodnota dnesnich penez je jenom VIRA./V ty papirky/.A predstirani vlady, ze maji nejakou hodnotu , kterou ani nemohou mit. Dite ma treba dudlik. Jdete do kramu a koupite si jak doufate housku .
   Ale, co udelate kdyz prijdou doby , kdy si nekoupite vubec nic.
   A doufat a pracovat muzete jak chcete...

   Smazat
 9. I to Rusko s Čínou jsou ovládány bankami. Mnoha vazbami jsou napojeny na světové "finanční trhy" a jakkoliv by se např. Rusko od nich rádo "odstřihlo", nejde to tak jednoduše ... ta chapadla jsou příliš mocná a pevná.
  A malá poznámka k té naší bance: ČNB je skutečně řízena z úrovně ECB a její operace jakože na udržování kurzového a inflačního cíle stály jen naše daň. poplatníky už ca. 2 bil. Kč. Stejná to banka v tichosti vymetla své trezory, které podle ní obsahovaly "zbytečně mnoho" měnového zlata. Co se zlatem, že? Když je můžeme vyměnit za tvrdé (spíš však tvrdě vnucené) euro. Nadto, když to euro se na elektronických účtech a obrazovkách té globální sítě skladuje mnohem úsporněji než ten nanicovatý žlutý kov ...
  A ještě jedna otázka se dere, a sice: kde skončil jeden z dřívějších Sobotkových předvolebních nápadů? Ten na vytvoření národní (státní) komerční banky, která by na sebe převzala úvěrování českých právnických osob, a tím i poněkud omezovala vývoz nezanedbatelných zisků za kopečky?? Asi hodně v dálavách, nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daňové poplatníky to nestálo vůbec nic, ty idiote. Je vidět že vůbec netušíš o čem blekotáš a neznáš nejzákladnější mechanismy.
   A kdyby ČNB opravdu řídila ECB, tak se zde už dávno platí eurem a žádná koruna by neexistovala.

   Státní komerční banka je vrchol debility, bylo by to jen další místo pro odklízení desítek politiků do dozorčích rad za tučné honoráře. Komerčních bank jsou u nás desítky.

   Smazat
  2. 15:51 Arogancí nedodáte svým primitivním názorům větší váhu. Jen jako obvykle odhalujete svou neznalost a duševní invaliditu.

   Smazat
  3. 16:22

   Je mi u prdele jakou mým názorům dáváte váhu.

   A vy můžete ty vaše blbosti blekotat klidně oblečen ve fraku jazykem Shakespeara, ale pořád to budou jenom blbosti a nesmysly.

   Smazat
  4. 15:51 vzdelani zadne, leda v jednoduchych nadavkach
   A hlavne havlovsni na havlotitaniku

   Smazat
  5. 16:26 je pro tebe dobre ze je ti jedno co si o to be myslime
   Kdyby si nebyl antisocial tak by sis to musel hodit

   Smazat
  6. 16:26 Ani jste nemusel psát, že frak a slušnost jsou pro vás věci neznámé. Z vašeho vyjadřování čiší nevzdělanost a osobnostní invalidita. Proto si ani nedokážete uvědomit, jaké "blbosti a nesmysly" vy sám píšete.

   Smazat
  7. Re (15:51):
   Anonyme, pokud ČNB nakoupila eura za 2 bil. Kč (aby splnila ty své cíle), pak za jaké peníze to tedy bylo?
   Oni copak mají nevyčerpatelný bankomat k volnému použití?

   Smazat
  8. Ilona Švihlíková dnes uvádí že "v ČR je ... asi 97% bankovních aktiv pod zahraniční kontrolou, na Slovensku je to 98%."
   http://casopisargument.cz/2017/02/27/nekolik-poznamek-k-danim-a-danove-soustave/

   Smazat
 10. Pane Opluštil.
  Dobrá poznámka o té České bance,teď Bohouš slibuje zase hory doly.Jenže,znáte to,po volbách se radostí ožerou a jak vystřízliví na sliby zapomenou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amici maji Trumpa
   Cesi si zase zvoli globalistu merklovce protektora

   Smazat
 11. Ten článek je k vážnému zamyšlení a je na vás co si z něj za poučení vezmete, dobře vám tak.

  OdpovědětSmazat
 12. článek mi připadá jako od školáka páté třídy. Správně to tam jeden nahoře do diskuze popsal: Sice tomu nerozumím, ale je to určitě podvod.

  Haha - docela trefné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venuj se svemu nadavani a nelez nekam kde na to nestacis

   Smazat
 13. Peníze prošly dosti složitým vývojem. Původně byly HODNOTOU SAMY O SOBĚ (libra stříbra atd).
  Později se staly pouze PŘEDSTAVITELEM HODNOTY.
  Tehdy se sdružili mazaní podvodníci do BANKOVNÍCH INSTITUCÍ, přesvědčili ostatní lidi, že pouze oni umí "stvořit" hodnotu-peníze.
  Poslední pokus částečně se zbavit těch podvodníků skončil vraždou J.F.Kennedyho. Samozřejmě - nehledě na KOMUNISTICKÉ HNUTÍ.

  OdpovědětSmazat
 14. Anonymní27. února 2017 16:39
  Naprosto souhlasím. Totální stupidita.

  OdpovědětSmazat
 15. Kapitalismus je systém ve kterém jedna skupina lidí žije na úkor druhé skupiny lidí. Formy jak to probíhá je celá řada, ale nejlepší páka, jak jedna skupina lidí okrádá tu druhou, jsou peníze. Kapitalismus je charakteristický ještě jednou skutečností a to ,že kapitalisti mají pořád málo, tedy milion je málo, sto milionů je málo, miliarda je málo a můžeme pokračovat donekonečna. Zákony v kapitalismu jsou takové, že ti co mají ty miliardy dělají zákony, které v kapitalistickém systému jdou na ruku kapitalistům. No a tak se stane skutečnosti současná situace ve které ti co pracují dostávají almužnu ve výši záchovné dávky a kapitalisti bohatnou v bilionech korun. Kapitalisti totiž chtějí aby u nich lidé pracovali skoro zadarmo, tedy za záchovnou dávku, ale na druhé straně také chtějí, aby ti samí lidé kteří u nich pracuji, kupovali to co vyrobí, za nevyšší možné ceny a to jak všichni uznají, nejde dohromady. Proto kapitalismus vymyslel půjčky a hypotéky a tím vlastně zotročuje lidi, protože těch půjček je už tolik, že se nedají zaplatit a kapitalisté nadále tisknou peníze, tedy je znehodnocují. A protože to nejde donekonečna, tak kapitalisté vyvolají válku, která se v současné době připravuje, zbrojí se a zbrojí, vymýšlí se nepřítel. Jsme v situaci, kdy již vymírají lidé, kteří mají přímou zkušenost se světovými válkami a proto bude pro kapitalisty jednoduché opět poštvat proti sobě miliony lidí, aby se zabíjeli navzájem a opět za nějakou ideologii, lidské práva, globalismus, multikulturalismus, nenávist proti jednomu národu a podobně.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak zvané vytváření peněz komerčními bankami je absolutní nesmysl. Žádná soukromá komerční banka se svým dnešním analytickým zázemím (a zeštíhlováním od zaměstnanců) není schopna posoudit, zda úvěr vytvoří objektivní hodnoty. Přesto dluh vymáhá. Tak vznikají bubliny. Hovna vydávané za peníze. Toto je pravá příčina nesmyslnosti soukromého komerčního bankovnictví. Pokud peníze, kryté reálnou hodnotou, nebude vydávat pouze stát, se státním objektivně analytickým zázemím,ale pouze soukromý parazit, pak nelze s tímto současným parazitním bublinově dluhovým bordelem na kolečkách vůbec nic dělat. Soukromí bankéři, to je ta primární svoloč dneška, které je potřeba zakroutit krkem. Je potřeba minimalizovat funkci peněz jakožto soukromého kapitálu!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. stále platí že NATO je mezinárodní vojenský obranný pakt.
  NATO není soukromá ozbrojená organizace.
  ANO.totiž NE.

  OdpovědětSmazat
 18. 14:30: Přečti si všechny komentáře ještě jednou a pak si ještě jednou odpověz na to, co jsi napsal: Byl to opravdu článek blabolisty? To Ti radi Hloupý pisálek.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdyz Vatikan znicil Buh a dnes krasne dalsi Buh zapadu Penize spolehlive nici zapadni Imperialismus...Spolu s pomoci nekonecnych koristnych valek , ktere tak zboznuji..

  OdpovědětSmazat
 20. Již po převratu jsem v se v KB bance zeptal úřednice u přepážky jestli ví z čeho vznikl název banka a když odpověděla že neví řekl jsem od slova bandita, smála se. Pořád tady někdo mluví o krachu socialistických států ale to v tom zřízení nemohlo vzniknout, protože vše kromě vývozu zůstávalo doma a dovoz byl realizován jen adekvátně k vývozu. Minulý režim končil na nenažranosti lidí, kteří nikdy nebudou schopni pochopit co si zaslouží, co je to lidská solidarita ovšem ne ta Polská. Vím jak se za minulého režimu tvořila cena a než se do toho namotali paraziti tak to byl funkční model. Tento systém uměle vytváří chaos aby většina lidí ztratila orientaci co je dobré a co zlé, mají problém uhájit pouhou existenci natož něco vnímat. Jsem již starý a protože jsem se nikdy neživil sepisováním traktátů tak dělám gramatické chyby a nechápu proč to některé komentující rozčiluje,přece jde o smysl a o to aby si i takový jako já rozšířily poznání. Nemyslím si že mám patent na rozum a rád se do dnešního dne učím.Když dochází argumenty tak nastupuje vulgarita a moudrý člověk ví že tak nemá smysl argumentovat.Děkuji za trpělivost a další komentáře. MŠ.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.