Reklama

pondělí 27. února 2017

Český mainstream se při svém sešupu dolů solidarizuje. Klín vytloukají klínem, lež lží.


Albín Hanke
27. 2. 2017

Lidovky, internetový odvar Lidových novin (LN), jedna z vlivových agentur „pražské kavárny“ a nástroj oligarchů na vymývání mozků, uvedly tyendenční příspěvek, ve kterém dělají advokáta pokleslé novinařině, kterou již dlouhou dobu předvádí redakce Zpravodajství České televize.Lidovky se opřely do prezidenta republiky, který si dovolil zopakovat svou kritiku na adresu party, která dnes vládne v ČT. Prezident republiky na čtvrtečním křtu nové knihy Patra Žantovského „Černá kniha České televize“ přitom jen zopakoval, co si dlouho myslí většina národa: ČT není ani objektivní, ani nezávislá, ani profesionální. Navíc Zeman dodal, že ČT lidem vnucuje „pubertální názory“.

To zřejmě popudilo redaktory Lidovek. Přidali starší Zemanovy výroky, například že ČT je „soubor pitomých domovnic“, „hlásná trouba TOP09“ a „konzerva se zkaženým masem“.
Zeman přitom nemluvil o zásadních prohřešcích ČT, jakými je soustavné a programové štvaní proti Rusku či chorobné překrucování dnešní ukrajinské skutečnosti (viz např. ZDE, klik na 3.řádce textu)
Útlocitné redaktory Lidovek popudila i další Zemanova průpovídka na adresu ČT, když komentoval obal křtěné knihy. Je na něm totiž zobrazena rulka toaletního papíru s logem ČT.

„Tento obal je nápadně podobný držáku na toaletní papír, což některé z nás může inspirovat ve vztahu vůči České televizi.“ vtipkoval prezident. „Víte, já mám rád fakta. A já nemám rád, když novináři píší žlučí a nikoli mozkem. Fakta mi říkají, že Česká televize není ani objektivní, ani nezávislá, a co je nejhorší, není ani profesionální,“ řekl Zeman při křtu. 

V textu Lidovek, který je mimo jiné prošpikován i pokusy o dehonestaci autora knihy novináře Petra Žantovského, ale i internetového deníku, na který má mainstream obzvláště nabroušeno – Parlamentní listy. Podle LN jsou Parlamentní listy, které z velké části patří senátorovi Valentovi, kontroverzní. Ve stylu totalitních kádrováků dodaly, že Ivo Valenta zbohatl jako majitel sítě sázkových kanceláří.

Je to možná závist, která vede Lidovky k podobným výpadům. Vždyť na rozdíl od úspěšného projektu Parlamentních listů či páně Valentova podnikání, zápasí stále s červenými bilančními čísly a pro neschopny oslovit širší české čtenářstvo jim náklad stále klesá. Lidovky - samy kontroverzní svými frázemi o demokracii na jedné straně a na druhé opěvující fašistický převrat na Ukrajině. Noviny, které straní české ostudě v Europarlamentu J. Štětinovi, který se rád producíruje se svými kamarády z ukrajinských nacistických praporů jako je Ajdar. Noviny, která na jedné straně chválí „arabské jaro“ a syrskou „demokratickou opozici“, ale ostře vystupují proti Assadově republice, která mnoho let vzdoruje nejen izraelské agresi, ale i bezohlednému řádění islamistických hrdlořezů. Noviny, z kterých se o krutých poměrech v Saúdské Arábii, o vražedné agresi Saúdů do Bahrajnu a do Jemenu, o bezohledných krocích Izraele na okupovaných palestinských územích či o skandálních poměrech na Kosovu či v Bosně nedozvíme téměř nic. Nedivme se téhle nelogické pomotanině názorů a postojů Lidovek, když pro jejich novináře stejně jako pro redaktory ČT, jsou nejlepšími vzory žurnalistiky, které je hodno opisovat, Washingotn Post, Reuters či CNN. V tom se „puberťáci“ Lidovek shodnou s „puberťáky“ v ČT.
Proto nás nemůže překvapit, že článek o Zemanových výrocích zcela nekriticky cituje tiskovou mluvčí ČT, která nám chce namluvit, že „podle aktuálních analýz nezávislých agentur,“ , které si ovšem platí televize ze svého, resp. z našich koncesionářských poplatků, a které „jakožto kontrolní orgán ČT projednávala Rada České televize (RRTV),“ což není nic jiného než sbor odložených politiků a aktivistů vládních stran, zkrátka vesměs žádný lumen, ale jen parta stranických kývalů, je zpravodajství České televize "vyvážené a patří k nejdůvěryhodnějším informačním zdrojům v České republice.“ Pro zasvěcené čtenáře alternativních webů je ovšem toto tvrzení dost legrační.

Ostatně jak jinak. Tomu se přece říká 'solidarita galerky'. Lidovky jsou OK, televize je OK, dělají si navzájem alibi, jen jejich čtenář a divák, ale především pravda, nestrannost a vyváženost jsou K.O.

Zpravodajské pokrytí noci, kdy v USA volili nového prezidenta, posloužilo Miloši Zemanovi jako další z mnoha důkazů selhání ČT:

„Ten důkaz se jmenuje pořad Americká volební noc,“ prohlásil Zeman. „Nevím, jestli jste ho viděli. Úkolem profesionálních novinářů je sdělovat. V Americe probíhají volby, jsou tam dva kandidáti, … a každý z těchto kandidátů má ten a ten názor, který vyjádřil na těch a těch shromážděních. A to je všechno,“ řekl Zeman.

Nechápu, proč se nad touto zjevnou pravdou novináři Lidovek pozastavují. Kdo tu noc trpěl nespavostí, musel po několika minutách pochopit, že celá parta zpravodajců ČT, jak ti ve studiu, tak i ti v americkém terénu, nepokrytě fandí paní Hillary a trousí uštěpačné poznámky na pana Donalda. Při přepínání mezi televizními kanály jste mohli sledovat, že je jim vzorem nechvalně známá stanice CNN, která prováděla ty samé manipulace a pomluvy. ČT i CNN se během volební noci dlouho nemohly smířit s prohrou paní Hillary, společně odsouvaly pro ně nepříjemnou skutečnost, že vyhrává Donald. Zatímco Bloomberg už dávno vysílal výsledky jednotlivých okrsků, které se červenaly Donaldovým vítězství, CNN a ČT byly modré vzteky z neúspěchu, ponížením, hanby. Tedy vším, co zarytý fotbalový fanoušek může zakoušet při prohře svého týmu. Objektivní, nestranný a pro vyváženost pracující novinář se ale k tomu snížit nesmí. ČT se snížila, Zeman měl pravdu, jen v Lidovkách se diví.

„V České televizi se sejde skupina puberťáků, myslím tím mentální puberťáky, nikoli nutně fyziologické nebo fyzické puberťáky, a zatímco, když už by to měla být beseda mezi stoupenci Trumpa a stoupenci Clintonové, tak tato beseda byla v poměru dva na dva, tak ta beseda byla v poměru čtyři nula ve prospěch Clintonové, což je jeden z mnoha důvodů, že naše televize není objektivní a že je ovládána jakousi bandou soustředěnou především kolem TOP 09,“ pokračoval v kritice prezident. 

A zatímco tohle vše je zřejmé a práce ČT je opravdu dlouhodobě mizerná, „puberťáci“ z Lidovek pokračují v nesmyslech, jako například že „nezávislá analýza ukázala, že ČT ve většině vytýkaných bodů nepochybila. Za pravdu dala RRTV pouze v jednom bodě ze šesti, a to v odvysílání manipulativního obrazu k zvukové informaci, a šéfredaktor Petr Mrzena, jedna z hlavních potrefených hus z ČT, vysvětloval, že Radou kritizovaná část vysílání tvoří „příspěvek, (který) trval 13 sekund z celkem 12 hodin nepřetržitého speciálního vysílání.“
A jako trumf citují Lidovky mluvčí ČT, která tvrdila, že „Etický panel České televize tento týden k vysílání Americké noci konstatoval, že: '... složení hostů bylo vyvážené a odpovídalo aktuálním možnostem...'“. K smíchu. 
Vždyť tak zvaný Etický panel ČT se skládá z dalších spindoktorů ale i jejich obětí. Rakovina, kterou trpí ČT od oné „spacákové stávky“ se rozlezla do téměř všech redakcí, a produkuje propagandistické kousky na běžícím pásu jako za minulého režimu. Ovšem samozřejmě s přepólovaným znaménkem. Co bylo dříve rudé je dnes z pruhů a hvězd.
Kde byl Etický panel, když televize štvala proti prezidentu republiky, když přenášela nesmyslné demonstrace na podporu podvodníků Hermana a Bradyho či zakrývá zločiny fašistů na Donbasu?

Redaktoři Lidovek jdou do finále článku s tvrzením, které šermuje s čísly různých agentur pro sondování veřejného mínění, aby nakonec dospěli k dost kurióznímu závěru, že totiž „podporovatelé (paní) HC byli ve vysílání Americké volební noci výrazně podreprezentováni, kdežto podíl hostů přikloněných k (panu) DT kopíroval naladění české společnosti. Volbou hostů naopak autoři pořadu zaujali spíše neutrální stanovisko, když dvě třetiny oslovených hostů lze považovat za neutrální či nestranné.“

Dělají si z nás etičtí zaměstnanci televize šprýmy? Nebo jsou opravdu nedorostlí svěřených postů? Je to puberta, jak tvrdí prezident Zeman, nebo je to něco horšího?

Ve čtvrtek totiž Miloš Zeman také nařkl ČT ze záměrného vymazání celého inkriminovaného pořadu Americká noc:

„Česká televize vymazala tento pořad ze svého archivu, což je hrubá chyba, protože ten by se měl naopak vysílat jako učební text pro studenty žurnalistiky" řekl prezident a dodal „... mimochodem, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je odvážná po vítězství Donalda Trumpa, ale nejsem si tak úplně jist, zda by tuto výtku udělila, kdyby vyhrála paní Hillary Clintonová. Takže, přejme si, aby v České televizi byli lidé, kteří by informovali, informovali o několika možných alternativách, nikoli pouze o jedné, a aby svoje pubertální názory nevnucovali veřejnosti, protože brainwashing byl nejúspěšnější v Severní Koreji, a ta je poměrně daleko.“

Akt vymazání pořadu lze hodnotit jako zametání stop po zásadním porušení Kodexu ČT, jako zničení důkazu o profesním selhání mnoha pracovníků televize ČT, včetně těch nejvyšších.

Lidovky, spolupachatelky manipulací českou veřejností, spolkly hada, když v článku, který měl být zřejmě o tom, jak hrozný prezident Miloš Zeman, případně Ovar, naprosto zaujatě a nespravedlivě špiní dobré jméno České televize při kontroverzním křtu kontroverzní knihy kontroverzního novináře spolupracujícího s kontroverzním internetovým deníkem opakovali polopravdu - pololež, kterou pronesla televizní mluvčí:

„Americká volební noc není jako celek v iVysílání dostupná od počátku, a to proto, že obsahovala i materiály převzaté od zahraničních zpravodajských agentur, které licenčně umožňují pouze televizní uvedení,“


To, že se ČT stydí veřejně vystavit pořad Americká noc na svůj web je celkem pochopitelné. Nikdo ho nemůže uvidět, nikdo ho tedy nemůže kritizovat. Ale vězte, že pořad smazán není. Záznamy vysílání se uchovávají léta v archivu, takže až přijde doba změny a nové vedení televize se zbaví vlivu odumírající TOP09 a různých kmotrů a kmotřiček a opustí nechutné „pubertální“ praktiky, pak studenti žurnalistiky budou moci dosyta kroutit hlavou v nevěřícném pohledu na okatou aktivistickou mediální manipulaci televizní stanice, která si kdysi v první a druhé dekádě 21.století neoprávněně říkala „veřejnoprávní“.

A na konci otázka: je podpora A.Babiše, majitele Lidových novin potažmo Lidovek, který u svých redakčních zaměstnanců toleruje protizemanovský kurz, ze strany Miloše Zemana moudrá? A nebo opačně: rozumí-li si Andrej Babiš s prezidentem Zemanem tolik, jak oba deklarují, neměl by si oligarcha mezi redakčními "puberťáky" svých novin zjednat nápravu?


P.S.:  knihu Petra Žantoského si můžete objednat ZDE.
16 komentářů :

 1. Veškerá tsunami lží a překroucených průzkumů a zákeřných výmyslů, masových masáží z mainstreamu, je o přípravě na to, aby lidé navykli, až se stane nechtěné - nemyslitelné realitou. aby nenastala nekontrolovatelná, nespoutaná vřava s uvolněním veškeré nenávisti. Aby lidé rezignovali, protože jejich vědomí bylo již předem zmasírováno ve stylu - stalo se jen to, co se muselo stát.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejenom spolu drží basu. Mají pocit kmenového společenství. A proto se účastní na společných rituálech, mezi nimiž mezi ty hlavní patří společné sdílení "pravdy". Tímto sdílením si předávají signál: mně můžeš veřit, dívám se na svět tvýma očima, jsem tvůj bratr.
  A je to tohle společné vědomí, které jim neumožňuje ani jen zauvažovat nad objektivní věrohodností těchto signálů, protože pro jejich pocit pospolitosti jsou nezbytné tak jak jsou a tím že jsou.

  Oni tomu opravdu věří, protože tomu chtějí věřit.
  A víra, jak známo, je akt vůle.

  OdpovědětSmazat
 3. ano nevěřit jejich kecům prý se SPD dostane s odřenýma ušima do parlamentu nevěřím že češi jsou blbý na podzim se láme chleba pokud to nevýjde tak za 4 roky už k volbám nebudeme muset totalitní makrelistán tu bude mít plno nových spokojených voličů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cechy Havel poslal na jatka
   Co ten zavrazdeny vcera v nemecku, je porad mrtvy? Ze o tom nikdo nic nehlasi

   Smazat
 4. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN ! Je treba znicit monopol na manipulativni sracky, kterymi je krmena ceska verejnost !

  Chteji valku blbecci ? Za to bude ve valce trest smrti ! Staci predlozit dukaz o prosazovani valky !
  To zase bude narku a kvileni.
  Panove zalozte registracni karty. Budete je potrebovat.
  Bezmozci zapomeli na Norimberg v letech 1946-48.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, pane Honolulu. K tomu Norimberku: Kdyby amíci měli za druhé světové arzenál jako dnes, žádný Norimberk by se nekonal. Byla by jenom konference přeživších a USA jako vytěžit nerostné zdroje Evropy a Ruska ve prospěch Wall Streetu. Norimberk by vypadal jako Hirošima.

   Smazat
  2. Cesko se dobrovolne pridalo na stranu nepritele Ameriky, a tim je Nemecko
   Je to sebevrazedna magorina, brzo se bude sklizet krvava a radioaktivni zen

   Smazat
  3. Jinak ano, je treba zacit zaznamenavat jmena a cinyvlastizradnych zlocincu, at jiz Jandy, Junkerse, Merklove atd i trola tady
   Bude to treba az system krachne a lide zformuji lidove soudy

   Smazat
 5. Mate postreh pane Fric 14:12, souhlasim s vami uplne.
  Zacnete je registrovat !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 6. Dávno ne Česká televize a ostatní mainstream v područí pražské kavárny jen kope kolem sebe jako chcípající kobyla. Tato snůška lží a kydání hnoje na kde koho od Zemana přes Putina až po Trumpa nestojí ani za odplivnutí. Je to spolek ubožáků a trapáků včetně pana ředitele. Však si taky pospíšili s výběrovým řízením na ředitele televize dříve, než budou volby. Nebude mu to nic platné. Poletí po rypáku z nejvyššího poschodí Kavčích hor. Ono se říká - všeho do času, pánbůh na věky !

  OdpovědětSmazat
 7. Pán Babiš, by měl zvážit co dál s LN. Návrh. Rozpustit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by pan Babiš nevěděl co jeho noviny blijí, to bych se divil, to je ostatně pro něho příznačné, ON cosi říká a všichni jeho poskoci dělají pravý opak, Babiš je past na pitomé voliče, nic jiného, nevěřím mu.

   Smazat
  2. "Babiš je past na pitomé voliče" - to je řečeno přesně!

   Smazat
 8. Ohledně ČT zbytečně dlouhý článek.O Lidovkách
  jakbysmet.Nemá cenu se s nimi zabývat,stejně
  jako s BL či Respektem,kde je šéfredaktor ten
  arabský Čech či český Arab,jak si to kdo vezme.
  Těch periodik je víc a nelze je vyjmenovat.
  O vlastozrádcích se stejně zmiňovat nebudou.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Ty lži sdělovadel jsou skutečně pubertálně kouzelné. Poslouchám CNN na střídačku se všemi jinými.
  Je zajímavé, jak umí ta sdělovadla lhát, někdy drze, jindy jemně a ještě jindy "cudně":
  Drze nazvou vraždění na Ukrajině vlastenectvím, jemně bombardování humanismem nebo cudně pomlčí o návštěvě Hilary v "jebacím klubu" - viz druhý pohovor mezi presidentskými kandidáty.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.