Reklama

.

.

neděle 12. února 2017

Cenzura zpráv o kšeftech s migrací, řádění Hate Free ve školství, Peroutkova anticena pro Bakalovu hlásnou troubu. Petr Žantovský měl z čeho vybírat

Petr Žantovský
12. 2. 2017  ParlamentníListy

Dramaticky rozdílná redakční politika Novinek a Práva vedla k nahrazení textu o kšeftařské podstatě migračního pokrytectví za dobromilské obrázky ukřivděných slečen při demonstraci za nošení hidžábu. Mediální analytik Petr Žantovský při ohlédnutí za uplynulým týdnem varuje před tím, co přinese přechod projektu Hate Free do školství, a zamýšlí se nad novými laureáty Ceny Ferdinanda Peroutky, která se oceněním zástupce hlásné trouby zájmů Zdeňka Bakaly stává spíš anticenou.Pro úvod svého pravidelného přehledu mediálních zajímavostí našel Petr Žantovský inspiraci ve spřízněných sdělovacích prostředcích a nestačil se přitom divit. „Hned dvojí ohodnocení zaslouží v těchto dnech mediální duet Právo a Novinky.cz, o nichž víme, že zpravidla přinášejí tytéž obsahy, aspoň v těch podstatných segmentech. Neočekávali bychom tedy, že redakční politika obou může být až dramaticky rozdílná a vede na jedné straně k cenzuře, na druhé k propagandě,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský.

Jde mu o nenápadný, ale zásadní článek Michala Mocka s titulkem „Essen platil za nocleh uprchlíka až 9400 eur“, který otiskl deník Právo minulou sobotu. „Pojednává o tom, jak úžasným byznysem je ‚dobromilství‘ vůči migrantům v zemi našich západních sousedů. Mocek čerpá z deníku Bild a popisuje docela odporný obchod s dobrem, jaký známe třeba z takzvaných vyloučených oblastí – cikánských čtvrtí v Ústí nad Labem i jinde,“ připomíná mediální odborník.


Pohled za líbivou fasádu humanitárních frází na internetu chyběl

Podle zmíněného textu podnikatel, nepochybně napojený na radnici, inkasuje dotace na ubytování jednoho migranta ve výši více než 650 eur měsíčně, což dle nynějšího kurzu činí přes 18 tisíc korun. K tomu je nutné přičíst další náklady na jídlo, čištění, péči a bezpečnostní služby ve výši téměř 1150 eur na osobu, tedy přes 32 tisíc korun. „Jeden migrant tedy stojí tamní erár přibližně 50 tisíc korun měsíčně. Tomu se říká kšeft, no neberte to! Jedna jediná firma, podle Mockova článku, si tak vydělala na nelegální migraci zhruba 225 tisíc eur měsíčně, tedy v přepočtu 6 milionů a 300 tisíc korun,“ poznamenává Petr Žantovský.

„Měl jsem v úmyslu tento článek v naší rubrice vyzdvihnout jako příklad velmi dobré novinářské práce, která se dívá za líbivou fasádu humanitárních frází a nahlíží pod ekonomickou pokličku problému. Jenomže když jsem článek potom hledal na serveru Novinky.cz, nepochodil jsem,“ přiznává mediální analytik, že při svém pátrání po internetové verzi ocenění hodného článku nebyl úspěšný.


Po Dienstbierovi je vyhnali, tak se lidé z Hate Free přesunují o dům dál

Místo něj tam se stejným datem vydání, tedy minulou sobotu 4. února, našel věru kormutlivý článek o tom, kterak zhruba dvě tisícovky lidí ve Vídni protestovaly na demonstraci organizované muslimskými spolky a nesly transparenty „Miluji svůj hidžáb“. „Demonstrace byla prý reakcí na to, že rakouská vláda zavádí nové zákony, mezi nimiž má být také zákaz zahalování na veřejnosti. Je vskutku podivné, jak stejný nebo téměř stejný vydavatel vypouští do světa dva různé pohledy na něj. Na jedné straně pravdu o kšeftařské podstatě migračního pokrytectví, na druhé straně dobromilské barvotiskové obrázky ukřivděných slečen bez tváře. Pak se v tom má jeden vyznat, že...“ konstatuje Petr Žantovský.

Další příklad věru čítankového pokrytectví nám přináší naše vláda právě v přímém přenosu. „Zatímco ministr pro lidská práva Jan Chvojka po zásluze a chvályhodně učinil přítrž vykrádání jeho ministerského rozpočtu pod nálepkou Dienstbierova projektu Hate Free, už se nám ‚frýhejťáci‘ uhnízdili o dům vedle, totiž na školství, kde panuje někdejší Dienstbierova blízká kolegyně Kateřina Valachová, která byla před příchodem do čela školství náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu ČR. Jak napsala MF Dnes, spolek Hate Free prý bude ‚učit školy, jak zvládnout žáky‘. ‚Frýhejťáci‘ nás už oblažili několika věru objevnými zjištěními. Například, že některé děti se perou, další hází na zem jiným dětem penál, hádají se. A v podstatě za to mohou učitelé, kteří neumějí s dětmi komunikovat,“ poukazuje mediální odborník.


Neukázněné žáky budeme hýčkat a autory receptu budeme ještě cálovat

Chybu podle jejich zjištění tedy nedělají rodiče, kteří své ratolesti někdy neúměrně rozmazlují, nýbrž pedagogové, kteří jsou na suverénní a arogantní drahoušky v lavicích krátcí. „Protože kdyby jim jednu vlepili, půjdou sedět, a když jen zvednou hlas, utrží posměch žáků – a stížnost rodičů. Takže ‚frýhejťácký‘ recept je prostý: naučíme učitele dobře mluvit s dětmi. Projdou školením o takzvané ‚peer mediaci‘, tedy řešení sporů vrstevníky, a tato mediace se následně zavede do škol, samozřejmě i s příslušnými ‚odborníky‘. Pochopitelně, že to celé bude mít na starosti příslušná dobromilská organizace financovaná z onoho rozpočtu Hate Free,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

„Mnohdy si zoufám nad četbou dalších a dalších nesmyslů vypadávajících z otevřených hlav našich – zejména socdemáckých, ale nikoli jenom těch – vrchnostů, ale co je moc, to je moc. ...    ....    ...    ....
(celý text zde)

12 komentářů :

 1. A to já jsem pro inkluzi! Máme postižené dítě, které navštěvuje zvláštní školu. Do stejné třídy chodí i několik dětí naší utiskované menšiny, které s notorickou pravidelností celou třídu zamořují parazity. Dva až čtyřikrát do roka musíme absolvovat odvšivovací kůru. Můžu se potrhat smíchy při představě, jak tyto zavšivence inkluze rozptýlí mezi dítka podnikatelů a politiků.
  Odvšivovací preparáty jsou stále méně účinné a stojí, jen tak mimochodem, pěkný ranec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S těmi ..."podnikateli a politiky..." se mýlíš,
   hričáku.

   Neboť : komu záleží na kvalitním vzdělání svých dětí, ten je umísťuje v soukromých školách a to již od 1. třídy.
   Malý příklad z minulosti :
   Tehdejší ministryně školství, figurující v kauze "Olovo" , dala svou jedinou ratolest vzdělávat do soukromé školy.
   Když se jí tenkrát redaktorka zeptala, zda jako ministryně školství asi nemá moc velkou důvěru v české školství, odpověděla :
   "Ale to od vás není hezké, paní vedaktovko."

   A votomtoje.

   Vymazat
  2. Ale vždyť je to jedno. Podívej se, zavšiveného cikána tedy neumístí mezi spratky politiků, ale mezi dítka jejich voličů. No a ti, až zjistí, jak odolný dokáže být veš parazit a o kolik takové odvšivení zkrátí rodinný rozpočet, to nandají svým voleným zástupcům, kteří s touto volovinou přišli.

   Vymazat
  3. Tvá averze vůči politikům
   jde tak daleko, že jejich děti nazýváš spratky ?!
   Jsou to děti,jako jiné, nemohou za to, že se narodily do rodin politiků.

   Vymazat
  4. Máš pravdu. Ty děti za to nemůžou. Beru spratky zpět.
   Ale na druhou stranu, nevím jak ty, ale já jsem jich několik málo měl tu čest osobně poznat. Těžko bych pro ně hledal jiný ekvivalent....

   Vymazat
  5. a jak by jste nazval jinak povedene synky stropnickeho či novotneho vyživnym a pasujicim jak prdel na hrnec než spisovnym spratkem občana to neurazi a dotyčny ma co zaslouži stjeně tak jakože jablko nepada nikdy daleko od stromu a priori

   Vymazat
 2. Já jsem proti inkluzi,protože ji řada lidí jen
  zneužívá a výuka je zpomalována.Není to dáno
  dětmi,ale těmi jejich asistenty,kteří vykřikují
  o znevýhodňování svých svěřenců.Nutí učitele
  k jinému systému výuky.Takže je celá inkluze
  jenom zneužívání škol.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale já si také myslím, že inkluze je blbost. To byla samozřejmě nadsázka. Ale představte si to, pane Majevský. Lidi si myslí, že do zvláštních škol chodí pouze mentálně postižené děti. Ale oni tam chodí i děti s poruchou chování, nebo děti se zanedbáním povinné péče. A v takových případech žádná inkluze nepomůže. Tam by pomohlo seřezat jejich rodiče a donutit je, aby se svým dětem věnovaly tak, jak mají. To znamená, umyli je, odvšivili a začali je učit nějakým pravidlům. Ale hlavně. Aby u toho vydrželi.

   Vymazat
  2. Pan Hricáku, je to podstatně horší. Péče, která chybí od narození do 1 roku, jde s postiženým až do hrobu (tento defekt v rané výchově lze odhalit i v pozdním věku testem).Defekt není přiliš ovlivnitelný další výchovou, a standardně disponovaní žáčkové , pokud sdílejí stejnou třídu , odcházejí (hlavně z venkovských škol) bez studijních návyků.U těch druhých - vychovaných s láskou je naděje (jako kantor , narozený na venkově jsem je na střední škole ihned poznal - schopní, ale flákači), ale teprve v patnácti (na co vůbec máme devátou třídu?) se učí systematicky pracovat.Do té doby to ve třídě s několika nezvládnutelnými nepotřebovali. Nejlepší léta pro výuku byla u schopných promarněna , jen aby někdo mohl kdákat o inkluzi. Nezřídka se stává, že žák, který přejde z podobné školy do Prahy, je přeřazen o třídu níž.
   Paní Tereza Boučková so osvojila dva kluky a napsala román Rok kohouta. Nebudete se sice smát, ale seznámíte se s osobní zkušeností.

   Vymazat
 3. Pane Hircaku , kdy pochopite o co tady jde !!!!
  Vice blbych cikanu !!!! tim je lepe. Vite pro koho ??? Uz jste pocal myslet, musite myslet v systemu, schematech , pohybu penez , Biologicka populace , co lid na hore skutecne chteji!!! Ne jen co je na stole pod vasim nosem a v novinach!! Schema , narodni intriky , hystorie , trendy. Porad vam to neni jasne??? Tak pocnete myslet Artifical Inteligence a ptejte se proc jsou dneska v Cechach drogy a kdo je tam nosi!!!

  OdpovědětVymazat
 4. A v tom to neni vazena .

  V cem to je :

  . lidi jsou pasivni jako jste vy!!
  . Neni postih proti lidem nahore
  vy ... sprosta , Vyhodte televisi jako jsem udelal ja pred 15 ti lety a zacnete myslet a vaz muz taky. Cim drive.. tim lepe.

  OdpovědětVymazat
 5. Jak pejsek a kočička v ČT24 vařili propagandu.
  https://www.youtube.com/watch?v=YCuDpggiT8E

  OdpovědětVymazat