Reklama

.

.

úterý 7. února 2017

Charita Léta Páně 2017Karel Sýs
7. 2. 2017  n
apsáno pro Novou republiku 

Na stromech v Dejvicích visí kabáty. Nelekejte se, nedošlo k hromadné sebevraždě. Kabáty, bundy, boty, čepice, ponožky, svetry zavěsili dobrodějci Prahy 6 pro bezdomovce. 


Milodary zprvu visely na jednom dejvickém náměstíčku, ale ouha. Radnice se ústy Martina Churavého (nomen omen) ohradila: „Ramínka s těžkými kusy zimního oblečení v tuhých lednových mrazech ničila větve místních stromků.“ Když už tedy nelze bezdomovce v zájmu dejvické zeleně vymrazit, musely se odložené hadry přestěhovat na Vítězné náměstí (nomen omen). Korektně se tomu nadává „sdílení oblečení“. Na Pankráci na malém vršíčku mají obdobnou luftšatnu a navíc „sdílené lednice“.

Pražané hrdí na svá měkká srdce možná věřili, že se bohulibý nápad zrodil v některé pražské hlavě. Redaktor Metra Pavel Urban si však pochvaluje: „Více než sto kabátů rozdají lidem bez domova v americkém městě Providence. V Detroitu zase nabízí jedna firma kabáty, které se dají předělat na spacák. Jsem rád, že trend dorazil i do Prahy.“ A tak je zlatá překabátěná Praha zase jednou trendy.

To jste to dopracovali, sdíleči, pravdoláskaři a dobroserové!

20 komentářů :

 1. Taková charita je hodna literárního ztvárnění naším klasikem Jaroslavem Haškem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť Karel Sýs popisuje onen polistopadový úkaz i tak dost výstižně.
   Sdílím jeho pocit, že ta akce je vskutku "ohromným" vítězstvím dobroserů, kteří se pro veřejnost schovávají za pokryteckou floskuli o Pravdě a Lásce. Vítěze tedy známe.
   Těžší už je ovšem vyjmenovat všechny poražené, protože ti bez domova a kabátu jsou jen špička ledovce, a v TV na ně (jaksi) nenarazíte ...

   Vymazat
 2. Opět jen falešná lítost nad bezdomovci místních komoušských frustrátů. Bezdomovci jsou jim dobří jen jako vhodná záminka, palice k bití naší současné společnosti, kterou oni tak nenávidí. Ve skutečnosti jsou jim ale zcela u prdele a vyhýbají se jim obloukem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:55
   Kristova noho,ty jsi ussackej megamamrd!!!!

   Vymazat
  2. Každému dočasu.Když tady píšeš takové ohavnosti, tak nejsi žádný bohač a sklouznout do sraček není tak složité.Dokuď tě živí rodiče, tak si hrdina.Abych ti v budoucnu nemusel taky jeden kabát vystavit.

   Vymazat
  3. 15:25 To je zajímavé, kolik těch "palic k bití naší současné společnosti" se všude povaluje. Nejen bezdomovci, nezaměstnaní, imigranti, Rómové, ale také rokradený stát. Nebylo by pro naší současnou společnost lepší tyto "palice" nevytvářet? Jo aha, ono to nejde, protože to jsou její charakteristické prvky.

   Vymazat
  4. Nereagujte na něj,dělejte,jakoby vůbec
   neexistoval.Tak bude od něj pokoj a
   puberťáček půjde jinam.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Ozval se zloděj "falešná lítost". On kradl a jiní mají za něho odškodňovat. Přiznej se, nejsi ty svině disidentská?

   Vymazat
 3. Alespoň něco že pro ty ubožáky, vystředěné z lidské společnosti udělají. Ale už bude jaro, už nebudou umrzat na ulicích. Výroba a úklid bezdomovců je snad první z výdobytků slavné demokracie a svobody. Ale nezoufal bych, být bezdomovcem. Další převrat je všechny vyhrabe z jejich děr, a bude je odškodňovat, dostanou se do zastupitelstev, a ČT 2 bude denně vysílat reality šou s bezdomovci, z nichž celá řada bude najatý kompars. Na své bezdomovectví budou lidi hrdi, jako byli po vzniku demokracie hrdi na svůj uran a na kotelny. Ti, kteří tenkrát klečeli na kolenou před komunistickými funkcionáři a prosili je, aby od nich vykoupili jejich činžáky, protože se o ně nedokážou starat a nemají peníze na údržbu -tak po nástupu demokracie pro trouby zase jejich potomci dokazovali, že ubozí předkové darovali státu své domy v tísni, a dostali je zpět i s nájemníky, pro které nebylo zřízeno ani věcné břemeno, ani žádné smlouvy zajišťující bydlení. Potomci bývalých chudáků majitelů činžáků, pak tyto nájemníky vyházeli z bytů na ulici i s rodinami, nebo jim zvedli nájem tak vysoko, že museli odejít - vše se souhlasem nové demokratické vlády. Po příštím převratě - další vláda - si zas nahoní ego na bezdomovcích, bude je odškodňovat, a přidělovat jim luxusní byty, což bude v televizi. Všechno pořád dokolečka - jak u blbejch - a vždycky na to nové generace lidí skočí. Jak je to možné? Že by lidi až tak braly mediální šaškárny a prolhané šou s neherci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Meleš úplný hovna.

   Vymazat
  2. 15:55 Nevím zda se mylíš nebo blafuješ. I kdyby se to stalo, tak jen pár vyvolených(nebo lépe řečeno vybraných bude v středem zájmu) většina bude na odpis. Ano někdo na to zbohatne a získá slávu.
   Václav

   Vymazat
  3. Větší hovna než meleš ty, už nikdo ani mlít nemůže sprostý prase 16.06 - nejspíš budeš zasranej domácí, kterej vyhodil nájemníky na ulici - takových diskutuje fůra, hlavně na novinkách. Tam je to samej zasranej domácí. Ihned co dostali zpět činžáky, které jejich předkové museli státu "darovat v tísni" přestali pracovat, a rejžujou na nájmech. Živí se na svých nájemnících jak poslední paraziti. Do baráků pochopitelně neinvestujou z toho nic - sami totiž bydlí jinde. Restituované činžáky jsou jen rejž. A domácí dřepí celé dny u počítačů a sprostě nadávají.

   Vymazat
  4. Neblafuju 16.17 - podívej se na ty trapárny v TV - reality šou - už jsou jich mraky, jeden pořad hnusnější než druhej. Jako zábavu předkládají tragedie, soudní spory, zločiny. Reportéři jako je Marek Wollner, vyhrabávají kdejakou křivdu minulýho režimu, i kdyby si ji měli s najatými panáky vymyslet. Jemu podobní budou po dalším převratu vyhrabávat bezdomovce, a natáčet dojáky u kdejakého pomyslného místa, a politici budou klást kytičky k místům, kde tyto oběti zvrhlé demokracie umrzli. A dokonce vyhrabou i jejich pozůstalé ( i když se k nim nikdy nehlásili) ale media je vyhrabou, a jejich advokáti pro ně budou žádat odškodnění. To bude zase další popřevratová šaškárna. Ta demokratická zbořila minulé sochy a přejmenovala ulice, ta další zboří zase jiné sochy. Ta demokratická zneužila Palacha - hořící pochodeň - ta druhá využije umrzlé bezdomovce. Tady v ČR už to nikdy jiné nebude. Máme tendence jít jen od pankejtu k pankejtu -nikdy ne dopředu.

   Vymazat
  5. 15:55;20:54
   napsal jste to výborně...!
   ode mně màte za jedna..
   jituš

   Vymazat
 4. Ty kurvy které vzali lidem vše a udělali v znich bezdomovce ty bych věšel místo těch kabátů. Totiž naučit člověka který se potlouká po ulicích několik let normálnímu způsobu života je dlouhá cesta. Dolů do beznaděje to jde rychle, zpět to není tak snadné.

  OdpovědětVymazat
 5. Timýýýýýý!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Žebrákům říkám: Jste spolumajitelé všeho co patří státu v této republice, půdy,vody,lesů,cest a všech nerostných surovin na které se vydávají licence k těžbě, stačí se k tomuto majetku hlásit.

  OdpovědětVymazat
 7. V republice je cca 30.000 houmeless a je problém se o ně postarat a Dlouhý,ten dobroděj s kupírovanou oháňkou a praxí u Goldman & Sachs by rád přijal milion gastarbajtů z východu a idiot Schulz z EU chce tlačit do Bémen und Méren měsíčně 5.000 nefachčících,po fáru a blondýně se stopořeným pérem toužících mohamedánů,což znamená ročně jeden okres,který bude potřebovat ročně postavit 15.000 bytů....takže asi tohle je ve hře a proč asi??!!
  No proto,aby jsme se tu porvali jako psi a dělali na žida jen za stravu a pelech a konečně byl ten jejich svět dokonalej!!!

  OdpovědětVymazat
 8. A nepotřebuje Praha na tohle počínání od američanů licenci jako na reality show?

  OdpovědětVymazat
 9. V Česku je podle novinových informací práva 70 000,- bezdomovců. Zajímavý by byl údaj, kolik bezdomovců umrzne a anebo zemře na podchlazení ročně. Vím, že v jednom slovenském městě před dvaceti lety jen za jednu noc umrzlo šest lidí. To jen pro ilustrací. Dále by bylo zajímavé vědět kolik je v Česku za rok samovražd. To jsou relevantní informace, a ne kolik nějaká polokurva z byznysu vydělává anebo s kým aktuálně spí. Morave

  OdpovědětVymazat