Reklama

pondělí 27. února 2017

Černá kniha České televize,autoři Petr Žantovský a Jiří Hroník

27.2. 2017 Hrad
Kmotrem knihy byl prezident republiky Miloš Zeman. Ve Slovenském domě při slavnostní chvíli křtu knihy řekl: ,,Já především doporučuji, aby, až se vám tato kniha zblízka dostane do ruky, tak abyste se podívali už na její obal. Pro ty, kteří jsou poněkud daleko, bych chtěl upozornit, že tento obal je nápadně podobný držáku na toaletní papír, což některé z nás může inspirovat ve vztahu vůči České televizi."
,,Víte, já mám rád fakta. A já nemám rád, když novináři píší žlučí a nikoli mozkem. Fakta mi říkají, že Česká televize není ani objektivní, ani nezávislá, a co je nejhorší, není ani profesionální. Protože takové tvrzení je zapotřebí dokázat, a důkazů by bylo tolik, že bychom tady byli do rána, dovolte mi uvést alespoň jeden jediný důkaz.

Ten důkaz se jmenuje pořad Americká volební noc. Nevím, jestli jste ho viděli. Úkolem profesionálních novinářů je sdělovat. V Americe probíhají volby, jsou tam dva kandidáti, nakonec, a každý z těchto kandidátů má ten a ten názor, který vyjádřil na těch a těch shromážděních. A to je všechno. V České televizi se sejde skupina puberťáků, myslím tím mentální puberťáky, nikoli nutně fyziologické nebo fyzické puberťáky, a zatímco, když už by to měla být beseda mezi stoupenci Trumpa a stoupenci Clintonové, tak tato beseda byla v poměru dva na dva, tak ta beseda byla v poměru čtyři nula ve prospěch Clintonové, což je jeden z mnoha důvodů, že naše televize není objektivní a že je ovládána jakousi bandou soustředěnou především kolem TOP 09.

Já jsem rád, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila pokutu, nebo ne pokutu, výtku České televizi za tento pořad. Mimochodem, milý Petře, jestli to víš, Česká televize vymazala tento pořad ze svého archivu, což je hrubá chyba, protože ten by se měl naopak vysílat jako učební text pro studenty žurnalistiky. A mimochodem, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je odvážná po vítězství Donalda Trumpa, ale nejsem si tak úplně jist, zda by tuto výtku udělila, kdyby vyhrála paní Hillary Clintonová.

Takže, přejme si, aby v České televizi byli lidé, kteří by informovali, informovali o několika možných alternativách, nikoli pouze o jedné, a aby svoje pubertální názory nevnucovali veřejnosti, protože brainwashing byl nejúspěšnější v Severní Koreji, a ta je poměrně daleko.

Takže přeji, aby i tato kniha trochu přispěla k prozření uživatelů České televize jakož i politiků, kteří konec konců rozhodují o jejím osudu, a aby redaktoři České televize se stali, if possible, duševně normálními. Myslím, že je to velmi skromné přání, které se nejlépe realizuje výměnou těchto redaktorů."

35 komentářů :

 1. ČT je kapitola sama pro sebe.Proto nemá cenu se s
  ní zabývat.Oni se považují za elitu,Wollner myslí,
  že je poctivý novinář(tak já jsem čínský bůh srandy)
  a Kubal je to samé.Mají zpravodaje Pazderku.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jó, je moc dobrá. Přestal jsem se na ni koukat - první plus, více volného času. Když chci nějak poradit, stačí se podívat a přehodit znaménka - další plus. A k alternativě jsou tvrzení ČT velká zábava, a zadarmo! Oproti panu Petru Žantovskému si myslím, že vidět kvést blbost v celostátním přenosu 24 hodin denně včetně obřího slalomu stojí občas zato, i ten poplatek - do dalšího zdražení ovšem - zaplatím.

   Smazat
  2. Pazderka....no jistě. Nejhorším parazitem je ale jistý Karas. V jeho případě se sluší dodat: Nomen omen.

   Smazat
 2. ČT je jedna z nejhorších televizí v Evropě. Mám možnost to porovnat s ostatními televizemi v Evropě a nejvíc lže ČT. Dokonce například používá reportáže z Donbasu s komentáře namířeným proti Donbasu a toto používá ve všech reportážích tendenčně zaměřených proti Rusku, proti Trumpovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. německe televize vlastněne statem tež dobře přetekaji sračkami a že by se tolik lišili

   Smazat
  2. Evropské veřejnoprávní i soukromé televize vesměs lžou. Proto na ně také lidi prdí!

   Smazat
 3. ČT již druhým rokem nesleduji byla by to pro mne ztráta času a možnost se zbytečně rozčílit nad slovy debilů jako je Kubal,Wollner a podobné kreatury.
  Tito debilové budou odstraněni hned po volbách jak zavane jiný vítr.Oni to moc dobře ví jen prodlužují svou agonii.

  OdpovědětSmazat
 4. A.je problém ji odhlásit..Není.Vytiskněte si formulář na odhlášeni konc.oplatku,jednoduše vyplňte co tam po vás chtějí (budete se divit jaké hovadiny),odešlete a jednoduše zrušte na poště příkaz ze sipa zrušte platbu a je hotovo.Na poště budou mít asi blbé řeči ale vůbec na to nereagujte.Možná vám příjde e.mail nebo dopis,házet do koše,nereagovat.Nebojte se nikdo vám na kontrolu nepříjde,na to nemají právo,jenom straší.A neplatím už mnoho let a v pohodě.Satčí jenom se nebát planého vyhrožování.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoď sem odkaz na ten formulář, dík.

   Smazat
  2. http://search.seznam.cz/?q=formul%C3%A1%C5%99+na+odhl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD+koncesion%C3%A1%C5%99sk%C3%A9ho+poplatku&url=http%3A%2F%2Feuportal.parlamentnilisty.cz%2FArticles%2F16148-jak-prestat-platit-koncesionarske-poplatky-ceske-televizi-zde-je-navod.aspx&data=lgLEEMYolfaFWg1VYw1lOzKUUjTEQLXr0XtC4ypP4fv3fPHW1y86DgpSMU8s3B-v3kMG8VK4hYgoXN43nmq4cc8XcW_SWIxXYBJkD0gpANUIWflZ6v_OWLUhiMQCKMeSxAKp3sQCdAs%3D

   Smazat
 5. Mě by jen zajímalo, jak se všichni ti reportéři ČT chovají ,,v civilu", když sejdou z Krkavčích hor mezi lidi, mezi své přátele, mezi příbuzné, do restaurací, kaváren, hospod, prostě mezi lidi. Přeci tam nejsou tak izolovaní, že chodí jenom mezi pitomce stejného ražení. Přeci musí někdy a někde slyšet kritiku na svou práci. To jim opravdu nikdo nedá najevo, jak už jsou mnohdy trapní a ubozí? To mají tak rádi svou ,,práci", že zahodí svoji čest, respekt a důstojnost???

  OdpovědětSmazat
 6. přijde mito jako že pan opozičnik by se velice rad stal tim šiditelem když byt redakturkem je přetěška lopota ani kački nic moc a proto do čete rypačkem rypa aby se ji zase až tak moc nedotkl aby se nahodou kulturni fronta nepustila do něj ja totiž nevidim od něj to hlavni tj zrušeni bez nahrady a privatizaci tak jak se privatizirovali ostatni statni podniky nejlepe rozkradenim za bileho dne a kancecionaři by mohli dobrovolně utratit těch sto sedmdesat kaček za něco co je hmatatelne či neviditelne ale ze sve vule nikoliv totalitnim bolševickym nařizenim kdy si koupit musite jenž vypada tak jako že přijdeš do pekarny zaplatiš za rohlik a pekař misto rohliku ti řekne nazdar polkni si naprazdno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale to tu hlásáte pěknou hloupost. Když budete ČT privatizovat, tak skončí jako ostatní soukromé kanály. Výrobou amatérských sraček podle pokleslého vkusu svého majitele a podle "neviditelné ruky trhu". Naopak, musíme ČT vrátit její veřejnoprávnost, její demokratický smysl, který dnes neplní. Musí být i technicky a organizačně na mimořádné výši, musí prostě svou "produkcí" čnít na idioty, kteří chtějí z televizního vysílání a oblbování diváků jen třískat peníze.

   Smazat
  2. Přesně tak pane Dvořáku, ale co chcete od diskuzních zaostalců? Pořád vřeští o nutnosti zprivatizovat televizi - a co? Další spousty odporných reality šou soukromých producentů? Paskvily, licence kupované "v západní" produkci. TV Nova -americká - tisíce amerických sraček, nikdy nic českého, jen ve vyjímečné dny. Všechny soukromé televize zahlcují vysílání neskutečnými sračkami. Výjimkou snad je TV Prima - ještě kdyby přestala vysílat přiblblé české seriály bez pointy, bez děje, bez podobnosti k normálnímu životu. S výjimkou zpravodajství a publicistiky ( o nichž stejně víme, že jsou to prefabrikované překrouceniny) vysílá ČT 1 dobré filmy, ČT 2 sahá i po starších filmech ( Francie, Anglie, USA, Německo) z dob, kdy svět ještě nebyl zblblý a plný teroristů a agentů, a nevkusných, hloupých a uřvaných protekčních smradů - kdy herci byli opravdu umělci, dnes neopakovatelní a nenapodobitelní. Zpravodajství můžeme ignorovat - co by bylo z ČT po privatizaci nějakým miliardářským šmejdem -další americký kanál?

   Smazat
  3. Tim ze se CT privatizuje, tak se asi co do urovne informaci nic nezmeni. Pozitivem by ale bylo, ze bych tu bandu prolhanych a hloupych komediantu nemusel nucene financovat.

   Smazat
  4. Uvítak bych privatizaci ČT a to z jednoho prostého důvodu:
   Skončilo by (nucené) placení, protože soukromá firma mi nemůže nařídit platby za něco, co jsem si neobjednal!
   Možná, že někdo namítne, že odběr privátního kanálu by mohl být "nelegální". Ale když si společnost nebude přát, aby se na její kanál "koukali vyčůránci, s klidem jej může zpoplatnit, nebo zakódovat a vyčůránci utřou. Chceš koukat, tak zaplať!

   Chudák ředitel ČT, sice o žebrácké holi by nešel, ale rozhodovat o tolika penězích skoro sám, to by mu privátní majitel zcela určitě nedovolil!!! Kolik peněz musela stát práva na vysílání "emerické šou s předáváním sošek". Jaká byl asi sledovanost? Snad "nějací (rádoby) umělci, kteří nemusí vstávat v 4.30 ráno do práce v továrně a nebo šoupat nohama hodinu před otevřením u krámku s pečivem. Zbytek to ani nezajímá!!!

   TAKŽE VZHŮRU DO PRIVATIZACE!!!

   Smazat
  5. Pro toho nadšeného privatizátora: žádnou privatizaci ČT ale obnovení její "veřejnoprávní" funkce ČT. Funguje privatizovaná doprava v republice? Jen na hlavních tratích, na vesnicích a v pohraničí bídné spojení, rušení linek, rušení nádraží, všechna nákladní doprava se přestěhovala na silnice. To je výsledek privatizace. Takže privatizace není žádný všelék. Spíš naopak. To už dnes víme, v roce '89 jsme byli blbí a nerozkoukaní. Televizi si pro sebe privatizovalo pár jejích zaměstnanců, kteří nám dnes diktují své představy o světě a politice. To musí skončit!!! Budu volit jen tu stranu, která bude mít jasný a jednoduchý program, jak vrátit ČT lidem a vykroutit ji z razourů těch Šámalů, Mrzenů, Maxů, Dvořáků a bůh ví jakých ještě dalších prevítů. Taurus

   Smazat
  6. Privatizátoři ČT jsou ubožáci. Lidi, kteří nevědí co chtějí. Co už jsem se jen načetl článků o mizerných českých seriálech, a o útoku reklam každých dvacet minut. To jsou kvality soukromých TV stanic a soukromých producentů! Podotýkám - stupidních reklam! Zlatý náš bývalý panáček vajíčko!!! Že platíte těch pár šupů - to platíte za informace? Snad ČT vysílá i spoustu filmů a pořadů, které jinde nevidíte, bez přerušování uřvanou reklamou - ne? A na publicistiku se dívat nemusíte, stačí snad čučet na internetovou - ne? Stejně čučíte i na tu internetovou všude možně, nic vám není dost dobré, tak holt na publicistiku a zprávy v ČT nečumte! ČT má i jiné přednosti - zase se chováte jak blbci, stejně jako když jste byli zvonit a řvát po náměstích a vyřvali jste přesně tenhle bordel, na který teď nadáváte. Je to všechno jen a jen vaše vina - vedle všeho bychom měli dát i naši státní televizi všelijakým Kellnerům, jako jsme dali naši vodu francouzům? Lidi jsou prostě blbci a vždycky budou blbci - jinak to nevidím. Už byste měli zalézt vy zvonivá smečko - už toho snad bylo dost - ne?

   Smazat
  7. Prasák mazák dvořák si stále dělá naděje, že se za nějakých totálně vypitých soudruhů v LD zas přissaje na veřejnoprávní cecík.
   K tomu už nikdá nedojde.
   Neschopnost zhodnotit realitu je samovyplňující předpovědí.
   Do hoven.

   Smazat
 7. Čt sem tam kouknu,nekdy pro pobavení a porovnám si to s ZDF a možná je to samí,ani TA3 za nima nezaostáva i když sem divák čumíci na bednu zaostalí.Radeji si dám bednu whisky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZaostalÝ. Člověče - čeština!!!

   Smazat
  2. On to dobře ví...

   Smazat
  3. zdf když maji počasi tak doba je pul minuty s komentařem že teplo bude od deseti do patnacti celsia zato u nas se soudružky promenuji s věštěnim deset minut aby oznamili že nebudeli pršet nezmoknem ato jsme nejmeně čtyřikrat menši než skopčaci zato věštcu mame včete tisikrat vice než evrosajuz dohromady ostaně je to harem dvořaka aby se nedloubal v rypaku když je u koryta


   Smazat
 8. Abych CT nekrivdil, tak na CT2 se pomerne casto vyskytuji cestopisne porady, naucne o prirode, historii. Tim to ale cele konci. Na porady souvisici s politikou se zasadne nekoukam, je to vylozeny srackomet. Srackoidni superstar mezi politickymi porady je Nora Frydrichova, zvlastni to smes hlouposti a medialni prostituce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Občas se kvalitní články o kultuře a vědě objeví i v tak hnusných novinách, jakými jsou Lidovky. Toto není argument. Lidovkám to slouží k tomu, aby se mohly tvářit jako noviny pro vyšší vzdělanou a vybranou společnost, ale jejich komentátoři a političtí dopisovatelé, to je fašistický hnus! Takhle je to i s ČT - nacismu a imperialismu sloužící galerka. Leo

   Smazat
  2. Jo a zrovna privatizace ČT toto odstraní!!! Takový blbý žvásty tady! A pak zas po čase bulit krokodýlý slzy, jako po vyzvonění současného bordelu!

   Smazat
  3. 13.13 Lidovkám se také právem říká VOLKISCHER BEOBACHTER ..To jste neslyšel? Fungoval už úspěšně jako deník NSDAP...

   Smazat
 9. ČT je někdy dobrá, když se jedná o cestopisy a přírodu, ale největší potrat je Jílková. Proč se u ní nediskutuje o tom co je opravdu důležité? Za všechno např.: nízké mzdy, ČNB, voda,sešup úrovně školství apod.

  OdpovědětSmazat
 10. Privatizaci Tv může si přát pouze neználek,řešení to rozhodně není.Kdo ovládá veřejnoprávní Tv,že TOP09,asi to tak jednoduché nebude.Je to někdo zvenčí.Víte kdo jsou moderátoři a kdo je řídí např.Lukáš Dolanský a Moravec a další.Kdo je ředitelem Čt ,kdo je Dvořák no přece bývalý ředitel Tv NOVA a Tv NOVA je přece americká Tv.Je to zamotané klubko a korunu tomu nasazuje naše zasraná a zpolitizovaná televizní a rozhlasová rada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi tak to by byla nova spacakova převratna revoluce a to nam kolonizatoři zhati jako naše vepře boubelati

   Smazat
 11. SLEDOVÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE ŠKODÍ VAŠEMU ZDRAVÍ
  http://pravyprostor.cz/sledovani-ceske-televize-skodi-vasemu-zdravi/

  OdpovědětSmazat
 12. ČéTé nemůže již dále obsahově a mravně zhoršit nic, ani privatizace. Je zajímavé, když byla jedna televize, tak se dalo na dosti pořadů dívat. Čím více televizí, tím větší jejich úpadek: když máme nyní asi 50 stanic k dispozici, nedá se dívat na nic bez návalů na zvracení. Privatizace na ČéTé nemůže nic pokazit, ale také nic zlepšit, tento druh "zábavy" je prostě univerzálně v úpadku a patří do odpadků.

  OdpovědětSmazat
 13. Nechápu, že nechválíte nejlepší pořad ČT,který ja oblibuji a před ranním kuropěním poslouchám, jde o záznam z parlamentu. Vždy mi dodá lepší náladu, když vidím prázdný sál a v okamžiku volby úprk poslanců z kantýny k hlasovacímu pultu.

  OdpovědětSmazat
 14. Je jen jedna osvědčená cesta, jak něco změnit s ČT, přestat platit koncesionářské poplatky. Rád bych se tedy zeptal mám ale koho? Která politická síla diriguje ČT, vždyť jste všichni "demokrati" .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT je skladiště málo schopných a nedostatečně vzdělaných sirotů V.Havla. jejich doba skočila, v politice neuspěli, Tatíček Humanitární Bombarďák odešel. Ochranou ruku nad nimi drží US ambassy, Bakala a někteří lidéí z Maislovky.

   Jen díky ČT tu máme extremistické strany, jakými jsou např. TOP09 či STAN. Jen díky ČT mohou modré strany opět roztahovat svá křídla a hrabivé pařáty.

   Všimněte si, jak se redaktoři ČT bojí lidí. Zatímco např. ruské či německé televize pořádají velké diskuze v přímém přenosu, redaktoři ČT se tohoto žánru bojí jako čert svěcené vody.

   Stejně jim jednou vyprášíme kožichy!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.